Twee meisjes met huifkar over Schouwen-Duiveland Zeiltocht rond de wereld Zeeuwse veerdiensten leden fors verlies Versierfeest van papieren zakken te Kerkwerve Vakantie-tocht STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 13 augustus 1981 Nr. 22961 BJ-n 3 heterdaad betrapt bij het openbre ken van auto's. Volgens de politie zijn deze twee bekenden van de al eerder aangehouden M, v. V. (16), P. V. (18) en R. V. (19). Het tweetal be kende nog meer inbraken, dat het to taal op dertig brengt. Strandcabine opengebroken Mevrouw C. B.-S. uit Tilburg heeft aangifte gedaan van diefstal van en kele strandspullen uit haar strandca bine op het strand bij de Wilhelmina- hoeve. Dader gepakt Op het politiebureau Haamstede is woensdag de 27-jarige A. A. v. S. uit Tilburg aangehouden en ingesloten. V. S. heeft zich onlangs vermoedelijk schuldig gemaakt aan de diefstal van bierflessen, -kratten en -pompen uit de supermarkt Verseput te Renesse. BURGH Zomeravondkoncert Het 6e en laatste zomeravondkon cert in de Ned. Herv. kerk te Burgh zal hedenavond (donderdag 13 au gustus) gegeven worden door Kees van Eersel uit Goes en Froukje Wie- benga uit Waarde. Op het program ma staan werken voor orgel en dwarsfluit van o.a. J. S. Bach, Clau de Debussy en W. A. Mozart. Boven dien zal Kees van Eersel een orgelim provisatie ten gehore brengen. Voor tijd: zie agenda. KERKWERVE Kleuters hadden spelmorgen Woensdagmorgen was er door de werkgroep jeugdaktiviteiten een spelletjesmorgen georganiseerd voor de kleuters van Kerkwerve. Om tien uur stonden alle spelletjes klaar in de speeltuin achter het vere nigingsgebouw. Daar kwamen veer tien kleuters naar toe en toen kon de pret beginnen. Alle spelletjes werden twee aan twee gedaan. Er werd gestart met' zaklopen. Daarna moesten ze met een lepel in de hand en daarop een pingpongballetje een rondje rond de zandbak lopen. Het balletje mocht er natuurlijk niet af vallen. Het volgende spel was drie tennis ballen in een emmer gooien die aan een paal was vastgebonden. Toen was het tijd om even te pauzeren. Zit tend op de rand van de zandbak werd er heerlijk gesmuld van een ijsje. Daarna moesten ze met een emmertje water over het klimrek klimmen en aan de andere kant het emmertje leeggooien in een (lege) yoghurtfles. Bij het volgende spel werd heel wat gelachen. De kleuters moesten met een skippybal naar de overkant, zich daar verkleden (er lagen een oude jurk, sokken en een bontmuts) en dan weer op de skippybal terug. Het laatste was niet zo eenvoudig en er viel er dan ook wel eens één in het gras. Het laatste spel was koekhap- KERKWERVE. 11-8. Dinsdagmor gen was er voor de lagere school jeugd weer een en ander georgani seerd. De jeugdigen konden deze morgen komen knutselen in het vere nigingsgebouw van Kerkwerve. pen en daarna mocht nog een teke ning gemaakt op de tegels. Tot slot was er voor iedere kleuter nog een verrassing. BROUWERSHAVEN Surfplanken gestolen Van R. B. en H. T. O. uit Erfstadt. (W.D1.) zijn woensdag twee surfplan ken met toebehoren gestolen. De spullen lagen op het parkeerterrein aan de jachthaven. Mercedes verdwenen De Duitser W. P. uit Grundelbusch ontdekte gistermiddag rond twaalf uur op het bungalowpark Meeu- wenstein dat zijn personenauto, een Mercedes, was verdwenen. Van de daderis) geen spoor. OOSTERLAND Tentkoncert De gekombineerde muziekgezel schappen Oefening en Uitspan ning" uit Nieuwerkerk en ,,Nu met Hope" uit Bruinisse, zullen zaterdag avond 15 augustus koncerteren om de mobiele tent aan het Koninginne- plein. Om 19.15 uur zal er een rondgang plaats vinden over het dorp waarna het tentkoncert begint. Gehoopt wordt op wat stilte en rust tijdens het uitvoeren van de verschillende nummers. Voor tijd: zie agenda. BRUINISSE Circustheater „Mariska" Woensdag 19 augustus strijkt voor één dag het cirkus „Mariska" neer in Bruinisse. Op de parkeerplaats van Aquadelta (Hageweg 1) zal slechts één voorstelling worden gegeven van (wat de cirkusdirektie omschrijft als) een nieuwe vorm van amusement: het circus-theater. Artiesten treden samen op met toneelspelers. In de hoofdrollen zijn Peppi en Kokki te bewonderen, samen met de hond Boomer. In de piste speelt zich een bijzonder spannend verhaal af, dat gaat over het wispelturig karakter van de Nederlandse leeuw. Spanning komt in de tent, als de enge tovenaar Magikan naar binnen sluipt. Op ko mische wijze trachten Peppi en Kok ki alles te regelen, maar voor het zo ver is hebben er zich in de piste heel Om half tien stonden reeds 23 kin deren te popelen om binnen te mo gen. Eenmaal binnen kregen ze alle maal een grote papieren zak. Het was de bedoeling dat deze zo mooi moge lijk werd versierd. Dit konden ze doen met behulp van allerlei materi alen zoals: verf, viltstiften, touw, wol, lapjes, papier e.d. De zak werd eerst over het hoofd getrokken om te zien waar de gaten voor ogen, neus en mond geknipt moesten worden. Daarna ging men enthousiast aan de slag. Iedereen had er erg veel ple zier in. Tussendoor was er voor ieder een nog wat lekkers: een zakje chips en een bekertje limonade. Toen ie dereen klaar was werd gekeken wie de mooiste zak hadden en deze kinde ren mochten een prijsje uitzoeken. Daarna ging men allemaal, met de zak over het hoofd, mee naar buiten en daar werd van de hele club nog een foto gemaakt. Een met al een heel geslaagde morgen. wat wonderlijke gebeurtenissen af gespeeld... Voor tijd: zie agenda. MIDDELBURG Ziekenhuisdag Zeeland De Provinciale Raad voor de Volksgezondheid in Zeeland heeft een verslag van de in het voorjaar ge houden Provinciale Ziekenhuisdag in boekvorm uitgegeven. Een ver slag, volgens F. A. van Spanje, direkteur-arts in een voorwoord, is niet altijd leuke literatuur. Een goe de lezer kan er nogal eens heel duide lijke waarheden in tegenkomen, zo dat men met de neus op de feiten wordt gedrukt. Kommissaris dr. C. Boertien vond het een uitstekende gedachte van de provinciale raad, om deze dag te wij den aan het ziekenhuiswezen in Zee land. „Voor wat betreft de regio De Bevelanden/Schouwen-Duiveland kan ik met grote voldoening konsta teren, dat de provinciale beleidslijn duidelijk weerklank heeft gevonden", aldus Boertien. Met de getekende fusie-overeenkomst en de ontwikkeling gaat volgens de kom missaris de goede kant uit, ook vol gens de mening van de staatssekreta- ris van volksgezondheid en milieu hygiëne. Een en ander heeft geresul- teerd in de erkenning van Zierikzee als voorwaardelijk basisziekenhuis. DELFZIJL/ZAANDAM. Tegen het ochtendgloren waren er op twee plaatsen nieuwe blokkades van bin nenschippers gelegd. In de nieuwe Eemshaven in Delfzijl liggen zes schepen en in Zaandam hebben vier binnenschepen de Voorzaan afgeslo ten, aldus een woordvoerder van de rijkspolitie. (Vervolg van pagina 1) Marjolein (r) en Irma aan de ontbijttafel op een rustig plekje aan de Torenioeg in Haamstede. Fjord Misty lust ook wel wat eh gaat op zoek. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De grote radio-cassetterecorder is wel het meest in het oog springende voorwerp dat er op duidt dat de meis jes uit Ouwerkerk en Oosterland toch niet goed buiten het luxueuze en maatschappelijke leven kunnen, on danks hun bohémien-achtige vakan tie. te Middelburg de Stuurgroep Koördi- natie Welzijnsplanning. ZIERIKZEE Botsing op rotonde Een vrachtwagen, bestuurd door - A. d. O. uit Tiel en een personenwa gen, bestuurd door J. v. d. K. uit La ren botsten dinsdag op de rotonde te gen elkaar. V. d. K. gaf geen voor rang aan de vrachtwagen. Beide wa gens liepen materiële schade op. Brandkast ging niet open Een poging de brandkast in de Bouwmarkt aan de Scheepstimmer- dijk te Zierikzee te openen is mislukt. In de nacht van maandag op dinsdag sloegen de daders een ruit in en gingen op jacht. De brandkast kon niet worden geopend en met de staart tussen de benen vertrokken ze weer via de ingeslagen ruit naar buiten. Koliekte KWF Maandag 24 augustus gaat de tradi tionele grote jaarlijkse koliekte van het Koningin Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding weer van start. Het KWF heeft genoeg enthousiasme onder de bestuursleden en genoeg in spiratie onder de duizenden vrijwil ligers, die het voorbereidend werk hebben verricht. Maar ook méér dan genoeg projekten die moeten worden gefinancierd, onder meer de subsi diëring van wetenschappelijke pro jekten (onderzoek), die een gemiddel de looptijd hebben van vier jaar. Dit betekent in feite, dat vele tientallen miljoenen guldens al op papier zijn toegezegd. Om dit mogelijk te maken en om te voorkomen dat deze uiterst belangrijke onderzoeken plotseling - wegens geldgebrek - zouden moeten "worden stopgezet, heeft het KWF speciale reserves gekweekt. De strijd moet kunnen doorgaan! Het KWF heeft genoeg argumenten om de Ne derlanders te overtuigen, dat de strijd niet tevergeefs is: bijna 40% van de kankerpatiënten geneest thans. Toch blijft het feit, dat van el ke vier landgenoten er één overlijdt aan de gevolgen van kanker. Daarom heeft het KWF zorgen genoeg, maar nooit geld genoeg. Dus: geef genoeg. HAAMSTEDE Zeer zwaar gewonde bij aanrijding De 7-jarige E. S. uit Zwijndrecht is dinsdagmiddag rond drio uur zeer zwaar gewond geraakt bij een ver keersongeval op de Kloosterweg te Haamstede. Hij bevond zich in de buurt van rusthuis „Duinoord" sa men met nog enkele kinderen van zijn leeftijd en stak opeens de rijweg over. De naderende automobiliste, mevrouw M. v. P.-v. V. uit Rotter dam kon ondanks haar geringe snel heid (30 km) niet meer voorkomen dat ze de jongen raakte. S. werd hier door zo zwaar gewond dat hij na in eerste instantie naar het Zweedse Ro de Kruis Ziekenhuis te Zierikzee te zijn vervoerd naar Dijkzigt in Rot terdam werd gebracht. De huidige toestand van de jongen is zeer zorg wekkend. Zowel S als V. P.-v. V. brachten de vakantie op Schouwen- Duiveland door. RENESSE Op heterdaad betrapt Bij camping Duin en Strand zijn H. H. v. V. (18)en C M .1. B (42) uit Rot terdam door een burger met hond op jachthaven maar De Zeeuwse Stro men ligt wel in de gemeente Wester- schouwen en vandaar dat ik je ook een behouden vaart wil toewensen". Vertrek Pleun stond inmiddels al te pope len om te vertrekken en zijn af- scheidswoordje was dan ook kort maar krachtig. „Bedankt voor jullie komst en tot ziens". Trossen werden los gegooid en in gezelschap van tientallen gepavoi- seerde schepen verliet het schip „De Zeeuwse Stromen" de Zierikzeese haven. Terwijl Pleun's vriendin Joy ce Weber uit Zierikzee voor zolang als dat duurde aan het roer zat, hijste Pleun de zeilen. De windvaan stuur inrichting werd nog even gekontro- leerd, de zeilen bijgesteld en tenslot te naderde het moment van afscheid. Joyce stapte over op één van de volg boten die terugkeerden naar de ha ven van Zierikzee en Pleun ging in gezelschap van zijn kat, alleen ver der. Honderden belangstellenden kijken toe terwijl Pleun de trossen los gooit. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) /Collega's piloten van de zeezeiler brengen een originele afscheidsgroet door met hun helikopters boven het zeilschip te cirkelen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) VHSSINGEN, 12-8. De Provinciale Zeeuwse Stoombootdiensten die de twee veerdiensten onderhoudt op de Westerschelde tussen Vlissingen- Breskens en Kruiningen-Perkpolder heeft het afgelopen jaar een verlies gel den van 30.757.460 gulden. Daarmee is het totale verlies dat de dienst de afgelopen drie jaar heeft geleden opgelopen tot 81.891.258 gul den. Het rijk neemt het grootste deel van dit exploitatietekort voor haar rekening. De Zeeuwse Provinciale Stoom bootdiensten hebben vorig jaar bijna 45 miljoen gulden nodig gehad om de zaak te kunnen laten draaien. Daar stond een opbrengst aan bootgelden en dergelijke tegenover van ruim veertien miljoen. Energieprijzen Het toenemend nadelig saldo van de diensten werd het afgelopen jaar voornamelijk veroorzaakt door de forse stijging van de energieprijzen, waardoor ruim 2,7 miljoen gulden meer aan brandstof moest worden uitgegeven dan in het Jaar daarvoor, zo blijkt uit de balans over 1980. HAAMSTEDE, 12-8. Iedereen heeft zijn eigen manier van vakantie houden. Marjolein Geelhoed (14) uit Oosterland en Irma Bolijn (15) uit Ouwerkerk besloten vijf dagen per huifkar over Schouwen-Duiveland te trekken en dat bevalt ze uitstekend. De zesjarige vrouwtjes-fjord Misty van Irma maakt het gezelschap kompleet. Op de Torenweg in Haamstede, waar ze de nacht van dinsdag op woensdag verbleven, vertellen de meisjes het een en ander over hun va- kantietocht. Toch wel apart, zeker in een tijd waarin de meeste mensen hun vrije dagen in de tent, in de cara van of in een appartement of een ho tel doorbrengen. Enige tijd geleden lazen ze een aan kondiging in een blad betreffende een tocht van oude koetsen. Marjo lein vond dat haar vriendin en zij ook wel iets dergelijks konden doen en maakten van een kar, een paar bogen en een soort zeildoek een echte huif kar. Fjord Nu nog het paard, ook dat lukte. Misty werd ingeschakeld en funktio- neerde boven verwachting. De fjord bad nog nooit in haar le ven een kar getrokken en het was dus afwachten of haar dat wel zou beval len. Vooral moeder Geelhoed, die haar vakantie op de Torenweg door brengt. was bijzonder te spreken over de houding van het dier en was eigenlijk min of meer verbaasd dat Misty zo zonder mokken de twee meisjes over Schouwen-Duiveland voert. Alleen tijdens het begin van de tocht. Marjolein en Irma zijn zondag middag vanuit Oosterland vertrok ken. hadden ze wat moeite Misty in het rechte spoor te houden, maar dat verbeterde alras en gistermiddag (woensdag) vertrokken de meiden vrolijk met Misty naar Ellemeet, die de tocht over de openbare weg stap voets en dravend aflegde. Bekijks Bij hun vertrek uit Oosterland trok het tweetal veel bekijks en werd ook onderweg regelmatig door passe rende fietsers gegroet. Van te voren is de proef op de som genomen wat betreft toeterende automobilisten. Sommige paarden Schrikken van het geluid en gaan steigeren. Bij het uit testen bleek dat Misty hier niet ge voelig voor was en de vakantie kon zonder zorgen beginnen. Met de kaart in de hand volgden de meisjes de weg naar Kerkwerve, waar ze overnachtten bij een boer, gingen van daaruit naar Haamstede (de Torenweg) en zetten hun route voort via Ellemeet, Zonnemaire, Ou werkerk en Oosterland. Onderweg koken Irma en Marjo lein zelf op een camping-uitrusting, die netjes in de huifkar ligt opgebor gen. De huifkar zelf lijkt wel één groot bed. Ze slapen in slaapzakken met voor de zekerheid een donzen dekbed erover. Mocht het koud wor den, dan liggen ze er in elk geval warmpjes bij. Tot op heden hebben ze nog geen gebruik van het dekbed hoeven te maken, omdat zoals Marjo lein zei „het daarvoor veel te warm is". Bohémien Irma en Marjolein hebben werke lijk van alles bij zich. Zelfs een lamp. Uiteraard ontbreekt ook de zaklan taarn niet, je weet maar nooit. De meest uiteenlopende huishoudelijke spullen worden meegesleept tot aan een proviandmand toe, die ook ge lijktijdig als tafel dient. Aan alles is gedacht. SCHOUWEN-DUIVELAND. Het door drie paarden getrokken land bouwwerktuig, geplaatst in de „Z.N.-Extra" van deze week, gold een korenmaaier en dus geen ploeg, zoals abusievelijk stond vermeld. Een exkuusje hier (Red.) Basisonderwijs Prov. Onderwijsraad De a/deling Basisonderwijs van de Provinciale Onderwijsraad, wordt gehouden op woensdag 2 september in het provinciehuis te Middelburg. (14.00 uur). Stuurgroep Welzijsplanning Op maandag 24 augustus vergadert l A$ 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 3