VH c Taptoe Renesse werd suksesvol evenement vol show en muziek Brouwershaven heeft zorgen over jachthaven „Den Osse" DE ZIERIKZEESCHE COURANT Georganiseerd door V.V.V. Polen gelast marsen af Gevechten in Beiroet Z1ERIKZEESCHE N1EUWSBODE Maandag 17 augustus 1981 137ste jaargang Nr. 22963 REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zlerlkzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 32,30, per jaar f 122,60. Losse nummers 65 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 41 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) t 5,20. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) In dit nummer: Trieste ontdekking in de Westhoek Verwachting tot dinsdagavond: Zonnige perioden Droog en zonnige perioden; mini mumtemperatuur omstreeks 9 gra den; middagtemperatuur rond 20 graden; matige wind, draaiend van noordwest naar zuidwest. WEERSVOORUITZICHTEN Weersvooruitzichten over Neder land: de cijfers zijn een globale aan duiding: het interval rond deze cij fers moet ruimer genomen worden naarmate de dag waarvoor de ver wachting geldt verder in de toekomst ligt. Verwachting t/m vrijdag 21 au gustus: Woensdag Af en toe zon Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 12 gr. Middagtemp.: 20 gr. Windkracht: west 4 Donderdag: Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 12 gr. Middagtemp.: 20 gr. Windkracht: west 5 Vrijdag: Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: 12 gr. Middagtemp.: 20 gr. Windkracht: noordw. 3 „Luctor et Emergo" Nadat het jeugdkorps, onder een welverdient applaus was afgemar cheerd, was het de beurt aan ,,de mu ziek" van Renesse om een staatlje van bun kunnen te laten zien. „Luc tor et Emergo", als fanfarekorps met WARSCHAU. 17-8. De bijeen komsten en marsen die maandag in Polen zouden worden gehouden als protest tegen het vasthouden van po litieke gevangenen, zijn zondaga vond afgelast. De organisatoren van de protest- bijeenkomsten in vijf steden, ge volgd door een mars naar Warschau, lieten weten dat alle protestakties voor het ogenblik zlin opgeschort. Het was de bedoeling de vrijlating te verkrijgen van drie anti communistische dissidenten, leden van de „Bond voor een onafhanke lijk Poien" die in de hoofdstad ge vangen zitten. De demonstraties wa ren voorbereid door de onafhankelij ke studentenbond. De vrije vakbe weging Solidariteit had zich al eer der van de aktie gedistantieerd en opgeroepen ervan af te zien. Burgemeester C. Slabbekoorn heet bestuursleden en organisatoren van de drie watersportverenigingen welkom tij dens de officiële ontvangst door het gemeentebestuur van Brouwershaven. (Foto: Zierik2eesche Nieuwsbode) Een goede indeling kan naar zijn mening tot stand komen door goed overleg met alle betrokkenen. Ten slotte deed de burgemeester een be roep op allen, die een beroep doen op de Grevelingen, ter behoud van dit fraaie binnenmeer. Tweede lustrum De Benelux-zeilwedstrijden beleef den dit weekend inmiddels het twee de lustrum. Ze kwamen tot stand door samenwerking tussen de Konin klijke Nederlandse Watersportvere niging „De Kaag", de Royal Yacht Club" van België en de Watersport vereniging „Brouwershaven". Oud „Kaag"-voorzittcr de heer J. Vollebregt vertelde desgevraagd, dat de wedstrijden destijds tot stand kwamen toen men op zoek ging naar kwalitatief goed wedstrijd water. „In Holland werd het toen al veel te vol voor goede zeilwedstrijden", al dus de heer Vollebregt. De samenwerking tussen de Wa tersportvereniging Brouwershaven en „De Kaag" leidde tot de zoge naamde Grevelingen week. Na enke le jaren in 1973 - voegde de „Royal Yacht Club van België" zich bij het gebeuren, dat zodoende uitgroeide tot de Benelux-zeildagen. Een wedstrijd waar inmiddels ruim tach tig schepen aan deelnemen. Vooral voor de zogenaamde Olympische klassen vormen de Benelux- wedstrijden een belangrijke race. ZON- EN MAANSTANDEN 18 aug. Zon op 6.28. onder 20.58 Maan op 22.33, onder 9.31 Laatste Kwartier: 22 augustus (16.16) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 16 aug. 6.19 17.46 11.29 Springtij: 18 augustus BEIROET, 17-8. Maandagmorgen vroeg werd er hevig gevochten in een zuidelijke buitenwijk van de Libane se hoofdstad Beiroet, waarbij ge bruik werd gemaakt van artillerie, mortieren en zwaren machinegewe ren. Uit politieke kringen werd ver nomen dat de gevechten geleverd worden tussen leden van de Sjiïtisch- Mohammedaanse burgerwacht Amal en kommunisten. In de Armenwijk waar de gevech ten zich koncentreren kwam op zeker ogenblik om de-acht sekonden een granaat neer. Het geratel van de ma chinegeweren klonk door dc hele stad. Over slachtoffers is niets be kend. RENESSE. De drumband van Luctor et Emergo", die een thuiswedstrijd speelde. in rood en wit met zwarte petten met rode pluimen, bracht korps onder lei ding van Miss marjorette Joan Rotte, trompet instrukteur Rini de Looze en de algehele leiding in handen van Ge rard van Wagtendonk, met jeugdig elan een vrolijke, speelse show. De show werd geopend met het vrolijke „Happy days are here again", waar na een intro op de muziek van „Star Wars" werd gebracht in een arrange ment van Art de Jonge, voor velen op Schouwen-Duiveland geen onbeken de. Ook het slotnummer een zeer toe passelijke Abba-Hit Thank you for the music", was aan arrangement van Art de Jonge. Na „Rust Roest" zorgde de Vlaar- dingse Showband „De Pijpers" voor een héél ander geluid. Dit korps, dat grote bekendheid geniet met zijn Zuid-Amerikaanse show, is een veel gevraagde gast op taptoes in zowel Nederland als België. Zijn faam wist het korps zaterdagavond volledig waar te maken. Zuid-Amerikaans Onder leiding van bandleider Jur- rien Witvoet, bracht men een swin gende show vol opwindende vrolijke Zuid-Amerikaanse muziek, die het publiek van begin tot eind volledig wist te boeien. Last but not least kwam de show- Juliana" uit Middelburg aan de beurt. De show voerde het publiek op mu- RENESSE. „De Pijpers" uit Vlaardingen zorgden op de negende Taptoe Renesse voor een stuk show-werk in swingen de Zuid-Amerikaanse stijl. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) zikale wijze langs verschillende lan den van de wereld. Men begon met de ouverture „Wil- hem Teil" in Zwitserland, om vervol gens via Amerika in Argentinië te recht te komen met het gevoelige „Don't cry for me Argentina" om tenslotte de show te beëindigen met het blijde en door de Edwin Hawkins Singers zeer bekende geworden „Oh Happy Day". De leiding van de band was in han den van Jaap Eversen terwijl de vlaggengroep werd aangevoerd door Flag-Captain Pauline Bodrij. Nadat ladyspeaker Mary Dalebout de korpsen had bedankt voor hun wervelende presentatie werd de tap toe afgesloten met een finale waaraan alle korpsen deelnamen. Plechtig- slot Op muziek van het thuiskorps „Luctor et Emergo" marcheerden al le korpsen op, waarna „Juliana" uit Middelburg een koraal speelde. Zo als gebruikelijk bij een taptoe was het slotnummer het Wilhelmus, dat onder leding van de „Luctor et Emer go" dirigent door drie korpsen werd gespeeld. Een plechtig slot van een buitengewoon geslaagd muziekfeest, waaraan zeer velen plezier beleef den. Dat bleek duidelijk uit het zeer spontane applaus waarmee de ver schillende koipsen tijdens het afmar cheren werden beloond. Dit nummer bestaat uit 6 pagina's. BROUWERSHAVEN, 14-8. „De toekomstige bespre kingen met de Rijksoverheid betreffende de moeilijkhe den rond jachthaven Den Osse zijn van levensbelang voor de gemeente Brouwershaven". Deze woorden sprak burgemeester C. Slabbekoorn vrijdagavond in de boven zaal van het „Tonnenmagazijn" tijdens de officiële ont vangst van besturen en organisatoren van de Benelux- zeilwedstrijden op de Grevelingen. Smalstads eerste burger sprak in zijn openingswoord over de teruggang in de vraag naar jachthavenakkommodatie. Hoewel met betrekking tot jachtha ven Den Osse nog geen sprake is van teruggang, maar meer van stabilisatie geeft de huidige situatie toch reden tot financiële zorgen. De burgemeester liet er geen twij fel over bestaan, dat het bepaald geen geringe problemen zijn waar de gemeente Brouwershaven ten aan zien van de exploitatie van de jacht haven mee wordt gekonfronteerd. Beheer Grevelingen De heer Slabbekoorn ging tijdens zijn toespraak verder in op het hui dige en toekomstige beheer van de Grevelingen. Hij herinnerde aan de installatie van de Voorlopige Raad van Bestuur voor de Grevelingen op 23 juni jl. Verder benadrukte hij de noodzaak van een goed beheer. „Als u ziet wie en wat er allemaal van de Grevelingen gebruik maakt, is het duidelijk dat gezamenlijk gewerkt moet worden aan het behoud van de natuurlijke ontwikkelingen". De burgemeester vond echter ook dat de watersportliefhebbers ruimte moeten hebben om hun sport te beoe fenen. Hij wees op het belang van het tegengaan van wildgroei en noemde in dit verband de voor de toekomst zo belangrijke indeling van de Gre velingen. RENESSE, 15-8. Vijf muziek- en showkorpsen verzorg den zaterdag de negende Taptoe Renesse, die een zeer suksesvolle afwisselende show werd, dat het publiek tot groot enthousiasme bracht. Naast talrijke genodigden waren er ruim 1800 (betalende) toeschouwers, waardoor ook in financieel opzicht van een sukses gesproken kan worden. Het evenement werd geopend door de vicevoorzitter van de VVV, de heer J. W. de Jonge. Hij verwelkomde B. en W„ de deelnemen korpsen en het talrijke publiek. Verder dankte hij de organiserede kommissie en verklaarde hij dat men als VVV Renesse trots was, deze negende Taptoe Renesse te kunnen pre senteren. Hierna gaf hij de mikrofoon over aan mevrouw M. Dalebout-v. d. Sloot, die de korpsen bij het publiek introduceerde. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Nadat de openingsceremonie voor rekening was genomen door de men sen van showband „De Pijpers" uit Vlaardingen, die in hun fleurige uni formen in zwart, groen en oranje, ge lijk al het publiek in de stemming wisten te brengen, kon de negende Taptoe Renesse beginnen. „Johan Friso" De spits werd afgebeten door het drumkorps „Johan Friso" uit Mid delburg, de jeugdafdeling van de showband „Juliana". Deze band die dit jaar het tienjarige bestaand her- drumband, minder bewegelijk dan de showkorpsen, maar daarom zeker niet minder aantrekkelijk, bracht, onder leiding van dirigent J. H. Blom en instrukteur - tamboer maitre A. J. Padmos een show, die vooral muzi kaal zeer afwisselend was. Naast lo pend werden ook stilstaand num mers gespeeld. Na de opening met „Tempo Latino" werden verder o.m. gedeel ten uit „Hair" gespeeld, waarnaast men in „Square dansers" alleen de drumband aan het werk kon zien. Evenals de voorgaande korpsen dacht, bestaat uit jongeren tusseir8 "oogstte ook de showband met majo- en 15 jaar. In deze periode verwierf het korps een goed gevulde prijzenkast en be haalde men driemaal het landelijk jeugdkampioenschap van hun bond. Onder de algehele leiding van André Davidse en met Jacomijn Geldof als leidster van de vlaggengroep, bracht het jeugdige korps in vlot tempo een show met Amerikaanse motieven. Met de vrolijke witte vlaggen met ro de en blauwe strepen en gestoken in de fraaie uniformen wist men het tal rijke publiek gedurende 20 minuten uitstekende te vermaken met o.m. het overbekende „Danny-boy". rettekorps „Rust Roest" uit Zierik- zee erg veel sukses". „Rust Roest" was in vergelijking met vorig jaar nogal wat verjongd. Het jongste lid was zelfs nog niet ouder dan 10 jaar. Kleurige kleding Gestoken in zeer kleurige kleiding

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 1