Tentoonstelling van poppen borduurwerken en aquarellen 1 Rommelmarkt in Zonnemaire Leerrijke fietstocht leidde naar gemaal en molen Schiesser0 „va: Geesbergen moae In kerk te Renesse STREEKNIEUWS School-,,slot" te Seroos Feestje te Oosterland Zesdeklassers O.Lschool namen afscheid met musical Soms ben ik haar witte reus. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 13 juli mi Nr. 22943 3 H ÉtÉsjjl V- r nrMfflMiiTi \-\ ~P* wB li RENESSE. Een borduurwerk van de tentoonstelling in de Rennesser kerk van de heer J. L. Kristelijn, met als titel: ,,De stad Tholen in 1577". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) RENESSE, 13-7. Gedurende de zomermaanden, vanaf 7 juli tot en met 27 augustus, is in de Nederlands Her vormde kerk van Renesse een tentoonstelling ingericht van borduurwerken, aquerellen en poppen, gemaakt door de heer J. L. Kristelijn uit Haamstede en mevrouw J. v. d. Hoeven-Baris. De heer Kristelijn, voormalig on derwijzer aan de lagere school te Re- nesse, is na zijn pensionering in 1974 begonnen met borduren. Vanwege een oogaandoening van zijn vrouw, die daardoor een begonnen werk niet kon afmaken, kwam Kristelijn op het idee zelf te gaan borduren. Amsterdams Barok Ensemble Het Amsterdams Barok Ensemble koncerteert in de Grote Kerk te Vee- re op^zaterdag 18 juli (20.00 uur). SCHOUWEN-DUIVELAND Halte Buurtbus tijdelijk verplaatst In verband met de Zierikzeese Toe- ristendagen zal de halte van de Buurtbus bij de Beurs op de dinsda gen 14, 21 en 28 juli en 4,11 en 18 au gustus verplaatst worden naar het Kraanplein. Buiten de Toeristenda- gen stopt de Buurtbus normaal bij de halte bij de Beurs. ZIERIKZEE Schoolkrant Binnen de Veste Nutskleuterschool Het dalende leerlingenaantal is er de oorzaak van dat de Nutskleuter school in augustus verder gaat met één leidster. De openbare lagere school Binnen de Veste start in au gustus met 128 leerlingen en dat is nog net genoeg om weer twee jaar verzekerd te zijn van vijf leerkrach ten. De grens ligt namelijk bij 120 leerlingen, zo meldt het hoofd van de school, de heer G. W. A. Kooman, in de onlangs verschenen schoolkrant. Verder is de schoolkrant gevuld met aardige gedichtjes en tekenin gen, gemaakt door de leerlingen. Aanrijding Doordat zaterdagmorgen te 09.00 uur de van geboorte Engelsman S. B. uit Brielle bij de stoplichten Laan van St. Hilaire door rood reed, kwam hij in botsing met F. K. uit Kerkwer- ve die net de Provinciale weg opreed. Hieruit ontstond een nieuwe hob by, die resulteerde in een niet onaan zienlijke hoeveelheid werkstukken. Kristelijn werkt uitsluitend met kruissteken en als materiaal ge bruikt hij bijna altijd wol. De motie ven ontleent hij aan landschappen, kerken, kastelen en andere gebou wen. Veel ideeën heeft hij opgedaan tijdens reizen naar Spanje. Daar naast heeft Kristelijn ook werken ge- maakt naar oude gravures. Kleine aquarellen De aquerellen en poppen in de kerk zijn werkstukken van mevrouw j. v. d. Hoeven-Baris, die ook vorig jaar al in het koor van de Renesser kerk exposeerde. Mevrouw Van de Hoe ven geniet als schilderes landelijke bekendheid, en exposeerd een groot aantal overwegend kleine aquarel len. Als inspiratiebron dient de om ringende natuur. Haar liefde voor het poppenmaken is geboren in de oorlog: ze maakte toen poppen voor haar kinderen, om dat die in die tijd niet te koop waren. K. werd met gekneusde ribben naar het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis vervoerd. De beide totaal vernielde auto's werden door Takelbedrijf J. de Jonge geborgen. Brommers op elkaar Twee bromfietsers, G. v. H. uit Vlaardingen en L. v. d. H. uit Zierik- zee reden zaterdagnacht te 00.10 uur op de hoek Verrenieuwctraat-Melk- markt op elkaar. Geen persoonlijk letsel, maar wel schade aan de brom mers. V. H. verleende geen voorrang aan v. d. H- Geslaagd Aan de Slagersvakschool te Utrecht, slaagde voor het ondeme- mersdiploma slagersbedrijf, onze stadgenoot, de heer J. C. Braber. WESTERSCHO U WEN Optreden bands Op donderdag 16 juli speelt ,,op straat" voor café „Bruintje Beer": „The Northstreet Blues Band". Op zaterdag 18 juli wordt in het strandpaviljoen „Het Schouwse SEROOSKERKE, 9-7. Ook aan de O.L.-school te Serooskerke „De Schelp- hoek" werd het schooljaar afgesloten. Dit gebeurde op orginele wijze, met een fietstocht naar het gemaal „De Prommelsluis". Ouderkommissie. Om half zeven gin gen de ouders naar school. De kinde ren voerden enkele dansjes uit en de klassen 1 t/m 3 voerden het to neelstukje „Carius en Baktus" op, dat zij recentelijk te Renesse zelf hadden gezien. Daar vertelde de heer Van der Wek ken de jeugd een en ander over de funktie van het gemaal en de wer king toonde. De machinist van het gemaal Is een groot bijenliefhebber en ook deze hobby kwam aan bod. Daarna fietsten de leerlingen - o.l.v. het onderwijzend personeel - naar de molen „De Zwaan" te Moriaans- hoofd, die werd getoond door de heer Verhagen. Hierna werd de terugreis aanvaard. Maaltijd Eenmaal weer te Serooskerke, stond een fijne maaltijd te wachten, klaar gemaakt door de dames van de Afscheid werd genomen van de 6e klassers. Mede namens de Ouder kommissie werd hun een boek aange- noden, waarin elke leerling iets had geschreven. Het boekje is verder voorzien van een foto van schoolge bouw en van de leerlingengroep. Al met al een feestelijke afsluiting van het schooljaar Alles bij elkaar is het een bijzonder interessante tentoonstelling, die gra tis toegankelijk is. De tentoonstel ling is geopend in bovenstaande peri ode, op de dinsdag- en donderdag middagen van 14.00 tot 16.00 uur. strand" te Westenschouwen een op treden aangekondigd van: „The low water Blues Band". Voor tijden: zie agenda. HAAMSTEDE Tent leeg geroofd Twee vrienden, J. G. en G. P. M. V. uit Brunsum, verblijvend op een camping in Haamstede, ontdekten zondagochtend dat hun tent volko men was leeg. geroofd. Alle spullen die gewoonlijk in een tent zifjn wa ren verdwenen. Schade: ongeveer 1250,-. De tent stond nog maar net (zater dag), zodat van een zeer slechte start van de vakantie gesproken kan wor den. De politie heeft de zaak in on derzoek. Boom in brand Zaterdagmiddag, omstreeks 15.35 uur werd de brandweer gewaar schuwd voor een brandende boom bij de Pasenhil, vlakbij een groot den nenbos. Bij aankomst van de brandweer uit Haamstede (Renesse behoefde geen dienst te doen), bleek dat het gin om een bijna 100 jaar oude abeel met een doorsnede van 75 cm. De boom leed aan ouderdomsgebrken en was van binnen hol. Onbekend gebleven kin deren hebben van onderen uit een vuurtje aangestoken en door de enor me trekkracht, gelijk een fabrieks schoorsteen loeiden de lvamen boven uit de boom, en vormde een groot ge vaar voor de omgeving met het aan grenzende Zeepe-gebied. De brandweer greep radikaal in, en zaagde de boom om waarna het vuur bedwongen kon worden. Omstreeks 18.00 uur kon de brandweer huis waarts keren. Jammer van deze boom, want vele malen is dit oude pronkstuk gefotografeerd en komt zelfs op schilderijen voor. De brand werd ontdekt door een patrouille van de Bereden politie. Ring Promotion Dit jaar heeft het bestuur van Ring Promotion .een wijziging in het pro gramma aangebracht, in vergelij king met voorgaande jaren, in die weken nl. waarop op donderdag geen ring Promotion plaats heeft, wordt op vrijdagavond een koncert gegeven in de Ring van Haamstede. Op vrijdag 17 juli verzorgt de Boe- renkapel „De Gruttepikkers" uit Zonnemaire dit optreden en gezien de grote bekendheid van deze kapel, mag op een grote belangstelling gere kend worden. BURGHSLXJIS Jacht gestrand en vlot De bemanning van de reddingboot „President Jan Leis" werd zaterdag middag te 17.20 uur gealarmeerd voor een gestrand jacht dat was vast gelopen tussen de Oude Roompot en het Noordland. Het bleek de „Sea- wind" te zijn, een tweemaster met 4 personen aan boord, dat op weg was van Nieuwpoort (België) naar Zierik- zee. Eigenaar was de heer Marsart uit Brussel. De Leis trok het jacht vlot en begeleidde het een paar mijl in de goede richting, waamaa de „Sea- wind" op eigen kracht naar Zierikzee voer. RENESSE Doorgereden na aanrijding Zaterdag verliet P. C. B. uit Haamstede met zijn auto de camping Schouwen en kwam op de verkeerde zijde van de Hoogenboomlaan te recht. Hij stuurde terug, doch raakte toch nog de auto R. V. uit Hilversum B. reed door maar werd later in Haamstede aangehouden, waarbij bleek dat hij onder invloed verkeer de. De beide auto's liepen flankscha- de op. Vechtpartij Vrijdagmorgen te 06.00 uur ver scheen op de politiepost een 4-tal jon gelui van 18-20 jaar die net van de dokter vandaan kwam en diverse hechtingen hadden ondergaan en blauwe plekken vertoonden. Zij ver telden dat ze op het strand door een groep jongelui in elkaar waren gesla gen. Eén duidelijk signalement leid de tot aanhouding van de Surinamer E. (20) uit Zierikzee. De andere da ders zijn nog niet bekend. De slach toffers kwamen uit Rijswijk en Delft. ELLEMEET Auto gestolen Zondagochtend tussen 8.00 en 10.30 uur is de auto van E. E. B. uit Dord- mund (W.Dind.) gestolen en later op de dag op de Kuyerdamseweg weer teruggevonden. De auto was toen deerlijk beschadigd. Kledingstuk ken en een wandelwagentje waren uit de auto verdwenen. Eenzljdag ongeluk Te Ellemeet reed vrijdagavond te 18.50 uur de Scharendijkenaar T. v. d. K. zonder rijbewijs met de auto van een vriend (M. K. uit Zoeter- meer) tegen een transformatorhuisje van de PZEM, waardoor een deel van Middenschouwen enige tijd zonder stroom kwam te zitten. De schade aan huisje en auto was aanzienlijk. ZONNEMAIRE „Nooit Gedacht" drie dagen naar Rüdesheim De reisvereniging „Nooit Gedacht" uit Zonnemaire maakte, een driedaagse reis naar het West- duitse Rüdesheim. Veertig personen vertrokken donderdags in alle vroeg te met een bus van de firma Van Oe- veren. Het was jammer dat 12 mensen niet mee konden, resp. wegens examens en een opname in het ziekenhuis. Via Willemstad en Breda ging de reis naar Weert voor de koffiestop (met Limburgse vlaai) en na het pas seren van de grens werd in hotel „Do- rint" in het stadje Neunahr de lunch gebruikt. In Rüdesheim werd een zeer gezel lige avond doorgebracht. Vooral de jeugd was in groten getale aanwezig en amuseerde zich kostelijk. Vrijdag 's ochtends werd een be zoek gebracht aan de cognacfabriek van „Asbach Uralt" en, 's middags werd een rondvaart op de Rijn ge maakt, met een prachtig uitzicht op de burchten en oude ruïnés in de ber gen. 's Avonds wedereom een gezel lig uitgaan in Rüdesheim. Zaterdag werd op de terugreis de lunch gebruikt in Monschau. Een lan ge rit oVer de Boudewijnweg voerde naar Hoogerheide, waar uitstekend werd gedineerd. Namens bestuur van „Nooit Ge dacht" werd na deze zeer geslaagde reis een woord van dank gebracht aan de chauffeur voor de goede zor gen en werden de zieke leden van de reisvereniging beterschap gewenst. BRUINISSE „Waterschapsbank" Op de buitendijk, 50 meter ten oosten van de werf Van Duivendijke, is door het Waterschap een zitbank geplaatst, die in de plaats is gekomen voor de bahk die moest verdwijnen voor de dijkophoging tot Deltahoog te. Vanaf deze bank heeft men een een fantastisch uitzicht over de Krammer en de Philipsdam in aan bouw. OOSTERJLAND, 9-7. In het dorpshuls „Oosterhof" vond bet afscheidsfeest plaats van een 15-tal leerlingen van de zesde klas van de Openbare Lagere school, met de opvoering van de musical „Bekijk het maar", een stuk uit het leven gegrepen vol dierenliefde en kinderleed, spanning en amusement. De zaal was goed gevuld en geno digd waren de ouders en de familiele den der kinderen, een aantal bejaar den van de bejaardensociëteit met de presidente mevrouw E. J. Poelman van Leeuwen en de de Hervormde predikant ds. J. Plante met echtgeno te. Verder het personeel van het zwembad „Dolfijn" uit Nieuwerkerk met de chauffeur van de „zwembus", de heer L. Hakbijl. Advertentie Schiessers Sport slips en singlets zijn perfekt afgewerkt. Tot in de kleinste details. Ondermode in alle kleuren die met knelt en met lubbert. Hoe vaak u het ook wast: de pasvorm blijft. Ondermode van met zorg geselecteerde katoen. Reusachtig fijn draagbaar. Perfektie is onze kwaliteit Appelmarkt 11 v Zierikzee Opening De opening van deze bijeenkomst had plaats door de voorzitter van de ouderkommissie de heer J. Machielse die allen een hartelijk welkom toe riep. Hierna begon de opvoering van de musical, die qua rolvastheid en aangepaste kleding, goed uit de verf kwam, en ruimschoots aan de ver wachting voldeed. Ais sfeunkoor fungeerden de meis jes-leerlingen van de vijfde klas. Na afloop dankte de voorzitter de tone listen, de vokalisten en de leerkrach ten voor deze mooie en geslaagde op voering. Na de opvoering gingen de meeste genodigden huiswaarts, alleen de ou ders van de zesde klassers (de school verlaters) trokken naar de foyer waar zij door de ouderkommissie een konsumptie aangeboden kregen. Hierna volgde de uitreiking van de rapporten en getuigschriften door de klasse-onderwijzer, de heer L. J. de Keijzer, nadat deze alle kinderen had bedankt voor het fijne schooljaar dat hij zeer geslaagd noemde. Hij wenste de leerlingen verder veel sukses toe. Herinnering Als tastbare herinnering ontvingen de kinderen een foto-album met foto's van de school, van hun leer krachten, een klassefoto, etc. wat bij zonder werd geapprecieerd. Tenslot te volgde nog een geannimeerd sa menzijn tot besluit van het school jaar. De 15 leerlingen die de school ver lieten zijn: Marleen Boogert J.P.d., Nettie Boogert M.P.d., Janita Bra ber, Mirjan Geelhoed, Ellen Goud zwaard, Helmich ten Klooster, In- grid Ouwens, Adrie Pepping, Rinus Roks, Elma Stam, Ronald van de Sande, Mathilde Stouten, Edwin Vroegop, Eveline Wijnstekers en Huub van de Zande. Deze werkten al len mede aan de opvoering van de musical „Bekijk het maar" Jeugdspelen Op dinsdagmiddag 14 juli om half 3 worden er jeugdspelen georganiseerd op het Grevelingenstrand. Er zijn twee leeftijdsgroepen: van 4 tot 6 en van 7 tot 11 jaar. De deelname is gra tis en er zijn leuke prijzen te winnen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTEDAM. Door een brand in zijn woning in 'de hennewierstraat in Rotterdam is zondagochtend de 31- jarige M. L. Lam om het leven geko men. De bovenwoning en onderlig gende verdieping brandden geheel uit. ROTTERDAM. De Rotterdamse politie heeft zaterdagochtend in de maashaven het lichaam gevonden van het 8-jarige Turkse jongetje, Rü- zwen Akkoc. Het kind werd sinds af gelopen dinsdag vermist. WILDERVANK. Bij de tricottage- fabriek A. Schmidt en Zn. B.V. in Wildervank zullen zestig tot vijfen zestig arbeidsplaatsen verdwijnen. CADZAND. De 21-jarige H. Ver- heij, inwoonster van Goes, is zondag door een verkeersongeval op de pro vinciale weg Breskens-Sluis om het leven gekomen. Het ongeval gebeur de doordat de auto waarin de vrouw zat geen voorrang verleende aan een andere auto. ZONNEMAIRE, 13-7 De leden van harmonfevereniging „Nut en Uit spanning" te Zonnemaire hadden heel wat „rommel" bijeen gebracht zaterdag tijdens de rommelmarkt In de I. M. van de Bijlstraat. Alleen maar rommel zal het trou wens niet geweest zijn want deze markt bracht ruim f 8200,— op en daarnaast ontving de harmonie f 550,- aan giften. Een mooi bedrag dat gebruikt zal worden om het 110-jarig bestaan in 1983 te vieren. 's Ochtends vroeg, rond half vijf, begonnen de leden de kraampjes op te zetten. Ook de echte rommel markt bezoekers verschenen al vroeg en de meest waardevolle artikelen. curiositeiten en antieke spulletjes waren al snel verkocht Het weer werkte gelukkig ook goed mee en al met al kan het een zeer geslaagde markt worden ge noemd die door veel dorpsbewoners en toeristen werd bezocht. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 3