Wedstrijden in CX- en C2- klasse besloten toernooi L.R. en P.C. Bru organiseerde geslaagd streekkonkours Zeeuwse drugszaak ERIC DE NOORMAN Badminton in Zierikzee Tien deelnemende verenigingen Wij gaan met vakantie van ma. 7 sept t/m za. 19 sept. Bakkerij-Levensmidd. Jumelet-Otte SUCCESJES Aankondiging INGEZONDEN STUKKEN Amnesty aktie Bejaarden- gymnastiek Oosterland 7 ZIERIKZEE, 30-8. Ongeveer honderddertig spelers in de C2-en de CX-klasse besloten zaterdag en zondag het bad- mintoernooi, dat in Zierikzee over twee weekeinden werd gehouden. De spelers in de C2-klasse vertegen woordigen de laagste twee klassen in de distriktskompe- titie en de spelers in de CX-klasse zijn rekreanten, die nog nooit in de kompetitie zijn uitgekomen. Ondanks dat er 72 Zeeuwse spelers, verdeeld over de beide klas sen, in Zierikzee uitkwamen haalden slechts drie bad mintonners en dan nog alleen in de C2-klasse de finale. De vier spelers in de CX-klasse. die alle prijzen in de wacht sleepten, M. Helle man, R. van Pelt, T. Zuidema en W. Langenberg. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De C2-klasse was een beetje een Brabants-Zuid-Hollandse aangele genheid, waaraan de Zeeuwen nau welijks te pas kwamen. De twintig jarige winnaar van het herenenkel, E. v. d. Heuvel uit Rotterdam had zeer weinig moeite met zijn tegen stander in de finale, de vijftienjarige R. Peters, 15-5 en 15-7, v. d. Heuvel kon nog een titel opstrijken, samen met R. van Ophem versloeg hij in de finale herendubbel E. Tebbenhoff en A. Albinus inet 18-13 en 15-10. Bij de dames zegevierde W. van Santen in de finale met 11-4 en 11-7 over G. Rie- mens, de Terneuzense. Poule-systeem De dames- en herenenkelpartijen en het herenenkel in de beide klassen op zondag was zaterdag voorafge gaan door voorwedstrijden in een poule-systeem. De tweede dag, zondag, gingen de winnaars daarvan verder in een af- valsysteem. De damesenkelpartijen in de CX-klasse vormden hierop een uitzondering, zij werden uitsluitend via poule-wedstrijden afgewerkt. In deze kategorie eindigde M. Hel leman uit Bergen op Zoom als eerste, gevolgd door R. van Pelt, ook uit Bergen op Zoom en A. den Tuinder. M. Helleman won ook het dames dubbel samen met R. van Pelt. Het dubbel L. van Leeuwen/M. Mensingh werd met 15-10 en 15-5 verslagen. In het gemengd dubbel stond Helleman ook in de finale, met partner W. Lan genberg, maar moest daar kapitule- ren met 15-12 en 18-14 tegen T. Zuide ma en R. van Pelt. T. Zuidema behaalde ook de over winning in de finale van het herenen kel tegen L. Overbeek, zij het in drie sets: 15-8, 14-18 en 15-4. Nog was het feest voor deze speler niet voorbij. Het herendubbel bracht hij ook nog op zijn naam en hij mocht zodoende bij de prijsuitreiking, ver richt door de heer M. Wieringa drie bekers in ontvangst nemen uit han den van wedstrijdleider Frans Vuijk. Het herendubbel won Zuidema met partner W. Langenberg (finalist in het gemengd dubbel) met 15-3 en 15-9 van M. van Leeuwen en E. Mensingh. Een niet vaak voorkomende situatie, slechts vier spelers, die alle prijzen wegsleepten. Aan dit voor de tiende keer gehouden toernooi deden onge veer twintig leden mee van de b.c. Zierikzee, waarvan elf dit weekeinde in aktie kwamen. SIRJANSLAND, 29-8. Door de Landelijke Rijvereni- ging en Ponyclub „Bru" werd voor zaterdag te Sirjans- land een uitstekend geslaagd Streekkonkours georgani seerd. De weersomstandigheden waren ideaal, het ter rein was zeer goed en het geheel kon volgens het vast gestelde programma worden afgewerkt. behaalde zij een 2e prijs met 130 pun ten, wat 2 winstpunten betekende. Petra v. d. Hoek met Spotje, eve nals Carla in de B-dressuur uitko mend, werd 3e met 124 punten en 1 winstpunt. In de L 1 klasse waren broer en zus Alexander en Irma Borsboom suk- sesvol. Verwijten konden zij elkaar niets, daar beide zesde werden in hun ring. Bij het B-springen paarden weinig sukses voor Ingrid Krabbe met Os- gar, daar zij met 11 strafpunten niet aan bod kwam. Ook het L-springen paarden was voor C. Struyk met Jon ker (12 fouten) en L. Klompe met Olav (28 fouten) minder goed. Lauri- ce Boonman met Vident hield nog enigszins de eer van de Schouwse Ruiters hoog door met 4 fouten nog 1 winstpunt te grijpen. In het B-sprin gen pony's behaalden de vier deelne mers van de Schouwse Ruiters drie prijzen en achr winstpunten. Irma Borsboom met Maico, René Rentmeester met Pluto en Carla Wil- tenburg met Sacha werden resp. 2e, 5e en 4e met 3, 2 en nog eens 2 winst punten. Stef Nelisse met Pascal kreeg 3 fouten en nog net 1 winst punt. De menners tenslotte waren het best in vorm. Anton Hanse behaalde met 107 punten 3 winstpunten en een le prijs in de klasse M. J. Rentmeester en G. Timmerman werden in de L-klasse als 4e en 5e ge plaatst met resp. 97 en 96 punten. Bij de renners trad als jury op de heer A. P. den Boer uit Zevenbergen, voormalig adjudant bij de bereden politie in Rotterdam, terwijl zijn vrouw als schrijfster optrad. Het bij zondere hieraan is gelegen in het feit, dat zij resp. 87 en 80 jaar oud zijn. De afdelingsdressuur, waarin de Schouwse Ruiters zowel bij de paar den als bij de pony's met een viertal uitkwamen leverde twee prijzen op. De paarden met kommandant J. Bevelander en de ruiters Kees Struyk, Laurice Boonman en de ama zones Sari. Hanse en Ingrid Krabbe werden met 115 punten 2e, de pony's met dezelfde kommandant en met Monique v. d. Werve, Ellen van Dij- ke, Marrie v. d. Velde en Stef Nelisse als team behaalden de 4e prijs met 106 punten. Voor 25 jaar BRUINISSE. Voor het eerst sedert lange tijd lieten de klanken van het pierement uit Zierikzee zich weer in onze gemeente horen. Ontijdig zou den zij beëindigd zijn, ware het niet dat minder validen uit de Centrale Werkplaats in de Molenstraat te hulp schoten, toen de wagen met het orgel terecht kwam op een zachte plaats in het wegdek, veroorzaakt door een lek in de waterleiding. Een wiel zak te weg en het paard en wagen moesten door de bedoelde werklie den weer op het rechte spoor gehol pen worden. DREISCHOR. Maandag jl is een groep militairen van de Genie in deze gemeente aangekomen. Zij hebben een tentenkamp opgeslagen bij de voormalige haven Beldert. Genoem de militairen zijn behulpzaam bij de werkzaamheden van de Technische Dienst der PTT. OUWERKERK. Van het badhuis dat de vorige week werd geopend is reeds ruim gebruik gemaakt en dit strekt tot genoegen van het Bestuur van het Groene Kruis. RECHTSZAKEN MIDDELBURG, 28-8. De recht bank in Middelburg heeft de 62- jarige ex-verpleegster uit Terneuzen, mevrouw Van G.-de B. veroordeeld tot één jaar en negen maanden gevan genisstraf. Haar 25-jarige zoon R. van G. kreeg drie en een half jaar ge vangenisstraf opgelegd. Moeder en zoon hebben uitgebreid drugs ver handeld in Terneuzen. MARKTBERICHTEN Veemarkt Leiden LEIDEN, 31-8. Aanvoer totaal 1509, waarvan: slachtrunderen 1104, schapen en lammeren 405. Prijzen per kg: Stieren le 8,25 - 8,80, 2e 7,65 - 8,20; vaarzen le 7,60 - 8,55, 2e 6,80 - 7,50; koeien le 7,45 - 8,60, 2e 6,95 - 7,35, 3e 6,55 - 6,85; worstkoeien 5,75 - 6,75; dikbillen extra kwaliteit 9,00 - 14,00. Prijzen per stuk: Schapen 180 - 225; lammeren 200 - 245. Overzicht: slachtrunderen: handel vlot, en prijzen; schapen en lamme ren: handel vlot, en prijzen stabiel. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Bedankt voor Oude- en Nieuwe We tering: J. H. van Sonderen, kand., Amsterdam. Nederlandse Gereformeerde Kerken Beroepen te Maassluis: J. Bouma, Oud-Loosdrecht. Bedankt voor Maastricht: J. Veef- kind, Krommenie. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Gouda: R. Boogaard, Leiden; te Aalst: H. Ligtenberg, Mid- delharnis. SCHEEPVAART Acila, 27-8 van Curasao naar Cristo bal Aludra, 27-8 Port Said naar Aqaba Amersfoort, 27-8 van Tauranga naar Soerabaya Vanaf ma. 21 sept. weer graag tot uw dienst BRUINISSE U blijft op de hoogte met de ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Te koop: Slaapzakken, grote keuze. Blom B.V., Burgh-Haamste- de. 01115-2020. Hubo Karweishop Renesse zorgt voor de ideale oplos sing voor moeilijk bereikba re plaatsen in uw tuin. De Stummer van Black en Dec ker en Wolf. Deze draadmaai ers zijn al verkrijgbaar vanaf 109,-. Ook service. Met de fiets alles ontdekken. Grote sortering en keuze in sport- trim- en racefietsen. Tweewielercentrum C. Hart, tel. 01110-2248, Kerkwerve. Prima kwaliteit graszoden; eind van de week leverbaar, voor woensdag bestellen. Tuincentrum Renesse, Laóne 20, Renesse, tel. 01116-1820. Goede zonnebrillen in alle prijzen. Bergmans, tel. 01110- 2029, Zierikzee. Winterbloemkool en winter- andijvie planten. Tuincen trum Renesse, Laone 20, tel. 01116-1820. Shirts en broekjes voor schoolsporten, haalt u voor delig bij de Zentrasport- specialist. Schuithaven 2-4, Zierikzee. Wegens aanschaf zakenauto, Audi 80 LS 1976, kleur licht blauw. Tel. (01115) 1486. Of te ruil. Kalfvaarzen aan de rekening. L. C. Hart. Tel. (01117)1386. Alpenkreuzer Sr. Als nieuw. Prijs 3500,-. Caravancen trum Schouwen-Duiveland, Kloosterweg 85, Haamstede. Tel. (01115) 1245. Bespaar stroomkosten. Laat uw wasautomaat door mid del van een stopc. tijdschake- laar op goedkope stroom draaien. Radio v. d. Berge heeft ze voorradig. Prijs 59,75. Personeel aangeboden Voor ramen wassen, tevens schoonmaak werkzaakheden belt u 01114-1813. Schoon maakbedrijf De Jong. „Van huis uit schoner". Diversen: Tapijt reinigen onder hoge druk met de Citin sproeiex- traktie. Schoonmaakbedrijf Koster. Telefoon (01110) 2153. Zitdag te Brouwershaven 2 september in het Wijkge- bouw pedicure-podologe A. G. Steendijk. Tel. afspr. (01110)4440. M.B.A. cursus start binnen kort! Inschrijving nog moge lijk (01117)1828. Voor het inlijsten van bor- duurstukken, diploma's, re- produkties, etc. naar J. v. d. Ven, Korte St. Janstraat 23, Zierikzee. Tel. 3407. Geopend di, do, vr. van 13.00 tot 17.00 uur en do-avond. Bontmantels, Bontmantels.' In september laatste maand zomerprijzenAlle mantels nu nog zeer voordelig ge prijsd. Eerste keuze kollektie 1981/82, m. garantie. Nu ko pen a.s. winter pas betalen. Desgew. soepele kredietser vice. De Bontkoning, Hoogstraat 97, Rotterdam-C., tel. (010) 117117. Bij koop reisgeld binnen geh. Ned. v. 2 pers. terug. Koopavond tot 21 uur geopend. De dijkgraaf van het water schap Schouwen-Duiveland maakt bekend dat op dinsdag 8 september 1981 om 13.30 uur, een openbare algemene vergadering van het waterschapsbestuur zal worden gehouden in 's Landskamer te Zierikzee, Havenpark 40. Zierikzee, 31 augustus 1981 De dijkgraaf voornoemd, A. M. GELUK. Antilla Bay, 27-8 Ten Anker Muscat Maasbree, 27-8 60 NW La Couna naar Pembroke Nedlloyd Dejima, 27-8 10 Z Kreta naar Port Said Nedlloyd Rockanje, 400 ZZO Halifa naar Gibraltar Nedlloyd Nassau, 27-8 te Nagoya Van half augustus tot eind septem ber voert Amnesty International een wereldwijde aktie die als doel heeft: vrijlating van een groot aantal gewe tensgevangenen die al vanaf het be gin van de jaren vijftig gevangen zit in Taiwan. De werkgroep Schouwen-Duive land neemt aktief aan de aktie deel en heeft inmiddels alle predikanten en kerkeraden op Schouwen-Duive land aangeschreven om steun te vra gen voor deze aktie. In 1949 trok de nationalistische (kwonintang) regering van de repu bliek China zich van het vaste land terug op het eiland Taiwan. Sinds die tijd, dus nu al meer dan 30 jaar, heerst er de staat van beleg. Dat bete kent dat een normaal funktioneren vande kerk, de vakbonden en politie ke partijen onmogelijk is. Honder den mensen zitten gevangen omdat hun mening niet overeen kwam met die van de regering. Velen zitten al meer dan 30 jaar!! in de gevangenis. Marteling en mishandeling zijn een normale zaak om een „bekentenis" los te krijgen. Amnesty dringt bij de regering van Taiwan aan op onmiddellijke vrijla ting van alle gewetensgevangenen en ook op vrijlating, op humanistische gronden, van alle politieke gevange nen die al meer dan 20 jaar gevangen zitten. Verder wil ze stopzetting van martelingen en afschaffing van de doodstraf, Ook wordt gevraagd de wetten zo te veranderen dat een nor male vrijheid van meningsuiting mo gelijk wordt. Alle van belang zijnde informatie over de situatie in Taiwan en de akti- viteiten van Amnesty zijn te vinden in een de werkgroep te bestellen lan- denschrift. De prijs daarvan is slechts 1,50. Meer informatie is ook te verkrijgen bij Ad Slager, tel. 01115-2372. AD SLAGER HAAMSTEDE Het ligt in de bedoeling om op woensdag 9 september e.k. hier ter plaatse weer met de bejaarden gym nastiek te beginnen in het Dorpshuis „Oosterhof" aan de Sint Joostdijk. NI. van 's morgens 10.00 tot 11.00 uur. Nieuwe deelnemers en deel neemsters zijn van harte welkom, en kunnen zich opgeven bij de verpleeg kundige mevr. zr. Van de Velde. Lan ge Achterweg 10, tel. (01114) 2050 al hier. Een vrouwelijke deelneemster bij het L-springen voor paarden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Aan het konkours werd deelgeno men door de Landelijke Rijvereni- gingen en Ponyklubs Walcheren, Scheldestad, Vroonruiters, Oranje Zon. Gouwe Reijers. Burghtruiters, Weelrulters, Schouwse Ruiters, Westelijk Schouwen en Bru. 's Ochtends werd dressuur gereden en werd het B-springen voor paarden en pony's afgewerkt. Rond 14.00 uur vond de parade plaats welke met alle deelnemers een imposant schouwspel te zien gaf. De parade werd geïnspekteerd door de voorzit ter van de organiserende vereniging, de heer H. Stahlie, de bondsvertegen- woordiger de heer C. A. Abrahamse, de loko-burgemeester van de ge meente Duiveland, de heer J. Op 't Hof en de gemeente sekretaris de heer J. van der Maas. Na de prijsuitreiking van de dres suur sprak de heer Stahlie woorden van dank tot hen die zich hadden in gezet om het konkours te doen sla- De heer Op 't Hof vestigde er de aandacht op, dat er heel wat nodig is om zo'n dag te organiseren, waar voor hij de vereniging Bru een kom- pliment maakte. Hierna was het de beurt aan het springen paarden en pony's In de klassen L, M en Z en het mennen. Na dat de voorzitter van Bru nog dank had gebracht aan de familie J. Hanse voor het beschikbaar stellen van de terreinen kon te 18.30 uur een lange dag van ruitersport, waarmee te 9.00 uur was gestart, worden afgesloten. Door de Schouwse Ruiters werd met niet minder dan veertig kombi- naties, 20 pony's, 14 paarden en 6 menners, aan het konkours deelgeno men. Bij de B-dressuur paarden haalde C. Stouten met zijn nieuwe paard de 3e prijs met 123 punten, wat 1 winspunt betekende. Sari Hanse- Verburg behaalde met Riesja een 3e prijs met 121 punten in de klasse L 2, wat ook 1 winstpunt betekende. BIJ de pony's was Carla Wiltenhurg In vorm. Na veel problemen met de houding en zit op haar pony Sacha, De vissers van de zwarte klip 51De slaperige wachter aan de poort van het vissersdorp komt tot leven als hij een kleine groep mannen op zich toe ziet komen. Een der naderenden steekt de hand op en roept iets on verstaanbaars. De wachter spant zijn ogen in en dan springt hij ineens overeind. „Ze brengen een gevangene", brult hij lulde over het stille dorpsplein. Opgewonden snelt hij de naderkomende groep tegemoet, en te laat ontdekt hij zijn vergissing. Te laat ziet hij, dat het vreemden zijn in de kleding van zijn dorp. De zogenaamde gevangene - niemand anders dan Eric - springt ineens vooruit en grijpt zijn zwaard en met een luide kreet stormt hij met zijn troep de hevig ontstelde wachter voorbij, en de openstaande poort binnen. „Goed zo", roept Eric, ..het dorp is ons. Drijf de mannen bijeen voor een ondervraging. Doorzoek de huizen. Hij zwijgt abrupt als hij een oude gebogen gedaante weg ziet glippen naar de toren en ogenblikkelijk begrijpt hij dat het een van de hoofdmannen van het dorp moet zijn, dan snelt hij de oude achterna. Als ze die man te pakken kunnen krijgen hebben ze een flinke troef in handen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 7