unc Groots opgezette Taptoe Renesse met vijf sterke show- en muziekkorpsen Suksesvol verloop buurtbus projekt Schouwen-Duiveland DE ZIERIKZEESCHE COURANT Voor de negende keer Topi >man I.R.P. vermoord Akkoord voor Geleidebrief Provinciale Begroting-: Vergelijking met Waarde e.o. an's Reag belastingplannen Prominente PLO-er neergeschoten Huwelijks geschenken te bezichtigen Oostenrijk wil Bani Sadr asiel verlenen mr Bi tr ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (OHIO) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 32,30, per jaar 1 122,60. Losse nummers 65 cent. De abonnementsprijzen zijn Inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 41 cent per losse Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 5,20. Vraagt onze contractprijzen! De adver- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. Donderdag 6 augustus 1981 137ste jaargang Nr. 22857 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) In dit nummer: Een zich uitbreidende balletschool RENESSE, 6-8. De organisatoren van „Taptoe Renes se" onder aanvoering van de voorzitter van de evene- mentenkommissie, de heer N. J. Schults, zijn geslaagd om een uitstekende bezetting van de taptoe te vinden. Vijf korpsen hebben hun medewerking toegezegd, twee uit de regio en drie daarbuiten. Met deze korpsen belooft de taptoe een muzikaal hoogtepunt te worden in de serie evenementen, op zaterdag 15 augustus. Vóór 1 januari 1981 waren de kontrakten getekend en in bezit van Schults. Ruim van tevoren dus, maar de organisatie gaat niet over één nacht ijs. Daar voor is er trouwens een te groot bedrag mee gemoeid, want ook muziekkorp sen kennen inflatie, en passen een korrektie daarop toe. Om dan ook van een financieel suk- ses te kunnen spreken moet het sportterrein aan de Laone minstens gevuld worden met 1500 toeschou wers. Aan de kwaliteit van het pro gramma zal het niet liggen. TEHERAN, 5-8. De golf van poli tieke moorden in Iran houdt aan. Woensdag werd een van de felste kri- tici van oud-president Bani-Sadr het slachtoffer. Het was het 42-jarige parle mentslid voor Teheran van de rege rende Islamitische republikeinse partij (I.R.P.), Hassan Ayat. Hij was lid van het centrale komité der partij en gold als ideoloog van de I.R.P. Hij was een naaste adviseur van ayatol lah Behesjti, de partijvoorzitter en president van het hooggerechtshof, die op 28 juni werd vermoord. Een dag eerder werd bekendge maakt dat in twee dagen 41 tegen standers van het Islamitisch bewind zijn terechtgesteld. „De Pijpers" Een van de eerste korpsen waarop de heer Schults de hand wist te leg gen was de showband „De Pijpers" uit Vlaardingen. De roem van het koprs gaat hen vooruit, want wie heeft nog nooit van dit korps ge hoord? Al was het alleen al van het veelvuldig optreden bij de mini-voet- bai kompetitie in de Rotterdamse Ahoy-hal, die via de T.V. de huiska mers ingezonden wordt. De band verzekerd een spektaku- laire show, in snel tempo uitgevoerd in Zuid-Amerikaanse stijl. Veel muziek voor dit optreden werd door de bekende Herb Albert gekornponeerd: Mexico, Brasilia, Mexican Hat Dance en Tijuana Taxi. Het eigen „Luctor et Emergo" zal een „thuiswedstrijd" spelen. Een in- troduktie is nauwelijks nodig. De drumband van „L. en E." doet al zes jaar mee aan concoursen en sleept daar eerste prijzen weg. De drum band staat onder leiding van A. J. Padmos en speelt in de eerste divisie van het K.N.F. Het fanfareorkest (60 man) o.l.v. H. J. Blom, heeft (samen met de drum band) al in het vroege voorjaar de re petities gehouden voor dit evene ment, zodat ze gezamenlijk beslagen ten ijs komen. Internationale bekendheid geniet het korps ook: nog dit voorjaar wa ren zij op uitnodiging in Compiegne (Frankrijk). „Rust Roest" Het tweede regio-korps is „Rust Roest" uit Zierikzee, dat vorig jaar op de achtste Taptoe Renesse de show stal. Een bekende verschijning dus in Renesse. „Rust Roest" speelt eigentijdse muziek, eigen werk en bestaat uit het muziekkorps, majo- rettenpeloton en vlaggengroep, bij gestaan door de drumband. Het Zie- rikzeese korps staat eveneens borg voor kwaliteitsmuziek en een goede show. Middelburgse korpser Een (jeugd)korps dat al vele malen van zich deed spreken is „Johan Fri- RENESSE. Een van de vijf deelnemende korpsen aan Taptoe Renesse is de jeugdband „Johan Friso" uit Middelburg. Hier een foto van een optreden voor het prachtig stadhuis in hun woonplaats. so" uit Middelburg, de jeugdband van „Juliana". De acht tot vijftienja rigen staan onder (strenge) leiding vanj André Davidsen en waren al meer op Schouwen-Duiveland, onder meer in Bruinisse (Jubileum Taptoe '80) waar ze een indruk achterlieten die menigeen nog vers in het geheu gen ligt. Ook het „moeder-korps" (de vergelijking gaat wel een beetje mank) „Juliana", geeft acte de pré- sance. Goede wijn behoeft geen Vervolg pag. 3 WASHINGTON, 4-8. Het Ameri kaanse huis van afgevaardigden heeft met 282 tegen 95 stemmen eer. wetsontwerp van president Reagan aangenomen, dat voorziet in een ver laging van de inkomsten belasting met 25 procent in de komende drie jaar. De senaat had het wetsontwerp maandag al aangenomen. De be lastingplannen van Reagan kunnen nu worden uitgevoerd. MIDDELBURG, 4-8. In de geleidebrief bij de provin ciale begroting voor 1982 wordt ingegaan op het sukses- volle verloop van het buurtbusprojekt op Schouwen- Duiveland. Sinds de aanvang van het projekt op 2 april 1979 werden tot 1 april 1981 in totaal ruim 36.800 reizi gers vervoerd. In de periode 2 april 1979 tot 1 maart 1980 werden 16.300 reizigers vervoerd, hetgeen neerkomt op ge middeld 69 reizigers per dag en 6,9 reizigers per rit. In de periode 1 maart 1980 tot 1 april 1981 werden ruim 20.400 personen vervoerd. Dit betekent een gemiddelde van 75 rei zigers per dag en 7,5 per rit. STELLENDAM. De gemeentelijke visafslag aan de Meester Snijderweg te Stellendam is tijdelijkomgetoverd in een bloemenzee Rien Poortvliet maakte (na de officiële opening) een rondje door de Florahal. later op de dag volgden dui zenden bezoekers zijn voorbeeld. Men zie ook elders in dit nummer. (Foto; Zierikzeesehe Nieuwsbode) Het buurtbusprojekt op Schouwen- Duiveland mag zich derhalve in een stijgende belangstelling verheugen. Elk buurtbusprojekt wordt uitge voerd gedurende een termijn van twee jaar, welke termijn door de mi nister van verkeer en waterstaat kan worden verlengd. Nog geen bericht Voor het buurtbusprojekt op Schouwen-Duiveland is deze termijn van twee jaar inmiddels verstreken; bericht van de minister omtrent voortzetting van het projekt moch ten g.s. nog niet ontvangen. Gezien evenwel de resultaten - van de in to taal 50 in Nederland thans uitgevoer de buurtbusprojekten zijn de ver voerscijfers van dat op Schouwen- Duiveland op 1 na de beste - nemen g.s. aan, dat voortzetting daarvan voor de hand ligt. De resultaten van het buurtbuspro jekt Waarde en omstreken, dat op 27 augustus 1979 is begonnen, geven minder aanleiding tot tevredenheid. Sinds de aanvang tot 1 maart 1980 be droeg het aantal vervoerde personen 3.292, hetgeen neerkomt op gemid deld 25 reizigers per dag en 1,1 reizi ger per rit. Het jaar daarna leverde een nog lager gemiddelde, t.w. 20 rei zigers per dag en 0,9 reiziger per rit. In november vorig jaar heeft het buurtbuskomité zich met de vrijwil lige bestuurders beraden over de vraag, of met het projekt moest wor den voortgegaan. Besloten werd het projekt voort te zetten tot het mo ment waarop het beëindigd dient te worden. Van invloed op dit besluit is mede geweest de omstandigheid, dat - "hoewel de bezettingsgraad van de bus laag is en regelmatig met een le ge bus gereden moet worden - er een vaste „klantenkring" is ontstaan. Vooral de ouderen onder de gebrui kers zouden het zeer betreuren als de bus niet meer zou rijden. Verschillen Volgens g.s. zijn er duidelijke ver schillen tussen de buurtbusprojekten op Schouwen-Duiveland en Waarde e.o. Het aantal door de buurtbussen bediende inwoners voor het projekt op Schouwen-Duiveland bedraagt ongeveer 1.250 en voor het projekt Waardeen omstreken ongeveer 1.000, terwijl de buurtbus op Schouwen- Duiveland meer kemen „aandoet" dan bij het projekt Waarde het geval is. Bovendien worden de vervoerscij fers van het projekt op Schouwen- Duiveland mede door het toeristen- seizoen gunstig beïnvloed. WARCHAU, 5-8. Prominent lid van de Palestijnse guerilla-organisa- tie EI Fatah, Aboe Daoed, is afgelo pen zaterdag in de koffiebar van een bekend hotel in Warschau door een onbekende neergeschoten. Het slachtoffer dat door vijf kogels werd getroffen, ligt in kritieke toestand in een ziekenhuis in de Poolse hoofdstad. Dit is woensdag onthuld door een vertegenwoordiger van de Palestijn se bevrijdingsorganisatie PLO in Warschau. Hij zei dat er vermoede lijk twee personen bij de aanslag be trokken waren en dat deze vermoe delijk het werk was van de Israëli sche geheime dienst. Dit is direkt door Israëlische autoriteiten tegen gesproken. LONDEN, 4-8. Het vorige week ge trouwde Britse kroonprinselijk paar is door de enorme hoeveelheid huwe lijksgeschenken miljoenen guldens rijker geworden. Dat mag men kon- kluderen bij een blik op de in een pa leis in Londen uitgestalde cadeaus. Iedereen die dat wil kan de soms smakeloze, soms exquise zaken be wonderen, die variëren van een klok van kunststof tot een edelsteen zo groot als een duiveëi. De waarde van de ten toon gestelde voorwerpen - slechts een kwart van alle geschen ken - is geschat op vier miljoen pond, ofwel circa twintig miljoen gulden. WENEN, 5-8. Oostenrijk is bereid de Iraansf ex-president Bani Sadr asiel te verlenen, mits hij zich van ie dere politieke aktivlteit onthoudt. Dit was het kommentaar van de Oostenrijkse kanselier Bruno Rreis- ky op berichten dat Bani Sadr wel licht uit zijn huidige toevluchtsoord Frankrijk naar Oostenrijk zal ver trekken. De Iraanse oud-president zou Frankrijk willen verlaten omdat de Franse regering hem niet toestaat vanuit zijn ballingsoord politiek te bedrijven. Maar uit de woorden van Kreisky blijkt dat hij van de kant van de Oostenrijkse regering wat dit betreft niet op een grotere clementie hoeft te rekenen. Volgens Kreisky zal Bani Sadr op dezelfde voorwaar den als in Frankrijk asiel worden verleend, dat wil zeggen dat hij zich niet met politiek mag bezighouden. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. Niets maakt sneller oud, dan denken aan het ouder worden. Lichtenberg WA> P Verwachting tot vrijdagavond: Minder zonnig Wolkenvelden, ook perioden met zon en mogelijk een onweersbui; mini mumtemperatuur omstreeks 18 gra den, middagtemperatuur van 20 gra den aan zee tot ongeveer 27 graden in Brabant en Limburg. WEERSVOORUITZICHTEN Weersvooruitzichten over Neder land: de cijfers zijn een globale aan duiding: het interval rond deze cij fers moet ruimer genomen worden naarmate de dag waarvoor de ver wachting geldt verder in de toekomst ligt. Verwachting t/m maandag 10 augus tus: Zaterdag Zonnig Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 14 gr Middagtemp.: 25 gr. Windkracht; weinig wind Zondag: Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 13 gr. Middagtemp.: 25 gr. Windkracht: weinig wind Maandag: Kans op neerslag; 10%. Min.temp.: 13 gr. Middagtemp.: 25 gr. Windkracht: oost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 7 aug. Zon op 6.10, onder 21.20 Maan op 14.14, onder 0.13 Eerste Kwartier: 7 augustus (21.26) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 7 aug. 8.55 20.57 2.29 14.50 Doodtij: 10 augustus HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 6-8. Het K.N.M.l. deelt mede: Boven Frankrijk heeft zich ge leidelijk een klein lagedrukgebied gevormd. In dit lagedrukgebied zijn woensdag enkele onweersbuien tot ontwikkeling gekomen, evenals in zuidwest-Engeland. Desondanks steeg de temperatuur in grote delen van Frankrijk nog tot 34 graden In ons land is plaatselijk de 30 graden bereikt. Dit lagedrukgebied ver plaatst zich vrijdag over ons land naar het noordoosten Hierbij moet op wolkenvelden gerekend worden en mogelijk onweer. De middagtempera turen zullen dan ook op een lager niveau komen. Tropisch is het gebleven in Italië en Griekenland met middagtemperotu- ren van boven de 35 graden. Elders op het vaste land van Europa va rieerden de middagtemperaturen tussen 24 en 30 graden. Koel en regen achtig is het langs de westkust van Noorwegen en Schotland met tempe raturen van 16 graden

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 1