Zware gevechten gemeld rond Angolese stad deunloo b.u. Den Uyl: geen nieuwe onderhandelingen EEN „VAK" Britse boycot nekt een vijfde Nederlands pakket AGENDA VS leggen olie reserve aan Vluchtelingen De kabinetsformatie Moeder en dochter verdronken het weeroverzicht Verdronken De pluimvee-export bij het vissen installatiebedrijf WEEKEINDE- ARTSENDIEN ST DIERENARTS APOTHEEK Jeugdsozen in het weekeinde ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE TAFELTJES 2 In de (ook) brede maatschappelijke diskussie over de emancipatie, wordt nog altijd min of meer, maar geluk kig meer min dan meer, geschroomd om „huisvrouw" een vak te noemen. De avantgardistische emancipatie- groepen zijn er in de begintijd van hun optreden in geslaagd, te voorko men om het heel moeilijke beroep van huisvrouw, de titel „vak" mee te geven. Vele huisvrouwen overigens hebben daar zelf ook wel schuld aan, want de vraag: „wat doet u me vrouw?" is te vaak beantwoord met: „o, gewoon huisvrouw", alsof dat een makkelijk „vak" zou zijn. Vele vrouwen die niet in dit vak hebben gestudeerd hebben hier en daar (thuis b.v.) wel wat opgepikt en sommigen - niet allen - zien het huis houden als een noodzakelijk kwaad, waar zo min mogelijk tijd aan besteed moet worden. Toch is huis vrouw het meest pluriforme beroep dat er bestaat: zij (de huisvrouw) moet niet alleen zorgen voor het na geslacht, maar moet ook opvoedster zijn, kokkin, financieuse, naaister, om maar enkele onderdelen van dit beroep te noemen en al doende zijn er velen, die beseffen dat er op dit wijde terrein ontzaggelijk veel te leren valt. Juist in een tijd, waarin het moei lijker wordt de eindjes aan elkaar te knopen, wordt een zwaardere last ge legd juist op de schouders van de huisvrouw, want in veel gevallen moet zij, met het stijgen der prijzen, de zaak zien rond te breien en dat al leen al is een kunst apart, waar een man vaak slechts zijdelings aan te pas komt. Steun in de rug is de Stichting Huishoudelijke Voorlichting, die in staat en bereid is (al ruim 45 jaar) de huisvrouw van advies te dienen, vooral op het gebied van een efffi- ciënt te voeren huishouding. De offi ciële literatuur wijst met nadruk op de gewijzigde en zich nog altijd wijzi gende omstandigheden, waaronder huishoudens moeten worden gevoerd en de Huishoudelijke Voorlichting speelt daarop in. In het „dagelijks gesprek" over dit onderwerp intus sen wordt vaak uitgegaan van het „normale gezin", wat dat dan ook zijn mag. Maar er zijn talrijke gezinnen, die uitzonderlijk moeten worden ge noemd: alleenstaanden al of niet met jongeren, lichamelijk en/of zintuige- lijk gehandicapten, buitenlanders en vele ouderen, die - nog zelfstandig zijnde - in ons gekompliceerder wor dend maatschappijtje fysiek danig onthand staan en best voorlichting (en hulp) kunnen gebruiken. Ook hét brede terrein van de konsumenten- voorlichting ressorteert onder het onderhavige onderwerp. Er zijn nu eenmaal veel produkten aan de markt, die door betere kun nen worden vervangen; er zijn ge woonten ingeslopen, die - wellicht niet onmiddellijk schadelijk - toch geen indrukwekkende bijdrage leve ren aan gezondheid en levensgeluk. Met al die noodzakelijke kennis wordt een huisvrouw opgezadeld en enige vorm van onderwaardering, op welke geraffineerde wijze dan ook, moet dan ook wel onuitsprekelijk dom worden genoemd. WASHINGTON, 27-8. De Ameri kaanse regering is na jaren vertra ging als gevolg van politieke ver deeldheid in eigen land en bezwaren van de bondgenoten begonnen met de uitvoering van het bijna acht jaar ou de plan voor het aanleggen van een omvangrijke strategische oliereser ve. Deze voorraad moet de Verenigde Staten onkwetsbaar maken voor een plotselinge verstoring van de olie- aanvoer uit het buitenland. De regering-Reagan is zonder veel ophef begonnen met het opslaan van olie in een tempo dat de voorraad eind september op een omvang van honderd miljoen vaten (van 159 liter) moet brengen. Vorige week werd be kend dat met Mexico een overeen komst is gesloten voor de aankoop van HO miljoen vaten in de komende vijf jaar. Deze olie zal worden op geslagen in zoutmijnen in de staten Texas en Louisiana. Mexico zal in de laatste vier maanden van dit jaar 200.000 vaten per dag leveren en daarna tot september 1986 50.000 va ten per dag. Het is de eerste keer dat de Amerikaanse regering rechtstreeks zaken heeft gedaan met een andere regering. De reserve moet aan het eind van de jaren tachtig een omvang van 750 miljoen vaten hebben bereikt. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND MAASTRICHT In tegenstelling tot andere plaatsen in Limburg heeft de provinciale hoofdstad Maastricht het 75 jaar lang zonder schutterij moeten stellen, liet In 1906 opgehe ven gilde is thans heropgericht. UTRECHT. De Vrouw die dinsdag met ingeslagen schedel door de poli tie werd gevonden in een woning in de Utrechtse wijk Overvecht blijkt de 27-jarlge Sonia Jesus Gomaies ui Colombia te zijn. LISSABON, 27-8. Zuidafrikaanse vliegtuigen en tanks hebben donderdag een massale aanval uitgevoerd op de Angolese stad N'Giva. De Zuidafrikaen zijn daar gestuit op felle weerstand, zo heeft het Angolese ministerie van defensie meegedeeld. De Angolese troepen hebben een Zuidafrikaanse helikopter neergeschoten, een tank vernietigd en de vijandelijke troepen verliezen toegebracht, aldus het ministerie. Verkeers- spreekuur DEN HAAG. 27-8. De ge- meente Den Haag gaat met in gang van september één keer per maand een verkeers- spreekuur houden. Hagenaars kunnen op dit spreekuur hun klachten, vragen en wensen op het gebied van verkeer en openbaar vervoer voorleggen aan deskundige ambtenaren. Deze ambtenaren zijn gemach tigd om over kleinere ver keersmaatregelen, waarmee niet meer dan 25.000 gulden is gemoeid, zelfstandig een beslissing te nemen. Het spreekuur wordt bij wijze van proef gedurende een jaar ge houden. IWWVWWMVWVWWWXHV Volgens het Angolese persbureau begonnen Zuidafrikaanse vliegtui gen N'Giva, de hoofdstad van de pro vincie Kun ene, donderdagmorgen vroeg te bombarderen. Angolese en Zuidafrikaanse troepen zijn rond de stad, die 30 kilometer van de grens met Namibië ligt, in hevige gevech ten gewikkeld, aldus het persbureau. Swapo De provincie Kunene zou veel Swapo-guerrillastrijders herbergen, die strijden voor de onafhankelijk van het door Zuid-Afrika bestuurde Namibië. President Jose Eduardo Dos San tos van Angola heeft inmiddels om een spoedzitting gevraagd van de Veiligheidsraad in verband met de „Zuidafrikaanse daden van agressie" tegen zijn land. Het ver zoek werd donderdag door de Ango lese veretegenwoordiger bij de Ver enigde Naties overhandigd. NEW YORK, 27-8. Het aantal Indo- chinese vluchtelingen in Zuid-Oost Azië en Oost-Azië bedroeg naar schatting 320.000 op 30 juni 1981, al dus een statistiek van het Hoge Com missariaat voor de Vluchtelingen van de Verenigde Naties in Geneve, die donderdag werd gepubliceerd. Op dat totaal zijn 63.000 bootvluch telingen uit Vietnam. De anderen zijn vluchtelingen uit Cambodja en Laos die tijdelijk onderdak hebben gekregen in Thailand. In doorgangs centra vonden 23.500 vluchtelingen een eerste onderdak. DEN HAAG. Minister Wiegel van binnenlandse zaken heeft bij de Tweede Kamer een wijziging van de bepalingen inzake het beroep in de Kieswet ingediend, die moet voorko men dat bepaalde partijen in sommi ge kieskringen wel en in andere niet mogen meedoen aan verkiezingen. DEN HAAG. Het eventueel niet doorgaan van een transport in de ko mende dagen van radio-aktief mate riaal van de kerncentrale in Borssele naar het Franse La Hague zal geen moeilijkheden opleveren voor de Zeeuwse kerncentrale. UTRECHT. Bij de vakcentrales F.N.V. en C.N.V. houdt het ledenver lies aan. Een grote ledenwerfaktie ten spijt verloor de F.N.V. de eerste zes maanden van dit jaar bijna vij- tienduizend leden, waarmee het le denbestand van deze veruit grootste vakcentrale per 1 juli op rond 1.040.000 kwam. DEN HAAG. De Hoge Raad der Ne derlanden wil geen plaats maken voor uitbreiding van de Tweede Ka mer. De president van de Hoge Raad, mr. C. W. Dubbink, heeft er in een brief aan premier Van Agt op aange drongen om in haar pand aan het Plein te mogen blijven. DEN HAAG. Scharrelkippen mo gen van 1 februari 1983 af niet meer geleewiekt worden. Een aantal ande re verbeteringen in hun lot moet op 1 september 1982 ingaan. DEN HAAG. Iets meer dan vier procent van de werknemers in land en tuinbouw kreeg in oktober 1979 het wettelijk minimumloon niet, zo heeft de loontechnische dienst opge maakt uit een steekproef in de boe ken van 2663 land- en tuinbouwbe drijven. DEN HAAG. Minister Tuijnman van verkeer en waterstaat lanceert maandag een plan on de Flevospoor- lijn zodanig aan te leggen dat natuur gebied gespaard wordt. DEN HAAG. Melkhandelaren, vooral degenen die aan huis bezor gen, zijn in het algemeen nogal posi tief over de verkoop van melkpro- dukten in de fles. Wegens statiegeld, dat de mensen ertoe brengt de fles te rug te brengen, zien zij er een klan tenbindend middel in en een moge lijkheid om de omzet te vergroten. DEN HAAG. De gezamenlijke ambtenarenbonden en het centraal orgaan inzake gemeentelijke perso neelsaangelegenheden hebben don derdag hun grote ongerustheid uit gesproken over de steeds verder af glijdende financiële positie van de gemeenten. DEN HAAG. Leden van de kom missie voor defensie-toewijzingen van het Amerikaanse Huis van Afge vaardigden en een aantal van hun medewerkers zijn donderdag in Ne derland aangekomen voor bespre kingen met de direktie van Fokker over de produktie van de F-16. DEN HAAG. 27-8. PvdA- fraktievoorzitter Den Uyl blijft op het standpunt staan dat er niet ver der onderhandeld kan worden over de inhoud van het sociaal- ekonomisch akkoord dat tussen CDA, PvdA en D'66 tot stand is geko men. BONN. De Westduitsë minister van financiën, van arbeid en van eko- nomische zaken hebben bij bespre kingen over een werkgelegen heidsprogramma overeenstemming bereikt over maatregelen ter stimu lering van de ekonomie tot een be drag van 1,52 miljard mark (1,69 mil jard gulden). BEIROET. De Libische regering heeft de in het land verblijvende Amerikanen de verzekering gegeven dat ze veilig zijn in het land, ondanks een oproep van Washington, in het ei gen belang de staat van Gaddafi te yerlaten; BANJUL. De Gambi^anse poljti- kus. Kukoi Samba Sanyang, die vori ge maand een mislukte staatsgreep leidde, is in Guinee-Bissau gear resteerd, zo is gemeld uit officiële bron in Banjul. LISSABON. Angola heeft woens dagavond gevraagd om een spoedzit ting van de Veiligheidsraad voor een debat over de Zuidafrikaanse invasie in Angola, zo heeft het Angolese persbureau Angop bekendgemaakt. MOSKOU. De Russische dissident Ivan Kovalev,. lid van een groep die toezicht houdt op de naleving van de akkoorden van Helsinki, is gear resteerd, zo is uit kringen van dissi denten in Moskou vernomen. Er is volgens hem alleen plaats voor „verhelderingen" en „het gladstrijken van plooien". Volgens Den Uyl spreekt ook informateur De Gaay Fortman niet van „het onder handelingen" en zou CDA-onder- handelaar Lubbers het woord „besprekingen" gebruikt hebben. Den Uyl zei dit donderdagmorgen na zijn gesprek met informateur De Gaay Fortman. Wat betreft de PvdA kan er geen sprake zijn van het op nieuw openbreken van de nu bereik te akkoorden, zo heeft Den Uyl tegen De Gaay Fortman gezegd. Nadat de informateur ook met D'66- fraktievoorzitter Terlouw heeft gesproken zal hij beslissen hoe de on derhandelaars nu verder gaan. Moge lijk komen de drie onderhandelaars donderdagmiddag of vrijdagmorgen weer onder leiding van De Gaay Fortman bijeen. GIETHOORN, 27-B. De 42-jarige mevrouw E. Koord-Nijhuis en haar 18-jarige dochter Astrid uit Olden- zaal zijn donderdagavond in een ka naal in Giethoorn verdronken. De auto die mevrouw Roord bestuurde, kwam in de berm naast de weg terecht. De vrouw raakte de macht over het stuur kwijt, waarna de auto het water inreed, beiden kon den niet. op tijd uit de auto worden gered. Een tweede, 15-jarige, dochter wist zich wel te bevrijden en zwom naar de overkant van het kanaal. DE BILT. 28-8. Het K.N.M.I. deelt mede: Het hogedrukgebied, waarvan het centrum dagenlang bij Ierland en later boven Engeland lag, neemt in betekenis af. Een gedeelte ervan trekt naar oost-Frankrijk, een ander gedeelte trekt naar noord-Skandina- vië. De scheiding tussen koele lucht bo ven Denemarken, (gistermiddag werd het daar maar 17 graden) en warme lucht boven Engeland, (waar het kwik tot 27 graden steeg), lag vandaag over ons land. Het zier er naar uit dat deze scheiding morgen wat naar het oosten terugtrekt, waardoor er ook in het noorden en oosten wat meer zon kan zijn dan vandaag, bij een iets hogere tempera tuur. Een depressie boven noordwest- Rusland zorgt ervoor dat koele lucht uit het noordwesten ver naar het zuidoosten doordringt. Als gevolg hiervan zal het ook aan de Zwarte Zeekust koeler gaan worden. Aan houdend warm blijft het in Spanje en zuidwest-Frankrijk met temperatu ren van 30 graden of meer. Mistvel- den, die een eindweegs het land bin nendringen zorgen ervoor dat het aan de Portugese kust een tiental graden koeler is. GROENEKAN, 27-8. Bedrijven die vers geslacht pluimvee naar Groot-Brit- tannië uitvoeren, krijgen een omzetdaling van twintig procent te verwerken. Aldus reageert drs. G. J. Arissen, sekretaris van het Produktschap voor pluimvee en eieren, op het bericht donderdagmiddag uit Ixinden, dat de in voer van pluimvee en eieren uit Nederland, Frankrijk en de Verenigde Staten voortaan onmogelijk Is. NIEUW-WEERDINGE, 27-8. De zesjarige Machiel Bakker uit het Drentse Nieuw-Weerdinge (gem. Em- men) is donderdag tijdens het vissen in de Meiersmarke in zijn woon plaats verdronken. Duikers van de brandweer haalden zijn ontzielde li chaam na urenlang zoeken uit het water. Iedere maandagavond Bruinisse Dorpshuis. Speel- en strip-O-theek. 18.30 - 20.00 uur. Iedere woensdag Zierikzee Consistoriekamer Gasthuiskerk. Re petities Herv. Chr. gemengd koor. 19.30 - 21.30 uur. Consistoriekamer Gasthuiskerk. Op gave leden kinderen i.o, 19.00 - 19.30 uur. St. Domusstraat. Poppentheater ,,A1 tc Klein". 14.30- 15.30 uur. Noordgouwc Verenigingsgebouwtje, uur, kinderklub. Iedere donderdag 14.00-16.00 Advertentie De Britse minister van landbouw Peter Walker heeft besloten geen slachtkulkens meer op de Britse markt toe te laten, die zijn ingeënt te gen de Newcastle-ziekte, ook wel kippepest genoemd. Nederlands pluimvee wordt tegen die ziekte ingeënt. Volgens de Britse bewindsman is de entstof gevaarlijk voor de volksgezondheid. Drs. Aris sen bestrijdt dit met klem. „Het is een gezochte maatregel van de Britse regering om de eigen prij zen hoog te houden", aldus de sekre taris van het Produktschap. satics van boeren en pluimveehou ders hebben in de afgelopen weken gedemonstreerd voot supermarkten en andpre levensmiddelenwinkels om de Britse huisrouw ertoe te bewe gen geen buitenlandse eieren en kip pen meer te kopen. Die zijn goedko per dan de eigen produkten. weekend servicedienst te! <01110) 36: Zaterdag 29 en zondag 30 augustus Dokter Lodiers.Noordgouwe, tel. (01112) 1480, neemt waar voor dokter Bontkes, dokter Van Geer en dokter Visser. Spreekuur uitsluitend voor dringen de gevallen zaterdag-, en zondagmor gen van 11.00-11.30 uur. Westhoek/Brouwershaven HAAMSTEDE Dokter J. Ph. P. Stenger, Burghse- weg 54, Haamstede. Tel. (01115) 1861. BURGH Dokter Van Beek-Verbeek, Burghse- weg 54, Haamstede. Tel. (01115)1861. RENESSE Dokter J. L. Flach, Jan van Renesse- weg 6, Renesse. Tel. (01116) 1280. BROUWERSHAVEN Dokter L. A. M. Bruel, „De Waag", Markt Brouwershaven, tel. (01119) 1280. De weekenddienst loopt van vrijdag middag 18.00 uur tot maandagmor gen 08.00 uur. Voor spoedgevallen is er spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur, zowel op zater dag, en zondag. Buiten spreek uurtijden alleen dringende gevallen. Dokter M. M. van den Berg, weth. v. Klinkenstraat 10, Nieuwer- kerk, tel. (01114) 1810, neemt waar voor dokter Buitendijk en dokter Speelman Tandarts L. Lekkerkerk, Nieuwe Boogerdstraat 25, Zierikzee, Tel. (01110) 6066, neemt waar voor geheel Schouwen- Duive- land. De weekenddienst bestaat uit twee spreekuren voor spoedgevallen na melijk van zaterdag- en zondag middag van 17.00-17.30 uur. Zuster T. de Ronde .Schoolstraat 20, Bruinisse. Tel. (01113) 1729, b.g.g. (01113) 1425; neemt waar voor Zierikzee. Zuster A. C. M. Padmos, Molenweg 18, Bruinisse, tel. (01113) 1203, heeft dienst voor Duiveland en Bruinisse. Zuster A. v. d. Schelde,Spuislop 14, Brouwershaven. Tel. (01119) 682 heeft dienst voor geheel Schoüwen. Dierenarts M. K. Buth, Hogezoom 9, Haamstede (tel. 01115-2254) heeft dienst voor Schouwen- Duiveland. Apotheek C. C. H. Verschuren, Zie rikzee, Dam 18 is op zaterdag geopend van 9.00-12.30 uur en van 16.30-17.30 uur. Op zondag van 12.00-12.30 uur en van 18.00-18.30 uur. Bel voor noodgevallen alarmcen trum Noord- en Midden-Zeeland, tel. (01100)14444. Zierikzee Poststraat 37: Wereldwinkel Schou- wen-Duiveland; 9.30-16.30 uur. Onder de Beuze. Openlucht schaken 19.00 - 21.00 uur (gratis deelname). Renesse Slot Moermond. Rondleiding. 19.00 uur. Nieuwerkerk „Rehoboth", Ooststraat 18. Algeme ne Leesbibliotheek. 18.30 -19.15 uur. Iedere vrijdag Burgh Café-restaurant „Het Grote Zwijn". Klaverjassen. 20.00 uur. Iedere tweede dinsdag van de maand Zierikzee Rode Kruis-gebouw, 16.00-17.00 uur, adviesburo van de A.N.I.B. Op donderdag tot oktober Nieuwerkerk Bibliotheek. Eens in de twee weken. 18.30 - 19.00 uur. Van maandag tot en met zaterdag Drclschor Landbouwmuseum. Geopend van 13.30 tot 16.30 uur. Elke eerste en derde donderdag van de maand Zierikzcc Havenplein 24. Rechtswinkel. 19.00 - 20.00 uur Vanaf heden tot eind augustus Middelburg Maandag t/m vrijdag. Tentoonstel ling over Generale Synode van de Hervormde Kerk. 9.00 - 17.00 uur. Rijksarchief. ALEXANDRIA, EGYPTE. Egypte heeft Israël donderdag laten weten dat het vastbesloten Is alle vestigin gen en andere door de Israëliërs ge bouwde installaties In Dinaï over te nemen wanneer Lsraël zich op 25 april van het volgend jaar geheel en al uit het schiereiland terugtrekt. Dagelijks (behalve op zondag) Haamstede R.K. kerk. Missietentoonstelling. 9.00- 17.00 uur. Iedere dinsdag en zaterdag Zierikzee Nobelpoort. Bezichtiging. 10.00 -16.00 uur. Maand augustus Zierikzee St. Lievensmonstertoren. Expositie kunstschilder Piet van 't Hageland, dagelijks - behalve zondag - 10.00 -17.00 uur. Big ,,SJ' (Burgh-Haamstede) Zaterdag 29 augustus, opening jeugd soos seizoen, optreden hardrock for matie „Lace", 20.00 uur. Openingstijden: vrijdag van 20.00-23.00 uur; zaterdag van 20.00- 24.00 uur. Zondag van 14.30-18.00 uur. De Pul (Bruinisse) Openingstijden: vrijdag van 19.30-23.00 uur; zaterdag van 19.30- 24.00 uur; zondag gesloten. Trace (Scharendijke) Openingstijden: vrijdag 20.00-24.00 uur; zaterdag 20.00-24.00 uur; zondag 14.30-18.00 uur. WARSCHAU. De drukkers in Olsz- tyn, in het noordoosten van Polen, hebben besloten alle persen stil te zetten. Dit heeft de staatsradio mee gedeeld. (01110)2255 HUISAANSLUITINGEN Redaktie (niet voor bezorging), na 17.30 uur: (01110) 5396. (01110) 3539 Advertenties (01119) 1660 Bezorging (01119) 1660 na 18.30 uur Het is geen wereldschokkend nieuws en men mag er ook geen poli tieke betekenis aan hechten, maar de Zierikzeese raadszaal heeft nieuwe perstafeltjes gekregen. Waren er dan geen perstafeltjes? Jawel, maar de „pershoek" heeft stilaan zo aan po pulariteit gewonnen - zeg maar - dat er aan de bestaande tafeltjes niet ge noeg plaats was. Het leger be langstellenden immers en funktiona- rissen groeide. Er kwam een officiële voorlichter te zitten en de notulist, dat soort aimabele snaken en de ruimte werd wat krap. Geheel los van politieke overwe gingen „dus" en wellicht ook op ba sis van een zel/standig beleids besluit. heeft het kollege nu gezorgd voor twee extra tafeltjes, uiteraard in oude stijl, want men kan daar in die sfeer geen plastic of metalen draaipoot gebruiken. Intussen heb ben raadszaal - tafeltjes een geschie denis. Het is na de oorlog begonnen met een soort tafeltje, dat het mid den hield tussen een verknipte keu kenstoel en een melkkrukje. Op het krukje bevond zich een stalen stang, die het mogelijk maakte het „tafel"- blad omlaag en omhoog te schuiven. Op zich een vondst, maar het tafeltje was zo klein, dat papieren van enige omvang er geen plaats op konden vinden. Er is toen een periode gekomen, waarin de pers werd uitgenodigd de richels van de rococo-banken in de rug te voelen. Iedereen was tevreden. maar niet met de tafels nieuwe stijl. De bladen daarvan nl. waren schuin aangebracht, zo onder een hoek van dertig gradenzodat papie ren (er zijn altijd papieren) driftig omlaag dwarrelden onder invloed van de zwaartekracht, die zich uiter aard ook in raadszalen laat gelden. Dc schuine tafels zijn nooit tot een politiek „item" geworden, maar toen een afgcvaardiqde van een verder so lide fraktie (alle /raktics zijn solide) (vriendelijk) informeerde of de tafels bevielen, zeiden dc krantcmcnsen in koor: „nee, 't is waardeloos". Dat liet - kort nadien - het kollepr niet op zich zitten en alsof dc komtabele peen hoofdpijn had om de eindcijfers kloppend te krijgen, stonden er op eenmaal fraaie, pscudo-antiekc ta feltjes, die het goed hebben gedaan en doen. Die twee voor een juist begrip - zijn nu getalsmatig uitgebreid met nog eens twee, geplaatst aan de ande re zijde van ae zaal Wie zich tot schrijven zet. kan derhalve een keus maken. Dat is zo luxe mensen, dat je er stil van wordt. Het gaat er nu even om tc testen van welke kant het geluid (dc spre kende raadsleden) het duidelijkst de perstafel bereikt. Dat hoeft (links of rechts) nog niet eender te zijn. Bovendien, niet alle raadsleden spreken onder alle omstandigheden ge-artikuleerd. Soms zit ik voorzich tig te duimen, of deze of gene zijn strottenhoofd eens wat levendiger wil laten trillen, maar dat doet niets af of toe aan de prachtige tafeltjes, zeg maar sieraadjes, die toch fvnktio- necl zijn voor de oude raadszaal, van de wanden waarvan de vroeger eeuwse geschilderde deftigheid op ons neerziet. SCHIER EI LA NDMA N

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 2