B W komen met meerjarenplan (tot 1984) woningbouw ZILVEREN BRUSE JUBILARIS JEUGDZESKAMP KERKWERVE Gemeenteraad Midden-Schouwen STREEKNIEUWS 7IERIKZEB$CHK NIEUWSBODE Maandag 10 augustus 1981 Nr. 22959 De brandweer uit Zierikzee moest met zwaar materieel ter plaatse ko men om D.-R. die in de auto van haar man P. D. uit Haamstede geheel be kneld zat, te bevrijden. Zij werd met ernstig voetletsel aan beide benen naar het Zw. Rode Kruisziekenhuis vervoerd. Inzittende A. S. uit Spijke- nisse werd ernstig gewond en met een bekken- en beenbreuk eveneens naar het ziekenhuis vervoerd, even als bestuurder G.S., die licht gewond werd. De auto's van D. en G. S. wer den totaal in elkaar gefrommeld en door takelbedrijf Jan de Jonge afge voerd. Twee ambulances waren aan wezig (Bruinisse en Renesse) evenals de brandweer van Zierikzee en kan- tonniers van de Provinciale Wa terstaat 'die de weg schoon maakten. Mensen van de Rijkspolitie leidden het verkeer tijdelijk om. OUWERKERK Surfplanken gestolen In de nacht van vrijdag op zaterdag werden twee surfplanken, liggende achter het bedrijf van W. B. te Ou- werkerk ontvreemd. De waarde be draagt 4.600,-. DUIVELAND Burgerlijke stand Geboren: 10 juli: Andrea, d.v. J. M. Bolle en van J. van der Maas (Ooster- land); Hendrika Catharina, d.v. L. van Klinken en van H. C. Corbijn (Nieuwerkerk); Maarten Jan, z.v. H. de Vlieger en van J. M. van Damme (Ouwerkerk), geboren te Zierikzee. 13 juli: Natalie, d.v. J. A. van den Berge en van L. A. Bolle (Nieuwer kerk). 19 juli: Adriaan Paulus, z.v. P. Sij- rier en van A. J. van den Bege (Sir- jansland); 24 juli: Erwin, z.v. A. Fie- rens en van J. J. M. Reuvers (Ooster- land) geboren te Zierikzee; 25 juli: Jan Cees, z.v. L. J. Otte en van J. A. van der Zande (Oosterland) geboren te Dirksland); 26 juli: Linda, d.v. C. B. Droog en van P. M. Horseling (Nieuwerkerk); 30 juli: Wouter Pe trus Gerardus, z.v. W. P. Wevers en van C. J. Brevoord (Nieuwerkerk). Overleden: 2 juli: Maria Braam, wed. v. Jakobus Folmer, oud 85 jaren (Nieuwerkerk); 11 juli: Dirk van Driel, e.v. Grietje Kamerik, 75 jr. (Nieuwerkerk); 18 juli: Christiaan van der Hulle, e.v. Machelina Pieter- nelle Goudzwaard, oud 70 jr. (Ooster land) overleden te Goes; 20: Cornelia Maria van Maanen, wed. v. Albert Marinus Sjouke, oud 68 jr. (Nieuwer kerk), overleden te Zierikzee; 22: Cornelis Bartel Koster, e.v. Janny Lena van Nieuwenhuijze, oud 41 jr. (Nieuwerkerk), overleden te Zierik zee; 31: Willem Spel, wed. v. Wilhel- mina Siebel, oud 88 jaren (Ooster land); 31: Jan Peute, wed. v. Cornelia van der Maale, oud 72 jr. (Nieuwer kerk). Gehuwd: 9 juli: Cornelis Fli- kweert, 27 jr. (Duiveland) en Neeltje Jannetje Hendrikse, 22 jr. (Kapelle); 10: Bastiaan Dorst, 24 jr. (Nieuwer kerk) en Maria de Bruine 19 jr. (Oosterland); 17: Marinus Gerardus Bij de Vaate, 27 jr. (Oosterland) en Johanna Martijna van Klei, 23 jr. (Zierikzee); 24: Adriaan Donselaark 20 jr. en Suzanna Maria Dooge, 19 jr. (beiden.Oosterland); 29: Jacob Goud, 42 jr. en Johanna Roks 31 jr. (beiden Nieuwerkerk); 31: Hubrecht van Klinken, 25 jr. (Nieuwerkerk) en He lena Stouten, 29 jr. (Oosterland); 31: Adriaan de Bruine, 26 jr. (Ooster land) en Pieternella Flikweert, 23 jr. (Nieuwerkerk). BRUINISSE In bewaring gesteld In Bruinisse is de 19-jarige P.N. in verzekerde bewaring gesteld nadat hij een groot aantal verkrachtingen te hebben gepleegd in de afgelopen twee maanden. De slachtoffers zijn meisjes (ook minderjarigen) uit Brui nisse. N. zal voorgeleid worden aan de officier van justitie te Middel burg. Jaarlijkse busreis zit er weer op De jaarlijkse busreis van een aan tal vrienden en kennissen onder lei ding van het echtpaar Beekman-van den Berge vond van Bruinisse uit donderdag 6 augustus voor de zestiende keer plaats. Het doel van de reis was dit keer Dinant en dat is natuurlijk een waar borg voor een prachtige tocht, door de Belgische Ardennen. De bus van de firma Van Oeveren uit Zierikzee (air condition) en de kundige leiding van chauffeur Tuin man, droegen bij om de tocht te doen slagen, 's Morgens om zeven uur werd van Bru vertrokken, via het veer Kruingen-Perkpolder werd de Belgische grens opgezocht, de CPs- del vAn Namen kreeg een bezoek en als hoofsehotel natuurlijk het eerder BRUINISSE, 8-8. Maandag 3 augustus was een uitgelezen dag voor een werkbezoek aan de Deltawerken, zo dacht het kollege van B. en W. van Brui nisse. Aangevuld met de sekretaris en het waarnemend hoofd Gemeentewer ken toog het gezelschap richting Burghsluis. Burgemeester T. C. Hekman bood de jubilaris als blijk van waardering het wapen van Bruinisse in glas en lood aan. De feestelijke middag werd beslo- v, JÊfc.: ten met een rondrit en een tochtje met de rondvaartboot Helchersee. Aan boord van dit schip werd Van de f^SÈÈ- 'k, Velde een receptie aangeboden. M. J. v. d. Velde (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Daar bleek, dat de uitnodiging een speciale bedoeling had: de huldiging var* wethouder M. J. van de Velde, die 25 jaar in dienst was van de Del tadienst. Hoofdambtenaar Scheele spitte bij deze 'gelegenheid de kwart eeuw van Van de Velde uit en over handigde aan het slot van zijn betoog de bekende enveloppe met inhoud. Vakbekwaam De man die Van de Velde indertijd' aanstelde, de heer L. Becu schilderde de jubilaris af als een zeer vakbe kwaam man, die al voor zijn dienst verband bij Rijkswaterstaat betrok ken was bij het dijkherstel en dijk- aanleg. Een stuk steenzetwerk aan de afsluitdijk van de Oosterschelde (onder leidng van Van de Velde tot stand gekomen) geldt nog steeds als een schoolvoorbeeld van steenzet werk, aldus de her Becu. genoemde Dinant. Verschillende stopplaatsen zorgden er voor, dat het zitten in de bus werd afgewisseld, door een aangenaam verpozen op verschillende mooie plekjes. Het uit stekend verzorgde diner werd dit keer in Hoogerheid geserveerd. Druk Grevelingenstrand Het Grevelingenstrand, indertijd door het Ministerie van C.R.M. aan gelegd ten behoeve van de Dagrc- kreatie, heeft in de warme week, die we achter de rug hebben, weer voor 100% aan zijn doel beantwoord. Dat bewezen niet alleen de mud volle auto parkeerterreinen, de dui zenden zonnebadende rekreanten, het skala van kleuren, die de tentjes en zonneschermen opleverden, de kinderen die in het ondiepe en diepe re heldere water speelden, maar ook de zeilders en de „surfers". Een keu rig en kleurig geheel van de „homo ludensin velerlei variaties. En wie al die drukte wat teveel was zocht het aan de Krammer-kant van de dam, waar de Krammer plaat volop gelegenheid bood, om zand kastelen te bouwen, pieren te steken, of verkoeling te zoeken (bij laag wa- te) in de kreken die de stroom er in heeft doen ontstaan. Bruse jeugd genoot van het poppenspel Het komité dat te Bruinisse de eve- nementen verzorgt, trekt daarbij ook altijd een avond uit voor de kleinere kinderen, kleuters die de tienerleef tijd nog niet hebben bereikt. Evenals vorige jaren was er door deze kinde ren een poppenkastvoorstelling. Donderdagavond werd ademloos geluisterd en gekeken naar de avon turen van de poppenkastbevolking van het theater Robhetty. De kleuters amuseerden zich koste lijk bij deze gratis voorstelling. Ook hier geldt echter, wat eerder bij een bepaald evenement gold: er hadden er veel meer kunnen zijn. Maar mis schien is de vakantie van de eigen Bruse jeugd daar niet vreemd aan. SCHARENDIJKE Auto tegen woning Automobilist A. T. uit Gelsenkir- chen (W.-D.) zou verblind zijn, waar door hij met zijn auto tegen het pand Kuierdamseweg reed. Het gebeurde in de nacht van zaterdag op zondag. De auto liep aan de voorzijde schade op, de schade aan het woonhuis viel mee.- Auto gestolen K. B. uit Rhattigen (W.-D.) deed aangifte van de diefstal van zijn (du re) auto, die geparkeerd stond voor zijn tweede woning in de „Achthoek". De diefstald vond plaats in de nacht van zaterdag op zondag. SEROOSKERKE Van trailer los geschoten Op de provinciale weg Zierikzee- Haamstede ter hoogte van Seroos- kerke schoot een konstruktie met vier wieltjes van een bóottrailer. De trekkende auto heeft niets gemerkt en reed door. De konstruktie knalde door de voorruit van de achteroprij- dende auto van A. V. uit Ouderkerk a/d IJssel. Schade onstond aan voor ruit en bekleding van de auto. ZIERIKZEE. Ten gevolge ran een probleem met het schakelen raakte de auto van bestuurster A R.-M. uit Zierikzee in de berm en sloeg vervolyens over de kop. De auto raakte geheel vernield, maar er deden zich geen persoonlijke on gelukken voor. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) KERKWERVE, 8-8. Vrijdagochtend werd in Kerkwerve de eerste speeloch- tend gehouden. De Briestkerkestraat en Zuidkerkestraat werden voor deze gelegenhedi afgezet. De straten waren tevens het dekor voor de Zeskamp. Eerst moest over een wip gefietst worden en daarna rond pionnen. Voorts moest de jeugd onder een zeil doorkruipen, tafeltennissen en touwtrekken. Hinkelen met een emmertje water en fietsen op hobbelfietsen werd met yroot enthousiasme gedaan Al met al een geslaagde ochtend, ondanks het geringe aantal deelnemers, die georganiseerd werd door de stichting Jeugdaktiyitei- ten met hulp van enkele hulpvaardige ouders. Aanstaande woensdag is een spelochtend voor de kleuters en donderdag voor de lagereschooljeugd. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) SCHARENDIJKE Dlestal uit auto A. v. d. B. uit Etten Leur, kampe rende te Scharendijke deed aangifte van het stelen van een werphengel, zeemolen, waadpak en petroleum lamp uit zijn geparkeerde auto. De waarde bedraagt rond 500,-. KERKWERVE Ernstige botsing Door nog onbekende oorzaak ont stond op de Provincialewcg onder Moriaanshoofd In de nacht van vrij dag op zaterdag te 00.15 uur een zeer ernstig ongeluk waar vier auto's bij betrokken waren. Uit de richting Haamstede reed een personenauto, bestuur door de 19-jarige G. S. uit Spljkenisse waarin nog drie vrien den eveneens uit die plaats. Hij kwam langzaam maar zeker op de linkerweghelft terecht en kwam allereerst in aanraking met de auto van C. K. uit Oisterwljk waarvan de spiegel werd afgerukt. Vervolgens raakte hij de auto van A. S. uit Renesse waarvan de gehele linkerflank werd opengereten Daar op reed hij frontaal op de auto van P. D. uit Haamstede, schoot de berm in en raakte tenslotte geheel vernield tegen een boom. De gevolgen waren zeer ernstig. SCHARENDIJKE. Zaterdag trok een stoet van paarden en pony's, aangespannen voor antieke rijtuigen, door de Westhoek. Een prachtig gezicht natuurlijk en het geheel trok zodoende ook veel belangstelling. Deze tocht werd geor ganiseerd door de vereniging Aanspanning 't Westland" en zal waarschijnlijk volgend jaar, gezien het sukses, wor den herhaald. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) SCHARENDIJKE, 8-8. De Zierikzeese raad heeft naam gemaakt met een (doorgaans) flink aantal ingeko men stukken als onderdeel van de raadsagenda, maar de gemeente Middenschouwen weet ook van wanten. Voor de op 17 augustus te houden vergadering, staan liefst 65 ingezonden stukken en mededelingen genoteerd. Een voorstel betreft het vaststellen van een woningbouwplannen voor de periode 1982 tot 1984. Tot 1984 zouden moeten worden gebouwd: 18 woning wetwoningen, 6 woningen voor alleenstaanden en 2-persoonshuishoudens, 8 premie A-woningen, 9 premie B-woningen en 7 vrije sektor woningen (totaal 48). De woningen zijn als volgt ver deeld over de verschillende kernen: Kerkwerve 8; Scharendijke 30 en El- lemeet 10. Peuterspeelzaal Een ander voorstel heeft betrek king op het aangaan van een huuro vereenkomst met de Stichting Peu terspeelzaal de Schouwse Poeletjes te Kerkwerve. Voor de huur wordt een bedrag voorgesteld van 2000,—, zijnde bestemd voor het voormalig klubgebouw van de S.V. „Wik". MIDDELBURG Afscheidsreceptie M. F. de Jonge Op woensdag 26 augustus wordt in de Statenzaal te Middelburg met een receptie (van 17.00-18.00 uur) afsc heid genomen van de heer M. F. de Jonge, ekonomisch adviseur van het Provinciaal bestuur. De heer De Jon ge heeft een ambtelijke loopbaan van 45 jaar achter de rug, waarvan 38 jaar bij de provinicie Zeeland. ZIERIKZEE Schakelproblemen A. R.-M. uit Zierikzee, rijdende over over de Provinciale weg ter hoogte van de Klerksweg, kreeg schakelproblemen waarop de naast haar zittende J. B.-B. eveneens uit Zierikzee haar even zou assisteren met sturen. Kennelijk ging er toen iets mis, want de auto geraakte in de berg en ging over de kop. De auto werd totaal vernield maar de dames liepen geen letsel op. Aap uit de roulatie De Nederlander, B. zonder vaste woon- of verblijfplaats, pas weer te- Met een raming van 36.000,— wil het kollege een voorstel doen tot het aanschaffen van een zgn. paternoster-archiefkast, nodig voor een betere hanteerbaarheid van het archief. Vastgesteld wordt de exploitatie vergoeding bijzonder kleuteronder wijs 1980. Idem de Bezoldigingsve rordening gemeentepersoneel 1980. Een wijziging wordt voorgesteld van het Algemeen Ambtenarenregle ment. Zeeuws orkest B. en w. stellen verder voor afwij zend te beschikken op een subsidie verzoek t.b.v. het Zeeuws orkest. Idem op een verzoek om subsidie 1982, aangevraagd door de Stichting Gehandicapten Adviesburo Zeeland. Idem op een verzoek om subsidie van de Stichting „Ons Zeeland". Voor gesteld wordt een team van de bijbel- school, zijnde de kosten van de zaal- huur in Ellemeet, te subsidiëren met 180. Aan de orde komen verder: fi nanciering gemeenten Zeeuwse mu- rug uit België vertoefde vrijdag in Zierikzee en had als gezelschap een rhesus-aapje bij zich. Daar dit na de inwerking treding van de wet op uit heemse dieren gebeurde werd met behulp van het veld detachement der Rijks Politie de aap in beslag geno men en voorlopig in een asiel onder gebracht. 1 5.000,- gestolen Waarschijnlijk met een valse sleu tel zijn onbevoegden zaterdag de wo ning van de fam. H. aan de Cra- nestraat binnengedrongen. De buit bedroeg aan los geld en aan oude munten rond 5.000,-. BURGH Bouwvakvakantie ten einde De topdrukte, meestal gelijklo- ziekschool en een te verlenen bijdra ge aan de Werkgroep Kontakt Onderwijs-Beroepenwereld, en de non-subsidieverlening aan de Stich ting Rekreatiewerk Zeeland voor 1982. pend met de bouwvakvakanjie is ten einde en al vanaf donderdag vertrok ken de meesten. Vooral de laatste week konden ze zich naar hartelust uitleven in strand-, bos- en zeegenoegens, want het weer was daar uitermate voor ge schikt. De uittocht ging vrijdag ver der, doch, aangetrokken door een goed weerbericht, dat later de mist inging, kwamen weer zeer velen naar de Westschouwse kuststreek en na men de lege plaatsen in, zodat de eerste weken van augustus, de toe risten bedrijvigheid nog even groot is en er nog geen vermindering is te bespeuren._ «.e Jammer voor deze gasten dat het weer op zaterdag en zondag niet zo best was, doch de weervoorspellers zijn zeer optimistisch en vanuit voor gaande jaren bekeken, is augustus al tijd nog een maand geweest met fraai zomerweer. HAAMSTEDE Gevonden man In de nacht van vrijdag op zaterdag werd langs de kant van de Klooster- weg een persoon bewusteloos gevon den. Het bleek de Joegoslaaf M. Z. te zijn, momenteel in Breda wonende. Hij verklaarde later dat hij „ergens in een houten huisje bij een ingenieu- er had zitten dobbelen en daarbij iets had gedronken". Op de terugweg vertelde hij, is hij aangereden en van de kaart geraakt. Hij is voor nader onderzoek naar het Zweedse Rode Kruisziekenhuis vervoerd. RENESSE Zomeravondkoncert Woensdag a.s. treden in de reeks zomeravondkoncerten - zoals eerder reeds gemeld - in de Ned. Herv. Kerk te Renesse op: Magda van Oorschot, sopraan en Cécile de Grijs, piano, on der h^t motto „Negrospirituals". Magda van Oorschot werd geboren in Paramaribo, Suriname en ontving haar opleiding aan het Muziekly- ceum te Amsterdam en bij de beken de zangpedagoge Jo Bollekamp te Rotterdam. Zij werk^ regelmatig mee aan kerkkoncerten, liederen re citals en oratoria, alsmede aan ratjio- en televisieprogramma's. Zij oogstte veel sukses tijdens koncert-toernees door Zuid-Amerika en de Scandinavische landen. De We reldomroep Nederland vervaardigde een speciale televisiefilm over haar werk. Zij wordt begeleid door Cécile de Grijs, die het solodiploma behaalde aan het Utrechts konservatorium en daarna in Parijs verder studeerde. Cécile de Grijs is als docente verbon den aan het Brabants Conservatori um. Wakkere wachtmeester Een wachtmeester van de Rijks Po litie heeft zaterdagavond alle man kracht en vuisten nodig gehad om twee op heterdaad betrapte jongelui, bezig met het stelen van een auto cassetterecorder. De auto stond op het parkeerterrein van de Slikke. De jongelui, G. v. H. (23) en D. V. (19) bei den uit Zwijndrecht liepen, evenals de wachtmeester wat builen en schrammen op, doch "de sterke arm kon beiden arresteren en afvoeren. De tuin in Op het parkeerterrein Oude Mool- weg reed een Duitser uit Schwein- fuhrt te ver door en verdween in de tuin van het zomerhuisje van de fam. B. uit Rosendaal. De schade aan de tuin bedraag 1.500,-. Kop-staart Te laat zag H. S. uit Renesse dat de voor hem rijdende J. T. uit Schwerte- ruhr stopte. Hij reed achter op haar auto waérdoor schade ontstond.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 3