Verouderde gedragsregels voor toeristische trapkar V akantiestemming op het kantongerecht Fietstocht langs kerken in gem. Brouwershaven Nieuw verschijnsel in de Westhoek Orgelkoncert Haite v. d. Schaaf Goed weer begeleidde tweede Stern Grevelingen Toer Inundatie bouwdok I Oosterschelde- monding Gezellig wordt het Noordwelle maakt zich op voor te houden jeugd-speeldagen un i»t leven BeorePen STREEKNIEUWS „Convoy" in Concertzaal ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 14 augustus 1981 Nr. 22962 HAAMSTEDE, 12-8. De trapauto's, een toeristische at- traktie die we kennen van de boulevard in Spanje of Bel gië, zijn inmiddels ook doorgedrongen tot de Schouwse kust. In Haamstede worden deze wagentjes volop ver huurd, tot vermaak van de toeristen maar tot grote er gernis van automobilisten en zo nu en dan van de politie. De wegen in en rond Haamstede zijn smal en momenteel druk bere den. Inhalen is vaak niet mogelijk en vooral als er zo'n trapkarretje op de weg rijdt, kan dat aanleiding gege ven tot vertragingen of file. Het verkeers is gebonden aan wet jes en regels en natuurlijk moet ook BROUWERSHAVEN Dinsdag 11 augustus heeft Haite van der Schaaf een orgelkoncert ge geven in Brouwershaven. Tot nog toe zijn er veel belangstellenden ge weest, want het bezoekersaantal ligt gemiddeld duidelijk boven de hon derd. Het is wel te merken dat het toeristenseizoen in juli begonnen is. Het koncertprogramma bevatte deze keer negen punten, waaronder drie oud-Nederlanders. Van Anthonie van Noordt klonk de Fantasia in d kleine terts, waarin duidelijk invloe den van Sweelinck te horen waren. Daarna twee duo's over.Vader ons in hemelrijck", het eerste met de me lodie in de sopraan; het tweede met de melodie in de bas. De komponist, Henderick Joostenszoon Speuy, was stadsorganist in Dordrecht en speel de de duo's waarschijnlijk vóór en na de kerkdiensten en heeft ze ook be doeld voor jeugdige orgel- of spinet bespelers. De derde Nederlander, Abraham van den Kerckhoven was de belan grijkste 17e eeuwse Zuidnederlandse orgelmeester. Van hem was het stuk: Fantasia Pro Duplici Organo, één van de weinige stukken waarin heel duidelijk de klavierwisseling bijge schreven staat. Na „Holland" was Engeland aan de beurt. Twee Voluntary's, respek- tievelijk van Henry Purcell en John Bennet. Van deze laatste was het eerste deel mooi geregistreerd met een holpijp en tremulant. Heel rust gevend en mooi. Vervolgens uit Frankrijk van Louis Marchand: Tierce en taille, Basse de Trompette en Grand Jeu. Bij de tompetregistratie viel op, dat het tongwerk niet op tijd aanspreekt. Vooral bij versieringen is dat erg hin derlijk. Tot slot van dit koncert klonken drie Duitse werken. Van Samuel Scheidt speelde Haite van der Schaaf Echo. Een heel leuk, speels stuk, juist door de echo's. Toen werd het moeilijk, want de stoppen sloegen door. Heel de kerk zat zonder licht. Nu is dat om te beluisteren niet erg, maar om kleine muzieknootjes te le zen en te spelen is een goede lamp toch wel heel prettig. De rest van het programma moest bij kaarslicht af gewerkt worden. Wel sfeervol na tuurlijk, maar daar houdt het dan ook mee op. Toch kwamen de Passa- cagiia van Butehude en de Fuga in c kleine terts er nog goed uit. De re gistratie van het laatste stuk was wat te „dik". Bij een plenum hoeven geen fluitjes opengetrokken te wor den omdat die het geluid niet verster ken, maar de klank allen maar wat ondoorzichtig maken. Het volgende koncert wordt gege ven door een Poolse organist, die een toernee maakt door Nederland. Willie Bil zo'n trapkar, een door de wet erkend voertuig, bepaalde gedragsregels volgen. De heer R. Zweedijk van de ver keersgroei Middelburg vertelt: „Dit voertuig valt onder de wet voor on- bespannen wagen. Het ding is vrij breed en dat houdt in dat het niet is toegestaan met zo'n kar op het fietspad te rijden. Op de weg dus, en ook dat brengt gevaren met zich De wet De wet zegt: het is bestuurders on der de 18 jaar niet toegestaan meer dan één persoon te vervoeren. Die passagier moet jonger zijn dan de bestuurder. Personen boven de 18 jaar mogen ook slecht één persoon vervoeren of twee kinderen onder de 10 jaar. Maar als bijvoorbeeld een vader en moeder en twee kinderen gezamen lijk in een vierpersoons kar willen rijden, dan 2ijn ze in overtreding. Wel mag b.v. alleen de moeder met de twee kinderen (onder de 10) op stap, maar dan moet pa thuis blijven. Of pa en moe kunnen samen een eind je gaan karren, maar dan moeten de kinderen thuisblijven. Het is een vreemde situatie, een verouderde gedragsregel waar de verhuurder overigens wel ontheffing voor kan aanvragen bij de beheerder (gemeente, provincie, waterschap) van de wegen die worden bereden. Door de vingers „Het is begrijpelijk dat er in de zo mer nogal wat overtredingen zijn, als we deze wet nauwkeurig naleven. Het is bijna onmogelijk dit te kontro- leren ne de politie ziet deze situatie voorlopig dan ook maar door de vin gers" aldus de heer Zweedijk. Het is een nieuw verschijnsel en de politie weet er eigenlijk nog niet zo goed raad mee. Wel vindt er binne- kort een landelijk overleg plaats om nieuwe regels op te stellen voor deze karren, alvast voor volgend jaar. De toegestande leeftijd zou bij voorbeeld verlaagd kunnen worden naar 16 jaar en verder hoopt de Rijkspolitie in samenwerking met de gemeente en de verhuurder van deze karren tot overeenstemming te ko men wat betreft het parkours. In de huidige situatie mogen de karren op alle wegen rijden. Volgend jaar zul len er waarschijnlijk wegen worden aangewezen die wel en niet bereden mogen worden. Drukke, grote wegen moeten dan worden vermede. Ernstige ongelukken met deze trapkarren zijn er overigens nog niet gebeurd in Haamstede. NOORDGOUWE, 13-8. Donderdag ging de tweede Stern Grevelingen Toer van start. Goed weer en weinig wind bracht de rijders snel via de Brouwersdam naar het eerste rust punt. Enkele rijders, die tot dan met een voor hun te hoge snelheid hadden ge reden, dachten dat de 55 kilometers die nog voor de boeg lagen, teveel voor hen zou worden. Maar nadat men voor de tweede maal van start was gegaan, hield ieder z'n eigen tempo, wat resulteerde in het volle dig uitrijden door praktisch alle deelnemers. Valpartij Onderweg naar de tweede stop ont stond een valpartij toen men een drinkflesje wilde doorgeven en twee fietsers elkaar raakten. Nadat de ontstane schade was verholpen en de schaaf wondjes verzorgd, konden ook' deze deelnemers de tweede etappe uitrijden. Na de lunch werd de derde en laatste etappe ingezet, ook door een der dames die na 45 kilometer in de volgauto had plaatsgenomen, maar na de rust toch graag de laatste 15 ki lometer wilde mee fietsen. (Vervolg van pagina i) burg verzoekt de raad van Zierikzee een besluit te nemen tot deelname in de „Ontwerp gemeenschappelijke re geling inzake het instandhouden en Op het Sternterrein werden de deelnemers feestelijk ingehaald en was iedereen het erover eens dat deze rekreatieve toertocht, (maar ook van kortere afstand), geprolongeerd moesten worden. De organisatoren zullen zich daar zeker voor in willen zetten, temeer daar deze keer onge veer tiental deelnemers zich van bui ten het caravanpark hadden aange meld en de tocht met plezier werd uitgereden door deelnemers van 14 tot en met 62 jaar. exploiteren van een Zeeuwse Mu ziekschool", voor 1 september a.s. De provincie Zeeland heeft zich te ruggetrokken als subsidiegeefster van de muziekschool dat heeft geleid tot een aanzienlijke verhoging van de gemeentelijek bijdragen. Ten einde de heer E. Plette, Ha- ringvliestraat 83 de gelegenheid te geven bij zijn woning een garage te laten bouwen, dient de raad een voorbereidingsbesluit te nemen. Het ingediende bouwplan is in strijd met het bestemmingsplan „Poortam bacht V", dat gewijzigd dient te wor den. Mevrouw L. C. Oole-Marcusse, tij delijk onderwijzeres handwerken aan de „Theo Thijssenschool" zal op voorstel van het kollege benoemd worden in vaste dienst. Beatrixschool In verband met de start van een af deling voor voortgezet buitengewoon onderwijs aan de Beatrixschool, wordt voorgesteld de heer H. Kap pers uit Putten te benoemen in de ontstane vakature, en wel per 1 janu ari 1982. In de voorafgaande periode dient mevrouw M. R. de Jong-van Loo een tijdelijke aanstelling te krij gen. Ter vaststelling biedt het kollege aan: het programme nieuwebouw en vernieuwbouwprogramma voor de periode 1982 t5m 1984. Een en ander op verzoek van het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke or dening. Voorts staan op de komende raad- sagenda nog diverse begrotingswijzi gingen. NOORDWELLE, 13-8. Vanaf volgende week woensdag, 19 augustus, zal er weer heel wat af gerommeld, gespeeld, gejuicht, gegeten en gedronken wor den op Noordwelle, want dan zullen tientallen peuters, kleuters en „grote" scholieren hun beste beentjes voorzetten tijdens de estafettes, hun fantasie de vrije loop laten bij het knutselen en frutselen en menig fraai staaltje akteerta lent weggeven tijdens de grandioze show voor ouders en andere supporters op vrijdagavond. Kortom: de speldagen voor de Noordweller jeugd staan weer voor de deur. Woensdagochtend om 9 uur zal het festijn officieel geopend worden met een spannend verhaal, waarna de he le klup zich naar de groene mat be geeft om zich daar in het zweet te ren nen bij de lepel- en knalraces, overlo- pertje en andere spannende spellet jes. Na de „koffiepauze" met limona de en fruit, zal er worden geknutsel, gepeinsd en geoefend voor de grote uitvoering (vrijdagavond). Theater Zoals gebruikelijk brengen de da metjes en heertjes weer een brok on vervalst theater ten aanschouwe. Maar eer het zo ver ts, zal donderdag eerst een dag doorgebracht worden op het strand, als het zonnetje ten minste van plan is te verschijnen Bij minder gunstig weer, zal vanaf 11.00 uur het gloednieuwe Dorpshuis voor de jeugd haar deuren openzet ten. Met sport en spel, schaar en lijm, woord en gebaar, zal dan getracht worden de dag nog wat op te fleuren. Hoe dan ook, brood meenemen, want er zal op het strand en anders in het „Durpsuus" druk gepiknikt worden. Jongt lni Vrijdag begint de dag pas goed om 10.00 uur met een vossenjacht op het dorp. Nadat de beentjes gestrekt zijn, worden jongelui zowel geeste lijk (met 'n film) en lichamelijk (met gesterkt, waarna om 18.30 uur de grote voorstelling, de grandioze show van het jeugdcirkus „Jongtini" uit Noordwelle zijn aanvang zal ne men. Natuurlijk is het hooggeëerde publiek van harte welkom bij deze demonstratie van lenigheid, koel bloedigheid en vakmanschap. Als er nog kinderen uit Noordwelle zijn, die zich nog niet opgegeven heb ben. dan kan dat alsnog door een briefje met naam en leeftijd in de bus te doen van Smidsweg nummero 10. Wil Je er iets meer over weten, bel dan naar Katrien Beije, tei. 01 i 16- 2129 De tentoonstelling „Uit het leven gegrepen" in de Statenzaal in Mid delburg had vorige weck woensdag al 8800 bezoekers getrokken. Het Documentatiecentrum Zeeuws Deltagebied - de organisator van de expositie - rekent er dan ook op het aantal van 10.00 bezoekers ruim schoots te kunnen overschrijden. Tot en met vrijdag 21 augustus is er nog gelegenheid een kijkje te nemen en een Indruk te krijgen van het le ven in Zeeland in de laaste twee eeu wen. Dit kan aan de hand van allerlei af fiches, prentbriefkaarten, prijslijsten, menukaarten, aankondi gingen van belangrijke gebeurtenis sen in het leven van de Zeeuw van destijds, zoals verlovings- en trouw- kaarten, en aan de hand van een mooie kollektie wenskaarten die in een aparte vitrine is uitgestald. Minder prettig Ook aan minder prettige gebeurte nissen wordt aandacht besteed, er is een verzameling lijkdichtcn en voor het kriminele leven uit die tijd is een apart plaatsje gereserveerd, waar de meest gruwelijke dingen aan het licht worden gebracht. De tentoonstelling is beslist niet al leen bedoeld voor de toeristen die nu in de provincie hun vertier zoeken; de Zeeuw die een dagje Middelburg „doet", zal in de Statenzaal, Abdij 11, zeker iets van zijn of haar gading vinden. De katalogus, die ter on dersteuning van de expositie is ge maakt, kost 0,50. ZIERIKZEE Z.V.U.-kursuss en De Z.V.U. organiseert voor het nieuwe seizoen ook op Sehouwen- Duiveland weer een aantal kursus- sen. Taal kursussen: In Zierikzee wor den de kursussen Engels, Frans en Duits gekontinueerd. De kursus Spaans wordt voortgezet in Burgh- Haamstede. Algemene kursussen: Gekontinu eerd worden in Zierikzee de kursus sen: Tuinieren, Moderne Literatuur (i.s.m. de Bond van Plattelandsvrou wen), Kunstgeschiedenis (i.s.m. Ver eniging „Stad en Lande" en Bond van Plattelansvrouwen), Alternatie ve Voeding (i.s.m. Bond van Platte landsvrouwen), Fotograferen, Boek binden, Pech Onderweg en Ken uw Recht(en). Nieuw zijn de kursussen: Filmen, Geneeskrachtige Kruiden, Burger schapskunde en de kursus Antiek. Deze laatste kursus is ook weer in sa menwerking met de Bond van Platte landsvrouwen. Aanrijding De Duitser P. H. G. uit Keulen reed donderdagmiddag rond 13.30 uur bij de stoplichten op de Laan van St. Hi- laire en wilde linksaf slaan richting Haamstede. G. stopte voor het op oranje springende licht, maar kreeg „bezoek" van J. O. V. uit Zierikzee, die achter G. reed en niet meer op tijd kon stoppen. De voorkant van de au to van V. raakte beschadigd, net als de achterkant van de auto van G. Jazzgroep in bar „Mirabelle" De jazzgroep „The David Li vingstone Jazzmessengers" treedt niet zater^agvond op in bar „Mira belle" te Zierikzee, maar heden (vrij dagavond. HAAMSTEDE Kind vermist Vanaf camping Duinhoeve te Haamstede wordt sinds donderdag een kinder vermist. Onder meer met de Rijkspolitie en vrijwilligers is een grote zoekakties op touw gezet, waarbij sind hedenmiddag zelfs een helikopter te pas kwam. RENESSE Negrospirituals in Hervormde Kerk Woensdagavond werd in de Her vormde Kerk van Renesse, in het ka der van de reeks bijzondere diensten $iS,elke zomer wordt georganiseerd, een zomeravondkoncert van ne grospirituals gehouden. De spirituals werden gezongen door de uit Suriname afkomstige so praan Magda van Oorschot, die op de piano begeleid werd door Cécile de Grijs. Zo'n 125 belangstellenden be zochten de avond, welke werd geo pend door mevrouw A. v. d. Wiel- Janse. In een cyclus van 13 liederen zong Magda van Oorschot het leven van Christus vanaf de geboorte tot aan de wederopstanding. Alle liede ren van de cyclus (geschreven door de Amerikaanse negerzanger Roland Hayes), werden in het Engels gezon gen. Ter verduidelijking van de tekst gaf de zangeres een korte toelichting op de inhoud van het lied. Na 7 nummers was er koffiepauze in het koor van de kerk, waarbij ze tevens de gelegenheid hadden dit koor en de daar opgestelde ten toonstelling te bezichtigen. De avond werd gesloten door mevrouw A. v. d. Wiel-Janse, die de beide mede werksters aan deze avond van harte bedankte. Volgende week woensdagavond zal de reeks buitengewone diensten wor den afgesloten met een optreden van Brassband '79 uit Rotterdam. BROUWERSHAVEN Koncert Poolse organist Op dinsdag 18 augustus speelt de organist Mirostaw Pietkiewicz in de Grote Kerk van Brouwershaven. Hij is geboren in 1933 te Lodz en studeer de daar aan het conservatorium. In 1958 haalde hij het diploma voor or gel bij prof. Kucharsky. In 1967 werd hem de eerste prijs met onderschei ding uitgereikt na zijn studie bij Flor Peeters in Antwerpen. Hij koncer- teerde sinds 1959 in Polen, de DDR, West-Duitsland, de Sowjet-Unie, Tsjechoslowakije, Bulgarije, Zwe den, Denemarken en maakte ook eni ge toernee's in ons land. Van diverse hedendaagse Poolse orgelwerken gaf BROUWERSHAVEN, 14-8. Zater dag 15 augustus organiseert VVV Brouwershaven in samenwerking met caravanpark „De Stern" de der de fietstocht door de gemeente Brou wershaven. Tijdens deze fietstocht worden de kerken van Noordgouwe, Dreischor, Zonnemaire en Brouwershaven be zocht waar tevens stencils met uitleg over de geschiedenis van de gebou wen gereed liggen. Bij iedere kerk kunnen de deelnemers een kontrole- stempel halen. Een vol gestempelde kaart bij terugkomst op camping „De Stern" is goed voor een herinne- ringsvaantje. hij de eerste uitvoering. Zo ook in Brouwershaven. Daar speelt hij voor het eerst drie Poolse Passionsliede- ren, die door Jerzy Bauer in 1981 ge- komponeerd zijn. Mirostaw Pietkie wicz is docent aan de Conservatoria te Lodz en Bydgoszcz. Huisnummerplaatjes verdwenen Aan de haven Zuidzijde zijn woens dag een zevental huisnummerplaat jes van de muren afgehaald. De ge meente tast in het duister omtrent de reden hiervan en trouwens ook om trent de dader(s). KERKWERVE Speelweek In het Verenigingsgebouw was donderdagochtend de laatste spel- ochtend van de speelweek in Kerk- werve. De 24 kinderen werden in groepjes van vier of vijf verdeeld en moesten als eerste opdracht zoveel mogelijk liedjes opschrijven. Bij het tekenen werd een woord op het bord door middel van een teke ning uitgebeeld, dat de rest van de kinderen moest raden. Voor de pauze kreeg de groep een opdracht voor een toneelstukje, dat ze na de pauze moesten opvoeren. Onderwerpen waren: naar de dis co, naar het strand, enz. Het daarop volgende spel was niet zo eenvoudig. Uit elke groep werden twee kinderen geblinddoekt. De ene moest de ande re pap voeren, op aanwijzingen van de andere kinderen. Als laatste moest iedereen een ballon opblazen. De groep waarbij de ballonnen het eerst waren geklapt had gewonnen. De groep met de meeste punten mocht een prijs uitzoeken. NIEUWERKERK Oogstdrukte Door veel landbouwbedrijven werd deze week een begin gemaakt - met de oogstwerkzaamheden. De aan de ruiter staande erwten werden ge dorst evenals gerst. Als het zomer weer nog wat aanhoudt (of zelfs ver- De organisten van de kerken heb ben toegezegd, indien mogelijk het orgel te bespelen. Van kwart over vier af zullen in ieder geval in de kerk van Noordgouwe organist An ton den Boer en Kora den Boer op dwarsfluit een koncert weggeven. betert) kan ook een begin gemaakt worden met de tarwe. Daarom ziet men op vele akkers tot laat in de avond mensen bezig met oogstwerk zaamheden. Maar, ondanks flink aanpakken, is het een gezellige druk te. Geen oud-papierinzameling Van de zijde van de kerkeraad van de Gereformeerde Gemeente werd vernomen, dat door omstandigheden voorlopig geen oud papier meer wordt opgehaald. Indien deze om standigheden zich wijzigen, zal nader bericht worden gedaan. WILLEMSTAD Blokkade Volkerak voorbij De blokkade van de binnenvaart schippers van de Volkeraksluizen is voorbij, 2onder dat de M.E. eraan te pas is gekomen. Vaartuigen van de R.P. te water en de Rijkshavendienst sleepten de 12 blokkerende schepen weg en even na 21.00 uur konden de eerste van de 225 wachtende schepen de sluizen weer passeren. De aktie van de politie kwam net op tijd daar niet met de blokkade sympathiserende schip pers anders waarschijnlijk het recht in eigen hand hadden genomen. Zij waren namelijk het lange doelloze wachten meer dan beu en dreigden de sluizen te zullen bezetten als de poli tie niet zou ingrijpen. De Zeeuwse mosselvloot, komende met mosselen van de Wadden, heeft geen hinder van de blokkade ondervonden daar zij met aan bederf onderhevige etens waar aan boord van het aktiekomité door de jachtsluis mochten schutten. Unieke bodemvondst MAASTRICHT, 13-8. Bij opgravin gen op het terrein van een vroegere broodfabriek in Maastricht is don derdagmiddag een voor Nederland unieke Romeinse vondst gedaan. De stedelijke Archeologische Dienst ontdekte daar een fragment van een sokkel uit de tweede eeuw na Christus, die deel uitgemaakt moet hebben van een tempel je voor de op pergod Jupiter of Zeus. Het opgegraven fragment bevat een afbeelding van de godin Juni met het bij haar behorende atrribuut: een pauw. Verwacht wordt dat nog meer stukken van het tempeltje zullen worden gevonden. ZIERIKZEE, 13-8. Dat het volop vakantietijd is, was zelfs te merken bij de zitting van het kantongerecht: van de 35 gedaagden kwamen er slechts 3 opdagen. Plaats vervangend kantonrechter, mr J. H. Verstegen (ook mr Van Solinge was met vakantie) moest dan ook de zitting van donderdagmiddag schorsen en voortijdig beëindi gen, wegens gebrek aan „belangstelling". ZIERIKZEE, 13-8. Stichting Het Theater vertoont komend weekend de film Convoy, een film over de pro- testtocht van vrachtwagenchauf feurs. Een grote groep vrachtwagens is op weg naar de staatsgrens in het zuid westen van Amerika. De groep wordt begeleid door Rubber Eeend, een legendarische truckchauffeur die dit vrachtwagenkonvooi achter zich heeft verzameld als protest tegen de kormpte politie die de vrachtwagen chauffeurs onderdrukt door hen te dwingen zeer lage snelheden te rij den. De Nationale Garde, het leger en de politie pogen de stoet op een brug tot stilstand te brengen, maar,Rub ber Eeend weigert te stoppen. In zijn truck vervoert hij echter zeer gevaar lijke chemicaliën, die, als de politie het vuur zo openen, zou kunnen ont ploffen. Voor tijd: zie agenda. Een paar verkeers-zaken dienden voor de kantonrechter, waarvoor verkeersschout de heer J. C. P. M. Boogers de plaats van de officier van justitie had ingenomen. C. F. van G. uit Oudelande moest zich verantwoorden omdat hij zijn bestelwagen op 24 januari '81 niet voldoende onder kontrole had gehou den. Van G. was bij een klant ge weest en schreef tijdens het rijden een kruisje op een formulier. Tijdens deze handeling had hij onvoldoende op het wegdek gelet waardoor een slingerende beweging werd ge maakt. Niet schuldig Hij voelde zich niet schuldig, om dat ondere automobilisten bijvoor beeld weieens een sigaret onder het rijden opsteken, welke handeling verdachte vergeleek met het hem ten laste gelegde. De verkeersschout was een andere mening toegedaan: Hij vond het een fout in de rijstijl van de gedaagde. De handeling tijdens het rijden vond hij „nogal link" en vond verder dat een automobilist voor 100% zijn (haar) aandacht bij het stuur moet houden. „Om de puntjes op de 1 te zetten eis ik een boete van 75,- of twee dagen hechtenis". De kantonrechter vond het ten laste gelegde niet zo erg, maar hield rekening met het toch al lager dan „normaal" geëiste bedrag en vonniste hetzelfde bedrag. Stuntrijder Een hoger bedrag eiste de verkeers schout 150,-) van P. H. J. uit Brou wershaven. H. had op de Grevelin- gondam een auto ingehaald, en daar bij hinder veroorzaakt bij een tegen ligger: een vrachtwagen, die uiterst rechts moest uitwijken om een aan rijding te voorkomen. Dat H. niet ge woon de boete betaald had, maar op het kantongerecht verscheen, lag in de aard van hem toegezonden brie ven, waarin gedaagde zou zijn afge schilderd als een stuntrijder. „Ik geef toe dat ik me in de snelheid ver gist had, maar een stuntrijder ben ik niet", was het verweer. Gevaarlijke bezigheid Boogers wees verdachte erop, dat inhalen op zich al een gevaarlijke be zigheid is, zéker in Zeeland met zijn bochtige wegen. De toevallige om standigheid, dat de vrachtwagen chauffeur een goede bekende van H. bleek te zijn en ter begroeting met zijn lichten zou hebben geknipperd, legde Boogers anders uit: het lichten knipperen was ter waarschuwing. in verband met de ernst van de overtreding eiste Boogers 150,- of 3 dagen hechtenis. Kantonrechter Ver stegen maakte daar 125,- van, tot tevredenheid van gedaagde. Dat ook bromfietsers tegen een for se boete kunnen oplopen, werd J. 1.. M. uit Zierikzee op de zitting duide lijk. Zeelandbrug W. had met zijn bromfiets op de Zeelandbrug twee wielrijders inge haald en daarbij een tegemoet ko mende bromfietser gehinderd en te vens de val van de wielrijders ver oorzaakt. Snijden dus. Zijn fout had W. onmiddellijk toegegeven en wenste te schikken, iets. waar de te genpartij bezwaar tegen maakte. Daarom moest W. op het kantonge recht verschijnen. De tegenpartij (die overigens niet op de zitting aanwezig was) had te genover de verbalisanten gezegd, dat gedaagde tijdens het rijden met zijn Z7MC-apparatuur bezig was en zo het ongeluk was ontstaan. Dit werd door W. ten stelligste ont kend. „Maar", merkte de kanton rechter op, „dit wordt u ook niet ten laste gelegd Het gaat hier om ge vaarlijk inhalen. De verkeersschout vond in het betoog van verdachte geen verzachtende omstandigheden en eiste 125,-. Een eis, waar oe kan tonrechter zich mee kon verenigen, evenals verdachte. „Het is nu een maal gebeurd", was zijn kommen- taar.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 3