Raad Zierikzee besluit tot aankoop grond voor stadsweide PvdA-Goedereede tegen neutronenbom Rockformatie Lace opent jeugdsoos Big S-seizoen Aan Laan van St. Hilaire STREEKNIEUWS Wild zwijn op Middellandse Zee Bescherming belastingbetaler Gokhuis opgerold ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 27 augustus 1981 Nr. 22969 3 ZIERIKZEE, 24-8. De gemeenteraad van Zierikzee ging maandagavond met algemene stemmen akkoord met het voorstel tot aankoop van een perceel grond, gele gen aan de Laan van St. Hilaire ten behoeve van de reali sering van een stadsweide. De raad besloot verder een aanvul lend bedrag van 11.508,— als subsi die aan het Leger des Heils te ver strekken. De totale financiële bijdra ge aan deze Stichting werd gerela teerd aan het in 1979 verstrekte sub sidie ter grootte van 145.618,—. In de gemeentebegroting voor 1981 werd een bedrag van 134.110,— ge raamd, zodat de raad werd voor gesteld een aanvullend bedrag van 11.508,— ter begroting te brengen. P.v.d.A.-fraktievoorzitter J. Groen vroeg zich af waarom 7,50 per m3 was toegezegd aan de bezitter van dit perceel grond, terwijl slechts een waarde van 6,50 m3 werd ge taxeerd. Wethouder P. de Rijke deel de daarop mede, dat de eigenaar van de grond slechts bereid was te verko pen tegen 7,50 per m3. De lagere taxatie kon daar niks aan verande ren. Kommissie Onderwijs De Statenkommissie Onderwijs vergadert te Middelburg op maandag 7 september en dus n i e t op 8 sep tember, zoals aanvankelijk gemeld (17.00 uur). Exkursie Afd. Heidemij De jaarlijkse exkursie van de afde ling Zeeland van de Ver. Kon. Neder landse Heide Maatschappij, blijft dit jaar in de eigen provincie. Men wil namelijk op 24 september per luxe passagiersschip ,,Stad Zie rikzee" een bezoek brengen aan het werkeiland Neeltje Jans ter bezichti ging van de werken aan de storm vloedkering Oosterschelde. Na dit bezoek wordt naar de Grevelingen- meer gevaren, waar een bezoek wordt gebracht aan de Veer mansplaat. Het gebruikelijke diner waarmee de exkursie altijd wordt besloten wordt gehouden in het restaurant Aquadelta. ZIERIKZEE Verlenging Z.Z.-9 In Zwijndrecht wordt bij Scheeps werf Kooiman demosselkotterZ.Z.-9 van de firma W. K. Schot uit Zierik zee met ongeveer drie meter ver lengd, terwijl het schip over de gehe le lengte ook twee meter wordt ver breed. Het schip zal dan 30 meter lang zijn. Tegen het eind van september als de mosselvisserij zijn hoogtepunt be reikt hoopt men het schip weer in de vaart te hebben. Genoemde firma be- schikt^naast de Z.Z.-9, nog over drie andere"modern uitgeruste schepen. Sphinx in Concertzaal Stichting het Theater vertoont aan staand weekeinde de film Sphinx" in de Concertzaal. De film handelt over de jonge En gelse Egyptologe Erica Baron die naar Kairo reist om onderzoekingen te doen naar Menefta, een vergeten architekt uit de oudheid. Zij komt tot de ontdekking dat de schatkamer, die behoort bij de tombe van Seti I, zich bevindt onder befaamde tombe van Toetanchamon. Omdat zij hier bij een smokkelroute van de zwarte markt doorkruist, wordt er een aan slag op haar gepleegd. Voor tijd: zie agenda. Bijeenkomst D'66 De afdeling D'66 Schouwen-Duive- land houdt op dinsdag 1 september a.s. haar eerste bijeenkomst in het nieuwe winterseizoen. Aan de orde komen o.m. de a.s. ge meenteraadsverkiezingen. Deze bij eenkomst is voor een ieder toeganke lijk. Voor plaats en tijd: zie agenda. Begroting te laat De heer Sayers (P.v.d.A.) liet we ten grote moeite te hebben met het late tijdstip van indiening van de be groting door het Leger des Heils en betreurde het dat een gedetailleerde toelichting bij die begroting ontbrak. Verder maakte hij aanmerkingen op het feit, dat het kollege het verhoog de subsidiebedrag al schriftelijk zou hebben toegezegd, terwijl de raad daar nog een beslissing over diende te nemen. Wethouder van financiën de heer L. J. van Gastel liet daarop weten, dat er geen sprake was van vooruitlopen op een raadsbesluit, daar in de brief aan het Leger des Heils gesproken was over het voornemen het voorstel aan de raad voor te leggen. Hij was het met de heer Sayers eens, dat de begroting van het Leger des Heils te laat werd ingediend. De raad besloot tot vaststelling van een voorbereidingsbesluit Ha- ringvlietstaat ten behoeve van een bewoner, die daardoor de mogelijk heid krijgt een garage bij zijn woning te bouwen. De heer Sayers was van mening, dat het beter zou zijn het bestem mingsplan in die zin aan te passen, dat die mogelijkheid ook voor ande ren wordt geopend. Waterschap Schouwen-Duiveland Op dinsdag 8 september wordt in 's Landskamer een openbare, algemene vergadering gehouden van het bestuur van het Waterschap Schou wen-Duiveland. Uithangbord verdwenen Van de voorgevel van de Blauwe Winkel van R. K. aan het Havenplein te Zierikzee werd een uithangbord ontvreemd. BURGHSLUIS Ooievaar op Neeltje Jans Heden-ochtend (donderdag) heeft een personeelslid van het informatie centrum op het werkeiland de Neelt je Jans een ooievaar gesignaleerd. Opvallend, mede omdat er maar wei nig mensen op het werkeiland wo nen. De tipgever verwachtte dat de ooievaar waarschijnlijk zeer vlug zal zijn verdwenen naar het zuiden. Bouwput Neeltje Jans In de dinsdageditie stond in het ar tikel betreffende het onder water zet ten van de bouwput I op het werkei land de Neeltje Jans dat de pijlers SCHARENDIJKE Orue fotograaf kon het niet laten deze schitterende sportwagen te fotograf eren. Het bijzondere aan deze au to is namelijk het materiaal. De eigenaar. J. van Baarle uit Scha rend ij ke, heeft de wagen gemaakt van hout, en dat is toch wel zeer uniek. De sportauto werd binnen een jaar tijd pebovwd, op een Volkswagenchassis, en werd goed gekeurd door de rijksdienst voor het wegverkeer. De eigenaar zal er toch nog zeer voorzichtig mee om moeten aaan want uitdeuken is er waarschijnlijk niet oij Alhoewel, van Baarle is botenbouwer geweest en weet zodoende wel hoe hij met hout om moet gaan. Zie hier het resultaat. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) seizoen. BRUINISSE Braderie van kabouters Evenals vorig jaar zullen de kabou ters van Bruinisse een braderie orga niseren op het kerkplein voor de mu ziektent. Dit evenement is op zaterdagmor gen 29 augustus vanaf half tien. Op deze kinderbraderie kan men met di verse attrakties kennismaken zoals roosjes plukken, ringenspel, grabbel ton, enveloppensport enz. Ook is er een taartenverloting en worden er pannckoeken en, hoe kan het anders in Zeeland, mossels en babbelaars verkocht. Aan deze braderie is een rommelmarkt gekoppeld waar aller lei spulletjes worden verkocht die voor de één wel, en voor de ander geen waarde hebben. De opbrengst van braderie en rom melmarkt is voor de aanschaf van meubilair in het Kabouterklubhuis. Gemeentewerkman Voorlopig voor de duur van één jaar is de heer J. Kooimans benoemd als gemeentewerkman in algemene dienst. Dlsko-filmavond „De Pul" ïn het Jeugdgebouw aan de Deestraat organiseert jeugdsociêteit „De Pul" zaterdagavond 29 augustus een disko-filmavond die om 19.30 uur begint. Te zien zijn o.a. „Whitesnake", een registratiefilm van één van de vele Raadsvoorzitter burgemeester Th. H. de Meester antwoordde dat het ge bruikelijk was dergelijke zaken eerst enkele malen via een voorberei dingsbesluit te regelen en pas daarna de zaak gebundeld aan te pakken via een wijziging van het bestemmings plan. „Dergelijke voorstellen zouden als hamerstukken behandeld kunnen worden", zei de hint gevende raads voorzitter. Benoemingen Als vakleerkracht nuttige hand werken werd mevrouw L. C. Oole- Markusse in vaste dienst benoemd aan de openbare lagere school „Theo Thijssehschool". De heerH. Kappers werd benoemd tot onderwijzer in vaste dienst aan de Beatrixschool. vijftien meter hoog zijn. Dit is niet juist. De pijlers variëren in hoogte van 32 m tot 38 m en staan vijftien meter in het water als de bouwput over een kleine drie weken vol is. Het water in de put zal dan iets hoger zijn dan het water in de Oosterschel de om bij het doorbaggeren van de ringdijk te voorkomen dat er steen en puin in de put wordt gevoerd. De pijlers hebben gemiddeld een ge wicht van 17.000 ton. De opwaartse druk bedraagt 9.000 ton, zodat het hefschip de Ostrea (met een hefver mogen van 10.000 ton) nog 8.000 ton zal moeten tillen. HAAMSTEDE Ringpromotion In het verslag van de laatste Ring promotion in Haamstede dat onlangs in de Zierikzeesche Nieuwsbode heeft gestaan, komt onder meer het boogschieten aan de orde. Een wat ongelukkig misverstand, daar het boogschieten wel op de programma's was aangekondigd^ maar toch niet door kon gaan. RENESSE Aanhangwagen gestolen De heer A. B. uit Berkel deed dins dag aangifte bij de politie van diefstal van zijn aanhangwagen. De wagen stond voor een supermarkt ge parkeerd. Bij terugkomst was de één-assige aanhangwagen verdwe- Z1ERIKZEE. Zierikzee heeft begin deze week bezoek gehad van scharenslijpende zigeuners. Ze verbleven drie dagen op het voetbalveldje aan de Leverdijk en vertrokken woensdag naar Vlissingen. De woonwagenjeugd was best bereid voor de fotograaf te poseren. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Kamera ontvreemd Uit een zomerwoning aan de Wil- helminaweg te Renesse werd een ka- DREISCHOR mera en flitsapparaat ontvreemd van J. v. B. uit Oldenzaal. De waarde bedraagt 750, GOEDEREEDE, 27-8. De plannen van de Amerikaanse regering om over te gaan tot het in produktie nemen van de neutronenbom, hebben zo links en rechts tot verontwaardiging geleid. Het bestuur van de P.v.d.A., afdeling Goedereede heeft in haar laatste vergadering een motie opgesteld. De tekst volgt hieronder. De Partij van de Arbeid, afdeling Goedereede, in vergadering bijeen op 18 augustus 1981. Kennisgenomen hebben van de plannen van de Amerikaanse rege ring tot het in produktie nemen en in stalleren van het neutronenwapen; Uitgaande van het volledig in- strijd zijn van een dergelijke beslis sing met ons, op het laatste partij- kongres nog eens onderstreepte, stre ven naar meer vrede en veiligheid in een toch al overbewapende wereld; Doet een dringend beroep op het partijbestuur en de fraktie in de Tweede Kamer om zich bij voortdu ring uit te spreken tegen dit besluit; En doet tevens een dringend be roep op mogelijke P.v.d.A.-bewinds voerders in een nieuw kabinet om al les in het werk te stellen om door een dergelijke volstrekte afwijzing, met name tijdens onderhandelingen in NAVO-verband, het regeringsbeleid te richten op een blijvend neutronen- wapenvrij Europa, en gaat over tot de orde van de dag. NOORDWELLE „Open dag" fruitbedrijf „Kijk Uw ogen uit op 'n fruitbe drijf", was (en is) de slogan voor de „open dag", die de georganiseerde fruitteelt (landelijk) hanteert voor zaterdag 29 augustus. Voor wat be treft Noordwelle is dat mogelijk op het fruitbedrijf van de heer A. Leeu- we (Zuidwelleweg 2). De fruitbril derhalve op en „kijken" van 14.00 - 17.00 uur. ZONNEMAIRE Benzine gestolen Uit de aan de Veerdijk geparkeer de auto van J. A. F. v. R. uit Deurne is 20 liter benzine gestolen. De dop van de benzinetank raakte daarbij vernield. Bejaardensoos Op woensdag 2 september wordt in het Dorpshuis weer een begin ge maakt met de Bejaardensoos. Alle boven zestigjarigen zijn welkom op de bijeenkomsten. NIEUWERKERK Tentkoncert Zaterdag 29 augustus speelt „Oosterlands Fanfare" in de muziek tent te Nieuwerkerk. OOSTERLAND Zondagsschool begint weer Op zondag 6 september gaat de Ned. Hervormde zondagsschool weer met de lessen voor jongens en meisjes van 4-12 jaar beginnen. Begonnen wordt om 11.30 uur tot omstreeks 12.15 uur. De leiding komt dan ook weer elke week bijeen op de vrijdagavonden van 18.45 tot 19.45, om de lessen voor te bereiden. Vijf keer op een jaar is er een uitgebreide vergadering. Voor de eerste maal op vrijdag 4 september. Verder komt op dinsdag 1 septem ber voor de eerste maal de kerkeraad weer bijeen in het nieuwe vergader- flitsende live-optredens van de ex- Deep Purple zanger David Coverdale met zijn groep Wkitesnakes. Songs in de film: Come on, Ain't no love in the heart- of the city en Bloody Mary. Verdër'léen film ,,UFO" genaamd. UFO, een Britse heavy-metal forma tie met Michael Schenker, oogstte in de jaren 70 veel sukses in o.a. Duits land, Japan en Amerika. Het sukses in eigen land begon pas met verschij nen van de LP Strangers in the night. In deze film hoogtepunten uit een koncert, waaronder: Out in the street, All or Nothing en Let it Roll. KAMPERLAND Cliff Richard uit Kamperland op NCRV-radio Vandaag (donderdag) begint op camping De Schotsman aan de oevers van het Veerse Meer het Kamperland Muziekfestival, waarvan muzikaal hoogtepunt dit jaar ongetwijfeld het optreden is van de Engelse zanger Cliff Richard. Hij komt voor dit een malige optreden naar ons land met zijn eigen band en neemt ook Garth Hewitt en de groep Network 3 mee. De "NCRV-radio is van plan om hoogtepunten van dit bijna drie uur durende koncert al te laten horen in de nacht van vrijdag 28 op zaterdag 29 augustus tussen 00.02 en 1.00 uur via Hilversum 1. Ook het Hilversum 3 programma „Happy Sound" van zaterdag 29 augustus zal (tussen 09.03 en 09.59 uur) rechtstreeks vanaf het festival worden uitgezonden. Het festival duurt tot en met zondag 30 augustus. DEN HAAG. Het ministerie van justitie heeft de garantie gegeven dat de identiteit van de achttien Iraanse studenten, die dinsdag tevergeefs probeerden de ambassade van hun land in Den Haag te bezetten, niet be kend wordt gemaakt aan de Iraanse autoriteiten. SAINT-TROPEZ. 27-8. Twee vissers uit Gogolin, in het zuid-oosten van Fran krijk, zijn woensdag tot hun grote ver bazing gestuit op een wild zwijn van ca 80 kg toen zij zich op 300 meter uit de kust op de Middellandse Zee bevonden. Het dier moet om aan een of ander gevaar te ontkomen, te water zijn gegaan. Het wilde ondanks de stroming de kust weer' bereiken. Nadat het geprobeerd had aan boord van de rubberboot te klimmen, sleepten de vissers het wilde zwijn naar de kust waar het echter dood van uitputting arriveerde. ARNHEM, 26-8. De rechtsbescher ming, die de belastingrechtspraak aan belastingbetalers belooft te bie den, is in groot gevaar door een ja renlange achterstand in de behande ling van beroepsschriften. Deze ach terstand kan worden ingelopen door een vereenvoudiging van de wettelij ke procedures, verhoging van de doelmatigheid en verdere automati sering en legalisering. De president van het gerechtshof in Arnhem, mr. "W. Koole, zei dit woensdag bij de in stallatie van twee nieuwe raadshe ren. AMSTERDAM, 26-8. De Amster damse politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag een inval ge daan in een illegaal gokhuis aan de 2e Jan van der Heijdenstraat in de hoofdstad. Het speelhol omvatte drie tafels, waar roulette en „Black Jack" werd gespeeld. Ongeveer twintig bezoekers, die zich in het pand ophielden, zijn na verhoor heengezonden. De drie exploitanten. H. L. S. (51) uit Rotterdam, en J. E. F. S. (31) en T. T. (51) beiden uit Amsterdam zijn gearresteerd. „Lace". zaterdagavond in jeugdsoos Big S. HAAMSTEDE, 27-8. Na een korte zomervakantie, gaat jeugdsoos Big S weer starten. Verschillende evene menten staan weer op het program ma zoals reisjes naar festivals, optre dens van popgroepen en verder film voorstellingen en aktiviteiten voor de jeugd tot 12 jaar. Maar allereerst volgt zaterdag 29 augustus een optreden van de har drock formatie „Lace". De groep is nog geen twee jaar oud maar heeft al twee nummers op de verzamclelpeo Brabant Rock, nl. Allen en All night long. Voor tijd: zie soosagenda.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 3