Feyenoord boekt winst op Zeeuws ruime elftal Suksesvol jubileumkonkours voor „De Schouwse Ruiters Plan voor betere kansen schoolverlaters Nog niet in oude vorm Kil zeilavontuur Vijftien jaar pony's Onrustbarend opzetten vogels 5 Doelman Johan Dijkhuizen van het Souburgse RCS grijpt voortreffelijk in bij een aanval van de Rotterdammers. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Nog niet op volle oorlogssterkte, Van Deinzen, Karzor en Nielsen waren door blessures afwezig, heeft Feye noord zaterdagavond op het sportpark te Bruinisse een 6-0 overwinning geboekt op de Zeeuwse selektie. On danks het feit dat de cijfers niets aan duidelijkheid te wensen over lieten bleken de Rotterdammers nog lang niet over een sterrenformatie te beschikken zoals we leer. Kenmerkend hiervoor was wel dat de weer in zijn oude stal teruggekeer de 37-jarige Willem van Hanegem een dominerende rol in de Rotterdamse equipe vertolkte. Opererend als mid denvelder bediende hij zijn medespe lers met zuivere passes en was hij door zijn opstellen altijd aanspeel baar. Dat het Zeeuwse team, onder het toeziend oog van rond de 3000 toe schouwers, uiteindelijk met 6-0 de vlag moest strijken was allerminst een blamage. De meeste Zeeuwse spelers hadden sinds mei niet meer getraind en ook geen enkele wedstrijd meer gespeeld dit in tegen stelling met de Rotterdamse profs die onlangs nog een toernooi in Italië speelden en alweer volop met de trai ning aan de gang zijn. Goed partij Wanneer men de realiteit- beziet kan nog gezegd worden, dat de Zeeu wen hun grotere broers nog redelijk goed partij hebben gegeven onder de gegeven omstandigheden. Hierbij moet ook nog rekening worden ge houden met het feit, dat er bij Feye noord altijd nog een aantal spelers stonden opgesteld die nog op de wip zitten die graag hun best wilden doen om een vaste plaats in de formatie te veroveren. Hoewel de kwaliteit van de le helft beslist beter was dan na de hervat ting was de wedstrijd voor de toe schouwers beslist het aanzien volko men waard. Direkt van het beginsignaal van scheidsrechter Van de Linde uit Eindhoven, die enige malen liet blij ken dat men als betaalde voetballer toch wel een streepje voor heeft, trokken de Rotterdammers ten aan val. Bij harde schoten van Bennie Wijnstekers en Wim van Til moest doelman Johan Dijkhuizen al zijn ta lenten tonen om de Zeeuwen voor een achterstand te behoeden. De eerste goede Zeeuwse aanval kwam na ruim 10 minuten spelen. Goede kombinatie Na een goede kombinatie kwam Huib Meerman in een goede schietpo sitie maar zijn schot was te zwak om Joop Hiele in het Feyenoord doel ernstig te kunnen verontrusten. Na ruim 20 minuten spelen kon Feyenoord voorsprong nemen met een hard schot van Stanley Brard waarbij de overigens uitstekend ke pende Dijkhuizen toch niet geheel vrijuit ging (0-1). Vijf minuten later was het weer raak, nu door Wim van Til die met een keihard schot de Zeeuwse doelman kansloos liet (0-2). Hoewel de Zeeuwse verdediging zich TEXEL, 17-7. Vier catamaranzei lers hebben de nacht van donderdag op vrijdag moeten doorbrengen op hun open bootje op een stormachtige Waddenzee, nadat het bootje donder dagavond onklaar was geraakt. Aan hun angstig avontuur kwam vrijdag ochtend rond tien uur een eind toen ze door de RP 15 van de Rijkspolitie te water uit Den Helderverkleumd, maar gezond" werden opgepikt van een droogte. Reddingboten van Den Helder, Harllngen en Texel konden terug naar hun havens, zoekende he likopterbemanningen naar hun ba sis. voortreffelijk bleef weren slaagden zij er toch niet in de Rotterdamse aanvallers volledig aan banden te leggen. Acht minuten voor rust werd het nog 0-3 door Hans Groenendijk die bij een wat rommelige situatie voor het Zeeuwse doel de bal wist in te schieten. Nog voor de thee kon worden ge nuttigd werd het zelfs nog 0-4 toen in de 47e minuut Richard Budding door de verdediging wist te breken en door de uitlopende Duikhuizen ten val werd gebracht. De hiervoor toe gekende strafschap werd door Sjaak Vermeulen onhoudbaar ingeschoten. Tweede helft Na rust waren bij de Zeeuwen Dijkhuizen, Huib Meerman en Klaas van Belzen vervangen door Wim Ver- poorte, Wim Geluk en Jan Hamelink, terwijl bij Feyenoord Joop Hiele en Stanley Brard werden vervangen door Ton van Engelen en Mark Wot- te. Zoals reeds eerder gezegd was het spel na de rust van een minder gehal te als daarvoor. Feyenoord kon zeker niet langer imponeren en de Zeeuwen kwamen nu heel wat meer aan de bal zonder dat het in aanvallend opzicht veel potten kon breken. Bij de keren dat Feyenoord nog ge vaarlijk werd toonde doelman Ver- poorte uit het goede kepershout te zijn gesneden. In het laatste kwartier werden de Rotterdammers toch nog gevaarlijk. Flitsen uit het buitenland MOSKOU. De Russische burgers hebben zich uit de eigen media nau welijks een beeld kunnen vormen van wat zich op het buitengewone Poolse partijkongres heeft af gespeeld. BONN. De regering van bondskan selier Helmut Schmidt in de West- duitse Bondsrepubliek neemt in po pulariteit af: 55 procent van de bevol king is er niet meer tevreden over. Dit is gebleken uit een opiniepeiling die eind mei werd gehouden en zon dag in Bonn openbaar gemaakt. MANAGUA, NICARAGUA. De re gering van Nigaragua heeft de kon- fisquering van braakliggende grond en de naasting van veertien firma's wegens ..ekonomische sabotage" aangekondigd. WEST CHESTER. PENNSYLVA NIA. Een gedetineerde Amerikaan is vorige weck in vrijheid gesteld na 29 jaar in de gevangenis te hebben geze ten zonder ooit te zijn veroordeeld. Eenvoudig van geest, zonder advo caat of familie, was de man gewoon vergeten. PARIJS. Op het befaamde Parijse kerkhof van Montmartre, waar hein- rlch Heine, Stendhal, Berlioz, Offen bach en Degas begraven zijn, mogen in het vervolg alleen nog grafmonu menten worden opgericht waarvoor een bouwvergunning is verstrekt. NEW DELHI. Vechtpartijen tussen Hindoes en Moslems in het zuiden van India hehhen sinds verleden week zondag zeker 21 levens gekost. Dit heeft het Indiase persbureau za terdag gemeld. Sjaak Troost liep eerst doelman Verpoorte met bal en al het doel in (een doelpunt dat iedere scheidsrech ter in het amateur voetbal had afge keurd (0-5), waarna kort voor tijd Mark Wotte met een fraaie kopbal de eindstand op 0-6 bepaalde. Tussen de bedrijven door waren de Zeeuwen in het laatste kwartier nog goed wegge komen bij schoten van Budding, Van Til en Troost die door de lat werden gekeerd. DUBLIN. Bij de Britse ambassade in de Ierse hoofdstad Dublin hebben zich zaterdag ernstige ongeregeldhe den voorgedaan. De Ierse radio meld de dat zeker 15.000 Ieren de monstreerden tegen de harde hou ding van de Britse regering tegeno ver de IRA-gevangenen in de Maze- gevangenis in Belfast. OTTAWA. De ministers van bui tenlandse zaken van de zeven grote demokratieën in het westen waren het er zondagavond in Ottawa over eens dat een wapenstilstand in het Midden-Oosten dringend nodig is, verklaarde de raadsman van het Wit te Huis in Washington, Edwin Meese. ANZIO. Gewapende mannen heb ben in Italië de dochter ontvoerd van een rijke restauranthouder. De 13- jarige Mirta Corsetti werd mee gesleurd in een auto, toen ze uit een van de restauranten van haar vader kwam. BONN. De Sowjet-Unie is ervan doordrongen dat zij slechts geloof waardig bij het westen kan aandrin gen op het niet-plaatsen van Pershing-2'S en kruisraketten in West-Europa, als ze zelf het aantal op West-Europa gerichtte SS-20 raket ten terugbrengt. BONN. Het presidium van de soci- alistisehe internationale heeft een beroep gedaan op de Verenigde Sta ten de wapenhulp aan El Salvador te staken. MOSKOU. Een vooraanstaande psychiater in de Sowjet-Unie heeft beweringen van een uitgeweken kol- lega tegengesproken dat de politieke politie en de Sowjet-Unie speciale psychiatrische ziekenhuizen voor gedwongen behandeling van politie ke andersdenkenden heeft ingericht. CAIRO. De ontmoeting aan de top tussen president Sadat van Egypte en premier Begin van Israël die oor spronkelijk eind juli in Egypte zou worden gehouden, is ,,op verzoek van de Israëlische eerste minister", uitgesteld, berichtte maandag het partijblad van Sadat „Mayo". LISSABON. In Portugal wordt be zuinigd op de overheidsuitgaven, wordt de kredietverlening krapper en duurder en gaan de energieprijzen omhoog. Met deze en andere maatre gelen bindt de regering de strijd aan tegen de ekonomische malaise waarin het land verkeert. Een drasti sche devaluatie van de escudo wordt niet overwogen. De maandelijkse waardevermindering van het Portu gese geld met ongeveer een half pro cent in vergelijking met de voor naamste buitenlandse valuta's gaat gewoon door. BONN. De socialistische internati onale twijfelt niet aan de bereidheid van de Verenigde Staten om serieus te onderhandelen met de Sowjet- Unie over de invoerihg van middel lange afstandswapens in Europa. Dit verklaarde donderdag in Bonn Willy Brandt, voorzitter van het presidium van de socialistische internationale. PEKING. Volgens een voorlopige balans na de overstromingen van de rivier de Yangtze in de Chinese pro vincie Sechuan zijn minstens drie duizend mensen verdronken. Er zou den tussen de veertig- en vijftigdui zend gewonden zijn en het aantal daklozen bedraagt meer dan een half miljoen. KAAPSTAD. De Zuidafrikaanse politie heeft in alle vroegte meer dan 1.000 zwarte arbeiders gearresteerd in Nyanga, de zwarte hoofdstad van Kaapstad. De arrestanten werden met vrachtwagens afgevoerd naar politiebureaus in de omgeving, zo hebben mensen uit het gebied ge meld. MELBOURNE. In Australië zijn 50.000 vrachtautochauffeurs in sta king gegaan voor meer loon. Boeren moesten miljoenen liters melk laten weglopen omdat de tankauto niet kwam. Fabrieken zullen deze week mensen naar huis moeten sturen bij gebrek aan grondstoffen. DEN' HAAG, 18-7. Het ministerie van sociale zaken werkt aan een plan om schoolverlaters tussen 16 en 18 jaar meer kansen te geven op de ar beidsmarkt. DÜSSELDORP. Twee voormalige leden van de rechtsradikale „Groep Albrecht" uit Dortmund zijn wegens illegaal wapenbezit en overtreding van de Wapenwet veroordeeld tot respektievelijk zes en een half en twee en een half jaar gevange nisstraf. De twee verdachten werden verleden jaar mei aangehouden toen ze probeerden machinepistolen en munitie de grens tussen Nederland en West-Duitsland over te smokke len. WASHINGTON. De Verenigde Sta ten hebben besloten, zeker tot dins dag te wachten met de levering van vier F-16-bommenwerpers aan Is raël, zo heeft het ministerie van bui tenlandse zaken in Washington mee gedeeld. De levering van de vier jachtvliegtuigen was door de Vere nigde Staten opgeschort na het Israë lische bombardement, op Eerste Pinksterdag, van de Iraakse kern- reaktor. LONDEN. Het Britse hof is geïrri teerd door gehakketak over het be drag dat de Britse televisiezenders zullen betalen voor het uitzenden van het huwelijk van prins Charles en Lady Diana Spencer op 29 juli, en zo mogelijk nog meer over looneisen die het koor van de St. Paulskathe- draal stelt. LONDEN. In de Amerikaanse am bassade in Londen hebben vertegen woordigers van de Verenigde Staten, Israël en Egypte hun handtekening gezet onder het akkoord over de mul tinationale troepenmacht, die in de Sinaï gestationeerd zal worden, wan neer Israël zich geheel uit dit gebied heeft teruggetrokken. Het vormen van een multinationale troepen macht vloeit voort uit de akkoorden van Camp David. LA PAZ. Generaal Luis Garcia Me- za blijft voor onbepaalde tijd staats hoofd van Bolivia. Dit heeft de mili taire junta meegedeeld op de eerste verjaardag van de militaire staats greep die een eind maakte aan de burgerregering van mevrouw Lidia Gueiler. PRISTINA. Drie en een halve maand na de bloedige onlusten in de autonome Joegoslavische provincie Kosovo, is de hoogste bestuurder van deze provincie, Dzavid Nimani, afge treden. Hij is de vijfde hoogge plaatste politikus, die in verband met de onlusten in deze hoofdzake lijk door mensen van Albanese af komst bewoonde provincie, zijn ont slag neemt. Tot opvolger van Nimani is Azem Azemi. WASHINGTON. Het Amerikaanse ministerie van defensie heeft ver klaard dat de Sowjet-Unie ongeveer 250 nieuwe kernkopraketten van het type SS-20 heeft opgesteld. Bijna tweederde daarvan is op West- Europa gericht. Wilma Beun van Oranjezon in aktie bij het springen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Renesse, 18-7. Op de terreinen bij manege Grol te Re- nesse, die bij uitstek geschikt blijken voor een toernooi van flinke omvang, organiseerde de Landelijke Rijvere- niging en Pony Club ,,de Schouwse Ruiters" te Dreischor een jubileum konkours. Dit ter gelegenheid van het 15 jarig bestaan van de ponyafdeling. genwoordiger de heer J. A. C. de Fey- ter en de sekretaris van de pony afde ling, de heer J. C. v.d. Velde. Tijdens en na de parade vond de prijsuitreiking plaats, en dat is voor de deelnemers en deelneemsters meestal pas het echte hoogtepunt met voor de prijswinnaars applaus en gejuich en voor de anderen een wat stille aftocht en (soms) zelfs tra nen van teleurstelling. Maar ook dat hoort er bij en niet iedereen kan im mers winnen. Na het afwerken van het verdere programma deze middag, werd het konkours afgesloten door de trek king van de verloting die de organi serende klub had uitgeschreven. On der grote hilariteit reed de federatie- vertegenwoordiger dhr. de Feiter op de le prijs de hoofdring daarij zorg vuldig de hoefslag en de hindernis sen onzeilend. Die prijs een „stalen ros" ofwel een fiets, werd gewonnen door mevr. J. Fluyt-Vermaas uit Sir- jansland. De „Schouwse Ruiters" kunnen terug zien op een prima ver lopen toernooi. Een woordvoerder van het ministe rie heeft dat zaterdag desgevraagd bevestigd. Als de schoolverlaters na intensieve bemiddeling door het ar beidsbureau en na het volgen van een opleiding na negen maanden nog niet aan het werk zou zijn, zou hij de ga rantie moeten krijgen op een baan voor één jaar. In dat ene jaar zou hij ervaring op kunnen doen, wat zijn positie op de arbeidsmarkt zou ver beteren. Arbeidsburo's Minister Albeda van sociale zaken heeft al eerder een dergelijk plan aangekondigd. Zodra de zaak finan cieel rond is zullen de arbeidsburo's een brief van het ministerie krijgen met aanwijzingen. Volgens de woordvoerder van het ministerie kan dat echter nog wel even duren. ZEIST, 18-7. Het prepareren van vogels - en met name van roofvogels en uilen - neemt onrustbarend toe. In die stijging is in de jaren tachtig be paald geen verandering te verwach ten. Dit merkt de Nederlandse vere niging tot bescherming van vogels op naar aanleiding van het verschijnen van de opgave over geprepareerde vogels over de jaren 1975 tot en met 1979 van het ministerie van CRM. Daaruit blijkt dat in vijf jaar tijd het aantal geprepareerde vogels is ver- bubbeld van 6.635 in 1975 tot 13.019 in 1979. Roofvogels en uilen vormen daarvan de belangrijkste groep. Daarvan werden er in 1979 6.023 op gezet in 1978 en 2.915 in 1975. MARKTBERICHTEN Veemarkt Leiden LEIDEN, 20-7. Aanvoer totaal 1407, waarvan: slachtrunderen 819, schapen en lammeren 588. Prijzen per kg: ^Stieren le 8,00 - 8,50, 2e 7,40 - 7,90; vaarzen le 7,45 - 8,40, 2e 6,70 - 7,35; koei an le 7,30 - 8,30, 2e 6,80 - 7,20. 3e 6,40 - 7,70; worstkoeien 5,60 -ƒ 6,60; dikbillen extra kwaliteit 9,00 - 14,00. Prijzen per stuk: Schapen 190 - 240; zuiglammeren 185 - 235. Overzicht: slachtrunderen: aan voer matig, handel matig, en prijzen iets lager; schapen en lammeren: aan voer redelijk, handel redelijk vlot, en prijzen stabiel. Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 20-7. Op de paarden markt in Utrecht zijn maandag 213 dieren aangevoerd. De noteringen waren als volgt: Luxe paarden 2850 - 4000; werk paarden 2000 - 3450; oude paarden 1400 - 2800; 3-jarige paarden 1375 - 2475; 2-jarige paarden 1300 - 2315; veulens 475 - 1275; hitten 675 - 1450; pony's f 275 - 650. Prijzen per kg geslacht gewicht: Oude slachtpaarden 5,25 - 7,00; jonge slachtpaarden 5,65 - 7,25. De handel in slachtpaarden was stil, die in pony's duur. SCHEEPVAART Acmaea, 18-7. Van Cardon naar Cristobal. Aldabi, 18-7. Van Rotterdam naar Antwerpen. Aludra, 18-7. 250 Z. New Orlc, a* naar New Orleans. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Nieuw-Beijerland (toez.): G. de Fijter. Sebaldeburen (part-time); te Wommels-Hijdaard: J. Walstra, Assen; te Assen: M. A. Yrij- landt. Westervoort, die dit beroep heeft aangenomen. Aangenomen naar Utrecht (part time): mevr. B. J. Ruis-Lazonder, kand., Utrecht. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Veenendaal: H. Geertsma, Nijverdal. Christelijke Gereformeerde Kerken Bedankt voor Amsterdam (wijk Nieuwe Kerk): A. van der Veer, Zwolle. Gereformeerde Gemeenten Bedankt voor Scherpenisse: J. Mol, Rijssen; voor Poortugaal: J. van Haa- ren, Amersfoort. Ruim 300 ponyrulters en amazones gaven „acte de presence" en verte genwoordigden hiermee 27 vereni gingen. Bijzonder jammer was dat een fik se onweersbui gedurende een half uur het tot dan toe prima verlopende programma kwam verstoren. Voor de ruitertjes die hierna moesten star ten hleek dit toch een handlkap, vooral bij het springen. Verder verliep alles prima, wat volgens voorzitter A. J. Hanse mede te danken was aan de t 80 mensen die zich deze dag voor de vereniging inzetten en die een forse pluim op de hoed kregen gestoken. Het middag programma verliep stipt volgens schema zodat paradekommandant J. W. Bevenlander om half twee de pa rade kon binnenleiden in de hoofd ring. Kind-pony Vooraf had de heer J. K. Munters, voorzitter van de provinciale bond van landelijke Rijverenigingen het konkoers officieel geopend, en in z'n speech het belang van een pony klub binnen een Rijvereniging. en de ver houding kind-pony als sociaal aspekt, benadrukt. Na het spelen van het (halve) Wil helmus werd de parade afgenomen door de heren J. K. Munters, de voor zitter van „de Schouwse Ruiters" de heer A. J. Hanse de federatie i De deelnemers van de Schouwse Ruitershij de afdeling paarden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 5