Brouwershaven akkoord met fusie-overeenkomsten van ziekenhuizen Verhoging van heffingen nauwelijks verantwoord 4^4 c DE ZIERIKZEESCHE COURANT Raadsvergadering Continue-zorgverlening in Zierikzee gegarandeerd R.S.V. tekent kontrakt Dijkgraaf A. M. Geluk Nipo-enquête: Helft Nederlanders kan net rondkomen ffib P£ Bur ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 8 september 1981 138ste jaargang Nr. 22976 WAARIN OPGENOMEN REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110)2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 32,30, per jaar 122,60. Losse nummers 65 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 41 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) t 5,20. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. (1797 - 1889) In dit nummer: Kop van Schouwen in Inspraakronde BROUWERSHAVEN, 8-9. De fusie tussen het Rode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee en het streekziekenhuis „De Bevelanden" te Goes is zo goed als rond. Bovenge noemde stichtingen hebben verleden jaar reeds een over eenkomst getekend, maar er moesten nog enkele over eenkomsten worden opgesteld om tot de definitieve fu sie te kunnen overgaan. Het dagelijks bestuur van de .stichting Zierikzee heeft deze overeenkomsten onlangs aan de betrokken gemeenten toegezonden en de raadsleden van de ge meente Brouwershaven verklaarden zich hiermee maandagavond tijdens de openbare raadsvergadering akkoord. Het betreft een zogenaamde tripar tite (drie delen)-overeenkomst tussen de Stichting Zierikzee, de Stichting Goes en de Vereniging het Neder landse Rode Kruis te 's Gravenhage. Deze nieuwe ziekenhuisorganisatie zal de „Stichting Oosterschelde Zie kenhuizen" gaan heten. Het personeel dat op 31 december 1980 in dienst was zal echter bepaal de verworven rechten kunnen behou den. De tweede overeenkomst betreft een garantie-overeenkomst en dat houdt in dat de kontinne zorgverle ning in het ziekenhuis te Zierikzee zal worden gegarandeerd door de ROTTERDAM, 7-9. Het Rijn- Schelde-Verolme concern (RSV) heeft vorige week in Taiwan het kontrakt getekend voor de bouw van twee on derzeeërs voor de marine van Tai wan. Hiermee is een bedrag gemoeid van zeshonderd miljoen gulden. Dit heeft een woordvoerder van het con cern maandag meegedeeld. De bouw van de twee schepen le vert achthonderd man op de RSV- werf Wilton-Feijenoord werk op ge durende vier tot vijf jaar. Volgens een woordvoerder kunnen ook werk nemers in toeleveringsbedrijven „ook een zeer aanzienlijk aantal" manuren aan de slag. Bijna al deze le veranties komen op de ordeporte- feuilles van Nederlandse bedrijven. aanwezigheid van een aantal listen. Alle betrokken partijen hebben in middels aan deze twee overeen komsten in principe hun goedkeu ring gegeven. Zeeuwse muziekschool Per 1 januairi heeft de Provinice Zeeland de subsidie voor de Zeeuwse Muziekschool stopgezet. Dit bete kent dat de financiële zaken van deze school ccc. inter-gemeentelijke aan gelegenheid is geworden. Inmiddels zijn voorbereidingen getroffen om een nieuwe gemeenschappelijke re geling in te stellen en het kollege stelde de raadsleden voor aan deze nieuwe gemeenschappelijke regeling deel te nemen. Gezien de verslechter de financieel-ekonomische omstan digheden - waarin ook de gemeente verkeert - werd besloten het aantal lesduureenheden te bevriezen op het peil van het boekjaar 1981. P.v.d.A.-fraktievoorzitter C. J. de Munnik wilde hier echter nog iets over opmerken. „Is het juist om te bezuinigen op onderwijs, want mu ziekonderwijs is tegenwoordig toch ook een belangrijk gegeven in het on derwijs. Momenteel telt de muziek school 45 leerlingen uit de gemeente Brouwershaven en dit aantal zou dus in de komende jaren niet toe kunnen nemen" aldus De Munnik. Burgemeester C. Slabbekoorn was het gedeeltelijk met de fraktievoor- zitter eens maar stelde tevens dat de gemeente juist door deze bevriezing meer vat kan krijgen op het beleid van de Zeetiwse Muziekschool. I „En dat is voorheen niet het geval geweest", aldus de burgemeester. Tenslotte gingen de raadsleden ak koord inet de toetreding. Landbouwmuseum De raadsleden gingen verder ak koord met een wijziging in de ver huurovereenkomst met de Stichting Landbouwmuseum te Dreischor. De gemeente had de huursom met 1.000,- verhoogd van 3.500,- naar 4.500,- per jaar. Dit zou tot gevolg hebben dat een hoger bedrag per in woner van de gemeenten op Schou- wen-Duivelaad moet worden ge vraagd en dan moest nog worden af gewacht of so'n verzoek wel zou wor den ingewilligd. Zodoende zou de vastgestelde huunom moeilijkheden kunnen veroorzaken voor de instand houdingvan het landbouwmuseum. De gemeente erkent echter het be lang van dit museum in het dorp Dreischor en daarom stelde het kolle ge de raadsleden voor die 1.000,- te verspreiden over vier jaar zodat de huursom per jaar neerkomt op 250,- de raadsleden gingen met deze wijzi ging akkoord. De raad stemde in met het voorstel tot nifkwe van een perceel grond aan de Prof. Zeemanstraat te Zonne- maire aan de Rabobank, om de bouw van een bijkantoor te kunnen realise ren. ZONNEMAIRE. De bouw van de nieuwe gymnastiek zaal te Zonnemaire vordert. Ook een gedeelte van de speciale straat voor de gymzaal, is reeds aangelegd. Maandagavond tijdens de raadsvergadering gemeente Brouwershaven ontstond nog een diskussie over de nieuwe naam voor deze straat. Het kollege had voor gesteld de betreffende straat de Clausstraat te noemen, maar daar hadden de raadsleden toch wat moeite mee. Raadslid De Munnik voorspelde dat de s van Claus weg zou vallen en de „Klauwstraat", vond hij nou niet zo'n aangename naam. Verder meende hij dat in Zonnemaire alle prinsessen zijn vernoemd behalve Christina. De an deren waren het met hem eens: de straat langs de gym zaal zal dus voortaan de Christinastraat heten (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. Hoop zelden het beste, maar vrees nog minder het ergste. Bouterwek f«<VWWWWWWIIWWWWC> ZIERIKZEE, 8-9. Het „bestrijdingsplan" 1981-1985 en de toekomstige organisatie van het waterkwaliteitsbe heer in de provincie Zeeland stond centraal in de ope ningsrede van dijkgraaf A. M. Geluk tijdens de vergade ring van het waterschap in 's Lands Kamer hedenmid dag. „Wat de voortgang betreft kunnen we vaststellen, dat voorlopig de grootste werken, namelijk de bouw en de verbetering van de zuiveringsinstallaties en de aanleg van persleidingen, zijn gerealiseerd". Dit houdt in, dat al het daarvoor in aanmerking komend rioolwater van stad en dorp op Schouwen-Duiveland nu wordt gezuiverd. Er is volgens de HEELT JE JANS. Langzaam maar zeker stijgt het water in de bouwput I van de Oosterscheldewerken. Bijna onopvallend, maar toch zichtbaar - zie inzet - is het waterpeil inmiddels vijf meter hoger dan precies een week geleden. Mo menteel staat er 12 meter water rond de pijlers en de Deltadienst verwacht dat begin volgende week de waterstand gelijk is aan die buiten de bouwput, de Oosterschelde dus. Dan zal het nog ongeveer zes weken duren voordat de dijk wordt opengebroken, zodat een begin kan worden gemaakt met de voor bereidingen voor het wegslepen van de pijlers naar de plaats van bestem ming. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) dijkgraaf een voorlopig goed en aan vaardbaar resultaat bereikt. Omdat inmiddels belangrijke verbeteringen zijn bereikt, acht het Waterschap het verantwoord dure investeringen enigszins te temporiseren. Stijgende lasten „Het alsmaar verhogen van de toch al hoge beffingen per vervuilingseen heid is ook al in verband met de ex- horbitant stijgende woonlasten nau welijks verantwoord en dus onge wenst. Daarom wil het Waterschap de lasten zo gelijkmatig mogelijk over een langere periode verdelen," aldus de dijkgraaf. „Ons oppervlaktewater zal niet of nauwelijks verbeteren door het ver richten van dure investeringen. Wel is het nodig, om nog enkele ongeoor loofde individuele lozingen (bijvoor beeld van gier) onmiddellijk te doen eindigen". Onderzoekingen wezen uit, dat het water in de kreken te Ouwerkerk en Schelphoek voldoet aan de kwalifi- katie „zwemwater". „Wij moeten zorgen dat dit zo blijft". Veel verbeterd Sinds de zorg voor de waterkwali teit in 1975 is opgedragen aan de wa terschappen, is in betrekkelijk korte tijd veel gebouwd, verbeterd en gere geld en belangrijke vervuilingshaar den gesaneerd. „Wij zijn het oneens met de opmerking, dat eigenlijk de provincie zélf deze taak had moeten vervullen. Wij wensen deze taak nu te behouden. Wij aanvaarden het principe dat eenheid in beleid in Zee land gewenst is". De heer Geluk zei positief te staan tegenover een regeling waarbij be paalde bindende voorschriften door de technologische dienst van de Zeeuwse waterschappen kunnen worden gegeven. Een nadere studie en overleg wordt nog afgewacht. Tot slot van de openingsrede bracht de dijkgraaf in herinnering, dat ten tijde van de laatste algemene vergadering het nog zo was, dat de gemalen kontinu moesten draaien om het overtollig water uit. de pol ders weg te pompen (10 maart). Nu is er de laatste 40 dagen slechts 22,6 mm neerslag gevallen. Theorie „In de komende wet op de water huishouding worden regels gesteld omtrent het beheer van de water kwantiteit (de hoeveelheid). De eisen waaraan de kwaliteit van het opper vlaktewater moet voldoen, worden omschreven in het zogenaamde I.M.P. het indikatieve meerjaren programma water 1980-1984 van het Rijk. Wij beschikken niet over kra nen om de watertoevoer naar ons ge bied te regelen". „De kwaliteit van het polderwater is onder meer aan natuurlijke invloe den onderhevig (kwel). De zojuist ge noemde wet en het I.M.P. zijn daar om onzes inziens voor ons water schap vooralsnog van merendeels theoretische betekenis," aldus de heer Geluk. PARIJS. Op de konferentie van de Verenigde Naties over de minst ont wikkelde landen is de situatie ter sprake gekomen van vrouwen in de derde wereld en met name in deze minst ontwikkelde staten. Naast de kinderen worden vrouwen be schouwd als de voornaamste slacht offers van onderontwikkeling. AMSTERDAM, 8-9. Bijna de helft van de Nederlanders (47 procent) kan net rondkomen met het inkomen. Ze ven procent komt echt tekort. Dit blijkt uit een enquete van het NIPO onder 964 Nederlanders, waar van de resultaten dinsdag bekend zijn gemaakt. Ongeveer één op de drie onder vraagden (34 procent) kan altijd nog makkelijk rondkomen en acht pro cent houdt zelfs over. Uit de enquete blijkt verder dat van degenen die minder verdienen dan het wettelijk minimumloon voor 23-jarigen en ou deren 18 procent echt tekort meent te komen. Van de ondervraagden die ongeveer het minimumloon verdie nen, vindt vier procent dat ze het fi nancieel niet redden. Verwachting tot woensdagavond: Mogelijk een bui Veel bewolking en mogelijk een regen- of onweersbui; minimumtem peratuur ongeveer 15 graden; mid- dagtemperatuur omstreeks 21 gra den; matige zuidwestelijke wind. WEERSVOORUITZICHTEN Weersvooruitzichten over Neder land: de cijfers zijn een globale aan duiding: het interval rond deze cij fers moet ruimer genomen worden naarmate d? dag waarvoor de ver wachting geldt verder in de toekomst ligt. Verwachting t/m zaterdag 12 sept.: Donderdag Af en toe zon Kans op neerslag: 60%. Min.temp.: 15 gr. Middagtemp.: 20 gr. Windkracht: zuid 5 Vrijdag: Kans op neerslag: 70%. Min.temp.: 13 gr. Middagtemp.: 19 gr. Windkracht: zuidwest 5 Zaterdag: Kans op neerslag: 70%. Min.temp.: 13 gr. Middagtemp.: 19 gr. Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 9 sept. Zon op 7.04, onder 20.09 Maan op 17.56, onder 1.24 10 sept. Zon op 7.06, onder 20.07 Maan op 18.38, onder 2.20 Volle Maan: 14 sept. (5.09) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 9 sept. 11.50 - 5.27 18.07 10 sept. 0.37 13.07 6.45 19.22 Springtij: 16 september HET WEEROVERZICHT DE BILT, 8-9. Het K.N.M.I. deelt mede: De kans op een bui wordt ge leidelijk groter. In de nacht van maandag op dinsdag is vochtige lucht ons land binnengedrongen. De ze lucht is niet kouder dan die in het weekeinde. Een flinke temperatuur daling behoeft woensdag dan ook niet verwacht te worden. De lucht wordt wel onstabieler van opbouw, zodat de kans op een bui toeneemt. Koudere en drogere lucht, die rond een depressie bij IJsland naar het zuidoosten stroomt, bereikte dins dagmorgen Ierland.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 1