Bestuur Reinigingsdienst akkoord met verhoging van reinigingstarieven Sifias AS a é\G\ó nu Alle raketten weg uit Europese gebied Dorpssfeertje te Dreischor vormt decor voor reklamespot Geweld in Angola DE ZIERIKZEESCHE COURANT Op vergadering: Scharendijke vruchten!! liter fles Advies Kennan Zierikzeeënaar gedood bij verkeersongeluk t ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 27 augustus 1981 138ste jaargang Nr. 22969 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zlerikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling I 32,30, per jaar t 122,60. Losse nummers 65 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 41 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 5,20. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. In dit nummer: Aankoop grond voor stadsweide SCHARENDIJKE, 26-8. Eenstemmig, maar met moei te en voorafgegaan door een lange diskussie, werd dins dagmiddag in „de Putmeet" te Scharendijke het besluit genomen de tarieven van de Reinigingsdienst met in gang van 1982 met 10 procent te verhogen. De voorzitter van het bestuur van de dienst, de heer W. den Boer, maakte duidelijk dat het bij het maken van de begroting 1982 zelfs moeite had gekost om de noodzakelijke verho ging niet boven de 10 procent te laten stijgen. Unaniem waren de bestuursleden het er over eens, dat een gedegen stuk werk was geleverd. Het Zierik- zeese bestuurslid J. Groen: ,,We we ten nu waar we aan toe zijn". Advertentie I Uil Ktt 79 NEW YORK, 26-8. De sekretaris- generaal van de Verenigde Naties, Kurt Waldheim, is uitermate bezorgd over de Zuidafrikaanse inval in An gola. Hij ziet hierin een „gevaarlijke eskalatie ïran geweld" in het gebied. Naar een woordvoerder van de Verenigde Naties woensdag meedeel de, zal Waldheim wegens de gebeur tenissen in Angola zijn verblijf in Oostenrijk onderbreken en naar het hoofdkantoor van de Verenigde Na ties in New York terugkeren. DEN HAAG. De Eerste Kamer is akkoord gegaan met het voorstel van minister Wiegel (binnenlandse za ken) inzake het salaris van de eind dit jaar te benoemen nationale om budsman. Deze zal nu ruim 13.000 gulden bruto per maand gaan verdie nen, het ambtelijke maximum. De Tweede Kamer zal in oktober of no vember een nationale ombudsman benoemen, zodat deze in januari 1982 met zijn werk kan aanvangen. Groen kwam voorts met een aantal vragen over de begroting, maar was zich er van bewust dat kleine veran deringen geen „zoden aan de dijk zet ten". Vooral de post van 50.000,— (geraamde kosten voor tijdelijk per soneel) vond hij fors uitgevallen. De heer H. Schot (Bruinisse) had in de begroting ontdekt, dat er was „ge marchandeerd" met de termijn van afschrijving. Sommige posten bleken in plaats van de gebruikelijke acht, naar negen jaar te zijn gebracht. Schot vroeg zich verder af, of de kosten van bestrijdingsmiddelen voortaan in rekening gebracht kun nen worden en/of bedrijven voor de ze service van de reinigingsdienst te laten betalen. Dat de brandstof ver antwoordelijk zou zijn voor de 10 verhoging vond Schot „vergezocht". Glasbakken Een ander punt, dat door praktisch alle bestuursleden aangeroerd werd, is het glasinzamelen via de glasbak ken. Uit de begroting blijkt, dat het inzamelen een nadelig saldo oplevert van 48.000,—. De heer L. C. Hart vond de teneur van de stijging verontrustend. Hij pleitte dan ook om een onderzoek in te stellen hoe de dienst kosten kan besparen. Van de glasinzameling vroeg Hart, of het niet mogelijk zou zijn om daarvoor een subsidie van het Rijk te verkrijgen. Milieu belangrijk De voorzitter begon zijn antwoor den op de serie vragen met in het al gemeen op te merken dat het dage lijks bestuur bij het opstellen van de begroting met grote letters erboven had geschreven MILIEU. „Dit is een zeer belangrijk punt bij de behande ling van de begroting", aldus Den Boer, die vond dat milieu offers vraagt om het te beschermen. Kosten drukken zou onder meer minder dienstverlening betekenen en dat zou het milieu zeker niet ten goede ko men. „We hebben de voorbeelden voor het oprapen". Verder was Den Boer van mening, dat ook het dagelijks bestuur al we gen gezocht had om tot bezuiniging te komen, maar tot de konklusie kwam, dat het „gerommel in de mar ge bleef", en dus weinig oplevert. Tot die konklusie waren de overige bestuursleden ook gekomen. Wat de glasinzameling betreft: „Het is een (on)kostenpost, maar draait goed. De burger maakt meer gebruik van de glasbakken dan was voorzien, waar door meer kosten gemaakt moeten worden om de bakken te ledigen". Overigens is niet te zeggen welke besparing aan stortruimte verkregen wordt nu het glas niet op die plaats gestort wordt. Marchanderen De opmerking van Schot over het „gemarchandeer" met de afschrij vingstermijnen werd door J. van Bommel beantwoord. „Ik had van de heer Schot een andere reaktie ver wacht," aldus Van Bommel. „Mar chanderen? We zijn tot op de boden gegaan om de verhoging tot 10 te beperken! Het is een kwestie van goed beleid". De heer C. Slabbekoorn ging nog verder, door te stellen dat Schouwen- Duiveland voor wat de reinigings dienst betreft „op fluweel zit", in vergelijking met omringende regio's. De suggestie dat de gen mten meer zouden moeten gaan bijdragen beantwoordde Slabbekoorn zo: „Dat zou vestzak-broekzak theorie zijn. Ook de gemeenten moeten dan meer geld hebben en komen weer bij de partikulier terecht". Overigens moeten de gemeenten ook meer gaan betalen: vijf procent, evenals de aanbieding op de stort plaats, welke tarieven ook met vijf procent worden opgetrokken. BROUWERSHAVEN, 't Gaat allemaal met een vlucht van Mazeppa op de landerijen. Nauwelijks is de oogst eraf, of de kultivator wordt alweer - achter de trekker - gespannen en de grond omgewoeld. Een oogstplaatje uit de huurt van Brouwershaven, met tolruitersop de achtergrond. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) HAMBURG, 26-8. Sowjet-Unie zowel als VS dienen direkt al hunb raketten te land in het Europese gebied, voor de middellange zowel als de korte af stand, terug te trekken.' Vervolg pag. 4 De NAVO zou in plaats van haar kernwapens te vernieuwen en te per- fektioneren haar konventionele po tentieel moeten versterken „door middel van verbetering van moreel en discipline, voorbereiding en be reidheid om te vexhten". Dit heeft de voormalige Amerikaanse anbassa- deur in Moskou, George F. Kennan, woensdag in het Westduitse week blad „Die Zeit" uit Hamburg ver klaard. Tevens dient de dialoog van de be trekkingen tussen oost en west tegen te gaan. Dit is het uur van de Euro peanen, aldus Kennan. „Ik zie nie- DREISCHOR, 26-8. Binnenkort verschijnt de Zierik zeesche Nieuwsbode in reklamespotjes op de televisie en in de bioskoop. Dat klinkt nogal duur, maar in feite komt de krant maar enkele seconden in beeld, omdat het over een heel andere reklame gaat. In Dreischor werd na melijk dinsdag een filmpje opgenomen voor Heineken- bier met als decor een gezellig dorpssfeertje. Met de bekende zwarte schuur in het dorp op de achtergrond vertelt de „plaatselijke" bevolking elkaar het nieuws van de dag. Dat gaat dan na tuurlijk gepaard met glas schuimend pils. De figuranten kwamen uit Drei schor en Zierikzee en om het filmpje een extra lokaal tintje tc geven fietst een bezorger Van de Zierikzeesche Nieuwsbode voor de camera langs. Geen echte Zeeuw overigens, maar een rasechte 14-jarige Amsterdam mer speelde de kranten-bezorger-rol. Figuranten wachten geduldig af, natuurlijk met een glas bier in de hand. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Geschikte lokatie Reklame buro FHV/BBDO uit Amstelveen maakt deze reklamefilm in opdracht van Hcineken. AI eerder had het buro in Dreischor opnamen gemaakt, maar dit beperkte zich tot foto's. „Deze lokatie leek ons zeer ge schikt voor een filmpje. Wc hadden al enkele figuranten aangenomen voor deze spot, maar eenmaal in Dreischor aangekomen zagen we een aantal oudere mannen in zo'n prnathokje zitten. We veranderden onmiddellijk van gedachten en no digden hen uit om aan deze reklame film mee te werken", vertelt de pro ducer van het reklameburo. De figuranten vonden het eigenlijk allemaal maar lang duren. Ze moch ten trouwens als er niet gefilmd werd geen slok van hun glas bier drinken. Logisch ook, want al van 's ochtends acht uur af was het team aan de opna men begonnen Over twee A drie maanden zal de spot op televisie en in de bioskoop te zien zijn. mand behalve de Europese NAVO- partners, die thans in staat moeten worden geacht tot een dergelijke kommunikatie" Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. P£ Biir De krantenjongen van de Zierikzee sche Nieuwsbode en het servcerster- tje, die ook enkele sekonden in beeld komen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE. 25-8. De 24-jarige vrachtwagenchauffeur J. J. van Vos sen uit Zierikzee is dinsdagavond bij een verkeersongeluk in Rotterdam om het leven gekomen. Door nog niet opgehelderde oorzaak werd hij aan gereden door een auto. terwijl hij naast de cabine van zijn vrachtwagen op de vluchtstrook bij de Van Briene- noordbrug stond. Verwachting tot vrijdagavond: Zonnige perioden Droog weer en zonnige perioden vooral in het zuiden van het land; mi nimumtemperatuur ongeveer 11 gra den; middagtemperatuur omstreeks 21 graden; zwakke tot matige wind draaiend van noordwest naar zuid west, ongeveer windkracht 3. WEERSVOORUITZICHTEN Weersvooruitzichten over Neder land: de cijfers zijn een globale aan duiding: het interval rond deze cij fers moet ruimer genomen worden naarmate de dag waarvoor de ver wachting geldt verder in de toekomst ligt. Verwachting t/m maandag 31 aug.: Zaterdag Zonnige perioden Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 12 gr. Middagtemp.: 21 gr. Windkracht: noordw. 3 Zondag: Kans op neerslag. 10% Min.temp.: 12 gr. Middagtemp.: 21 gr. Windkracht: noordw. 3 Maandag: Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 12 gr. Middagtemp.: 21 gr. Windkracht: noord 3 ZON- EN MAANSTANDEN 28 aug. Zon op 6.44. onder 20.36 Maan op 4.59. onder 20.25 Nieuwe Maan: 29 augustus (16.43) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 28 aug. 3.25 15.15 8.55 21.19 Springtij: 31 augustus HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 27-8. Hel K N M I. deelt mede: Een hogedrukgebied boven de Britse eilanden trekt in betekenis af nemend naar Frankrijk. Het bezorgt ons vrijdag zonnige perioden en droog weer De temperatuur loopt dan op tot ongeveer 21 graden Tussen dit hogedrukgebied en een depressie boven Rusland stroomt koele lucht vanuit Skandinnvië naar Oost-Duitsland, Polen en het ooste lijk Alpengebied. In die gebieden komt de temperatuur vrijwel ner gens hoger dan 19 graden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 1