Harry Koster haalt zesde titel in suksessie binnen Sas ja maakt favorietenrol in handbaltoernooi waar Theo v. d. Schaaf tennis kampioen „Scelveringe" Klubkampioenschappen ltc Zierikzee TOTO Niet Venix maar wel Kos kampioen Johan van de Velde stelt kandidatuur Delta Sport goed derde Uitslagen pupillerikompetitie 6 FC VW-Caesar Unitas-DS'79 Amsterdam-Dosk RBC-Heracles Heerenveen-ACV De Treffers-Den Bosch DHC-Fort. Sittard Veendam-Noordwijk Eindhoven-Volendam Vitesse-Helm. SVV-Cambuur game kon pakken, 2-1. Hij probeerde er nog het best mogelijke van te ma ken en brak zelfs door de service van de winnaar heen, 2-2. toch kon hij niet echt doordrukken, omdat hij (te) veel fouten bleef maken. Via 3-2 en 4- 2 (love game) werd het 4-3, waarna Koster de partij uitmaakte, 6-3. Hij besloot met een ace en dat typeert op een juiste wijze het niveauverschil in het herenenkel, dat een enthousiast publiek zondagmiddag kreeg voorge schoteld. Herendubbel Maar er kwam nog meer Samen met Petra Krello was hij ook finalist in het gemengd dubbel, dat echter met twee keer 6-4 verloren ging van Elvira Schaap en Han Steutel. Dus reeds volop door de hitte ge teisterd en al twee wedstrijden rijker kon de drievoudige finalist ook nog in de finale van het herendubbel aan treden, samen met partner Joop de Vlieger. Laatstgenoemde was lang geen 100 een hem veel last bezor gende tennisarm speelde hem zoda nig parten dat Harry Koster ook in deze wedstrijd een flinke portie ener gie in de strijd moest gooien om een tweede titel binnen te slepen. Beide heren hadden het vorige jaar het kampioenschap al in de wacht gesleept in de finale tegen Han Steu tel en Peter v. d. Mark. Nu waren Lex en Geer en Johan Holm de tegenstan ders, die fiks verzet boden. Harpr en Joop waren echter oppermachtig en konden in twee sets, 6-4 en 7-6 de winst binnen slepen. Een enorme partij met goed tennis trok veel aandacht van het publiek, dat geboeid naar deze laatste finale zat te kijken. Met name de tweede set bood regelmatig langdurige rally's, waarin beide dubbels zich „dood vochten" voor de punten. Joop en Lex hadden in die tweede set met een 5-0 voorsprong alle kans om de partij tot een derde set te rekken. De latee winnaars kwamen echter ongelooflijk sterk terug en haalden op tot 5-5. Het werd 6-6 en de tie break moest de beslissing brengen. Lex en Johan waren niet meer bij machte om de tweede set naar zich toe te trekken, hoewerl ze enkele ke ren op setpoint hebben gestaan. Via BENO, 5-9. Niet Martin Venix, zo- als iedereen en vooral hijzelf ver wachtte, is wereldkampioen gewor den bij de beroepsstayers, maar de 25-jarige René Kos uit Oudkarspel, zodat de titel in ieder geval in Neder land terecht is gekomen. Kos bevocht zijn overwinning in een slappe en monotone vertoning, waarbij hij van de eerste tot de laatste meter de rijen aanvoerde. Slechts in de allerlaatste ronde had Kos een lichte aanval te verduren van de Italiaanse Bruno Vicino. Echt in gevaar kwam hij evenwel geen moment. Titelverdediger Wilfried Peffgen uit West-Duitsland eiste het brons voor zich op. René Kos leverde met het behalen van zijn eerste we reldtitel niet alleen een uitstekende prestatie, maar hij revancheerde zich tevens voor de minder prettige ge beurtenissen van het vorig jaar. Toen moest hij zijn zilveren medaille we gens gebruik van stimulerende mid delen inleveren. Voor Venix betekent de tegenval lende vierde plaats, dat hij het de ko mende winter waarschijnlijk met erg weinig werk zal moeten stellen. „Ik vrees, dat ik nog verder zal wegzak ken", stelde een teleurgestelde Venix na afloop. „Het afgelopen seizoen ging ik al van zestien naar twaalf zes- dagen en omdat ik nu zelfs geen me daille heb behaald zou ik er wel eens heel karig af kunnen komen". Kos daarentegen kreeg binnen een paar uur na het behalen van de titel al ze ven aanbiedingen van aanwezige or ganisatoren van grote baanevene- menten. BARCELONA, 6-9. Johan van de Velde heeft In de derde etappe van de Ronde van Catalonië een optie geno men op een eventuele overwinning in deze meerdaagse-rittenwedstrijd. Achter solo-winnaar Belda verover de de man uit Rijsbergen de tweede plaats met een achterstand van 56 se- konden. Johan van de Velde won zaterdag het eerste deel van de tweede etappe en zijn ploeggenooot Aad van de Hoek wan later op de dag een stra- tencriterium in Barcelona. In de etappe van zondag verloren alle Ne derlanders met uitzondering van Jo han van de Velde veel terrein. Ad Wijnands finishte als dertiende op ruime twee minuten van Belda. Aad van den Hoek verloor een kwartier en nationaal kampioen Jacques Ha- negraaf en Bert Pronk moesten een half uur toegeven. In het algemeen klassement werd de leiding overgenomen door de Spanjaard Munoz. Hij heeft twee se- konden voorsprong op zijn landge noot Marion Lejarreta en zeven se- konden op Johan van de Velde, die als derde staat geklasseerd. Ad Wij nands bezet de zestiende plaats met een achterstand van ruim drie minu ten. ZIERIKZEE, 6-9. Ook Frank Schaap kon tijdens de klubkampioenschappen van de Zierikzeese tennisklub Harry Koster niet van zijn zesde titel in suksessie afhou den. Met 6-0, 6-3 versloeg hij de finalist van het vorige jaar, die opnieuw een poging deed de alleenheerschappij van Koster te doorbreken. Dat de beste mag winnen luidt het gezegde en dat bleek ook zondag op de beschut te banen aan de Lange Blokweg. Koster kon zonder al te veel moeite zijn tegenstander aan de kant zetten en moet daarmee Frank Schaap en andere kandidaattitelhouders een beetje hebben gefrustreerd. De eerste set was vlug voorbij. Harry begon met serveren en kon na drie maal serviceverlies van Frank de eerste set met 6-0 op zijn naam schrijven. In de laatste game had zijn opponent eindelijk een kans op een game (Harry stond op zijn service met 0-40 achter), maar moest ook deze laten liggen. Elvira Schaa-pdrievoudig kampioe ne. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Frank probeerde in de beginfase van de partij Harry onder druk te zetten met aanvallend spel, maar maakte te veel fouten en kroop terug in de verdediging. Koster vond het ook niet nodig om zich bijzonder in te spannen en zodoende werd de wedstrijd aan het einde van de eerste set een wat trage vertoning. De twee de set bracht meer spektakel. Harry kwam op 2-0, voordat Frank, die erg veel last had van de hitte, zijn eerste ZIERIKZEE, 6-9. Min of meer volgens verwachting heeft het Antwerpse Sasja de eerste plaats behaald in het internationale handbaltoernooi, dat zondagmiddag werd verspeeld in de Zierikzeese sporthal. Geheel zon der problemen is dit evenwel niet gegaan. Met nog twee wedstrijden te gaan leek niets of niemand Sasja ook maar een strobreed in de weg te kunnen leggen, totdat het jonge technisch zeer vaardige team het moest opne men tegen organisator Delta Sport. De formatie van trainer/coach Cor Mol was er op dat moment zeer op ge brand om de Belgen minimaal voor honderd procent van repliek te dienen, hetgeen twintig minuten later ook in daden bleek te zijn omgezet, gezien de voortreffelijke 6-4 overwinning, die op de gedoodverfde favoriet werd be haald. Door de zege van Delta Sport bleek de getergde organisatie toch nog een gouden slag te hebben geslagen, om dat men nu alsnog de grote finale als laatste had gepland. Daarin immers moest Sasja het op nemen tegen het zeker niet geweldige Saturnus uit Ridderkerk, een duel met de eerste plaats als inzet. Bij winst of een gelijkspel mocht Sasja zich toernooiwinnaar noemen, maar bij een nederlaag ging de Evita- bokaal alsnog naar Ridderkerk, iets waar de Zuidhollanders al lag niet meer op gerekend hadden, omdat men het eerder ook moest afleggen tegen Delta Sport (6-7) en Hollandi- aan uit Vlaardingen hen via 7-7 ook een puntje ontfutselde. Omzettingen De organisatie van het eerste losge koppelde internationale herentoer- nooi kreeg zaterdag ongewild en on gewenst nog aardig wat extra werk op te knappen, omdat een telefoontje uit veiligheid naar het Duitse Kohlscheid er toe leidde, dat bekend werd dat de gelijknamige ploeg de volgende dag verstek zou laten gaan. Hals over kop werd nog geprobeerd een goede vervangende ploeg te vin den, maar naar gelang de zaterdaga vond vorderde leek er geen sukses meer in te zitten. „We hebben op een gegeven mo ment besloten om alles om te gooien en af te stappen van het tweede pou lesysteem en gewoon de zeven reste rende ploegen een halve kompetitie te laten spelen", vertelt Koos van Zwieten. „We zijn er nog wel heel wat uurtjes mee bezig geweest, maar we waren al blij dat we in ieder geval zaterdagavond nog wisten, dat de Duitsers niet zouden komen". In de praktijk bleek de omzetting zo mogelijk nog een verrijking voor het toernooi. Tenslotte is het een veel eerlijker zaak, als alle ploegen el kaar een keer hebben ontmoet. Dan pas kun jé echt zien welk team het sterkst is. Al vrij vlot werd het duidelijk, dat de strijd om de eerste plaats zou gaan tussen Sasja en de winnaar van het vorig jaar, Hollandiaan. Doordat de beide ploegen elkaar echter vrij vlot in het toernooi ontmoetten en Hol landiaan tegen Saturnus en BHC on nodig een puntje liet liggen kwamen er verrassenderwijs meer kapers op de kust. In de wedstrijd tegen Sasja leek Hollandiaan lang te kunnen winnen, maar uiteindelijk bleef Sas ja toch nipt (4-3) aan de winnende hand. In de tweede wedstrijd van het toernooi won Delta Sport erg verras send van Saturnus. De ploeg uit Rid derkerk had vrijwel de hele speeltijd een voorsprong, maar gaf die in de slotminuten nogal knullig uit han den door twee nonchalante afspeel- fouten. Beide keren profiteerde Bert de Vos koelbloedig en won de Zierikzee se ploeg alsnog (7-6). Tegen Hollandi aan en BHC miste Delta Sport licha melijke en fysieke kracht om iets in te brengen, hetgeen dan ook resul teerde in regelmatige nederlagen. Te gen Hollandiaan werd het 10-3 en BHC trok met 8-5 aan het langste eind. Tussendoor werd er nog wel ge wonnen van de twee zwakke broe ders van het toernooi, het Belgische Heist Zuiderkempën en het Duitse Blau Weiss. Zoals reeds gemeld had Delta Sport het klapstuk tot het laatst be waard en werd de latere toernooi winnaar Sasja daarvan het kind van de rekening. Na tien minuten stond er nog een gelijke stand op de borden (3-3) door Zierikzeese treffers van Jacco Vleeshouwer, Rinus Nuyens en Frits Verhey. Daarna nam de thuisploeg het heft goed in handen, hetgeen resulteerde in treffers op rij van Bert de Vos, Wim van de Welle en opnieuw Rinus Nuyens. Twintig seconden voor de tijd LONDEN. Het Britse overkoepe lende vakverbond Trade Union con gress zal zich op zijn maandag begin nende vijfdaagse jaarlijkse konfe- rentie in Blackpool uitspreken voor eenzijdige nucleaire ontwapening van Groot-Brittannië. De winnende kolom van de toto ziet er als volgt uit: 1-2-3-2-1-2-1-1-2 -1-2-3. Aantal deelnemers: 100.152. Inleg: 325.949,00. Prijzenbedrag: 162.627,00. Jackpot: 7800,78. Eerste prijs: 54.249,00. Tweede prijs: 162.627,00. Derde prijs: 77.413,00. Lotto De winnende getallen zijn: 9 - 25 - 31 - 38 - 39 - 40; en de reservegetallen zijn: 3 en 23. Aantal deelnemers: 672.859. Inleg: 2.692.257,00. Prijzenbedrag: 1.387.059,00. Jackpot: 108.238,15. Eerste prijs: 555.825,00. Tweede prijs: 127.882,00. Derde prijs: 191.823,00. Vierde en vijfde prijs: 255.764,00. TUNIS. De ministers van buiten landse zaken van landen die lid zijn van de Arabische Liga begonnen van daag in Tunis hun geregelde bijeen komst, waar ditmaal, naar sterk wordt verwacht, vooral de situatie in Libanon ter sprake zal komen. Bij die gelegenheid,komt dan ook het verzoek van dat land aan de orde met spoed een buitengewone Arabi sche topkonferentie over Libanon, te houden. Winnaar Theo v. d. Schaaf (rechts) wordt door Rinus Hart gefeliciteerd met zijn overwinning. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) RENESSE, 6-9. Na een emotionele finale is Theo v. d. Schaaf kampioen ge worden in het herenenkelspel bij de klubkampioenschappen van de tennisve reniging „Scelveringhe". De kampioen van het vorige jaar, Rinus Hart trad aan als tegenstander. Theo leek aanvankelijk op een vrij eenvoudige wijze de titel binnen te halen. Na de eerste set met 6-3 re hbben gewonnen, kwam hij in de tweede set op een 5-2 voorsprong en zelfs op matchpoint. Rinus Hart le klas: Tjoba Ill-All Ready 12-6; Animo Il-Olympia Zuidwes- tersSeolto 5-6. 4e klas A: Stormvogels III-Volhar- ding II 5-4; All Ready Il-Swift V (Swift geen ploeg); Animo V-Olym- pia II 2-11. Adspiranten le klas C: Animo AII- All Ready AI 2-1; Blauw Wit AI- Olympia AI 0-11; Swift All-Swift AI- II 4-0; KVK AI-Atlas AI 3-7. Pupillen 2e klas C: All Ready PII- Tjoba Pil 1-1; Volharding PI- Olympia PI 0-0; Olympia PI-Togo Pil 1-3; Volharding Pi-All Ready Pil 2-2. overleefde echter drie matchpoints en bracht daarmee Theo v. d. Schaaf uit zijn evenwicht. Hart kwam terug tot 5-5, maar had veel last van onwil lige spieren en moest toezien dat V. d. Schaaf op 6-5 kwam. Even later stond hij weer op matchpoint. Bij een poging een harde volley van V. d. Schaaf te stoppen kreeg Hart zo'n last van zijn kramp, dat hij de strijd moest staken. Theo werd daardoor als winnaar uitgeroepen. Op het rekreatiepark ,,de Leeu wenkuil"' te Renesse werden ook de halve finales en de finale in het da mesenkel afgewerkt. Opvallend was dat het niveau van de wedstrijden hoger lag dan afgelopen jaar. Vele wedstrijden werden dan ook op het scherpst van de snede gestreden. Jammer genoeg kwam het tweemaal tot moeilijkheden met de scheids rechter, waardoor een speler werd gediskwalificeerd en een fluitist het voor gezien hield. Bij de dames was Ria v. d. Roest de sterkste. Zij versloeg in de finale in twee sets J. Goedegebuure, 6-4 en 6-3, laatstgenoemde was eigenlijk als outsiderd aan het toernooi begonnen. Uitslagen dames: mevr. L. Blom- mevr. R. v. d. Roest 1-6 en 2-6; mevr. C. Hoogerhuis-mevr. J. Goedege buure 3-6 en 4-6, 3e en 4e plaats mevr. L. Blom-mevr. C. Hoogerhuis 4-6 en 36. Uitslagen bij de heren: halve fina les: B. v. d. Hoeven-R. Hart 3-6 en 1-6; P. Verspee-Th. v. d. Schaaf 6-4, 2- 6 en 6-4; 3e en 4e plaats B. v. Hoeven- P. Verspeek 6-7, 6-2, 6-1. Bij de prijsuitreiking stelclè^ de heer C. Demmenie dat hij blij was dat hij kon terugzien op een goed geslaagd toernooi. Hij vond het wel jaarm dat er door sommige spelers niet altijd sportief op de beslissingen van de scheidsrechters werd gerea geerd, maar hij dacht dat een dosis over-enthousiasme daaraan ook wel debet was. Wel wees hij de deelne mers op het feits dat „scheidsrechter zijn" beslist geen gemakkelijke taak is. Tenslotte werden de verschillende bekers uitgereikt, die alle door leden van de vereniging beschikbaar wa ren gesteld. Rinus Nuijens (vallend) scoort voor Delta Sport het zesde doelpunt in de wedstrijd tegen Sasja. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) 11-0 haalde Joop zijn eerste en Haar- ry zijn tweede verdiende titel bin nen. Dames Ook bij de dames was het een vrij eentonige aangelegenheid. Elvira Schaap werd zowel in het enkel - als in het gemengd dubbel - als in het da mesdubbelspel kampioen. In de en kelfinale versloeg ze Ada Hommel- Silvis met twee keer 6-0. Met partner Han Steutel won ze van het gemengd dubbel paar Petra Krello en Harry Koster en het da- mesdubbel werd zonder al te veel moeite, samen met zus Marijke van Koeveringe-Schaap gewonnen van Lien Kort en Ada met 6-3 en 6-1. Elvira legde door haar titel in het enkelspel voor de derde maal in suk sessie beslag op het kampioenschap en mag daardoor de wisselbeker mee naar huis nemen. Jolanda Kraayeveld Bij de junioren presteerde Jolanda Kraayeveld het zelfde staaltje als El vira. Ook zij kon drie titels opstrij ken. In het enkelspel versloeg zij in een uiterst spannende finale dubbel- partner en grote konkurrente Roxa- ne Speelman met 6-4, 3-6 en 8-6. In het dubbel werden Annette Zondag en Jeantine Geleijnse met 6-1 en 6-3 door Jolanda en Roxane verslagen. Het gemengd dubbel bracht zij op haar naam met mannelijke partner Jur- gen Ensing, die overigens ook de en kelspel titel binnenhaalde. Hij ver sloeg Michel de Vlieger met 6-1 en 6-0. Laatstgenoemde-won het herendub bel met Ernst Pols van Eef Besamu- sca en Jan R. Schellekens met 6-2 en 6-3. Harry Koster (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) scoorde Walter Matthijs nog wel 6-4, maar dichterbij kwamen de Belgen niet meer. Spannend Door deze uitslag werden de Ant werpenaren - in het voorbije seizoen veroverde het team de Beker van België - verplicht om ook in de slot wedstrijd nog eens voluit te gaan om zo Saturnus van de toernooizege te houden. Na een 2-0 voorsprong voor de ploeg uit Ridderkerk trokken de Belgen de partijen weer op gelijke hoogte. Hierna een gelijkopgaande wedstrijd met vooral een uitblinken de Belgische doelman Peter Nieuw jaars, die voor een groot deel debet was aan de uiteindelijke kleine 7-6 zege. Door de nederlaag van Saturnus steeg Delta Sport alsnog naar de der de plaats op twee punten van Sasja en met een gelijk aantal punten als Hollandiaan, dat een beter doelsaldo zag beloond met een tweede plaats. Saturnus klasseerde zich nu met ze ven puntenslechts als vierde. Het Bussumse BHC - vroeger de formatie van Delta Sport-doelman Koos van Zwieten - eindigde met vijf punten als vijfde, maar veroverde wel de door de gemeente Zierikzee beschik baar gestelde sportiviteitsbeker. Blau Weiss Aken en Heist Zuider kempen sloten in die volgorde de rij. Na afloop werden de prijzen uitge reikt door wethouder van sportzaken de heer L. J. van Gastel. Uitslagen internationaal handbal toernooi van Delta Sport Zierikzee op zondag 6 september 1981: Blau Weiss-Hollandiaan 0-5; Saturnus- Delta Sport 6-7; BHC-Heist Zuider kempen 5-6; Sasja-Blau Weiss 8-6; Hollandiaan-Delta Sport 10-3; Saturnus-Heist Zuiderkempen 7-3; BHC-Sasja 5-6; Blau Weiss-Delta Sport 5-8; Hollandiaan-Saturnus 7-7; Heist Zuiderkempen-Sajsa 3-11; Del ta Sport-BHC 5-8; Saturnus-Blau Weiss 6-4; Sasja-Hollandiaan 4-3; Heist Zuiderkempen-Delta Sport 3-6; BHC-Satumus 5-8; Blau Weiss-Heist Zuiderkempen 7-6; Hollandiaan- BHC 7-7; Delta Sport-Sasja 6-4; Heist Zuiderkempen-Hollandiaan 7-16; BHC-Blau Weiss 6-4; Sasja-Satumus 7-6. Eindstand: 1. Sasja 10 punten (40- 29); 2. Hollandiaan 8 punten (48-28); 3, Delta Sport 8 punten (35-36); 4. Satur nus 7 punten (40-33); 5. BHC 5 punten (36-36); 6. Blau Weiss 2 punten (27-40); 7. Heist Zuiderkempen 2 punten (29- 53).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 6