HET MEISJE UIT DE MOLENPOLDER DIT MOET U WETEN OVER MCTUELE MODE Ekonomische teruggang bedreigt Polen Enquête heel nuttig voor bestuur filmkring Ziej ook Angola verwijt Zuid-Afrika gebruik van napalm Woltf iqode Wat biedt de BEELDBUIS? Oplichter op Schiphol aangehouden Oostduitsers naar westen gevlucht Hartoperaties in Indonesië Overgangs maatregel W.W.-eis Zeeland krijgt ouderen-raad 1500 pleegouders Kort geding tegen Mr. Geertsema Emmy Award I voor omstreden rol ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 15 september 1981 Nr. 22980 Advertentie In alle bescheidenheid durven wij te stellen, dat onze mode-collectie altijd aktueel is. Dat wil zeggen: aan het begin van ieder seizoen de mooiste arti- kèlen, de laatste mode. In de maanden daarna nog steeds veel nieuws, omdat wij ervoor zorgen dat onze collectie met de regelmaat van de klok wordt aangevuld. Als u iets moois zoekt en ook "bij de tijd" wilt zijn, dan hebben wij maar één advies: komt u eens langs. Dan kunt u ook kijken naar al onze mode artikelen, met de beste merken uit Europa en daar buiten. Niet alleen omdat wij die zo belangrijk vinden, maar vooral omdat wij een goede styling en kwaliteit voorop stellen. WINKELEN IN EEN PERSOONLIJKE SFEER Ook.voor hoeden en shawls Dam 15-19, Zierikzee Telefoon 01110- 2816 De Stichting Filmkring Ziejook te Zierikzee heeft aan het einde van het vorige seizoen onder de leden een en quête gehouden. Eenentwintig for mulieren werden teruggestuurd, waaruit het volgende blijkt. Uit een lijst met films werden er zes gekozen. '1 Ingorgo stond boven aan met twaalf stemmen, gevolgd door Vrouwenstad met 9, Max Have- laar met 8, La vie devant soi met ook 8, net als de Turning Point en als laatste La Strada met 7. Uit de en quête heeft het bestuur van Ziejook heel wat nuttige tips en suggesties kunnen halen, waar zeker aandacht aan zal worden besteed. Voorfilm De meeste invullers vonden de keu ze van de voorfilms goed en gaf naar hun mening een verrassend tintje aan het filmbezoek. Wel bleef de mo gelijkheid voor wat meer experimen tele films openstaan. Ook waren er enkele mensen, die de voorfilm niet noodzakelijk vonden. In het alge meen kwam de kwaliteit van beeld en geluid redelijk goed uit debus, ho- wel een projekt tot meer lawaai maakt dan de andere. De meerderheid van de filmlief hebbers gaf de voorkeur aan de foyer boven de Concertzaal wat betreft de ruimte, waarin de film draait. War mer, gezelliger en geen tocht behoor den tot de argumenten. Veel leden vonden het filmfestival goed, maar het tijdstip (in december) kwam hen slecht uit. Veel suggesties kwamen er op de vraag of de leden soms zelf sug gesties hadden voor een thema voor een filmfestival. Onder andere: thril lers, muziekfilms, Japanse films en LONDEN, 13-9. Het aantal gevan gen zittende schrijvers en journa listen over de hele wereld is dit jaar groter dan in 1980 en de situatie van schrijvende mensen blijft moeilijk in voor de Sowjet-Unie, Vietnam en Ar gentinië. Dat staat in een rapport van de wereldorganisatie van schrij vers, „International Pen", dat in Londen werd gepubliceerd. PEKING. Het officiële Engelstali ge Chinese blad „Pekingreview" heeft de Verenigde Staten ervoor ge waarschuwd dat de betrekkingen tussen beide landen zich op een kruispunt bevinden, met de moge lijkheid dat de voorzichtig opge bouwde relaties verslechteren. Losey Hitchcock. In het algemeen werd de vrijdagavond als de meest geschikte filmavond gevonden. Te weinig publiciteit was er naar de me ning van de leden de oorzaak van dat het bezoekersaantal het afgelopen seizoen afnam. Ook door te onbeken de films, geldgebek en minder goede films aan het begin van het seizoen. Sommigen vonden de stencils te glo baal en andere vonden ze juist wel goed. WOENSDAG 16 SEPTEMBER NED. 1: Vara's filmklub neemt de gehele middag in beslag. De NOS heeft het voor de avond voor het zeg gen. In Van gewest tot gewest wordt o.a. een bezoek gebracht aan Land goed Singraven en het Planetarium te Franeker. Het zoete leven is de ti tel van een tv-spel geschreven door Jean Anouihl. Plaats van handeling is München in het jaar 1918. Het volk. heeft naar de macht gegrepen en de arisocratie moet dat bezuren. Velen worden gevangen gezet. Dank zij het optreden van Maitre d'hotel Albert wordt het leven van zijn vroegere werkgevers de adellijke familie Valengay gered. De prijs is dat hun kasteel ten allen tijde open moet staan voor de Beierse bevolking die zich dan ook van hartelust vergaapt aan hun leven. Dit mist zijn uitwer king niet op de Valen^ays. De zoon verandert in een revolutionair en trouwt met het kamermeisje. Studio Sport brengt dan nog Europa cup I en XJefa cup voetbal. NED. 2: Aanraken is de titel van een opmerkelijk filmpje over de waarde van lichamelijk kontakt tij dens het voeden van baby's. Kinder- nierdialyse staat centraal in het filmpje van de Stichting Socutera. De VOO brengt weer het programma Nederland muziekland waarin weer diverse artiesten in op zullen treden. In opdracht van de direktie Coördi natie Emancipatiebeleid is de film Bureaubruiden gemaakt over het werk van de sekretaresse, dat vaak verkeerd wordt ingevuld of beoor deeld. A ring to fight worden weer fragmenten van bokswedstrijden ge toond. En griezelen kan de liefhebber weer bij Hitchcock vertelt Avan- ti, avanti is de titel van de kursus Ita liaans waar vanavond een voorlich tingsfilmpje van wordt vertoond. WARSCHAU, 14-9. Polen wordt ge- konfronteerd met het gevaar van een „totale ekonomische ineenstorting", tenzij de sterk teruggelopen steen- koolproduktie aanzienlijk wordt verbeterd. De anti-krisisstaf van de Poolse re gering, waarvan het officiële persbu reau Pap zondag een rapport ver spreidde, vreest dat talrijke fabrie ken zullen moeten sluiten en dat de elektriciteitsvoorziening gevaar loopt. Vijfdaagse werkweek Volgens de anti-krisisstaf is vooral de invoering van de vijfdaagse wer kweek in de mijnen de oorzaak van de problemen. Pogingen de mijnwer kers met extra beloningen ertoe te bewegen zaterdags te werken hebben geen resultaat gehad, aldus het rap port. Na de waarschuwing van de leider van de Poolse vrije vakbond Solida riteit, Lech Walesa, dat de bond zelf een televisiezender zal laten bouwen als de autoriteiten blijven weigeren Solidariteit toegang tot de media te geven, werd onmiddellijk beant woord met een dreigement van de kant van de autoriteiten. Het hoofd van de staatstelevisie, Stanislaw Loranc, zei dat de regering zich zal verzetten tegen iedere poging het monopolie van de staat op het terreinm van de media te doorbre ken. MAPUTO. De sabotage-akties van de anti-regeringsgezinde „Nationale Verzetsbeweging" (MRN) in Mozam bique zijn de laatste maanden aan zienlijk toegenomen. SCHIPHOL, 14-9. De Koninklijke Marechaussee op Schiphol heeft zondagavond een 51-jarige Ameri kaan aangehouden, die verdacht wordt van omvangrijke oplich tingspraktijken in West-Duitsland. De man, D. E., zou daar Duitse firma's voor een bedrag van vele mil joenen hebben opgelicht. Een woordvoerder van de mare chaussee sprak van bedragen van twee miljoen Duitse mark en drie miljoen Amerikaanse dollar. De Amerikaan was naar Nederland gereis om hier volgens zijn verkla ring een zakenrelatie te ontmoeten, verder dan de marechaussee balie op Schiphol kwam hij echter niet. Bij een routine-kontrole werd ontdekt dat de Duitse autoriteiten om zijn aanhouding hadden verzocht. De man, die is overgebracht naar de ma rechausseekazerne in Badhoevedorp, zal op korte termijn aan de Duitse justitie worden overgedragen. KIEL, 14-9. Met een zeiljacht zijp maandag zes Oostduitsers naar West- Duitsland gevlucht. Dit heeft de Westduitse douane in Bad Bramstedt (Sleeswijk-Holstein) bekendge maakt. De zes, twee echtparen met twee kinderen, vertrokken van de kust van Mecklenburg. 2e zullen worden overgebracht naar een vluchtelingen kamp in centraal-West-Duitsland. Ze zeiden hun vlucht lang te hebben voorbereid en gaven aan de West duitse autoriteiten als reden voor hun vlucht „toenemende ontevreden heid met de politieke en ekonomi sche verhoudingen in de D.D.R." Ze werden op de Ooszee opgepikt door een Westduitse kotter die hen naar Lübeck bracht. JAKARTA, 14-9. Een Nederlands team van chirurgen zal in oktober een aantal hartoperaties uitvoeren in Jakarta. Dit maakte de voorzitster van een stichting voor hartchirurgie, me vrouw Rachmat Saleh het afgelopen weekeinde bekend. Meer dan 25 hartpatiënten staan op de lijst om geopereerd te worden door de ploeg, die onder leiding staat van prof. dr. H. A. Huysmans van het Academisch ziekenhuis in Utrecht. De medici zullen anderhalve maand in Indonesië verblijven als gasten van de stichting. „Wij verdedigen en zullen verdedi gen de onschendbaarheid van de staatsradio en televisie" zei hij. DEN HAAG, 14-9. De thans ex- staatssekretaris van sociale zaken De Graaf heeft een overgangsmaatre gel getroffen voor de eis dat men 130 dagen moet hebben gewerkt wil men voor een werkloosheiduitkering vol gens de WW of WWV in aanmerking komen. Die eis is overigens al op 1 april jl. in gegaan. Daarvoor lag zij op 65 gewerkte dagen. Volgens de overgangsmaatregel blijft voor degene die in de periode 1 oktober 1980-1 april 1981 recht had op een WW-uitkering op grond van de oude eis en tussen 1 april en 1 okto ber 1981 opnieuwe werkloos wordt, tijdelijk die oude eis van 65 dagen gelden. Gebleken is volgens De Graaf dat dergelijke werknemers im mers mogelijk niet aan de verzwaar de eis van 130 dagen kunnen voldoen. Ook voor part-timers, musici, ar tiesten en seizoenarbeiders voor wie al een verlaagde eis van 80 of 100 da gen gold, geldt in zo'n geval een eis van 65 dagen. KORTE BERICHTEN UIT PET BINNENLAND BREDA. De direkteur van het Bre dase woninginrichtingsbedrijf Ars Longa heeft het faillissement van zijn bedrijf aangevraagd. Daardoor dreigen elf werknemers op straat te komen staan, die niet zijn aangeslo ten bij een vakbond. Volgens direk teur P. Collette zou de ABN gewei gerd hebben nog langer krediet te verschaffen. AMSTERDAM. Een negen man sterke aktieleiding van de Neder landse bierwachten heeft maandag morgen het Centraal Brouwerij Kan toor aan dé Amsterdamse Heren gracht bezet. Met de bezetting, die wordt gesteund door de Industrie bond FNV, willen de bierwachten hun werkgevers, de BV Bierwacht, dwingen tot het afsluiten van een kollektieve arbeidsovereenkomst. NIJMEGEN. Onderwijs houdt klasseverschillen in stand en vrou wen worden opgeleid voor tweede rangs banen. Die konklusie is mede door de afdeling onderwijssociologie van de Nijmeegse universiteit sa mengesteld op basis van'de gegeven van de volkstelling van tien jaar ge leden. SCHIPHOL. De voormalige staats- sekretaris van defensie uit het eerste kabinet-Van Agt, Van Eekelen, steunt het voornemen van de marine leiding om het Breguet Atlantic ma rinevliegtuig in oktober weer te la ten vliegen. Dit heeft Van Eekelen op Schiphol meegedeeld na zijn aan komst uit de Verenigde Staten. VALKENSWAARD. De Brabantse architekt Harry Kremers heeft in sa menwerking met projektontwikke- laar APO uit Geldrop een sociaal wo ningbouwplan gemaakt, dat naar vorm en energievoorziening geheel nieuw is voor de Nederlandse markt. DEN HAAG. Op het einde van het eerste kwartaal 1981 ontvingen ruim 102.000 personen een uitkering op grond van de Rijksgroepsregeling Werkloze Werknemers (R.W.W.). Dit blijkt uit voorlopige cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. DEN HAAG. Binnenkort worden producenten en importeurs van nieu we chemische stoffen verplicht de overheid 45 dagen voor het tijdstip van het in de handel brengen van de nieuwe stof daarvan in kennis te brengen. SLIEDRECHT. Land and Marine Engineering (Overseas) Ltd, een En gelse werkmaatschappij van Konin klijke Boskales Westminster, heeft van de Nigerian National paper Ma nufacturing Company Ltd een op dracht van 82 min. ontvangen voor het leggen van een bijna 15 km lange kunststof pijpleiding in Nigeria. DEN HAAG. Melkvee- en varkens houders kunnen bij het ontwikke- lings- en saneringsfonds voor de landbouw weer rentesubsidie voor de ontwikkeling van hun bedrijf aan vragen, maar ze krijgen die slechts als ze de groei binnen bepaalde gren zen houden. UTRECHT. Het bestuur van de Rijksuniversiteit in Utrecht wil nog dit jaar zeker zeven miljoen gulden bezuinigen. In verband daarmee stopt de universiteit onmiddellijk met het aantrekken van uitzend krachten en wordt een vakaturestop van kracht. ARNHEM. Het stroomverbruik in ons land zal dit jaar naar verwach ting van direkteur J. H. Bakker van de Samenwerkende Elektriciteits Produktiebedrijven (S.E.P.) met maximaal een half procent dalen. De ze daling is een gevolg van de terug gang in de ekonomie en energie besparingen. DEN HAAG. Niet de Boliviaanse luchtmacht maar de Boliviaansxe partikuliere burgerluchtvaartmaat schappij Lloyd Aero Boliviano Sa heeft drie Fokkers F-28 besteld. Fok ker heeft voor de levering daarvan een exportvergunning aangevraagd en gekregen. DEN HAAG. Frankrijk zal aan zijn grenzen intensiever kontrole gaan uitoefenen op buitenlandse werkne mers. Er zal geen sytematische grens- kontrole plaatsvinden, maar reizi gers zullen desgevraagd het doel van hun reis met schriftelijke bescheiden moeten kunnen aantonen. DEN HAAG. Er zijn geen aankno pingspunten voor het instellen van een strafrechterlijk onderzoek in de adoptiezaak waarbij oud-minister Veldkamp van sociale zaken betrok ken is geweest. Staatssekretaris Haars van justitie heeft dit net voor haar aftreden meegedeeld in ant woord op schriftelijke vragen van het WD-kamerlid Nijpels. VLISSINGEN, 14-9. Zeeland krijgt in december een Zeeuwse raad voor ouderen. De raad krijgt een beleids- adviserende en beleidsontwikkelen- de taak. De nieuwe raad vormt een onder deel van het provinciaal opbouwor- gaan Stichting Zeeland, waarvan al een aantal raden deel uitmaken. Zo is er een kulturele, sport, jeugd en maatschappelijke dienstverlenings- raad. Adviezen De Zeeuwse raad voor ouderen kan zich met nieuwe ideeën of adviezen rechtstreeks richten tot partikuliere organisaties. Haar werk wordt dus niet beperkt tot het geven van advie zen aan overheidsinstanties. In de nieuwe raad zullen alle sekto ren van het bejaardenbeleid en be- jaardenwerk vertegenwoordigd zijn. Het provinciaal opbouworgaan Stichting Zeeland verwacht, dat goed uitgewerkte adviezen die door zo'n breed overleg behandeld wor den, zeker door de betrokken instan ties ter harte genomen zullen wor den, zodat het sukses van de raad al bij voorbaat vaststaat. SCHIPHOL, 14-9. De stichting Ter- re des Hommes zoekt voor 1500 kin deren in derde wereldlanden Neder landse pleegouders op afstand voor financiële adoptie. Momenteel be draagt het aantal financiële adopties via Terre des Hommes al 12.000. Dit heeft de voorzitter van de stich ting, C. J. Hoogendijk, op een pers- konferentie op Schiphol meegedeeld. Terre des Hommes, een nagenoeg volledig uit vrijwilligers bestaande stichting, die zich inzet voor het wel zijn van kinderen in de derde wereld, kent net als de meeste in ons land op dit terrein aktieve organisaties, twee vormen van financiële adoptie: de in dividuele en de groepsadoptie. Individuele adoptie Volgens Hoogendijk hoopt ook Terre des Hommes in de toekomst het systeem van de individuele adop tie volledig te kunnen beëindigen. Bij individuele adoptie, waarbij de adoptief ouders in Nederland een voor hen bekend kind in een derde wereldland financieel steunen en re gelmatig op de hoogte worden gehou den over de situatie van hun pleeg kind, bestaat volgens Hoogendijk het gevaar dat dit kind in de eigen leefgemeenschap in een uitzonde ringspositie en daardoor mogelijk in een isolement terecht komt. Hoogendijk zei dat er gelukkig veel meer begrip komt voor de nood zaak van groepsadoptie en dat er nu al in de meeste gevallen voor geko zen wordt. AMSTERDAM, 14-9. Het Landelijk Energie Komitee (L.E.K.) heeft een kort geding aangespannen tegen de kommissaris van de koningin in de provincie Gelderland, mr. Geertse ma, wegens diens uitlatingen aan het adres van de anti-kernenergiebewe- ffing. Het L.E.K.dat een onderdeel van die beweging vormt, voelt zich voor al gegriefd door de opmerking van Geertsema in een interview in Tele- vizier, dat de anti-kernenergiebewe ging haar aktiviteiten financiert door bankovervallen. „Niet alleen achten wij dit volstrekt onjuist, maar bovendien vinden wij deze uit spraak grievend omdat de heer Geertsema op die manier zijn invloed en positie misbruikt om een bewe ging die oprechte doelen nastreeft op een lage wijze in diskrediet te bren gen", aldus het L.E.K. Dwangsom Dit komité wol dat mr. Geertsema op straffe van een dwangsom van duizend gulden per dag een persbe richt publiceert waarin hij zijn uitla ting terugneemt en zijn verontschul digingen aan de anti-kernenergiebe weging aanbiedt. Het kort geding dient op 29 september voor de presi dent van de rechtbank in Arnhem. 58 Na die ongelukkige avond in juli was er tussen de beide echtgenoten gaan deweg een grotere verwijdering ont staan. Geen van tweeën had willen buigen en beiden bleven koppig. Men leefde als twee vreemden naast elkaar voort Hugo ging 's avonds veel weg, waarheen wist ze niet De jongeman stapte dan op z'n fiets en zwierf door de omtrek, ging ergens een glas bier drin ken en keerde dan in donker weer terug. Een enkele maal had de jonge vrouw een poging tot verzoening ge daan, maar deze stuitte af op de koele teruggetrokkenheid van Hugo en ze had tenslotte de pogingen opgegeven, in haar lot berustend. De onenigheid tussen het echtpaar Kastelein was niet onopgemerkte ge bleven in de buurt De gezellen op de drukkerij hadden het gemerkt, de bu ren eveneens. En het gerucht was de Molenpolder doorgegaan, dat de chef en z'n jonge vrouw niet best met elkaar overweg konden. Wat zei de volks mond? Het zou wel aan de prinses liggen. Op de Beldam was ze immers ook altijd zo'n trots schepsel geweest! Het was niet te verwonderen. Het gerucht was ook doorgedrongen tot de woning van de oude Vermeulen. En Thijs, die zo af en toe eens thuis kwam - hij werkte in een andere hoek van de provincie en scheen, naar zijn verzorgd uiterlijk te oordelen, goed te verdienen - kwam het eveneens te weten. Dat werd zijn ongeluk. Op een avond in het begin van augus tus reed Hugo als naar gewoonte weer weg op zijn fiets. Waarschijnlijk wist Thijs van zijn avondlijke fietstochten want Hugo was nog geen tien minuten weg, of Thijs kwam het erf oprijden en belde aan. Heieen, die in de keuken bezig was, had hem niet zien aanko men en liep naar de voordeur, die ze opende. Verbaasd stond ze te kijken toen ze zag, wie haar bezoeker was. „Zo, Leentje," begroette hij vriende lijk, „ik kom je eens opzoeken, \als je het goed vindt Nee, kijk me maar niet zo lelijk aan. Ik heb niets kwaads in de zin. Ik ben ook wat verstandiger ge worden en dat pak slaag,-dat ik verle den jaar van je man heb gehad, ver diende ik werkelijk. Ik ben er een ander mens door geworden. Maar ik wil je toch even spreken, als het kan. Het hoef niet lang te duren; ik heb namelijk een belangrijke boodschap". Even stond Heieen in tweestrijd. Mocht ze hem wel binnenlaten? Als Hugo thuiskwam, wat dan? Maar Hugo ging al weken zijn eigen weg en be kommerde zich in het geheel niet om zijn vrouw en zij zat 's avonds steeds alleen. Ze wilde ook wel eens aan spraak hebben en daarom trad ze een paar passen achteruit, hem beduiden de, dat hij kon binnenkomen. Thijs veegde zorgvuldig z'n voeten, hing z'n pet aan de kapstok en liep het keurige gangetje in, haar achterna naar de achterkamer. „Ga zitten," nodige ze uit, niet koel, maar ook niet bijster vriendelijk. WOENSDAG 16 SEPTEMBER NED. 1: 10.00 Schooltelevisie; 13.00 Nieuws voor doven; 15.30 VARA's Filmklub; 18.20 Nieuws voor doven; 19.00 Van gewest tot gewest; 19.50 Politieke Partijen; 20.00 Het zoete le ven; 21.37 Journaal; 21.55 Den Haag vandaag; 22.10 Studio Sport; 23.30 Nieuws; 23.35 Nieuws voor doven. NED. 2: 18.30 Staatsloterij; 18.35 Sesamstraat; 18.50 Jeugdjournaal; 18.59 Aanraken; 19.25 Kenmerk; 20.00 Journaal; 20.27 Stichting Socu tera; 20.32 Nederland Muziekland; 21.45 Bureaubruiden; 22.10 A ring to fight; 22.35 Hitchcock vertelt; 23.02 Teleac; 23.22 Nieuws; 23.27 Nieuws voor doven. DONDERDAG 17 SEPTEMBER NED. 1: In Sportpanorama wordt een samenvatting gegeven van de bokswedstrijd tussen Hearns en Leo nard tevens wordt een kijkje geno men in het Olympisch stadion in Amsterdam waar een motorcross baan is uitgezet. Peter Sellers speelt de hoofdrol in de Amerikaanse rol prent The Bobo. Hierin speelt de ko miek de rol van een zingende stiereti- vechter, die graag aan de top wil ko men. In Barcelona krijgt hij een vreemd kontrakt aangeboden. Hij de aflevering van de Engelse serie (?osmos wordt ingegaan op de ruim- tevaartreizen en de mogelijkheid dat één van onze ruimteschepen eens een andere beschaving zal tegenkomen. NED. 2: Zeehondeneiland is een jeugdfilm waarin een aantal kinde ren een aantal jagers trachten te be lemmeren een slachting onder de zee honden aan te richten. In Vreemde vogels tracht Oscar zijn konditie op te vijzelen. Na aktualiteiten volgt het derde deel van Doctor Teyrand Ray Carmel moet terecht staan van wege de moord die echter door doctor Teyrand gepleegd is. Zelfs zijn verde diger gelooft hem niet als hij de doc tor als moordenaar aanwijst. Zijn vrienden zorgen ervoor dat de arts in de zaal aanwezig is DONDERDAG 17 SEPTEMBER NED. 1:10.30 Schooltelevisie; 13.00 en 18.20 Nieuws voor doven; 18.59 Nieuws; 19.00 Sportpanorama; 19.50 De Bobo; 21.37 Journaal; 21.55 Den Haag vandaag; 22.10 Cosmos; 23.15 Nieuws; 23.20 Nieuws voor doven. NED. 2: 13.00 Nieuws voor doven; 18.25 Paspoort; 18.35 Sesamstraat; 18.50 Jeugdjournaal18.59 Zeehonde neiland; 20.00 Journaal; 20.27 De trekking van de Midlotto; 20.40 Vreemde vogels; 21.05 Achter het nieuws; 21.40 Dokter Teyran; 23.10 De vrije gedachte; 23.30 Nieuws; 23.35 Nieuws voor doven. I LOS ANGELES, 14-9. De i Amerikaanse televisieserie i i „Hill Street Blues" heeft zon- dagavond bij de jaarlijkse uit- i reiking van de „Emmy j i i Awards" acht onderscheidin- 1 i gen gekregen. Ook ging er een i i Emmy Award" naar de aktri- i i ce Vanessa Redgrave. 1 i Vanessa Redgrave kreeg een i ,,Emmy" voor haar rol van i Joods musicienne in een kon- i 1 i centratiekamp. Deze rol deed i vorig jaar nogal wat stof op- i waaien, omdat van Joodse zij- i i de onverteerbaar werd geacht 1 1 dat juist Redgrave, die van J i haar sympathie voor de PLO i i nimmer een geheim heeft ge- i i maakt, gevraagd was de rol i van de Jodin te spelen in de i i C.B.S.-produktie Playing for j i 1 time". 1 1 WMWVWWWWftWWVV AMSTERDAM. Met toespraken van kollega akteurs, de oud-minister van c.r.m. mevrouw Gardeniers (nu volksgezondheid) en burgemeester Polak van de hoofdstad is aktrice Ank van der Moer in de stadsschouw burg in Amsterdam gehuldigd in ver band met haar vijftigjarig toneelju bileum deze maand. Door HENK VAN HEESWIJK Thijs nam plaats en stak een sigaret op, „Kijk eens, Leentje, eh..... Heieen wilde ik zeggen. Tenminste als je het goed vindt, dat ik je nog bij je voor- naam noem." Heieen wuifde met haar hand in de lucht en hij vervolgde, wat meer op z'n gemak: „Ik wil eerlijk bekennen, dat ik me niet altijd korrekt tegenover je ge dragen heb, toen je nog op de Beldam diende. Maar ja, we hebben allemaal onze fouten. En ik heb er veel spijt van, dat ik je toen bij de spoordijk heb lastig gevallen. Daarvoor wil ik je in de allen eerste plaats mijn verontschuldiging en aanbieden. En zoals ik je al gezegd heb, dat pak slaag, dat ik toen van je man kreeg, was verdiend, eerlijk ven diend. Het heeft me opgeknapt Ik ben er helemaal anders door geworden." Hij wachtte even en keek door z'n oogharen naar de jonge vrouw om te zien, hoe ze zijn woorden zou opne men. Heieen voelde zich onbehaaglijk. Ze haalde haar schouders op en antwoord de: „Och, dat ben ik al lang vergeten. Praat er niet meer over. Dat is in orde". „Maar daarvoor alleen ben ik niet gekomen", zo vervolgde de jongeman sluw. „Kijk eens, in de Molenpolder waren we allemaal blij, toen we hoor den, dat je met de nieuwe chef van de Phoenix ging trouwen. Je kreeg het daardoor beter als op de Beldam. Maar nu horen we jammer genoeg, dat jullie niet best met elkaar overweg kun nen...." Wordt vervolgd) LISSABON, 13-9. Het officiële blad Jornal de Angola heeft de Zuid- Afrikaanse strijdkrachten ervan beschuldigd bij hun inval in Angola napalm gebruikt te hebben. Dit zou gebeurd zijn bij de aanval op N'Giva, de hoofdstad van de An golese provincie Kunene. N'Giva werd door de Zuidafri- kaanse troepen na zware gevechten op 28 augustust veroverd, de Angole se president José Eduardo dos Santos liet weten dat de stad nog steeds in Zuidafrikaanse handen is. Het officiële Angolese blad liet een Angolese soldaat aan het woord die in N'Giva was toen de stad in handen van de Zuidafrikanen viel. „Vele mensen kwamen om. Ook zie die in hun huis waren. Zij stierven aan de brandwonden, veroorzaakt door na palm". 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 5