Vermist Duits jongetje dood gevonden op strand Haamstede Om huisvesting gehandicapten in provincie Zeeland Heroine dealende zoon en moeder veroordeeld De autospion Grootscheepse zoekakties In Terneuzen Voor 40 jaar STREEKNIEUWS ZIERIK2EESCHE NIEUWSBODE Maandag 17 augustus 1981 Nr. 22983 3 ZONNEMA1RE Landbouwschuur verbrand Zaterdagmiddag ontstond brand in een landbouwschuur van de boerde rij van L. J. G. aan de Stapelsweg. De brandweer van Brouwershaven en Dreischor waren zeer snel ter plaat se, doch konden niet verhinderen dat de grote houten schuur van ca 25 bij 10 meter totaal afbrandde. Wel slaag den de korpsen er in om de belenden de schuren en gebouwen voor een zelfde lot te sparen. In de schuur be- vond zich wat oud hooi en een ton hooi van nieuwe oogst. Naar de oor zaak van de brand wordt een onder zoek ingesteld. De belangstelling was zeer groot. De brandweer heeft zich nog geruime tijd bezig gehouden met het nablussen van de resten van de totaal vernielde schuur. OOSTERLAND Afbraak oude school De firma Bik sloopwerken te Lek- kerkerk is onlangs begonnen met de afbraak van de oude school op de Ring. Verschillende dorpelingen kwamen hierbij een kijkje nemen. Velen vinden het jammer, maar het kan niet anders. Het gebouw (nog geen dertig jaar) is reeds in een ver gevorderd stadium van onttakeling. Het zal zeker een vreemd gezicht zijn, als het geheel is verdwenen. Het werk van de grijper gaat voort en het omverhalen van de muren veroorzaakt enorme dreunen en stofwolken, de in de omgeving staande bomen zien er grijs van. De afkomende pannen en het hout werk zien er nog gaaf uit. BRUINISSE Boot-trailer gestolen Ten nadele van J. R. uit Weert werd Door Rijkspolitie werden onmiddel lijk de gegevens aan andere korpsen doorgegeven en dat leidde tot sukses, want in Hellevoetsluis werd een uur later de trailer met boot ontdekt door mensen van de Groep Dor drecht. Aangehouden werden twee Rotterdammers, J. C. G. en R. J. v. d. E., die in verzekerde bewaring in Zie rikzee werden gesteld. DEN HAAG, 15-8. De ANWB hoeft niet terug te ko men op zijn voornemen om in het maandblad ,,De Kampi oen" een artikel te publiceren over de zogenaamde autospi on, een spiegel die de auto bestuurder meer zicht moet ge ven. De eisen van de producent van de autospion, die in een kort geding een verbod van het artikel had gevraagd, zijn vrij dag door de president van de rechtbank in Den Haag afge wezen. De Koninklijke Nederlandse Toeristenbond ANWB heeft het artikel al gepubliceerd in zijn weekblad „De Autokam pioen" en wil het ook opnemen in het septembernummer van ,,De Kampioen". Volgens de ANWB voldoet de autospion, een bolle spiegel die de dode hoek links achter de bestuur der zichtbaar zou maken, in de praktijk gewoonweg niet. De maker van deze spiegel, B. J. Sneep uit Willemstad (NB) spdnde een kort geding aan te gen de ANWB waarin hij naast een verbod op het komende ar tikel rectificatie eiste van het reeds verschenen stuk. RENESSE Aanrijding Zaterdagmorgen vroeg, na sluiting van de nachtklubs, ter hoogte van ,,'t Roefke" reed de 19-jarige R. D. J. F. met zijn auto een parkeerhaven uit en raakte daarbij mej. A. H. M. J. (19) uit Uden. Zij liep daarbij een vlees wond op en moest zich onder dokters behandeling stellen. MIDDELBURG, 16-8. De officier van justitie bij de rechtbank in Middel burg heeft vrijdagmiddag tegen een heroïne dealende moeder en haar zoon uit SEROOSKERKE Brand In erwtenrulter Terneuzen respektievelijk drie en 3,5 jaar onvoorwaardelijke gevange nisstraf geëist. De 62-jarige ex-verpleegster mevrouw M. C. van G.-de B., heeft anderhalf jaar lang heroïne verkocht aan diverse verslaafden uit Neder land en België. Vrijdagavond rond omstreeks 19.00 uur werd de brandweer gealar meerd voor een brand bij een boerde rij aan de Dorpstraat. Het bleek bij aankomst dat een z.g. ruiter" (of schoof) erwten in brand was geraakt, doch zeer snel was uitgebrand, zodat de brandweer geen dienst behoefde te doen. Eigenaar was L.S. De schade bedraagt 74,- en het vuur is waar schijnlijk aangestoken. Hooiruiter verbrand Als gevolg van het spelen met luci fers door kinderen, ging een hooirui ter onder de rook van Serooskerke, in vlammen op. BROUWERSHAVEN Diefstal Een buiten geparkeerd staande au to van Garage S. is in in het afgelo pen weekend opengebroken. Er wor den diverse „spullen" vermist. De waarde ervan is nog niet bekend. Ze zou aan de handel begonnen zijn om haar verslaafde zoons te helpen met afkicken. Vooral de oudste zoon R. had heel veel heroïne nodig voor eigen gebruik. Aanvankelijk paste moeder vier vijfhonderd gulden per week uit haar eigen huishoudporte monnee bij om aan de wensen van haar soons tegemoet te komen. Toen ze dat niet meer betalen kon begon ze zelf te handelen. Kommerciële opzet Volgens de officier van justitie mr. tussen 7 en 14 augustus een op een parkeerplaats van Aquadelkta ge parkeerd staande boot-trailer gesto len. De waarde bedraagt 5.000,-. Dieven gepakt Zaterdagavond rond 20.50 uur, werd op een parkeerterrein bij Aqua- delta een trailer met speedboot, ei gendom van W. uit Gouda gestolen. A. P. Besier zou mevr. Van G. uit kei harde kommerciële opzet gehandeld hebben. Ze wilde namelijk het liefst heroïne afleveren aan mensen die grote partijen tegelijk afnamen. Mevr. Van G. als ex-verpleegsster wist volgens de officier heel goed wat ze anderen aandeed met haar handel. Ze leverde zelfs heroïne aan verslaafden die er al heel slecht aan toe waren. Volgens de officier van justitie past in dit geval dan ook een vorm van vergelding, ondanks het feit dat zij invalide is. Hij achtte drie jaar onvoorwaardelijke gevange nisstraf een gepaste straf voor de heroïne dealende moeder. Zoon Zoon R. die voor de rechters ver scheen in een mouwloos hemd waar door zijn volledig kapotgespoten ar men duidelijk zichtbaar waren, hoorde 3,5 jaar tegen zich eisen, om dat hij naast het gebruik ook heroïne verhandelde. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Koningin Beatrix heeft in de Pulchri Studio in Den Haag de tentoonstelling „Haagse huizen van Oranje" geopend. De plechtigheid maakte deel uit van de festiviteiten ron de de verhuizing van het koninklijk gezin van Baarn naar Den Haag. AMSTERDAM. Het gTOS van de Nederlandse industriële onderne mingen waarvan de aandelen op de Amsterdamse effektenbeurs worden verhandeld heeft verleden jaar een hogere omzet geboekt. De resultaten vielen over het algemeen tegen. DEN HAAG. Staatssekretaris Ha- zekamp van ekonomische zaken wil het toerisme in Nederland bevorde ren door meer geld beschikbaar te stellen voor reklame voor toeristi sche atrakties in Nederland. Onder nemingen en instellingen kunnen subsidie krijgen voor reklame voor nieuwe toeristische projekten in ons land of voor een nieuw manier van reklame maken voor een onderdeel van het Nederlandse toeristische pakket. ROTTERDAM. Evenals in de mees te andere Europese zeehavens is de goederenoverslag in de Rotterdamse haven in de eerste helft van dit jaar kleiner geweest dan in de eerste helft van het voorgaande jaar. DEN HAAG. De gemeente Den Haag gaat bij wijze van experiment in twee buurten zogenaamde wijk- bussen laten rijden. Deze bussen, waarvan de route beperkt blijft tot de betreffende wijk, zijn bedoeld voor bewoners die niet van het gewo ne openbaar vervoer gebruik kunnen maken. AMSTERDAM. Een 4-jarig Am sterdams meisje dat vrijdagochtend door een toen nog onbekende vrouw werd ontvoerd, is weer bij haar ou ders terug. De vrouw nam de kleuter, Freya van Maasdijk, mee van de speelplaats van een partikuliere school in de Van de Veldestraat. ROTTERDAM. Met een kulturele manifestatie bij het Zadkine- monument is zaterdagmiddag een be gin gemaakt met de grote najaarsak- tie tegen de plaatsing van Cruise- en Pershing I raketten in West-Europa. CASTR1CUM. De agrarische school voor Noord-Kennermerland in Castricum is in de nacht van zater dag op zondag vrijwel geheel door brand verwoest. Alleen het gym nastieklokaal bleef behouden. Vol gens de politie bedraagt de schade ongeveer twee miljoen gulden. De oorzaak van de brand is niet bekend. DEN HAAG. Om de vereiste wo- ningbouwprodukte te garanderen moet de huurharmonisatie versneld worden doorgevoerd en moeten de subjekt- en objektsubsidies omlaag. Dit stelt het Algemeen Verbond Bouwbedrijf (AVBB) in een brief aan de kabinetsformateurs Kremers en Van Thijn. OUWERKERK. Als een bijzonder heid wordt gemeld, dat een zwalu- wenpaar in de bijkeuken van den heer W. J. v. d. V., een nest heeft ge bouwd. Dezer dagen werden de ou den verblijd met de geboorte van vier kleintjes. ADVERTENTIE. Delftsehe witte, heerlijke pudding in vijf smaken, zonder bon IS cent per pakje. Kunst crime ter verv>anging ran slagroom per doosje 10 cent. Noritex voor de verfijning van de smaak van koffie- surrogaat per pakje 25 cent. HAAMSTEDE Bij gunstig weer zal de Harmonie Witte van Haamste de a s. zaterdagavond om 8 uur een koncert in de tent van het dorp ge ven. OUWERKERK. Woensdag j.l. zette zich een groot zwerm bijen neer op de achtergevel van de woning ran den heer W C. B. Na ernige oogcnblikken vormde zich een tros ran deze insec ten. ten getale van pl.m 40.000 stuk* in een boom van den hof der pastorie. ZIERIKZEE Voor de inzameling van het Duitschr Rnode Kruis" it nog een gift ran 2C ingekomen. zich presenteerde voor een vrij groot publiek. Geen grote band, doch muzi kaal ten zeerste aanvaardbaar met moderne melodieën. De majorettes waren in verhouding tot de rest van het gezelschap in aantal te klein. Jammer dat van Ring Promotion niemand aanwezig was om dit gezel schap de route aan te wijzen, zodat Cecilia maar wat doelloos heen en weer liep. Ondanks dit alles en een uur te laat begonnen hebben de aan wezigen, en dat waren er velen, toch wel genoten van deze betrekkelijk kleine groep muzikanten. Politie en vrijwilligers werkten samen bij de zoekakties naar de 11-jarige Matthias Raff. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) HAAMSTEDE, 16-8. Zondagavond omstreeks tien uur werd langs de waterlijn aan het strand van Westerschou- wen het stoffelijk overschot gevonden van het elfjarige Duitse jongetje Matthias Raff uit Stuttgart. Het lijkje van de - geheel geklede -jongen werd ter hoogte van duino vergang „Verklikkerpad" gevonden door een toerist, die een wandeling langs het strand maakte. De man sloeg alarm en het stoffelijk over schot van de jongen werd vervolgens overgebracht naar mortuarium in Haamstede. De oogst Het Z.L.M.-blad wijdt over de oogst, die inmiddels is begonen on derstaande bespiegeling. Gaat de oost van akkerbouwpro- dukten mee of tegen vallen? Menig boerengesprek gaat over die vraag. Er is een begin gemaakt met de graanoogst, maar toch is de situatie nog vrij onduidelijk. De ene deskundige meent dat de opbrengsten tegen zullen vallen; de andere kijkt er wat optimistischer tegen aan. Voorlopig lijkt het er op dat mede door de snelle rijping tij dens het recente warme weer geen to- popbrengsten zijn te verwachten. Te vens dat er vrij grote verschillen zul len zijn per bedrijf en per perceel. Aardappels Van de aardappels wordt een goede produktie verwacht. De schade door phytophthora is uiteindelijk over het algemeen binnen de perken geble ven. Onder invloed van, een zeer wil lige stemming op de Londense ter- mijnmarkt is er de laatste tijd sprake van oplopende prijzen. De suikerbieten vallen tot nu toe in gunstige zin op door een hoog suiker gehalte. Al met al geen onbevredigend beeld, maar het is een momentopna me. Ieder weet uit ervaring hoe vlug alles in ongunstige zin kan verande ren. De buit is nog lang niet binnen. SCHOUWEN-DUIVELAND Geen elektriciteit Juist op het moment dat de VPRO televisiekijkend Schouwen-Duive- land de voor- en nadelen van o.a. atoomenergie duidelijk maakte, viel in enkele dorpen in de gemeente Brouwershaven en ook in een wijk van Zierikzee het licht van 22.30- ±0.00 uur uit. De oorzaak van dit anderhalf uur durend ongemak was een breuk in een 10.000 volt ka bel die loopt van een transforma torstation Zierikzee West richting Noordwelle. De PZEM Zierikzee heeft nog niet kunnen ontdekken waarde kabel gebroken is en zodoen de kan ook niet worden vastgesteld welke dorpen zondagavond in het donker zaten. ZIERIKZEE Fotokoffer gestolen Uit de auto van J.B., geparkeerd staande aan de Verrenieuwstraat is tussen vrijdag en zaterdag een foto koffer gestolen met daarin een ea rner, lenzen, meters, enz. Totale waarde 1.686,-. Aan de auto was geen schade van braak te bespeuren, zodat gedacht wordt aan valse sleu tels. „ÖoiUrlind* Fanfare" „Oosterlands Fanfare" brengt op zaterdag 22 augustus een gevarieerd koncert in de Beurs. Na het koncert wordt een rondgang door Zierikzee gemaakt. Zowel voor de koncert - gevende fanfare als voor Zierikzee zou een goede publieke belangstel ling op hoge prijs worden gesteld. Voor tijd: zTe agenda. Gemeentearts J. Ph. P. Stenger verrichtte lijkschouwing. De officier van justitie besliste heden (maandag) of sektie dient te worden verricht. De 11-jarige Matthias Raff werd sinds afgelopen donderdag vermist op camping „Duinhoeve" in Haamstede, waar hij met een groep Duitse kinderen vertoefde. Wilhelms-Pf lege De groep uit Stuttgart, genaamd „Wilhems-Pflege" kampeert hier al veertien dagen en omdat het goed be viel, zou men nog een weekje blijven. De groep van 10 kinderen, waarvan Matthias de jongStë' -\fras,handelde donderdagmiddag ovec.de duinover gang naar het strand en keerde om streeks 17.00 uur terug. Daar bleek dat Matthias Raff ontbrak. De lei ding keerde zelf naar het strand te rug om te gaan kijken waar de ver miste bleef, doch vanaf dat moment werd taal noch teken van hem verno men. Ouders gescheiden Matthias' ouders zijn drie jaar gele den gescheiden en vanaf dat moment werd hij ondergebracht in het Inter naat Wilhelm Pflege dat dit jaar voor het eerst in Haamstede-de vakantie doorbrengt. Donderdagavond werd de politie ingeschakeld die een zoekaktie in stelde en vrijdagochtend voortzette met hulp van een helikopter der Rijkspolitie. Alles tevergeefs terwijl de helikopter zelfs nog een vlieger in de wieken kreeg, zodat het toestel te rug moest naar Schiphol. Rommelmarkt-bazar Op zaterdag 22 augustus organi seert de Aktiviteitenkommissie van de V.V. „Zierikzee" een rommelmarkt-bazar in de „Beuze". Heel wat spullen zullen op de rom melmarkt te vinden zijn en er zijn verschillende aantrekkelijke attrak- ties. Voor tijd: zie agenda. HAAMSTEDE Beenbreuk na aanrijding In de Noordstraat stak vrijdag, rond 16.30 uur de 3-jarige A. K. S. uit Haamstede plotseling, komende tus sen twee geparkeerde staande auto's door, de rijweg over en werd daarbij gegrepen door de auto van G. S. (25) uit Veenendaal. Met een beenbreuk werd de peuter naar het Zweedse Ro de Kruisziekenhuis vervoerd. Brandjes Zondagmiddag rond 13.00 uur werd de brandweer eerst gealarmeerd voor een brandje in een container bij de Duinroosweg. Het bleek dat een in de container gestopte matras was aangestoken. Het brandende bedon- derdeel werd er uitgehaald en ge blust. Na terugkomst bij de brandweer-garage kon onmiddellijk doorgereden worden naar het werk- eiland Neeltje Jan» waar afvalhout in de brand stond. Een aantal bielzen was aldaar met snijbranders be werkt in het weekend en door de opstekende vrij harde noordenwind zijn de bielzen aan het branden ge gaan. De brandweer uit Haamstede maakte snel een einde aan de vuur haard en trok tevens de bielzen uit el kaar. Optraden drumband Cecilia Vrijdag was weer een muzieka vond in het programma van Ring Promotion 1981 Ditmaal was het de drumband Cecilia uit Vlissingen die Vrijdagavond werd opnieuw een zoekaktie ingesteld o.l.v. de Rijkspo litie en met behulp van ruim 400 mensen en kinderen van de camping. Vooral kinderen omdat die in de bos sen rond de Duinhoeve alle speel- plekjes beter weten dan de ouderen. Zoekakties Zondag werd op het Postburo Haamstede een krisis-centrum inge richt met als leidende figuren de ma joor L. A. Provily, hoofd justitionele dienst van de Rijkspolitie Distrikt Middelburg en adjudant J. Hoek man, kommandant der Groep Schou- wen-Duiveland. Vanaf 14.00 uur werd daar met 24 mensen een zoek- ^operatie in elkaar gezet waaraan maandag ook een afdeling van de Mobiele Eenheid zou gaan deelne men, met c.a. 40 man. MIDDELBURG, 15-8. Zeeland komt in aanmerking voor twee projekten die huisvesting bieden aan lichamelijk gehandicapten: clusterprojekten. Voor heel Nederland zijn er 33. Een cluster bestaat uit twaalf tot vijftien aangepaste woningen met daarbij in de buurt een voorziening waarop een beroep kan worden ge daan voor algemene dagelijkse le vensverrichtingen: een ADL-unit. De woningen krijgen allemaal een oproepsysteem dat met de ADL-unit is verbonden, zodat de mensen die hulp kunnen bieden daar alle uren van de dag en nacht bereikbaar zijn. Bewoners Mensen die voor de woningen in aanmerking komen zijn gehandicap ten tussen 18 en 65 jaar met een be hoorlijke zelfredzaamheid, zodat zij zelfstandig kunnen wonen. Er wordt gerekend met maximaal 30 uur per week dat een beroep wordt gedaan op de ADL-hulp. Aanmelding De Stichting Fokus in Ten Boer, Groningen kan nadere inlichtingen verstrekken over de woonvorm. Op dit adres worden ook aanmeldingen ingewacht: Stichting Fokus, Postbus 4, 9790 AA Ten Boer, tel. (05902)3115. Voorwaarde voor het doorgaan van de plannen is, dat er tenminste 30 be langstellenden zijn. Na de vakanties begint het overleg tussen de Zeeuwse stichting voor re validatie, de gemeenten, woning bouwverenigingen, de gemeenschap pelijke medische dienst etc. Als de belangstelling groot genoeg is zouden de twee projekten tot stand kunnen komen in Goes en in Middel burg. De voorbereidingstijd zal in to taal drie tot vier jaar in beslag ne men. AMSTERDAM. Met name tamelijk grote bedrijven in de bouwwereld verwachten dit jaar af te sluiten met een grotere omzet dan vorig jaar. NOORDWELLE. Vooroorlogs dorpsgezicht nan het eentmm van Noordwelle, met (voorgrond) het ..grote huis"

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 3