Veelzijdige winterkleding bij modeshow Holty Verkeersdode STREEKNIEUWS Bejaarden uit Oosterland gaan op reis Z1ERIKZEESCHË NIEUWSBODE Maandag 7 september 1981 Nr. 22975 3 ZIERIKZEE, 4-9. Country, jacht, romantiek, sport en berber zijn de thema's voor de wintermode 81/82 van modehuis Holty, dat vrijdag tijdens drie modeshows in de zaak belangstellenden de nieuwe winterkollekte toonde. ZIERIKZEE. De mannequins en presentatrice Gerda van Heemskerk (tweede van links) showen de nieuwe winterkollektie voor de fotograaf eventjes op stoep voor modehuis Holty. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De mannequins Marja (maat 36/38), CArolien (maat 40/42) en Marina (maat 44/46) presenteerden de uiteenlopende winterkleding op zeer vlotte wijze, ter wijl presentatrice Gerda van Heemskerk het geheel voorzag van de nodige in formatie. Ook de broekrok is weer helemaal terug. Verschillende modellen wer den geshowd, stralfj, .-^vijd of met bandplooi met eëri ruit - of salmiak dessin. Grappig ook zijn de lange pullovers die als mini-jurk gedragen kunnen Worden met een in dezelfde kleur bijpassende majot. Het aardige van deze modeshows binnenshuis is, dat de tientallen aan wezigen-de mode van zeer dichtbij kunneh bekijken, vragen mogen tus sendoor gesteld worden, de stof kan nog worden betast en zodoende ont staat een zeer informeel sfeertje. Sportief Marja showde vooral de jeugdige, sportieve mode. Nieuw in de winter mode zijn de knickerbockers, een klassiek beeld dat zijn oorsprong vindt op het Engelse platteland. Vandaar ook de naam Country Look, een kombinatiemode van rui ge stoffen in herfstkleuren. VALKENISSE, 6-9. De 30-jarige L. Bos uit Oost-Souburg is in de nacht van zaterdag op zondag door een ver keersongeluk in Valkenisse om het leven gekomen. Rond tien over half drie raakte de man in dichte mist met zijn personenauto van de weg, de Wa tergang, en botste tegen de reling van een brug. Voor 50 jaar ZIERIKZEE. Alhier werd onlangs door de Lange Nobelstraat bewoners een permanente buurtkommissie op-, gericht, die leiding zal geven bij eventuele feestelijkheden. RENESSE. Zaterdagmiddag om streeks 3Vz uur, brak brand uit op de hofstede van den landbouwer K. S. aan de Hoogenzoom. Een hooistapel van eenige duizenden KG, een klamp haver, een strooklamp en een var kenshok, nog bijtijds ontdaan van 10 varkens, werden een prooi der vlam men. De belendende kapschuur kon gelukkig door flink nat houden be houden blijven. Oorzaak onbekend, de verzekering dekt de schade. ADVERTENTIE. Prima Duitsche eierkolen f 1,30 per 75 K.G., Duitsche kachelkolen f 1,30 per 80 K.G., eerste soort Wales Anthraciet f 3,35 per 75 K.G. thuisbezorgd. ZIERIKZEE. De heer V. uit de Maarstraat, de bekende palingbrood bakker is dezer dagen naar Gronin gen geweest, om daar zelf het rogge brood te leeren bereiden. Hij stelt zich voor ook hier dat soort rogge brood te gaan bakken, teneinde het voedzaam, door hh doktoren aanbe volen brood ook in deze omgeving in gevoerd te krijgen. DREISCHOR. Terwijl men Zater dagavond, bezig was met het vullen van benzine van een motorfiets aan de benzinepomp om het dorp, terwijl de motor in werking was, vatte deze vermoedelijk door het uitslaan van een vonk, vlam en stond de geheele motorfiets oogenblikkelijk in lich terlaaie. Een poging om met een brandblusch-apparaat de vlammen te dooven mislukte en werd de mo torfiets, met behulp van eenige, in middels te hulp gesnelde, personen met vereende krachten in de nabije Gracht gesleept, waarna de brand werd gebluscht. Niemand bekwam, eenig letsel. Wondermateriaal Natuurlijk kwamen ook de alcan- tara-jassen weer aan bod. ,,Het won dermateriaal" zoals Gerda van Heemskerk het noemde. Het lijkt op suède maar is soepeler en zelfs in de wasmachine wasbaar. Vooral de wij- vallende alcantara-jas in de kleur bordeaux, zeer ongewoon gestikt, oogstte bij het publiek veel sukses. Zeer fraai en beetje chique was het ensemble dat Marina showde: een zwarte japon met een goud/beige bloemdessin met daar overheen een zwarte bolero, ook alweer afgewerkt met dezelfde stof van de jurk. Dat is overigens ook een nieuwtje in de komende wintermode; gouden garneringen op jasjes, vesten en trui en. Een vlotte ivoorkleurige blouson, dei Marja toonde, afgewerkt met gouden stiksels, kreeg hierdoor een sportief/chique effekt. Klassiek De klassieke stijl trekt nu een bre der publiek aan. Verleden jaar kre gen we daar al een voorproefje van door de „College style" en deze in vloeden blijven. Het aksent ligt ech ter meer op de rouches en kantjes. BRUINISSE Lauwerens Bal overleden Op 91-jarige leeftijd overleed in Zierikzee, waar hij sinds enkele maanden in een verpleeginrichting vertoefde de heer Lauwerens Bal. De heer Bal was geboren te Brui- nisse en begon zijn n^aatschappelijke loopbaan als schippersknecht bij de firma A. Jumele-Vijverberg. In die dagen gaven enkele onder wijzers aan de Openbare Lagere School privaat lessen aan jongens die vooruit wilden komen in het leven om zich een maatschappelijke positie te verwerven. Onder hen was ook de nu overlede ne, die in 1916 naar Harlingen ver trok waar hij assistent werd van de heer J. M. Bottemanne in die dagen de Visserij-inspekteur in het Distrikt Zuiderzee. De heer Bal kreeg al spoedig de rang van opziener zoals de, diens thoofden van de Visserij-inspekties genoemd werden en opziener Bal was gedurende bijna 40 jaar in Harlingen, eerst op de Zuiderzee en later op de Waddenzee. Hij was een gezagheb bend figuur, vooral toen de mossel teelt door het optreden van de mos selparasiet in Zeeland zich naar de Waddenzee verplaatstte (1950). De laatste twintig jaar van zijn le ven woonde de heer Bal, samen met zijn vrouw, die het vorige jaar over leed, weer te Bruinisse.' Ad. Int. Een romantische mode dus, die goed tot uiting kwam in een zacht-beige jurk die Carolien showde, ook al weer gekombineerd met een gouden centuurtje en gouden schoenen. Een kashmir-dessin, geïnspireerd op oude Indiase motieven was terug te vinden in diverse geshowde japon nen en rokken in alle maten. Dit waren vooral wijde modellen in warme natuurlijke kleuren, die zich goed laten kombineren. Gewatteerd Verder toonde Holty een ruim aan bod in gewatteerde jassen met kunst bontvoering en bontranden langs kraag, manchetten en zoom. De tra ditionele lodenjassen - jagerskleuren - passen ook weer helemaal in het hui dige modebeeld, tijdens de show leuk gekombineerd met een charmant ja gershoedje. Kortom: het wordt een veelzijdige wintermode en noem het Balkan stijl of Country look, Holty toonde in ie der geval „warme winterkleding" waar je alle kanten mee op kunt. ZIERIKZEE Hoogste zonnebloem Het schijnt een prima zonnebloem seizoen te zijn. Jacco Bolle uit de Zuidwellestraat meldt, dat hij drie uit de kluiten gewassen zonnebloe men heeft staan in de tuin, waarvan de hoogste (zuiver gemeten) zelfs 440 cm hoog is UW kontaktavond Donderdag 10 september organi seert de Stichting Unie van Vrijwilli gers een kontaktavond in het UW ontmoetingscentrum, Kerkhof la te Zierikzee. Op de agenda staan o.a. de volgen de punten: verdeling koffiebeurten, regeling ontspanningsochtenden in de Cornelia Stichting en de regeling bezoek aan de vervangende werkob- jektleidstersdag te Middelburg. Voor tijd: zie agenda. Lezing Oosterse keuken In de bovenzaal van restaurang Mondragon startte de Plattelands vrouwen van de afdeling Schouwen het nieuwe seizoen met een lezing over de Oosterse keuken. De presidente toonde zich zeer ver heugd een zo groot aantal dames met introducé's te kunnen verwelkomen. Hierna gaf zij het woord aan een de- monstratice van Conimex. Zij liet door middel van dia's de ve le verschillende produkten zien en besprak aan de hand hiervan een be paald gerecht uit de Oosterse keu ken. Na de diaserie werd een kwis gespeeld waarvoor enkele prijzen be schikbaar waren gesteld. In de pauze met koffie werden loten verkocht voor de pop in Schouwse kleder dracht, beschikbaar gesteld en ge maakt door mevrouw Legemate voor het winkeltje van 24 september a.s. Mie-hoen Na de pauze werd door de de- monstratrice een Mie-hoen gerecht klaar gemaakt, waarvan alle dames een hapje te proeven kregen. De pre sidente dankte de demonstratrice van Conimex voor de manier waarop zij de avond verzorgd had en voor de vele goede raadgevingen bij het be reiden van een rijsttafel, en bood haar een boeket bloemen aan. Na enkele huishoudelijke medede lingen waarbij zij de dames nog eens attendeerde op het winkeltje van 24 september a.s. sloot de presidente de zeer geanimeerde vergadering. Brandje in container Vrijdag raakte een. vuilniscontai ner, staande bij de Schouwenbank in Poortambacht in Plan West in brand. De vuurhaard werd door de brand weer geblust. De oorzaak is onbe kend. SEROOSKERKE Eenzijdig ongeluk Bij de verkeerslichten werd vrij dag A. d. H. uit Zierikzee, die met een racefiets over het fietspad reed, gekonfronteerd met schakelproble men. De versnelling blokkeerde waardoor d. H. over de kop sloeg. Hij liep een hersenschudding, een gat in zijn hoofd en een bloeduitstorting op. Dokter Bruël verleende eerste hulp. RENESSE Hooibrand Op de hoek Scharendijkseweg- Rampweg te Renesse raakte zaterda gavond te 18.20 uur een perceel hooi van camping Transparente aan de Moermondsweg door onbekende oor zaak in brand. De brandwer uit Haamstede en Renesse waren snel bij de brand doch campingbewoners hadden het vuur al onder kontrole. Ongeveer 60 mJ hooi ging verloren. Jong Jubal Zaterdagavond 5 september ver zorgde het showkorps Jong Jubal uit Dordrecht een uitstekend geslaagd optreden op het dorpsplein te Renes se. Het muzikale gebéuren, dat werd georganiseerd door de evenementen kommissie van de V.V.V. Renesse, begon met een rondgaan door het dorp. Daarna volgde op het grasveld naast de kerk een aantrekkelijke ge varieerde show, met daarin vele be kende melodieën. De show, die in een vlot tempo werd opgevoerd, oogstte veel waardering van het talrijke pu bliek. SCHARENDIJKÉ Tegen vangrail Zaterdagmiddag te 14.30 uu rreed mevr. J. B.-v. d. V uit Brouwersha ven met haar V.W. via de in- voegstrook de Dammen weg op. Zij slipte in wat steentjes en kwam te gen de vangrail terecht. Zij werd met een gebroken neus naar het Zweedse Rode Kruisziekenhuis vervoerd. Ga rage Slager haalde de beschadigde auto op. HAAMSTEDE KERKWERVE Foto-aktie voor restauratie Hervormde Kerk In de afgelopen week is in Kerk- werve e.o. een groot aantal foto's verkocht t.b.v. de restauratie van de Hervormde Kerk. Op het schilder werk na, is het karwei aan de buiten kant geklaard. Maar ook van binnen wil men het kerkje aanpakken zodat geld voorlopig nodig blijft. De foto-aktie heeft tot nu toe een netto bedrag opgeleverd van 900,—. er kunnen nog steeds foto's worden besteld (met daarop de afbeelding van de kerk vlak vóór de restauratie), ze zijn verkrijgbaar in drie verschillende formaten. Inlich tingen, tel. (01110) 3355. DUIVEL AND Loop der bevolking over augustus Opbrengst Rode Kruis kollekte Geboren De voorlopige opbrengst van de landelijke Rode Kruis kollekte, die de afdeling Schouwen (Westhoek) van 25 mei tot 7 juni heeft gehouden, bedraagt 14062, 14. Dit is minder in vergelijking tot verleden jaar. Toch kan de opbrengst als goed betiteld worden. De aktie sluit officiéél pas op 31 oktober, zo dat nog een kleine vermeerdering van het bedrag mogelijk is. Dit werd vastgesteld op een vergadering van het bestuur van de afdeling. Op die zelfde vergadering werden ook de eerste voorbereidingen getroffen voor de jaarlijkse bloedplasma- avond, die de afdeling Schouwen (Westhoek) van het Nederlandse Ro de Kruis op dinsdag 10 november zal houden, de oproepen voor deze avond zullen binnenkort worden verstuurd. BROUWERSHAVEN Ger. Herv. T oerustingskommissie In de Grote Kerk te Brouwersha ven houdt de Geref. Hervormde Toe rustingskommissie van Schouwen- Duiveland maandag 14 september een presentatie van materiaal voor gesprekskringen, groepswerk e.d. In de wandelkerk zijn verder ook informatiestands opgesteld van akti- viteiten, die uit gesprekskringen e.d. zijn voortgekomen of althans daarin sterk zijn gestimuleerd. Men zal er informatie aantreffen van o.a. We reldwinkel, Amnesty International, Kerngroep Tekenen van Hoop, de Adoptiekommissie Nieuwerkerk, de NCRV-serie Gods mensenboek, die het komende seizoen van stapel gaat, een toelichting op het gezinsweek boekje, Schriftgezag, Deltasignalen, kortom, er is informatie te kust en te keur. De kommissie wil een en ander prettig en informeel presenteren; er is gelegenheid voor een persoonlijke ontmoeting, men, kan er een kop kof- •vfie drinken met anderen -van hei schierèilahd; waarbij belangstellen1 den uit de gehele regio na 19.45 uur gaarne worden verwacht. DREISCHOR Uit de bocht Automobilist N. H. uit Ouwerkerk is zondagavond op de Roterydijk uit de bocht gevlogen. De wagen kwam onder aan de dijk terecht en raakte zwaar beschadigd. De bestuurder bleef ongedeerd. NOORDGOUWE Expositie Ad Zuiderent Landschapschilder Ad Zuiderent heeft zaterdag jl. zijn debuut ge maakt op Schouwen-Duiveland. De tot dan in deze regio onbekende kunstschilder exposeerde zaterdag in de Stern Kantine te Noordgouwe. Deze expositie ging vooraf aan een door de Stern georganiseerde schil- derkursus, die door Ad Zuiderent wordt verzorgd. Hoewel de presentatie van de schil derstukken in de Stern kantine ver beterd kon worden door de doeken zuiverder te belichten, kreeg de be zoeker toch een goede indruk met wat voor genre schilder men van doen had. Traditie De in Rotterdam wonende kunste naar toonde twaalf doeken, geënt op het Hollandse landschap. Het schil deren van deze onderwerpen is een eeuwenoude traditie in Nederland. Vanuit de 17e eeuw kennen we il lustere namen als „van Ruisdael" en „Hobbema". Maar ook later in de tijd van de romantiek was het land schap het meest beoefende genre. Wie het werk van Ad Zuiderent zag en ziet weet dat deze traditie nog lang zal voortleven. Doordat veel werkstukken van Ad Zuiderent zich in privékollekties be vinden, was het onmogelijk op korte termijn een grotere kollektie te expo- Flitsen uit het buitenland HELSINKI. De Finse onderneming Imatran Voima heeft laten weten dat zij afziet van plannen om samen met de Sowjet-Unie een kerncentrale in Libië te bouwen. Het projekt wordt steeds uitgesteld, mogelijk door de hervormingen op overheidsgebied in Libië. LONDEN. De Aziatische olifant zal mogelijk aan het eind van deze eeuw uitgestorven zijn als niet snel energieke stappen worden onderno men zijn leefruimte te behouden. De ze waarschuwing heeft de Britse bio loge Stewart Eltringham van de uni versiteit van Cambridge op een sym posium in York laten horen. 4. Klazina, d.v. M. D. Goudzwaard, en van S. Goudzwaard (Oosterland); 18. Jacob Johan, z.v. J. P. de Ronde, en van C. Bom (Nieuwerkerk) gebo ren te Zierikzee; 20. Christiaan, z.v. J. IJzelenberg, en van M. M. de Brui ne (Oosterland); 27. Otto, z.v. C. L. Ic- ke, en van T. M. C. van Eijk (Nieu werkerk). Gehuwd 7. Jan Johannis Heijboer, 22 jr., en Jacoba Janna Dorst, 20 jr. (beide Sir- jansland); 8. Alan Richardson, 32 jr. (Darlington), en Margaretha Anna Holm, 27 jr. (Ouwerkerk); 14. Jan Willem van de Velde, 18 jr. (Nieuwer kerk), en Conny Slijkhuis, oud 17 jr. (Oosterland). Overleden 2. Koerts, Neeltje, 52 jr., e.v. M. J. Rouw (Ouwerkerk) over leden te Zie rikzee; 8. de Bruine, Marina, 69 jr., wed.v. T. Bakker (Oosterland) over leden te Zierikzee; 15. Kloote, Neelt je, 76 jr., e.v. W. Goudzwaard (Oosterland); 17. Contant, Bastiana Cornelia, 60 jr., e.v. J. L. Capelle (Nieuwerkerk). c OUWERKERK Bermbrand Vrijdagavond, omstreeks 21.00 uur geraakte aan de Zuiddijk bij Vianen een stuk berm door onbekende oor zaak in brand. C.a. 200 meter ver brandde en het vuur verspreidde zich verder in de berm langs de Beyers- weg waarna het ook een stoppelveld aantastte. De brandweer uit Duive- land blustte de vuurhaarden. OOSTERLAND Onoplettendheid De fietser J. .L. uit Oosterland reed vrijdag de Molenweg af en wilde Rijksweg 18 oversteken. Hij werd door onoplettendheid geschept door een auto, bestuurd door C. W. uit Domburg. L. werd licht gewond en moest door de plaatselijke dokter worden behandeld. Zijn fiets werd totaal vernield. In de sloot In de bocht bij de Pleisterplaats raakte zaterdag te 01.30 uur mej. J. M. S. uit Rotterdam, op Rijkweg 18 de mach tover het stuur kwijt, slipte en schoot in de sloot. Mej. S. bleef on gedeerd, doch de kever werd totaal vernield en door garage Ista gebor gen. VIANE Brandmelding Vrijdagavond 4 september werd Duivelands brandweer gealarmeerd naar Viane waar omstreeks negen uur een bermbrand was ontstaan. De in Oosterland gestationeerde brandweer was spoedig ter plaatse onder leiding van de ondercomman dant H. Beije en J. de Vlieger. Waar schijnlijk was het vuur overgeslagen van een stoppelveld en leek het de omwonenden niet raadzaam er de nocht mee in te gaan. Vandaar het besluit de brandweer te waarschu wen. Onder leiding van de beide on- derkommandanten Beije en De Vlie ger was het vuur spoedig meester en kon men vrij vlug inrukken, zodat een en ander met een sisser afliep. BEIROET. Rabbijn Arthur Her- tzberg, voormalig president van het Amerikaans Joods congres, heeft in een vraaggesprek gezegd dat het Pa lestijnse vraagstuk niet opgelost kan worden zonder besprekingen tussen de Palestijnse bevrijdingsorganisa- toe PLO en Israël. NEW YORK. De aanslag van 30 au gustus die het leven kostte aan de Iraanse president, Ali Radjai, en de premier, Djavad Bahonar, is maan dag, voor de eerste keer, in naam van de Islamitische verzetsbeweging Moedjahedin-E-Chalq opgeëist door haar leider Massoud Radjavi. Hij deed dat in een vraaggesprek met het Amerikaanse tijdschrift. Time. MADRID. Een van Spanjes meest gezocht guerrillastrijders, het Grapo- lid Enrique Cerdan Calixto, is zater dag bij een vuurgevecht met de poli tie gedood, zo heeft de Spaanse poli tie meegedeeld. LISSABON/LUANDA. Een Britse journalist is zaterdag licht gewond geraakt toen enkele Zuidafrikaanse vliegtuigen het vuur openden op een groep persmensen in het Angolese frontgebied, zo heeft het Angolese persbureau „Angop" meegedeeld. SAN SALVADOR. Honduras heeft zijn oostgrens met El Salvador af gesloten om de toevloed te stoppen van vluchtelingen die het geweld in dat land ontvluchten, zo hebben funktionarissen van hulporganisa ties meegedeeld. De eerste bijeenkomst van de be jaardensociëteit werd woensdagmid dag gehouden onder leiding van de presidente mevr. E. J. Poelman-van Leeuwen. Er waren ongeveer 40 per sonen aanwezig, onder wie ook vele serveersters en organistes. De presidente, mevr. Poelman deelde mede dat het bestuur weer al les in het werk zal stellen om de be jaarden het weer zo veel mogelijk naar de zin te maken in het pas be gonnen vergaderseizoen. Zij begroette in het bijzonder een nieuw lid, en een lid dat na een afwe zigheid van anderhalf jaar (wegens ziekte) weer aanwezig was. Een zieke (in het ziekenhuis) werd beterschap gewenst. Verder was er animo een reisje te bespreken n.l. een najaarsmiddag reisje. Bijna iedereen was hiervoor te porren en gaf zich spontaan op. De traktatie bij de koffie was dit maal uit de kas van de vereniging. Al met al was het weer een bijzonder ge zellige bijeenkomst waarvan de pre sidente hoopte dat er nog vele mogen volgen. JERUZALEM. Het Israëlische hooggerechtshof heeft het verbod van de Israëlische regering op de ar cheologische opgravingen naar de bijbelse stad van David ongedaan ge maakt. PRAAG. Bij een explosie in een ko lenmijn, „Pluto" in Zaluzi, 70 kilo meter ten noordoosten van Praag, zijn donderdag 65 doden gevallen, zo heeft het Tsjechische persbureau CTK bekendgemaakt. Veertig mijn werkers konden worden gered. OSLO. Zes oud-winnaars van de nobelprijs voor de vrede hebben een beroep gedaan op sow jetleider Leo nid Brezjnev om Andrei Sacharov zijn vrijheid te hergeven, zo is in Oslo bekendgemaakt. BEIROET. Arabische bemidde laars hebben vrijdag, na besprekin gen van twee dagen, overeenstem ming bereikt over een algeheel ver bod op de levering van wapens aan de verscheidene elkaar bestrijdende partijen in Libanon. Het verbod geldt niet voor de wettige strijd krachten in Libanon. WASHINGTON. De groothan- delsprijzen in de Verenigde Staten zijn in augustus minder sterk geste gen dan in de tien voorafgaande maanden, maar de werkloosheid is toegenomen. Dit blijkt uit cijfers die de Amerikaanse regering heeft gepu bliceerd. KEULEN, Het Guatemalaanse le ger is onlangs betrokken geweest bij een massamoord waarbij de slacht offers van. tevoren waren, gemarteld, aldus hét verslag van een ooggetuige dat is gepubliceerd door de Westduit- se afdeling van Amnesty Internatio nal. ALGIERS. De West-Saharaanse onafhankelijkheidsbeweging Polisa- rio heeft meegedeeld dat de Marok kaanse autoriteiten in Dakhla, kust plaats in het zuiden van de westelij ke Sahara, een algemeen uitgaans verbod hebben afgekondigd. BRUSSEL. De voorzitter van de Europese Commissie, de Luxembur ger Gaton Thorn, heeft de Britse mi nister van landbouw, Peter Walker, gevraagd de boycot van de invoer van pluimvee met onmiddellijke in gang op te heffen. BOEDAPEST. Een 25-jarige Hon gaar is zaterdag terechtgesteld we gens moord op een Oostduitser en po ging tot aanranding van diens vrouw, zo heeft het Hongaarse pers bureau MTI meegedeeld. KOPENHAGEN. De regering in Seoel heeft er geen bezwaar tegen dat een delegatie van Amnesty Internati onal op bezoek komt. Dat heeft de Zuidkoreaanse onderminister van buitenlandse zaken, Kim Dong Whie, zondag in Kopenhagen gezegd. WARSCHAU. De raad van de ver eniging van Poolse journalisten (S.D.P.) heeft met 28 tegen 4 stem men ingestemd met de kritiek van het presidium van de S.D.P. op de kampagne van de massamedia tegen de vrije vakbond Solidariteit. Dat heeft het Poolse persbureau Pap be kendgemaakt. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND EMMEN. B. en w. van Emmen gaan de gemeenteraad voorstellen een rechtsgeding te voeren tegen vier in woners van die gemeente, die ervan worden beschuldigd voor in totaal ruim 67.000 gulden steunfraude te hebben gepleegd. AMSTERDAM. Een delegatie van de gezamenlijke aktiegroepen „Stop de neutronenbom, stop kernwapen loop" is zaterdag voor een vijfdaags bezoek naar Rusland vertrokken. WAGENINGEN. Ir. P. van der Schans, voorzitter van het kollege van bestuur van de Landbouwhoge school in Wageningen, vreest, dat universiteiten en hogescholen de ko mende jaren met name ten behoeve van de middenschool zullen moeten bezuinigen. Hij zei dit maandag bij de opening van het academische jaar. De middenschool is volgens Van der Schans van alle mogelijkheden tot het invoeren van geïntegreerd onder wijs de meeste kostbare. BREDA. Bij Hoechst Holland NV in Breda zullen de komende jaren honderd tot honderdvijftig hanen verdwijnen. Op die manier hoopt de direktie de teleurstellende bedrijfs resultaten van het afgelopen jaar te kunnen wegwerken. Er zullen geen gedwongen ontslagcr. plaatsvinden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 3