CDA-fraktie moet „ja" of nee" zeggen van formateurs AGENDA MILIEU EN DAM „Bottleneck": f 4,5 miljard Israël en de wapenexport „Dode" met 'vakantie Bedreiging mensen Verwoestende moesson in India Geen „free shops meer Vrouwen in de brandweer Van Gelder failliet Onderzoek naar dodelijk schot Bij zwemmen verdronken Jongetje verdronken 2 Of het ekologisch systeem van de Oosterschelde als gevolg van toe komstige sluitingen van de in aan bouw zijnde Oosterscheldedam, op den duur een opstopper krijgt, gaat afhangen van de sluitingsregiem. Een recent onderzoek door medewer kers van het Delta-instituut voor Hy- drobiologisch Onderzoek (Yerseke) heeft aangetoond, dat frekwente (b.v. elkaar snel opvolgende) en lang duriger sluitingen, funest gaan wor den voor het milieu. Het zal er der halve om gaan dat de toekomstige sluitingsmogelijkheid alleen bij hoge uitzondering wordt benut. Bij te vaak en te langdurige sluitin gen komen fauna en flora in ernstig gevaar en zullen zeker ook de visse- rijbelangen in de knel komen. Reeds in de periode van de harde open-gesloten-strijd m.b.t. de Ooster schelde werd veelvuldig gewezen op de milieugevaren. Nu de technische ontwikkeling niet meer is terug te draaien, gaat het er om dat met groot - vooral milieubewust - inzicht gehan deld wordt; alleen dus wanneer een zeer ernstige storm- en vloedsituatie een niet te loochenen bedreigiÉg vormt van het Oosterschelde-delta- gebied. Het is goed dat reeds in dit stadium hier van wetenschappelijke wijze op wordt gewezen, want zowel direkt verantwoordelijken als direkt en in- direkt belanghebbenden zullen aan die (toekomstige) situatie moeten wennen en er zullen stellig talrijke „verleidingen" zich voordoen, de Oosterschelde op slot te doen. Het is nodig te weten welke milieubedrei gingen er dan ontstaan en hoe groot die zijn. Volledige duidelijkheid over het sluitingsregiem schijnt er thans nog niet te bestaan en het hangt na tuurlijk van talrijke faktoren af, maar de bespreekbaarheid van deze zaak in een in dit opzicht nog veilige periode, is van een evidente nood zaak. Opmerkelijk intussen dat de rap porteurs er nog eens op wijzen, dat nergens - in de Oosterschelde niet en elders niet - „straffeloos" gigan tische waterstaatswerken kunnen worden uitgevoerd, in dier voege dat het milieu er geheel ongeschonden bij blijft. Er komen altijd - door gaans niet voorspelbare - veranderin gen. Zo trekken (een voorbeeld) de Egyptische vissen weg van voor de kust, als gevolg van de aanleg van de Assoeandam. Terug naar de Ooster scheldedam is het advies van dege nen, die de studie maakten: zo min mogelijk sluiten. Vooral immers bij langere sluitingen komt de flora - en mitsdien de biotoop voor vogels - in het schorrengebied in gevaar. Zoveel is nu al wel zeker dat grootste terug houdendheid en voorzichtigheid bij het hanteren „van de schuiven" in de toekomst noodzakelijk zal zijn. JERUZALEM, 17-8 Israël hoopt zijn wapenexport in de komende vier jaar met een bedrag ter waarde van ruim twee miljoen dollar (ca 5,5 mil jard gulden) uit te breiden. Het wil dat ten dele doen door Washington ertoe te bewegen Israël te maken tot Amerika's „gevolmachtigde" wa penleverancier voor dergelijke politieke-gevoelige gebieden als Tai wan en Zuid-Afrika. Dit heeft de mi nister van ekonomische zaken en ver trouweling van premier Menachem Begin, Jaacob Meridor, in een toespraak te kennen gegeven. Overlijdens in Nederland DEN HAAG, 17-8. In Neder- land zijn het afgelopen jaar verhoudingsgewijs minder mensen overleden dan in enig ander land van de Europese Gemeenschap, zo blijkt uit een overzciht van het Statistisch Bureau van de Europese Ge meenschappen. Het aantal ge boorten per duizend inwon- ders kwam vrijwel overeen met het gemiddelde van het Europa van de tien. Het aantal sterfgevallen per duizen inwoners was in 1980 in Nederland 8,1. het aantal sterf gevallen per duizend levend geborenen 8,6. Slechts in Dene marken werden minder sterf gevallen per duizend levend geborenen geregistreerd, na melijk 8,5. In alle andere EEG- landen werden zowel meer sterfgevallen per duizend in woners als per duizend levend geborenen geregistreerd. 99 DEN HAAG, 17-8. De kabinetsformateurs Kremers en Van Thijn hebben maandagavond besloten dat de frak- ties van de CDA, PvdA en D'66 voor dinsdagavond acht uur ja of nee moeten zeggen tegen het afronden van de formatie. ADEN: DE leiders van Lible, Ethi- opie en Zuid-Jemen zijn in Aden bij een om te komen tot een nauwere sa menwerking die gericht is tegen de westelijke politieke in de Indische oceaan en de Perzische golf. BONN. De Wtttduitae regering ziet geen enkele basis voor het Russische aanbod afzonderlijk ontwapenings besprekingen te houden met Wester se landen. Regeringswoordvoerder T.othar Ruehl verklaarde dit maan dag In een reaktie op een bericht van het Russische persbureau Tass. Flitsen uit het buitenland MADRID. In Spanje zijn de afgelo pen dagen vijf mensen overlden ten gevolge van het eten van vergiftigde spijsolie, zo heben de gezondheidsau toriteiten in Madrid meegedeeld. COLOMBO. De ongeregeldheden die zich sinds tien dagen voordien op Sri Lanka als gevolg van rivaliteit tussen de Singalese meederheid en de Tamilminderheid hebben tot nu toe aan zeven mensen het leven gekost. Een even groot aantal is gewond, al dus een eerste officiële balans die maandag werd gepubliceerd. NEW YORK. In Newark in de Amerikaanse staat New Jersey is het in de de afgelopen nacht bijna tot een botsing gekomen tussen een Boeing- 737 met 118 mensen aan boord en een klein zweefvliegtuig. Dit heeft de Amerikaanse dienst voor de burger luchtvaart in Washington meege deeld. LONDEN. De Amerikaanse aktri- ce Jacklyn Smith, een van de oor spronkelijke „Charlie's angels" van de televisieserie, is in een Londens hotel voor 350.000 gulden bestolen aan sieraden. KINSJASA, ZAÏRE. In de laatste twee maanden zijn in Zaïre opnieuw 45.000 vluchtelingen uit Oelganda aangekomen. Er waren al een kleine 400.000 vluchtelingen uit, overwe gend, Oeganda, Angola en Rwanda. DAMASCUS. Bij een brand als ge volg van kortsluiting op het bureau van de Syrische premier, Abdel- Raouf Al-Kasm, in Damascus zijn drie mensen omgekomen. De premier en de ministers waren niet aanwezi ge toen de brand ontstond. MOSKOU. Een groepje Sowjet- burgers van Duitse afkomst heeft er op het Rode Plein in Moskou tegen geprotesteerd dat al jarenlang hun vertrek naar de Bondsrepubliek wordt geweigerd. WASHINGTON. De vluchten tus sen de Verenigde Staten en Europas zijh'normaal verlopen ondanks een boycot van luchtverkeersleiders in Portugal, die hiermee hun staken Amerikaanse kollega's steunden. SAN SALVADOR. De hoofdstad San Salvador en het centrale deel van El Salvador zijn maandachoch- tend afgesneden van elektriciteit na een aanslag op een hoogspanningslei ding, die wordt toegeschreven aan het Verenigde Guerrillafront „Fara- bundo Marti" (FMLN). WARSCHAU. Het Nationale Koor- dinatie Komitie van de onafhankelij ke Poolse vakbond Solisariteit ver gadert dinsdag in Katowice om de laatste hand te leggen aan de aange kondigde staking van drukkers bij de kranten, die woensdag begint en twee dagen duurt. FARO, PORTUGAL, 17-8 De 20- jarige Carlos Nunes, van wie men aannam dat hij een maand geleden aan de gevolgen van een auto ongeluk was overleden, is zondag te ruggekeerd bij zijn ontstelde ouders in Faro in de Algarve. Volgens het verhaal in de Portuge se pers was de vergissing ontstaan doordat het paspoort dat Carlos Nu nes twee jaar kwijt was, werd aange troffen op een der twee inzittenden van een auto die een maand geleden bij Lissabon verongelukte. De stoffe lijke overschotten waren onherken baar verminkt. GENEVE, 17-8 Miljoenen mensen in de gehele wereld leven onder de bedreiging van martelingen en dood. Dit heeft de directeur van de afdeling voor de rechten van de mens van de Verenigde Naties, de Nederlander Theodoor van Boven, maandag in Geneve gezegd. Hij sprak tijdens de openingszit ting van de jaarlijkse zitting van zes weken van de VN-subcommmissie voor de rechten van de mens de com missie telt 26 leden. In een oproep tot betere bescherming van inheems- minder inheemse minderheden, acti visten voor de burgerrechten en poli tieke gevangenen zei hij dat deze groepen vertegenwoordigen waar van de overleving op het spel staat. „Voor miljoenen mensen is iedere doorgebrachte dag een dag waarin men onsnapt is aan de dood, marte lingen. geweld, vrijheidsberoving, vernedering of andere grove schen dingen van de rechten van de mens" aldus van Boven. Hij voegde eraan toe dat de meer derheid van de inheems volkeren in de wereld in stilte lijdt. Hun stem men worden zelden gehoord. Zij heb ben nog steeds te lijden van onmense lijkheid, vernedering en schending van hun rechten. Het overleg tussen de formateurs en de fraktievoorzitters heeft maan dagavond niet tot overeenstemming geleid over de door Van Agt (CDA) gevraagde nadere ombuigingen van in totaal 4,5 miljard gulden volgend jaar. PvdA en D'66 willen daar niet aan. Ook over enkele andere van de tien voorstellen op sociaal-ekonomische en financieel gebied van de CDA- fraktievoorzitter is men het niet eens geworden. Overigens zijn wel enkele formuleringen in deze paragraaf van het regeerakkoord bijgeslepen. D'66 Terlouw (D'66) verklaarde na af loop van de bespreking dat de beslis sing of dit kabinet er komt nu geheel in handen van de CDA-fraktie ligt. Het is duidelijk dat hij en Den Uyl hun fraktie zullen adviseren ja te zeggen tegen het huidige resultaat. NEW DELHI, 17-8. Bijna zeventien miljoen mensen hebben in India te lijden gehad van de overstromingen die het land na de hevige moessonre gens de laatste tijd treffen. Er zijn 442 mensen verdronken en de mate riële schade wordt geschat op omge rekend ruim 630 miljoen gulden. Dit heeft de Indiase regering maandag bekendgemaakt. De regering heeft het parlement in middels een plan ter bescherming van de circa veertig miljoen hectare ondergelopen land voorgelegd. Mi nister Rao Birendra Singh zei verder samen met de regeringen van de ver schillende deelstaten een preventie plan voor te bereiden. De noordelijkste deelstaat Uttar Pradesj is het zwaarst getroffen door de overstromingen. De materiële schade beloopt er naar schatting cir ca 350 miljoen gulden. De oostelijke deelstaat Rajasthan volgde met een schadebedrag van ,130 miljoen gul den. 99 BRUSSEL, 17-8. Het belastingvrij inkopen in de zogenaamde Duty Free Shops op de luchthavens van de lan den van de EG behoort wellicht bin nenkort tot het verleden. Het hof van justitie van de Europese Gemeen schappen heeft bepaald dat voor rei zigers van het ene naar het andere land binnen de EG geen vrijstelling meer mag gelden van de bijzondere verbruiksbelasting en de omzetbe lasting. De uitspraak van het hof volgt op het verbod op de „Butter- fahrten". Op deze boottochten kon den de passagiers ook belastingvrij kopen. DEN HAAG, 17-8. Minister Wiegel (van Binnenlandse zaken) heeft in antwoord op schriftelijke vragen va nuit de Tweede Kamer meegedeeld dat aan het aanstellen van vrouwen bij de brandweer geen belemmerin gen in de weg worden gelegd. Het PvdA-kamerlid Stoffelen was in de vragen uitgegaan van de veron derstelling, dat aan vrouwen een be perkter aantal taken bij de brand bestrijding werd toegedacht dan aan mannen. Hij noemde die konklusie in strijd met de wet gelijke behande ling van mannen en vrouwen in de arbeid en in de burgerlijke openbare dienst. LOS ANGELES. President Reagan van de Verenigde Staten heeft man dag besloten het embargo op de leve ring van gevechtsvliegtuigen aan Is rael met onmiddellijke ingang op te heffen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM. Het aktiecomite van binnenschippers heeft maandag in een open brief een dringend be roep gedaan op de formateurs Van Thijn (PvdA) en Kremers (CDA). DEN HAAG. Het PPR-Kamerlid Waltmans heeft minister Van der Klaauw (van buitenlandse zaken) ge vraagd te protesteren tegen de „on menselijke" aktiviteiten van de Zuid-Afrikaanse regering ten opzich te van de zwarte bevolking. DEN HAAG. Het ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag be treurt het overlijden van de presi dent van het internationale gerechts hof Sir Humphrey Waldeck. Wij heb ben hem leren kennen als een recht schapen en energieke man wiens ge mis gevoeld zal worden, aldus een woordvoerder. De woordvoerder van de forma teurs verklaarde dat aan de fraktie voorzitters ditmaal niet de vraag is gesteld of zij het resultaat voor hun fractie willen verdedigen. In Haagse kringen heerst de indruk dat dat wel het geval zal zijn, zij het dat elke fraktievoorzitter dat op zijn eigen wijze zal doen. UTRECHT, 18-8. Het papierkon- cern Van Gelder is failliet. Dinsdag zal bij de Amsterdamse rechtbank het faillissement worden aange vraagd. Volgens bestuurder Frans van der Veer van de Industriebond FNV betekent het faillissement dat 700 tot 800 man van de cirka 2.000 werknemers die nog bij het bedrijf werken, moeten worden ontslagen. AMSTERDAM, 17-8 Er komt een gerechtelijk vooronderzoek tegen de Amsterdamse hoofdagent C. V. die vorige week woensdag een overspan nen vrouw in haar woning aan het Javaplantsoen heeft doodgeschoten, nadat zij hem met een aardappelmes je had „bedreigd". Dit heeft de Amsterdamse officier van justitie Mr. J. H. J. Pieters maandag meege deeld, na bestudering van het rap port dat de rijksrecherche over het incident heeft uitgebracht. OHE-EN-LAAK, 17-8. De 31-jarige A. Jansen uit Maastricht is tijdens het zwemmen in de Schoevendaalse- plas bij het Limburgse Ohe-en-Laak door onbekende oorzaak verdron ken. Volgens getuigen zwom de man een meter of dertig uit de kant, waar na hij kopje onder ging,ën,kwam niet meer boven. Zondagmorgen is het do de lichaam van de man geborgen, al dus de politie. MUSSELKANAAL, 17-8. De vijfja rige Bastiaan Fransen' üit Musselka- naal is maandagmiddag^' terwijl hij met een vriendje speelde te water ge raakt in het Stadskftiiaal in zijn Woonplaats en verdronken. Een pas serende bromfietser probeerde tever geefs het jongetje in het donkere wa ter op te sporen. Pas na een uur slaag de een team van de regionale brand weer erin het lichaam van het jonge tje op te dreggen. Iedere maandagavond Bruinisse Dorpshuis. Speel- en strip-O-theek. 18.30 - 20.00 uur. Iedere woensdag Zierikzee Consistoriekamer Gasthuiskerk. Re petities Herv. Chr. gemengd koor. 19.30 - 21.30 uur. Consistoriekamer Gasthuiskerk. Op gave leden kinderen i.o, 19.00 - 19.30 uur. St. Domusstraat. Poppentheater „Al te Klein". 14.30 - 15.30 uur. Rencsse VW-kantoor. Fietspuzzeltocht. Start 14.00 - 14.30 uur. Noordgouwe Verenigingsgebouwtje, 14.00-16.00 uur, kinderklub. Iedere donderdag Zierikzee Poststraat 37: Wereldwinkel Schou- wen-Dulveland; 9.30-16.30 uur. Onder de Beuze. Openlucht schaken 19.00 - 21.00 uur (gratis deelname). Renessc Slot Mocrmond. Rondleiding. 19.00 uur. Nieuwerkcrk „Rehoboth", Ooststraat 18. Algeme ne Leesbibliotheek. 18.30 - 19.15 uur. Iedere vrijdag Burgh Café-restaurant „Het Grote Zwijn". Prijsklaverjassen. 20.00 uur. Iedere tweede dinsdag van de maand Zierikzee Rode Krviis-gebouw, 16.00-17.00 uur, adviesburo van de A.N.I.B. Op donderdag tot oktober Nieuwerkerk Bibliotheek. Eens in de twee weken. 18 30 19.00 uur. Iedere donderdag tlm 20 augustua Haamstede Ned. Herv. Kerk, tentoonstelling Planten uit de Bijbel, 10.00-12.00 uur en 14.00-17.00 uur. Op de Ring Pro- motiondagen: 10.00-17.00 uur. Van maandag tot en met zaterdag Dreischor Landbouwmuseum. Geopend van 13.30 tot 16.30 uur. 19 en 26 augustus Haamstede Korenmolen „De Graanhalm". 10.00- 17.00 uur. Vanaf heden tot eind augustus Middelburg Maandag t/m vrijdag. Tentoonstel ling over Generale Synode van de Hervormde Kerk. 9.00 - 17.00 uur. Rijksarchief. Dagelijks (behalve op zondag) Haamstede R.K. kerk. Missietentoonstelling. 9.00 - 17.00 uur. Iedere dinsdag en zaterdag Zierikzee Nobelpoort. Bezichtiging. 10.00 -16.00 uur. Vanaf 7 juli tot en met 27 augustus op de dinsdagen en donderdagen Renesse Ned. Herv. Kerk. Tentoonstelling van borduurwerken, poppen en aquarellen. Tijd: van 14.00 to 16.00 uur. Maand augustus Zierikzee St. Lievensmonstertoren. Expositie kunstschilder Piet van 't Hageland, dagelijks - behalve zondag - 10.00 -17.00 uur. Dinsdag 18 augustus Scharendijke Brouwersdam. Plant en werkgröep verzamelen om 19.15 uur. Serooskerke Strand Brouwersdam. Vakantie- speelweek (spelen). t Brouwershaven §t. -Njcolaaskerk- Orgelkonpert. .20.00 uur. ,d<fori Middelburg Nieuwe Kerk. Orgelkoncert Feike Asma. 20.00 uur. Woensdag 19 augustus Zierikzee Poppentheater „Al te Klein", St. Do musstraat, 14.30 -15.30 uur. Voorstel ling „het Ogenbos". Bruinisse Parkeerterrein Aquadelta. Circus theater „Mariska". Aanvang 15.00 uur. Ellemeet Openbare lagere school ,,'t Mêêtje", filmvoorstelling „Survival". 19.30 uur. Serooskerke Dorpsring. Vakantiespeelweek (vos senjacht). Renesse Ned. Hervormde kerk. Optreden Brass'79. 20.00 uur. Donderdag 20 augustus Zierikzee „Huis van Nassau". Fraktievergade- ring P.v.d.A. 19.30 uur. „Huis van Nassau". Open prijzen- bridgedrive. 19.30 uur. Serooskerke Sportveld. Vakantiespeelweek (spe len). Haamstede Ring Promotion, braderie. Zonnemaire Café Bommenede. Klaverjas- wedstrijden. 20.00 uur. Oosterland Dorpshuis „Oosterhof". Strip-o- theek. 18.30 - 20.00 uur. Vrijdag 21 augustus Serooskerke „De Schelphoek". Vakantiespeel week (levend ganzebordspel); Gras veld school, barbecue; uitreiking prijzen. Brouwershaven Muziektent. Koncert „Oosterlands Fanfare". 20.00 uur. Muziektent. Optreden „Luctor et Emergo" (afsluiting seizoen). 21.30 uur. Zaterdag 22 augustus Zierikzee „Beurs". Rommelmarkt-bazAr V.V. „Zierikzee". 8.00-17.00 uur. „Beurs". Koncert „Oosterlands Fan fare". 14.30 uur. Oosterland Dorpshuis „Oosterhof". Poppen kast. muzikale show en andere eve nementen voor de jeugd. 13.00 uur. Bruinisse Nabij de muziektent, grote kinder braderie in de ochtenduren. Dorpshuis. Open-dag jeugdsoos de Pul. 13.00 - 18.00 uur. Sportterrein. Openvoetbaltoernooi. 13.00 uur. Muziektent. Koncert. 19.30 uur. Zondag 23 augustus Renesse Manege Grol. Ponywedstrijden. 10.00 uur. Maandag 24 augustus Zierikzee Stadhuis. Raadsvergadering. 19.30 uur. Kerkwerve Verenigingsgebouw. Stichting Sa menlevingsopbouw. 19.30 uur. Dinsdag 25 augustus Scharendijke „De Putmeet". Openbare vergade ring Reinigingsdienst Schouwen- Duiveland. 16.00 uur. Woensdag 26 augustus Bruinisse Pleintheater Aquadelta. Modeshow en kappersdemonstratie. 20.00 uur. Zaterdag 29 augustus Scharendijke Het Baken, Jachthaven. Zeepkisten race. Aanvang 14.00 uur. Koncert „Kunst en Eer". Aanvang 20.30 uur. Lampionoptocht. Aanvang 21.15 uur. Maandag 31 augustus Dreischor Dorpshuis. Gespreksavond Derde Ronde Voorbeeldplannen. 20.00 uur. Zaterdag 5 september Goes Wilhelminapolder. Zeeuws Ploeg- kampioenschap '81. 12.30 uur. Donderdag 17 september Zierikzee Vierschaar. Afscheid H. E. S. Sinck. 17.00 uur. (01110) 2255 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE HUISAANSLUITINGEN Redaktie (niet voor bezorging), na 17.30 uur: (01110) 5396, (01-110) 3539 Advertenties (01119) 1660 Bezorging (01119) 1660 na 18.30 uur TIP Het mag best verteld, maar we hadden (let op de verleden tijd) een verzonken goot aan het huis, waar niets mee te beginnen was. De goot was oud en lag heel diep weggesto ken onder de pannen en er naast rees loodrecht een muur op, zodat de goot er wel was, maar er niet was, in de zin van: die goot was niet benader baar. De goot bepaalde de seizoenen door het leven, want - oud zijnde -had dit nuttig attribuut zijn tijd gehad en begon ernstige tekenen van verval te vertonen, die voerde tot indrukwek kende lekkages. Een huis is een huis. is een huis. maar het moet wel droog zijn natuur lijk. De metselmannen (hulde aan de metselmannen) hebben in de loop der jaren hun best er op gedaan; de lood gietersmannen (hulde aan de loodgie tersmannen) hebben in de loop der ja ren ook hun best er op gedaan, maar - na afloop - verklaarden zij: ,,die goot ligt te moeilijk, we zijn volledig afge peigerd en verder moet u het maar uitzoeken". Vaak heb ik zelf als een verknipte ooievaar met één been in de goot gestaan, om toch iets te red deren; wat dicht te plakken en schoon te maken, maar het bleven naargeestige lapmiddelen. Recentelijk evenwel komt een va kantiegast uit de aannemerij zich melden voor een vriendschappelijk gesprekje en de lucht begon juist te betrekken - al te geredelijk kwam het gesprek op.... de goot. ..Een goot is reparabel" heeft deze uitzicht ver schaffende man verklaard, maar ook zijn onderzoek viel negatief uit. „Je kunt er niet bij en 't spulletje is op", sprak hij wijs. Aangezien een zere duim een mens feller treft dan de he le Chinese revolutie, zaten we maar mooi onthand met die goot. De man echter was nog niet uitgesproken. Leg - zo sprak hij diepzinnig - een nieuwe goot. zo ongeveer 25 cm bo ven de oude; dan kun je het hele oude zaakje laten zitten en 't probleem is opgelost". Een gouden tip vrienden, die hier bij graag wordt door gegeven aan mensen, die ook aan goten lijden. En fin, het gaat nu die kant op en hoewel asten en oogstende boeren van harte urkdroge weken worden toege wenst, zien we toch met adembene mende belangstelling uit naar een fikse bui, om het water - voor het eerst - door de nieuwe goot te zien (en te horen) gorgelen. Een egoïstisch trekje van ons natuurlijk: laat de bo ze wereld maar buiten, als wij maar geen water in huis krijgen, maar zo is dat nu eenmaal zolang de aardkloot nog door het heelal suist. Aan een goot kan men lijden, hoe wel het natuurlijk in het raam van het grote, dramatische wereldgebeu ren niets voorstelt, maar althanz u>at betreft het eerste punt, komen er nu (mogelijk) gelukkiger tijden SCHIEREILA NDMAN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 8