VASTSTELLEN VAN DRIE BESTEMMINGSPLANNEN Kommissie onderwijs positief over 6-klassige lagere school Sfeervolle rommelmarkt Raadsvergadering Middenschouwen STREEKNIEUWS Prot. Chr. onderwijs in Poortambacht Braamfeest in Nieuwerkerk i Z1ER1KZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 15 september 1981 Nr. 22980 3 SCHARENDIJKE, 15-9. De gemeenteraad van Mid denschouwen zal op woensdag 23 september vergaderen en daarbij zich onder meer bezighouden van het vaststel len van het bestemmingsplan Ellemeet, gedeelte „Mool- weg". De voorbereiding van dit plan werd noodzakelijk, omdat werd besloten aan de heer Elenbaas mede werking te verlenen aan de totstand brenging van appartementen in de landbouwschuur op perceel Moolweg 9 te Ellemeet. Genoemd perceel is al jarenlang in gebruik als kampeerterrein, terwijl het eigenlijk gebruik als landbouw schuur feitelijk niet (meer) plaats vindt. Reden voor het kollege mede werking te verlenen. Tegen het ontwerp-bestemmingsplan zijn geen bezwaren binnengekomen. Het kol lege stelt de raad voor het onderhavi ge bestemmingsplan vast te stellen in de gemeenteraadsvergadering, die onder voorzitterschap staat van bur gemeester W. den Boer. „Buitengebied" Eveneens dient vastgesteld te wor den de tweede herziening van het bestemmingsplan „Buitengebied". Bejaardensozen starten weer Scharendijke: Na een periode van rust en vakantie gaat de bejaarden- soos in Scharendijke weer van start. De eerste soosmiddag is op woensdag 30 september, aanvang om half drie in het Hervormd Verenigingsge bouw. Een ieder die de leeftijd van zestig jaar heeft bereikt is van harte welkom. Met elkaar hopen wij weer een prettig winterseizoen te hebben. Ellemeet: Ook hier begint op woensdag 30 september de bejaar- densoos weer in de Openbare lagere school. Aanvang half drie. Ook hier is iedereen welkom boven de zestig jarige leeftijd. Ouwerkerk: Het bestuur van de be- jaardensoos alhier deelt mee, dat de bijeenkomsten van de soos weer be ginnen op woensdagmiddag a.s. om 14.00 uur. Nieuwe soosleden zijn van harte welkom. S CHO UWEN-D UIVEL AND Snelheidskontrole Bijna 200 automobilisten werden in Haamstede maandag gekontro- leerd op te snel rijden, maar slechts twee wagens reden te hard. Ook in de Hoofdpoortstraat te Zierikzee hield de rijkspolitie maandag een snel heidscontrole. Honderdachtentach tig wagens werden gekontroleerd. Slechts drie automobilisten reden harder dan 50 kilometer. ZIERIKZEE Vergadering Stichting Jeugd Woensdag 23 september houdt de Stichting Jeugd Schouwen-Duive- land een bestuursvergadering in het „Huis van Nassau". Op de agenda onder meer de benoe ming van bestuursleden. Voorgesteld worden: mevrouw H. de Kuyper in de plaats van mevrouw C. Kouwen- berg (door het Geref. jeugdwerk) en de heer R. Prager in de plaats van de heer F. Bergsma (door het Leger des Heils). Naast de gebruikelijke agendapun ten staat een film op het programma: „Dorpsaktiviteiten Noordgouwe voor jong en oud". Een film, die ge maakt is in het kader van het Kleine Kernen Projekt. Voor tijd: zie agen da. Rommelmarkt J. L. de Jonge-school Zaterdag 19 september organiseert de Johan Louis de Jongeschool te Zie rikzee een rommelmarkt, buiten op het schoolplein. Het wordt een markt met diverse kraampjes zoals ballen tent, verkoop van plantenstekjes, broodjes en koffie, en verder kunnen kinderen deelnemen aan diverse be hendigheidsspelletjes. Personen die nog spulletjes be schikbaar willen stellen voor deze markt, kunnen kontakt opnemen met de school. De opbrengst van de markt zal ten goede komen aan de schoolkas. Opbrengst kollekte Kon. Wllhelmlnafonds De kollekte voor de kankerbestrij ding ten behoeve van het Koningin Wilhelminafonds heeft in Zierikzee 8.856,13 opgebracht. Gevers en geefsters en kollektanten (waaron der veel leden van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen) wordt harte lijk dank gezegd voor hun medewer king. Het plaatselijk komité hoopt volgend jaar wederom op hun mede werking te mogen rekenen. Vergadering „Philathelica" De vereniging „Philatelica" verga dert 21 september in de bovenzaal van het „Huis van Nassau" te Zierik zee. Het belangrijkste agendapunt is de veiling, met speciale aanbiedin gen. Voor tijd: zie agenda. Ziejook draalt Max Havelaar De filmkring Ziejook start het nieuwe seizoen vrijdag 18 september De aldaar aanwezig woningen zijn feitelijk in strijd met het vigerend bestemmingsplan; voor dergelijke zaken kent een planologische rege ling zogenaamde overgangsbepalin gen. Na de herziening van het bestemmingsplan krijgen de wonin gen betere mogelijkheden voor het verbouwen en uitbreiden. Nog een bestemmingsplan op de agenda: het vaststellen van het bestemmingsplan „Kampeerterrein Kuijerdamseweg". Ook dit ontwerp bestemmingsplan heeft ter inzage gé- legen en er zijn geen bezwaren bin nen gekomen, waarna vastelling kan plaatsvinden door de raadsleden. Het kollege stelt voor de gemeente- sekretaris L. F. van Wijck te machti gen namens de gemeente te verschij nen op een zitting van de afdeling Rechtspraak van de Raad van State. Beroep Door de Benzine en Petroleum Handel mij te Amsterdam is beroep ingesteld tegen een besluit van de ge meente Middenschouwen tot weige ring van medewerking om in het bestemmingsplan „Buitengebied" een benzine verkooppunt op te rich ten. De zitting van de afdeling rechtspraak is op 13 oktober. Voorts zal de raad zich buigen (naast de ingekomen stukken) over het voorstel tot benoeming van een ambtenaar van de burgerlijke stand. Dit in verband, dat mevr. M. C. Deurloo-van Dongen vermoedelijk de gemeentelijke dienst zal gaan ver laten (de huidige ambtenaar). Het kollege stelt mevrouw G. E. Heijboer-v. d. Kassteele voor te be noemen in haar plaats. Postkantoor In verband met de aanstaande pen sionering van de huidige kantoor houder-eigenaar van het postkantoor te Scharendijke dient gezocht te worden naar een vervangende loka- tie. In samenwerking met de direkte van de P.T.T. werd gekozen voor een perceel grond aan de Dijkstraat, waarop nu een gemeentelijke berg plaats is gevestigd. met de Nederlandse film Max Have laar, naar het gelijknamige Neder landse boek. De film is een rekonstruktie van een tijdperk, een leefwijze en een le venshouding van een gekoloniseerd land. Onaandoenlijk staat daar de grootse natuur als een dékor, waarin gevechten tussen buffels en tijgers, tussen slangen en mensen en tussen mensen onderling zich afspelen. En omdat de ondergang van het Europe se kolonialisme zich tot op heden stuiptrekkend voltrekt en de gehele wereld zich nog steeds met de gevol gen van het koloniale tijdperk ge confronteerd ziet heeft Max Have laar (gepubliceerd in 1860 en ver filmd in 1976) nog niets van zijn tra gische aktualiteit verloren. De voorstelling wordt gegeven in de Concertzaal te Zierikzee. Voor tijd: zie agenda. Genoemde direktie gaat akkoord met een verkoopprijs van 75,- per vierkante meter. Na sloop van de bergplaats zal hier het nieuwe post kantoor worden gevestigd. De raad dient de voorgestelde verkoopprijs goed te keuren. BURGH-HAAMSTEDE Perenverkoop De openbare verkoop van gemeen teperen te Burgh, zal dit jaar plaats vinden op zaterdag 19 september. Voor tijd: zie agenda. SCHARENDIJKE Geen voorrang Bromfietser A. B. uit Burgh raakte maandag bij een ongeluk op de krui sing Platteweg/Deltaweg gewond en moest met een gekompliceerde been breuk naar het Zweede Rode Kruis- ziekenhuis worden gebracht. De bromfietser reed over de Deltaweg en verleende geen voorrang aan de van rechts komende wagen, bestuurd door M. B.-K. uit Scharendijke. De auto en de brommer liepen materiële schade op. SCHARENDIJKE/ ELLEMEET Opbrengst kollekte De opbrengst van de kollekte ten bate van de kankerbestrijding heeft in Scharendijke en Ellemeet het mooie bedrag van 3705,65 opge bracht (vorig jaar 3156,52). De kollektanten en de gevers wor den dan ook hartelijk dank gezegd voor dit resultaat. Vermeldenswaard is ook wel dat acht dameskollekan- ten deze kollekte al met veel toewij ding vanaf 1971. Ook de jeugdsoos deed dit jaar weer een mooie duit in de bus. NOORDWELLE Aanrijding Een brommer en een fietser kwa men maandag op de Stoofweg in bot sing. De fietser, E. S. uit Aken, zou teveel op de linkerhelft van het fietspad hebben gereden, terwijl de bromfietser, R. v. O. uit Renesse, in haalde. Beide personen liepen schaafwonden op. BROUWERSHAVEN 25 jaar Op zaterdag 3 oktober hoopt Roel de Boer 25 jaar in dienst te zijn bij de fa. C. Jansen. Burgemeester C. S. Slabbekoorn zal bij deze gelegenheid in het Tonnenmagazijn het ere-diplo- ma van de Internationale Road- transport Union (I.R.U.) uitreiken met bijbehorend gouden insigne. OOSTERLAND Fietser aangereden Op de parallelweg rijksweg 18 werd maandag een fietser door auto mobilist J. v. G. uit Zonnemaire aan gereden. De fietser C. v. d. B. uit Bruinisse, moest met schaafwonden naar het Rode Kruisziekenhuis wor den overgebracht maar kon spoedig- huiswaarts keren. De fietser zou te veel op de linkerweghellft hebben gereden terwijl de automobilist in haalde. ELLEMEET. Huisje in Ellemeeteen lijnenspel in zwart en wit. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 14-9. Rekening houdende met de verde ling van het aantal leerlingen voor het lager onderwijs in de gemeente Zierikzee verdeeld over de richtingen openbaar-, Prot. Chr.- en R.K.-onderwijs in de nabije toekomst en rekening houdende met het aantal leerlin gen dat de bijzonder lagere school, de J. L. de Jonge school aan 't Vrije bezoekt, kan worden gesteld dat de te bouwen school in de wijk Poortambacht ten behoeve van het Prot. Chr. onderwijs 6-klassig dient te zijn. Dat vermeldt de nota betreffende de ontwikkelingen in het kleuter- en lager onderwijs in de gemeente Zie rikzee, opgesteld door de gelijknami ge gemeente. Aan de hand daarvan vergaderde de kommissie onderwijs maandagmiddag over een eventuele uitbreiding van de te bouwen 4- klassige lagere school in Poort- ambacht met twee lokalen. De kommissie, bestaande uit de he- ren L. S. P. van Velthoven, H. Asma en J. J. Geleijnse, onder voorzitter schap van C. Bij de Vaate was het met de aanvraag eens en gaf een posi tief advies. Voorwaarde De heer Geleijnse stelde wel als voorwaarde dat de J. W. v. d. Doel- school aan de Raamstraat leeg komt te staan en vond het een noodzaak om tot de uitbreiding van de twee lo kalen over te gaan. Ook was hij van mening dat de J. W. v. d. Doelschool een bepaalde bestemming dient te krijgen. De onderwijsnota van de gemeente Zierikzee had in 1979 als uit gangspunt dat de J. W. v. d. Doel school voor onderwijsdoeleinden be schikbaar zou blijven. Dit uit gangspunt is echter in het nabije ver leden verlaten en thans wordt deze lokaliteit betrokken bij de plannen voor de huisvesting van de openbare bibliotheek, gesitueerd aan het Groe ne Weegje, vermeldt de nota van dit jaar. Met het bestuur van de stichting Gemeenschappelijke Bibliotheek voorziening Schouwen-Duiveland wordt nader overleg gevoerd. Voorzitter Bij de Vaate zei dat de gemeente ervan uit is gegaan dat er een zinvolle bestemming voor de school aan de Raamstraat bestaat, voordat het nieuwe gebouw in de wijk Poortambacht wordt gereali seerd. Hoop „Het gebouw in Poortambacht moet als volwaardige basisschool worden gerealiseerd (tweeklassige kleuterschool en een zesklassige la gere school). We kunnen alleen maar hopen dat het kollege van b. en w. zich inzet om het bibliotheekgebouw een vaste plaats te geven", was de mening van de heer Van Velthoven. De heer Asma was niet zo opti mistisch gestemd en zei dat er van de zijde van de bibliotheek wordt aan gekeken tegen het bedrag van 400.000,—. „Als de bibliotheek ja zegt, dan betekent dat een verhoging van de leesgelden. Je kan wel ver trouwen in het kollege stéllen, maar straks is er geen geld". De voorzitter zei geen reden te heb ben aan te nemen dat het niet voor el kaar komt. Met een eenvoudiger in greep in de J. W. v. d. Doelschool kan het bedrag van 400.000,— worden verminderd. AMSTERDAM. Ongeveer 500 stu denten van sociale academies uit ver schillende delen van het land hebben maandagmiddag op een bijeenkomst in Paradiso in Amsterdam intrek king geëist van de eerder dit jaar door de toenmalige minister van on derwijs en wetenschappen Pais inge voerde wet kollegegelden. ROTTERDAM. De vier grote ste den hebben de minister van volksge zondheid gevraagd om een spoedo verleg over de heroïneproblematiek. ém-:4 W&m BROUWERSHAVEN. De christelijke lagere school „De Schouw" te Brouwershaven hield zaterdag een zeer gezel lige rommelmarkt/veiling. Het was de tweede keer dat deze school een dergelijk evenement organiseerde. De be langstelling was bijzonder groot, waarvan de opbrengst getuigt: meer dan 4.000 gulden bracht de markt op. Dat bedraa wil de school besteden aan leermiddelen die be trekking hebben op spelling van de Nederlandse taal. De veiling was eigenlijk het klapstuk van de dag. Zeer een voudige spulletjes werden verkocht, maar ook bijvoor beeld waardevolle stoomlokomotiefjes, elektrische appa raten en een Mechelse tafel werden geveild. De Brouwse brassband Apollo" verleende medewerking door drie oude muziekinstrumenten voor verkoop aan te bieden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) NIEUWERKERK, 14-9. Vrijdag 18 september vieren de leerlingen van de openbare school „De Dobbelsteen" met de leerkrachten hun jaarlijks „Braamfeest". Het Braamfeest is genoemd naar de in de vorige eeuw in Nieuwerkerk geboren Maximiliaan Braam, die leerling was van de school. Om wat te bereiken vertrok Maximiliaan naar Amerika, waar hij na lang en hard werken een goede baan kreeg bij het onderwijs. Niet vergeten Maar Nieuwerkerk is hij nooit ver geten: na zijn dood bleek dat Braam geld had nagelaten aan zijn eerste school. Daarbij werd bepaald, dat ie der jaar op de school een feest zou worden gevierd op of omstreeks 18 september, zijn verjaardag. Dit feest bestaat dan ook al tientallen jaren. Er wordt een uitgebreid programma opgesteld, voor zowel de ochtend als de middag, iedere klas doet mee aan sport en behendigheidswedstrijden. Programma Het ochtendprogramma vermeldt de volgende onderdelen. Hoogsprin gen, estafette, behendigheidsrace, verspringen, jeux de boules en be hendigheidsgooien, afwisselen op het sportveld, gymzaal of school plein. In de pauze worden de leerlin gen getrakteerd. De klas met de beste resultaten krijgt een wisselbe ker. In de middag staan er films op het programma, waarna de voorzitter van het Braam-komité de wisselbe ker zal uitreiken. Voorts krijgt iede re deelnemer een diploma, waarop de prestaties van de dag genoteerd staan. Mocht het weer niet meewerken, dan wordt alles binnen uitgevoerd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 3