Julianahoeve wint voor tweede keer Renesse Cup. OEFENPROGRAMMA NIEUWE VOETBALSEIZOEN GEREED Slecht weer bracht jachten in problemen op Oosterschelde „Stop Kalkar"-groepen willen toch anti A-dorp bouwen Pony-ruiter „Schouwse Ruiters" succesvol in Braakman ERIC DE NOORMAN Campingvoetbalteam Regeling sluikreklame Wachten op de volgende" r RENESSE, 25-7. Voor de tweede keer in suksessie is het campingvoetbalteam van de Julianahoeve er op het sportpark ,,De Laone" in geslaagd beslag te leggen op de Renesse Cup. In de finale van dit traditionele camping voetbaltoernooi, zaterdagavond, toonde de Julianahoe ve zich duidelijk de sterkste in het treffen met de andere finalist, de Duinhoeve. De Duinhoeve, dat haar voorgaan de drie gespeelde wedstrijden in winst had weten om te zetten, schoot vooral in aanvallend opzicht duide lijk te kort. Aan de uiteindelijke 5-1 overwinning van de Julianahoeve viel dan ook weinig of niets af te din gen. Voor de talrijke toeschouwers was het eigenlijk jammer, dat in feite de strijd al in de eerste 10 minuten werd beslist, waardoor er van enige span ning totaal geen sprake meer was. Direkt na de aftrap nam de Juliana hoeve bezit van het middenveld en trok ten aanval. Vleugelschot Al in de 4e minuut kbnden zij voor sprong nemen toen de doelman van de Duinhoeve zich verkeek op een vleugelschot van de rechter spits (1-0). Hoewel de Duinhoeve wel pro beerde de bakens te verzetten waren hun passes veelal te slordig waar door de verdediging van de Juliana hoeve zonder al te veel problemen haar terrein schoon kon houden. Bij de Julianahoeve zat er meer vaart in het aanvalsspel en in de 7e minuut konden de spelers de voor sprong opvoeren tot 2-0. Weer drie minuten later werd een van de aan vallers van de Julianahoeve door de doelman van de Duinhoeve gevloerd, waarna uit de hiervoor toegekende strafschop de stand op 3-0 werd ge bracht. De Julianahoeve bleef het beste van het spel behouden en nog voor de rust werd de voorsprong tot 4-0 opge voerd. Hervatting Na de hervatting kwam de Duin hoeve aanzienlijk beter voor de dag. Men kon de verdediging beter geslo ten houden, terwijl de ploeg ook meer ten aanval trok. Geheel in over eenstemming met het spelbeeld slaagden zij erin tegen te scoren (4-1). In de slotfase nam de Julianahoeve het initiatief weer over waarbij het nog de eindstand op 5-1 wist te bepa len. Voor de finale wedstrijd waren er twee pupillenelftallen van de Duinhoeve en de Wijde Bliek in aktie geweest, dit onder grote bijval van de toeschouwers. De ontmoeting voor de 3e en 4e prijs tussen Internationaal en dé Wil- helminahoeve leverde heel wat meer spanning op dan de finale. In de le helft wist Internationaal de leiding te nemen (1-0), waarna de Wilhelmi- nahoeve de balans weer in evenwicht bracht (1-1). Na de rust bleven beide verdedi gingen meester van hun terrein, waardoor strafschoppen uiteindelijk de beslissing moesten brengen. Inter nationaal kwam uiteindelijk in het bezit van de 3e prijs daar het van de serie van 5 strafschoppen drie wist te benutten, terwijl de Wilhelminahoe- ve bij twee benutte strafschoppen bleef steken. De wedstrijd voor de 5e en 6e prijs tussen de Bremhoeve en Bona Fide leverde een ruime 5-0 zege op voor de Bremhoeve, die reeds de le helft met een 3-0 voorsprong had weten af te sluiten. De Kempe en de Wijde Bliek lever den een spannende strijd voor de 7e vn 8e prijs, welke na een 1-1 ruststand met 2-1 door de Kempe werd gewonnen. Dankwoorden Aan het slot van h&t toernooi sprak de voorzitter van de sportvereniging Renesse, de heer J. Bom woorden van dank tot allen die zich hadden inge zet om dit jaarlijks terugkerend va kantie evenement weer uitstekend te doen slagen. Als blijk vali waarde ring mochten de medewerkers een herinnering en bloemen in ontvangst nemen. Namens de organiserende cam- pingvoetbalkommissie sprak de heer M, Dalebout woorden van dank en waardering tot het scheidsrechter korps voor hun onmisbare steun wat hij gepaard liet gaan met vopr ieder een herinnerings plaquette en bloe men voor hun dames. Door de.heer P. M. v. d._ Aarsen, wethouder van de gemeente Wester- schouwen, werd hierna de prijsuit reiking verricht. Eer hij hier toe over ging zei hij te hopen dat een ieder heeft kunnen genieten van een mooi stukje rekreatie voetbal in de vakan- tietijd. Hoewel onder normale om standigheden de terreinen op deze tijd gesloten zijn om tot rust te kun nen komen heeft het gemeente bestuur toch gemeend de verenigin gen (DFS en Renesse) de ruimte te moeten geven om ook de toeristen een partijtje voetbal te kunnen laten spelen. De wethouder zegde toe, dat alles in het werk zal worden gesteld om eventuele schade welke de terreinen mogelijk zouden hebben geleden ten DEN HAAG, De Wet Aansprake lijkheid (hoofd)aannemer, bedoeld om een einde te maken aan de malafi de onderaanneming, zal 1 januari 1982 ingaan. Dit heeft het ministerie van sociale zaken bekendgemaakt. DEN HAAG. De Haagse portier Koos H. (32), die wordt verdacht van de moord op drie meisjes, is sinds be ging vorige week in hongerstaking. De officier van justitie in Den Haag, mr. J. Holthuis, bevestigde dit. EINDHOVEN. Philips heeft een kort geding aangespannen tegen het weekblad de Haagse Post in verband met een coverstory in de uitgave van deze week „Eindhoven 1920-1940 de terreur van de Philips politie". Dat heeft de redaktie van de Haagse Post meegedeeld. DEN HAAG. Het Korps Mariniers, het legerkorps en de Hawkeenheden in West-Duitsland dienen te worden uitgerust met in totaal 1800 luchtaf- weerraketten voor cfè korte afstand. KALKAR, 25-7. De Stop Kalkar-groepén uit West-Duitsland en Nederland zijn niet van plan af te zien van de bouw van een anti-atoomdorp tegenover de snelle kweekreaktor in Kalkar. P.V. „De Reisduif" Zonnemaire Uitslag Compienge, 25 juli 1981. In concours 145 duiven; wnw harde Een woordvoerder van de Bürgeri- nitiatieve Kalkar zei zondagavond dat nog ongeveer honderd mensen op het terrein tegenover de snelle kweekreaktor zijn en dat zij in ieder geval van plan zijn door te gaan met het inrichten van een alternatief in formatiecentrum in de verbouwde en bezette melkstal op de van een boer wind; traag verloop; afstand 266 km; snelheid le 1062.35; laatste 768. J. J. M. Steketee: 1, 2, 12, 22, 23, 28; Gerrit Flik weert: 3, 13, 35; L. J. v. d. Wielen: 4, 16, 18, 19, 20, 29, 30, 32, 33, 34, 36; C. Wesdorp: 5, 7, 9. 24, 27; A. de Wilde 6, 8. 10, 11, 15, 17, 21; W. Wilten- burg 14, 37; G. Kunst: 25; J. Flik- weert: 26, 31. gepachte grond. Ook zal de bouw van een grote windmolen doorgaan. Mid den deze week zullen aldus de woord voerder weer bouwmaterialen naar het dorp worden gebracht. Treffen Zondagavond hebben ongeveer driehonderd tegenstanders van kern energie tegen de gang van zaken ge protesteerd bij het kantoor van de Oberkreisdirektor in Kleef. Van de ongeveer twaalf mensen die bij het treffen tussen politie en demonstran ten op de brug bij Rees gewond zijn geraakt liggen er nog drie in het zie kenhuis met hoofdwonden aldm de woordvoerder. Een van hen is o er- gebracht naar een groter zieken) uis in Moers. Hij zou een ernstige shock hebben. Het team van de Julianakoeve. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) spoedigste te herstellen, waardoor straks met frisse moed aan het nieu we seizoen kan worden begonnen. Met een toepasselijk woord en de fe licitaties ging de heer Van den Aar sen hierna tot de prijsuitreiking over. Als afsluiting werd door de wethouder de loting voor het in 1982 te organiseren toernooi verricht. De- indeling hiervan kwam als volgt uit de bus, poule A: Internatio naal; Bremhoeve; Wilhelminahoeve en Duinhoeve. Poule B: De Wijde Bliek; Bona-Fide; Julianahoeve en De Kempe. SCHOONHOVEN. In Schoonho ven en Noordwijk heeft de politie twee laboratoria voor het vervaardi- gen van amfetamine opgerold. Het in beslag genomen spul heeft een waar de vap 150.000 gulden. DEN HAAG, 25-7. De Nederlandse Sportfederatie (NSF) heeft zicht tot de minister van CRM gewend en haar verzocht haar besluit voor \yat be treft de reklame bij sportakkommo- daties nog eens in overweging te ne men. De minister had, zoals bekend, meer dan een rij reklameborden in de sportakkommodaties verboden, kon- form artikel 11 van de omroepwet. De NSF meent dat twee rijen rekla meborden niet te beschouwen zijn als overheersende beeldreklame. SCHOUWEN-DUIVELAND, 27-7. Hoewel momenteel de meeste ^oetbaUers nog op vakantie zijn wordt door de verenigingen alweer aktief gewerkt aan de voorberei dingen voor het nieuwe seizoen en hebben zij hun oefen programma rond. Bruse Boys gaat zaterdag 1 au gustus van start met de ontmoeting in eigen omgeving tegen het Rotter dams Overmaas. Op dinsdag 4 au gustus speelt Bruse Boys thuis tegen Smerdiek en op zaterdag 8 augustus gaat men op bezoek bij Herkingen. Dinsdag 11 augustus volgt hierop de uitwedstrijd tegen Apollo en op 15 augustus waarschijnlijk uit tegen Lyra. Op donderdag 20 augustus staat de thuiswedstrijd tegen MEVO op het programma, waarna men op dinsdag 25 augustus op bezoek gaat bij SNS. Zaterdag 29 augustus komt Zierik- zee bij de Boys op bezoek, zaterdag 5 september is er een thuiswedstrijd tegen Krabbendijke, waarna op woensdag 9 september het oefenpro gramma wordt afgesloten met de ontmoeting tegen SKNWK te Nieü- werkerk. Zierikzee Zierikzee start zondag 9 augustus op. het sportpark Bannink met de ontmoeting tegen hét Rotterdamse Coal, waarna' op woensdag 12 au gustus (thuis) tegen Robur wordt gespeeld. Zondag 16 augustus gaat men in Dordrecht op bezoek bij O.D.S., waarna op zondag 23 au gustus uit tegen C.K.C. wordt gespeeld en op 29 augustus bij Bruse Boys. Op woensdag 2 september komt Lewedorpse Boys op bezoek, waarna het oefenprogramma wordt afgeslo ten met de wedstrijd te Rotterdam tegen bet amateurelftal van Feye- noord. Het naar de le klasse van het afdelings zaterdagvoetbal gepromo veerde Duiveland gaat aan haar oe fenprogramma beginnen te Ouddorp op zaterdag 8 augustus tegen O.F.B. Op woensdag 12 augustus wordt te Oosterland tegen de A-junioren van Zierikzee gespeeld, waarna op zater dag 15 augustus Wissenkerke op be zoek komt. Woensdag 19 augustus is er weer een thuiswedstrijd, tegen Brouwershaven en op dinsdag 25 au gustus tegen de reserves van MEVO. Zaterdag 29 augustus komt naaste buur SKNWK op bezoek, waarna Duiveland haar oefenprogramma af sluit op zaterdag 5 september met de thuiswedstrijd tegen Robur II. Renesse Zondag lé klasser Renesse gaat aan haar voorbereidingen voor het nieu we seizoen beginnen met de neder laag wedstrijd bij Terhole. Op zondag 9 augustus komt Afri kaander Boys uit Rotterdam op be zoek, op zondag 16 augustus wordt er uit tegen Zuiderstart gespeeld, nadat eerst nog vrijdag 14 augustus op het sportpark de Laone tegen de amateur hoofdklasser R.V.C. uit Rijswijk is gespeeld. Op woensdag 19 augustus gaat Re nesse op bezoek bij Zierikzee, waar na het nog op donderdag 27 augustus in eigen omgeving wordt opgenomen tegen naaste buur DFS. Deze zater dag 2e klasser vangt haar oefenpro gramma aan op het sportpark van Zuijen tegen zondag le klasser Dom burg op zaterdag 15 augustus. Woens dag 19 augustus komt WIK op bezoek en zaterdag 22 augustus wordt er deelgenomen aan een toernooi van Borssele. Donderdag 17 augustus wordt uit tegen Renesse gespeeld en zaterdag 29 augustus uit tegen Veere. Op don derdag 3 september krijgt DFS be- zoek van MEVO, zaterdag 5 septem ber van RIOS en donderdag 10 sep tember van FIOS. Zondag 2e klasser SVOWK gaat haar oevenprogramma aanvangen te hulst met een wedstrijd tegen een kombinatie van HVV'24 twee en drie op zondag 9 augustus. Zaterdag 15 augustu komt Yerse- ke III naar Ouwerkerk en op zondag 23 augustus gaat men naar Goes III. Zaterdag 29 augustus is het een gro te dag voor SVOWK daar dan het nieuwe sportveld zal worden geo pend met de ontmoeting tegen JIE- VO. Op zondag 6 september wordt het oefenprogramma afgesloten met de uitwedstrijd tegen de reserves van Patrijzen te 's-Heerenhoek. SCHOUWEN-DUIVELAND, 25-7. De ponyruiters van de Schouwse Ruiters namen, met redelijk sukses, deel aan het konkours dat de „Zwin en Haring- ruiters" in de Braakman, het fraai gelegen rekreatieparik in Zeeuws- Vlaander en, organiseerde. Jammer was dat het weer erg slecht was waardoor bij het springen soms rare kapriolen door de ruitert jes gemaakt werden. Stipt op tijd echter kon toch de parade aanvan gen, geïnspireerd door federatiever tegenwoordiger A. J. Hanse en de heer S. v. d. Hoeve, voorzitter van de Haringruiters. In die parade reden 108 kombinaties mee, een fraai schouwspel. De ponyafdeling nam deel aan de afdelingsdressuur klasse L met één viertal en met 7 individuele ruitert jes in de klasse LI. Het viertal, onder leiding van in- strukteur J. W. Bevelander en bestaande uit Irma Borsboom, René Rentmeester, Ellen van Dijke en Wil lem den Boer behaalde een 2e prijs met 109 punten. Individuele dressuur Bij de individuele dressuuur enke le goede prestaties. Willem den Boer, nota bene voor de le maal in de L- klasse uitkomend, behaalde gelijk maar 130 punten, goed voor een 3e prijs én 2 winstpunten. Prima Wil lem! Hij reed op de pony Indian. Ellen van Dijke, met haar pony Do- nals al enkele weken goed op dreef, maakte waar wat van haar verwacht werd. Ze promoveerde naar dc L2 klasse dressuur door in haar ring 127 punten te behalen. Goed voor de 6e prijs. Sukses Ellen in L2 en op naar klasse M! resultaten die behaald werden. Irma Borsboom met Maico 118 punten, Marrie v. d. Velde met Rocco 111 pun ten, René Rentmeester met Pluto 110 punten en Jacco Fierens met Wendy 108 punten. Goede resulaten dus voor de Schouwse Ruitertjes die, gesteund door een enthousiaste instrukteur en niet minder enthousiate ouders en begeleiders, een leuk toernooi af werkten, en een veelbelovende, nog volgende reeks van konkoursen, te gemoet kunnen zien, o.a. in Seroos- kerke, Bruinisse en in Axel bij de Zeeuwse pony kampioenschappen. BURGHSLUIS, 26-7. Trots varen ze elke dag- met tien tallen over de wateren waaraan Zeeland zo rijk is; de zeil- en motorjachten. Aan het roer een stoere „zeeman", die het klappen van de zweep duidelijk kent. Keurig worden zeil en fok voor de ingang van de haven gestre ken, het motortje gestart, een oriëntatierondje door de haven gevaren en de zaak afgemeerd. Een uur later heeft moeder de vrouw het potje gekookt en wordt er heerlijk gebrast, zoals dat op het water heet. De andere dag, nadai het havengeld is betaald weer naar buiten en de vol gende haven is dan het doel. Maar o wèe, de Oosterschelde is niet zo maar een „meertje" vooral als er wat wind opsteekt en met windkracht 5 6 kan het voor de plezicrscheepjcs al zeer onbehaaglijk worden. Zeezieken aan boord, de kluts en de koers kwijt en toch maar stoer door varen totdat er iets mis gaat. Gelukkig zijn er dan dc twee red dingboten, de „President Jan Leis" en dc zeer snelle „Dolfijn". In dc af gelopen weck moesten dc bemannin gen er weer driemaal op uit. Op de Roggenplaat, tegenover Burghsluis voer de Belgische Calyp so II uit Nieuwpoort aan 'Zee met twee echtparen aan boord omhoog en bleef zitten. De „Dolfijn" sleepte het jacht met een gebroken roer en een kromme schroefas vlot en bracht het naar Burghsluis voor reparatie. In een der winderige nachten /an vorige week kwam hei jacht „Com modore" van de fam. N. uit Bieis- wijk, op weg van Harwich naar Brui nisse uit de koers en liep op een bank in de Oude Roompot. De schipper miste een paar boeien en kwam lelijk vast te zitten waardoor veel water van brekers het schip binnensloegen. Op het SOS voer de „Leis" uit die iets eerder arriveerde dan de eve neens te hulp gesnelde sleepboot „Zwitserland" van Muller uit Ter- neuzen. De „Leis" bracht het jacht in een der ha\ ens van Noordland veilig binnen en moest toen met volle kracht naar het motorjacht „Dolp hin" uit Hellevoetsluis dat met drie mensen aan boord op weg was van Dover naar Hellevoetsluis. In do Ou de Roompot is het nu eenmaal moei lijk varen en ook de „Dolphin" voer aan de grond. De „Leis' verleende hulp en stoomde het jacht voor naar de haven van Noordland. Aan boord bevond zich de familie K. uit Den Haag. Kommcntaar van de redding- bootmensen: „We wachten op de vol gende". De vissers van (Ie zwarte klip Strenge jury Ook Alexander Borsboom leverde een goede prestatie. De laatste tijd le prijzen wegplukkende bij het sprin gen nu dan in de dressuur. Met 120 punten behaalde hij 1 winstpunt, doch viel buiten de prijzen, hetgeen wel een beetje tekenend was voor de jury waardering deze dag. Alexander bereed z.ijn pony Rex. Voor de volledigheid ook de andere 31. De Noorman bedenkt zich niet lang. Hij geeft Bolan een teken en met de honden - die zich merkwaardig stil houden verdwijnen de twee mannen in het dichte gebladerte. Het eiland is groter dan ze dachten en de welhaast ondoordringbare begroeiing biedt een goede wijkplaats. Maar toch betwijfelt Eric het ol ze aan de scherpe ogen der krijgers zullen kunnen ontkomen. Diep weggedoken luisteren ze naar de krij gers, die inderdaad aan wal gegaan zijn. De vier honden staan met gespitste oren, bijeen. En zelfs als de eerste der krijgers uit dc strui ken tevoorschijn komt. geven ze geen geluid. Geruisloos glijden ze door het donker naar voren en zijn even later uit het oog verdwenen In spanning luistert de Noorman terwijl hij zich behoedzaam opricht. Het blijft stil Tot hij Wolf één keer kort hoort blaffen en dan kan hij zijn oren nauwelijks geloven, want een stem zegt duidelijk: „Hef zijn de hondm. hoe komen die hier".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 5