SBOV organiseert talen- kursussen te Zierikzee Bezwaren tegen fietsverbinding tussen Ellemeet en Scharendijke DE ZIERIKZEESCHE COURANT SEIZOENWERK Dames gevraagd Wegenverslag 1982 Provincie Zeeland Wrede Rode brigades Begin eind september Zware ontploffing in Teheran Sinaï-akkoord ondertekend me (ckcpM ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 32,30, per jaar 1 122,60. Losse nummers 65 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 41 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 5,20. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. Dinsdag 4 augustus 1981 137ste jaargang N'r. 2295(1 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) In dit nummer: Bedenkingen in de regio tegen opbouwwerk voor schoonmaakwerk op vrijdag Tel'. 01114-2827 of 1857 Wilgenstraat 8, Oosterland HERSCHO PROJEKTONDERHOUD Advertentie DEN HAAG Hot zogenaamd- „breed overleg" over het tract n de Fïevospoorlijn ral plaatsvinden op maandag 31 augustus onder lei ding van minister Tuijman van ver keer en waterstaat. dat eventueel later ook langzaam verkeer naar die baan kan worden verwezen. Gelet op de nog niet al te grote ver keersomvang op en de beperkte leng te van het beschikbare gedeelte van de secundaire weg no. 1 kan het auto verkeer voorlopig nog gebruik ma ken van een heringedeelde zuidelijke rijbaan. De definitieve uitbouw van de rij baan kan te zijner tijd plaatsvinden in het kader van de doortrekking van de secundaire weg no 1. naar Renes- se. De kommissie van advies en bijstand voor de waterstaat (polders zaak uit het rekonstrueren van de hoofdrijbaan, het aanleggen van een vrijliggend fietspad, voetpaden en drie bushaltes, alsmede - voor reke ning van de gemeente Westerschou- Vervolg pag. 3 ZIERIKZEE. Van de stadhuistoren kijken naar de (herstelde) Nobelpoort. die een funktie kreeg en toeristische be langstelling trekt. Dichtbij en verderop veel bomen; de regio is groen geworden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) DAKAR. De linkse opstandelingen In Gambia hebben 2 van 29 personen vrijgelaten die zij sinds hun mislukte staatsgreep gijzelden. Zij hebben te vens ingestemd met onderhandelin gen om de gewelddadighden in het Westafrikaanse staatje te beëindi gen. MIDDELBURG, 3-8. De bezwaren tegen de huidige fietsverbinding Ellemeet-Scharendijke zijn tweedelig. Enerzijds betekent de bestaande route een omweg van enkele honderden meters ten opzichte van de kortste route via de kruising Dammenweg-secundaire weg no. 1.- Anderzijds wordt de onderdoorgang van de Rampweg onder de Dammenweg als onaangenaam en gevaarlijk ervaren. Het fietsverkeer moet hier namelijk over een vrij grote lengte samen met het autoverkeer gebruik ma ken van een smalle tunnel. Dit staat vermeld in het Wegen- verslag 1981 van de provincie Zee land. Naar aanleiding van bovenge noemde bezwaren en op aandrang van het gemeentebestuur van Mid- densehouwen is gezocht naar een mo gelijke oplossing van deze proble men. Volgens het verslag werd ervan uitgegaan, dat de dubbele rijbaan van de secundaire weg no. 1 te zijner tijd vervangen kan worden door één rijbaan met de nodige voorsorteer- vakken enz. De ruimte onder het via- dukt in de Dammenweg staat een dergelijke verbreding van één der rijbanen toe. Ingeval slechts één van de rijbanen wordt gebruikt dan kan de ruimte van de andere rijbaan wor den gebruikt voor het fietsverkeer. Op grond van deze overwegingen werd een plan uitgewerkt. Fietspad De zuidelijke rijbaan wordt vol gens dit plan ingericht voor het auto verkeer, de noordelijke rijbaan ge deeltelijk opgeruimd, aangesloten op de Oude Kuyerdamseweg en aange wezen als fietspad. Voorlopig wordt van deze noordelijke rijbaan een breedte van 4,50 m gehandhaafd, zo- PARIJS, 3-8. De Rode brigades hebben de afgelopen drie jaar onge veer dertig personen vermoord. Hun eerste slachtoffer was Aldo Moro, wiens lichaam op 9 mei 1978 werd ge vonden in de achterbak van een in Rome geparkeerde auto. De stadsguerrillagroep werd in 1970 gesticht door Renato Curcio een doctorandus in de sociologie. De nu 40-jarige Curcio zit een celstraf uit in de zwaarbewaakte gevangenis van Palmi in Calabrië. Nadat ze aanvan kelijk vooral diefstallen en roofover vallen hadden gepleegd, begonnen de Rode Brigades in 1972 personen te ontvoeren die zij beschouwden als „knechten van het imperialisme". Tientallen aanslagen pleegden ze in de loop der jaren op hoge ambtena ren, journalisten, industriëlen en zelfs gevangenbewakers. en wegen) heeft zich nog niet met dit plan kunnen verenigen. Onderzocht wordt nog hoe tegemoet kan worden gekomen aan het konflikt dat kan ontstaan tussen de bestaande par- keerfunktie en dé nieuwe fietsfunk- tie van de Oude Kuyerdamseweg. Zierikzee-Haamstede In het wegenverslag 1981 wordt verder vermeld, dat een gedeelte van de weg Zierikzee-Haamstede werd voorzien van een deklaag van dicht asfaltbeton, evenals de aansluiting van de Verseputseweg op de weg Zie rikzee-Haamstede. Ook wordt mel ding gemaakt van de verkeersrege linstallatie op de aansluiting van de Laan van Sint-Hilaire in Zierikzee. Wat betreft de weg Goes-Zierikzee wordt medegedeeld, dat de bouw van het viadukt over de spoorlijnn Roo sendaal-Vlissingen ten behoeve \ran de doortrekking van de weg Zeeland- brug-Goes naar de rijksweg A58 op 17 februari dit jaar is aanbesteed. Onder het hoofdstuk „Tertiaire Wegen" wordt gewezen op het ge reedkomen van de verbetering van de Kraaijensteinweg. De uitgevoerde werkzaamheden bestonden in hoofd- TEHERAN, 3-8. Bij een bom aanslag in de buurt van het centrale postkantoor van de westelijke Iraan- se provinciehoofdstad Kermansjah zijn maandag 13 mensen omgeko men. Dit heeft het Iraanse persbu reau Pars meegedeeld. De bom kwam tot ontploffing op het centrale plein voor het postkan toor. Vier auto's en een deel van een overde'kte markt werden vernield. Tot op vijfhonderd meter van het plein sneuvelden ruiten, aldus Pars. Zondagavond werden bij een aanslag in Kermansjah de iman van het vrij daggebed van die stad, Hodjato- leslam Abdollahi en twee andere per sonen gewond, zo voegde Pars er aan toe. WASHINGTON, 3-8. De ambassa deurs van Egypte en Israël hebben maandag in aanwezigheid van de Amerikaanse minister van buiten landse zaken, Alexander Haig, het verdrag ondertekend dat de laatste fase van de Israëlische terugtrekking uit dit gebied moet inluiden. Volgens het verdrag komt er een vredesmacht van 2.500 man in de Sinaï. De vredesmacht moet de Israëli sche terugtrekking kontroleren en verhinderen dat Egypte troepen in dit gebied legert. De Verenigde Sta ten verklaarden zich bereid met 800 tot 1.000 soldaten deel te nemen in de vredesmacht. Welke andere landen zullen deelnemen is nog niet bekend. Tot dusver werden alleen de Fidzji- cilandcn bereid gevonden soldaten te leveren voor deze macht. Australië, Nicuw-Zecland en enkele Zuidamcri- kaanse landen waren uiterst terughoudend toen de Ver enigde Staten ze benaderden over cvcntuële deelname. Volgens plan moeten alle Israëli sche soldaten op 25 april 1982 zijn te ruggetrokken.' LELYSTAD. Op 30 september zal Rijksweg 6 tussen Almere-haven en Lelystad voor het verkeer worden opengesteld. In julie 1982 zal die weg aansluiting geven op de weg naar Emmeloord. Rijkweg 6 zal dan nog enkelstrooks zijn. Ook dit jaar verwacht SBOV een groeiende belangstelling voor het volgen van talenkursussen. Deze be langstelling wordt toegeschreven aan het feit dat het belangrijkste middel om elkaar te begrijpen en te verstaan de taal is. Het is juist die taal, waardoor de internationale per soonlijke of zakelijke kontakten dik wijls niet van de grond komen. Ne derland is nu eenmaal een klein land en er zijn niet veel gebieden waar men Nederlands spreekt. Dat bete kent dat we de taal van andere, gro tere landen moeten leren. ZIERIKZEE, 3-8. De Stichting Bevordering Onderwijs aan Volwassenen, heeft het voornemen talenkursussen te geven, die gehouden worden in de Technische School Schouwen-Duiveland. De lessen nemen op 28 september een aanvang. Kontakten Goede talenkennis helpt niet al leen bij het tot stand brengen en on derhouden van internationale kon takten, maar is; tevens noodzakelijk in veel situaties die een reis naar een vreemd land met zich meebrengt: - in het hotel, op het postkantoor, bij de douane en bij het doen van inkopen. Tevens is door de Stichting voor Onderzoek van het Onderwijs ge- konstatccrd dat een derde van de be drijven en een kwart van de over heidsdiensten voor bepaalde funk- ties uitdrukkelijk vrecmdc- talenkcnnis eist. Wie eenmaal de moeite neemt om een vrcemdse taal te leren, kan daar jarenlang plezier van hebben. Som migen hebben het voorrecht gehad op school al iets van andere talen te heb ben geleerd. Maar zelfs zij redden het niet altijd met hun kennis in de prak tijk. Diverse niveau's Stichting Bevordering Onderwijs aan Volwassenen biedt dan ook ta lenkursussen in diverse niveau's: En gels, Frans, Duits, Spaans en Itali aans voor beginners, gevorderden en konversatie cn voor Engels tevens de door het bedrijfsleven gewaardeerde opleiding: The First Certificate in English of the University of Cam bridge. Voor nadere informatie kan men bellen of schrijven: Stichting Bevor dering Onderwijs aan Volwassenen, Kruisbes 25, 2318 AZ Leiden, tele foon 071 -140029/216826 Het fietsverkeer moet op de Rampweg over een vrij grote lengte samen met het autoverkeer gebruik maken van een smalle tunnel. Dit nummer bestaat uit 8 pagina'; Aan het werk met de lessen. Waneer men een vreemde taal leert, heeft men toegang tot een an der volk en wordt het verblijf in het buitenland dan ook veel plezieriger. WA> pt Bitr Verwachting tot woensdagavond: Zonnig en warm Zonnig en warm met middagtempe- ratuur van ongeveer 26 graden: in de nacht en vroege ochtend mistbanken en minimumtemperatuur rond 15 graden; weinig wind. WEERSVOORUITZICHTEN Weersvooruitzichten over Neder land: de cijfers zijn een globale aan duiding: het interval rond deze cij fers moet ruimer genomen worden naarmate de dag waarvoor de ver wachting geldt verder in de toekomst ligt. Verwachting t/m zaterdag 8 aug.: Donderdag Zonnig. Kans op neerslag: 10"~ Min.temp.: 14 gr. Middagtemp.: 26 gr. Windkracht: weinig wind Vrijdag: Kans op neerslag: 10 Min.temp.: 14 gr Middagtemp.: 26 gr. Windkracht: weinig wind Zaterdag: Kans op neerslag: 10' Min.temp.: 14 gr. Middagtemp.: 26 gr. Windkracht: weinig wind ZON- EN MAANSTANDEN 5 aug. Zon op 6.06. onder 21.24 Maan op 12.02, onder 23.53 6 aug. Zon op 6.08, onder 21.22 Maan op 13.09, onder Eerste Kwartier: 7 aug. (21.26) HOOG- EN LAAGWAT Hoogwater Laagwaler 5 aug. 7.54 19.30 109 13 24 6 aug. 8.26 20 11 1.4'» 1407 Doodtij: 10 augustus HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 4-8. Het KNMI. doelt mede: Het blijft de eerste dagen zon nig en warm weer. Een hogcdrul bied waarvan het centrum boven Pe len ligt beheerst het weer in en groot doel van Westcuropa. Regengebied- jes van de oceaan bereiken wel de Britse eilanden en de Noorse west kust, maar nemen dan snel ln beteke nis af. Voor het weer in ons land vor men ze dan ook geon bedreiging ln de nacht kan op enkele plaatsen mist ontstaan die in de ochtend echter weer verdwijnt. De middagtempera- tuur loopt daarna op tot 26 27 gra den. Hierbij is in het algemeen niet veel wind. In de middag kan echter de wind van zee gaan waaien waar door enige afkoeling in de kustgebie den ontstaat.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 1