DFS organiseert met VVV fietsdriedaagse RAK MEE EERSTE OPEN TENNIS TOERNOOI BIJ T LAPJE Geen recompressietank in ziekenhuis te Goes Van der Steen wint jubileum-ronde Zegge PROFWIELRENNERS AKTIEF THUMP ERIC DE NOORMAN STREEKNIEUWS Konsumenten kopen namen THUMP SUCCESJES 51 pagina's woonplezier Enkele deelnemers aan het eerste open tennistoernooi op 't Lapje. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) HAAMSTEDE, 1-8. Op de tennisbanen van het fraai aan de Jonge Jan Boeij'esweg te Haamstede gelegen rekreatiepark 't Lapje werd voor afgelopen vrijdag en zaterdag voor de eerste keer een open toernooi georganiseerd, waarbij werd werd gespeeld in gemengd- en herendubbel. basisfraktuur konstateerde. Kort daarop is het slachtoffer overleden. S1RJANSLAND Auto uitgebrand In de nacht van zaterdag op zondag is de auto van J. M, P. die geparkeerd stond in de Zandstraat, door tot nog toe onbekende oorzaak totaal uitge brand. De toegesnelde brandweer kon alleen de resten (na)blussen. De technische recherche stelt een onder zoek in. BRUINISSE Boottrailer gestolen Zondag deed R. G. uit Den Haag aangifte van de diefstal van zijn (in Den Haag gehuurde) boottrailer, die in de nacht van zaterdag op zondag verdwenen was. De waarde van de trailer is ongeveer 6.500,—. Geen voorrang verleend Doordat, zaterdagmorgen, de auto mobilist L. v. G. uit Bruinisse op de hoek Dorpsweg-Molenweg, geen voorrang verleende aan de bromfiet ser G. M. v. B. uit Terschuur ontstond een botsing. Persoonlijk letsel deed zich niet voor, doch de brommer werd totaal vernield en de auto licht beschadigd. ,WMM<VWVVVVWVVVVWV¥ Duiksport Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben de Provinciale raad voor de volksgezondheid in Zeeland advies HILVERSUM. Met de oprichting van de Dr. Hettema Stichting in Hil versum is de eerste stap gezet naar de realisering van een natuurgenees kundig centrum, waar mensen in de toekomst zonder veel financiële ge volgen artsen kunnen konsulteren die zijn gespecialiseerd in alternatie ve geneeswijzen. Mede dank zij de uitstekende weersomstandigheden, de voortref felijke organisatie, welke in handen was van de heren De Wilde en Van Oorschot en de voortreffelijke sfeer onder de deelnemers(sters) kunnen de deelnemers terugzien op twee voortreffelijke speeldagen. Naar de met spanning uitziende finales werd in het gemengd dubbel het echtpaar Kort verslagen door Ineke en Ger Bo- venschenmet met 7-5; 7-5. Herendubbel Het klapstuk van het toernooi, het herendubbel, werd een overwinning voor de heren Smit en Van der Lin den, die met 6-2; 6-3 het dubbel Den Ouden-Van Rooy klopten. De verlie zersronde werd bij het gemengd dub bel gewonnen door het echtpaar Den Ouden en bij de heren door Kort- Dettingmeijer. Aan het slot werd de prijsuitrei king verricht door Marian en Davida Dijkman, waarbij naast de prijswin naars iedere deelnemer(ster) een her inneringstrofee kreeg overhandigd. ZIERIKZEE Geslaagd Voor het te Rotterdam gehouden examéh Hogère Beroepsopleiding Maatschappelijk werk slaagde onze stadgenote mevrouw Andrea Pols- Kruis. DREISCHOR Feestje P.J.Z. Op het adres Zuiddijk 4 te Drei- schor, organiseert de P.J.Z.-afdeling zaterdag 15 augustus een feestje. In gepast in het geheel is een traktor-be- hendigheidswedstrijd. NOORDGOUWE Aanrijding Op de dr. Wortmanstraat reed za terdag J. P. C. met zijn auto, af komstig uit Noordgouwe, vanuit de parkeerstand de weg op, net toen naast hem A. B. uit Noordgouwe hem passeerde, hetgeen niet gelukte. Bei de auto's liepen schampschade op. OUWERKERK Dodelijk ongeval In de nacht van zaterdag 1 op zon- Dat het toernooi bij vele uitstekend in de smaak was gevallen bleek uit het feit, dat een aantal zich meteen opgaven voor het volgende jaar. dag 2 augustus is de 52-jarige me vrouw Neeltje Rouw-Koerts bij een noodlottig ongeval om het leven ge komen. Het ongeluk gebeurde in haar woning - de Hervormde pastorie - aan de Ring in Ouwerkerk. Het slachtoffer viel halverwege van de trap, kwam met het achter hoofd op de tegelvloer terecht en werd onmiddellijk naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis in Zierikzee overgebracht, waar men een schedel- Verzekering voor honden D ÜSSELDORF, 1-8. Ook voor honden kunnen in de Bondsrepubliek Duitsland le vensverzekeringen worden af gesloten. Naar in Düsseldorf bekend werd, kunnen honden door verzekeringsmaatschappijen vanaf de derde levensmaand tot het einde van het vijfde jaar worden verzekerd. De pre mies variëren. Een verzekerd bedrag van 1000 mark (ca. 1.100 gulden) kost ongeveer 90 mark per jaar. ZEGGE, 1-8. Toontje van der Steen uit Bruinisse stond zondagmiddag in de jubileumronde van Zegge, welke voor de 25ste keer werd verreden, op scherp. Toon had er deze middag be paald zin in en steeds was hij in het voorste gelid te vinden. Dat de coureur uit Bruinisse mo menteel in een uitstekende vorm ver keert onderstreepte hij nog eens dui delijk in de beslissende -eindsprint, die zij op zijn naam bracht. Daarbij liet hij rappe mannen als Teun van Vliet en Chris Hollemans (afgelopen donderdag nog winnaar te Bruinisse) achter zich. Kopgroep Halverwege de koers viel de beslis sing toen er zich een sterke kopgroep van twaalf renners vormde. In deze kopgroep, samengesteld uit Verbrug- ge (vorig jaar nog bij de profs), Van der Steen, Kools, Herman Frijters, Krijn en Gerrie St. Nicolaas, Hof land, Hollemans, Van 't Geloof, De Crom en Jac. van Hooydonck, bestond er een goede samenwerking. Iedere ronde konden de vluchters vele sekonden voorsprong nemen op de achtervolgers, dat opliep tot an derhalve minuut. Wel ondernamen Akkermans, Ha- ge, Zwaan, Thijs, Roelofsen en Lex- mond nog een poging om de kloof te overbruggen, maar al snel zagen zij het hopeloze van hun situatie in en lieten zij zich weer terug vallen in het peloton. In de kopgroep probeerden in de slotfase Hofland, De Crom en Van Hooydonck nog uit de greep van de spurters te ontsnappen. Veel gelegen heid hiertoe werd hen echter niet ge laten. SCHEEPVAART Acila, 29-7. 70 noord oost Natal naar Buenos Aires Acmaea, 30-7 te Valparaiso Amersfoort, 31-7 te Hongkong Amstelburcht, 31-7 van Houston naar Port Sudan Nedlloyd Dejima, 30-7 145 noord noord oost Massawa naar Suez LAND- EN TUINBOUW Vandaag de dag zijn er in de Neder landse winkels weinig merkloze pro- dukten meer. Vrijwel alles heeft een eigen naam, een eigen identiteit, een eigen „gezicht" (de verpakking). Op dat de konsumenten bewuster kun nen kiezen en zeker weten wat zij krijgen. Achter elke naam schuilt een kwa liteit een reputatie. Ook in de groentewinkels blijken namen zeer zinvol te zijn. Dat geldt vooral voor aardappelen. Wie naar aardappelen vraagt krijgt vrijwel ze ker te horen „Welke"? Want de ver schillen tussen de vele aardappelras sen zijn opvallend groot. Zie alleen al hun uiterlijk. Dat kan variëren van zeer grillige knolvorm met diepe pit ten tot gaafronde pitloze vorm. Wie mooi gevormde aardappelen prefe reert zonder pitten zal een naam moe ten noemen. Doré bijvoorbeeld of Lekkerlan- der. Beide rassen blijken goed in de markt te liggen wat - betreft hun kookeigenschappen en hun ouder wets lekkere smaak. Al met al: wie waar voor zijn geld wil, zal namen moeten kennen en onthouden. Ook wat dat betreft biedt de detail- Toon van der Steen won de jubi leumronde van Zegge. De uitslag: 1. Toon van der Steen x TT.. de 90 kin in 2.04.34; 2. Teun van Vliet; f list graag de helpend? hand. Hij ver- 3. .Chris Hollemans; 4. Gerrit van 't koopt namen. Geïoof; 5. ijac. van Hooydonck; 6. Huub Kools; 7. John de Crom; 8. Ger irfozz" vthtttwc St. Nicolaas; 9. Krijn St. Nicolaas; 10. lhbWÖ Peter Hofland; 11. Herman Frijters; Gereformeerde Gemeenten 12. Jacques Verbrugge; 13. Rik Moor man; 14. Peer Maas; 15. Cees Bedankt voor Waarde: A. Elshout, Kuystermans. Slikkerveer. In Burgh-Haamstede De Nederlandse prof-wielrenners zijn in het afgelopen weekend bijzon der aktief geweest op de Nederlandse wegen. Vrijdag kon de jeugdige Lim burger Ad Wijnands in Simpelveld zijn negende seizoen-overwinning boeken. In de eindsprint liet hij de Belg William Tackaert achter zich. Joop Zoetemelk eindigde in deze zware ronde met nogal wat klim werk op de derde plaats; 4. Maessen; 5. Peter Zijderveld; 6. Fons van Kat wijk; 7. Jos Schipper; 8. Lammer- tink; 9. Aarts en 10. Lubberding. Gerrie Knetemann was zaterdag bijzonder aktief en suksesvol. 's Mid dags won hij de Ronde van Korten- hoef, waarna hij in de avonduren met Henk Lubberding in Voorthuizen een Gerrie Knetemann Australische achtervolging wist te winnen. In de Ronde van Kortenhoef vorm de zich 10 km voor het einde een kop groep van vijf renners, waaruit twee ronden voor het einde Knetemann wist te ontsnappen. Met 20 seconden voorsprong ging de „Kneet" als eerste door de finish voor Jos Schip per; 3. Fons de Wolf (Bel.); 4. Lubber ding; 5. Lammertink; 6. Oosterbosch op 50 seconden; 7. Van der Poel; 8. Van de Velde; 9. Winnen en 10. Raas. Hennie Kuiper Hennie Kuiper won zondag de Ron de van Heerhugowaard. In deze le vendige wedstrijd met vele uitloop pogingen wist Kuiper twintig kilo meter voor de finish in gezelschap van de kampioen van Nederland. Jacques Hanegraaf en Theo Smit uit het peloton te ontsnappen. In de eindsprint toonde Kuiper zich de sterkste over zijn twee medevluch ters. De uitslag: 1. Hennie Kuiper; 2. Theo Smit; 3. Jacques Hanegraaf; 4. Hans Langerijs; 5. Jac. van Meer; 6. Joop Zoetemelk; 7. Frank Hoste (Bel 8. Ludo Peeters (bel 9. John ny Broers en 10. Jan van Houwelin- g en. Didi Thurau (lange tijd niets van gehoord) heeft zondagmiddag in de binnenstad van Frankfort de proloog van de Ronde van West-Dultsland ge wonnen. Thurau deed over de 6.6. ki lometer 8 27.6 minuten. Theo de Rooy legde beslag op de tweede plaats met een achterstand van 5.4 seconde, derde werd de West-Duitser Gregor Braun, 4. Knud Knudsen en 5. Gerry Verlinden. BURGH-HAAMSTEDE, 1-8. De sportvereniging DFS zal voor dins dag 4, woensdag 5 en donderdag 6 au gustus in samenwerking met de WV Burgh-Haamstede de fietsdriedaagse van Burgh-Haamstede organiseren. Op de eerste avond gaat de tocht vanaf het sportpark Van Zuijen over de Vertonsweg en de Vroonweg naar Renesse vanwaar het over de Laone- de Rampweg-Helleweg en Stoofweg richting Noordwelle gaat. Over de Zuidwelleweg-Lockershof- weg-Koudekerkseweg en Kraaijen- steinweg komt men zo weer over de Leliëndaleweg op het vertrekpunt. Op de tweede dag (woensdag) gaat de tocht via de Kraaijensteinweg-Da- leboutsweg-Groenlandsweg-Meel- dijk naar Burghsluis. De tocht gaat vandaar verder over de Nieuwehavenweg-Brabersweg- Luchtenburgseweg-Boumansweg- Armhoekseweg-Hogezoom-Jonge Jan Boeijesweg-Maireweg-Klooster- weg-Torenweg-Strandweg-Badweg- Kloosterweg-Vertonsweg en Mool- weg naar de Leliëndaleweg. Donderdag wordt de avond fiets driedaagse afgesloten met de tocht over Haamstede-Lagezoom-Pauw- lyntjesweg-Oostweg-Boumansweg- Dapperweg-Zandweg-Steursweg- Nieuwehavenweg-Westboutweg- Cauwersweg-Lageweg en vervolgens over het fietspad in de boswachterij van Westenschouwen. Over de Adriaan van der Weijde- weg en Hogeweg wordt de tocht hier na beëindigd op het sportpark Van Zuijen, waar de deelnemers(sters) na drie dagen de Kop van Schouwen te hebben doorkruist hun beloning in ontvangst kunnen nemen. De start zal iedere avond te 19.00 uur plaats vinden op het sportpark Van Zuijen, terwijl de afstand van ie dere tocht ongeveer 22 km zal zijn. Het batig saldo van deze driedaag se zal ten goede komen aan de gehan dicapten op Schouwen-Duiveland. gevraagd over de manier waarop duiksportslachtoffers kunnen wor den betymdeld in de provincie. Aanleiding tot het verzoek is de af wijzing van staatssekretaris mr, E. Veder-Smit van volksgezonehd en milieuhygiëne een rekompressietank te plaatsen in het nieuw te bouwen streekziekenhuis in Goes. De staats sekretaris volgde hiermee het advies van het College voor ziekenhuisvoor zieningen, dat er op neer komt, dat het streekziekenhuis niet zal kunnen beschikken over voldoende man kracht te garanderen. Ook is onvol doende duidelijkheid over de finan ciële kant van de zaak. De staatssekretaris vindt, dat be ter een oplossing gezocht kan worden door samen te werken met instellin gen en partikulieren die al een re- kromressietank hebben en die in staat deskundigheid te bieden op het terrein van de medische, verpleeg kundige en technische begeleiding van de duiksportslachtoffers. De raad voor de volksgezondheid heeft al plannen in deze richting in ontwikkeling. Gs vragen de raad nu voor 1 november hierover aan hen te adviseren. Voor 50 jaar ADVERTENTIE. Erres Radio op het lichtnet KY 107 compleet f 165, KERKWERVE. Zondagnacht strandde het m.s. Pieternella van Made op de Roggeplaat. Door het uit brengen van ankers en trossen geluk te het G.A. uit Brouwershaven met personeel, het schip behouden haven Schelphoek binnen te krijgen. ELKERZEE. Met grote dankbaar heid wordt medegedeeld dat bij de, gedurende de ochtendgodsdienstoe fening, gehouden extra collecte, ten behoeve der kerk o.a. een bankbiljet van f 100,— werd ontvangen. ZONNEMAIRE. De Bommeneedse Markt behoort alweer tot het verle den. De kermis is niet overmatig druk geweest. Wat misschien wel voor een deel te wijten is aan de tijds omstandigheden. Was er voor vol wassenen gelegenheid tot vermaak in een tweetal danszalen, de jeugd kon dit jaar haar vreugde uitleven in de draaimolen. HAAMSTEDE. Gezien het aantal aanvragen voor een vlucht Rotter dam-Haamstede heeft de KLM zich genoodzaakt gezien a.s. Zaterdag een tweede vliegtuig in den bestaande dienst in'-te lasschen. HAAMSTEDE. Een passagier die Zaterdagmiddag van Westenschou wen medevliegt tot Waalhaven vindt daar gereed staan een machine van de Luft Hansa, zoodat deze passagier 4.25 uur op Schiphol kan zijn. Dat is sneldienst! ADVERTENTIE. Dames- of Hee renrijwiel met torpedonaaf f 42,—. Dames- of Heerenrijwiel net freewh eel, bandrem f 38,—; half transport, onverwoestbaar f 47,—. Twee buiten-en twee binnenbanden f 4,75. BRUINISSE. Het onweer dat zich Zondagavond omstreeks 5 uur boven deze gemeente ontlastte werd ge volgd door een buitengewone, zware regenbui. Bijna een uur regende het, dat het goot en konden goten en rio len het vele water niet loozen, zoodat verscheidene straten blank kwamen te staan. In verschillende laag gele gen woningen drong het water bin nen. DUIVENDIJKE. In de gehouden raadsvergadering werd het salaris van de gemeente-veldwachter her zien en werden de hem komende twee jaarlijksche verhoogingen om gezet in een jaarlijksche, zoodat per ingang van 1 December zijn salaris zal bedragen f 1350,—. Ook werd hem toegekend een kindertoeslag van f 30,— en voor het bezit van het politiediploma f 25,—. SCHARENDIJKE. Begunstigd door mooi weer en een kalme zee werd donderdagmiddag omstreeks 2 uur het laatste der serie van vijf zinkstukken te water gelaten. In het geheel werd ditmaal een oppervlakte van 7520 m' rijszinkwerk en gevolgd door 14.000 ton zink- en stortstecn de diepte ingezonden. DAM 10 Goud, zilver, Keltum- pleet, horloges, wekkers, cassettes, barometers! Voor een zaak van vertrouwen Juweliers sinds 1897 DAM 10 Tel 2443 ZIERIKZEE Te koop: Radio pickup in één. Merk Aristona. Tel. (01119) 1434. Racefietsen, 10 versn. en uit- valnaven fr.h. 54, 57, 60 cm 399,-. Bij P. v. d. Kassteele, Wielersport, Noordgouwe. Tel. (01112) 1498. Sterke school fietsen met trommelrem en 3 versn. f 499,-. Bij P. v. d. Kassteele, Wielersport, Noordgouwe. Tel. (01112) 1498. Hubo Karweishop Renesse voor ruime sortering elektri sche héggescharen van Black en Decker, Wolf en Bosch. Ook service. Prima kwaliteit graszoden; eind van de week leverbaar, voor woensdag bestellen. Tuincentrum Renesse, Laóne 20, Renesse, tel. 01116-1820. Met de fiets alles ontdekken. Grote sortering en keuze in sport- trim- en racefietsen. Tweewielercentrum C. Hart, tel. 01110-2248, Kerkwerve. Personeel gevraagd: Voor de maand augustus. E. Jonker, Zuidstraat 4, Haamstede. Tel. 01115-1566. Leuke bijverdienste. Ogilvie /Marktonderzoek B.V. vraagt: Dames en Heren voor het houden van vraag gesprekken (interviews). Schrijf of bel naar: Sarpbati- kade 8, 1017 WV Amsterdam. Tel. (020) 235400 (ook 's avonds en het weekend) of (020) 245315. Personeel aangeboden: Voor ramen wassen, tevens schoonmaakwerkzaakheden belt u 01114-1813. Schoon maakbedrijf De'Jong. „Van huis uit schoner". Leven en wonen zoals u wilt", is het thema van onze kleurrijke Vormkeur-catalogus Gratis en voor niets Met alles over sfeervol zitten. slapen, wonen, leven Bij ons bent u aan het juiste adres: XTtWEUOVtBZO^giWC vormkeur Leest het streekblad de „Zierikzeesche Nieuwsbode" De vissers van de zwarte klip 35. Een gevoel van bevreemding maakt zich van de Noorman meester en ook Bolan ver baast zich niet gering over de ontdekking, dat het onbeholpen gebeeldhouwde paardje in de gevelsteen precies dezelfde vormen heeft als het bronzen paardje, dat Eric lang geleden van de zwerver met het aapje kreeg Aarzelend staan de mannen bijeen. Het lijdt geen twijfel of de burcht is verlaten. Alles ver keert in een grenzeloze staat van verval en ver waarlozing; de slotgracht is volkomen dichtge groeid, de muren staan hier en daar op instor ten en niets duidt erop, dat hier de laatste tijd mensen geweest zijn. En toch zouden hierheen de gevangenen gebracht moeten zijn. Alleen met Bolan en de honden betreedt de Noorman behoedzaam het slotplein. Een lucht van rottende vegetatie waait hen tegemoet en ratten glippen langs de van vocht druipende muren, maar het is niet om de ratten dat Wolf ineens met een sprong vooruit schiet en grom mend bij een kelderingang blijft staan. Onwillekeurig tasten de mannen naar hun zwaarden, terwijl zij de verweerde trap af gaan. Wolf volgt hen op de hielen; zijn haren staan als borstels overeind en hij gromt diep. Dan schiet de hond ineens vooruit, naar bene den. „Kom mee, hij heeft iets gevonden." stoot de Noorman uit. En dan houdt hij onder aan de trap de pas in. Inderdaad heeft Wolf wat ge vonden het lichaam van een mens een dode

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 5