Speciaal pad naar strand voor rolstoelgebruikers CBi Politie te Zierikzee en elders neemt explosieven in beslag 7,90 Schiesser® Aan het werk HERENSLIPS Enschedese politie in de knel Ontploffing op jacht Stillere landbouwtrekkers? Zieke chauffeurs Dood bij wormen zoeken Heroïne-vangst Enorme drugvangst In Renesse Verharding doorgetrokken tot aan het harde zand STREEKNIEUWS Gevaarlijke vangst ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 23 juli 1981 Nr. 22949 3 ZIERIKZEE. In aansluiting van de deze .week geplaatste advertenties warden zij die braad uit eigen oogst bereiden en zij die huisslachtingen hebben verricht en nog bonnen moe ten inleveren eraan herinnerd, ter voorkoming van onaangenaamhe den, dat de gelegenheid van genoem de bonnen openstaat tot a.s. Vrijdag. BURGH. Met dank aan de milde gever of geefster deelen wij mede dat in de Zondagavond gehouden gods dienstoefening een gift uan 10,— voor de kerk is gecollecteerd. NOORDGOUWE. Wijlen mw. H. C. W Schuurheque Boeije-De Jonge heeft aan de Ned. Hervormde ge meente alhier een legaat besproken, groot 1000.— bestemd voor de restauratie van het kerkgebouw. Het legaat werd onder dankzegging door kerkvoogdeh notabelen aanvaard. ZIERIKZEE Met ingang van Maandag 21 Juli is de melkprijs voor Zierikzee vastgesteld op la cent een liter. Het meeste oorlogstuig werd aan- De kosten voor deze voorziening bedragen 18.000,—. ep Bad Lauterberg. De morgen was vrij om te winkelen of het bezichti gen van Goslar. De terugreis voerde de Harz, wederom na ar Vianen. In de „Gouden Leeuw" te Montfoort werd het afscheidsdiner gebruikt. In de bus dankte de voorzitter de heer J. Westerbeke, de chauffeur de heer J. Willemse voor de goede lei ding tijdens de reis. Vijf prachtige dagen, onder gunstige weersomstan digheden, waren weer achter de rug. SEROOSKERKE Zang- en orgelavond In de Hervormde Kerk van Seioos- kerke wordt op vrijdag 31 juli een orgelavond gehouden, verzorgd door de. organist Marco 't Hart uit Rozen burg, o.m. bespeler van het orgel van de Catharijnekerk te Den Briel. Ook zal samenzang worden gehouden. De toegang tot deze veel belovende avond, in het intieme kerkje van ,,Seroos" is gratis. RENESSE Diefstal In een opslagloods van Rijkswa terstaat aan de Rampweg werd in de nacht van zondag op maandag inge broken. Voornamelijk pakken koffie werden gestolen ter waarde van bij na 200,—. NIEUWERKERK Poppen van Cluzona De volleybalklub „Cluzona" was present op de recentelijk gehouden braderie. Advertentie WEEKAANBIEDING wij tonen u graag de nieuwe Schiesser kollektie. Perfektie is onze kwaliteit r* .ei i m ntoo getroffen bij de 51-jarige antiquair In de betreffende tent stonden twee stepen poppen, waarvan de namen geraden moesten worden. Dat ge beurde ook; de namen waren Jeroen en Janneke, die verschillende keren goed geraden werden, zodat de win naars door het lot werden aangewe zen. De opbrengst van de aktie was bestemd voor. de „gehandicapten sport" en bracht 150,— op. Een dankwoord aan de deelnemers(sters) is zeker op zijn plaats. BRUIN1SSE Geslaagd Mevrouw Van Kooten-Wiebrens uit Bruinisse is geslaagd voor het Mid denstandsdiploma. EHBO-kursus In september begint het Rode Kruis, afdeling Bruinisse, weer de nieuwe kursus EHBO. Aanmeldin gen en/of inlichtingen graag vóór 1 septepiber bij mevrouw Jumelet, tel. (01113) 2124 of bij mevrouw Willem- se, tel. (01113) 1398. De lessen zullen (onder voorbehoud) op maandag avond wrden gegeven en beginnen om 19.30 uur. De totale kursus duurt 18 wéken. Opbrengst Welfare artikelen Op de braderie tijdens de visserij- dagen van 17 en 18 juli stond ook een stand van het Nederlandse Rode Kruis, afd. Bruinisse, waar Welfare artikelen werden verkocht. Na zater dag de balans opgemaakt te hebben werd het prachtige bedrag van 2183,50 geteld. Een ieder die aan dit sukses heeft bijgedragen wordt har telijk dank gezegd. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DIEMEN. Vorig jaar hebben 1500 ondernemers een aanvraag inge diend voor een uitkering omdat zij hun bedrijf gingen sluiten. Ten op zichte van 1979 is dat een stijging met 400 aanvragen. Dit staat in het jaar verslag over 1980 van de Stichting ontwikkeling en sanering voor het midden- en kleinbedrijf. VLAARDINGEN. ïn de haven van Vlaardingen is woensdagochtend vroeg een steiger 42 van Shell Vlaar dingen uit het schip Tremaco, 40 ton gasolie in het water gelopen. WORKUM. In de Friese gemeente Workum is in de nacht van woensdag op donderdag een leegstaand garage bedrijf in het centrum door brand in de as gelegd. Enkele belendende per celen liepen bij de blussingswerk- zaamheden waterschade op. De poli tie schat de schade op zeker enkele tonnen. SCHIPHOL. De rijkspolitiedienst luchtvaart heeft in Amsterdam de 27- jarige W. H. B. aangehouden op ver denking van diefstal van negentig kostbare horloges op Schiphol. B. wordt beschouwd als hoofdverdach te in deze zaak. ENSCHEDE, 22-7. De Enschedese politie moet zo drastisch bezuinigen dat de dienstverlening volgens hoofdkommissaris J. Hoppel in de knel komt. Een van de ingrijpendste maatre gelen in het kader van de bezuini gingsoperatie is dat overwerk niet meer wordt uitbetaald. Politiemen sen, die te veel uren hebben gewerkt, krijgen die gekompenseerd in vrije tijd. Het gevolg hiervan is dat er - vooral na arbeidsintensieve klussen - minder politieambtenaren in dienst zijn dan vereist is. Dat kan leiden tot een onaanvaardbaar grote werkdruk met als gevaren toenemend ziekte verzuim en het blijven liggen van werk. ZUIDLAND, 22-7. Door een ont ploffing aan boord van het motor jacht „Zuidewind" in de haven van Zuidland (Zuid-Holland) zijn drie mensen gewond geraakt: Echtpaar Raspe uit Zuidland en het zes maan den oude kind van een broer van een van de echtelieden. De baby liep zeer ernstige brandwonden op, de man en de vrouw werden volgens de Rijkspolitie te Water in Dordrecht ernstig gewond. Alle drie werden overgebracht naar het brandwonden centrum van het Zuiderziekenhuis in Rotterdam. Volgens de politie is er vermoede lijk sprake geweest van een gasont ploffing M. P. T. in Kortgene, die het spul had uitgestald in zijn zaak. Rij de antiquairs J. B. in Goes en J. H. in Zierikzee kon de politie nog eens de hand leggen op een partij vol ledig Intakt zijnde grote granaten. De politie is bang, dat er nog heel wat van het spul verkocht is en dat deze hoogstgevaarlijke explosieven keurig opgepoetst als origineel kij kertje in huiskamers of andere verza melingen staan uitgestald. De politic raadt dan ook iedereen aan die derge lijk oorlogstuig in huis heeft onmid dellijk de politie te waarschuwen. EDE. Een groot deel van Ede heeft woensdagochtend enkele uren zon der gas gezeten nadat er een flinke storing was opgetreden in het gaslei- dingnet. DEN HAAG. Het ministerie van landbouw kan geen maatregelen ne men om te voorkomen dat grote hoe veelheden goedkope appels uit Ar gentinië en Chili op de Nederlandse markt komen. LEIDSCHENDAM, 22-7. Het IMAG, een van de instellingen voor landbouwkundig onderzoek in Wage- ningen, heeft van minister Ginjaar van volksgezondheid eq milieuhygië ne twintigduizend gulden subsidie gekregen voor onderzoek naar stille re landbouwtrekkers. Het ministerie, dat dit meedeelt, verwacht dat uit het onderzoek sug gesties zullen voortkomen voor ver betering van de geluidssituatie in de buurt van landbouwtrekkers en voor vermindering van het lawaai op de bestuurdersplaats. Het IMAG heet voluit „Instituut voor Mechanisatie, Arbeid en Gebou wen". UTRECHT, 22-7. Door een extreem hoog ziekteverzuim onder de chauf feurs moet het Utrechtse stadsbusbe- drijf GVU de diensten op twee buslij nen halveren. Momenteel zijn circa 170 van de 644 buschauffeurs ziek en doordat er bovendien gemiddeld nog eens zestig chauffeurs met vakantie zijn kan het busbedrijf alle lijnen niet meer op volle sterkte runnen. Normaliter zijn in Utrecht „slechts" circa 130 chauffeurs ziek. FRANEKERADEEL, 22-7. De 16- jarige Ynze Norder uit Dongjum (Friesland) is om het leven gekomen door elektrokutie tijdens het wor men zoeken. Volgens de politie wilde de jongen wormen vangen door het onder stroom zetten van twee in de grond gestoken ijzeren pennen. Hij sloot de stroom echter aan alvorens de pennen in.de grond te steken. ZEVEN AAR, 22-7. De douane en de koninklijke marechaussee aan de grenspost Berg Autoweg bij Zeve- néar hebben tijdens een routinekon- trole een uit Turkije afkomstig trans port van ongeveer tien kilo heroine onderschept. Dat gebeurde op 7 juli, maar het werd pas woensdagmiddag bekend gemaakt door het ministerie van financiën. „In het belang van het onderzoek", aldus een woordvoeder van het ministerie ter verklaring. AMSTERDAM, 22-7. De Amster damse narcoticabrigade heeft in een woning aan de Karimatastraat in Amsterdam voor ruim één miljoen gulden aan heroïne en morfine ge vonden. Volgens de politie is dit „de grootste slag die de narcoticabrigade dit jaar sloeg op dit gebied". Dit heeft de politie woensdag bekendge maakt. In verband met deze supervondst zijn twee mannen, de 36-jarige M. M. en de 25-jarige C. C. beiden uit Istanbul, aangehouden. RENESSE. Hans Noordhoek knipt het lint door waarmee de voor rolstoelgebruikers aangepaste duinovergang Kijk duin officieel werd geopend. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) RENESSE, 22-7. De strandovergang „Kijkduin" aan de Rampweg tussen Scharendijke en Renesse is sinds kort ook door rolstoelgebruikers te gebruiken. Woens dagmiddag werd dit aangepaste pad officieel in gebruik gesteld door de burgemeester van Westerschouwen, me vrouw J. L. Niemantsverdriet-Leenheer in samenwer king met Hans Noordhoek de sekretaris van de Algeme ne Nederlandse Invaliden Bond, distrikt Zeeland. Hans Noordhoek, zelf rolstoelge bruiker, zei zeer tevreden te zijn met deze nieuwe voorziening. De over gang blijkt echter toch nog vrij steil te zijn om er alleen met een rolstoel op of af te rijden. „Ik heb er wel hulp bij nodig, maar met een gemotori seerde rolstoel zal het wel gaan. Een extra remvoorziening is dan toch nog noodzakelijk", aldus Hans. De aangepaste duinovergang is tot stand gebracht door de gemeente Westerschouwen, in samenwerking met het Waterschap en leden van de ANIB. Extra voorziening Het pad was reeds geasfalteerd en de extra voorziening betreft een ver harde strook waarover de rolstoelge bruiker het strand op kan rijden tot' aan het harde zand gedeelte. Afhan kelijk van de toestand van het zand kan een invalidenwagentje van daar uit verder over het strand rijden. „Als gemeente zullen wij proberen het pad zoveel mogelijk zandvrij te houden", aldus mevrouw Niemants- verdriet. Verder willen wij zoveel mogelijk gebouwen, paden, parkeerplaatsen etc. toegankelijk maken voor gehan dicapten in een rolstoel. Dit is onze eerste aanzet, we zijn van goede wil". Waar? Enkele problemen bestaan nog om trent de bewegwijzering. De naam „Kijkduin" is niet bij iedereen be kend en staat overigens ook niet bij deze korte overgang aangegeven. Ook het bekende blauwe bordje met- Voor 40 jaar ADVERTENTIE. Bezoekt het kerkconcert in de Ned. Hervormde kerk te Nieuwerkerk te geven door het kerkelijk zangkoor van Nieuwer kerk met medewerking van de Christelijk Gemengde zangvereni ging V.Z.O.S. van Oosterland. Aan vang 8.30 uur. Entree 10 cent. daarop een afbeelding van een rolstoel, het internationale toegan kelijkheids symbool, ontbreekt nog. De leden van ANIB hopen dat daar binnenkort verandering in komt, ook wat betreft andere voorzienin gen op Schouwen-Duiveland voor rolstoelgebruikers. ZIERIKZEE Komst Hatfield-jeugd Op donderdag 6 augustus brengt een groep Engelse kinderen uit de ,,twinning"-stad Hatfield een bezoek aanj Zierikzee. De groep blijft tot 20 augustus. Op vrijdag 7 augustus vindt in de trouwzaal van het stad huis een officiële ontvangst plaats door het gemeentebestuur. Auto often gebroken In de nacht van woensdag op don derdag werd de auto van A. O. in de Haringvlietstraat opengebroken. Een stopwatch terwaarde van 200,— werd ontvreemd. Kluis ontvreemd Vannacht, woensdag op donder dag, werd in garage Braai aan de Ha ringvlietstraat ingebroken. Autora dio's en de kluis waarin alleen waar depapieren lagen opgeslagen werden ontvreemd. De dader(s) zijn via een raam dat werd opengewrikt, het pand binnengekomen. Reisje „Ons Genoegen" De reisvereniging „Ons Genoegen" maakte weer het jaarlijkse reisje van vijf dagen dat naar Goslar voerde. De tocht werd gemaakt vla Gorin- chem, waarna bij Oberhausen de grens werd gepasseerd. De koffie maaltijd werd in Vianen gebruikt, waarna verder werd gereden over de Autobahn naar Goslar. In de tussendagen werd een bezoek gebracht aan de steden Duderstadt KORTGENE/ZIERIKZEE, 22-7. De Rijkspolitie in Zeeland heeft in samenwerking met de veldpolitie en de groep Kortgene - veel liefhebbers van antieke wapens voor een ramp behoed. Bij drie antiquairs te Zierikzee, Goes en Kortgene werd een grote hoeveel heid explosieven In beslaggenomen. In totaal betrof het 64 stuks explosieven uit de Tweede Wereldoorlog, die als koperwaar ongezien vla Engeland in Ne derland waren binnengebracht. Volgens de Explosieven opruimingsdienst had het levensgevaarlijke spul zo tot ontploffing kunnen komen. ZIERIKZEE. De koperslager aan het werk op de jongste Zierikzeese Toe ristendag. De vaardige man trekt met zijn werk heel wat belangstellenden. De rietdekker was er ook Het is uiteraard een man. die riet dekt en wie heel historisch wil doen vindt deze professie in onze streek niet vreemd Oude stolpboerderijen immer* hadden rieten daken, maar dat is lang voorbij (Foto: Zlerikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 3