Joop Zoetemelk klimt op in klassement van de Tour Stoffelijk overschot sportvisser gevonden Zware bergetappe TOON VAN DER STEEN WINT AMATEURRONDE HEINKENSZAND Hengelconcours h.s.v. „Het Zijpe" Avondwedstrijd te Roosendaal De kwartfinales in het Mosseltoernooi te Bruinisse Vierde singelloop tijdens eerste Toeristendag Zierikzee f 6 Joop Zoetemelk wist zich, tegen de verwachtingen in, een aanzienlijk betere positie in het algemeen klassement te ver overen. MORZINE, 12-7. Na een voorseizoen dat klaarblijke lijk geen enkel perspektief bood en een start in de Tour de France die hiervan een bevestiging scheen te zijn, heeft Joop Zoetemelk in afgelopen weekend voor een ware heropstanding gezorgd. Kans om de Tour nog te winnen heeft de 34-jarige winnaar van het vorige jaar wel niet meer, maar de mogelijkheid op een ere plaats zit er voor de door vele reeds afgeschreven Nederlander beslist nog wel in. Na de eerste twee van de vier te rij den Alpen etappes heeft Bernard Hi- nault nu de leidersplaats stevig in handen genomen. De jonge Austra liër Phil Anderson viel reeds vrijdag in de individuele tijdrit te Mulhouse over een afstand van 38.5 km door de mand. Op winnaar Hinault, door wie hij 5 km voor de finish werd ingelopen, moest hij 2.01 min. prijs geven. Kon Anderson in de Pyreneeën- etappe Hinault nog in zijn spoor blij ven volgen in de twee nu in de Alpen verreden etappes werd hij duidelijk op achterstand gezet. Weliswaar be zet hij met een achterstand van 7.39 min. nog altijd de tweede plaats in het algemeen klassement waarbij hij met de nog komende twee zware bergetappes alleen de vraag is, hoe lang hij zich daarop nog zal weten te handhaven. Adem in de nek Het verschil met de renners die hem direkt volgen is zo gering dat hij de adem van hen reeds in z'n nek moet voelen. Zo heeft Joop Zoete melk, momenteel weer de best ge plaatste Nederlander en opgerukt van de 13e- naar de 5e plaats maar 3.04 min. achterstand op de nummer twee van het algemeenklassement. Na een nog minder goed gereden tijdrit, een 36e plaats op 3.21 min. van Hinault, bleek Johan van de Vel de plotseling weer de goede vorm beet te hebben. In de zaterdag verreden etappe van Besancon naar Thonon les Bains ein digde hij in dezelfde tijd als de win naar de Ier Sean Kelly op de 3e plaats, terwijl hij zondag in het spoor bleef van de kleine groep waarin ook Hinault finishte. Wie het ook nog voortreffelijk deed was Tourdebu tant Peter Winnen. Na een uitstekend gereden tijdrit, een 14e plaats, ging hij in de Alpen met de besten mee naar boven. Voor Hennie Kuiper en Theo de Rooy ver liepen de bergetappes niet zo best. Voqr Kuiper aan de Tour begonnen Ze is hiermee de eerste die zaterdag van een finaleplaats verzekerd is. Andere halve finales D.E.: M. Smitz- E. Gorsse 6-4 6-3; J. Ganzeman- J. Kraayeveld 6-1 6-1; Kwartfinales he ren; de spektakulaire winst van W. Bouma op M. Geense: 7-6 6-4. De avondpartij tussen de „heren" A. Goedegebure (13 jr.) en G. Winkeler (14 Jr.) liet schitterend tennis zien wat door het publiek met ovationeel applaus werd beloond. Uitslag: 6-3 6- 0. Kwartfinale D.D.: C. Roda/D. Steenstra-Verhage/J. de Rooy 5-7 6-4 als kopman van de DAF-ploeg, bleek, zoals reeds gevreesd werd, de opgaaf om met de besten mee naar boven te gaan aanmerkelijk boven zijn krachten te liggen. Na vorig jaar nog achter Zoetemelk op de 2e plaats te zijn geëindigd heeft Kuiper in de etappe naar Morzine zo veel terrein moeten prijsgeven dat hij op geruime achterstand naar de middenmoot van het klassement is gefietst. Tuimeling Ook voor de in de Tour debuteren de Theo de Rooy bleek de opgaaf over vier cols op één dag nog boven zijn krachten te liggen en ook hij maakte een flinke tuimeling in het klassement. Voor Ad Wijnands, die in de voor gaande dagen reeds voor twee etap pes zeges had gezorgd, kreeg de Tour zaterdag een vroegtijdig einde. Aan zijn knie geblesseerd in de etappe door de „Hel van het Noorden" naar Roubaix moest de jeugdige Limbur ger toen het klimwerk begon nood gedwongen de strijd staken. Dat ook de Zwitser Urs Freuler uit het pelo ton verdween was geen verrassing daar dit al lang van tevoren was aan gekondigd. In de vrijdag verreden individue le tijdrit vormde eigenlijk alleen tijdritspecialist Gerrie Knetémann een bedreiging voor de wereldkampi oen die nog het voordeel had dat hij in de tweede helft van de rit op de rechte stukken weg zijn naaste kon- kurrent Anderson in zicht kreeg. Prestigeslag Na Anderson te hebben ingelopen leverden beide renners een presti geslag om als eerste op de sintelbaan van Mulhouse te arriveren. „De Kneet" werd uiteindelijk met 25 seconden geklopt hetgeen in deze Tour voor hem voor de derde keer een 2e plaats in een tijdrit achter Hi nault betekende. In de zaterdag verreden etappe van Besancon naar Thonon les Bains wer den reeds aanzienlijke verschillen 6-3; C. Braber/K. v. d. Linde wonnen in het G.D. eerst van J. Geleynse/P. Cok met 4-6 7-6 7-6 en in de kwartfi nale van H. Stevense/J. Groeneveld met 7-6 3-6 6-3; Geense/De Waal-Neu- vel/Lelieveld 6-1 6-2; Nelemans/Ne- lcmans-Vonk/Vonk 6-3 6-3; Nolet/Nolet-Botman/De Wit 6-1 5-7 6-6. De andere D.D. tussen E. Gorsse/ J. Gameman en A. Hommel/R. Kraayeveld werd 6-1 6-4. De halve fi nale H.D. bereikten Both/Both door hun zege op v. Hengel/Huizer: 64) 6-4. genoteerd. Al na 25 km viel het pelo ton in twee stukken en moest reeds in de eerste kilometers een aantal renners afhaken. Nadat er 48 km wa ren afgelegd gingen Bazzo, Legeay en Peeters na een tussensprint door. Na 72 km had het drietal een voor sprong van ruim tweeenhalve mi nuut die nog opliep tot ruim vier mi nuten bij de eerste bevoorrading (93 km), waar Freuler en de gebroeders Planckeart de strijd staakten. De Noor Wilman, die in de achter volging was gegaan, wist na 108 km aansluiting bij het drietal te vinden. De Noor had in de achtervolging ech ter zoveel van zijn krachten gevergd dat hij niet in staat was de drie vluchters nog daadwerkelijk steun te verlenen. Nadat men na 168 km te hebben afgelegd nog een voorsprong- had van 2.24 min. werden zij al snel door de kopgroep ingelopen. Op de top van de Col de Saxei, na 193 km kwam Chassang als eerste door op de voet gevolgd door Bazzo en Peeters. Vluchtpoging Nadat Chassang nog een vluchtpo ging had ondernomen kwam na 209 km de Spanjaard Belda als eerste door op de Col de Caou op 5 sec. ge volgd door Arnaud en op 15 sec. een kopgroep met o.m. de drager van de gele trui Hinault, Van de Velde, Zoe temelk, Winnen en Kuiper. In de afdaling ontstond een kop groep van 15 renners die op de finish afgaan in Thonon les Bains waar Sean Kelly de eindsprint won voor Rodriguez en Van de Velde. Zondag volgde hierop de zware bergetappe van Thonon les Bains naar Morzine over een afstand van 199.5 km waarin vier bergtoppen moesten worden beklommen. Al bij de eerste beklimming, na 40 km van de Salève moesten 14 ren ners, o.w. Aad van den Hoek afha ken. Robert Alban werd winnaar wan de 18e etappe van de Tour de France. Na de doorkomst van deze berg, waar De Vos als eerste doorkwam, ging de Fransman Linard op de vlucht in de afdaling. Daar cr geen serieuze achtervolging werd ingezet kon Linard zijn voorsprong opvoeren tot 5.31 min. na 97 km te hebben afge legd. Na 100 km werd de Praz-de-Lys be klommen waarbij het peloton uiteen valt. Zo ontstond er een kopgroep met Van de Velde, Zoetemelk, Win nen, Hinault, Van Impe, Alban en Schepers. Met een voorsprong van 2.53 min. kwam Linard als eerste door op de top van deze berg. Na 134 km gaan Seznec, Alban, Jones, Nilson, Martin en Michaud op zoek naar de koplo per. Seznec moest al spoedig in dit groepje afhaken maar het groepje waafbij zich ook nog Bernaudeau wist te voegen kon Linard na een lan ge vlucht na 142 km inlopen. Hierna ontstond een kopgroep van drie renners: Alban, Nilson en Mar tin, met daarachter een groep van tien renners met o.m. Van Impe, Hi nault, Van de Velde, Zoetemelk en Winnen. Na de doorkomst op de Joux-Plane ging Alban bij de afda ling alleen aan de haal uit de drie man tellende kopgroep. Op de top Op de top van de Joux-Verte, na 182 km kwam Alban door met een voorsprong van 2.04 min. op de Zweed Nilson, Martin volgde op 3.49 min. met vlak daarachter de groep met de drie Nederlanders op 3.58 min. In de afdaling naar Morzine wist Alban zijn voorsprong te behouden en wint zo de etappe voor Nilson die zich op de tweede plaats wist te handhaven. Algemeen klassement Na de 18e etappe ziet het algemeen klassement er als volgt uit: 1. Hi nault 69 uur 56 minuten en 1 seconde; 2. Anderson op 7.39; 3. Van Impe op 9.39; 4. Laurent op 10.20; 5. Zoete melk op 10.43; 6. Alban op 10.45; 7. De Muynck op 11.28; 8. Schepers op 11.47; 9. Criquielion op 12.17; 10. Fer nandez op 12.18; 11. Nilson op 12.31; 12. Duclos-Lassalle op 12.38; 13. Win nen op 13.12; 20. Van de Velde op 14.39; 24. Kuiper op 17.43; 41. De Rooy op 39.02; 45. Lubberding op 41.02; 70. Knetemann op 58.58; 74. Adrie van Houwelingen op 1 uur 56 seconden; 89. Stamsnijder op 1.11.49; 101. Pirard op 1.24.20; 114. Broers op 1.41.00; 119. Van den Hoek op 1.47.37; 123. Jonkers op 1.56.43. Honderachtentwintigste en laatste is de Spanjaard Cuel met een achter stand van 3.16.12 uur. In het bergklassement heeft de Belg Lucien van Impe met 124 pnt. de leiding overgenomen van Hinault die met 98 pnt. nu op de 2e plaats staat. In het jongerenklassement heeft de Australiër Anderson nog steeds de leiding gevolgd door de Belg Criquie lion en op de derde plaats Peter Win nen. Vandaag (maandag) hebben de ren ners een welverdiende rustdag waar na zij morgen in de etappe van Morzi ne met de aankomst op de top van de l'Alpe d'Huez weer een zware brok krijgen te verwerken. Op deze Franse nationale feestdag ,,Le Quatorze Juillet" wordt na een rustige aanloop na l-3ZJcm de top van de Col de la Madeleine.overschreden, na-178 km volgt dan de passage van de top de Col du Glandon waarna na 230 km de aankomst op l'Alpe d'Hu ez plaats vindt. „Gevleugelde Vrienden" Zierikzee Uitslag van de wedvlucht vanuit St. Vincent op 19 juni. Afstand tot "979 km met deelnemers van het hele eiland en wel met 165 duiven. Gelost vrijdag 19 juni om 13.00 uur. Aan komst eerste duif zaterdag 18.20 uur, die dan een vroege prijs pakt natio naal. Concours reglementair gesloten vrijdag 26 juni te 13.00 uur. Jac. Verwijs, Zierikzee, 1,12,16; W. Blom en zn., Schuddebeurs, 2, 13, 27; L. J. Fonteine, Dreischpr, 3, 9; W. M. Pankow, Ouwerkerk, 4, 19, 21, 29; Jac. Dekker en zn., Zierikzee, 5; J. J. M. Steketee, Bru, 6, 8,15,20,23j 26; J. Jumelet, Bru, 7, 31; A. Schults, Bru, 10, 25, 30; C. Gieskes, Zierikzee 11; Gebr. Berrevoets, Zierikzee 14,17; W Westveer, Kerkwerve, 18; A. de Ko ning, Bru, 22; J. F. C. Pankow, Noordgouwe 24; A. Bakker, Zierik zee 28; komb. Mulock, Zierikzee 32. Uitslag van de wedvlucht vanuit St. Vincent op 19 juni. Afstand 972 km. zeer zware vlucht, die op 25 juni reglementair gesloten werd. Deelname 125 duiven. W. Blom en zn. 1, 8,16; L. J. Fontei ne 2, 5; W. N. Pankow 3, 12, 13, 18; Jac. Dekker en zn. 4; A. Schults 6, 15, 19; C. Gieskes 7; gebr. Berrevoets 9, 10; W. Westveer 11; J. C. F Pankow 14, A. Bakker 17; komb. Mulock 20. Inmanden voor Dax nationaal, pro vinciaal en vereniging op dinsdag 14 juli van 18.00 tot 19.00 uur. Tweehonderd hengelaars visten af gelopen zaterdag mee met het inter nationale hengelconcours van het Zijpe. De vangst was goed en de win naar viste 1365 punten bij elkaar. Van de deelnemers van de h.s.v. „Oosterschelde" kwamen de volgen de prijswinnaars uit de bus: 16e J. Dekker 675 punten; 20. W. Meerdink, 625 punten; en 39. C. Bolle 500 pun ten. Op donderdag 9 juli organiseerde Thor uit Roosendaal op het sport park Redband haar 3e avond wedstrijd. Een viertal Delta Sporters was naar Roosendaal getogen en kwam terug met enkele goede presta ties. Simon Blom werd op de 3000 meter heren 2e in een tijd van 8.29.0 min. Jaap van Gastel verbeterde zijn per soonlijk rekord op de 200 meter her en met een volle sckonde. Hij kwam hier tot 23.6 sec., waarmee hij evens nel is als Huib de Ligt in 1978 en A. de Rijke in 1966. Alleen Harry Dost was sneller met 23.1 sec., gelopen in 1968. Ook Inge de Boer liep een persoon lijk rekord. Zij liep de 100 meter meisjes A in een tijd van 17.41 sec. Op de 200 meter meisjes A kwam zij uit op 27.9 sec. Toon van der Steen uit Bruinisse heeft zaterdag inde amateurronde van Heinkenszand een fraaie over winning geboekt. In de beslissende fase had zich een kopgroep gevormd van 14 reneers van wie 7 deel uit maakten van de wielervereniging Zuidwesthoek. Hoewel het ploegenspel niet in een amateurcours is toegestaan zag het er toch naar uit dat zij mogelijkheden te over hadden om een van hen als over winnaar over de streep te laten gaan. Door onderlinge rivaliteit ontbrak het echter bij hen aan de nodige sa menwerking waarvan Van der Steen een danbaar gebruik maakte. Bij het ingaan van de laatste ronde hadden Ad Polak, Peter Hoondert, Jan van Hoydonk en John de Crom nog een lichte voorsprong. Voorsprong kwijt In het zicht van de finish kon het viertal haar kleine voorsprong toch niet behouden. Terwijl De Crom al dacht de over winning op zak te hebben flitste Toon van der Steen nog net iets eer der over de finishlijn. Op de derde plaats eindigde Peter Hoondert, 4e de ex-prof Sjaak Verbrugge en 5e Ad Polak. ZIERIKZEE, 13-7. Heden (maan dag) ochtend heeft de bemanning van de reddingsboot „Koningin Juliana" uit Hoek van Holland bij boei 3, Maas-Zuid, even buiten de Nieuwe Waterweg het stoffelijk overschot aangetroffen van de 40-jarige A. Hoogendoorn uit Rotterdam. Het slachtoffer werd sinds 28 juni j.l. vermist toen hij samen met de 26- jarige A. Wapperon uit Rotterdam voor de kust van de Westhoek was gaan vissen. De boot werd op die dag onderste boven drijvend ontdekt door de reddingsbrigade aan het strand te Renesse. De reddingsaktie, die daarop volgde had geen sukses en werd laat op de avond gestaakt. Woensdagmiddag 8 juli werd het Dinsdag 14 juli organiseert Delta Sport atletiek in samenwerking met de WV, de 4e Singelloop in de bin nenstad van Zierikzee. Om 19.00 uur start de Singelloop voor trimmers. Naar keuze kan men 1, 2, 3 of 4 ron den van 2V* km afleggen. Aan de finish is er voor iedere lo per een herinnering. Inschrijven kan men bij het VW-kantoor. Om 20.00 uur breekt het grote spektakel los. Dan vertrekken ongeveer 50 atleten en atletes voor een loop over 10 kilo meter. Aan de start verschijnen o.a. de da mes Brigit de Nijs van Sparta Den Haag en Trijnie Smeengen van Dyn'70 uit Middelburg. Bij de heren o.a. de Delta Sporters Simon Blom, Kees Verkerk, Martien Moermond en Johan v. d. Hoek. Ver der verschijnen aan de start Huib Da lebout, Jan de Bart en Frans Krijnse In de zondag verreden Ronde van Bosschenhoofd eindigde Toon van der Steen op de 2e plaats achter Pim Bosch uit Gorkum. Toon van der Steen (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) stoffelijk overschot van A Wapperon aangetroffen, acht mijl uit de kust bij Westenschouwen. Het slachtoffer, dat hedenochtend werd gevonden, droeg een zoge naamd overlevingspak. LONDEN. Israël heeft vrijdag een lychtaktie uitgevoerd boven Zuid-Li- banon. uit ziekenhuizen is vernomen dat zeker drie mensen omkwamen en 15 personen gewond raakten toen de vliegtuigen de marktplaats Nabaty- eh, een Palestijns bolwerk, bestook ten. van AV'56 uit Goes en Frank Koo- man en Ron Abuis van Dyn'70 uit Middelburg. Ook de veteraan Ron Jansen van Thor uit Roosendaal zal aan de start verschijnen. Ook de Belg, Ron Cleere van olse Merksem heeft ingeschre ven. het is tot aan de start nog moge lijk dat er andere prominenten mee doen, die voor een ereplaats in aan merking komen. Route De route van de Singelloop zal gaan vanaf het Havenplein via Mol, Dam, Meelstraat, Kerkhof, St. Lie- venstraat, Slabberswerf, Slingerbos, langs Nobelpoort tot aan de Noord- havenpoort en via Oude Haven, Kraanplein en Havenpark weer naar de finish, hetgeen door de wedstrij datleten en atletes 4 x zal worden af gelegd. BRUINISSE. Start en finish van de Grevelingen-oversteek vonden zaterdag middag plaats op de Bru 8. Dit schip werd beschikbaar gesteld door de familie Padmos. Vrienden, kennissen en familieleden van de deelnemers mochten op het schip meevaren. Winnares won deze 5 km-zwemtoeht werd Sandra Bent velzen uit Zoetermeer. Ze zwom de afstand in 1 uur. 3 min. en 11 sekonden (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BRUINISSE, 9-7. Donderdag was de dag van de kwartfinales van het ten nistoernooi in Bru. In de ochtenduren werd zelfs al een halve finale gespeeld in het D.E. tussen Corrie de Waal en Corrie Roda, die door de Brusc Corrie on der tropische temperaturen werd gewonnen met 3-6, 7-6 6-6.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 6