HET MEISJE UIT DE MOLENPOLDER Roy Schuiten overwinnaar bij Acht van Chaam VANAVOND STRIJD OM TWEEDE FINALEPLAATS RENESSE CUP Wielewaal/Blomshoeve en Duinoord finalisten in campingvoetbaltoernooi Toon van der Steen doet het goed in Schotland Stok uit de kast Bud Spencer en Terence Hill Pas op je Tellen" in Wat biedt de BEELDBUIS Van de Velde met enige lengten geklopt Camping-voetbal t In de voor het publiek wel attrak- tieve profkoers, er waren steeds uit looppogingen, staken Joop Zoete melk, Derek Hunt, Heddy Nieuw- dorp en Peter Heeren al zeer vroeg de lont in het kruitvat. Na een vlucht van ruim 40 km, waarbij de grootste voorsprong an- dehalve minuut was, werden de vluchters door het jagende peloton tot de orde geroepen. Kopgroep Lang bleef het niet rustig en onder impuls van de Zweed Nilson, Adrie van Houwelingen en Schuiten ont stond er een nieuwe kopgroep met verder nog: Van Peer, Priem, Aling, Van den Hoek, Van der Poel, Aarts en Nieuwdorp. Goed samenwerkend wist dit tiental een ruime voorsprong te nemen. Valpartij Het peloton werd nog geremd door een valpartij, veroorzaakt door een jongetje die het parkoers overstak. Joop Zoetemelk, Ad Tak, Phil An derson, Jack Hanegraaf en Mario van Vlimmen werden daarvan de belang rijkste slachtoffers. Toch slaagde er nog zes renners, Jo- han van de Velde, Frits Pirard, De- rek Hunt, Henny Stamsnijder, Ro nald de Witte en Gery Verlinden erin de kloof te overbruggen. Uit de kopgroep van 16 renners viel Vester Aarts nog weg zodat met 15 coureurs de beslissende slotfase inging. In deze kopgroep was vooral Johan van de Velde bijzonder aktief. Na een aantal vergeefse pogingen slaagde hij er uiteindelijk in de beslissing te forceren waarbij hij ech ter het gezelschap van Roy Schuiten moest dulden. Voor Vah de Velde leek het geen enkel probleem om in de eindsprint de zege te kunnen be machtigen. Toch Schuiten Terwijl een ieder reeds een zege van de man uit Rijsbergen verwacht- Amateurs Bij de amateurs ging de overwin ning naar Corné Heeren uit St. Willi- brord, bij de junioren zegevierde Ar no Ottenvanger uit Vught en bij de nieuwelingen bereikte Tonnie Ak kermans uit Zevenbergen als eerste de finish. In de eerste etappe van de amateur- ronde van Schotland is Toon van der Steen op de 6e plaats geëindigd waar mee hij de beste geplaatste Nederlan der werd. De etappe van Glasgow naar Ayr werd beheerst door de Tsjechen Kostadinov, Skoda en Jurco die een voorsprong van bijna 8 minuten op het peloton namen. Van der Steen, momenteel op de 5e plaats in het algemeenklassement, eindigde in dezelfde tijd als de Tsjech Klase die voor de Deen Andersen en Van der Steen de sprint van de ach tervolgende groep won. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. De ongeveer 140 zi geuners, die sinds enkele dagen op het Malieveld in Den Haag staan, mogen daar nog enkele dagen blij ven. Ze zullen uit de residentie moe ten vertrekken wanneer het terrein in Woensdrecht voor hen in gereed heid is gebracht. RIDDERKERK. De Ridderkerkse politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag de Ridderkerkse televi sie-piraat Mebo-tv uit de lucht ge haald. De illegale uitzending werd volgens de politie verzorgd vanuit een personenauto met aanhangwa gen waarin een komplete zendinstal- latie zat gemonteerd. BURGH-HAAMSTEDE, 23-7. Zoals reeds verwacht mocht worden zijn de teams van Duinoord en de kombi- natie Wielewaal/Blomshoeve finialisten geworden in het campingvoetbaltoernooi van Burgh-Haamstede. Duinoord had weinig moeite om zijn finaleplaats zeker te stellen in de ontmoeting tegen Rozenhof, die in een 8-0 overwinning werd omgezet. De kombinatie van de Wielewaal/Blomshoeve kende ook al weinig proble men met het treffen met het Torentje, dat er met 7:0 aan moest geloven. In poule A eindigde de Duinhoeve op de 2e plaats door een 3-0 overwin ning op de kombinatie van DFS. In poule B zal de Duinrand vanavond strijd gaan leveren om de 3e en 4e prijs met de Duinhoeve. In de ontmoeting tegen Berkenhof moest de Duinrand zich tevreden stellen met een doelpuntloos ge lijkspel, maar daar Berkenhof een iets minder gunstig doelsaldo had (beide teams eindigden met een ge lijk aantal punten) kon de Duinrand zich plaatsen. Dit was mede een oorzaak van het feit dat Berkenhof woensdagavond het tegen het Torentje niet verder bracht dan een 2-0 zege. Poule A Heden (donderdag)avond zal op het sportpark van Zuijen de finale wor den gespeeld tussen de tweevoudige bekerwinnaar Duinoord en de kom binatie van de Wielewaal/Blomshoe ve kombinatie. Hieraan voorafgaand zullen de Duinhoeve en de Duinrand spelen voor de 3e en 4e prijs. .AMSTERDAM. Bij een brand in Amsterdam is woensdagmorgen vroeg de 33-jarige Amsterdammer C. van Marcus om het leven gekomen. LONDEN, 22-7. Op het Brit se eiland Man is een zestienja rige jongen tot vier stokslagen veroordeeld. Daarmee legde de rechter een uitspraak van het Europe se hof voor de mensenrechten uit 1978 naast zich neer, waarin lijfstraffen onwettig worden verklaard. Het eiland Man maakt grondwettelijk geen deel uit van het Verenigd Koninkrijk en heeft zowel een eigen rege ring als een onafhankelijke rechtsspraak. De jonge veroordeelde, een Schot, heeft op de overtocht naar het eiland een andere jon gen met een bierglas in het ge zicht verwond en het slacht- offer getrapt. Voor de verwon dingen waren 28 hechtingen nodig. Duinoord 4 4 0 0 15- 0 8 Duinhoeve 4.2 1 1 10- 3 5 Rozenhof 4 1 1 2 4-12 3 DFS 4 1 0 3 3- 9 2 Burghstede 4 1 0 3 4-12 2 Poule B Wielew. /Blomsh. 4 4 0 0 18- 1 8 Duinrand 4 2 1 1 6- 4 5 Berkenhof 4 2 1 1 6- 5 5 Sine Cura 4 2 0 2 9- 8 4 Torentje 4 0 0 4 1-22 0 ZIERIKZEE, 22-7. Stichting Het Theater vertoon komend weekeinde weer een film met Bud Spencer en Terence Hill. Bud en Terence winnen dit keer na een spektakulaire stock car-race een rode buggy. Als de wa gen uiteindelijk is afgeleverd, krij gen de heren ruzie over wie het eerst in dat gevaar mag rijden. Voordat ze tot overeenstemming zijn gekomen wordt de wagen door een bende opge blazen. Natuurlijk gaat dit gepaard1 met een knokpartij. ,,Pas op je tellen" of „Whatch out, we're mad" draait za terdag en zondag in de Concertzaal. Voor tijd: zie agenda. Door HENK VAN HEES WIJK NED. 2: Doctor Snuggles opent zo als gebruikelijk het vrijdagavond programma gevolgd door een afleve ring van De Dukes uit Hazzard. Na het jouYnaal alweer de twintigste af levering van Dallas. Dan het spelpro- gramma Babbelonie en de achtste af levering van Jauche und Levkojen. Na de aktualiteitenrubriek Televi- zier en de Toestand in de wereld van mr. G. B. J. Hilterman besluit de AVRO het programma met een show rond Dixieland Pipers. Het is een op name van het jubileumkoncert van de Dutch Swing college band. VRIJDAG 24 JULI NED. 1: 13.00 en 18.25 Nieuws voor doven; 18.55 Bereboot; 19.00 De Flintstones; 19.25 Galactica; 20.15 Doug Hennings wereld der magie; 21.05 Hallo, daar ben ik weer; 21.37 Journaal; 21.55 Hollywood; 22.55 Nieuws; 23.00 Nieuws voor doven. VRIJDAG 24 JULI NED. 1: Nadat de Flintstones van het scherm verdwenen zijn komt de KRO met een nieuwe science fiction film op het scherm getiteld Calatica. Verbluffende staatjes van goochel kunst kunnen bewonderd worden in het programma Doug Hennings we reld der magie, waarna een afleve ring uit de Amerikaanse filmreeks Hallo, hier ben ik weer. Na het jour naal een af levering uit de reeks Hol lywood. Dit keer wordt aandacht ge schonken aan de western met beken de figuren uit de tijd rond 1913. Tom Mix en William Hart. CHAAM, 22-7. Het Brabantse Chaam beleefde woens dag weer zijn wielerdag met een uitgebreid programma dat begon met de wedstrijd voor nieuwelingen en dat rond zes uur werd afgesloten met het hoogtepunt van de ze dag, de wedstrijd van de professionals. In de persoon van Roy Schuiten heeft dit wielerfestijn, dat 70.000 toe schouwers trok een verrassende winnaar gekregen. Momentopname in de Acht van Chaam. V.l.n.r. Adrie van Houwelin gen, winnaar Roy Schuiten en Adrie van der Poel. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) te toonde Schuiten zich duidelijk de sterkste en klopte Van de Velde met enige lengten .verschil. 1. Roy Schuiten de 120 km in 2.29.39; 2. Johan van de Velde; 3. Adrie van Houwelingen; 4. Adrie van der Poel; 5. Ad van Peer; 6. Hed dy Nieuwdorp; 7. Ronald de Witte; 8. Gery Verlinden; 9. Henny Stamsnij der; 10. Derek Hunt. RENESSE, 22-7. Na drie speelavonden Is In het camplngvoetbaltoemooi om de Renesse Cup te Rcnesse In poule A de finalist al bekend. De Duinhoeve, die met een verrassende overwinning op Internationaal was gestart, wist ook de ontmoetingen tegen de Wijde Bliek (3-1) en Bona-FIde (3-0) in winst om te zet ten. In deze poule wist verder Internati onaal een 4-2 overwinning te behalen op de Wijde Bliek. In poule B gaat de strijd voor het bezetten van de bo venste plaats tussen de Julianahoeve en de Wilhelminahoeve. De Juliana hoeve bleef met overwinningen op de Kempe (7-2) en de Bremhoeve (4-2) nog zonder verliespunten. De Wilhel minahoeve kreeg met een doelpunt loos gelijkspel tegen de Bremhoeve een verliespuntje te noteren. De standen, Poule 1: Duinhoeve Bona-Fide Internationaal Wijde Bliek 3 3 0 0 11- 4 6 2 10 1 7- 4 2 2 10 1 7- 7 2 3 0 0 3 4-14 0 Julianahoeve 220011- 44 Wilhelminahoeve 2 110 4-0 3 Bremhoeve 2 0 11 2-4 1 Kempe 2 0 0 2 2-11 0 Heden (donderdag) avond valt In poule B in de wedstrijd tussen de Wilhelminahoeve en Julianahoeve (18.30 uur) de beslissing voor de bo venste plaats in poule 2. Bona-Fide en Internationaal gaan onder elkaar uitmaken wie van hen op de 2e plaats gaat eindigen in poule 1 (19.45 uur), terwijl het treffen tussen de Brem- hoeve en Kempe wel niet meer van belang zal zijn voor de ranglijst in poule 2 (21.00 uur). Heieen wankelde, toen ze zo plotse ling losgelaten was, maar bijna onmid dellijk werd ze ondersteund door de man, die haar op het kritieke ogenblik ter hulp was gekomen. „Leunt u maar op mij, juffrouw," klonk een rustige stem naast haar, „en wees maar niet bang, want ik zal er wel voor zorgen, dat hij u niet meer aan raakt Maar gaat u eerst een beetje van de spoorlijn af, want het is hier te gevaarlijk; geregeld passeren hier trei nen in volle vaart" Heieen was nog te zeer ontdaan, dat ze één wooord kon uitbrengen. Willoos liet ze zich naar haar fiets brengen, waar ze mechanisch de inhoud van haar tas ging onderzoeken of er iets beschadigd was. Toen de zo plotseling ter hulp geko men redder bemerkte, dat Heieen wel weer op haar benen kon staan, keerde hij terug naar Thijs, greep hem bij de kraag en knipte een zaklamp aan, die hij in het gezicht van de nog onthutste boerenknecht richtte. „Zo. meneer," zei hij, „nu ken ik je gezicht en wees ervan verzekerd, dat ik het voorlopig niet vergeten zal. En nu naar de juf frouw, om je excuus aan te bieden." „Laat me gaan," jammerde Thijs, die door de knellende greep in een oog wenk ontnuchterd was en nu bibberde van angst „Ik zal het nooit weerdoen." „Dat zal je geraden zijn, schoft; schande, om een weerloze vrouw aan te randen Hoe krijg je het in je hersens?" Heieen had intussen zo goed en zo kwaad als het ging de boodschappen, die over de weg verspreid lagen, in de tas gedaan. Gelukkig was er niets ge broken. „Kent u deze man, juffrouw?" vroeg de onbekende ridder. „Ja," stotterde Heieen, nog enigs zins ontdaan. „Hij is arbeider bij ons op de Beldam. Het is Thijs Vermeulen." „Zo," bromde de gespierde man, ter wijl hij Thijs nog altijd bij de kraag hield, „zo mannetje, nu zullen we jou eens even naar het politiebureau in Achterkerk brengen. Ik denk, dat ze daar wel zullen weten, wat ze verder met jou zullen moeten aanvangen. Maar eerst zul je de juffrouw je ex cuses aanbieden!" Thijs kromp ineen onder de stalen vuist van de man. „En gauw een beetje!" „Ja, ja," kreunde Thijs. „Heieen, ikik vraagje excuses, maar laat me toch gaan, stuur me niet naar de po litie." „Dat zou je wel willen, hè?" Heieen kwam nu bij het tweetal staan. Haar goede hart overwon de wrok tegen de jonge Vermeulen.Ja," sprak zo, „laat u hem maar gaan Ik ben ervan overtuigd, dat het beter is, als de politie niet in dezeeh kwestie ge mengd wordt" „Nou," antwoordde de man, „omdat u het zegt zal ik het niet doen, hoewel hij eigenlijk verdiende, dat hij een hele poos achter slot en grendel werd gezet Maar zo gemakkelijk kom je er niet at waarde heer. Dan zal ik toch in elk geval als rechter optreden." En daarna kreeg Thijs Kuiltjes een pak slaag, zoals hij in z'n hele leven nog nooit had ontvangen. Hij brulde als een bezetene. „Ziezo," zei de man, toen de straf oefening voltooid was, „daar zal je wel van opgeknapt zijn, he? En nu zullen we je nog een bad geven om wat af te koelen." En de daad bij het woord voegende, nam hij Thijs op alsof hij een veerte was en smeet hem, zo lang hij was, in de ijskoude sloot langs de weg, waarin hij kopje onder ging. Proestend en huilend kwam hij weer aan de op pervlakte van het bruine, drabbige veenwater, kroop aan de kant pakte zijn fiets en reed als een pijl uit de boog weg Al die tijd had Heieen met ang stige blik het schouwspel gadegesla gen. „Ziezo, juffrouw," zei de redder, ter wijl hij z'n handen afveegde, alsof het een gewoon, alledaags karweitje was geweest „als hij met zo'n vaart blijft doorrijden, dan is hij binnen twee uren in Den Haag en heeft hy in elk tussen- gelegen dorp een bekeuring wegens overtreding van de maximum snel heid." Heieen keek hem vol bewondering aan, maar er was nog een angstige klank in haar stem toen ze zei: „Maar u had hem we) dood kunnen slaaa" (wordt vervolgd) DEN HAAG. Dankzij de over dracht van twee Nederlandse stan daardfregatten aan Griekenland is het mogelijk het standaardfregatten- programma van de Koninklijke Ma rine zodanig aan te passen dat dat een besparing oplevert van ten minste 52,5 miljoen gulden. De ex-wereldkampioen in de ach tervolging, die momenteel uitkomt voor een Duitse ploeg, met o.a. Didi Thureau, rijdt maar betrekkelijk weinig wedstrijden in ons land. Het zat Schuiten, die o.m. de Ronde van Italië uitreed, een beetje dwars dat hij nog niet was geselekteerd in de ploeg voor het wereldkampioen op de weg waaraan hij graag zou wil len deelnemen. Bevestiging Met het winnen van deze klassie ker onder de criteriums is hij erin geslaagd de aandacht op zich te vesti gen en dat wil hij straks in de Ronde van Nederlan,d, die op 10 augustus te Breda van start gaat met het rijden van de proloog, nog eens bevestigen. Naast tal van bekende namen van renners, die aan de pas beëindigde Tour de France hebben deelgenomen, gaven bij dit wielergebeuren ook ve le oud-renners blijk van him be langstelling. Onder hen merkten wij o.m. op Wim van Est, Gerrit Voorting, Ger- ben Karsten en Rini Wagtmans. NED. 2: 18.57 Nieuws; 18.59 Doctor Snuggles; 19.05 De Dukes uit Haz zard; 20.00 Journaal; 20.27 Dallas; 21.15 Babbelonie; 21.45 Gier en anje lieren; 22.10 Televizier magazine; 22.50 De toestand in de wereld; 22.55 De Dixiélandpipers; 23.20 Nieuws; 23.35 Nieuws voor doven. Zaterdag 25 juli, 19.00 uur, Nederland 1: Diana Ross in Concert. Diana tij dens haar optreden. Advertentie .Professio nele klasse" Speciale Zentra Sport prijs ZEHTRflSfOfT IHTERNPTIOWPL SCHUITHAVEN 2-4 TELEFOON 2298 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 6