Geslaagde (tussentijdse) show in royale tuin van rusthuis „Irene" Chr. Gereformeerden uit regio maakten trip naar Bunschoten-Spakenburg GS schrijven Waterstaats kommissie over fietsverbinding W r§f\ NCVB-Kerkwerve viert zilveren jubileum f YS „Rust Roest" in aktie Afscheid van „griffier" M. M. de Raat STREEKNIEUWS Een gezellige busreis Ellemeet-Elkerzee ZIERIKZEESCHE NIËCiVVSöOÖË Maandag 31 augustus 1981 Nr. 22971 3 Showband en majoretten in aktie in de „Ifene"-tuin. ZIERIKZEE, 28-8. Vrijdagavond om 19.00 uur werd vanaf de Nobelpoort de aftocht geblazen richting de Ho ge Molenstraat, waar „Rust Roest" een bezoek bracht aan de bejaarden-tehuizen „Irene" en „Ons Huis". Ze werden opgewacht door direktie en personeel, die ze van harte welkom heette. De band begaf zich toen naar de achter het huis gelegen tuin, waar een muzikale show werd gegeven, weliswaar een beetje geïmproviseerd, omdat de ruimte iets te beperkt was, maar de bewoners genoten er niet minder om en dankten iedere keer met een hartelijk applaus. Diefstal Zekere B. uit Zierikzee deed aan- gifste van diefstal van een eiken trap plus 4 bedsteedeuren met erbijbeho- rende panelen. Een buurman zag nog twee kerels de spullen inladen. RENESSE Aanrijding K. D. uit Renesse die met zijn auto op vrijdagavond bij het woonwagen kamp de Stoofweg wilde verlaten de Mauritsweg in, werd daarbij aange reden door P. W. uit Goirle. Deze reed door omdat hij haast had naar zijn werk, doch het kenteken bracht uitkomst. Beide voertuigen liepen schade op. SEROOSKERKE Nazomer-koncert Vrijdagavond vond in de Ned. Herv. kerk te Serooskerke een nazo mer-koncert plaats. Uitvoerenden waren: Map Baks (alt), Henk de Buck (bariton) en Liesbeth Blomkwist (pi ano). Di populair-klassiek koncert werd geheel belangeloos georgani seerd door Map Baks (dochter van de plaatselijke predikant Ds. B. Baks). De uitvoerenden werden aan het talrijke publiek voorgesteld door Ds. Baks. In het sfeervol verlichtte kerkje hebben de aanwezigen genoten van dit rijk gevarieerde koncert. Na af loop werd een dankwoord tot de uit voerenden gesproken door Ds. Baks terwijl hen namens de Kerkeraad van Serooskerke bloemen werden aangeboden. De uitvoerenden kregen na afloop een welverdiende ovatie van het publiek. WESTERSCHOUWEN (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Ned. Ver. van Huisvrouwen (Vervolg van pagina 1) schappen kwamen bij mr Keuning over: vriendelijk, vol humor en be hulpzaam, ook voor de balie. Buiten de deur „Omdat u „Middelburg" buiten de deur heeft weten te houden zoals ik zojuist gehoord heb, vraag ik mij af of d&t juist de oorzaak was, dat het in Zierikzee altijd zo gemakkelijk was", merkte notaris Loof uit Tholen op. „Ik bedoel dat zonder aanmer king op Middelburg" haastte de no taris aan te vullen. Notaris Loof zei lange tijd voortreffelijk te hebben samengewerkt met De Raat. De oor zaak hiervoor is waarschijnlijk, dat ook de griffier uit Tholen komt. Burgemeester De Meester sprak waarderend als reeds gemeld over „onze griffier" en vooral de samen werking met de burgerlijke stand bij het sluiten van huwelijken van min derjarigen. Daarvoor is een verklaring van de griffier nodig. Schrijden Met eigen ogen had de burge meester gezien (toen hij nog in zijn oude woning woonde) hoe de rijzige gestalte van De Raat zich naar het kantongerecht bewoog. „De Raat wandelde niet, maar schreed". De scheidende griffier was volgens De Meester de verpersoonlijking van het Tot slot speelde „Rüst Roest" een medley van Nederlandse liedjes, die door verschillende mensen werd meegezongen. De direktrice, mej. Smits dankte de leden voor het gebo- dene en sprak de wens uit het in de toekomst nog eens te herhalen, wat zeker zal gebeuren. De leden van de band werden uitgenodigd om samen met de bewoners een kopje koffie te komen drinken, waar gretig gebruik van' gemaakt werd. *r U //fmoo Huwelijk Daarna ging „Rust Roest" naar restaurant „Mondragon", waar se- kretaris, Marcel Goudswaard in het huwelijk trad met Anja Stoel, om het bruidspaar een serenade te brengen. Al met al een pleziervolle avond, die toch ook een repetitie avond werd, want „Rust Roest" gaat van 11 t/m 14 september a.s. naar de zusterstad Hatfield, waar ze zijn uitgenodigd gerecht waar Zierikzee met enige weemoed afscheid van neemt. „Het weggaan is een verarming, maar ik wens u nog vele jaren net zo recht van lijf en leden als u nu bent, in alle gezondheid". 't Is moeilijk bescheiden te blijven „Al die lofuitingen aanhorend moest ik denken aan het lied ,,'t Is moeilijk bescheiden te blijven, als je zo'n vent bent als ik", begon De Raat zijn slotwoord. Hij zei het werk met veel plezier (maar ook om het salaris) gedaan te hebben. „Men vroeg mij wel eens met wie ik nu eigenlijk getrouwd was: met de griffie of met m'n vrouw. Nu zeg ik: met allebei. Maar nu ik afscheid moet nemen van de griffie ben ik blij dat ik met die ander kan doorgaan". om met muziek en show luister bij te zetten bij een „open dag" van de vliegtuigfabriek „British Aerospace" aldaar. ZIERIKZEE Ger. Vrouwenkontaktgroep Op woensdag 2 september verga dert de Ger. Vrouwenkontaktgroep weer voor het eerst in het nieuwe sei zoen, in één van de zalen van de kerk aan de St. Domusstraat. Inleidster is mevrouw Konijnenburg-van Rijs wijk, met als thema: „Wat zie ik om mij heen?" Levensgevaarlijk vissen In de nacht van zaterdag op izbndag werden enkele vissers bekeurd die vanaf de Zeelandbrug stonden te vis sen in de Oosterschelde. Hun auto's hadden ze op de brug geparkeerd. Een levensgevaarlijke situatie die snel ongedaan werd gemaakt door de politie. Mishandeling Een stel jongens uit Zierikzee dat in de nacht van vrijdag op zaterdag wat meisjes naar hun plezierboot in de haven thuisbracht en bleef aan dringen op nog wat plezier, maakte het zo bont dat de leider van de groep, W. L. uit Hükelhofen (Wdl.) één van hen, E. S. uit Zierikzee met een roeispaan op zijn hoofd sloeg. Dit lichaamsdeel moest gehecht worden. Er volgde aangifte bij de politie. Ver. Technische School Op dinsdag 15 september zal in de kantine van het schoolgebouw een buitengewone ledenvergadering worden gehouden van de Vereniging Technische School voor Schouwen- Duiveland. Belangrijkste agendapunt is de verkiezing van een bestuurslid, ter voorziening in de vakature, ontstaan door het overlijden van de voorzitter mr. G. E. K. A. Roskott. Als kandi daat is gesteld de heer W. den Boer, burgemeester van Middenschouwen. In de vakatureperiode werd het voor zitterschap waargenomen door de heer H. J. Doeleman. ZIERIKZEE. 28-8. Begunstigd door fraai zomerweer heeft een aantal be jaarde leden en alleenstaande bejaarde leden van de Chr. Ger. kerk te Zicrik- en enigen van de kerk van Haamstede en Kerkwcrve. hun jaarlijkse trip gemaakt met een tweetal bussen van de fa. Van Oeveren, met als chauffer de heren Willemse en Manni. Na hier vertrokken te zijn ging het over Montfoort en Oudewater op het einddoel van dc reis aan n.l. voor een bezoek aan Bunschoten-Spakenburg waar men om half één arriveerde. Hier werd in het bekende restau rant „De Mandcmaker" gedineerd. Het feit dat Bunschoten-Spakenburg de geboorteplaats van ds. De Graaf en zijn vrouw was mede oorzaak van het feit dat aan deze mooie vis sersplaats een bezoek gebracht werd. Museum Behalve aan de beide kerkgebou wen der Chr. Ger. en Vrijgemaakte Ger. kerk. werd een bezoek gebracht aan het gemeente museum wat bij zonder interessant was enkel al van- Behalve verschillende helpsters uit ae vrouwenvereniging was ook ds. B. ae .traaf met echtgenote van de par J' sarnen 95 personen. Nadat men 's In één der zalen van de kerk g«Uitkomen; las ds. De Graaf w*' flng voor in gebed. Spre- *nwlnemenden welkom r-j, een voorspoedige ravr r h"14 taf dcr helpsters. „den Beer van Vliet, een wwnt«n h4n maken reis en rM44^ *"en een prctti- werd m, neg™ uur venafde Chr rf vertrokken UnUüuh5.GJ- King het door het 7, JS I, °?vellngendam naar d„ KrlJ waar In een mt^?. .Schoonhoven d'^.deW^^£«n In de editie van vrijdag stond het programma vermeld van de platte landsvrouwen, afdeling Wester- schouwen. Dit moet echter de Ned. Ver. van Huisvrouwen zijn. HAAMSTEDE Frontale botsing Zaterdagmorgen, rond 10.45 uur reed op de anders zo stille Meidoorn- weg een auto bestuurd door D. v. d. B. uit Haamstede, in een scherpe bocht frontaal op een andere auto bestuurd door P. v. d. N. uit Nieuwe Tonge. Beide auto's werden aan de voorzijde beschadigd. V. d. B. zag de andere auto te laat. Diefstal Op een parkeerplaats bij Nieuw Haamstede werden enkele persoon lijke eigendommen van H. D. uit Groningen gestolen/Zè waren opge- De N.C.V.B.-afdeling Kerkwerve heeft haar programma voor het sei zoen 81/82 weer klaar. De inhoud van het programma is bijzonder afwisse lend, met als hoogtepunt de feestelij ke herdenking van het 25-jarig bestaan. Het seizoen begint met een bezoek aan het werkeiland Neeltje Jans op dinsdag 8 september. Men vertrekt om half één vanaf het verenigingsge bouw. Om één uur vertrekt de bus dan naar het werkeiland. Hierna volgt nog een gezellig koffieuurtje. Om hieraan deel te nemen kan men zich opgeven voor vrijdag 4 septem ber bij de dames Huigens, tel. 01110- 3514 of Viergever, tel. 01110-2138. Overzicht Vervolgens ziet het jaarprogram ma er zo uit: Woensdag 16 september lezing door de heer Donkers over het K.N.M.I. Woensdag 21 oktober over het bondsonderweip Massamedia, spreekster mevr. Bemijnse uit Wolp- haartsdijk. Woensdag 18 november: Een lezing en film door het Nat. Rheuma Fonds. Woensdag 16 december: Kersta vond verzorgd door eigen leden met medewerking van het koortje. borgen in een tentzak. De waarde be draagt ca. 300,—. DREISCHOR Diefstal camera G. S. uit Mortsel (België) die per fiets een tochtje maakte zette zijn fiets bij het natuurgebied Dijkwater neer en wandelde wat op en neer in deze fraaie omgeving. Toen hij terug kwam was de camera, die hij op de fiets had laten zitten, verdwenen. BRUINISSE Kinderbraderie De braderie rommelmark die zater dag door de „Kabouters" van Brui- nisse werd georganiseerd op het Kerkplein voor de muziektent, is een grandioos sukses geworden. Niet minder dan voor 850,— werd in goed twee uren door de kabouters zelf verkocht. In het bijzonder de pannekoeken, de mossels en de zelf geplukte bra men gingen grif van de hand. Ook het raden van de naam van een pop ken de veel deelnemers, al werd de naam niet geraden (Monique). De pop werd eerlijk verloot onder de deelnemers. Op de rommelmarkt gingen heel wat spulletjes in andere handen over. De ze boven verwachting goede op brengst zal geheel aan de inrichting Woensdag 20 januari: Ds. B. de Graaf uit Zierikzee spreekt over „de degleijke huisvrouw". Woensdag 17 februari: Jubileum- vergadering. Woensdag 17 maart: De heer Lam komt spreken nver de Stichting Woord en Daad. Woensdag 28 april: Mevr. Sandeé- de Kam uit Kamperland spreekt over Ivoorkust-ontwikkelingswerk. Mei: Jaarlijks reisje. Woensdag 9 juni: Kapper W. Lok ker komt het een en ander vertellen en demonstreren over haarverzor- ging. Mevr. Van Sluys-Gerritsen wil ook dit seizoen weer beginnen met het re peteren van een koortje. Enthousi aste leden kunnen zich bij haar opge ven, tel. 01110-2937. Het bestuur, dat ook dit seizoen weer vele nieuwe leden hoopt te be groeten, ziet er als volgt uit: me vrouw Viergever-Legemate, presi dente; mevrouw Huigens-Stoel, se cretaresse; mevrouw Hage-de Ruy- ter, penningmeesteresse; mevrouw v. d. Velde-Stouten. vice-presidente; mevrouw Matthijsse-de Jonge, pro pagandiste; mevrouw Bolkenbaas-de Vlieger, 2e secretaresse; mevrouw Francke-Aarnoudse, alg. bestuurslid. van het fraaie Kabouterklubhuis ten goede komen. Mevrouw N. Kok-Kik, die al meer dan 25 jaar het wel en wee van de kaouters als leidster volgt, was bijzonder tevreden en dankt alle medewerkers én kopers voor dit mooie resultaat. Kinderzorg-kollekte Middelburg Door bemiddeling van mevrouw Jumelet-de Koning te Bruinisse werd voor de Stichting Kinderzorg te Mid delburg in het tweede kwartaal 1981 een bedrag van 609,35 bijeen ge bracht. De volgende kollektantjes werkten hieraan mee: Karin en Rianne Jume- let 38,85; Ellen Roth 55,90; Mo- niek Bestman 24,35; Wilco Schilper- oort 15,40; Pieteko de Koning 85,30; Ineke de Koning 59,38; Maayke Bruinis 89,90; Jos van de Velde 81,15; Anneke Okkerse 39,25; Marianne Ottens 17,10; Wil- lemien en Heieen Kik 11,91; Jeanet- te de Ronde 41,11. ROMË. Het Italiaanse kabinet van premier Giovanni Spadolini heeft een reeks wetsvoorstellen goedge keurd die beogen terroristen aan te moedigen zich over te geven en fami lie en advocaten van terroristen die „verklikker" worden, te bescher men. ELLEMEET, 29-8. G.S. van Zeeland hebben een schrij ven gericht aan de Vaste Kommissie van Advies en Bijstand voor de Waterstaat, met betrekking tot de fiets verbinding Ellemeet-Scharendijke. In de vergadering van 23 februari 1981 is aan de orde geweest een verzoek van gedeputeerde staten om advies over een opgesteld plan voor de verbete ring van de fietsverbinding Scharendijke-Ellemeet. wege de prachtige verzameling meest plaatselijke klederdrachten. Was men op de heenreis via de Krimpe- nerwaard gereisd de terugtocht maakte men door de Alblasserwaard en te Meerkerk werd de koffie ge bruikt. Het werd nu tijd voor de te rugreis en ongeveer kwart voor ze ven arriveerde het gezelschap weer te Zierikzee bij de kerk uiteraard boordevol indrukken. Even te voren had mevr. De Boer dankwoorden gesproken tot de chauffeurs voor de keurige wijze waarop ze deze trip hadden vol bracht. Ds. en mevr. Van der Sluijs heette de deelnemers bij de kerk in Zierikzee, mede namens de kerk van Kerkwerve en Haamstede welkom. In de kerk aangekomen stond nog een broodmaaltijd gereed die met smaak verorberd werd, nadat ds. De Graaf met dankgebed de reis beslo ten had. Na de maaltijd eindigde ds. Van der Sluijs met dankgebed deze geslaagde reis van de bejaarden na dat Ps 68 10 gezongen was. Bij het op 23 februari 1981 voorge legde plan is er van uitgegaan, dat, bij een toekomstige aanleg van het gedeelte van de secundaire weg nr. 1 naar Renesse, de dubbele rijbaan bij de kruising van de Dammenweg met deze secundaire weg nr. 1, beter ver vangen kan worden door één rijbaan met de nodige voorsorteervakken. De ruimte onder het viadukt staat een dergelijke verbreding van de rij baan toe. Bij zulk een oplossing kan de ruim te van de andere rijbaan worden ge bruikt voor een fietsverbinding an nex parallelweg. De zuidelijke rij baan wordt bij dit plan ingericht voor het autoverkeer; dc noordelijke rijbaan kan worden versmald tot 4,5 m en in verbinding worden gebracht met de bestaande Kuijerdamsewcg in de richting Scharendijke. Gelet op de betrekkelijk beperkte verkeersomvang op dit punt kan voorlopig worden volstaan met een heringedeelde zuidelijke rijbaan. De definitieve uitbouw met voorsorteer vakken kan te zijner tijd plaatsvin den bij doortrekking van de weg in de richting Renesse. Konflikten Tijdens de bespreking in de kom missie op 23 februari 1981 is verzocht te overwegen een wijziging in de door het fietsverkcer te volgen route aan te brengen. De reden voor dit verzoek was de vrees, dat konflikten zouden kunnen ontstaan tussen het fietsverkecr op de Kuijerdamseweg en de aldaar geparkeerde voertuigen. Het hier bedoelde gedeelte van de Kuijerdamsewcg is een afgesneden wegvak, dat alleen nog een funklie heeft als toegangsweg naar een cam ping en dat gedeeltelijk is ingericht als parkeerterrein t.b.v. bezoekers van deze camping. In plaats van de route vla het afges neden gedeelte van dc Kuijerdamse wcg, zou het fietsverkcer dan de in het verlengde van de op- en afrit van de Dammenweg lopende weg dienen te volgen tot de S 2 en vervolgens die nen te rijden vla de om te bouwen noordelijke rijbaan van de S 1. Op verzoek van de kommissie is het plan voor deze fietsverbinding nog nader bezien. Hieromtrent kan thans het onderstaande worden opge merkt. Geringe risiko's a. Gebruik van (het afgesneden ge deelte van) de Kuijerdamseweg als fietspad - voornamelijk door school kinderen - valt nauwelijks samen met het gebruik als parkeerterrein. Gebruik als parkeerterrein komt vooral voor in de vakanties en in de weekeinden. De in de kommissie ge signaleerde risiko's zijn, hoewel aan wezig, betrekkelijk gering. b. Inmiddels is op de overhoek om sloten door het afgesneden gedeelte van de Kuijerdamseweg, de S 1 en de weg van de S 1 naar Scharendijke, parkeergelegenheid gemaakt. Hier door is de mogelijkheid aanwezig het parkeren op het afgesneden gedeelte van de Kuijerdamseweg te beperken. Het in de kommissie genoemde be zwaar kan hiermede verder worden beperkt. c. Het is mogelijk het gesignaleer de bezwaar geheel te ontgaan, door langs het afgesneden gedeelte van de Kuijerdamsewcg een vrijliggend fietspad te maken op de onder b be doelde overhoek. Een dergelijk pad kan worden ge maakt met van elders vrijkomende materialen. Hierdoor zijn de kosten zeer gering. De bedoelde overhoek is eigendom van het rijk. Momenteel wordt nagegaan of het rijk bereid is medewerking te verle nen aan het aanleggen van zulk een gedeelte fietspad. Het antwoord op dit verzoek is nog niet ontvangen. Overigens is, gelet op het hiervoor onder a en b gestelde, de aanleg van dit vrijliggende gedeelte fietspad niet essentieel voor de fietsverbin ding. De beslissing over dit onder deel kan worden uitgesteld tot ant woord van het rijk is ontvangen. Veiligheidsonderzoek d. Een vergelijkend veiligheidson derzoek heeft aangetoond, dat er geen verschil te verwachten is bij uit voering van het oorspronkelijk ge presenteerde plan en de in de kom missie voorgestelde oplossing. Tegenover een verminderd risiko op het afgesneden gedeelte van de Kui jerdamseweg staat, bij uitvoering van de in de kommissie genoemde oplossing, een vergroot risiko op de route S 1 - Scharendijke. Op deze rou te zou het fietsverkcer langer op een weg voor alle verkeer moeten rijden. Gelet op de onder b genoemde par- keerfaciliteiten, is het oorspronkelij ke plan iets veiliger. In verband met het vorenstaande bestaat er een voorkeur voor het oor spronkelijke plan, indien mogelijk aangevuld met het hiervoor onder c bedoelde vrijliggende fietspad langs het afgesneden gedeelte van de Kui jerdamseweg." /BUBBCUEGKOTD SCHAFENPUKE i sC ^/•R-MHSTrac iiuaanti X vmwune»fn\ 'k ELUMtiJ

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 3