DUIVELAND DEBUTEERT MET PUIKE PRESTATIE ZSC rolt irritante tegenstander op: 4-1 Jacob van de Berge wijst Bru de weg (6-2) Jaap den Haan houdt het voor gezien als distrikts-sekretaris OPNIEUW MATIGE PARTIJ VOOR MEVO Simpele 3-0 zege i i miBu %È^ËÊtÊÊË SKNWK in tweede helft weggespeeld Goede generale voor Ouwerkerk Dames SKNWK uitgebekerd Renesse begint met nederlaag Hengelwedstrijd om regiokampioenschap Tamme jaarvergadering- KNBB 5 .a JJé'f'H» •ir> --- - x$ÉjS| Cees Zwager (tweede van rechts) scoort het eerste doelpunt voor Duiveland te gen Rillandia. Voor hem loopt Hans Rotte, ook een Duiveland-speler. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) OOSTERLAND, 5-9. Als een eerste wedstrijd in een nieuwe, hogere klas ook maar op enigerlei wijze een vin gerwijzing kan zijn voor het verdere gebeuren, dan staat Duiveland er bijzonder goed op. De formatie van trainer Piet Roks debuteerde zaterdagmiddag op het eigen Oostersportpark op een voortreffelijke manier tegen Rillandia, een team dat overigens een bijzonder povere indruk maakte en zeker een van de mindere goden zal zijn in de zaterdagse eerste klas afdeling. De 3-0 over winning van de geelzwarte Duivelandse formatie bete kende dan ook een volkomen terechte en zeker niet te hoog uitgevallen triomf. Rillandia speelde in haar debuut wedstrijd een bijzonder raar spellet je, waarvoor ze uiteindelijk zelf de tol moesten betalen. Van de eerste tot de laatste minuut hanteerde men een soort buitenspelval, die echter vrijwel konstant weigerde dicht te klappen. Dat Duiveland uiteindelijk slechts drie keer kon en mocht profiteren, had de Bevelandse ploeg voor een groot deel te danken aan de sterke sluitpost Gerardus Kosters, die in het team op eenzame hoogte staat. Kosters is'de laatste paar jaar een vaste keus in Zeeuwse selekties, het geen voor een groot deel zijn klasse onderstreept. SCHARENDIJKE, 5-9. ZSC heeft in de eerste de beste wedstrijd weer direkt de draad opgepakt, zoals men die het afgelopen seizoen heeft achtergelaten: winnend. We liswaar speelde de formatie van speler-trainer Bram Cooman geen wereldschokkende partij, toch moet de dik verdiende 4-1 triomf op een uitermate irritant voetbal lend 's Heer Arendskerke bijzonder veel bevrediging hebben gegeven voor Cooman en zijn mannen. Met namen in de tweede helft werd er koelbloedig afgerekend met een kankerende, bezoekende formatie. Slechts drie keer kwam er een goede kans, maar evenzoveel keer was het dan ook raak, hetgeen de gretigheid onderstreept, waarmee ZSC de eerste wedstrijd in de nieuwe omgeving - de eerste klas afdeling - binnenstapte. In de eerste 45 minuten was er nog niet zo erg veel krachtsverschil merkbaar. Na precies een half uur kwam de thuisklub evenwel toch op voorsprong, toen Dick Verssendaal een goed genomen vrije trap van Kees Snoek in een keer achter de ver bouwereerde Bevelandse doelman prikte. Tot aan het rustsignaal kab belde het spel wat op en neer zonder noemenswaardige voorvallen voor een van beide doelen. Gelijkmaker Vrij kort na het beginsignaal kwa men de bezoekers plotseling toch op gelijke hoogte toen voorstopper Wim Goedegebure aan een lange solo be gon en niets en niemand hem een strobreed in de weg legde. Ook de voortreffelijke doelman Maarten van de Weele had niets meer in te brengen. Lang heeft 's Heer Arendskerke evenwel niet kunnen genieten van de gelijke stand. Nauwelijks acht minu ten na de gelijkmaker kreeg Olivier Verwest die ene piepkleine kans, waarop een specifieke spits als hij is, staat te wachten. Nog wel op de hie len gezeten (en getrapt) door Jacco Nieuwenhuyze kon Verwest het leer nog net voor de grijpgrage handen van de Bevelandse doelman aantik ken en ZSC andermaal op voor sprong zetten (2-1). Het doelpunt - of liever wat er di rekt aan vooraf ging - betekende ge lijktijdig het einde van het optreden van goaltjesdief bij uitstek. Trainer Bram Cooman kwam zijn plaats daarna innemen. Drie minuten na het wegvallen van Olivier Verwest kon ook broer Aart Verwest krimpend van de pijn de kleedkamers opzoeken. Harry Lin- ders was voor hem de vervanger. De partij werd vinniger en vinniger. Met name 's Heer Arendskerke beperkte zich na de tweede treffer van ZSC- zijde tot veel gepraat en gescheld op elkaar, de ZSC-spelers, maar vooral de man in het zwart, die er dan ook een rare vertoning van maakte zon der echter voor de ene ploeg slechter dan voor de andere te gaan fluiten. Hij verdeelde zijn (vele) zwakke mo menten gelijkelijk over de twee ploe gen. Onderstrepen In het laatste kwartier on- - derstreepte ZSC bijna professioneel het klasseverschil tussen de beide formaties doordat eerst Gert-Jan Kunst een knappe aktie van Dick Verssendaal keihard afrondde en vijf minuten voor tijd Bram Cooman loon naar werken mocht inkasseren. Door zijn vele stoor werk kon de ge baarde trainer plotseling vrij en on gehinderd doorgaan. Vanaf de rand strafschopgebied schoot Cooman rustig 4-1 in de touwen. ZSC boekte door de ruime overwinning op 's Heer Arendskerke een triomf van de wilskracht. De Scharendijkse ploeg heeft zeker niet al te veel technisch begaafde spe lers. Door de eenheid binnen de ploeg en de wil om er samen wat van te ma ken kunnen er punten en misschien zelfs veel punten vergaard worden. Het is daarom wel zaak, dat de een heid die er zaterdag ongetwijfeld was ook het in het verdere verloop van de kompetitie blijft. Gebeurd dit werkelijk, dan is ZSC voor iedere op ponent een tegenstander om extra ge wapend tegen in het veld te komen. Olivier Verwest verlaat geblesseerd het veld, nadat hij ZSC op 2-1 had ge bracht. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De eerste goede kans van de wedstrijd kwam op naam van de jon ge centrumspits Hans Rotte na goed voorbereidend werk van Cees Zwa ger. Rotte speelde overigens een erg ster ke wedstrijd. Vooral konditioneel manifesteerde de jeugdige speler zich door op alle plaatsen van het elftal op te duiken. Na een gelijkopgaand eerste,half uur, waarin Duiveland overigens toch wel demonstreerde meer klasse in huis te hebben, stond Rotte ook aan de basis van de ope ningstreffer. Een lange trap van Cees Zwager be landde over de hele Rillandia-verde- diging bij de meesprintende Hans Rotte. Alleen Jac. Poley kon hem volgen tot in hert strafschopgebied. Op dat moment probeerde Rotte zijn opponent uit te spelen. Poley dacht evenwel erger kwaad te voorkomen door het leer met zijn handen tegen te houden. Voor de man in het zwart restte er slechts een handeling: de bal op de stip. Cees Zwager mocht de strafschop omzetten, maar faalde in eerste instantie. De van doelman Kosters terugspringende bal werd door de supersnelle vleugelspits evenwel alsnog beheerst ingetikt (1- 0), hetgeen ook de ruststand beteken de. Buitenspelval In de tweede helft zo ongeveer het zelfde spelletje. Een oppermachtig Duiveland en een weinig gemotiveerd Rillandia, dat doorlopend bleef volharden in de niet werkende buitenspelval. Doel punten van Wim Bolle in de twingste en Bert Goudzwaard in de dertigste minuut waren het tastbare schade beeld voor de Bevelandse formatie. Goudzwaard was luttele seconden binnen de lijnen toen hij op aangeven van Marco van der have voor 3-0 zorgde. Tien minuten voor het einde mocht Wim Moerland van Rillandia nog proberen om van elf meter de eer te redden voor zijn ploeg, toen een van de Duivelanders de bal bij een vrije trap tegen de handen had gekre gen. Doelman Wim Matthijssen stond echter ook dit kleine suksesje in de weg, door zowel in eerste als in twee de instantie op de goede plaats te staan, waardoor het bleef bij de dik verdiende 3-0 zege van de Roks- mannen. Een knap debuut voor een goed spelende Duivelandse ploeg. ZUID-BEIJERLAND, 5-9. Het Nieuwerkerkse SKNWK heeft een week voor haar „echte" begin - be kerwedstrijd tegen Jong Ambon - een forse nederlaag geleden tegen het Zuid-Beijerlandse ZBVH. Na een 1-0 ruststand werd het uiteindelijk 5-1 voor de thuisklub. In de eerste helft konden de toe schouwers kijken naar een gelijk opgaand duel, waarin ZBVH uitein delijk met 1-0 voorkwam. Daarvoor hadden Jan Tierie en Leo Wandel pech met een tweetal akties. Een schot van Jan Tierie werd al na 30.se- konden door een speler van de lijn gehaald en Wandel zag een inzet door de paal gekeerd. In de tweede 45 mi nuten was het voornamelijk huilen met de pet op voor SKNWK. Vrij re gelmatig bouwden de Zuid- Beijerlanders hun voorsprong uit naar 5-0, vooraleer Fred van de Werf vlak voor het einde de spreekwoor delijke eer kon redden (5-1). 's-HEERENHOEK, 6-9. Het eerste elftal van SV Ouwerkerk heeft zon dagmiddag een puike generale afge leverd voor de kompetitie door in 's- Heerenhoek met 2-1 te winnen van de reserves van Patrijzen.~Bertus Bleyi en de zijnen boekten een goede zege op een team dat normaliter een klas hoger speelt dan de Duivelandse for matie. In de eerste helft werd er door bei den teams fris van de lever gespeeld, waardoor er over en weer kansen ontstonden, die door de twee keepers goed om zeep werden geholpen. Lo gisch gevolg was dan ook een 0-0 ruststand. In de eerste fase van de tweede pe riode een fanatieker Ouwerkerk. Al na tien minuten leverde dit voor de eerste keer sukses op. Een goedlopende één-twee tussen Piet Vreeke en Chris van de Bos werd door laatstgenoemde met een harde en strakke schuiver in een doelpunt omgezet (0-1). Vijf minuten later was het alweer prijs. Nu was het Peter Bezemer, die een diepte pass van Johnny de Jonge in een keer aannam en inknalde. Na deze treffer geloofde Ouwerkerk het min of meer, mede door her broeierige weer. Tien minuten voor tijd kon Patrijzen daardoor toch nog verdiend tegensco- ren en de eindstand op 1-2 bepalen, hetgeen een leuke opsteker betekent voor het eerste kompetitieduel van Ouwerkerk zondag uit bij het gede gradeerde Robur. NIEUWERKERK, 5-9. Het da- mesteam van SKNWK heeft niet zo erg lang plezier gehad van het beker toernooi. In een thuiswedstrijd tegen Veere werd met 0-5 verloren. Bij rust leidde de Walcherse fromatie al met 0-3. Het Nieuwerkerkse tean is dit jaar danig verzwakt doordat Ria Sloot- maker vanwege blijde omstandighe den niet van de partij kan zijn. In de ontmoeting met Verre ontbrak bo vendien Saar Torensma, hetgeen ook een gevoelige aderlating betekende. Qua veldspel deed de formatie van trainer Jaap Goud weinig onder voor haar gerenommeerde tegen standsters, maar door het gemis van Ria Slootmaker heeft men aanval lend nogal wat aan kracht ingeboet. De Zeeuws-e?ftalspeelster was steeds goed voor negentig procent van de volledige jaarproduktie. Het is nu aan de nieuwe oefenmeester Jaap Goud - het vorig jaar nog werk zaam als trainer van DFS - om een goede verangster te vinden. OOSTBURG, 5-9. Renesse is de kompetitie niet al te voortvarend be gonnen. In en tegen Oostburg werd met 3-1 verloren na een ruststand van 1-0. In de eerste helft was Oostburg de betere ploeg, hetgeen werd uitge drukt door een doelpunt van Carlo de Pooter (1-0). Renesse had geluk, dat het daarbij bleef, omdat Ronald Hinnemans in de eerste 45 minuten ook nog een strafschop miste. Jan Baartsen bracht het er in de tweede helft in dat opzicht beter van af. Zijn inzet vanaf elf meter belandde wel in de touwen, waarna het allemaal weer opnieuw kon beginnen. Na de gelijkmaker werd de thuis klub weer wat sterker hetgeen resul teerde in nog twee Zeeuwsvlaamse treffers van de voet varf Verploeg en BRUINISSE, 5-9. Brufe Boys heeft zaterdagmiddag een overtuigende 6-2- overwinning behaald op Krabbendijke. „Ik had er van te voren op in gespeeld, dat Krabbendijke best eens met revanche-gedachten naar Bruinisse zou kunnen komen voor de verloren promotiewedstrijd van ruim een jaar ge leden", vertelt Maarten van Pelt, de Bruse Boys-trainer. „Achteraf gezien is daar bijzonder weinig van uit gekomen. Krabbendijke is een technisch prima ploeg, maar slechts tot aan de zestien meter. Daarna houdt het allemaal op". In de eerste helft speelde Bruse Boys een- erg leuke partij voetbal. „Ik had gesteld om Krabbendijke maar te laten komen en hen dan bij de middenlijn of daaromtrent op te vangen", weet Van Pelt nog te vertel len. „De jongens hebben dat goed ge daan en de kansen goed benut". In dat opzicht speelde vooral Jacob van de Berge een grote rol. Samen met Tonny van de Berge stelde hij de Krabbendijke-verdediging voor schier onoplosbare problemen. Een en ander resulteerde in een 4-0- ruststand, treffers die allemaal op zijn naam kwamen. opnieuw Carlo de Pooter. De 3-1 gaf de veldverhoudingën redelijk weer. Oostburg had technisch en taktisch iets meer in huis. Uitslagen kompetitie le klas afde ling zondagvoetbal: Oostburg- Renesse 3-1; Lewedorpse Boys-Corn Boys 1-1; Domburg-Philippine 4-4; SDO-Hoofdplaat 0-1; Sluis-Graauw 6-1; Volharding-Hulsterloo 0-0. ZIERIKZEE, 5-9. Na de matige wedstrijd in Burgh-Haamstede tegen DFS, die uiteindelijk via een strafschop met 1-0 werd gewonnen trad Mevo zater- dagmidag op het eigen Bannink-terrein binnen de lijnen tegen het aan het eind van de vorige kompetitie naar de tweede klas van de afdeling gedegra deerde Robur. Ook nu was het optreden allerminst opzienbarend. Met een ka rige 2-1 overwinning bleef de formatie van Toon van Tiggelhoven nog net aan de goede kant van de score. „Door allerlei afzeggingen en het feit, dat ons tweede zo sterk mogelijk binnen de lijnen wilde komen in hun eerste kompetitiewedstrijd, had ik slechts de beschikking over tien spe lers", vertelt Toon van Tiggelhoven. „Een toevallig aanwezige derde elf talspeler moest het team komplete- ren. Ik weet het, het is een niet al te best exkuus, maar ik wil het wel aan voeren. Punt is echter wel, dat we ronduit zwak hebben gespeeld en ei genlijk best blij mogen zijn met de kleine overwinning". Voorsprong T Al na.drie minutén.kwam Mevo op voorsprong doordag Tonny Schults een indraaiende hoekschop van Mart Koopman nog niet van het laatste tikje voorzag. Rond het half uur een tweede Zierikzeese treffer, nu op naam van Peter van der Linde. „Mis schien is dit wél het doelpunt van de maand", glundert Van Tiggelhoven. „Peter van der Linde bracht de bal op links op, waarbij hij drie spelers op rij op het verkeerde been zette. Op een meter of anderhalf van de achter lijn wachtte hij daarna op opkomen de spelers om een van hen in stelling te brengen. 'Ook de Robur-keeper verwachtte dat blijkbaar. Op het mo ment dat hij een stapje naar voren zette, bedacht Van der Linde zich en knalde het leer uit een onmogelijke hoek keihard in de touwen". Na deze schitterende treffer was het verder ook gebeurd met de be langrijke wapenfeiten. Wel kon Ro bur vlak voor rust nog op 2-1 komen door een gehaaid genomen vrije trap in tweeën, maar dat was dan ook al. De tWeéde helft was 'verder het aan- kijken nauwelijks w.aard. Beide ploegen beperkten zich hoofdzakelijk tot middenveldspel zonder dat er ook maar een noemens waardige kans ontstond. Het was en bleef 2-1 in Zierikzees voordeel. Woensdagavond speelt Mevo haar laatste oefenwedstrijd in en tegen Serooskerke en zaterdag worden de degens gekruist met Steenbergen in een duel om de KNVB-beker. Moraal „Met een beetje meer oplettend heid van de middenvelders waren er nog meer doelpunten gevallen", meent Van Pelt. „Bovendien was de Krabbendijke-doelman niet al te ze ker. Twee van de vier doelpunten had hij zeker moet hebben. Ik ben er echter best blij mee. Het is goed voor het moraal van de ploeg". In de twee de helft nam de thuisklub enigszins gas terug, maar toch kwam het eerste doelpunt opnieuw aan de kant van de groenwitten. Jacob van de Berge (hij weer) kopte een inzet van Tonny van de Berge terug naar de strafschopstip waar Kees Willemse klaar stond om keihard in te schieten (5-0). Hierna een tegentreffer van Krab bendijke van de voet van Hans Feli- us, maar even later toch weer een marge van vijf doelpunten. Dit keer was de ingevallen Leo Beider de af- werker na andermaal een puike voorbereiding van Jacob van de Ber ge. „Het is niet de eerste keer dat Ja cob van de Berge zich zo mani festeert. Ook bij SNS skoorde hij alle doelpunten in de door ons met 4-1 ge wonnen wedstrijd", vertelt Van Pelt lachend. O mi Tramper bepaalde de eindstand kort voor tijd uiteindelijk op 6-2. Woensdagavond oefent Bruse Boys voor het laatst. In Nieuwerkerk staat de ontmoeting tegen SKNWK op het programma. BELFAST. In een woning in het zuiden van Belfast is in de nacht van vrijdag op zaterdag een Britse sol daat doodgeschoten en een tweede er nstig gewond. De twee militairen die geen dienst hadden, werden onder vuur genomen door een groep man nen die het huis waren binnenge drongen. De daders wisten te ontko men. Zaterdag 12 september zullen de wedstrijdvissers van „De Krabbe", „het Zijpe" en de „Oosterschelde!' el kaar betwisten om het kampioen schap van Schouwen-Duiveland. De wedstrijd wordt voor de veertiende maal georganiseerd, ditmaal door de h.s.v. „Oosterschelde". De wedstrijd beging om 12.00 uur én ér wordt gevist bij de omgeving ^Noordbdut-Stelletje. Inschrijven en "kaarten afhalen vanaf 9.00 tot Il.OO uur in het Huis van Nassau. De uit slag en pruisuitreiking zal ongeveer 16.15 uur, eveneens in het Huis van Nassau, plaatsvinden. Voor de leden van de h.s.v. „Oosterschelde" zal er 's avonds een feestavond zijn met muziek, rad van avontuur en bingo. Aanvang 20.00 uur in het Huis van Nassau. OOSTERLAND, 4-9. De enige mededeling, die ten minste nog iets om het lijf had, zat helemaal aan het slot van een tamme, overigens goedbezochte jaarvergadering van het distrikt Schouwen-Duiveland van de Koninklij ke Nederlandse Biljart Bond, die vrijdagavond in café Neffen d'Eule in Oosterland werd gehouden. „Tijdens de laatste bestuursvergadering kwam Jaap den Haan plot seling met de mededeling, dat hij wilde stoppen met het sekretariaat van ons distrikt", vertelde voorzitter Ko Vasseur lakoniek tegen de geachte aanwezigen. „Natuurlijk vonden wij dat alle maal bijzonder jammer, maar we hadden vanzelfsprekend begrip voor zijn standpunt. Gelukkig hebben we de zaken binnen de eigen gelederen op kunnen lossen, omdat Rinus Lems zich direkt bereid verklaarde om na zeventien jaar Jaap den Haan's funk- tie over te gaan nemen. Den Haan blijft overigens nog wel gewoon lid van het distriktsbestuur en daar zijn we toch erg blij mee. Zijn ervaring is altijd van harte welkom!" „Ik word een jaartje ouder", had Jaap den Haan gesteld, „en ik ga foutjes maken. Dat kun je je in zó'n funktie niet veroorloven en dat mag ook gewoon niet. Vandaar dat het be ter was, dat ik het voor gezien hield. In Rinus Lems heeft het distrikt een goede opvolger". Eerder op de avond waren Rinus Lems, Paul Bodbijl en Jaap den Haan herkozen in het dis triktsbestuur, waardoor Lems zijn funktie van sekretaris onmiddellijk kon aanpakken. Er waren geen te genkandidaten voor een van de drie zittende bestuursleden binnengeko men. Batig saldo Behalve de interne funktiewisse- ling binnen het bestuur waren er wei nig opmerkelijke punten aan de orde in café Neffen d'Eule. Uit het financiële verslag over het boekjaar 1980-1981 bleek, dat het dis trikt allesziens floreert. Per 1 au gustus 1981 noteerde men ondanks een fikse kostenpost bij gelegenheid van het 40-jarig jubileum een batig saldo van 5.203,58, hetgeen een stij ging betekent ten opzichte van een jaar eerder van bijna 1.800,-. Zo waar een voortreffelijk resultaat. Enige vragen kwamen er bij de be groting voor het seizoen 1981-1982 bij de post Kamer van Koophandel en notariskosten. Hiervoor zette pen ningmeester Smits 500,- op de be groting, „maar", zo stelde hij, „dit bedrag is slechts eenmalig. Door het nieuwe verenigingsrecht is iedere vereniging verplicht om zich in te la ten schrijven bij de Kamer van Koop handel. De volgende jaren zijn we daarvoor slechts 75,- meer ver schuldigd". Opvallend aan de begroting was wel, dat het aantal leden slechts op 150 werd begroot, hetgeen maar liefst 34 minder is dan het afgelopen jaar als lid bij de KNBB stond gere gistreerd. Zou het distrikt de zaken dan toch werkelijk zo somber zien? Gezien de ontwikkelingen van het vorig seizoen lijkt het eerder gerecht vaardigd uit te gaan van een hoger le denbestand of is het slechts een kwestie van „de schijn bedriegt"? Kontributie Door de goede financiële ontwik kelingen binnen het distrikt deelde voorzitter Vasseur namens het bestuur mee, dat de distriktskontri- butie ook voor het komende seizoen ongewijzigd blijft. Verrassend was verder dat er voor de derde post van distrikts straf kom missielid maar liefst twee vrijwillige aanmeldingen kwamen uit de verga dering. Doordat de heer Beekmans evenals het al zittende lid Jan van Almkerk lid is van bv Bommenede, werd de tweede gegadigde de heer Ruud de Bruin van bv d'Eule una niem gekozen, zodat de straf kommis sie nu bestaat uit de heren Van Alm kerk (Bommenede), Meganck (Renes se) en De Bruin (d'Eule). Vermeldenswaard is nog het drin gende verzoek van de wedstrijdlei der Jaap Goudzwaard om de wedstrijdformulieren van de team wedstrijden tijdig in te leveren. „We hebben daaromtrent besloten, dat vanaf het nieuwe seizoen iedere vere niging verantwoordelijk zal zijn voor het eigen formulier. Straffen worden er nog niet uitgedeeld, wan neer men in gebreke blijft. Mocht echter blijken, dat ook dit niet werkt zoals we graag willen, dan gaan we het volgend jaar denken over een straffenregeling in de vorm van pun ten in mindering of zoiets dergelijks", deelde voorzitter Vas seur desgevraagd mede. Over de toewijzing van de diverse finales kon nog niet volledig uitsluit sel worden gegeven door wedstrijd leider Paul Bodbijl. Door de deelna me van ruim 50 spelers in de vijfde klas libre wordt in het komende sei zoen voor het eerst een finale ver speeld met zestien, die verdeeld wor den over twee plaatsen volgens een door de KNBB uitgedokterd plaat singssysteem. De beide finales worden tegelijker tijd - in een weekeinde - op twee plaatsen op Schouwen-Duiveland verspeeld. De finalewinnaar met de meest wedstrijdpunten zal het dis trikt vertegenwoordigen op de ge westelijke finale. In geval van een gelijk aantal punten beslist het alge meen gemiddelde. De vergadering ging na wat gesputter over en weer unaniem akkoord met deze nieuwe (althans voor Schouwen-Duiveland) regeling.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 5