Deze week valt konklusie met betrekking kabinetsformatie Deltadienst krijgt wandkleed Paula Slieker in bruikleen Verdwenen" Iraanse schepen duiken op in Oran AGENDA Dreiging over Zuid-Afrika Poolse primaat bezorgd Exekuties in Iran Dodelijk ongeluk in Hamburgs oretpark Passagiers ongedeerd na aanvaring veerboot-vrachtschip Kind in armen gedrukt Gewonde bij schietpartij Drie ME-bussen bij Terneuzen in botsing De schippers- beurzen Weer heroïne- Kabelnetpiraat gepakt Van gemeente Zierikzee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Mening Van Agt DEX HAAG, 17-8. Deze week gaat de kabinetsforma tie „zonder enige twijfel" de meest kritieke fase in. Deze week ook, zal duidelijk worden of er wel of niet een ka binet van de samenstelling PvdA, CDA, D'66 komt. Dat zei minister-president Van Agt zondag in het radiopro gramma AVRO -Magazine. TEL AV1V. De Israëlische oud minister van defensie Ezer Weizman heeft er zondagavond bij de Israëli sche regering op aangedrongen haar beleid te wijziging zodat een oplos sing voor het Palestijnse vraagstuk kan worden gevonden. JOHANNESBURG, 15-8. De Zuid- afrikaanse minister van defensie, ge neraal Magnus Malan, heeft gewaar schuwd dat de revolutionaire bedrei ging van de republiek ,,een buitenge woon gevaarlijke fase" bereikt heeft en dat er nog meer aanvallen op de ekonomische infrastruktuur van het land zijn te verwachten. ..Er zullen steeds meer interne po gingen worden gedaan om onze sleu telindustrieën en ons moderne trans portnet te ontwrichten. Er kunnen nog meer sabotage-aanslagen op spoorwegen en elektriciteitscentra les worden verwacht". CZESTOCHOWA, 15-8. De primaat van Polen, Mgr. Jozef Glemp, heeft Polen zaterdag vergeleken met een boot op drift, waarop iedereen aan het roer staat". In een rede ter gele genheid van de Maria-Hemelaavrt uitte hij - zonder ze met name te noe men - zijn bezorgdheid over de de monstraties voor de bevrijding van politieke gevangenen, die begin deze - eek gehouden zullen worden. Indi- ekt bood de primaat de goede Jiensten van de kerk aan om een plossing te vinden voor de proble men waarmee het land te kampen heeft. BEIROET, 15-8. In Iran is zaterdag veer melding gemaakt van exeku- •ies en bom- en moordaanslagen, "ïaar het Iraanse persbureau Pars meedeelde zijn er de afgelopen twee dagen in verschillende delen van ran negen mensen geexecuteerd na eroordeeld te zijn wegens oproer en het aanzetten tot een gewapende strijd tegen de geestelijkheid. Bij erschillende aanslagen kwamen ze- en mensen onder wie leden van de revolutionaire garde en een geestelij ke om. HAMBURG, 14-8. Bij een ernstig ngeluk in een pretpark in Hamburg in de nacht van vrijdag op zater- g zes doden gevallen. Vijftien men- en raakten gewond, van wie zeker vijf ernstig, zo heeft de politie zater dag meegedeeld. De slachtoffers vielen toen enkele cabines van een ..Skylab-carrousel" opbotsten tegen de arm van een raan, vanwaar uit reparaties aan en andere carrousel werden uitge- oerd. De gondels van de „Skylab" choten voor een deel los of werden opengereten. De inzittenden vielen maf 15 meter hoogte op straat. BRUSSEL. 15-8. Alle passagiers Min de Belgische veerboot „Prinses Clementine", die vrijdagochtend in het Kanaal in aanvaring kwam met ren Zweeds vrachtschip, xijn vrijdag middag gezond en wel aangekomen in Oostende. Een zusterschip van dc Clementine, de „Prinses Stephanie", had hen aan boord genomen. Dc „Prinses Clementine", die de erbinding onderhoudt tussen Oostende en Dover, kwam vrijdag- chtend om tien uur in dichte mist in aanvaring met het Zweedse vracht- chip „Buenos Aires". De aanvaring deed zich voor In het Kanaal op onge veer drie mijl van de Franse ha venstad Calais. De „Prinses Clemen tine", een draagvleugelboot, had 208 passagiers aan boord. Zij konden al- maal aan boord worden genomen door de „Prinse Stephanie", die hen ■eer terugbracht naar Oostende. En kele liepen lichte verwondingen op. De „Prinses Clementine", die pas sinds mei in de vaart was, liep zoda nige averij op dat zij naar Oostende jr-esleept moest worden. Hoe groot de "hade precies is, kon nog niet wor den gezegd. Het Zweedse vrachtschip kon 2ljn weg - naar Amsterdam - gewoon ver volgen. Op de vraag of de kans van slagen op zo'n kabinet groot was, zei Van AGt dat dat vooral afhing van de houding van de PvdA-voorman Den Uyl: „donderdagavond was die kans zeer klein geworden, maar de kans zou kunnen terugkeren als met name de heer Den Uyl alsnog wil doen blij ken, dat hij wat tot dusver aan pro- grammakonklusies is opgeschreven, serieus neemt. „Wel of niet..." Van Agt voegde daaraan toe dat er niet veel meer te diskussiëren is. Het gaat nu om de vraag „of men wel of niet bereid is konklusies te trekken ANKARA. De linkse politieke ge vangenen in Turkije, die een maand geleden in hongerstaking zijn ge gaan, hebben zaterdag hun aktie beëindigd. Dit is vernomen uit welin gelichte bron in de Turkse hoofdstad. van hetgeen inmiddels uit al die dis- kussies op schrift is gebracht". Be langrijk daarbij is volgens Van Agt of de partijen bereid zijn in 1982 in een nieuw kabinet 4,5 miljard gulden te gaan bezuinigen. Van Agt: „het CDA blijft erbij dat een nieuw kabi net in 1982 4,5 miljard moet gaan be zuinigen. Als de partijen daartoe niet bereid zijn kan een CDA-PvdA-D'66- kabinet niet tot stand komen". LONDEN/BELFAST. Het Ira-lid Paddy Quinn, die op 31 juli na een hongerstaking van 47 dagen door zijn moeder was laten overbrengen naar een ziekenhuis voor medische behan deling, zet zijn hongerstaking niet voort. COLOMBO. In verscheidene gebie den van Sri Lanka is het zaterdag op nieuw tot ongeregeldheden geko men. Volgens de politie zijn bij rel letjes in steden in het zuiden en zuid westen van het eiland drie mensen om het leven gekomen. Een groot aantal winkels en huizen brandde af. Schilderij van Rembrandt gestolen LONDEN, 16-8. Het schilde rij Portret van een jonge manvan Rembrandt is vrij dag uit een museum in Zuid Londen gestolen, zo heeft de politie bekendgemaakt. Hoewel het schilderij ge taxeerd wordt op ongeveer een miljoen gulden zou het volgens deskundigen op een openbare veiling wel 5,5 miljoen gulden kunnen opbrengen. Het schil derij verdween uit „Dulwich Pickture Gallery" in een tijds bestek van twee uur, waarin slecht 26 mensen een bezoek brachten aan het museum. De afgebeelde is Jacob de Gheyn III, die leefde van 1596 tot 1644. De gekaapte en vervolgens ont voerde patrouilleboot is uitgeroepen tot „zetel" van een „nationale rege ring van Iran". Dit heeft een woord voerder van de. verzetsorganisatie „Azargedan" zondag in Parijs be kendgemaakt. Een van de leiders van de organisatie, die vertaald „Iraanse bevrijdingstroepen" heet, is generaal Baharam Aryana. 99 The News" NEW YORK, 15-8. Het in New York verschijnende dag blad „The News" zal 320 van zijn 4.000 werknemers moeten ontslaan en de avondeditie („Tonight" geheten) over twee weken afschaffen. Dat heeft de direktie van de fyrant meege deeld. De salarissen van de direktie zullen met 10 procen worden verlaag en tantiemes zullen worden afgeschaft. The News" begon met het publice ren van Tonightop 15 au gustus 1980. Het blad bracht uitgebreid nieuws, artikelen over speciale onderwerpen en roddel. AMSTERDAM, 16-8. De Amster damse politie zoekt naar een vermoe delijk Engelse vrouw, die zondagoch tend op de Nieuwmarkt een baby in de handen van een voorbijganger drukte en vervolgens verdween. De man bracht het acht maanden oude kind naar de politie, die het in een te huis onderbracht. Volgens een re cherchewoordvoerder had de vrouw al enige dagen op de Zeedijk met de baby, een meisje, lopen leuren. ROZENBURG, 17-8. De 16-jarige R. v. d. M. uit Maassluis is zondaga vond door een schietpartij bij een diskotheek in Rozenburg ernstig ge wond geraakt. De jongen moest wor den overgebracht naar het Dijkzigt- ziekenhuis in Rotterdam en verkeert na een spoedoperatie buiten levens gevaar, aldus de politie. De 18-jarige P. C. uit Maassluis, die zou hebben geschoten, is door de politie aange houden. De juiste toedraeht is nog niet duidelijk. TERNEUZEN, 15-8. De ongeveer tachtig ME'ers, die de afgelopen week assistentie hebben verleend bij de ontruiming van de schippersblok- kade in Terneuzen hebben toch nog met een gewelddadige konfrontatie te maken gehad. Dat gebeurde na afloop van de blokkade, toen de drie ME-bussen met daarin ongeveer tachtig man schappen op weg naar de veerpont bij Perkpolder in Zaamslag tegen el kaar reden. De eerste bus moest een noodstop maken voor een abrupt remmende automobilist. De twee an dere bussen konden niet bijtijds stoppen en botsten op elkaar. De ra vage was groot, maar niemand liep letsel op. Twee van de drie ME- bussen moesten weggesleept worden, de derde kon wel zelf rijdend naar het „thuisfront" terugkeren. De kol- lega's-ME'ers werden later met ge huurde bussen alsnog naar de pont gebracht. ROTTERDAM, 15-8. Voor het eerst na de blokkade-akties van de afgelo pen week zijn op de schippersbeur- zen van Rotterdam en Amsterdam zaterdagmorgen weer vrachten geac cepteerd. Het ging om slechts enkele reizen. Hoewel de beurzen in beide havensteden in tegenstelling tot de regionale schippersbeurzen elke za terdagmorgen open zijn wordt er doorgaans geen vracht aangeboden. ALGIERS, 16-8. Twee uit Frankrijk afkomstige voor Iran bestemde patrouilleboten hebben zondag de Alge rijnse haven Oran aangedaan. Het Algerijnse persbu reau deelde mee, dat de schepen brandstof willen inne men. De derde boot die deel uitmaakte van het konvooi, is donderdag bij de zuid kust van Spanje gekaapt door tegenstanders van de regering in Teheran. Het is onbekend, waar dit schip zich bevindt. Naar de organisatie bekendmaak te, heeft ze radiokontakt met de „Ta- barzin", die zich in internatioaal wa ter bevindt. Aan boord van het schip zijn 40 per sonen, van wie de helft militairen. ROTTERDAM, 15-8. In haar huis aan de Overijselsestraat in Rotter dam is de 24-jarige vrouw S. A. Hart overleden aan een te grote dosis her oïne. Volgens de Rotterdamse politie had de vrouw, die een jaar aan hard drugs was verslaafd, enkele dagen geleden vrijwillig een afkick centrum verlaten. AMSTERDAM, 15-8. De Radiokon- troledienst van de PTT heeft in de nacht in samenwerking met de poli tie een eind gemaakt aan een uitzen ding van de Amsterdamse kabelnet piraat Omega TV. Het station, ge vestigd in een woning in de Wit- tenstraat in Amsterdam oud-west, zond uitsluitend pornofilms uit. In de woning werden aangehouden de 25-jarige S. H. en de 26-jarige A. L. te gen hen werd proces-verbaal opge maakt. De apparatuur is in beslag ge nomen. ZIERIKZEE, 14-8. De burgemeester van Zierikzee, Th. H. de Meester, atten deerde de Deltadienst er vrijdagmiddag op dat het in bruikleen zijnde wand kleed, vervaardig door de Zierikzeese kunstenares, Paula Slieker wel goed moest worden beheerd. De eerste burger wees er op dat in het verleden als eens een werk door de motten is aangetast. Iedere maandagavond Bruinisse Dorpshuis. Speel- en strip-O-theek. 18.30 - 20.00 uur. Iedere dinsdag (t/m 18 augustus) Zierikzee Toeristendag. Iedere woensdag Zierikzee Consistoriekamer Gasthuiskerk. Re petities Herv. Chr. gemengd koor. 19.30 - 21.30 uur. Consistoriekamer Gasthuiskerk. Op gave leden kinderen i.o, 19.00 - 19.30 uur. St. Domusstraat. Poppentheater „Al te Klein". 14.30 - 15.30 uur. Renesse VW-kantoor. Fietspuzzeltocht. Start 14.00 - 14.30 uur. Noordgouwe Verenigingsgebouwtje, 14.00-16.00 uur, kinderklub. Iedere donderdag Zierikzee Poststraat 37: Wereldwinkel Schou- wen-Duiveland; 9.30-16.30 uur. Onder de Beuze. Openlucht schaken 19.00 - 21.00 uur (gratis deelname). Renesse Slot Moermond. Rondleiding. 19.00 uur. Nieuwerkerk „Rehoboth", Ooststraat 18. Algeme ne Leesbibliotheek. 18.30 -19.15 uur. Iedere vrijdag Burgh Café-restaurant „Het Grote Zwijn". Prijsklaverjassen. 20.00 uur. Iedere tweede dinsdag van de maand Zierikzee Rode Kruis-gebouw, 16.00-17.00 uur, adviesburo van de A.N.I.B. Op donderdag tot oktober Nieuwerkerk Bibliotheek. Eens in de twee weken. 18.30 - 19.00 uur. Iedere donderdag t/m 20 augustus Haamstede Ned. Herv. Kerk, tentoonstelling Planten uit de Bijbel, 10.00-12.00 uur en 14.00-17.00 uur. Op de Ring Pro- motiondagen: 10.00-17.00 uur. Van maand88j9Vt - tot en met zaterdag Dreischor Landbouwmuseum. Geopend van 13.30 tot 16.30 uur. 19 en 26 augustus Haamstede Korenmolen „De Graanhalm". 10.00 - 17.00 uur. Vanaf heden tot eind augustus Middelburg Maandag t/m vrijdag. Tentoonstel ling over Generale Synode van de Hervormde Kerk. 9.00 - 17.00 uur. Rijksarchief. Dagelijks (behalve op zondag) R.K. kerk. Missietentoonstelling. 9.00 - 17.00 uur. Iedere dinsdag en zaterdag Zierikzee Bezichtiging. Nobelpoort. -16.00 uur. 10.00 Paula Slieker overhandigt de maquette wan het wandkleed aan de burge meester, Th. H. de Meester. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De Deltadienst kwam via de ge meente Zierikzee in kontakt met de Beeldende Kunstenaars Regeling en dat leidde ook tot de kennismaking met Paula Slieker. „Dit wandkleed wat ik heb gemaakt kon alleen maar tot stand komen door de BKR en ook daarom zou ik het jammer vinden als deze regeling uit Zierikzee zou ver dwijnen", aldus Paula. Bij het in bruikleen geven van het wandkleed aan de Deltadienst vond hij het niet nodig hier verder op in te gaan. Hij achtte de feestelijke ge beurtenis in de kantine niet de juiste plaats om over de BKR uit te weiden. Suggestie De heer A. Spoel van de Delta dienst deed een suggestie voor als het gebouw van de Deltadienst te Zierik zee op den duur moot verdwijnen. Hij zou graag zien dat het kunstwerk met de inventaris meeging naar het bedieningsgebouw op dc stormvloed kering dat in de toekomst gebouwd zal worden. Op 1 april van dit jaar bestond de Deltadienst 25 jaar. Naar buiten toe is daar geen publiciteit aangegeven, maar de heer A. W. Donker van het KNMI maakte daarop een uitzonde ring. Na een paar woorden overhandig de hij aan de heer Spoel enkele oude weerkaarten en een bedrag ondeT couvert. Vanaf 7 juli tot en met 27 augustus op de dinsdagen en donderdagen Renesse Ned. Herv. Kerk. Tentoonstelling van borduurwerken, poppen en aquarellen. Tijd: van 14.00 to 16.00 uur. Maand augustus Zierikzee St. Lievensmonstertoren. Expositie kunstschilder Piet van 't Hagelend, dagelijks - behalve zondag - 10.00 -17.00 uur. Maandag 17 augustus Scrooskerke Sportveld. Vakantiespeelweek (hut tondorp). Scharend ijk e Gemeentehuis. Vergadering gemeen teraad. 19.30 uur. Haamstede Gemeentehuis. Raadsvergadering. 19.30 uur. Geref. Kerk. Maandagavondzang, m.m.v. Frans van Tilburg, orgel en Roinata Heemskerk, alt. Aanvang: 20 00 uur. Dinsdag 18 augustus Scharendljke Brouwersdam Plant en werkgroep verzamelen om 19.15 uur. Serooskerke Strand Brouwersdam. Vakantie speelweek (spelen). Brouwershaven St. Nicolaaskerk. Orgelkoncert. 20.00 uur. Middelburg Nieuwe Kerk. Orgelkoncert Feike Asrpa. 20.00 uur. Woensdag 19 augustus Zierikzee Poppentheater „Al te Klein", St. Do musstraat, 14.30 - 15.30 uur. Voorstel ling „het Ogenbos". Bruinisse Parkeerterrein Aquadelta. Circus theater „Mariska". Aanvang 15.00 uur. Ellemeet Openbare lagere school ,,'t Mêêtje", filmvoorstelling „Survival". 19.30 uur. Serooskerke Dorpsring. Vakantiespeelweek (vos senjacht). Ned. Hervormde kerk. Optreden Brass'79. 20.00 uur. Donderdag 20 augustus Zierikzee „Huis van Nassau". Fraktievergade- ring P.v.d.A. 19.30 uur. „Huis van Nassau". Open prijzen- bridgedrive. 19.30 uur. Serooskerke Sportveld. Vakantiespeelweek (spe len). Haamstede Ring Promotion, braderie. Zonnemaire Café Bommenede. Klaverj as- wedstrijden. 20.00 uur. Oosterland Dorpshuis „Oosterhof". Strip-o- theek. 18.30 - 20.00 uur. Vrijdag 21 augustus Serooskerke „De Schelphoek". Vakantiespeel week (levend ganzebordspel); Gras veld school, barbecue; uitreiking prijzen. Brouwershaven Muziektent. Koncert „Oosterlands Fanfare". 20.00 uur. Renesse Muziektent. Optreden „Luctor et Emergo" (afsluiting seizoen). 20.30 Zaterdag 22 augustus Zierikzee „Beurs". Rommelmarkt-bazar V.V. „Zierikzee". 8.00-17.00 uur. „Beurs". Koncert „Oosterlands Fan fare". 14.30 uur. Oosterland Dorpshuis „Oosterhof". Poppen kast, muzikale show en andere eve nementen voor de jeugd. 13.00 uur. Bruinisse Nabij de muziektent, grote kinder braderie in de ochtenduren. Dorpshuis. Open-dag jeugdsoos de Pul. 13.00 - 18.00 uur. Sportterrein. Open voetbaltoernooi. 13.00 uur. Muziektent. Koncert. 19.30 uur. Zondag 23 augustus Renesse Manege Grol. Ponywedstrijden. 10.00 uur. Maandag 24 augustus Kerkwerve Verenigingsgebouw. Stichting Sa menlevingsopbouw. 19.30 uur. Dinsdag 25 augustus Scharendijke „De Putmeet". Openbare vergade ring Reinigingsdienst Schouwen- Duiveland. 16.00 uur. Woensdag 26 augustus Bruinisse Pleintheater Aquadelta. Modeshow en kappersdemonstratie. 20.00 uur. Zaterdag 29 augustus Scharendijke Het Baken, Jachthaven. Zeepkisten race. Aanvang 14.00 uur. Koncert „Kunst en Eer". Aanvang 20.30 uur. Lampionoptocht. Aanvang 21.15 uur. Maandag 31 augustus Dreischor Dorpshuis. Gespreksavond Derde Ronde Voorbeeldplannen. 20.00 uur. (01110) 2255 HUISAANSLUITINGEN Redaktle (niet voor bezorging), na 17.30 uur: (01110)5396,(01110)3539 Advertenties (01119) 1660 Bezorging (01119) 1660 na 16.30 uur k A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 2