HET MEISJE UIT DE MOLENPOLDE! De eerste neushoornkies van de zwarte bottenfauna opgevist in de Oosterschelde ELEKTRO LIEVENSE Veel ouder, dan gedacht Speelgoed bekroond Delfts vuil- verwerkingsbedrijf kandidaat-koper Uniser Breda Voedselvergiftiging raadsel voor artsen Kabinetsformatie Mogelijk volgende week P.v.d.A.-kongres Miljoenennota vastgesteld Flitsen uit het buitenland Wat biedt de BEELDBUIS? ZIÉRIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 4 september 1981 Nr. 22974 9 ZIERIKZEE, 3-9. Op 13-15 september september 1979 publiceerde de Zierik- zeesche Nieuwsbode in drie afleveringen een artikel van mijn hand over de re sultaten van de vistochten die nu reeds dertig jaar telkenjare in de Ooster- en Westerschelde plaats vinden met de ZZ8 van de gebroeders Schot uit Zierik- zee. Het was getiteld:.Gezelschap „Kor en Bot". Wetenschappelijke aanteke ningen bij vijf-en-twintig jaar bottenvondsten". Tijdens de tocht van 27 sep tember 1980 plukte het twaalfjarig zoontje Jaco van de heer en mevrouw Moerland uit Kruiningen een neushoornkies uit de blubber die kwam van 35 meter diepte in de Roggendam ten zuiden van Schouwen. Dicerorhinus jeanvireti casu quo etruscus. Vierde kies uit de rechterbo- venkaak af komstig van 35 meter diepte in de Roggen- dam, 27 sep tember 1980. Het kauwvlak dat hier wordt getoond is 55 bij 36 mm in doorsnede. UTRECHT, 3-9. De stichting goed speelgoed heeft donderdag in de Utrechtse jaarbeurs het speelgoed van het jaar bekroond. In de prijzen vielen ondermeer een peuterschoolt je van lego-bouwstenen, een slappe baby-pop en een ping-pong spel. Het is dit jaar de tiende keer dat de stich ting goed speelgoed het speelgoed van het jaar bekroond. ROTTERDAM, 3-9. Het Delftse vuilverwerkingsbedrijf Zegwaard is met de industriebond F.N.V. en het ministerie van volksgezondheid en milieuhygiëne in gesprek over een mogelijke overname van het che misch afvalverwerkingsbedrijf Uni ser aan de Moerdijk. Het bedrijf is volgens de industrie bond bereid op korte termijn een bod uit te brengen en de werkgelegenheid van Uniser veilig te stellen. Direk- teur W. Zegwaard heeft de be langstelling van zijn bedrijf voor Uniser bevestigd. Zegwaard (200 man personeel) werkt landelijk en verwerkt alle mo gelijke soorten afval met uitzonde ring van chemisch afval. Het bedrijf - met een geschatte omzet van enkele tientallen miljoenen guldens per jaar - overweegt al enige tijd in de chemi sche afvals te duiken en ziet daar nu een kans toe, aldus direkteur Zeg waard. BREDA, 3-9. De plotselinge ziekte van vier Bredase kinderen beeft de keuringdienst van Waren in Dor drecht en de behandelende artsen in Breda tot nu toe voor raadsels ge plaatst. Volgens de Bredase GGD vertoon de het viertal kort na elkaar verscijn- selen van voedselvergiftiging na uit dezelfde fles melk te hebben gedron ken. De vier werden daarna misse lijk en gaven over. Een van de kinde ren kon zelfs niet meer staan. De kin deren werden opgenomen in het Dia- cinessenhuis in Breda Twee zijn er inmiddels na een verblijf van acht dagen ontslagen. Twee zijn er nog. Volgens de keuringsdienst van Wa ren en de Bredase GGD is er op geen enkele manier aangetoond dat het drinken van de melk de ziektever schijnselen veroorzaakt heeft. Ner gens anders in ons land is bebleken dat mensen ziek werden na het drin ken van melk van dezelfde partij. Van deze plaats en diepte waren af komstig de zwarte kiezen van masto dont (Anancus arvernensis) en oude olifant (Mammuthus meridionalis) uit 1951 door mij in 1953 beschreven en nog steeds de enige tot dusverre gepublicttfide naoorlogse vondsten van deze aard uit Zeeland, Ook was van hier afkomstig de zwartbruine onderkaakshelft van de sabeltandtij- ger (Homotherium latidens) in 1962 door mij gepubliceerd, die heden ten dage nog de enige vondst van de sa beltan dtijger uit Nederland is. Mooi en gaaf De Zierikzeesche Nieuwsbode van 3 oktober 1980 berichtte over de neus hoornkies dat het een zeer mooi en vrij gaaf exemplaar van de wolhari- ge neushoorn was. Deze soort is uit het Boven Pleistoceen en leefde van 400.000 tot ca. 10.000 jaar gelden. De soort is bekend van meer dan 170 vindplaatsen in West-Europa en dus verre van zeldzaam te noemen. De kies zou in het museumbestand van Zierikzee worden opgenomen. Ik was niet aan boord toen de vondst gedaan werd, maar zag de kies voor het eerst tijdens een routi- nebezoek aan het Gemeentemuseum in Zierikzee op 16 januari 1981. Belangwekkende soort Daarbij bleek mij dat de bewuste kies, die door en door zwart is, be hoort tot een veel oudere en bijzon der belangwekkende soort, veel la ger van kroon dan de wolharige neus- hoornkiezen en eenvoudiger van bouw. Negen jaar geleden beschreef de Franse neushoornkenner Dr. Glaude Guérin als nieuw Dicerorhi nus jeanvireti, een soort die leefde van 3 tot 2 miljoen jaar geleden in Frankrijk, Spanje, Italië, Tsjeehoslo- wakije, Hongarije en Roemenië. door dr. D. A. Hooijer rustend palaentoloog te Oegstgeest De kies die vorig jaar door de ge broeders Schot is opgevist, de vierde uit de bovenkaak rechts (zie figuur: het kroonvlak is 55 bij 36 mm in doorsnede), heeft alle kenmerken van Dicerorhinus jeanvireti, maar is ook niet te onderscheiden van Dice rorhinus etruscus die wij al van Tege- len in Limburg hebben. De Tegelse fauna is jonger dan de zwarte bottenfauna, heeft geen mastodont meer en nog wel een oli fant die echter een verder gevorderd evolutiestadium represeteert dan die van de zwarte bottenfauna. Het is daarom het waarschijn lijkste dat de nieuwe kies uit de zwarte bottenfauna aan Dicerorhi nus jeanvireti moet worden toege schreven. De publikatie over deze kies is in middels verschenen in Netherlands Journal of Zoology van Juni 1981. Rijke vondst Vol verwachting hebben wij dan ook uitgekeken tijdens de laatste bottenvistocht op 29 augustus 1981 in de Roggendam naar meer materiaal van deze neushoorn. Opgehaald werden o.a. een teen kootje en een bovenkies van het zwarte paard, handwortelbeenderen en een stuk schouderblad van de ou de olifant, een melkkies en een stuk van een grote kies van de mastodont en wat botfragmenten waaronder een groot zwart stuk met bijtsporen van de hyena. Deze oogst van één dag vissen voor de wetenschap was rijker dan doorgaans het geval is. De in- komplete mastodkonkies is in het museum te Zierikzee opgenomen. Zo blijven wij hopen dat bij vol gende tochten de neushoorn weer te voorschijn zal komen en dat het ma teriaal na publikatie zichtbaar en voor een ieder toegankelijk zal wor den uitgestald tot vreugde van de Zeeuwen die er toch maar moeite voor over hebben gehad. DEN HAAG, 3-9. Het bestuur van de P.v.d.A. houdt de mogelijkheid open om volgende week woensdag met het meedoen van de P.v.d.A. aan een kabinet van C.D.A., P.v.d.A. en D'66. Het partijbestuur wacht met het vaststellen van een definitieve datum totdat zekerheid bestaat over het tijdstip waarop formateur Van Agt zijn werkzaamheden kan afron den. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND UTRECHT. Bij braafwerkzaamhe den voor de waterleiding is ter hoog te van Leersum een vliegtuigbom met een lengte van een meter en ee doorsnede van 30 a 35 cm uit de twee de wereldoorlog gevonden. De bom ligt op ongeveer 12 meter afstand van de spoorlijn Utrecht-Arnhem, zo heeft de rijkspolitie gekendgemaakt. ROTTERDAM. De Rotterdamse rechtbank heeft de 22-jarige Johan W. (Wennekes) uit Hoogvliet wegens brandstichting en diefstal veroor deeld tot een gevangenisstraf van tien maanden (174 dagen voorwaar delijke) en een voorwaardelijke TBR. DEN HAAG. Staatssekretaris van Eekelen van Defensie zal volgende week donderdag bij de lockheed- fabriek in Burbanks in de Ameri kaanse staat Californie de presenta tie bijwonen van de eerste orion p- 3c 11 van de koninklijke marine. Het ministerie van defensie heeft dit meegedeeld. DEN HAAG. De sociaal- ekonomische raak (ser) gaat in grote lijnen akkoord met de inhoud van een ontwerp-recombinant-dna-be- sluit van minister Albeda van sociale zaken. Dat blijkt uit een advies, dat de SER-kommissie arbeidswetge ving aan de minister heeft uitge bracht. UTRECHT. Van Gend en Loos NV heeft een overeenkomst gesloten met de Japanse Tokyo Aircargo Consoli- dators (TAC), die inhoudt, dat TAC de zendingen van van Gend en Loos in Tokio afhandelt. Van Gend en Loos zal alle voor Nederland bestem de zendigen van TAC op schiphol en zestienhoven verwerken, zo heeft het bedrijf bekendgemaakt DEN HAAG. De Nederlands vere niging voor personeelbeleid (NVP) heeft nogal bezwaren tegen een dago pleiding die aansluitend op de schoolopleiding mensen opleidt voor personeelswerker op middelbaar be roepsniveau. BERGEN OP ZOOM/ZAANDAM. De directie van bruynzeel en het ge meentebestuur van Zaandam zullen gezamelijk bij de regering hun onge noegen kenbaar maken over de voor waarde voor rijksteun aan Bruyn zeel, dat geen Bruynzeelgeld mag worden besteed aan een sociaal plan. DEN HAAG. Nederland moet het aantal gemeenten terugbrengen van ruim 800 naar ongeveer 300. Dat is de mening van de kommissaris van de koningin in Groningen, H. Vonhoff die hij uitspreekt in het Blad „De Werkgever" van de Christelijke werkgeversorganisatie NCW. DEN HAAG, 3-9. De ministers van der Stee (financien), van Aardenne (ekonomische zaken), Albeda (sociale zaken) en Wiegel (binnenlandse za ken, vice-Premier) hebben donder dag in een vergadering de miljoenen nota vastgelegd. De zogenoemde bestekministers hebben daarin ook bepaald hoeveel er voor 1982 moet worden omgebo gen. Bovendien hebben zij de ombui gingen ingevuld, die voortvloeien uit de beleidsaanpassingen voor dit jaar. De ministerraad zal vandaag de resterende begrotingshoofdstukken vaststellen. ENSCHEDE. B en W van Enschede zijn teruggekomen op hun plan vol gend jaar ambtenaren te ontslaan. Aanvankelijk wilde het kollege als onderdeek van de omvangrijke be zuinigingsoperatie vijftien leer krachten lichamelijk opvoeding ont slaan. DEN HELDER. Burgemeester en wethouders van Den Helder hebben het ministerie van volkshuisvesting verzocht binnen veertien dagen te reageren op een subsidieverzoek van een helderse woningstichting, die met dat geld spanplaat uit 256 van haar woningen wil verwijderen. RIJSWIJK. Het Internationale goe derenvervoer over de weg is in twee de kwartaal en ook te opzichte van het tweede kwartaal van 1980. De verwachtingen van de ondernemers voor het derde kwartaal zijn daaren tegen somber. GOOR. Een felle brand heeft in de nacht van voensdag op donderdag op het industirterrein in het Twentse Goor de opslagplaats van wijnhandel Hamstra verwoest. De politie schat de schade op zeler ruim 1 miljoen gul den. WASHINGTON. De Amerikaanse regering houdt in oktober uitver koop van een gift of 200 die rege- ringsfunktionarissen van buiten landse regeringen gekregen hebben. Dit is meegedeeld door het „algeme ne rekenkamer" (generaal Services Administration) in Washington. SEOEL. Tengevolge van de wer velstorm Abnes zijn in de kunstge bieden van Zuid-Korea en Sjanghai vrijwel zeker ruim veertig mensen omgekomen. In korea deden zich overstromingen en aardverschuivin gen voor. LONDEN. Prinses Diana van En geland heeft in St. James's Palace de geschenken bekeken die zij en haar man, prins Charles, Gekregen heb ben ter gelegenheid van hun huwe lijk op 29 juli. JOHANNESBURG. Bij een ove$- val op een politie in de stad Nabopa- ne, in het thuisland Bophuthatswa na, door ongeveer 40 zwarte nationa listische Guerrillastrijders zijn drie mensen, onder wie twee politie man nen om het leven gekomen en werden verscheidene mensen gewond. Dit heeft een politiewoordvoerder in Ma- bopane verklaard. ZATERDAG 5 SEPTEMBER NED. I: De Avro vangt het pro gramma aan met een Canadese jeugd film getiteld de Verstekeling, gevolg door de rolprent De race om de rozen. Na een kwartier pauze wordt de eerste les van De taal is gans het volk uitgezonden speciaal bestemd voor Molukkers, Antillianen en Surina- mers. Na het nieuws volgt een afleve ring van Heidi en de slotaflevering van de Fietscross. In Sportpanorama worden beelden getoond van de Him- malaya expeditie. Alles is OK is de theatershow getiteld van de cabaret- tier en tekst schrijver Sietze Dolstra. Dan de Weet je nog van toen show. De tweede editie van Sportpanora ma, Nieuws en nieuws voor doven gaan de uitzending van de De nacht van Jazz vooraf. NED. II: In studio Sport aandacht voor de laatste dag van het WK wiel rennen en atletiekwedstrijden te Ro me. Na Sesamstraat en toeristische tips neemt de KRO de leiding over en vangt aan met de tekenfilm reeks Er was eensEveneens voor de jeugd is bedoeld de reeks de Smokkelaars. Dan de eerste van een serie speel films van Charlie Chaplin. Vana vond wordt Koning in New York op het scherm gebracht. Dan Brandpunt en Hallo, daar ben ik weer. Sport op zaterdag het journaal en tenslotte in Studio Sport extra een samenvating Maandag 7 september, 21.20 uur, Nederland 2: 25 jaar Eurovisie Songfesti val. Dit was Teach-in uit Nederland; dat in 1975 het songfestival won. van het WK judo en de atletie kwedstrijden te Rome. ZATERDAG 5 SEPTEMBER NED. I: 13.00 Nieuws voor doven; 15.30 Nieuws15.32 De verstekeling; 16.00 De race om de rozen; 17.45 Me delanders en Nederlands; 18.20 Nieuws voor doven18.58 Nieuws; 19.00 heidi; 19.25 Fietscross; 20.10 Sportpanorama; 20.50 Alles is OK; 21.37 Journaal; 21.55 De Weet je nog van toen show; 22.55 Sportpanora ma; 23.15 Nieuws; 23.20 Nieuws voor doven; 23.25 Nacht van de Jazz; NED. II: 17.45 Studio Sport; 18.35 Sesamstraat; 18.50 Toeristische Tips; 18.59 Er was eens...; 19.25 Smokke laar; 20.00 Nieuws; 20.27 Koning in New York22.10 Brandpunt; 22.45 Hallo, daar ben ik; 23.10 Sport op za terdag; 23.45 Nieuws; 23.50 Nieuws voor doven; 23.55 Studio Sport Ex tra. ZONDAG 6 SEPTEMBER NED. I: Allereerst een herhaling Taal en geschiedenis gevolgd door een kerkdienst vanuit de Jacobus Kerk te Eindhoven. Tot het nieuws van zeven uur, Wilde Ganzen, nieuws voor doven een introduktieprogram- ma van Teleac rond de kuras Geolo gie. De KRO zet het programma voort met het internationale muziek programma Heut Nacht Hab 'ich Ge- traumt von dir. De Hongaarse hoofd stad Boedapest vormt het schitteren de decor. Hierna kan men kijken naar de verfilming van het to neelstuk van Harold Pinter, De Thuiskomst. Tot de laatste dag, is de dokumentaire van Hans Koekoek ge titeld, die gaat over stervensbegelei ding van patiënten en hun familie. Na het laatste journaal komt Studio Sport Extra met beelden rond WK Judo, waterpolo en atletiek. NED. II: Het tweede deel van het galaconcert Brassband festival '81 op de uitzending gevolgd door de herha ling van Hommage aan Metten Koornstra. De Nederlandse Antillen onafhankelijk? wordt op het scherm gebracht voor Studio Sport. Tot slot van de uitzending brengt de NOS, Studio Sport 2, Nieuws, Panora- miek. De VPRO neemt de uitzending Advertentie Aanleg Elektr.- en waterinstallaties Verkoop en reparaties Elektrische apparaten Radio-apparatuur Televisie - Video - enz. 01114 -1368 01119 -1634 over en vangt aan met een aflevering van de nieuwe comedyserie De La chende scheerkwast. Dan een kort te kenfilmpje getiteld Quasi at the Qua- kadero. Dan de eerste van drie doku- mentaris over de arme bevolkings groepen van Zuid-Amerika. Het eerste deel handelt over de bevolking die bij de haven Barrio van Guyaguil in Equador leeft. ZONDAG 6 SEPTEMBER NED. I: 13.00 Nieuws voor doven; 16.30 Medelands en Nederlands; 17.00 Kerkdienst; 17.55 Wilde ganzen; 18.20 Nieuws voor doven; 18.43 Teleac; 19.00 Nieuws; 19.05 Heut hab 'ich ge- traumt von dir; 20.10 Thuiskomst; 22.05 Tot de laatste dat; 23.00 Nieuws; 23.05 Nieuws voor doven; 23.10 Studio Sport. NED. II: 15.30 Nieuws; Vara Brass band Festival 1981; 16.25 Hommage aan Metten Koornstra; 17.05 Studio Sport; 17.30 De Ned. Antillen onaf hankelijk18.45 Sesamstraat; 19.00 Studio Sport20.00 Nieuws; 20.10 Pa- nor amiek; 20.40 Vijf minuten be denktijd; 20.45 De lachende scheer kwast; 21.15 Quasi at the Quackade- ro; 21.25 SoftPunks; 22.10 Make me psychi; 22.18 Frontier; 23.08 Nieuws; 23.15 Nieuws voor doven. MAANDAG 7 SEPTEMBER De KRO vangt aan met het ticeede deel van het Internationale folklore programma opgenomen in de Gruga- hal te Essen. In een brief kaart op de eerste rang worden weer diverse filmfragmenten getoond en wordt een spelletje tussen twee kandidaten gespeeld. Dan een aflevering van de comedyserie Hallo daar ben ik weer. In de Finse film de bekroning wordt nagegaan welke rol de RK kerk gespeeld heeft in de maatschappelij ke ontwikkelingen in Polen. Voor het laatste journaal volgt dan nog een filmpje van de Stichting Socutc- ra en na het journaal Studio Sport met beelden van de Europese zwem- kampionschappen en van de water polo wedstrijd West Duitsland - Ne derland. NED. II: De Tros opent het program ma met Woody Woodpecker en Tom Sawyer en Huckleberry Finn. Na het journaal de laatste aflevering van de Jordaches. Dan een registratie van de reünie van winnaars en winnares sen van het Eurovisiesongfestival dat ter gelegenheid van het 25 jarig bestaan in Noorwegen gehouden werd. In Aktua Extra komen de nieuwste ontwikkelingen aan de or de zoals de kabeltelevisie, satelliet, videorecorder, de beeldplaat enz. So ap besluit de uitzending. NED. I: 11.00 Schooltelevisie; 13.00 Nieuws voor doven; 18.20 Nieuws voor doven; 18.58 Nieuws; 19.00 In ternationale Folklore; 20.05 Vooreen briefkaart op de eerste rang; 21.05 Hallo, daar ben ik weer; 21.37 Nieuws; 21.55 De kroning22.40 So- cutera; 22.55 Nieuws; 23.00 Nieuws voor doven; 23.05 E.K. zwemmen. NED. II: 18.35 Sesamstraat; 18.50 Jeugdjournaal; 18.59 Woody Wood pecker; 19.06 Tom Sawyer; 20.00 nieuws; 20.27 De Jordaches; 21.20 Eu rovisie Songvestival; 22.10 Aktua TV; 23.10 Soap; 23.40 Nieuws. 52 Hij trapte fiks aan, want hij verlang de naar z'n lieveling. Vlak by de spoor wegovergang werd z'n aandacht ge trokken door iets, dat bij nader inzien een man bleek te zijn, die in een wei land aan de andere kant van de brede sloot met z'n armen stond te zwaaien om zodoende zijn aandacht te trekken. Even aarzelde Hugo, toen stapte hij af, want een paar maal „hé" deden hem begrijpen, dat het de vreemdeling om hem te doen was. Het begon al te schemeren, daardoor zag Hugo eerst niet, wie de bewust persoon was, maad aan de stem merkte hij, dat het Thijs Vermeulen was. Hugo fronste de wenkbrauwen en wilde dadelijk weer opstijgen, „Nee, wacht even. Wat ik je te zeg gen heb, is heel belangrijk voor je." „Vertel het dan gauw," antwoordde Hugo nors, „want m'n tijd is beperkt" „Je weet nog wel van datgijntje, hè, waar je me toen zo voor hebt afge droogd?" Hugo schrok; de ellendeling zou toch niet weer Heieen gemolesteerd heb ben? „Nou, wat zou dat? Wou je soms nog wat hebben?" „Probeer maar eens bij me te komen, hufter! Ha, ha!" Z'n valse lach klonk rauw over de ijle vlakte. Hugo mat de breedte van de vaart die hem scheidde. Nee, ze was mins tens vijf meter breed en bovendien het ijs was met deze dooi onbetrouw- baa. Nee, en voor hij aan de overkant was, zou Thijs al lang uit het oog ver dwenen zijn in de schemering. ,,'t Water is een beetje koud, hè?" lachte Thijs, „en het ijs zal jouw lange lyf ook wel niet houden. Maar ik wilde je alleen maar zeggen, dat wij elkaar nog wel eens spreken, en ik kom dat grietje van jou ook nog wel eens tegen. Onthoudt dat!" Een driftgolf" joeg over hem. Hij maakte een beweging om zich op het ijs te begeven om Thijs in z'n kraag te pakken, maar deze scheen z'n gedach ten geraden te hebben en was in een oogwenk in de vallende duisternis ver dwenen. Hugo zag het nutteloze van een poging om de lafaard te achterha len in en met een schouderophalen sprong hij weer op z'n fiets, 't Was ook daarom wel goed, dat z'n prinsesje nu vielig en wel thuis was. Hij zou wel op haar passen en wee die Vermeulen als hij zijn of haar pad kruiste. Ba, wat een vent! Achter een brede sloot heeft hij een grote bek, omdat hij weet, dat-ie daar veilig is. De man was het niet waard, dat hij er zich kwaad over maak te, maar Thijs had toch z'n hele stem ming bedorven. De dagen gingen nu in een bonte mengeling voorbij. Was het werk afge lopen, dan sprong Hugo op z'n fiets en kwam dan na een klein half uur be zweet en hijgend de Voorstraat bin nenstormen, het huis in, waar Heieen Door HENK VAN HEESWIJK dagelijks werkte aan haai* uitzet De dagen duurden lang, maars avonds bij het gezellige lamplicht en haardvuur, dan, ais ze genoeglijk met elkander zaten te nezuen in prospectussen en prijscouranten, dan, ja dan vlogen de uren om. En dan telden ze, precies als kleine kinderen, die gauw jarig wer den: nog zoveel dagen en dan Ook Nel deelde in hun vreugde, al deed ze wel eens kwasi-boos en ver weet ze haar broer, dat hij daarom Heieen mee naar huis had gebracht op die zaterdagmiddag. Maar dan nam Hugo z'n zuster als een veertje op en tilde haar zo hoog, dat haai- hoofd de zoldering raakte en dan liet hij haai' niet eerder zakken, totdat ze beloofde het nooit meer te zeggen en een half uur later begon ze weer. Zo beleefden de jongelui plezierige tijden. Hugo's moeder zat meestal rusüg met een handwerkje in haar hoekje en keek met welgevallen dan neer op die drie jopge mensen, die zo gelukkig waren en nog geen andere zorgen ken den dan om het huisje van het aan staande paar zo mooi mogelijk in te richten. Een enkele maal, als men het haar vroeg, gaf ze raad in een of andere zaak, maar meestal liet ze Hugo en Heieen maar uitzoeken; het was bei den wel toevertrouwd. De zaterdagmiddagen waren hoogte punten. Dan verkleedde Hugo zich zo gauw hij thuis was en fan gingen ze getweeën op stap naar de een of andere zaak, waar ze hun keus in meubels wilden doen. Dan kwamen ze laat en opgetogen thuis en schilderden beiden in levendige kleuren hun aankopen. (wordt verve'<'d)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 9