Frans Swinkels winnaar toernooi en wisselbeker U a R Suksesvol tennistoernooi voor jeugd „Scelveringe" OOSTERBOSCH WINNAAR IN HOOGERHEIDE ERIC DE NOORMAN 5 Badminton en Zierikzee Bekerkompetitie zaalvoetbal Van de Velde winnaar in Huijbergen Jan Raas in Kaprijke (België) Zesde seizoen-zege voor Zoetemelk ZIERIKZEE, 23-8. Frans Swinkels uit Helmond, heeft voor de derde achtereenvolgende keer het badminton- toernooi te Zierikzee gewonnen. Het is voor de eerste keer dat een speler in de A2-klasse deze prestatie behaalt en dat in een toernooi dat doorgaat voor het sterkste van Zeeland. de uitgeschakeld. R. Sminia werd nu verrassend finalist, maar kreeg klop met 15-8 en 18-17. Frans, die bij het herendubbel al in de eerste ronde moest afhaken, was ook finalist bij het gemengd dubbel. Samen met vrouwelijke partner B. Witte verloor hij met 15-8 en 15-15 van I. Jongen en L. Lavalette. Punten De 23-jarige badmintonspeler uit Helmond speelt al enige tijd in de A2- klasse en had ook reeds lang in de hoogste groep, de Al-klasse kunnen uitkomen. Daarvoor moet een speler een aantal punten hebben verzameld, plus dat de vereniging (in dit geval b.c. Carlton '80) een verzoek bij de bond moet indienen. Frans speelt liever in de A2-kIasse, omdat hij dan zowel in de A2-, als in de Al-klasse kan uitkomen. Vanwe ge zijn technische kapaciteiten kan hij goed meedraaien in de top, maar dan zou hij wel dit soort toernooien als in Zierikzee moeten missen. De Brabander jvas zeer gelukkig met zijn wisselbeker en zei: ,,ik kom vol gend jaar terug om aan de volgende beker te beginnen". Frans Swinkels (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Zijn verwachte tegenstander Igo Jongen werd reeds in de tweede ron- 11. ,'u Aan de linkerkant van de foto het gemengd dubbelpaar Frans Swinkels en B. Witte. De spelers verloren van I. Jongen en L. Lavalette. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Door dertig jeugdleden van de ten nisvereniging „Scelveringhe" werd een geslaagd toernooi gehouden op het rekreatiepark ,,de Leeuwenkuil" te Renesse. De deelnemers waren verdeeld in twee groepen. Binnen een groep werden korte wedstrijden van 15 minuten gespeeld. Bij dit eerste jeugdtoernooi in het korte bestaan van de vereniging werd in de meeste wedstrijden bij zonder goed gespeeld, hoewel velen pas dit jaar voor het eerst training Voor 50 jaar A D VER TENTIE. Rad io- liefhebbers attentie! Degenen, die zich in de maand Augustus opgeven als abonné van de Zierikzeesche Radio-centrale worden gratis aan gesloten mits de luidspreeker con tant betaald wordt. Het abonne mentsgeld bedraagf f 2,- per maand. Ruime keuze luidsprekers vanaf f 20,-. HAAMSTEDE. Tijdens het hevige onweer, dat zich Maandagmorgen bo ven deze gemeente ontlastte werd een woning aan de Kraaiensteinse- weq getroffen. De schade bepaalde zich tot de vernieling van een paar rijen dakpannen Door storing der elektrische geleiding waren de bewo ners der kom van 's avonds 9 uur tot 's morgens 8 uur van licht verstoken. ZONNEMAIRE. Onze dorpsslager de heer L. van S. heeft zijn zaak be langrijk verbeterd door het plaatsen van een automatisch werkende koel kast. Daardoor is hij in staat zijn klanten het begeerde versche vleesch en spek en andere vleeschwaren te le veren. Vooral in deze zwoele warme zomerdagen is dat van belang te ach ten. HAAMSTEDE. Gaarne vestigen wij de aandacht op het Vrijdagavond a.s. te geven orgelconcert in Ned. Hervormde kerk. Daar de ont vangsten ten bate komen van het restauratiefonds voor deze kerk, ver trouwen wij dat het dien avond niet aan belangstelling zal ontbreken. WESTEN-SCHOUWEN Zaterdag jl. werden door de KLM niet minder dan 47 passagiers uan Rotterdam en naar hier vervoerd, terwijl eenige honderden personen als toeschou wen de aankomst en vertrek der vliegtuigen gadesloegen en tiental len aanwezigen duto's de drukte ver hoogden. krijgen. De jeugdkommissie had er voor gezorgd dat de spanning van de wedstrijden kon worden afgerea geerd met pannekoeken, frisdran ken, appels of ijs en aan het eind van de middag was er ook nog patat. Prijsuitreiking Na afloop van het toernooi kon de voorzitster van de jeugdkommissie, mevrouw T. van Kluyven, de prijzen, beschikbaar gesteld door de heer M. de Jong en de Rabobank, uitreiken. Bij de jongste deelnemers ging de eerste prijs naar Marcia Dalebout en de tweede prijs naar Christian van Kluyven. Bij de ouderen werden de prijzen gewonnen door Niels Ge braad (eerste) en Astrid Verspeek. Alle deelnemers kregen voorts een herinneringsmedaiile uitgereikt. De voorzitter van de vereniging, de heer T. van der Schaaf, bedankte de jeugdkommissie en verder allen die een aandeel hadden in het welslagen van dit toernooi, waardoor de jeugd van Scelveringhc een bijzonder fijne dag beleefde. A2-klasse: HE Frans Swinkels, DE E. van Dijck, HD A. Kempees/P. Weijling, DD E. van Dijck/B. Witte, GD I. Jongen/L. Lavalette. Klasse B: HE J. v. d. Werff, DE T. Tienpond, HD J. v. d. Werff/R. Wal- tenberg, DD C. Christiaanse/A. van Dijck, GD T. Lammers/T. Tienpond. Klasse CI: HE R. Toonen, C. van Raalten, HD D. Bumkens/R. Toonen, DD J. Geschiere/J. Hoefnagel, GD J. v. d. Werff/I. Geschiere. Hieronder volgen de uitslagen van de eerste twee bekerronden, gehou den in sporthal Onderdak. Brogum (2e klas) won met 5-3, w.n.s. van Bijmakelaardij (le klasse). Datzelfde deed Toren Boys, die als eerste klasser met 5-3 van tweede klasser Stella Boys won. ZZ'72 was als tweede klasser met 4-3 de betere van eerste klasser SKNWK. De Steeg en Bijmakelaar dij 2, beiden uitkomend in de tweede klasse konden alvast kennismaken voor de kompetitie. De Steeg won met 3-1. Stella Boys 2 (derde klasse) moest het opnemen tegen eerste klas ser Skol Boys 2 en verloor met 2-4. Dreischor (3e klasse) leed een 2-3 ne derlaag tegen eerste klasser FC Kerkwerve. Tweede ronde In de tweede bekerronde vielen ho ge uitslagen te noteren. Brogum 2 (3e klas) verloor met maar liefst 1-8 van eerste klasser Mevo. Country Club (leklas) won met 11-3 van het tweede team, dat in de tweede klas uitkomt. Bruse Boys maakte de grootste klap per: de v.v. Oosterschelde (derde klas) ging met 13-0 ten onder tegen deze tweede klasser. Renesse (3e klas) verloor met 2-3 van Mevo 2 (2e klas). Derde klasser Sporthuis ZZ won met 11-1 van derde klasser Zee- landia. Ook SVOWK 2 (3e klas) moest aan een ruime nederlaag gelo ven. Skol Boys (le klasse) was met 10-3 te sterk. Die Gouwe werd vrijge loot in de tweede ronde. Met zonnewarmte... LONDEN, 22-8. De 37-jarige Britse ingenieur Julian Nott is er zaterdag als eerste ingeslaagd het Kanaal over te steken met een hete-lucht-ballon die alleen door zonnewarmte in de lucht wérd gehouden. Nott startte bij Canterburry en meldde minder dan twee uur later zijn aankomst in de buurt van Calais Begin deze week had hij het ook ge probeerd, maar toen draaide de wind „Flitsen" uit het buitenland HERAKLION, GRIEKENLAND. Alle 300 passagiers zijn van boord ge haald van het 4.500 ton metende Egyptische schip Suria dat vrijdag voor de kust van Kreta aan de grond liep. COLOMBO. De regering van Sri Lanka heeft censuur ingesteld op de pers. Vier dagen geleden werd de noodtoestand afgekondigd na een golf van geweld en ongeregeldheden. De plaatselijke kranten en buitenlandse correspondenten hebben van het mi nisterie van voorlichting opdracht ge kregen hun berichten over de noodtoe stand aan de censuur te onderwerpen. LA PAZ. De mijnwerkers in de Boli viaanse mijnen „Siglo XX" en Caravi hebben een onbeperkte staking uitge roepen totdat de omstandigheden waaronder een leider van de mijnwer- kersbond, Cossio Meruvia, is omge komen, zijn opgehelderd Dit hebben afgezanten van de mijnwerkers voor de Boliviaanse bisschoppenkonferen- tie verklaard PARIJS. Osra Bani-Sadr, echtgeno te van de afgezette Iraanse president Abolhassan Bani-Sadr, is zaterdag avond met hun achtjarig zonntje Ali op het Parijse vliegveld Charles de Gaulle aangekomen. Zij kwamen via Karatsji uit Peking. De start van het peloton. De Nederlandse beroepsrenners zijn bezig aan hun laatste voorberei dingen voor de wereldkampioen schappen op de weg die zondag a.s. in Tsjechoslowakije zullen plaats vin den. Een groot deel van de Neder landse selektie was zondag aanwezig in de Grote Schelde Prijs te Hooger- heide, een wedstrijd over 160 km op een parkours van ruim 11 km. Al zeer vroeg in de wedstrijd was er een ontsnapping met o.m. Hennie Kuiper, Jacques Hanegraaf en Jac ques van Meer. Na een bijzonder boeiende koers heeft Johan van de Velde vrijdag de prof Ronde van Huijbergen gewon nen. In het Brabantse dorp met 2200 in woners waren meer dan 10.000 toe schouwers aanwezig om de profs aan het werk te zien. Vanaf het startschot zat het spel direkt op de wagen en werd de een na de andere vluchtpo ging ondernomen. Bijzonder aktief hierbij was vooral Gerrie Knete- mann, die er klaarblijkelijk op ge brand was om in zijn woonplaats te winnen. Zeven renners, waaronder Knete- mann, wisten zich 13 ronden voorhet einde uit het peloton los te werken. Met nog twee ronden te gaan slaag den Van de Velde, Van der Poel en Van Meer erin uit de kopgroep weg te vluchten, waarna Van de Velde op zijn beurt in de laatste ronde zijn twee vluchtmakkers nog wist los te rijden. De uitslag: 1. Johan van de Velde de 77 km in 1.36.38; 2. Adri van der Poel; 3. Jacques van Meer; 4. Rik van Linden (Bel.); 5. Jan Jonkers; 6. Ger rie Knetemann; 7. Hennie Kuiper; 8. Ad Tak; 9. Hans Langerijs; 10. Ad van Peer. Een week voor het wereldkampi oenschap heeft Jan Raas zondag in het Belgische Kaprijke getoond weer in goede vorm te zijn. De Zeeuws wist de wedstijd over 182 km winnend af te sluiten door in de eindsprint de beide Belgen Rudy Matthijs en Etienne de Beule vrij ge makkelijk te kloppen. Raas legde de 182 km af in 4 uur en 15 minuten voor, 2. Rudy Matthijs (Bel); 3. Etienne de Beule; 4. Bennie Vermeulen (Bel) op 35 sec.; 5. Ludo Peeters (Bel). Gerrie Knetemann werd 15e op 2 min; Joop Zoetemelk 15e op 4 min., terwijl Cees Priem zich als 29e klasseerde. Joop Zoetemelk behaalde zaterdag in het profkriterium te Pijnacker zijn zesde seizoenoverwinning. De 25.000 toeschouwers, die het parcours omzoomden kregen een levendige Nadat halverwege de wedstrijd de voorsprong van de vluchtgroep was uitgelopen tot drieëneenhalve mi- koers te zien, waarin negen ronden voor het einde de beslissing viel. Zoe temelk slaagde er toen in uit he pelo ton te ontsnappen, waarna zijn ploeggenoten op vakkundige wijze het veld afstopten. Met 15 seconden voorsprong op Theo Smit ging de in Frankrijk wo nende Nederlander als winnaar door de finish. De uitslag: 1. Joop Zoetemelk de 95 km in 2.15.51; 2. Theo Smit; 3. Adri van Houwelingen; 4. Theo de Rooy; 5. Bert Oosterbosch; 6. Hanse Lange rijs; 7. Peter Zijerveld; 8. Martin Rietveld; 9. Roelof Groen; 10. Jos Schipper. Pijnlijke vergissing UTRECHT, 21-8. Tijdens de ere-cermonie van het ko gelslingeren deed zich een pijn lijk incident voor. De West- duitser Sahner, die op het plat form geflankeerd werd door de Russen Dorojon (zilver) en Ko- rovin (brons) zag tot zijn te leurstelling de Oostduistse vlag omhoog gaanKennelijk waren de vlaggehijsers nog niet gewend aan het feit dat ook wel eens een niet-Oost- Europese deelnemer Europes- se jeugdkampioen wordt. UTRECHT. Rokers krijgen van de Nederlandse spoorwegen in de toe komst minder ruimte in de trein. In nieuw te bestellen materieel zal de een verhouding roken-niet roken van 1:2 aanhouden. Treinen die „een tro- te beurt" krijgen zullen geleidelijk ook aan die verhouding worden aan gepast. SCHEEPVAART Nedlloyd Dejima, 20-8 van Le Havre naar Fos sur Mer. Nedlloyd Rockanje, 19-8 van New York naar Charleston. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Aangenomen het beroep der Gene rale Synode der Nederlandse Her vormde Kerk tot predikant voor bui tengewone werkzaamheden (geeste lijk verzorger Strafinrichting te Veenhuizen): D. van Veen, Oldehove en Niehove (part-time). Gereformeerde Kerken Prep. geëxamineerd en door de classis Schiedam beroepbaar gesteld: J. Hage, Achterijk 57, 3243 AA te Stad aan 't Haringvliet. H. W. Basti- aans, Dalenk 23, 7371 DE Loenen (Gld.). Aangenomen naar Tijnje (als pasto raal werker): A. Schraal, pastoraal medewerker, Krabbendam. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) nuut werden zij uiteindelijke toch door het peloton terug gepakt. Demarrage Met nog vijftien kilometer te gaan demarreerde de Nederlandse kampi oen in de achtervolging Bert Ooster bosch, nog steeds rijdend in een witte trui. In een fraai gereden solo, waarbij zijn voorsprong op een gegeven mo ment nog opliep tot één minuut, wist hij met 15 sekonden voorsprong op Adri van Houwelingen, die de spurt van het peloton won, winnend door de finish te gaan. De uitslag: 1. Bert Oosterbosch de 160 km in 4.20.18; 2. Adri van Houwe lingen op 15 sec.; 3. Heddy Nieuw- dorp; 4. Ronnie van Marcke (Bel); 5. Gary Lemont (VS); 6. Fons van Kat wijk; 7. Adri van der Poel; 8. Gerrie van Gerwen; 9. Ad Wijnands; 10. Ron Vromans (VS). Wat biedt de BEELDBUIS? DINSDAG 25 AUGUSTUS NED. I: De oud testamentistische figuur Esther staat vanavond cen traal in Bijbelverhaal van de EO. Hierna wordt de slotaflevering uit gezonden van Het ontstaan van de wereld. Voorproefjes van de te ver wachten EO programma zijn te aan schouwen in Twaalfde editie. Aktua- liteiten en een dokumentaire zijn te verwachten in Tijdsein en in Inter mezzo wordt een muzikaal program ma op het scherm gebracht. Met De nieuwe mens wordt een nieuwe filo sofische getinte serie gestart over ei gentijdse politiek en godsdienstige opvattingen. De NOS neemt het pro gramma over en wel met het journaal en Den Haag vandaag en uit de tele- novellenreeks dit keer Wie krijgt de kat NED. II: Zo vader zo zoon opent het NCRV programma gevolgd doorKer- kepad '81 dat dit keer aandacht besteed aan de kerken en kloosters in Delft. Na het journaal het Belgische tv spel De blijde dag naar de gelijk namige novelle van Stijn Streuvels. Het stuk speelt zich af in 1900 en het jonge weesmeisje Helene slijt haar leven op een strenge kostschool. Plotseling mag ze zo maar een dag weg. Gewoon naar haar oom om er te picknicken. Daarna wordt ze weer te ruggestuurd naar de troosteloze strengheid van de kostschoolDan de quiz Speel's met licht klassiek. Tot slot van de avond de aktualiteitenm- briek Hier en nu en Tien woorden waarin dr. von Meyenfeldt ingaat op het achtste gebod van de Tien gebo den. DINSDAG 25 AUGUSTUS NED. I: 13.00 en 18.00 uur Nieuws voor doven: 18.55 Berebooi: 19.00 Bij belverhaal: 19.05 Het ontstaan van de wereld19.50 Twaalfde editie: 20.20 Tijdsein20.50 Intermezzo 21.00 De nieuwe mens21.25 Tenslot te; 21.37 Journaal: 21.55 Den Haag vandaag; 22.10 Het korte spel; 22.50 Nieuws; 22.55 Nieuws voor doven. NED. II: 18.57 Nieuws; 18.59 Zo va der, zo zoon; 19.25 Kerkepad '81; 20.00 Journaal; 20.27 De blijde dag; 21.35 Speel's met licht klassiek; 22.35 Hier en nu; 23.15 Tien woorden; 23.30 Nieuws. P.V. „Zierlck" Zierikzee Wedvlucht vanuit 's-Hertogen- bosch op 22 augustus 1981. Afstand 94 km. In concours 362 duiven. Gelost 11.00 uur. Aankomst le duif 12.45 uur, 893,19 m/min.; laatste prijsduif 13.18 uur, 689,78 m/min. J. Verwijs 1, 19, 47, 50, 62; G. J. Bakker 2, 4. 6. 9, 17, 24, 29, 30, 31, 58. 66. 78; M M. v. d. Wielen 3, 18, 34. 39, 53; M. K. Krijger 5, 13, 21. 81; A. Stoutjesdijk 7. 10, 16, 22. 23, 27. 61, 63, 73, 80, 91; E, Kloet 8. 48; J. den Hengst 11, 20, 28, 33. 38. 49. 55. 57, 67. 69. 82. 85. J. v. d. Sande 12, 14, 40; J. Krijger 15, 45. 75, 79. 90; L. J de Bruijn 25; M. C. Bolle 26. 60, 86. 89; F. Maijs 32. 42. 65. 71. 74; W. Heijboer 35, 36, 43. 44. 46. 59, 72, 88; komb. v. d. Maas 37. 54, 70. 76. 83; J. C. Barre voets 41; B. A. de Bruijn 51, 77; C. v. d Hoek 52, 68; C. M. Kloet 56. 64. 84. 87. HEUMEN. Voor de tweede keer in vier maanden hebben onbekenden za terdagochtend brand gesticht op de brug in aanbouw over de Maas bij Heumea De schade is volgens de rijks politie aanzienlijk en 2al de oplevering van de brug op nieuw met enige maan den vertragen. De vissers van de sivarte klip 47. Noren hier? Dat zou prachtig van pas ko men. Verheugd roept de Noorman de schepen aan, maar geen getuid laAt zich horen, daar. „Wees voorzichtig", mompelt Bolan, „ge weet niet wat zich misschien voor schurken aan boord bevinden. „Dat zullen we gauw genoeg weten", geeft Eric opgeruimd ten antwoord, maar het zal waarachtig wel meevallen. Samen met de oude Gotenkrijger en enkele van Axe's mannen begeeft hij zich naar de twee drakkars, die half verborgen tussen dicht gebladerte en toegedekt met zeilen, aan de rand van het moeras liggen. Het is stil aan boord, zo stil, dat Eric het toch maar beter Acht, de wapens gereed te houden. Maar er ge beurt niets wanneer zij voorzicht aan dek klauteren, de schepen zijn verlaten Ovct de neergehaalde mast zijn zeilen gespannen en daaronder ontdekt de Noorman een aantal kisten en manden, tot aan de rand gevuld met kruiken, water en dicht opgebon den bundels gedroogd vlees en vis. „Vreemd." mompelt Bolan fronsend, „wat betekent al die leeftocht? en zie wapens, kle ding. alles, genoeg om desnoods een jaar lang de zee op te gaan. Peinzend laat Eric zijn ogen over het dek glijden. De krijgers die hij bij zich heeft kun nen hem niet zeggen, of dit misschien Axe's schip is geweest het zou wel toevallig zijn. Eensklaps bukt hij zich. als hij een luik ont dekt in het voordek, en als hij dit opent slaakt hij een kreet van verbazing het ruim is bij na tot de rand gevuld met goud en kostbare sieraden

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 5