Internationaal vliegspektakel op vliegveld Midden-Zeeland BRADERIE VEEL MOOIS TE BELEVEN BIJ FIETSDRIEDAAGSE RENESSE KEURING KOUDBLOEDPAARDEN BU MANEGE GROL IN RENESSE Tekenhobby leidde tot aardige tentoonstelling Zaterdag 1 augustus 23 JULI HAAMSTEDE STREEKNIEUWS Start aanstaande maandag: Onderwater- lawine Voor 25 jaar In Borrendamme ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 21 juli mi Nr. 22948 3 ARNEMUIDEN, 21-7. Zaterdag 1 augustus a.s. wordt op het vliegveld Midden-Zeeland (nabij Arnemuiden) een groots opgezet internationaal vliegfeest gehouden. De organisatie is in handen van de Vliegklub Midden- Zeeland en staat onder leiding van Jan Goedbloed. Het evenement (onder het motto „Fly-In 81") komt in de- plaats van de jaarlijkse Internationale Schelde vlucht, die per traditie wordt gehouden op elke eerste zaterdag van augustus. Het initiatief ontstond na de fatale hangarbrand, eind oktober 1980, toen nagenoeg alle bezittingen van de vliegklub in vlammen opgingen. Doel is versterking van de klubfi- nanciën. Tevens wordt een algemene promotie nagestreefd voor de vliegsport en het vliegveld Midden- Zeeland. Advertentie Ëen gezellige werpt haar 1 schaduw vooruit m IN ZIERIKZEE Zomerkoffiebar Y.F.C. Youth for Christ organiseert een zomer-koffiebar van 25 t/m 30 juli op het parkeerterrein hoek Schelde- straat-Laan van St. Hilaire. Iedere avond in die periode wordt een muziekprogramma geboden, door de Duitse band „Damaris Joy", spelend in een stijl, die het midden houdt tussen rock en jazz. Er is gele genheid tot gesprek; op de dinsdag en donderdag zijn lunch- en middagkon- certen. Botsing op rotonde Op de rotonde bij Zierikzee zijn maandagmiddag twee auto's gebotst, resp. bestuurd door C. de O. uit Zie rikzee en C. K. uit Haamstede. Een voorrangskwestie was de oorzaak. Er was geen persoonlijk letsel. Diefstal ooi-lam Uit een weiland aan de Gouwe- veerseweg is dit weekeinde een ooi lam ter waarde van 250,— gestolen, eigendom van B. uit Zierikzee. WESTENSCHOUWEN Granaten gevonden Bij de hulpbrug naar het werkei- land Neeltje Jans is maandag een granaat aangetroffen en ook daags tevoren werd er een ontdekt in het zand aan de Randweg. De E.O.D. maakte de projektielen onschade lijk. Het programma bestaat uit een z.g. static-show (openlucht tentoonstel ling), en een vliegshow. De „static-show" is voor het pu bliek toegangkelijk vanaf 10.00 uur 's morgens. Vliegshow Daarna volgt de vliegshow met een voorprogramma, dat om 12.30 uur aanvangt. Tijdens dit onderdeel zal worden gevlogen met een aantal, meest nieuwe en moderne toestellen, afkomstig uit België, Duitsland, En geland en Nederland. Aan de eigen lijke vliegshow, die plaats vindt van 13.30 uur tot ca. 15.30 uur, wordt deel genomen door meer dan 60 vliegtui gen in diverse types, waaronder vele „juweeltjes" van old-timers, daar naast worden minstens 120 bezoeken de vliegtuigen verwacht, zodat elke vierkante meter van het vliegveld bezet zal zijn. Het hoofdprogramma omvat zeer gevarieerde, interessante en ook bij zonder spektakulaire vliegdemon- straties met motorvliegtuigen, zweefvliegtuigen, microlights, hang- gliders, modelvliegtuigen, para's en parasailers. Tijdens het naprogram- ma is een ballonopstijging te zien. BURGHSLUIS Vechtend te water Bij een vechtpartij in het haventje van Burghsluis belandden de twee betrokkenen maandagavond in het water, maar dat vermocht de ge moederen geenszins bekoelen. Weer op het droge werden nog een paar ra ke klappen uitgedeeld. Het handgemeen ontstond doordat P.B. uit Haamstede, die zijn boot kwam verleggen, opmerkingen maakte tegen een ploegje mannen, die zich op andermans schepen be vonden. Dat viel niet in goede aarde. Er ontstond een woordenwisseling en een knokpartij tussen B. en C.T. uit Gouda. Hoewel beide mannen een pijnlijk gezicht opliepen, behoefde er geen doktersbehandeling plaats te vinden. Het spreekt voor zich, dat aan een dergelijk gebeuren een enorme hoe veelheid organisatiewerk vast zit. Er moet rekening worden gehouden met de veiligheid, parkeerruimtes, lo gies, eventueel voorkomende calami teiten, vergunningen, extra voorzie ningen op het veld, medische verzor ging, havendienstregelingen enz. HAAMSTEDE Boer mist piepers Landbouwer B. uit Haamstede deed bij de politie aangifte van diefstal van aardappels van zijn land aan de Groenlandweg. Er was in to taal 25 vierkante meter piepers ille gaal gerooid. RENESSE Aanrijding op trottoir In de nacht van zaterdag op zondag (02.00 uur) werden twee dames op het trottoir van de Hoge Zoom aangere den door W. R. uit Rotterdam. De twee, M. P. uit Rotterdam en A. v. G. uit Stellendam, liepen hierbij lichte verwondingen op. Na een E.H.B.O.-behandeling door een as sistent van dokter Flach konden de dames huiswaarts keren. De bestuur der van de auto was doorgereden na de aanrijding, maar kon zondagnacht worden aangehouden. Paard stijgerde Zaterdagavond, omstreeks 20.00 uur raakte mej. L. D. uit Hoogvliet zwaar gewond bij een ongeluk met haar paard. Op de Lage Zoom reed een vrachtwagen met aanhangwagen en uit tegenovergestelde richting na derde een paard met op de rug L. D. Bij het passeren klaxoneerde de bestuurder van de vrachtwagen, M. v. S. uit Nieuwefkerk aan de IJssel. Het paard schrok en stijgerde, waar door D. bekneld raakte tussen het paard en de aanhangwagen. Met on der meer een beenbreuk en een her senschudding werd D. overgebracht naar het Zweedse Rode Kruis zieken huis. OUWERKERK Rekreatiedienst Op zondag 26 juli wordt in de her vormde kerk te Ouwerkerk, een mor- gen-rekreatiedienst gehouden, bestemd voor zowel rekreanten als „hardwerkenden''. Thema van de dienst, waarin voorgaat de heer Mi J. Rouw, is: „Kom haast je". Me dewerking wordt verleend door Youth for Christ te Zierikzee. RENESSE, 21-7. Op maandag 27, dinsdag 28 en -woensdag 29 juli zal onder auspiciën van de evenementenkommissie van de WV-Renesse voor de eerste keer een avondfietsdriedaagse worden georganiseerd. Gezien de in de laatste jaren weer aanzienlijk toegenomen grote belangstelling voor de fiets (goed voor de konditie en lekker buiten in de frisse lucht) heeft de kommissie ge meend om tot dit initiatief te moeten overgaan. Nadrukkelijk wordt er op gewezen dat het beslist geen snelheids wedstrijd is, maar een toertochtje dat door een ieder in zijn eigen tempo kan worden afgelegd. Op de eerste avond gaat de tocht, na de start bij het WV-kantoor, over het dorp door de Laone langs de duinstreek over de Rampweg. Voor de tunnel rechts afslaand gaat het verder langs de buitenkant van de Brouwersdam, waarna door de tun nel (12 km) de weg terug gaat langs het G revel ingenmeer over de aan de binnenzijde gelegen weg. Aan het eind van de dam gaat de tocht verder over de Kuierdamseweg en vervol gens weer over de Rampweg, waarop halverwege wordt afgeslagen naar de Helleweg waarover men op de Stoofweg komt richting Renesse (26 km). RENESSE. Wie valt op pluche beesten kan visueel terecht op een ver- koopstand op de kermis te Renesse. Er zijn zoveel pluche heesten, dat een dierentuin-effekt is ontstaan. Een pseudo biologisch kultureeUhistorisch ver schijnsel, die beesten. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE. In het kader van een rekonstruktie fietspadis een .bocht ge legd" in de weg hoek Haringvlietstraat-Laan van St. Hilaire. Stellig een ver betering voor het verkeer ter plekke. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) RENESSE, 21-7. Op zaterdag 25 juli zal wederom de keuring plaatsvinden van de koudbloedpaarden. Dit evenement vindt plaats bij Manege Grol, Stoofweg 10 te Renesse. De keuring wordt georganiseerd door de Bond van Paardenfokkers Schouwen-Duiveland. De ruitervereniging Renesse zal te vens haar medewerking verlenen. In gezamenlijk overleg is een aantrekke lijk programma opgesteld, waardoor menig paardenliefhebber aan zijn trek ken zal komen. Het volledige programma is als volgt: 10.15 uur: opening keuring défilé; 10.30 uur: begin keuring; 13.00-14.00 uur: carousselrijden en dressuur; 14.00-14.30 uur: kampioens keuring; 14.30-15.00 uur: défilé kam pioen en prijsuitreiking; 15.00-15.30 uur: pas de deux; 15.30-16.00 uur: vierspan en aangespannen rijden/trekken; 16.00-16.30 uur: trek king loterij. UTRECHT. 20-1. Een Neder- landse Oceaanexpeditie heeft onlangs in de buurt van de Ca- namche Eilanden voor het eerst een onderzeese lawine waargenomen. Het was een enorme wolk van zand met een hoogte van 215 meter en een doorsnee van twee kilometer die met grote snelheiod over de bodem van de Atlantische Oceaan voortbewoog. Het expeditieteam, onder leiding van de Utrechtse geo fysicus prof. dr. B. J. Collette kwam het nog nooit eerder ge registreerde verschijnsel ei genlijk bij puur toeval op het spoor: bij onderzoek met be hulp van uiterst gevoelige ge luidsgolven van de ter plekke op een diepte van vijf kilome ter gelegen Oceaanbodem dook bij verrassing ineens de enorme lawine op. De wetenschappelijke rele vantie van deze vondst is be trekkelijk, zo gaf prof. Collet te - net terug in ons land - maandag toe. Dat dit verschijnsel bestond was bekend. Wij hebben het al leen voor het eerst waargeno men. De tocht op de tweede avond biedt veel afwisseling. Na de start vanaf het WV-kantoor gaat men over de Zeeanemoonweg en Capelweg naar de Vroonweg richting Haamstede. Voor de splitsing naar het vliegveld en Haamstede wordt de Jonge Jam Boeijesweg ingeslagen. Na dit fraaie natuurgebied te zijn gepasseerd, komt men op de Kloosterweg waarop het richting Haamstede gaat tot aan de Vertonsweg, die wordt ingesla gen. Door dit fraaie stukje natuurge bied gaat de tocht langs de Pasenhil naar de Burghseweg richting Burgh. Voor Burgh wordt de Leliëndaleweg ingeslagen en gaat het vervolgens over de Weelweg en Meeldijk naar Burghsluis (12 km). Over de Oudeha venweg gaat het verder langs de boorden van de Oosterschelde over de Plompetorenweg en vervolgens over de Karremansweg langs het na tuurreservaat „De Schelphoek". Via een klein stukje Serooskerkseweg (17 km) gaat het over de Karremans- weg-Kooimansweg en Hogezoom weer terug naar Renesse (21,5 km). Derde tocht Op de derde en laatste avond gaat de tocht eerst richting Zierikzee tot aan de afslag Ellemeet. Over de Kui erdamseweg en de Schelpweg komt men op de Delingsdijk, waarop wordt afgeslagen richting Seroosker ke. Nadat men de eerste afslag rechts heeft genomen komt men op Seroos- kerke (8,5 km) waar rechts wordt aangehouden tot aan de Dorpsweg. Over de Dorpsweg komt men weer op de Stoofweg (richting Renesse), waarop wordt afgeslagen bij de Smidsweg en komt men op Noord- welle (11,5 km), waar weer rechts wordt aangehouden tot aan de Wel- landsweg (links). Aan het eind van de Wellandsweg gaat men links over de Kooimanseg dan de Boumans weg (rechts) over de Armhoeksewëg-Lagezoom-Roelands- weg-Hogezoom naar het WV-kan toor (20 km). Aan de avonddriedaag- se, waarvoor men zich kan aanmel den op het WV-kantoor en voor het vertrek op de eerste avond, zal maxi maal aan kunnen worden deelgeno men door 200 personen De keuring vindt jaarlijks plaats en men kan dan ook rekenen op een grote belangstelling. Met name de oudere Zeeuwen zullen hun'hart kun nen ophalen bij het aanschouwen van oude trekkracht, maar voor een ieder is een bezoek aan dit evenement de moeite waard. Nieuwe rubrieken Als nieuwe rubrieken zijn de keu ringen opgenomen van de Haflingers en Haflo-Arabier. Ongetwijfeld een attraktie voor de liefhebbers. De bijdrage van de ruitervereni ging Renesse bestaat uit de om lijsting van het programma. De ope ning van de keuring zal plaatsvinden door middel van een défilé en tevens zal het caroussel rijden worden gede monstreerd onder leiding van de heer A. S. van Riessen. Eveneens zullen enkele dressuurproeven worden ge demonstreerd. NIEUWERKERK Oud papier 1 Door omstandigheden vlrördt het oud papier niet op zaterdag 24 juli opgehaald, maar twee weken later nl. op zaterdagochtend 7 augustus. Verwacht wordt dat hiervoor begrip opgebracht kan worden en dat oud papier en karton wordt bewaard tot die datum. OOSTERLAND Schoolkrant „De Vlinderklapper" Met ingang van de zomervakantie verscheen weer „De Vlinderklap per" het orgaan van de Chr. School op Ref. Grondslag, de „Ds. J. Booger- manschool" aan de Weelstraat al hier. Op de eerste bladzijde een arti keltje van de voorzitter van het schoolbestuur, de heer M. Stouten, getiteld „Vanuit het Woord". Vervol gens mededelingen van het school hoofd de heer D. Morks. Ondanks de voorspoedige bouw van het zesde lokaal is men nog niet uit ruimteproblemen, want we gens de groei van de school moest een zevende leerkracht worden be noemd. Zodoende is er na de vakan tie weer een lokaal te weinig. Verder staan er grote veranderingen te wachten met betrekking tot het per soneel. Onderwijzer De Jonge gaat 5 jaar in Tilburg studeren en zijn kolle- ga Douw wordt leraar Mavo/Havo te Middelharnis. De laatste zal echter nog één dag in de week als part-time BRUINISSE. Van verschillende zijden vernamen wij dat maandaga vond omstreeks 11 uur enige ogen blikken duidelijk het noorderlicht is waargenomen. Teneinde de juistheid te verifiëren, houden wij ons aanbe volen voor verdere meldingen. SCHARENDIJKE. Onder grote ba- langstelling vond alhier vrijdagmid dag de opening plaats van de nieuwe cafétaria „De Koepeldoor wethou der M. A. Gaanderse. ADVERTENTIE. Gelderse schij ven, 44 cent per stuk per 3 stuks 1,-; Woensdag gehaktdag 500 gram voor slechts f 1,75. Voor de boterham deze week ontbijtspek 150 gram voor f 0,65. ZONNEMAIRE. Een drietal woon wagenbewoners was er met een hond op uit getrokken om in het veld jonae eenden te bemachtigen. De Rijkspoli tie betrapte deze lieden op heterdaad en maakte proces-verbaal op. Een ge vangen jonge eend werd in beslag ge nomen. ELLEMEET De Rijkspolitie te El lemeet mankte proces-verbaal op te gen twee inwoners uit Zierikzee. die zonder daartoe gerechtigd te zijn visten met een aalzegen in een der wateren in Schouwen De aalzegen werd in beslag genomen. DEN HAAG. Het „landbouwkwali- teitsbesluit bloembollen" treedt op 1 augustus in werking. Er staan alge meen geformuleerde kwaliteitseisen in waaraan bloembollen moeten vol doen, wanneer ze verhandeld worden aan iemand die ze beroepshalve ge bruikt. Het ministerie van landbouw heeft dit maandag meegedeeld. leerkracht de zesde klas voor zijn re kening nemen. Na de grote vakantie komen op school: mej. B. Janse te Ede, ze krijgt de helft van de tweede klas. verder mej. M. de Winter uit Oud-Beijerland die de derde klas toegewezen is. Ver der komt de heer K. van den Born uit Utrecht naar hier die de vierde klas voor zijn rekening neemt. De schei dende leerkrachten worden zeer har telijk dank gebracht voor wat ze de den voor de school, en de nieuwko mers' een prettige tijd toegewenst in Oosterland. Bij het verkeersexamen slaagden alle leerlingen, waarvan 5 met de al lerhoogste cijfers, zodat deze de besten van geheel Duiveland zijn. Vervolgens staat het vakantierooster vermeld en een leuk verhaal van mééster De Jonge. Bij het gedeeltè van de Chr. Kleu terschool schreef de hoofdleidster: mevr. M. K. Beije een lezenswaardig artikel over opvoedkunde, vroeger en nu. Verder wat raadsels en teke ningetjes van de kleuters. Al met al toeer een aardige schoolkrant van de Ds. J. Boogermanséhool. BRUINISSE Proefvaart van Ye 138 Dinsdag 14 juli vond de geslaagde technische proefvaart plaats van de Ye 138. Het casco van deze zeewaardige garnalen kotter werd gebouwd bij Veldhuis in het Groningse Zuid broek. De afwerking van dit moder ne vissersvaartuig geschiede volle dig op Bruinisse. Machinefabriek Padmos B.V. bouwde een Mitsubishi hoofdmotor in van 300 pk, gekoppeld aan een Pont-A-Mousson keerkoppeling met een reduktie van 14,7 welke een verstelbare seffle schroef aandrijft. Voorts kwamen in de machinekamer twee Mitsubishi hulpmotoren van ie der 60 pk. Aan dek kwam een zes trommelige Padmoslier, pneuma tisch bediend, hydraulisch aangedre ven. Tevens een Verburg spoelsor- teer machine. Nautische apparatuur De nautische apparatuur, zoals ra dar, echolood en automatische piloot e.d. werd geleverd door I.N.A. De be timmering werd uitgevoerd door het scheepstimmerbedrijf C. Bal; de stof fering nam G. Bal voor zijn rekening. Begin augustus wordt de Ye 138 over gedragen aan de Gebroeders Sinke uit Yerseke. ZIERIKZEE, 21-7. De 93-jarige L. C. Lievense, inwoner van bejaardencen trum Borrendamme te Zierikzee, heeft het afgelopen jaar een aardige koliek - tie zelfgemaakte tekeningen verzameld. Hij tekent bloemen, kerken, oude monumentjes, landschappen, kortom: alles wat hij in zijn omgeving tegen komt. „Het is een aardige tijdsbeste ding", zegt de 93-jarige zeer lako- niek. Hij heeft er inmiddels meer dan honderd gemaakt en dat was voor verzorgend personeel in Borrendam me een reden om die tekeningen eens tentoon te stellen. Op lange tafels la gen de werken uitgestald en de overi ge bewoners toonden zich erg geïnte resseerd. De heer Lievense werkt zeer secuur en heeft, gezien zijn leeftijd, een bij zonder vaste hand. Vooral gebouwen worden tot in de kleinste details uit gewerkt. Maar het tekenen van bloe men heeft zijn voorkeur, dat is duide lijk, want daar hangt zijn kamer vol ZIERIKZEE De heer Lievense in zijn kamer die bijna behangen maakte tekeningen i* met zelfge- (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 3