Ankerbehandelingsvaartuig „Arca" meerde zaterdag af op werkeiland Neeltje Jans „De Stern'- Noordgouwe Fuiken gestolen organiseerde aktiviteiten j»— Lijken aangespoeld te Burghsluis en Zijpe Z.V.U. organiseert kursussen op Schouwen-Duiveland In komend seizoen Dode bij schietpartij STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 24 augustus 1981 Nr. 22987 3 MORIAANSHOOFD J 1 f A. v. d. H. deed zaterdag aangifte NOORDGOUWE. 21-8. In Den Owe «ijn de Sterntenniskampioenschap pen gehouden. De wedstrijden, waarvoor het idee pas maandag jl. werd geboren, bie ken bijzonder aan te slaan. Was het in eerste Instantie de direktie van de Stern onbekend zoveel tennisliefheb- bers onder de vaste gasten te hebben, via een enquête bleek dat een groot aantal mensen weieens met de sport wilden kennis maken. Toernooi en kursus Ondanks het kort tijdsbestek heeft de initiatiefnemer Chris van der Nat kans gezien voor de gcoefenden een toernooi in elkaar te zotten, maar bo vendien een minikursus voor de orr geocfondon te organiseren. Omdat vooral bij de laatste groep het en thousiasme groot is, zullen volgend jaar zeker ook voor deze sport meer Stern aktiviteiten te verwachten zijn. Vanwege deze verwachting kon een der deelnemers niet nalaten op te merken dat, deze sport bij het rijtje bestaande aktiviteiten opgeteld, al leen maar zou kunnen gaan beteke nen dat 1981 veel te weinig weekends zal bevatten. SEROOSKERKE Aggregaat gestolen öp het werkterrein van Schelp- hoekhaven is, waarschijnlijk in de bouwvakvakantie een diesel-aggre gaat gestolen ter waarde van 2.000,- Eigenaar is Rijkswaterstaat, waar van personeel vorige week het appa raat, toen het nodig was, mistte. Kursus Bloemschikken De Huishoudelijke Vereniging Ten Plattelande organiseert een kursus bloemschikken in het dorpshuis te Serooskerke. Deze kursus begint op maandag 7 september en bestaat uit zes lesavonden, onder leiding van mevrouw Bulk (voor tijd: zie agenda). Belangstelledenden kunnen zich telefonische melden bij 01119- 1367 of 01117-1351, na 18.00 uur. ELLEMEET Benzine te duur Een onbekend persoon, die de ben zineprijs aan de pomp te duur vond, tapte 30 liter uit de auto van H. d. C. uit Brugge (België), wiens auto aan de Dorpsstraat stond geparkeerd. De benadeelde deed van de diefstal aan- - gifte. SCHARENDIJKE Anker gestolen Ten nadele van een jacht, eigena resse mevr. wed. ten C.-D. is een an ker met ketting en 40 meter lijn gestolen. Het jacht lag in de jachtha ven van Scharendijke. Uitgeweken voor haas? In de nacht van vrijdag op zaterdag reed R. D. uit het West-Duitse Hürth, komend van de Kampweg de Kuier - damseweg op. Daarbij nam hij de bocht te ruim, omdat hij volgens zijn verklaring moest uitwijken voor een haas. Bij deze manoeuvre dook hij de berm in en het steile talud af. Met snij wonden en een hersenschudding werd D. naar het Zweedse Rode Kruisziekenhuis overgebracht. Dok ter Bruël uit Brouwershaven ver leende de eerste hulp. De zoon van D. (passagier) kwam met de schrik vrij. De auto raakte totall-loss. DREISCHOR Botsing trekker-auto Op de T-kruising Bogaardweg- Blooijsedijk reed de trekker met aan het stuur J. D. uit Zonnemaire links af, juist toen de auto van A. S. uit Eindhoven naderde. S. zag te laat de richtingaanwijzer en reed op de trekkker. De voorzijde van de auto werd beschadigd; de trekker liep ge ringe schade op. OXJWERKERK Beheerder mishandeld Op camping ,,De Vierbannen" aan de weg van de Buitenlandse Pers werd de beheerder in het weekend, na wat meningsverschillen, mishan deld door een groep van 13 duikers. Na de aftuiging smeten de heren nog een raam in en verdwenen met grote snelheid met hun auto's. Ook hier volgde aangifte bij de politie. DUIVELAND Evenementen Bond van Plattelandsvrouwen Ieder die meehielp de „Duiveland- dag" tot een sukses te maken (de op brengst was 600,-) wordt door de af deling Schouwen-Duiveland van de Bond van Plattelandsvrouwen dank gezegd. De afdeling heeft weer veel plannen voor het nieuwe seizoen. Donderdag 27 augustus staat een BURGHSLUIS/ZIJPE, 21-8. Vrijdagmorgen rond 09.00 uur ontdekte perso neel van het werkeüand Neeltje Jans langs het strandje aldaar een lijk. Het was van het manlijk geslacht en gekleed In T-shirt en zwembroek en verkeer de in verre staat van ontbinding. Daar het stoffelijk overschot op Zeedijk in het Keeten, tesamen met grondgebied van de gemeente Veere vrienden was gaan duiken en niet werd gevonden verrichtte dokter meer boven is gekomen. Het stoffe- Oosterhof uit die plaats des middags lijk overschot is overgebracht naar de lijkschouwing in het Zweedse Ro- het morturarium van het Zweedse de Kruisziekenhuis te Zierikzee. De Rode Kruisziekenhuis te Zierikzee. Rijkspolitie te water heeft nog een enkel vermoeden wie deze persoon is. Het stoffelijk overschot zal in Veere ter aarde worden besteld. Zijpe Zaterdagmorgen omstreeks 09.15 uur ontdekte personeel van de veer boot „Zijpe" bij de Zijpehaven een drijvend lichaam, gekleed in een rub- berpak. De bemanning van de veer boot heeft het lichaam geborgen en de diverse instanties gewaarschuwd, waaronder de R.P. te water. Deze stelde vast dat het de 33-jarige J. D. A. v. Asten uit Tilburg was, die op 6 augustus ter hoogte van de camping Oud Kempen in Stavenisse vanaf de bezoek aan het waterschap „Schou wen-Duiveland" te Zierikzee op het programma. De volgende bijeenkomst van de bond is op 23 september in het dorps huis van Ouwerkerk. In het kader „De boer, uw buurman" wordt op 17 september een bezoek gebracht aan het fruitbedrijf van de fam. J. A. Klompe te Zonnemaire. Een datum om te onthouden is 22 oktober: de viering van het 35-jarig bestaan van de afdeling. Kursussen Diverse kursussen staan op het winterprogramma. Engels op de vrij dagmiddagen; volksdansen een keer per twee weken (eerste les 6 oktober), Besteedbaar inkomen, start 13 okto ber, Beter bewegen (12 lessen, start op 7 september), Hindeloper en oud Noors schilderswerk, (eerste les 15 september) en Reparatie in huis, 8 lessen te beginnen op 22 september. Inlichtingen en opgaven voor de kur sussen: tel. 01115-1262'. (Herplaatsing wegens misdruk in vrijdagnummer. Red.). Vergadering onderwijskommissie De onderwijskommissie van de ge meente Duiveland houdt maandag 31 augustus een openbare vergadering in het gemeentehuis te Nieuwerkerk. De agenda vermeldt onder meer Be handeling van de gevolgen van de nieuwe rijksregeling subsidiëring schoolbegeleiding per 1 januari 1982 en informatie over procedures, die thans lopen betreffende verlenging tijdelijke dienstverband bepaalde leerkrachten met het oog op de terug loop van het leerlingenaantal en on derhoud gebouwen bijzondere scho len. Voor aanvang van de vergadering dient bij de voorzitter bekend te zijn wie van de aanwezigen van het spreekrecht gebruik wenst te maken. SCHOUWEN-DUIVELAND, 22-8. De Z.V.U. organiseert voor het nieuwe seizoen, weer een belangrijk aantal kursussen, die hieronder worden aange tipt. Een kursus Engels (25 avonden van één uur). Gedoceerd wordt op vier ni- veau's: beginners, twee vervolgkur- sussen en konversatie. Docenten: H. de Ligt en W. A. H. van den Eynde. Een kursus Frans op vier niveau's: 25 avonden van één uur. Docente: me vrouw J. J. E. de Jong-Koutstaal. Een kursus Duits op dir niveau: 20 avonden van 1 lh uur. Docente mevr. U. Pothaar-Quinting. Verder: een kursus Nederlands mo derne litaratuur. Aanvang 28 sep tember; kennismakingsavond 15 sep tember. Lessen om de veertien da gen. Docent: E. Plette. Een kursus Kunstgeschiedenis; aanvang 13 janu ari; 8 woensdagavonden van elk 2 uur. Docent mr. W. P. Martens. Een kursus Boekbinden. De lessen wor den gegeven bij Drukkerij Lakcn- man Ochtman. Vijftien maandaga vonden van 18.30-21.30 uur. Docent: P. v. d. Blom. Een kursus: tuinaanleg en onderhoud; R.S.G. ..Prof Zeeman". Acht theorie-avonden (7-21 september; 5-26 oktober, 9-23 en 30 november en 14 december) en twee praktijklessen. Docent J. J. Does- wijk. Fotografie Een kursus Fotografie. „Prof Zee man". Zes maandagavonden (eerste avond 28 september). Lessen van twee uren. Docent: L. Koper. Een kursus Filmen. „Prof Zeeman"; 8 maandagavonden; eerste avond 8 fe bruari. Docent: D. Dool. Genees krachtige kruiden. „Prof Zeeman"; 10 dinsdagavonden. Eerste avond 15 september. Tien avonden (19.30-21.00 uur). Docent: A. G. J. van de Eynde. Alternatieve voeding. Prinses Julia- naschool. Zeven dinsdagavonden van 19.00-22.00 uur. Najaarskursus (be gin) 15 september (19.00 uur); voor- kaarskursus: 16 februari (19.00 uur) Een kursus Antiek. Borsboom An tiek (Havenplein). Tien maandaga vonden van 19.30-21.00 uur. Begin maandag 2 november. Docenten L. D Borsboom (en assistenten). HONTENISSE, 23-8. De 40-jarige I. Bulucu uit Terhole (gemeente Honte- nisse) is zondagavond om het leven gekomen door een schietpartij voor zijn huis. Zijn zestienjarige zoon, die hem te hulp wilde snellen, is gewond ge raakt. Hij ligt in een ziekenhuis in Hulst. De rijkspolitie heeft dit maan dagochtend meegedeeld. De dader is nog niet aangehouden. Volgens de politie was de heer Bu lucu rond tien uur zondagavond met zijn vrouw en vier kinderen terugge keerd van een bezoek aan kennissen. Toen hij zijn auto voor zijn huis had geparkeerd stapte uit een eveneens geparkeerde auto een man die van dichtbij een aantal schoten en rende naar buiten. Hij werd door de dader in een been geschoten. De schutter reed daarna snel weg. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM. De 45-jarige schip per D. Verboom uit Terneuzen is ge wond geraakt nadat hij bij een onge luk op zijn tank schip „Corrie" met rokend zwavelzuur in aanraking was gekomen. DEN HAAG. De huidige loonsup- pletieregeling vertoont een groot aantal gebreken. De criteria die voor toepassing ervan gelden mogen op papoer hard lijken, in de prakrijk zijn ze onderwerp van een aantal sub jectieve beoordelingen op de arbeids- bureaus. IJMUIDEN. De Nederlandse rege ring moet zich uitspreken tegen de deportatie van bijna 1200 mensen uit het kamp Nijanga bij Kaapstad in Zuid-Arfrika. Ook moet de regering de gedupeerde bezinnen materieel te hulp komen. EDE. Op het politiebureau in Ede is een dienstpistool terugbezorgd, dat zes weken geleden was gestolen uit de woning van een edese politiea gent. ROTTERDAM. De rijkspolitie van Kerkdriel heeft vier mannen aange houden die ervan worden verdacht in Rotterdam voor enkele tonnen aan graafmachines te hebben gestolen. Ze zijn overgedragen aan de Rotter damse recherche. DOORN. De politie van Doom heeft zondagavond een zeventienjari ge inwoner van die plaats aangehou den, die ervan wordt verdacht zater dagmiddag een verkeersongeval met dodelijke afloop te hebben veroor zaakt en daarna te zijn doorgereden. ROTTERDAM. De voorbereidings fase van het nieuwe Walradar- systeem voor het Nieuwe Waterweg gebied is ten einde. Burgemeester en wethouders van Rotterdam zijn met definitieve voorstellen gekomen, die donderdag aan de gemeenteraad worden voorgelegd. ROERMOND. Het plan van de Ne derlandse hartpatiënten vereniging om in Limburg een centrum voor open-hartoperaties te stichten, dat eerder werd afgewezen, maakt thans wel kans op verwezenlijking. Dit zei zaterdagmiddag de voorzitter van deze vereniging P. van Overveld uit Roermond. ROTTERDAM. De havenarbeids- inspektie heeft het Rotterdamse stukgoedbedrijf Seaport Terminals werktijdverkorting verleend tot een maximum van veertig procent. De re geling gaat maandag in en geldt voorlopig voor een periode van zes weken, aldus direkteur J. Mol zater dag. NIJMEGEN. Een 60-jarige Nijme- genaar wordt ervan verdacht de afge lopen jaren cirka veertig partikulie- ren en bedrijven (banken, verzeke ringsmaatschappijen) voor cirka zes ton te hebben opgelicht. De man is, naar de Nijmeegse politie zaterdag meedeelde, elf dagen geleden aange houden. Het vaartuig de „Arca" zal de komende jaren worden ingezet bij de verankering van de grote werkschepen in de mon ding van de Oosterschelde. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) NEELTJE JANS, 22-8. Zaterdag meerde het opmerke lijke schip de „Arca" af aan het werkeiland Neeltje Jans. Het betreft een zogenaamd ankerbehandelings- vaartuig. Kon. Mij Tuinbouw en Plantkunde De afdeling Schouwen-Duiveland van de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde, organi seert op zaterdag 5 september een ex- kursie naar de fuchsiakwekerij Van 't Westeinde te 's-Heer Arendskerke. Deze kwekerij heeft - als enige in Ne derland - nog notebomen. Ook ent men op dit bedrijf fruitbomen. ZIERIKZEE Schampschade Twee auto's liepen zondagmiddag schampschade op aan de Laan van Sint Hilaire. J. H. uit Lisse wilde de laan oprijden, maar werd daarbij ge hinderd door in de berm (fout) gepar keerde auto's. H. op zijn beurt hin derde het tegemoetkomende verkeer en raakte de auto van H. H. uit Dron- ten. J. Willemse jubileert bij Zeelandia De heer J. Willemse, hoofd verkoop binnendienst bij Zeelandia is veertig jaar aan dit bedrijf verbonden. Ter gelegenheid van dit jubileum is er dinsdag 1 september een receptie in Mondragon. (Aanvang 19.30 uur). Algemene vergadering bestuur Waterschap Dinsdagmiddag 8 september wordt in 's Landskamer de 6$e algemene vergadering van het bestuur van het Waterschap Schouwen-Duiveland ge houden. Na de vergadering zal een bezoek worden gebracht aan de glooiïngswerken op de Noordbout. Aanrijding Zaterdag reed de automobilist R. v. d. B. uit Sommelsdijk vanaf het Ha venplein richting Mol en sloeg na richting te hebben aangegeven, links af, juist toen hem de bromfietser J. d. O. uit Brouwershaven passeerde. Er ontstond schade aan beide voertui gen. Vijf schapen doodgebeten Van een groep schapen, eigendom van M. A. S. uit Zierikzee en grazen de aan de Steenovenseweg werden er vrijdag drie doodgebeten door twee honden. Later stierven nog twee zwaar gewonde dieren. De honden waren eigendom van G. F. en F. v. P.. beiden uit Zierikzee. Het schip zal ingezet worden bij het verankeren van de grote werk schepen in de monding van de, Oosterschelde. Deze grote werksche pen liggen vaak met acht ankerpalen vast en dienen na verloop van tijd verplaatst te worden. Bijzondere voortstuwing De „Arca" is 30 m lang en 10 m breed. Het schip werd gebouwd door Niestern-Sander B.V. in Delfzijl, waar het op 5 juni jl. te water werd gelaten. Het bijzondere van dit vaartuig is de wijze van voortstuwing. Dat ge schiedt met vier roerpropellors op el ke hoek één. HAAMSTEDE Vals alarm Onbekenden hebben in de afgelo pen drie zaterdagen de politie tever geefs naar de J. J. Boeijesweg gediri geerd, eenmaal met een melding over brand, later vechtpartijen en dit weekend een aanrijding met gewon den. Bij onderzoek door de politie bleek er niets aan de hand te zijn. De politie tast nog in het duister, wie de ze misselijke meldingen doorbelt. Brandweeroefeningen De brandweer uit Haamstede heeft zaterdagavond, op een bouwterrein van Kavero aan de Zandweg een de monstratie gegeven van het redden van mensen uit brandende auto's en het blussen daarvan. Alles met het modernste materiaal wat momenteel daarvoor gebruikt wordt. Het werd een buitengewoon gebeuren, omdat dergelijke kalamiteiten gelukkig maar zelden voorkomen. Jammer dat de belangstelling maar zeer matig was. Deze demonstratie was eerst gepland op de Ring Promotion-slot- avond, doch verschoven naar zater dag. RENESSE Autodieven betrapt Zaterdagnacht konstateerde een politiepatrouille dat in het struikge was van een parkeerterrein aan de Laone een V.W.-kever was verscho len. Uit de auto waren divese acces soires gestolen. Een uitgezette poli tiepost zag te 02.00 uur een auto nade ren met 4 personen er in. Twee ervan stapten uit, startten de kever en re den richting Zierikzee, gevolgd door de andere auto. De politie zette de weg bij de stoplichten Laan van St. Hilaire af en hield de twee auto's aan. De vier inzittenden werden Deze wat afwijkende konstruktie maakt het mogelijk dat het schip zeer goed kan manoeuvreren en zelfs dwars op de stroom zijn werk nog verrichten. Het schip werd speciaal gebouwd in het kader van de Ooster schelde werken en heeft 4,5 miljoen gekost. voorlopig vastgezet in het politiebu- ro. Het zijn: R. M. J. B. (25) uit Steen bergen, B. M. S. d. L. (18), Breda, E. L. d. L. (17) eveneens uit Brede en J. F. P. B. (16) uit Etten-Leur. De kever was van F. A. M. P. V. uit Udenhout. Vechtpartijen Zaterdagavond had de politie het weer moeilijk bij het ingrijpen in en kele 'Vechtpartijen. In „De Luifel" maakten 4 Duitse jongens het zó bont' dat de eigenaar hen buiten zette. Daarbij ging het niet zachtzinnig toe en werd een van de oproerkraaiers door de hond in zijn achterwerk ge beten. Een zelfde feit deed zich voor in bar „Pigalle" waar, wederom Duitsers hun glazen bier mee naar buiten wilden nemen. De portier trachtte dit te verhinderen door ge bruik te maken van gericht voeten werk. De Duitsers deden aangifte. Portemonnees gestolen In bar ,,'t Roefke" werden zater dagavond twee dames van rond de 19 jaar beroofd van hun portemonnees die in tasjes waren opgeborgen. Het waren A. v. d. H. en C. v. Z. beiden uit Montfoort. Het gestolen bedrag bedraagt ca. 355,-. Muzikale afsluiting seizoen Vrijdagavond verzorgde het fan- farkorps „Luctor et Emergo" uit Re- nesse onder leiding van de heer J. H. Blom, samen met de drumband on der leiding van de heer A. J. Padmos, voor een muzikale afsluiting van het toeristenseizoen te Renesse. Door de fanfare, gezeten op het grasveld langs de kerk en de drum band staande, werd een aantrekke lijk afwisselend programma geboden van ongeveer een uur. Lampendra gers zorgden voor een zeer sfeervolle verlichting, wat het geheel nog aan trekkelijker maakte. In het programma werden ko raalachtige melodieën afgewisseld met vlotte populaire nummers zoals bijvoorbeeld een selektie uit de mu sical Hair, een Paso Doble en mar sen. Drumband en fanfare waren zo wel alleen als gezamenlijk te be luisteren. Tesamen werden onder meer „Tempo Latino" gespeeld in een arrangement van J. H. Blom en Drumbo in een arrangement van La- zeroms. Het gebeuren oogstte veel enthou siasme en bijval van het publiek, zo dat kan worden gesteld dat het eve nement een waardige afsluiting vormde van de lange reeks goed geslaagde evenementen, die geduren de deze zomer werden georganiseerd. AMSTERDAM. G edepet eerde Sta- tan van Noord-Holland hebben in principe besloten aan provinciale Staten voor te stellen een bedrag van een miljoen gulden ter beschikking te stellen als provinciale bijdrage in de steun verlening aan de NSM-werf in Amsterdam. ROTTERDAM. De eigenaar van een schildersbedrijf aan de Rotterdamse Erasmussingel is neergeschoten toen hij een emmer gooide naar twee ge wapende mannen die geld eisten. De man overleed later. Het slachtoffer is de 51-jarige W. M. Fischer uit Hen- drik-ldo-Ambacht. De overvallers zijn voortvluchtig. ECHT. Op de gemeentelijke stort plaats in hef Midden-Limburgse Echt zijn chemische afvalstoffen aangetrof fen die vermoedelijk afkomstig zijn van keramische industriên. Dit heb ben gedeputeerde staten van Limburg meegedeeld. De stortplaats is opgeno men op de lijst van met vergiftigde stoffen besmette stortplaatsen en zal nader worden ondei cochL ZIERIKZEE. Een plaatje ezakt van vóór de oorlog van de Zuidhavenpoort e.o. De gerestaureerde weergangen waren er nog niet en het cn/é aan de west flank was nog niet afgebroken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 3