Acteur Rik Luycx geeft kursus toneelspelen Grote belangstelling voor ,Mossel-tennis-toernooi „Westelijk Schouwen" hield prima geslaagd kringconcours WUUtOM K? Peuters speelzaal Renesse gingen ook met vakantie Groot aantal deelnemers In Haamstede Zaterdag in Bruinisse 5 Hans van Hemert: "Omdat er nooit tevergeefs een beroep wordt gedaan op het Rode Kruis". OMDAT HET RODE KRUIS VAN ONS ALLEMAAL AFHANKELIJK IS! GEEF! GIRO 6868 HAMBURG. De politie heeft vrij dag meer dan honderd tegenstanders van kernenergie gearresteerd, die probeerden de kerncentrale Brok- dorf bij Hamburg te blokkeren. RENESSE, 13-7. Ook de peuters van de peuterspeelzaal in Renesse zijn met vakantie gegaan. Het „Schooljaar" werd met een klein feestje afgesloten. Gezamenlijk lied jes zingen ging vooraf aan een trakta tie (ranja met een rietje) en een pop penkastspel. „Jan gaat op vakantie" was de titel van het spel. Het slot bestond uit een maaltijd. De vakantie duurt tot 25 augustus. Acht peuters gaan naar de kleuter school, dat betekent dat de ingelaste woensdaggroep nu komt te verval len. MOGADISHU. Artsen van hulpl- diensten in Somalië hebben ge vraagd om een evenwichtiger voed selhulp voor de honderdduizenden vluchtelingen in Somalië. SAN FRANCISCO, bij de grootste brand sinds de aardbeving van 1906 zijn vrijdag in San Francisco 21 ge bouwen uitgebrach, voordat men het vuur meester was. In de ruïnes zoekt de brandweer naar doden. Veel men sen liepen lichte verwondingen op. Pannekoeken He feestje sloot een druk maar ge zellig speeljaar af. Akties in het afge lopen jaar waren onder meer: de zeer geslaagde pannekoekenaktie, met een netto winst van 500,—, en de aktie om nieuwe donateurs te win nen. Bij de 70 mensen die jaarlijks hun steentje bijdragen aan de kas van de peuterspeelzaal konden 43 nieuwe worden geteld. De wat ruimere financiële armslag zal worden besteed aan nieuw muebi- lair en speelgoed. Dorpshuis De speelzaal hoopt voorts, dat de gemeente snel de plannen voor de opknapbeurt van het dorpshuis zal realiseren, omdat de speelzaal daarin een ruimte krijgt toegwezen. Voor bet speeljaar '8l-'82 kunnen peuters worden opgegeven. Het trelefoon- nummer is 1404 of 1912. Vanaf 25 au gustus is er elke dinsdag en donder dagochtend speelzaal in het Tref punt, van 9.15 tot 11.30 uur. Op de voorgrond de wethouder van sportzaken van de gemeente Westerschouwen J. C. de Feiter(l) bij het afnemen van de parade met naast hem de bondsvertegenwoordiger J. Dane. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) RENESSE, 11-7. Op de fraai gelegen terreinen aan de Hogeboomlaan te Renesse werd zaterdag door de lande lijke rijvereniging „Westelijk Schouwen" haar jaarlijk se kringconcours georganiseerd waaraan door een groot aantal ruiters en amazones werd deelgenomen. Evenals in de voorgaande jaren was het een uitstekend georgani seerd concours dat onder redelijk goede weersomstan digheden kon worden afgewerkt. Coppoolse, Oranje Zon 93 punten; 4. J. Snijders, Schouwse Ruiters 92 punten; 5. B. Maljaars, Oranje Zon, 92 punten. De organiseerende vereniging Westelijk Schouwen kan terug zien op een zeer geslaagde wedstrijd. Het geluid op deze dag werd verzorgd door ing. J. de Visser. HAAMSTEDE, juli. „Op het toneel gedragen mensen zich vaak zo dramatisch, zinnen klinken verheven en houdingen lijken te statisch, te gemaakt. Een klein ge baar zegt vaak zoveel meer dan een overvloed aan woor den. Het zijn juist die kleine trucjes, die ervoor zorgen dat een toneelspel natuurlijk overkomt". Met een vlotte start in de vroege ochtend met het verrijden van de afdelings- en individuele dressuur kon om half tien gestart worden met het springen in de klasse B en L. Werd aanvankelijk enige achter stand geboekt op het vastgestelde schema, bij de afwerking van het middagprogramma was de achter stand geheel weggewerkt en kon stipt om haff drie de parade plaats vinden. Onder leiding van parade- kommandant H. Kooman vormde dit onderdeel van het programma weer één van de hoogtepunten. Parade Na het spelen van het volkslied werd de parade afgenomen door de wethouder van sportzaken van de ge meente Westerschouwen J. C. de Fei- ter, de bondsvertegenwoordiger J. Dane, de voorzitter van de organise rende vereniging H. Bremer en de vice-voorzitter J. Krijger. Na de pa rade vond de prijsuitreiking plaats van de wedstrijden die hiervoor had den plaats gevonden. Ter afsluiting werden nog een aantal springnum- mers afgewerkt. Uitslagen Ring 1. Afdelingsdressuur acht- en viertallen klasse L en M: 1. L.R. Wal cheren 128 punten: 2. P.C. Oranje Zon 124 punten; L.R. en P.C. Schouwse Ruiters 118 punten. Ring 2. Individuele dressuur M paarden: 1. L. vader. Gouw Reijers 121 punten; 2. G. Quist, Walcheren 120 punten; 3. I. Krabbe, Schouwse Ruiters, 118 punten. Ring 3. Individuele dressuur klasse L2 paarden: 1. A. Bimmel 130 punten, Burghtruiters; 2. J. v. d. Bijl, Weste lijk Schouwen 123 punten; 3. L. Boonman, Schouwse Ruiters 118 punten. Ring 4. Irfdividuele dressuur LI paarden: 1. C. Haegens, Walcheren 122; 2. M. Cruq, Walcheren 121; 3. B. Wattel, Oranje Zon 120,4; D. Klompe Westelijk Schouwen 116 punten. Ring 5. Individuele dressuur klasse LI paarden: 1. M. de Fouw, Walche ren 126 punten; 2. J. Quaack, Walche ren 120 punten; 3. I. Schrama, Burghtruiters 116 punten; 6. P. Mosterd. Westelijk Schouwen 113 punten. Ring 7. Individuele dressuur klasse B paarden: 1. W. de Loof, Oranje Zon 125 punten; 2. Y. v. d. Hoek, Weste lijk Schouwen 121 punten; 3. H. Keu- ning. Westelijk Schouwen 120 pun ten; 4. B. Goudzwaard, Westelijk Schouwen 120 punten. Ring 8. Individuele dressuur klasse B pony's: 1. H. Wattel, Oranje Zon 135 punten, 2. P. Marteijn. Gouw Reijers 129 punten; 3. C. Minderhout, Vroonruiters 125 punten. Ring 9. Individuele dressuur klasse B pony's: 1. N. Abrahamse, Oranje Zon 127 punten; 2. S. van Swaay, Gouw Reijers 126 punten; 3. A. Slik- kerveer, Brughtruiters 121 punten. Ring 10. Individuele dressuur klas se LI pony's: 1. E. van Dijke, Schouwse Ruiters 125 punten; 2. J. vt Westeinde, Walcheren, 120 punten; 3. F. Veldhuizen, Scheldestad 116 pun ten. Ring 11. Individuele dressuur klas se LI pony's: 1. C. Speelman, Bru 127 punten; F. de Vrieze, Westelijk Schouwen 121 punten; 3. M. v. d. Wer- ve, Schouwse Ruiters 117 punten; 6. J. Hanse, Westelijk Schouwen 107 punten. Ring 12. Individuele dressuur klas se L2 en M pony's: 1. M. Ben, Oranje Zon 125 punten; 2. C. de Visser, Gou we Reijers 122 punten; 3. J. Quaak, Walcheren 119 punten. Ring 12b: 1. A. Bax, Oranje Zon 126 punten; 2. W. Beun, Oranje Zon 125 punten; 3. A. Josiasse, Gouwe Reijers 123 punten. Na het afmarcheren van de parade ging men verder met springen klasse M en Z. De heer A. in 't Veld uit Wil lemstad had met kleurrijk materiaal een goed parcours gebouwd. Dat ter rein en parcours zich uitstekend leen de voor deze wedstrijd kwam naar voren in de behaalde resultaten; -rrro?!^ Uitslagen B springen pony's: 1. T. de Visser, Gouwe Reijers; 2. D. Krijger, Gouwe Reijers; 3. A. Slikkerveer, Burght ruiters. L springen pony's: 1. mej. De Win ter, Walcheren; 2. H. Wattel, Oranje Zon; 3. M. Geelhoed, Bru. M springen pony's: 1. mej. Boone, Gouwe Reijers; 2. J. Nieboer, Oranje Zon; 3. P. Klaase, Walcheren. Z springen pony's: 1. C. de Visser, Gouwe Reijers. B springen paarden: 1. I. Krabbe, Schouwse Ruiters; 2. m. Qruck, Wal cheren; 3. D. Delfos, Walcheren. L springen paarden: 1. R. Evertse, Burghtruiters; 2. A. Lantsheer, Oran je Zon; 3. L. Boonman, Schouwe Rui ters; 5. A. Kriens, Westelijk Schou wen. M springen paarden: 1. M. Au- gusteijn, Oranje Zon; 2. G. Quist, Walcheren. Z springen paarden: L G. Bosman, Walcheren; 2. J. Qrucq, 'Walcheren. Er werden op deze dag ook men- proeven verreden. Het aangespannen rijden .neemt de laatste twee jaar steeds meer toe. Mennen klasse M en Z: 1. B. Mal jaars, Oranje Zon 100 punten Z; 2. D. Vos, Oranje Zon 92 punten Z; 3. D. Coppoolse, Oranje Zon M 91 punten; 4. A. Hanse, Schouwse Ruiters 91 punten M. Mennen klasse L; 1. T. v. d. Bijl, Oranje Zon 95 punten; 2. P. Hanse, Schouwse Ruiters 94 punten; 3. K. Dure vergissing LIMA, 11-7. De voorspelling van een Amerikaanse aardbe- vingsdeskundige dat er vorige maand in Peru een zware aard beving zou komenheeft dit land naar schatting 15 miljoen dollar (cirka f 40 miljoen) ge kost door derving van in komsten uit het toerisme. Dit heeft de vereniging van Peru aanse reisbureaus donderdag bekendgemaakt. Na de aankondiging van Bri an Brady zouden 8.000 .poten tiële toeristen" van een bezoek aan Peru hebben afgezien. Aldus Rik Luycx, acteur en zanger, uit Burgh-Haamstede die van maan dag 20 juli af misschien wekelijks een kursus toneelspelen gaat geven om belangstellendere 4.e fijne kneep jes van het vak bij te brengen. De kursus duurt een week, van maandag tot en met zaterdag (van tien tot vijf uur 's middags) en zowel kinderen als volwassenen kunnen zich hiervoor inschrijven. Bij genoeg belangstelling wordt de groep naar leeftijd opgesplitst. Rik doelt hiermee vooral op mid delbare scholieren die - misschien met slecht weer - geen raad weten met hun vakantie, maar volwasse nen die een week vrij kunnen maken zijn natuurlijk ook welkom. Realistisch spel „Het ligt niet in m'n bedoeling een kant en klaar toneelstuk in te stude ren. Het zijn vooral - om het even duur te zeggen - elementaire scènes waar we ons mee bezig gaan houden. Dat betekent: toneelspelen geba seerd op de werkelijkheid, rea listisch spel dus, zonder overdreven bewegingen of theatrale kreten". Rik draait al enige tijd mee in het toneelwereldje. Sinds drie jaar is hij verbonden aan het theater van Wim Zomer. Ook het komende theater-sei zoen zal hij met deze toneelgroep met school- en vrije produkties door het land trekken. Dit zijn overigens voornamelijk musicals, een toneelvorm waar Rik's voorkeur naar uit gaat. Hans van Hemert Tijdens één van de voorstellingen met theater Wim Zomer zat min of meer toevallig poproducer Hans van Hemert in de zaal die Rik na afloop vroeg wat nummers in te studeren om eventueel te gaan samenwerken met andere bekendheden in het pop wereldje. Er bestonden zelfs plannen voor samenwerking met de groep Luv die, na het vertrek van zangeres Patty, een opvolger/ster nodig had. Dat ging achteraf echter toch niet door maar wel zal Rik in de herfst met een nieuwe formatie „Vulkano" diverse optredens geven in Neder land De afgelopen zomer trok Rik met een zogenaamd improvisatiespel langs verschillende campings, een to neelspel waar ook het publiek aan deel kon nemen. Tijdens deze optredens merkte hij dat vooral het jeugdige publiek zeer enthousiast reageerde en dat er zo doende tijdens de lange zomervakan ties zeker behoefte bestaat aan een kursus toneelspelen. „Als het weer niet meewerkt, en het strand geen vermaak biedt, dan lijkt me een week zeer intensief bezig zijn met toneel - vooral voor de jeugd - een goed alternatief", aldus Rik. Be langstellenden kunnen Rik bellen in Haamstede, 01115-2086. Zaterdagmiddag vond het eerste open D-toernooi van Schouwen-Duiveland zin bekroning in de vijf finale par tijen. Door het prachtige weer en de nog steeds groeiende belangstelling voor de tennissport, mocht het toernooi zich in een grote publieke belangstelling verheugen. Door de inzet van een aantal leden van de ,,Bru-Tén" die samen met Frank Mous (de wedstrijdleider), de organisatie in handen hadden, is dit toernooi (toepasselijk voor Bru het „Mosseltoernooi" genaamd) een grandioos sukses geworden. Geen tennistoernooi heeft echter een kans van slagen zonder de medewerking en het sportieve gedrag van de deelnemers en hieraan heeft het zeker niet ontbroken. Augusta Lantsheer van de Oranje Zon in aktie bij een fraaie sprong over een dubbele hindernis. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) In de dames-enkel finale moest Corrie de Waal uit Bruinisse, het op nemen tegen de als eerste geplaatste Joke Ganseman uit Kapelle. Deze partij kenmerkte zich door taktisch spel van beide kanten, waarbij backhand-ralleys de overhand had den. De zeer gekoncentreerd spelen de Corroe trok uiteindelijk de winst naar zich toe met 6-3, 3-6, 6-3 en won zo het eremetaal in dit sterk bezette toernooi. Heren-enkel In het herenenkelspel was Willem Vonk via een overwinning in de hal ve finale op Wim Bouma tot de finale doorgedrongen. De andere finalist, Maurius van Oeveren uit Kortgene had het hele toernooi door al knap tennis laten zien. Hij was ten koste van Andre Goedegebure uit Nieu- werkerk in de finale gekomen. De toeschouwers zagen een partij tennis van hoog nivo tussen twee gelij kwaardige tegenstanders, dat ook wel in de stand tot uitdrukking kwam. Nadat eerst Vonk en daarna Van Oevcreft een set had gewonnen, ver volgde de spannende wedstrijd zich In de derde set. In deze beslissende set liep v. Oeveren vlot uit tot 5-2 en kwam twee keer op machtpoint. Willem vocht zich echter knap terug en bracht de stand op 6-6. In de derde set van de finalepartij werd geen tie- breack toegepast. Marius van Oeve ren won de eerste twee games en werd daarmee toemooiwinnaar bij het heren enkel. Setstanden 4-6, 6-3, 8-6. Gemengd dubbel Hierna kwam de finale gemengd- dubbel waarin Bru ook weer werd vertegenwoordigd nl door Rinus Geehse en (weer) Corrie de Waal. Zij hadden vrijdag in de halve finale ge wonnen van K. v. d. Linden en C. Braber uit Ooltgensplaat. In de fina le speelden ze tegen Marco en Erna Nolet uit Nieuwerkerk die vrijdag van het sterke koppel Nel en Arie Ne lemans uit Oude Tonge hadden ge wonnen. Corrie en Rinus ondervonden min der tegenstand dan werd verwacht en wonnen deze finale met 6-2, 6-3. Ze haalden daarmee een tweede Bruse overwinning binnen. In het dames dubbel waren de da mes Diny Steenstra en Corrie Rod a uit Westerschouwen via een aantal zwaar bevochten overwinningen doorgedrongen tot de finale. Nu moesten ze het echter opnemen tegen de als eerste geplaatste dames Joke Ganseman en Els Gorsse uit Kapelle. De dames uit Westerschouwen weerden zich uitstekend maar moesten zich tegen de meer gerouti neerde dames uit Kapelle gewonnen geven: 3-6, 3-6. Jonge spelers De talentvolle jonge spelers Jurgen Ensing en Marco Speelman uit Zie- rikzee, die als tweede waren ge plaatst, maakten dit waar door via een overwinning op Otto de Goey en Piet v. Amerongen uit Oude Tonge de finale te berieken in het herendub- bel. In deze finale ontmoeten ze het als eerste geplaatste duo Willem Vonk en Rinus Geense uit Bru, die vrijdag de gebroeders Both uit Melis sant uit het toernooi wipten. Het door kompetitie en toernooien goed op elkaar ingespeelde duo Vonk-Geense won overtuigend met 6- 3, 6-2. Mosselmaaltijd Burgemeester T. C. Hekman over handigde aan de winnaars een prach tig zilveren plaquette met inscriptie, terwijl dc tweede prijs bestond uit een verzilverde tennisspeler in de service-houding op een standaard, eveneens met inscriptie. Het bestuur van de Bru-Tcn bood elke finalist een mosselmaaltijd aan ln Hotel Storm. De burgemeester, die verschillende malen tijdens het toernooi afgelopen week zijn sportieve belangstelling had getoond, toonde sich zeer trots dat drie van de vijf finales door Bru- enaren waren gewonnen, terwijl er deelnemers waren vanaf de lijn Hoek van Holland. Dordrecht tot ln Zuid en Noord Beveland toe. Lachend merkte hij op dat sport- prijzen uitdelen eigenlijk het werk was van de wethouder van sportza ken. Willem Vonk, maar deze was 2èlf deelnemer én prijswinnaar Frank Mout;; „volgend jaar doen we het niet dunnetjes, maar dik over". Het mosseltoernooi werd besloten met heerlijk mosselen eten en gezellig barbequeën.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 5