Pontje 't Zijpe 50 keer kleiner Alle verenigingen kregen een finale Hoge klasseringen voor Delta Sport B-pupillen KNBB Schouwen-Duiveland Centrale Raad kwaad Ir Knaap pupillenkompetitie STREEKNIEUWS Arnemuiden krijgt nieuwe burgemeester Brand in studentenhuis Meubeltoonzaal uitgebrand Unieke voorziening Wemeldinge krijgt kegelbaan voor blinden en gehandicapten 4 NIEUWERKERK, 14-9. Door allerlei bijkomende kleine problemen was dis- triktswedstrijdleider Paul Bodbijl tijdens de onlangs gehouden jaarvergade ring van het distrikt Schouwen-Duiveland van de KNBB niet in staat het offi ciële schema bekend te maken waar en wanneer de diverse distriktsfinales van het seizoen 1981-1982 zouden worden verspeeld. Inmiddels zijn de moeilijkheden uit de wereld en stemden de diverse verenigingen ook in met een dubbele finale in de 5e klas libre. Daarom nu wel een programma, dat Paul Bod bijl een dezer dagen aan de veertien Schouwen-Duivelandse biljartvere nigingen deed toekomen. Door de dubbele librefinale in de vijfde klas zijn er nu precies evenveel finales als dat er verenigingen zijn, zodat het een logische zaak werd, dat iedere vereniging een finale kreeg toegewe- Op 25, 26 en 27 september wordt te gelijkertijd op twee plaatsen de fina le verspeeld van de vijfde klas libre. Hiervoor kwamen in aanmerking biljartvereniging Renesse en de Nieuwerkerkse damesbfljartvereni- ging Al Weer Mis. Inimiddels zijn via de voorwedstrijden de zestien fina listen bekend geworden. In Renesse komen aan de tafel: R. van Dijk (Bommenede), W. de Jonge (d'Eule), R. Lusse (KVL), S. Everaers (Country Club), M. Verseput (Renes se), J. Lodewijk (Al Weer Mis), A. Ra- dewald (OKK) en P. Beekmans (Bommenede). In Nieuwerkerk zijn dat A. Stins (d'Eule), J. Veldman (Country Club), J. Adriaanse (KVL), A. Oosse (Bom menede), W. aan de Wiel (DOS), M. van de Wielen (KVL), K. Vis (OKK) en L. den Engelsman (KVL). De rest van de finales is als volgt verdeeld: finale driebanden 3e klas op 2, 3 en 4 oktober bij bv Phoenix; fi nale kader 38/2 op 23, 24 en 25 okto ber bij bv KVL: finale driebanden 2e klas op 6, 7 en 8 november bij bv On der Vrienden; finale 4e klas libre op 27, 28 en 29 november bij bv VOG; fi nale 3e klas libre op 18, 19 en 20 de cember bij bv Windenburg; finale driebanden le klas op 8, 9 en 10 janu- arie bij bv DOS; finale le klas op 29, 30 en 31 januari bij bv DOS; finale le klas libre op 12, 13 en 14 februari bij bv Country Club; finale bandstoten 2e klas op 26, 27 en 28 februari bij bv De Wig; finale hoofdklas op 5, 6 en 7 maar bij bv Entre Nous; finale bandstoten le klas op 19, 20 en 21 maart bij bv OKK. HAARLEM. Provinciale staten van Noord-Holland willen 390 kilo meter nieuwe fietspaden realiseren. Daar is in totaal 136,5 miljoen gulden mee gemoeid. Dat staat in het nieuw vastgestelde fietspadenplan voor de provincie Noord-Holland. DEN HAAG, 14-9. Voorzitter J. Hendriks van de Centrale Raad voor de Volksgezondheid heeft maandag tijdens de openbare vergadering van de raad kritiek geuit op de manier waarop de overheid met sommige ad viezen van de raad omspringt en op de - te - korte termijn waarop de ad viezen vaak worden gevraagd. Als voorbeeld noemde hij het ad vies dat de raad dit voorjaar heeft uitgebracht over richtlijnen op grond van de Wet Ziekenhuisvoorzienin gen. De toenmalige staatssekretaris van Volksgezondheid, mevrouw Veder-Smit, week er aanzienlijk van af. Bovendien was ze zo snel met het uitvaardigen van de richtlijnen, dat ze volgens Hendriks nauwelijks ken nis heeft kunnen nemen van het ad- HULST, 12-9. Ook in de jongste leeftijdsgroepen begint Delta Sport in Zee land «?en aardig woordje mee te spreken. Na afloop van de vijfde en laatste wedstrijd.in de Ir. Knaap pupillenkompetitie mochten teams van de Zierik- zeese atletiekvereniging een eerste en een tweede prijs in ontvangst nemen, waarmee deze stelling duidelijk wordt onderstreept. Kapitein De Keijzer en zijn schip. BRUINISSE, 15-9. 't Pontje Zijpe op schaal en wie zou dat beter kun nen maken dan Kees de Keijzer uit Bruinisse. Zesenveertig jaren heeft op dit schip gewerkt, eerst als ma troos en sinds 1952 als kapitein. BROUWERSHAVEN Wieldoppen ontvreemd Van een Mercedes, die geparkeerd stond op bungalowpark „Den Osse werden de wieldoppen gestolen. Ei genaar W. P. uit Ham deed hier maandag aangifte van bij de politie. NOORDGOUWE Schilderkursus sukses De door de Stern georganiseerde schilderkursus is een grandioos suk ses geworden. Aan de, in eerste in stantie als vakantie arrangement be doelde schilderweek, werd door meerdere mensen van Schouwen- Duiveland deelgenomen. Juist bij deze mensen lag het waar deringscijfer erg hoog. Het werd dan ook als spijtig ervaren dat deze kur- sus maar 5 dagen duurde. Toen bekend werd dat de exploi tant van de Stern voornemens was in 1982 meerdere olieverfschilderwe- ken te organiseren, werd van alle kanten gevraagd ook in het winter seizoen door te gaan. Gestimuleerd door het enthousiasme van de eerste kursisten heeft de landschapschilder Ad Zuiderent toegezegd twee dagen per week vrij te willen maken voor dit gebeuren. De exploitant van de Stern heeft inmiddels enkele voor stellen op papier gezet en onderzoekt of doorgaan in de winter inderdaad een haalbare zaak is. Geïnteresseer den in het zelf maken van een olie verfschilderij kunnen kontakt opne men met de Stern voor nadere infor matie, (01112)1281. OOSTERLAND Opbrengst zendingskollekte Onder leiding van de heer Joh. van der Have Jac.z. werd in de maand au gustus van dit jaar hier ter plaatse weer gekollekteerd ten bate van het Zendingswerk der Ger. Gemeenten, door Bart van der Hulle, Fieke van 't Hoff, Kobie Olree, Gerda van den Hulle, Anne Marie de Visser en Mari an de Waal. De opbrengst bedroeg in genoemde maand de mooie som van 198,65. Bovendien kwam daar nog bij voor het ophalen van oud papier en vodden, de som van 197,80, zodat aan genoemde zending het mooie be drag van in totaal 396,45 kon wor den overgemaakt. Daarom veel dank aan de milde geefsters en gevers, aan de leiding en niet in het minst aan de kollektanten voor dit mooie resul taat. WEMELDINGE, 14-9. De Zeeuwse blinden en andere gehandikapten kunnen vanaf volgende week op twee volledig aan hun handikap aan gepaste kegelbanen kegelen. Volgens de sekretaris van de Zeeuwse Blindenbond, H. Huyssen, die de banen samen met de eigenaar van de kegelbanen heeft ontworpen en ontwikkeld, kunnen blinden en rolstoelgebruikers nu geheel zelfstandig de kegelsport beoefenen. Voor de visueel gehandikapten is er een systeem van pennetjes die synchroon met de echter kegels op en neer gaan en voor de rolstoelgebrui kers zijn er speciale brede paden en andere aanpassingen gemaakt. Als de binnenkant van zijn broek zak kent hij ieder hoekje, trapje of lampje op het schip en hij heeft dat alles zeer nauwkeurig op schaal na gemaakt. 1 op 50. Het mini-schip is tachtig centimeter lang en 22 centi meter breed. Handwerk De heer De Keyzer heeft er onge veer anderhalf jaar aan gebouwd. Zelfs alle koperen onderdelen (lamp jes, kompas, ankerliertjes, telegraaf) zijn eigen handwerk, alleen de schroef-as en de reddings vestjes heeft hij moeten kopen. De veerpont 't Zijpe zoals op de fo to werd in 1972 verbouwd, gemoder niseerd. De twee schoorstenen ver dwenen en motoren werden in het schip geïnstalleerd. Trots Het is overigens de eerste keer dat Kees de Keijzer zich bezighield met modelbouw. „Ik was dit altijd al van plan, met m'n 65ste zou ik er mee be ginnen. Inmiddels heb ik gebruik ge maakt van de VUT-regeling. "Twee jaar geleden heb ik afscheid genomen van de pont en het mini-schip is dus (nu ben ik 65) allang klaar. BRUINISSE Noordzeekotters Machinefabriek Padmos heeft in de Sch 64, de „Orca" (de vroegere Vli 7) een nieuwe hoofdmotor inge bouwd. Deze motor is, zoals de meeste bij Padmos ingebouwde mo toren, een Misubishi, en wel van het type S 6 NTK 300 pk. Voor de over brenging is een Reintjes keerkoppe- ling gemonteerd. De ingrijpende verandering aan de ze Noorzeekotter, die bestemd is voor de rondvisvisserij (b.v. kabel jauw, wijting, gul en makreel) is ge beurt op bestelling van de huidige ei genaars, firma Spaans uit Schevenin- gen. Momenteel ligt de KG 2, Maris Stella, voor de kant. Deze nieuw Noordzeekotter wordt volledig afge bouwd bij Padmos voor rekening van L. Minneboo uit Colijnsplaat. Signaleringsmast geraakt De laatste reis die het Dolfinarium van Scharendijke naar de sloop maakte, is niet geheel vlekkeloos verlopen. Tijdens de passage van de sluis van Bruinisse raakte een over stekend gedeelte van het transport bij het invaren een signaleringsmast waarop de invaartlichten zitten. De mast werd flink verbogen. BRUINISSE/ZIERIKZEE Zagerspitters betrapt Acht personen kregen een bekeu ring, toen door de Rijkspolitie van Tholen in samenwerking met Rijkspolitie te water, een kontrole werd gehouden op de aktiviteiten van de zagerspitters. Ze waren bezig met dit voor de Unieke zaak „Een dergelijke voorziening is een unieke zaak voor Nederland, de be hoefte aan sportaktiviteiten voor ge handikapten nemen steeds meer toe, maar er zijn op dit gebied weinig nieuwe meent de heer Huyssen. De banen die ondergebracht zijn in Hotel Vredebest in Wemeldinge, een voormalig bejaardentehuis dat volle dige aangepast is voor de opvang van gehandikapten, heeft voor de bouw van deze aangepaste kegelbanen sub- idie gekregen van het Nationaal fonds voor gehandikapten. De kom- missaris van de koningin in Zeeland, dr. C. Boertien, zal deze baan op 18 september officieel ingebruik stel len. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)' Trots en toch ook wel een beetje op gelucht, omdat het model eindelijk af is, toont de kapitein De Keyzer zijn schip. sportvisserij zo begeerde dier te spit ten op mosselpercelen, iets wat voor de pachter van die percelen grote schade betekent. Maar daar trekken de meesten zich niets van aan, sommige spitters we ten niet van ophouden, zo drukte een woordvoerder van de waterpolitie zich uit. Er zullen meer kontroles moeten volgen om het kwaad in te dammen. Vier anderen waren aan het spitten buiten een mosselperceel, maar. ook zij werden bekeurd toen bleek dat zij geen spitvergunning bezaten. Miss-Luv-verkiezing Jeugdsoos de Pul organiseert woensdagmiddag voor de jeugd van 6 tot en met 12 jaar een miss-Luv-ver- kiezing, in het soosgebouw in het dorpshuis. Opgave kan nog bij Theo Krijger, (01113) .l-S^&riyooratijdMzie". agenda. BRUINISSE/STELLENDAM M. Kostense kwart eeuw bij Maaskant De heer M. Kostense, geboren te Bruinisse, was dezer dagen 25 jaar in dienst van de firma P. Maaskant en Zonen, de eerste 9 jaar in Bruinisse en sinds 1965 in Stellendam, waar hij sinds die tijd ook woont en waar hij bedrijfsleider is van de technische af deling. In „Konings Pleisterplaats", de be kende eetgelegenheid in de buurt van Goedereeede, werd de jubilaris een receptie aangeboden. De heren Aart en Piet Maaksant betuigden dank, voor de steun die Marien Kostense aan het bedrijf had gegeven. Namens de direktie werd hem een fototoestel aangeboden, van het per soneel kreeg hij een enveloppe met inhoud, waarop vele kado's en bloemstukken volgden, die een stroom van bezoekers meebracht. De Zuidvloot kent de jubilaris als „Marien van Maaskant", die altijd voor iedereen klaar staat. SCHARENDIJKE PITkollekte De PIT-kollekte, vorige week in Scharendijke en omgeving gehou den, heeft 401,— opgebracht. De ge vers en kollektanten wordt dank ge zegd. GOEDEREEDE x Kotters naar andere eigenaars De 9 jaar oude Noordzee kotter GO 23, Jannetje van de firma De Vogel uit Goedereede werd verkocht naar Urk en heet nu Johanna Marie. UK 28, kopers waren de firma Romkes en De Boer uit Urk. Een andere kotter van de Zuid- vloot, de Reseda van Schipper A. de Jager SL 47, is via Maaskant machi nefabrieken Stellendam, verkocht aan de heer K. de Boer uit Volendam. Het schip heet nu Annemarie en vaart onder no. VD 243. MIDDELHARNIS Hotel Jacobi onder de hamer Hotel Jacobi te Middelharhis, in zijn betere dagen, vernoemd naar de eigenaar Dirk Jacobi, die in de jaren 1925-1930 zijn opleiding genoot bij banketbakker Schuurman in Zierik- zee, wordt dezer dagen verkocht, na dat het enkele jaren dienst heeft ge daan als opvang voor Vietnamese Bootvluchtelingen. De eigenaar, de voortvluchtige za kenman L. Rijkers, heeft een rol gespeeld in de oplichtingsaffaire van de Amsterdamse notaris mevrouw Slis-Stroom. Hij wordt door de poli tie gezocht. Het hotel komt op 22 en 29 septem ber onder hamer, op vordering van de Tilburgse Hypotheekbank. AMSTERDAM. De Amsterdamse advokaat Ph. van den Biesen heeft bij de officier van justitie in de hoofdstad een klacht tegen personeel van het politiebureau War moesstraat ingediend wegeps mis handeling van de 20-jarige Ier Keith L. ROTTERDAM. Prinses Margriet heeft in Rotterdam de eerste paal geslagen voor een komplex van 66 flats waarvan vijftien speciaal wor den aangepast voor zelfstandige be woning door ernstige lichamelijke gehandikapten. DEN HAAG, 15-9. Met ingang van 1 oktober krijgt de Zeeuwse gemeente Arnemuiden een nieuwe burge meester. Het is de 39-jarige M. M. Markusse uit Lisse. Markusse is nu ambtenaar ter se- kretarie van Alphen aan den Rijn. Het ministerie van binnenlandse za ken heeft dat dinsdag bekendge maakt. Markusse, die lid is van de Staat kundig Gereformeerde Partij (SGP), is aangesloten bij de gereformeerde gemeente. Hij volgt als burgemeester van Arnemuiden J. de Jonge op. Deze wordt op 1 mei burgemeester van de gemeente Nieuw-Lekkerland in Zuid-Holland. GRONINGEN, 15-9. De brand, die in de nacht van maandag op dinsdag een studentenflat in de Groninger binnenstad in de as legde, is waar schijnlijk aangestoken. De politie vermoedt dat onbekenden een stapel oude kranten, die in de hal lagen op geslagen, in brand hebben gestoken. De 19 dakloos geworden studenten zijn inmiddels ondergebracht in een hotel. Zij werden verrast in hun slaap en zijn al hun bezittingen kwijt. De schade wordt geraamd op zeker twee miljoen gulden. HEINÖ, Overijssel,. 15-9. Een kor te, hevige brand heeft in de nacht van maandag op dinsdag ruim vijftig procent van het komplex van de meu beltoonzaal Seine in het Overijsselse Heini verwoest. De politie in Wijhe beraamt de schade op enkele miljoenen guldens. De oorzaak van de brand is nóg ohbè- kend. De brandweerkorpsen van Zwolle en Heino waren dinsdagmor gen nog aan het nablussen. Door de brand zijn er geen persoon lijke ongelukken gebeurd. Het naast gelegen woonhuis van de eigenaar van de toonzaal bleef voor het vuur gespaard. Politie en brandweer doen een onderzoek naar de oorzaak van de brand. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 15-9. Het K.N.M.I. deelt mede: Een westelijke luchtstroming zorgt in Nederland en omgeving voor een wisselvallig weertype. Een re- gengebied dat dinsdagmorgenvroeg het zuidwesten van het land bereikte bracht in Vlissingen in enkele uren tijds 6 mm regen. Na het wegtrekken van het regengebied breidt zich woensdag over onze omgeving een rug van hoge luchtdruk uit. De aangevoerde lucht is echter vrij vochtig zodat er niet veel zon komt. De wind is eerst west of noordwest en draait later op de dag weer naar het zuidwesten. De middagtempera- tuur ligt rond de 19 graden. Boven de Oceaan bevindt zich alweer een vol gende depressie die net als zijn voor gangers bij Ierland naar het noord oosten af zal buigen. Een bijbeho rend regengebied kan ons in de nacht van woensdag op donderdag berei ken. De jongens B-pupillen konden hun eerder ingenomen eerste plaats vast houden, ondanks het feit dat de zenu wen in Hulst hen danig parten speel den; Serge Schot won andermaal het hoogspringen, nu echter met een sprong over 1.15 meter. Zijn punten totaal over de driekamp bedroeg 806 punten, waarmee hij zijn ploeggeno ten Frank Huisson en Werner Lode wijk voor moest laten gaan. Frank Huisson werd in de indivi duele eindstand vierde met 852 pun ten, behaald op de onderdelen 40 me ter, hoogspringen en kogelstoten. Werner Lodewijk werd met 840 pun ten zevende en de 806 punten van Ser ge Schot waren goed voor een tiende positie. Ronald Huisson tenslotte verzamelde 701 punten, die hem op een dertiende plaats deden uitko men. Ronald Huisson liep ook nog een 1000 meter in 4.04,7. Driekamp Ook de meisjes B-pupillen werkten een driekamp af met dezelfde onder delen. Wendy Hartog werd in de individu ele uitslag een voortreffelijke twee de met 737 punten, net voor Lidewey Vleugel, die met 716 punten op de derde plaats beslag legde. Isabel Ha mel klasseerde zich met 629 punten als zevende en Marieke Zwart bezet te met 465 punten de elfde positie. In de ploegenstand eindigde Delta Sport op een voortreffelijke tweede plaats. Isabel Zwart liep ook een 100 meter, waarvoor zij 4.19,9 nodig had. Bij de jongens A-pupillen eerste jaars werd Thimo Harmsen op de driekamp (60 meter, verspringen en kogelstoten) met 690 punten 16e. Wel leverde hij een uitstekende 1000 me ter af in 3.56,6. Bij de jongens A- pupillen tweede jaars reikte Ray mond van Mourick op de driekamp naar de zevende plaats met 1106 pun ten. Bij de jongens mini-pupillen kwamen twee Delta Sporters aan het werk. Ralph Koper noteerde op de 40 meter 7,3 sekonden, 3.16 meter bij het verspringen en 21.50 meter bij het balwerpen. Hajo Molengraaf kreeg respektievelijk 7,5 sekonde, 2.86 me ter, en 17.00 meter achter zijn naam. De exakte uitslag van de volledige kompetitie was zaterdag nog niet be kend, maar wel was zeker dat de Ir. Knaap wisseltroffee in handen kwam van AV'56 uit Goes, terwijl de Zierikzee-trofee werd gewonnen door de ploeg van het Terneuzense Schelde Sport. Een overzichtsfoto van de deelnemers, die zaterdag in de omgeving van de Noordbout elkaar om het kampioenschap hengelen van Schouwen-Duiveland betwistten. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) 4 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 4