Mr. A. van Agt treedt af als voorzitter van de CDA-fraktie Zeeuwse energiegebruiker deelt niet mee in winst kerncentrale Borssele POLITIEK RUMOER Bijzondere spoorlijn Nog wel beschikbaar als premier De Breguet- Atlantic Bezetting Iraanse ambassade Rumoer in Polen Gemeenteraad Zierikzee Ontslagen in Wildervank AGENDA APPARAATJE Het politiek rumoer in de residen tie (en daar niet alleen) is niet gering, gegeven het bedanken door mr. A. van Agt, als fraktieleider van het C.D.A. Wel blijft de premier van het thans demissionaire kabinet (CDA/VVD) nog beschikbaar als po tentiële kandidaat voor een kabinet van CDA-PvdA-D'66, maar de weerslag van zijn eigen terugtreden binnen de fraktie, maakt althans op dit moment niet waarschijnlijk dat mr. Van Agt op de hoogste post te rugkeert. Er is stilaan te veel psychologische rimram aan de orde geweest, om die kans althans in eerste aanleg hoog te schatten. De heer Van Agt - zo bleek - was binnen de eigen partij min of meer struikelblok geworden op de weg naar een kabinet, dat een zo ge trouw mogelijke weerspiegeling zou moeten geven van de verkiezingsuit slag. D'66-leider Ter Louw vond het dan ook niet onbegrijpelijk dat de CDA-voorman zich vrijwillig terug trok. De PvdA speelt de zaken bij deze formatie uiterst behoedzaam en ont hield zich ook ditmaal van kommen- taar. Men is geneigd, ondanks de relaties met het (inMormatieprobleem, de zaak als intern behorend bij het CDA af te doen. Van scherpslijperij is der halve (gelukkig) aan geen enkele kant sprake. Intussen blijkt wel dat de verschil lende „bloedgroepen" die in het CDA voorkomen, als even zoveel sa menstellende delen, toch ook uitwer king hebben in de praktische poli tiek. Voor een „betonnen" politieke eenheid is duidelijk tijd nodig, te meer omdat talrijke kontroversiële zaken aan de orde komen, juist bij een formatiepoging en dan komen die zaken - ook intern - duidelijk op tafel. Noch (voorbeelden) over de de fensieparagraaf, noch over het sociaal-ekonomisch probleem (werk loosheidsbestrijding) is sprake van gelijkgerichtheid van denken en me de via de CDA-leider heeft zich dat gewroken. Het stelt het vraagstuk aan de orde trouwens, hoever men in het alge meen, binnen een politieke partij, kan gaan, met pluriform denken, zonder dat de essentie van een partij programma wordt aangetast. Gege ven intussen de instelling van de nieuwe informateur mr. De Gaay Fortman, wiens intenties ra;b.t. een driepartijen-kabinet bekend zijn en de in zekere zin wat aangeslagen po sitie van de CDA-leider, lijkt de vor ming van zo'n kabinet thans wat dui delijker geprofileerd aan de orde te komen. Voorspellen in de politiek is moei lijk, maar het valt bezwaarlijk aan te nemen, dat de nieuwe informateur - gegeven de omstandigheden - nog eens tachtig dagen nodig zal hebben, om ter zake een gericht advies uit te brengen .aan het staatshoofd. Als de tekenen niet bedriegen, valt aan te nemen dat het thans allemaal sneller en wat duidelijker zal gaan. MOSKOU. 24-8. De Russische rege ring wil een duizend kilometer lange spoorlijn aanleggen voor de ontslui ting van de mineraalreserves in Ja- koetie, zo heeft radio Moskou maan dag bericht. De spoorlijn gaat lopen van Ja- koetsk naar het zuiden en krijgt aan sluiting op de spoorlijn die op het ogenblik wordt aangelagd tussen het Baikalemeer en de Russische oost kust. Jakoetie bevat enorme hoeveel heden steenkbol, ijzererts en bauxiet. De winning stelt op het ogenblik niet veel voor, want de transportmogelijkheden zijn zeer be perkt. Met het oog op Saturnus PASADENA, 24-8. De Ame- rikaanse ruimtesonde Voyager-2 komt de komende dagen toe aan de taak waar voor zij vier jaar geleden werd gelanceerd. Als de Voyager-2 woensdag a s. om 5.24 uur (Ne derlandse tijd) op 100.000 kilo meter van Saturnus komt, zal zij door middel van foto's ho pelijk een verklaring kunnen verschaffen over enkele raad selachtige aspekten van Satur nus. Het bureau voor ruimte en luchtvaart NASA hoopt on der andere meer te weten te komen over de zogeheten cassi- nische scheiding in de planeet om cirkelende ringen. De Voyager-2 zond de afgelo pen dagen al scherpere foto's van de planeet naar de aarde dan haar voorganger. Zo zijn er haarscherpe binnengeko men van de maan Japetus, die de sonde op een afstand van 900.000 kilometer schoot. DEN HAAG, 24-8. CDA-fraktievoorzitter Dries van Agt heeft zijn fraktie in de Tweede Kamer laten weten dat hij met ingang van maandag aftreedt als voorzitter van die fraktie. Hij heeft de fraktie tevens laten weten beschikbaar te zullen blijven voor het ambt van minister-president, mits er alsnog deugdelijke afspraken kun nen worden gemaakt over het te voeren beleid. Dit heeft Van Agt meegedeeld in een brief die hij maandag aan de fraktie heeft gestuurd. In een brief aan de CDA-fraktie, waarin Van Agt zijn besluit mee deelt, zegt hij in de huidige politieke situatie niet meer zinvol te kunnen funktioneren als onderhandelaar van het CDA bij de formatiebespre kingen. Het ontstaan van deze situa tie wijt Van Agt aan het optreden in de fraktie van vice-fraktievoorzitter Lubbers. DEN HAAG. De ministerraad heeft maandag onder voorzitter schap van vice-premier Wiegel (pre mier Van Agt is ziek) de besprekin gen over de begroting 1982 voortge zet. Dat deelt de Rijksvoorlichtings dienst mee. EPE. De gemeente Epe wil medio oktober het Molukse woonoord in Vaassen ontruimen als de laatste 25 tot 30 bewoners niet voor die tijd vrijwillig zijn vertrokken. TILBURG. Bij een massale steek partij in Tilburg in de nacht van maandag op dinsdag, is de 26-jarige taxichauffeur J. Bertens uit die stad om het leven gekomen. VALKENBURG, 24-8. De Konink lijke Marine is niet van plan de aan bevelingen van de onderzoekskom- missie naar het ongeval met een Bre- quet Atlantic-marinevliegtuig op 15 januari van dit jaar uit te voeren. De marine acht het mogelijk reeds in ok tober weer met de Brequet te gaan vliegen als korte-termijn maatrege len zijn uitgevoerd. Ook de lange- termijn maatregelen uitvoeren door een zekere mate van dubbelbesturing (redundancy) aan te brengen acht de marine niet noodzakelijk, alvorens tot opheffing van het vliegverbod voor de toestellen over te gaan. DEN HAAG, 25-8. Naar schatting twaalf Iraanse studenten hebben dinsdagmorgen rond half tien de Iraanse ambassade aan de Javastraat in Den Haag bezet, zo is. door de Haagse politie meegedeeld. Volgens een woordvoeder van „Iraanse stu denten" zou het om 20 man gaan. De bezetting zou volgens deze woord voeder zijn uitgevoerd door leden van de „Paykar", een strijdgroep voor de bevrijding van arbeiders in Iran. WARSCHAU, 24-8. De afdeling van Solidariteit in Radom heeft voor dinsdag een transportwaarschu- wingsstaking van één uur afgekon digd. En voor vrijdg een regionale waarschuwingsstaking van een uur. De aktie vormt een protest tegen het niet op komen dagen van de regering bij onderhandelingen over een al vijf jaar oud geschil. Solidariteit eist dat arbeiders, die na arbeidsonrusten in 1976 werden ontslagen, weer in dienst worden ge nomen met betaling van het achter- stalig loon en dat de autoriteiten, die verantwoordelijk waren voor de konfrontatie van vijf jaar geleden, gestraft worden. De regeringsdelega tie verscheen op 20 augustus niet voor de hervatting van de onderhan delingen en ook maandag weigerden zij met Solidariteit te praten. De re gering is wel bereid de bespreking voort te zetten, maar eist dat het vak verbond nauwkeurige dokumenten overlegd. Onenigheid bestaat er ook over de plaats waar de besprekingen gevoerd moeten worden. Verklaring Lubbers Nadat twaalf fraktieleden zich in de fraktievergadering van vorige week woensdag akkoord hadden ver klaard met het onderhandelingsre sultaat in de besprekingen met PvdA en D'66, en dus 35 fraktieleden tegen stemden, heeft Lubbers blijkens de brief van Van Agt een verklaring af gelegd. Hierin zei hij in feite ak koord te gaan met het doorgaan in de vorming van een kabinet van CDA, PvdA en D'66, maar dat hij niet voor wilde stemmen, omdat dan Van Agt zou opstappen. Vervolgens hebben zich nog 15 fraktieleden bij de ver klaring van Lubbers aangesloten, al dus de brief van Van Agt. (Vervolg van pagina 1) ke) restauratie van het Gravensteen ter sprake, zulks i.v.m. de opmer king van de staatssekretaris, dat subsidie voor deze restauratie eerst na 1985 is te verwachten. De voorzit ter zette uiteen dat onderscheid moet worden gemaakt tussen onderhoud en restauratie. Voor het eerste is de gemeente - zo nodig - op korte ter mijn direkt verantwoordelijk, maar restauratie moet wachten. Drs. Sayers wees er op hoe het ver zoek van de Ver. Chr. Onderwijs is onderbouwd met allerlei bevol kingsprognoses. Hij wilde weten of de door de Afd. Bevolking.verstrekte informatie betaald is. Vraagsteller krijgt hierop schriftelijk antwoord. De bewoners van de Hoofd poortstraat zonden een schrijven in zake de verkeersoverlast in genoem de straat. De heer Groen zou het on juist vinden als die zaak op de lange baan wordt geschoven. Hij bepleitte spoedige behandeling in de Verkeers- kommissie, zodat niet eerst een half jaar moet gewacht. De voorzitter deed toezegging. Agenda In snel tempo zette de raad - na al deze „ingezondens" aan behandeling van de agendapunten. Een bijdrage van 6,86 per inwoner t.b.v. de Stichting Gemeenschappelijke Bi bliotheekvoorziening, kreeg goed keuring van de vergadering. Idem een reeks te verlenen subsisdies van restauratie c.q. rehabilitatie van ver schillende panden in de binnenstad. De subsidies bedragen 30% van de uiteindelijk door de staatssekretaris definitief vast te stellen subsidiabele restauratiekosten. Een begrotingswijziging (met M.v.T.) van de gemeentelijke volks kredietbank, kreeg - na een mini - toelichting aan de heer Sayers van de voorzitter - het fiat van de raad. in vergelijking met de primitieve be groting is sprake van een verlaging tot een bedrag van 103.267,93. De 120ste wijziging van de begro ting 1980 (vorige dienstjaren) ging onder de hamer door. Idem het voor stel tot wijziging van de begroting 1981 i.v.m. realisering van het bestemmingsplan Kaaskenswater (nieuwe raming 496.205,37). Idem wegens bijdrage van de Ge- Parlementariërs uit andere par tijen doen met de aldus ontstane in druk volop hun voordeel. Kortom mijn positie als onderhandelaar in eventuele nieuwe gesprekken met de PvdA en D'66 is danig verzwakt", al dus Van Agt in zijn brief. meenschappelijke regeling Luchtve rontreiniging in Zeeland, neerko mend op een verhoging van het be drag van 0,05 per inwoner, hetgeen billijk werd bevonden. „Niets aan de hand ook" met het voorstel tot wijzi ging van de gemeentebegroting 1980 (de 121ste en tevens slotwijziging). Het cijfermateriaal van deze wijzi ging was verpakt in een „dik boek werk". Wethouder Van Gastel merk te op dat men bij de samenstelling zich heeft gekonformeerd aan de cij fers van de Kommissie Financiën. De heer Geleijnse vond dat het stuk zeer snel op tafel ligt. Verhoging De voorzitter vond dit ook, maar was wat somber over de samenstel ling van de komende begroting, daar een met het werk belaste prominente ambtenaar in de vakantie een onge luk kreeg. De wethouder vreesde dat zulks mogelijk ook van invloed zal zijn op het uit te brengen Meerjaren plan. Vragen Intussen waren er nog wel vragen. De heer v. d. Ouden had „ontdekt" dat er voor sportzaken 20 minder zou zijn uitgegeven, maar wethouder Van Gastel hielp hem cijfermatig uit de droom, in dier .voege dat in werke lijkheid IV2 meer is uitgegeven. Drs. Sayers merkte op dat de kosten voor de Plantsoenendienst met 8 zijn gestegen en de openbare verlich ting is gekomen van 120.000,tot 150.000,—. Hij vond dit nu typisch posten, waarop kan worden bezui nigd. De voorzitter vond dit nu juist he lemaal niet. Nieuwe wijken zijn er bijgekomen, die men niet in het don ker en zonder groen kan laten zitten (Poortambacht VII b.v.). „Je kunt moeilijk tegen de mensen daar zeggen, we mogen maar 5 a 10 besteden". Een bijzonderheid is nog, dat een deel van de uitgaven via de grondkosten „toch weer terug kómt". Gemeentewerken Wethouder Van Gastel wees ér óp dt dergelijke zaken thuis horen on der Gemeentewerken en dat is thans niet aan de orde. Drs. Sayers krab belde wat terug en merkte op dat hij zijn opmerkingen niet absoluut had bedoeld. De voorzitter wees er op dat het kollege op alle fronten financiële voorzichtigheid betracht. Onder de hamer door ging een voorstel tot de 71ste wijziging begro ting 1981 wegens kosten aankoop pand Venkel 31 van mevrouw D. M. Dogger 3747,-). Een voorstel tot vaststelling nieuwbouw- en vernieuwbouw voor de periode 1982-1984 ontmoette geen tegenstand. De heer Van Velthoven (C.D.A.) vond het erg goed dat het kollege met name aan de vernieuwbouw aan dacht wil besteden. De voorzitter dacht aan de Molenstraat en andere stadsdelen. Konjunktureel komen de plannen laat, maar dat is nu eenmaal zo. Eervol ontslag werd verleend aan de heer H. E. A. Sinck, ambtenaar van de burgerlijke stand. T.a.v. het nieuwbouw- en vernieuwbouwplan merkte de heer Sayers op dat er toch weer een ombuigingsnoodzaak groeit naar meer woningwetwoningen. Intussen blijkt de raad nog niet te weten wat is toegestaan aan bouw voor 1981. Een eventueel overschot aan vergunningen moet gezien in korrelatie met het regionaal quotum en de werkgelegenheid. Wat dit laatste betreft zag de voor zitter enig licht aan de horizon. Cij fers voor 1984 zijn nog niet exakt. De echte (toekomstige) cijfers gaan sa menhangen met een nieuwe prognose voor dit jaar. MIDDELBURG, 24-8. De Zeeuwse energieverbruiker zal geen direkt profijt trekken van de ruim 25 miljoen gulden winst die de PZEM (Provinciale Zeeuwse Ener giemaatschappij) vorig jaar heeft behaald. Dit heeft de Zeeuwse Eenergicgedeputeerdc W. Don. tevens voorzitter van de Raad van Bestuur van de PZEM, maandagmiddag meegedeeld tijdens een kommissievergadering van provinciale staten. Wel wordt overwogen om de ko mende jaarlijkse drie procent tariefs verhoging voor elketriciteit te verre kenen met de brandstoftoeslagen, zo dat de elektriciteitsprijs in Zeeland het komend jaar gelijk zal blijven. De forse winst van de PZEM werd voornamelijk bereikt door de hoge bedrijfstijd van de kerncentrale Borssele, die het afgelopen jaar 90,9 procent is geweest. Gereduceerde prijs De PZEM heeft zich tien jaar geled- den kontraktueel verplicht om 86 procent van de door de kerncentrale Borssele opgewekte energie tegen zeer gereduceerde prijs aan het Fran se aluminiumconcern Pechiney in Vlissingen-Oost te leveren. Elk pro cent dat de kerncentrale meer draait levert de provinciale Zeeuwse Ener giemaatschappij een winst op van 3,5 miljoen gulden De eigenlijke winst van de PZEM heeft vorig jaaT dan ook rond de 60 miljoen guldenbedra gen. Maar door diverse reserveringen is de uiteindelijke winst op 25.035.000 gulden uitgekomen. Zo heeft de PZEM het Amovcrings- fonds voor de kerncentrale Borssele volgestort tot 32 miljoen gulden. Dat geld zal gebruikt worden om de kern centrale als hij gesloten wordt 40 jaar lang te bewaken om hem dan na die tijd te kunnen ontmantelen. Staten leden van de PvdA en D'66 vinden, dat de PZEM te weinig geld reser veert voor afschrijving van die kern centrale. De kerncentrale heeft nog een boe kwaarde van 2,5 miljard gulden. In 1980 was daar pas tien miljoen van afgeschreven, terwijl de centrale technisch gezien nog maar zo'n tien tot twaalf jaar mee zou kunnen, als hij al niet voor die tijd op politieke gronden gesloten is. Gedeputeerde Don zei dat de PZEM niet voelt voor een versnelde af schrijving om dat zo'n gebaar de poli tieke partijen die de centrale willen sluiten in de kaart zou kennen spe len. DEN HAAG. Minister Braks van landbouw meent, dat berichten over een grote slachting onder postduiven en vogelsoorten die op de Veluwe broeden door rooftochten van havi ken onjuist zijn. EMMEN, 24-8. De vakbonden spre ken donderdag met de werknemers van Schmidt Tricotage B.V. in Wil dervank over de voorgestelde reorga nisatie van het bedrijf. Bij deze sane ring, welke volgens de direktie nood zakelijke wordt wegens „het stagne ren van de markt", zullen de vesti gingen te Appingedam en Emmer- Compascuum per 1 november geslo ten worden. De ontslagen (83 man) zullen met name vallen onder het in- direkte personeel. Iedere maandagavond Bruinisse Dorpshuis. Speel- en strip-O-theek. 18.30 - 20.00 uur. Iedere woensdag Zierikzee Consistoriekamer Gasthuiskerk. Re petities Herv. Chr. gemengd koor. 19.30 - 21.30 uur. Consistoriekamer Gasthuiskerk. Op gave leden kinderen i.o, 19.00 - 19.30 uur. St. Domusstraat. Poppentheater „Al te Klein". 14.30 - 15.30 uur. VW-kantoor. Fietspuzzeltocht. Start 14.00 - 14.30 uur. Noordgouwe Verenigingsgebouwtje, 14.00-16.00 uur, kinderklub. Iedere donderdag Zierikzee Poststraat 37: Wereldwinkel Schou- wen-Duiveland; 9.30-16.30 uur. Onder de Beuze. Openlucht schaken 19.00 - 21.00 uur (gratis deelname). Slot Moermond. Rondleiding. 19.00 uur. Nieuwerkerk „Rehoboth", Ooststraat 18. Algeme ne Leesbibliotheek. 18.30 - 19.15 uur. Iedere vrijdag Burgh Café-restaurant „Het Grote Zwijn". Prijsklaverjassen. 20.00 uur. Iedere tweede dinsdag van de maand Zierikzee Rode Kruis-gebouw, 16.00-17.00 uur, adviesburo van de A.N.I.B. Op donderdag tot oktober Nieuwerkerk Bibliotheek. Eens in de twee weken. 18.30 - 19.00 uur. Van maandag tot en met zaterdag Dreischor Landbouwmuseum. Geopend van 13.30 tot 16.30 uur. Elke eerste en derde donderdag van de maand vanaf 3 september Zierikzee Havenplein 24. Rechtswinkel. 26 augustus Haamstede Korenmolen „De Graanhalm". 10.00- 17.00 uur. Vanaf heden tot eind augustus Middelburg Maandag t/m vrijdag. Tentoonstel ling over Generale Synode van de Hervormde Kerk. 9.00 - 17.00 uur. Rijksarchief. Dagelijks (behalve op zondag) Haamstede R.K. kerk. Missietentoonstelling. 9.00 - 17.00 uur. Iedere dinsdag en zaterdag Zierikzee Nobelpoort. Bezichtiging. 10.00 -16.00 uur. Vanaf 7 juli tot en met 27 augustus op de dinsdagen en donderdagen Renesse Ned. Herv. Kerk. Tentoonstelling van borduurwerken, poppen en aquarellen. Tijd: van 14.00 tot 16.00 uur. Maand augustus Zierikzee St. Lievensmonstertoren. Expositie kunstschilder Piet van 't Hagelend, dagelijks - behalve zondag - 10.00 -17.00 uur. Dinsdag 25 augustus Zierikzee Zaal Chr Grr Keric. Repetitie „De Lofstem". 20.00 uur. Scharendijke „De Putmeet". Openbare vergade ring Reinigingsdienst Schouwen- Duiveland. 16.00 uur. Woensdag 26 augustus Zierikzee Zaal Chr. Ger. Kerk. Repetitie „Sja- loom". 20.00 uur. Bruinisse Leeszaal bibliotheek. Schrijfavond A.I. 19.00 uur. Pleintheater Aquadelta. Modeshow en kappersdemonstratie. 20.00 uur. Donderdag 27 augustus Nieuwerkerk Raadhuis. Vergadering gemeente raad Duiveland. 20.00 uur. Vrijdag 28 augustus Serooskerke Herv. Kerk. Nazomerkoncert. 20.00 uur. Bruinisse Muziektent; koncert door „Nu met Hope" en „Oefening en Uitspanning". Aanvang. 19.30 uur. Zaterdag 29 augustus Scharendijke Het Baken, Jachthaven. Zeepkisten race. Aanvang 14.00 uur. Koncert „Kunst en Eer". Aanvang 20.30 uur. Lampionoptocht. Aanvang 21.15 uur. Ouwerkerk Viane. Plantenwerkgroep verzame len om 9.30 uur. Nabij de muziektent, grote kinder braderie in de ochtenduren. Maandag 31 augustus Zierikzee Meelstraat 4. Vergadering Interge meentelijke sociale dienst Schouwen-Duiveland en St. Philips- land. 19.15 uur. Stadhuis. Regionale Planningsgroep. 19.45 uur. Gemeentehuis Nieuwerkerk. Open bare vergadering Onderwijskommis- sie gemeente Duiveland. 19.30 uur. (01110)2255 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE HUISAANSLUITINGEN Redaktie (niet voor bezorging), na 17.30 uur: (01110) 5396, (01110) 3539 Advertenties (01119) 1660 Bezorging (01119) 1660 -na 18.30 uur We .moeten"dus een apparaatje in het tv-toestel laten aanbrengen, of in de voedingskabel en dan kunnen we vier en twintig uur naar films kij ken. Het is nog niet zo ver, maar het zou een middel zijn om het omroep bestel (zuilen) intakt te laten en toch volledig van de kabel-tv (i$ er overal al kabel tv? Nee) te profiteren. Geen nachtelijke inbraken dan meer op de kabel met getapte" films uit de theaters of ontuchtige voorstellingen, maar ..gewoon" vier en twintig uur legaal filmpje kijken. En hoe dat moet met tijd hebben, heeft nog niemand verteld. Nu al schijnt er een leger nachtbrakers te zijn. die de illegale inbraken op de kabel-tv volgen tot - zeg maar - drie uur s nachts, maar dat is letterlijk nog ver van ons bed. Als de kabel-tv overal is. plus het apparaatje dan kan het komplete leven vervangen worden door plaatjes kijken. Het leidt tot niets deze nieuwe (mo gelijke) verworvenheid. In Amerika kunnen ze heel vaak ook niet zo goed slapen. Pa of ma wipt snel hef bed uit, schenkt zich een pittige ..bloody Mary" in en zet de tv aan. Vaak is die dan gelukkig zo slaapverwekkend, dat Orpheus na een uurtje toch zijn kans krijgt, maar 's morgens is ac man of vrouw natuurlijk behoorlijk katterig. Altijd maar plaatjes kijken „dus" en zingen in verenigingsver band. doen we niet meer en sport, hoeft (ook) niet meer, want wat moe ten we met ons eigen krakerig ge sjouw aan, als de korifeeên altijd (24 uur) soepel en elegant over het scherm rennen? Reizen wordt ook overbodig, want alle landschappen komen in hele se ries binnen de sponningen van het glazen venster. De introduktie van de tv-maaltijden is dan ook niet ver meer. Bakjes met gesepareerde vak jes. Wie er één keer uit heeft gegeten, weet de samenstellende delen blind te vinden en dat moet ook. want tijd voor de keuken is tot nul geredu ceerd en dat ene armetierige lampje boven het toeste is echt te schriel, om te ontdekken hoe het voedsel er uit ziet. Slapen komt in het gedrang, want het zijn (natuurlijk) allemaal"„conti nuing stories", verhalen, die maar doorlopen, in misschien wel vier en twintig afleveringen „en die moet je zien". Heel moeilijk wordt het ook met boeken (en misschien kranten), want kom bineren gaat niet; *t is of le zen of kijken, maar wie is ro mal ren 24-uurs-kans te laten glippen Wellicht is het een verstandelijke overweging waard, toch maar kalm aan te 'doen met kabel-tv en nooit zo'n thans gepropageerd tussenzet- apparaatje te kopen, want hoe het le ven er dan uit gaat zien. ontsnapt aan de stoutste fantasie. In ieder geval niet ro leuk meer. althas minder leuk ervan uitgaande dat het nu soms nog wel eens leuk SCH1ERE1LANDMAN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 2