HET MEISJE UIT DE MOLENPOLDER Brouwershaven boekt 2-1 overwinning op Nieuwland Ruime zege voor goed Zierikzee Onvolledig Renesse gaf zeer goed partij x Opening oefenprogramma WIK speelde gelijk tegen Flakkee TOTO X X X X X X x x x X X Flitsen uit het buitenland m w idihtfr,. 4 v ay rp1 m 4- 7 S.V. „Zierikzee" begint (heden) weer met klubavonden Wat biedt de BEELDBUIS? *4 A V v? Spits Robbie Hazenak in duel met een tegenstander van Nieuwland. BROUWERSHAVEN, 22-8. Brouwershaven opende za terdagmiddag haar oefenprogramma met de ontmoeting tegen de reserves van Nieuwland op het sportpark „On der de Molen" die in een 2-1 overwinning werd omgezet. WIK speelde zaterdag te Kerkwer- ve tegen het zaterdagteam van Flak kee dat uitkomt in de 2e klasse van de Rotterdamse voetbalbond. Doordat een aantal spelers van het le zondagelftal van Flakkee is over gekomen naar hét z&térdagelftal is dit team in vergelijking met het vori ge seizoen nogal versterkt. Beide elf tallen ontliepen elkaar bijzonder 'wèfrng èn de uiteindelijke 1-1 eindstand was dan ook een goede af spiegeling van de krachtsverhoudin gen in het veld. Voor de rust had WIK een licht vel- doverwicht, terwijl na de hervatting het met veel inzet spelende team van Flakkee wat meer aan de bal was. In de le helft kon WIK door Kees den Boer, die alleen voor de keeper gekomen geen fout maakte, voor sprong nemen (1-0). Na de thee slaag de Flakee erin de stand in evenwicht te brengen (1-1) en werden de puntjes broederlijk gedeeld. De Brouwenaren verschenen met Kees Botbijl in het doel, achter: Sjaak van der Weele, Jaap Everwijn (laatste man) en Jos van As; voor stopper Maarten Kristalijn; midden veld: Rolf den Boer, Peter Bolken baas en Leo Clarisse en voor: René Roon, Rob Hazenak en Flip Boke- laar. Als wisselspelers fungeerden verder: Adrie Lievense, Ton v. d. Bruggen en Rien den Boer. In deze eerste ontmoeting moest Brouwershaven het nog doen zonder Jan Lievense, Joop Krips en Niek van Vulpen. In deze wedstrijd was het duidelijk te zien dat beide teams nog niet waren ingespeeld. Gedurende de le speelhelft had Brouwershaven een licht veldover- wicht. Fraaie aktie De beste mogelijkheid om de score Roda JC-PSV AZ'67-NAC Haarlem-Sparta N EC-Groningen Feyenoord-Den Hadg Willem H-Ajax PEC Zw.-De Graafsch. MW-FC Twente SW-Telstar Helm. Sp.-Volendam Den Bosch-Heerenveen Eindhoven-Vitesse De winnende kolom van de toto ziet er als volgt uit: 2-1-3-3-1-2-1-1-1 -1-2-3. Lotto De winnende getallen van de lotto 33 zijn: 6 - 11 - 27 - 28 - 34 - 35. Reserve- getallen zijn: 1 en 14. Aantal deelnemers: 569.750. Inleg: 2.517.779.00. Prijzenbedrag: 1.195.002,00. Eerste prijs: 418.580,00. Tweede prijs: 119.594,00. Derde prijs: 179.391,00. Vierde en vijfde prijs: 239.189,00. Eredivisie AZ'67-NAC 4-0; Haarlem-Sparta 0- 0; NEC-FC Groningen 2-2; PEC- G raafschap 3-1; MW-FC Twente 3-1; Feyenoord-Den Haag 2-1; Willem II- Ajax 1-7; FC Utrecht-Go Ahead 2-0; Roda JC-PSV 2-3. Eerste divisie Heracles-Wageningen 1-2; Cam- buur-Amersfoort 3-2; FC VW-Excel- sior 4-2; Veendam-Fortuna S 2-0; SW-Telstar 1-0; Helmond Sp.-Volen- dam 1-0; Den Bosch-Heerenveen 0-1; Eindhoven-Vitesse 2-2. Programma Woensdag 19 augustus: Wqgeningen Eindhoven (20.00 uur); SC Amentoort-Heracles (18.30); DS'79-SC Cambuur (20.00); Excelsior- FC Amsterdam (18.30); Fortuna S-FC VW (19.30); Telstar-Veendam (20.00); Volendam-SW (20.00); Heerenveen- Helmond Sport (19.30); Vltesse-FC Den Bosch (19.30). Hengelwedstrijd h.s.v. „Oosterschelde" Veertig hengelaars van de h.s.v. „Oosterschelde" visten zaterdag in het Kaaskenswater voor de vijfde wedstrijd in het binnenwater. De vangst was matig en de uitslag luidt als volgt: 1. L. Bolier 220 pnt.; 2. E. Smit 215 pnt.; 3. M. P. Ravia 205 pnt.; 4. J. d. Jonge 160 pnt.; 5. J. Kort 160 pnt.; 6. C. P. v. d. Werve 106 pnt.; R. Ravia 95 pnt.; 8. J. Vijfwinkel 85 pnt.; 9-10 P. Lobbezoo en mevr. Smit 80 pnt.; en 11. Marga Rijn 30 pnt. De stand om het kampioenschap van het binnenwater luidt nu als volgt: 1. C. P. v. d. Werve 712 pnt.; 2. Joh. Berrevoets 535 pnt.; 3. A. J. Ver west 495 pnt.; 4. Mevr. Geluk 475 pnt.; 5. Leo Bolier 461 pnt.; 6. E. Smit 430 pnt.; 7. J. Dekker 401 pnt.; 8. P. Lobbezoo 371 pnt.; 9. M. P. Ravia 350 pnt.; 10. W. Meerdink 325 pnt. en 11. J. Berrevoets 310 pnt. Voor aanstaande zaterdag staat de volgende en laatste wedstrijd op het programma en dan zal uitkomen of C. P. v. d. Werve ook de titel van kampioen binnenwater op zijn naam schrijft. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) te openen kreeg nog Jaap Everwijn die na een fraaie aktie vanaf de mid denlijn door de Nieuwlandverdedi- ging wist te breken om zijn klub voorsprong te geven. Brouwershaven kwam toch op voorsprong toen Peter Bolkenbaas in het strafschopgebied werd gepakt en René Roon de hiervoor toegekende strafschop benutte (1-0). Vijf minuten later was het weer raak toen een schuiver van Peter Bol kenbaas de doelman van Nieuwland te machtig bleek (2-0). Kansen om de voorsprong nog op te voeren lieten de Brouwenaren in de 2e helft liggen. De aanval van Nieuw land, die ook allerminst een grote produktiviteit aan de dag legde, wist in de allerlaatste minuut nog de eer te redden (2-1). BOEDAPEST. Met ingang van één januari volgend jaar wordt in de meeste bedrijven in de vervoers-, handels- en gezondheidssektor in Hongarije de vijfdaags werkweek in gevoerd. WARSCHAU. Er lijkt wat lucht te zijn op het sociaal-politieke front in Polen, nu de landelijke koördinatie- kommisie van Solidariteit de leden van het vakverbond heeft opgeroe pen, vóór eind oktober geen pro- testakties te ondernemen tegen de krapte aan voedingsmiddelen. BERLIJN. De slachtoffers van de muur in Berlijn - vluchtelingen uit Oost-Duitsland en Oostduitse grens wachter - zijn zowel in west- als oost- Berlijn herdacht. Er zijn plechtighe den gehouden en kransen neergelegd om deze slachtoffers te eren en het feit te herdenken dat de muur 20 jaar gelden werd gebouwd. GENEVE. Washington en Moskou hebben elkaar fel bestookt op de ont- wapeningskonferentie in Geneve. MOSKOU. Het eiland Sachaline en het distrikt Chabarovsk in het uit erste oosten van de Sowjet-Unie zijn getroffen door een wervelstorm. Door overstromingen, veroozaakt door die storm zijn verscheidene mensen omgekomen en is materiële schade aangericht, zo heeft Radio Moskou gemeld. m, de bezoekers uitstekend partij geven. Na een fraaie aktie van Rinus Roon op vleuael wist Theo den Engelsman de stand weer in evenwicht te •1) Doelman Van Dijke wist hierna op voortreffelijke wij2e een irlijke schoten van de Domburg-aanvallers onschadelijk te maken BELGRADO. Tenminste negen personen zijn in de nacht om het le ven gekomen door het sterk wassen de water van de rivier de Krusica in Bosnië en Herzegowina. COLOMBO. Troepen van het leger van Sri Lanka zijn de straat op gestuurd om relletjes te bestrijden die zich afgelopen dagen in verschei dene delen van het land hebben voor gedaan. In sommige delen van het land is avondklok ingesteld. FRANKFORT. De op 5 augustus ontvoerde Westduitse arts Karl- Heinz Welsche is dood aangetroffen in zijn auto die bij het centraal stati on van Frankfurt stond geparkeerd. Dat heeft de Westduitse politie mee gedeeld. GENEVE. De Lutherse Wereld bond heeft de Russische president Brezjnjev en zijn Amerikaanse kolle ge Reagan opgeroepen de ontwape ningsonderhandelingen te hervatten. Het uitvoerend komité van de Lu therse Wereldbond vraagt beide pre sidenten ,,de voorwaarden te schep pen voor een onmiddellijke herope ning van de ontwapeningsonderhan delingen". NEW DELHI. Volgens niet offciële cijfers hebben 2.000 mensen de dood gevonden bij overstromingen in Ra- jasthan in het noordoosten van India. Ook de deelstaat Bihar heeft te kam pen met overstromingen ten gevolge van de natte moesson. MARSEILLE. De zuster van de Franse politie-inspekteur Jaques Massie, die vorige maand met vijf fa milieleden in Auriol werd vermoord, heeft de rechter van instruktie „bij zonder belangrijke" dokumenten overhandigd. Dat heeft de familie van Massie donderdag bekendge maakt. MOSKOU. Een Russische histori- kus die tevergeefs verscheidene ke ren had verzocht de Sowjet-Unie te mogen verlaten en naar Israël te emi greren, is in de Oekraïne veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf en vijf jaar binnenlandse verbanning. MONROVIA. Voor een vuurpele- ton zijn het plaatsvervangend staats hoofd van Liberia, generaal-majoor Thomas Wen Syen, en vier andere of ficieren geexecuteerd. NEW YORK. De Verenigde Staten zijn pogingen begonnen om over eenstemming te bereiken tot het ver bieden van kernwapens in het Midden-Oosten. Dit heeft het hoofd van het Amerikaanse bureau voor wapenbeheersing en ontwapening, Eugene Rostow, tegenover de New York Times verklaard. NEW YORK. De Russische dissi dent en natuurkundige Andrei Sa- charov heeft in een „Vredesbood schap" die donderdag in vele Ameri kaanse kranten werd gepubliceerd, de supermogendheden Amerika en Rusland opgeroepen de ontwape ningsonderhandelingen te hervatten. NEW YORK. Een distriktsrecht- bank in New ,Y_ork heeft vier voor- i malige leden van het Amerikaanse kongres veroordeeld tot gevange nisstraffen en geldboetes omdat zij indertijd smeergeld hebben aangeno men van FBI-agenten die zich uitga ven voor Arabische sjeiks. ZIERIKZEE, 17-8. Hedenavond (maandag) start de Schaakvereniging Zierikzee weer met de wekelijkse klubavonden. De twee eerste maandagavonden zijn be doeld voor geïnteresseerden in het schaken om kennis te maken met de vereniging. Degenen die lid willen worden of het schaken willen leren zijn op deze twee avonden welkom. De junioren beginnen om 18.30 uur en de senioren om 20.00 uur. De schakers zijn te vinden in de bovenzaal van café-restaurant „De Zeeuwsche Herberghe" aan het Havenplein te Zierikzee (ingang Visstraat). De jaarlijkse ledenvergadering van de schaakvereniging wordt ge houden op maandagavond 31 au gustus. Op de agenda staan onder an dere de jaarstukken. Aan de kompe titie van de Zeeuwse Schaakbond zal weer met twee teams worden deelge nomen in de hoofdklasse en eerste klasse Noord. Op de jaarvergadering komt voorts onder meer aan de orde de huishou delijke kompetitie, die op maandag avond 7 september van start gaat. Verder zal op de vergadering worden besproken de viering van het 70-jarig bestaan van de schaakverenigng in maart 1982. Op maandagavond 31 augustus zul len ook de prijzen worden uitgedeeld aan de winnaars in de huishoudelijke kompetitie van het afgelopen sei zoen. De nieuwe kampioen, Martin Krijger, zal dan de wisselbeker in ontvangst mogen nemen. Ook voor de jeugd is een afwisse lend programma samengesteld. On der leiding van de heer J. A. J. van der Made, zullen de junioren weer worden opgeleid voor de pionnen-, toren- en koningsdiploma's van de Koninklijke Nederlandse Schaak bond. Verder heeft het bestuur op haar programma staan een toernooi voor teams van de basisscholen. ZIERIKZEE, 16-8. In een goed gespeelde wedstrijd heeft Zierikzee zondag middag in Dordrecht een ruime 5-1 overwinning behaald op het in de 3e klasse van West II uitkomende ODS. Bij Zierikzee werden er vaak uitstekende kom- binaties opgezet en werd er ook direkter gespeeld dan dat het woensdagavond tegen Robur het geval was. Na een gelijkopgaande strijd in het eerste half uur wist Wim Overweel Zierikzee een 1-0 voorsprong te ge ven. De bezoekers werden hierna sterker en door Kees Verkaart slaag den zij erin de voorsprong tot 2-0 op te voeren. Nog juist voor het verstrij ken van de le helft wist ODS tegen te scoren (1-2). Na de rust had bij Zierikzee Iman Westdorp op de linkervleugel de plaats van Rinie Stoutjesdijk ingeno men en bezette Ad van der Linde de plaats op de rechterspits in plaats van Martin Quist die in plaats van Bert Nuijens als rechtervleugel ver dediger ging opereren. Al vrij snel na de hervatting wist Iman Westdorp de doelman van ODS voor de derde keer te verschalken (1- 3). Zierikzee bleef aanvallend gevaar lijker en gaf de thuisklub weinig kans om gevaar voor de Zierikzee veste te scheppen. Door Jan Leen Boot kon de voorsprong nog worden opgevoerd tot 4-1, waarna tenslotte aanvoerder Kees Verkaart de eindstand op 1-5 bepaalde. MOSKOU. Polen heeft tot aan het eind van het lopende vijfjarenplan in 1985 uitstel van betaling van zijn schulden aan de Sowjet-Unie gekre gen. RENESSE, 14-8. Een niet eens vol ledig uitkomend Renesse heeft vrij dagavond op het sportpark De Laone een uistekende oefenwedstrijd gespeeld tegen het in de hoofdklasse spelende RVC uit Rijswijk. Uiteindelijk trokken de Renesse- naren met 5-2 aan het kortste eind, maar dit was gezien het klassever- schil tussen beide teams allerminst een blamage. Gedurende de eerste helft slaagde Renesse er in gelijke tred met de hoofdklassers te houden en kwam zelfst tweemaal op voorsprong. Renesse kwam op 1-0 toen Sjaak Vasseur binnen het strafschopgebied onderuit werd gehaald, waarna hij zelf de strafschop verzilverde (1-0). RVC bracht de stand in evenwicht (1-1), waarna de thuisklub via Piet Berrevoets weer de leiding in handen kreeg (2-1). Het uitstekend tegenstand bieden de Renesse kon niet voorkomen dat de bezoekers nog voor de rust de stand in evenwicht konden brengen (2-2). Na de rust bleek RVC, dat reeds eerder met maar 1-0 van Telstar had verloren en met 6-0 van Poortugaal had gewonnen, over een betere kon- ditie te beschikken, wat dan ook met drie doelpunten tot uitdrukking werd gebracht (2-5). DINSDAG 18 AUGUSTUS NED. 1. In de middaguren verschij nen de Flintstones en de sprekende ezel Francis op het scherm. De Nos brengt na het journaal een voorlich tingsprogramma van Teleac over Ge ologie gevolgd door De Bereboot. De EO opent met de Zomerkrant ge volgd door een avontuur van Grizzly Adams. Dan Het ontstaan van de we reld en het Woord des Kruises. Dan het eindprodukt uit 1981 van de Ne derlandse Film en televisie-akade- mie, getiteld De wereld is van Tho mas Finke. Plaats van handeling is Enschede waar een jongeman tot zijn spijt de kunstakademie de rug toe moet keren omdat zijn kapaciteiten niet voldoende bleken. Tot slot vol gen dan nog beide nieuwsuitzendin gen. NED. 2. De NCRV vangt de avond aan met het spelletje Zo vader, zo zoon. De kerkepad route voert vana vond langs de Maas en Waal. Na het journaal een herhaling van het to neelstuk een Huwelijk dat gebaseerd is op het verhaal Zwijgen van Mar cellus Emants. Dan een dokumentai- re over Noord Moldavië, het Ooster- lijk deel van Roemenië dat aan de Sowjet-Unie grenst. Het zevende ge bod is vanavond aan de beurt in de reeks Tien woorden, waarna de avond besloten wordt door beide nieuwsuitzendingen. DINSDAG 18 AUGUSTUS NED. 1: 13.00 Nieuws voor doven; 15.30 De Flintstones; 15.55 Francis, de sprekende ezel; 18.25 Nieuws voor doven; 18.42 Geologie; 18.55 Bere boot; 19.00 EO-zomerkrant; 19.30 Grizzly Adams; 20.20 Het ontstaan van de wereld; 21.15 Het woord des Kruises; 21.37 Journaal; 21.55 Het korte spel; 22.30 Nieuws; 22.35 Nieuws voor doven. NED. 2. 18.57 Nieuws; 18.59 Zo va der, zo zoon; 19.25 Kerkepad'81; 20.00 Journaal; 20.27 Een huwelijk; 21.30 Zwerftocht door de Karpaten22.45 Tien woorden; 23.00 Nieuws; 23.05 Nieuws voor doven. DFS opende zaterdagavond haar oefenprogramma met een uitstekende 2-1 overwinning op de zondag le klasser Domburg. De eerste helft gaf een gelijk opgaande strijd te zien, waarin beide verdedigingen de toon aangaven. Al di- rekt na de rust wist Dombura door Hans Gabriêle voorsprong te nemen (0-1) DFS liet 2ich door dir snelle doelpunt echter niet van de wijs brengen en bleef paar gevaarlijk' Met nog een kwartier te spelen ondernam Roon weer een snelle aktie op de rechtervleugel, waarna zijn voorzet door Johnny Quaak met een onhoudbaar tchot werd afgerond (2-1). (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) 41 Even kleurde een rood zijn wangen „Wil jij dan nog wachten met trouwen. Heieen?" Verwonderd keek ze hem aan. „Nuwachteneigenlijk wel. Waarom niet? We zijn beiden nog jong en als we een poosje wachten, dan kan ik ook nog wat sparen." Hugo fronste zijn wenkbrauwen. „Kijk eens hier, Heieen, ik heb genoeg geld opgespaard voor ons beiden, zo dat we althans op bescheiden schaal een huishoudentje kunnen opzetten. Een huisje hebben we al, over enkele weken gaat m'n nieuwe funktie in. Waarom zouden we dan nog wachten?" Heieen dacht na. „Ik weet 't niet," weifelde ze; 't lijkt me alles nog zo vreemd, Huug, maar ik laat het geheel aan jou over." „We behoeven toch immers nergens op te wachten? Ik vind, dat we dan maar de volgende maand rrvoeten trou wen, dan hebben we nog bijna zeven weken de tijd om alles in orde te ma ken. We kunnen dan op ons gemak samen de meubels uitzoeken en zo, en daar moet jij bij zijn, want dat zijn dingen, waarvan ik absoluut geen ver stand heb. Half april gaat Knoop al uit de woning, omdat hij dan z'n nieuwe huisje in de stad betrekt Dan hebben wij nog veertien dagen om het huis schoon te maken en zo. We zouden dan de laatste donderdag in april kunnen trouwen, dat is de zes-en-twintigste. Dan neem ik de dagen tot 1 mei nog vrij, zodat we de dinsdag daarop in ons huisje komen. We zouden dan na ons huwelijk nog een klein reisje kunnen maken." „Maar, Huug, dat kost allemaal zo veel geld Hij kuste haar op de mond, zodat ze wel moest zwijgen. „Maak je daarover maar geen zorgen, kindje, ik heb er lang genoeg voor gespaard en nu kun nen wij er beiden profijt van trekken." „Wat zal je moeder er wel van zeg gen, Huug, en Nel?" Hy schoot in een lach. „Nel zal reus achtig opgetogen zijn met haar aan staande schoonzusje en van moedder hebben we bij voorbaat al de toestem ming. Dus nog maar een kort poosje, prinsesje, dan haal ik je bij de bullebak van een Belboer vandaan". Vermanend legde ze een vinger op zijn mond. „Dat mag je niet zeggen. Huug" Er werd gebeld. Vlug Sprong Heieen overeind en streek haar rok automa tisch glad. „Dat zal moeder zijn," zei de jonge man. „Je moet nog niets zeggen Wat zal dat lieve mens verrast zija" Kalm liep hij naar de winkel en maakte de deur los. Beiden stonden er voor moeder en dochter. „Ja," zei Nel, „ik ben moeder maar gaan halen, want anders was ze er beslist de hele nacht gebleven en zo erg is het gelukkig niet meer met Pleuntje. Bovendien blijft de buurvrouw van nacht bij haar." „Moeder is veel te goed voor Pleun." Door HENK VAN HEESWIJK Och," verdedigde mevrouw Kaste lein zich, ,,'t is een oude. arme stakker, die kind noch kraai in de wereld heeft en met die hartkwaal heeft ze nu een goede verzorging nodig." „Nu," antwoordde Huug, die niet in de stemming was om narigheden aan te horen, „ga maar gauw bij de kachel zitten; ik heb twee nieuwtjes voor jullie." ,,'t Zal wat zijn," smaalde Nel lachend. „Je wilt me zeker vertellen, dat Heieen er is, maar dat is heel geen nieuwtje, want ik heb haar zo juist geziea" De beide meisjes begroetten elkaar op hartelijke wijze en ook mevrouw Kastelein kuste haar, want ze hield wel van het stille, rustige meisje. Toen de beide vrouwen gezeten wa ren, begon Huug .Jullie weten immers dat Knoop, onze chef, 1 mei met pen sioen gaat?" „Ja," antwoordde zijn moeder, „laat hij niet een nieuw huisje bouwen in de bloemenbuurt?" .Juist, dat is zo ongeveer klaar en daar komt hij half april al in. Maar dat wisten jullie dus aL Het nieuwtje is schrik niet, mensen, 't nieuwtje is „Toe, vertel nu," drong z'n zuster aan, „ik brand van nieuwsgierigheid." „Nou," lachte Hugo, „vooruit dan. Ik ben vanmiddag door mijnheer De Knijf als de opvolger van Knoop benoemd." (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 4