Pleziertocht mosselkotter bleek ongeloofwaardig „Juf" Van der Werve na zes jaar weg bij de „Blokkendoos" Poppen in overvloed op eindfeest 't Kwetternest Zitting kantongerecht ELEKTRO LIEVENSE In Bruinisse In combischool Haamstede Zesde klassers feestelijk „onder de wieken" vandaan Top Begin- Sadat Frankrijks positie Zesde klassers O.L.-school Oosterland hadden jeugdkamp Europees imago Lord Carrington Afscheid in Brouwershaven Forel reageert te laat Aalscholvers plagen binnenvissers 4 ZIERIKZEE, 9-7. Het is een mosselvisser nog steeds niet toegestaan met zijn kotter de Noordzee te bevaren als hij geen bewijs van deugdelijkheid heeft een certifi caat dat de visser .- volgens de schepenwet uit 1909 - abso luut in zijn bezit moet hebben. Mosselvisser H. H. uit Bruinisse, die donderdagmiddag voor zo'n nalatig heid voor de kantonrechter te Zierikzee verscheen, meende echter dat het de hoogste tijd is dat deze wet moet worden gewijzigd. Hij klopte hiervoor bij kantonrechter mr. W. F. van Solinge aan. „Surfplanken, luchtbedden, open bootjes, alles drijft tegenwoordig de open zee op, dat is toegestaan, maar een mosselkotter die is uitgevoerd met de meest moderne apparatuur wordt aangehouden. Dat is niet reëel. Nog nooit is er een mosselkot ter in gevaar gekomen en dat geldt toch zeker niet voor overige kleine bootjes", aldus H., die trouwens voorgaf destijds alleen maar een ple ziertochtje te maken met zijn schip op de Noordzee. Den Haag De kantonrechter had - zoals altijd - veel begrip voor zijn pleidooi, maar zei dat verbalant deze kwestie in Den Haag moest aankarten, omdat hij zelf niet de aangewezen persoon is om een wet te wijzigen. Verder twijfelde mr. Van Solinge aan de woorden van H. wat betreft „het pleziertochtje", omdat deze zaak zich in november 1980 afspeelde en het weer waarschijnlijk guur was, in ieder geval geen dag om er met het schip voor een gezellig tochtje op uit te trekken. „Ik twijfel niet aan de zeewaardig heid van uw schip, maar u moet vol gens de wet dat certificaat in uw be zit hebben. U krijgt - conform de eis van de officier - een boeté opgelegd van 150,—", aldus de kantonrech ter. Vrijspraak De heer S. C. C. uit Scharendijke zou verleden zomer zeven kampeer middelen op zijn terrein hebben staan terwijl hij een vergunning heeft voor het plaatsen van maar vijf caravans. Na grondig onderzoek bleek echter dat er door de gemeente Midden- schouwen fouten zijn gemaakt in de betreffende vergunning. Deze gemeente heeft inmiddels la ten weten deze vergissing te herstel len, maar voor de kantonrechter was dit een reden C. vrij te spreken. „Er rammelt iets in die vergunning. Als de ten laste legging niet klopt, dan kan ik u alleen nog maar vrijspre ken." Fout op fout Hoger was de boete die de officier eiste voor J. J. uit Vlissingen die op de Zeelandbrug die één na de andere overtreding had begaan. Allereerst had deze automobilist, tijdens een uitwijk-inhaal manoeuvre, een witte doorgetrokken streep overschreden. Verder had hij op de Zeelandbrug te hard gereden en was hij - nog steeds gevolgd door de politie - bij Goes door een rood stoplicht gereden. De geëiste boete voor de uitwijk ma noeuvre werd J. door de kantonrech ter kwijt gescholden, maar de overi ge overtredingen kwamen de Vlissin- ger op 260,— boek te staan. Rijden zonder rijbewijs wordt zwaar gestraft. Zeker als de bestuur der ook nog eens een ongeluk veroor zaakt. Automobilist J. C. B. uit Zierikzee - had het vorige jaar november in de Bocht van het Groeneweegje de kon- trole over het stuur verloren en was tegen een boom terecht gekomen. J. was destijds nog niet in het bezit van een rijbewijs, maar had de zaak laten voorkomen omdat hij de boete te hoog vond 300, Deze brutaliteit schoot bij de offi cier duidelijk in het verkeerde keel gat en hij eiste 50,— meer. „Ik was werkeloos, m'n uitkering werd stop gezet en verder stond ik bij vrienden in de schuld", zo klonk het pleidooi van B. De kantonrechter bleek echter ook niet onder de indruk van zijn verweer en vonniste 325,—. „Rij geen meter onverzekerd", luidde de tip van mr. Van Solinge, gericht tot verbalant L. J. K. uit Zie rikzee die in een niet verzekerde wa gen „brokken had gemaakt". Op rijksweg 7 wilde K. linksaf slaan om te tanken bij het Shellstation de Val. Zijn richtingaanwijzer werkte ech ter niet en de achter hem rijdende wagen haalde hem in, waardoor een aanrijding ontstond. „Ik had de wagen net gekocht en maakte alleen maar een proefritje", klonk het verweer van K. De kanton rechter vonniste conform de eis van de officier, 150,— voor het veroor zaken van de aanrijding en 300,— voor het onverzekerd rijden met drie maanden ontzegging van de rijbe voegdheid met een proeftijd van twee jaar. Flinke klap „Ik sta hier niet om het ten laste gelegde te ontkennen. De reden waarom ik ben gekomen is een ande re. Door het bewuste ongeval heb ik op psychisch, fysiek en financieel ge bied een flinke klap gehad. De na weeën heb ik letterlijk en figuurlijk lange tijd gevoeld. Het komt daarom bijzonder wrang over dat de justitie meent ook nog een tik te moeten uit delen", aldus J. J. v. d. H. uit Nieu- werkerk, die op rijksweg 18 bij Nieu- werkerk geen voorrang had verleend aan een van rechtskomende wagen. De heer v. d. H. verzocht de officier om een alternatieve straf. „Uw verweer houdt in mijn ogen niets in. U maakte een fout, dat ligt heel eenvoudig", aldus de officier die 175,— eiste. Ook de kantonrechter kon geen begrip tonen voor de argu menten van v. d. H. (en van zijn va der) en vonniste 150,—. Advertentie Aanleg Elektr.- en waterinstallaties Verkoop en reparaties Elektrische apparaten Radlo-apparatuur Televisie - Video - enz. 01114 -1368 01119 -1634 Maandagmorgen om negen uur ver trok men van het dorp en via Rotter dam ging het op Utrecht aan waar de bagage op C.S. Hoog Catharijne werd opgeborgen. De Domtoren werd beklommen en het Kruide niersmuseum „Erven Betje Boer- haave" bezocht. De volgende dag werden lunchpakketten klaarge maakt en van Zeist reed men op de fiets, in de regen, naar Doorn waar het bekende „Huize Doorn" met een bezoek werd vereerd, de laatste woonplaats van ex-keizer Wilhelm II van Duitsland. Er werd skelter gere den in het rekreatiepark „Het Rosa rium". Daarna per fiets door de bos sen huiswaarts en na het eten nog wat spelletjes. Luchtmachtmuseum Woensdag ging het dwars door de bossen naar Austerlitz en vermaakte men zich in de speeltuin; de Pyrami- de werd bekeken en het luchtmacht museum in Soesterberg waar voor ie dereen wel wat moois te zien was. Na nog wat avondspelletjes maak te men éen lange nachtwandeling. Om 12 uur was men weer bij de her berg terug. Donderdag was de laatste dag weer al aangebroken en ging men naar Utrecht C.S. De bagage werd wegge bracht en koffie met aardbeiengebak en slagroom genuttigd. Spoorwegmuseum In het Spoorwegmuseum waren tal van mooie oude treinen en trams te bewonderen, en in de middagpauze werd een grote pannekoek gegeten met limonade in de muntkelder langs de Oude Gracht. In de middag nog een rondleiding in het museum ,,Van Zoals op vele scholen werd ook gisteren bij 't Kwetternest het eind feest gevierd. Ditmaal kreeg de dag een bijzonder tintje door een optre den van het poppentheater van mevr. Vrolijk. Deze ex-kleuterleidsters brachten nu eens niet de gebruikelij ke Jan Klaassen, maar het sprookje van het lelijk eendje dat volgroeide tot een mooie zwaan. Zij brachten dit op een zeer origine le manier, waardoor ze de kinderen gedurende anderhalf uur wisten te boeien. Om de kinderen met dit zon nige weer niet de hele dag binnen te houden, werden er buiten nog enkele gezellige spelletjes gespeeld. Voor dat de ouders - die om zes uur uitge nodigd waren - kwamen werd er een gezamenlijke maaltijd gehouden. Toneel De belangstelling van familie voor het twee uur durende programma was er groot. In een volle speelzaal werden de gasten vermaakt door o.a. een levende poppenkast over het zoekgeraakte hondje waf-waf. Ook het circus met z'n akrobaten, clowns en gewichtheffers werd door de kin deren erg leuk gebracht. Het gehele programma werd afgewisseld door dansjes, liedjes en goocheltrucs. Afscheid Juffrouw Lia bedankte in haar af scheidswoorden alle ouders en te vens maakte ze van deze gelegenheid gebruik om juffrouw Liesbeth te be danken, die - nu ze verhuisd is - het volgend jaar niet meer terug zal ke ren. Verder wenste ze alle oudste kleuters veel sukses op de lagere school de Meerpaal. Eén van de leer lingen besloot het programma met een afscheidsliedje opgedragen aan de .Jufs". Met deze leuke avond\ werd een zeer geslaagd schooljaar af gesloten. AMSTERDAM. De grote spaarinstellingen in ons land hebben in juni slechter spaarresultaten be haald dan vorig jaar. Zo zag de Postgiro-RPS de spaaraanwas ver- mideren van 141 mln'in juni vorig jaar tot 109 min thans. VLAARD1NGEN. De groep van 140 zigeuners die zich donderdagochtend nog bij het Vredespaleis in Den Haag bevond is daar even na het midda guur vertrokken en tegen half drie in Vlaardingen neergestreken. SON. Koningin Beatrix heeft don derdag een werkbezoek gebracht aan Oost-Brabant, 's Morgens bezocht zij de Coöperatieve Vee- en Vleescentra le Encebe in Boxtel. Later op de dag was de koningin te gast bij de BV Chemische Bedrijven in Son waar kadavers worden verwerkt. HAAMSTEDE. 10-7. In de gemeenschapsruimte van de combischool „Onder de Wieken" hebben woensdagavond 16 leerlingen, die het Chr. Nationaal Ba sisonderwijs op deze school hebben voltooid, afscheid genomen van hun school, leerkrachten en bestuur der school. Het hoofd der school, de heer S. Karsten sprak een welkomstwoord tot de vele aanwezigen en noemde de ver houding met de kinderen zeer prettig. Er is hard gewerkt en deze klas zal het verder zeker wel klaren op de volgende scholen. CAIRO, 9-7. Egypte rekent klaar blijkelijk op een nieuwe ambtsperio de van de Israëlische premier Begin en verwacht hem nog deze maand in Cairo. Volgens het Egyptische pers bureau Mena zal president Sadat voor eind juli een onderhoud hebben met Begin. Begin die zoals het er nu uitziet de opdracht zal krijgen een nieuwe rege ring te vormen, zal naar Egypte ko men na zijn beëdiging, aldus Mena. Doel van de besprekingen is het vre desproces tussen de twee landen te bevorderen. Spreker gaf een uiteenzetting over de door de leerlingen op te voeren musical „Bekijk het maar" die gaat over kinderen uit een flatgebouw met alle gebreken en tekortkomin gen die de kinderen daar moeten on dergaan. Vooral het dierenleed komt daar naar voren en kinderen van een flat proberen via een braderie geld bijeen te zamelen om de asieldieren te helpen waaronder ook een afgeno men konijn uit het flatgebouw, want dat mocht daar niet ondergebracht worden. De braderie mislukt, doch dan we ten de kinderen toch op een slinkse wijze de dieren te helpen. Vlot, leuk en vol overtgave brachten de leerlin gen hun musical ten tonele en een gul applaus was hun beloning. Vier fijne dagen OOSTERLAND, 9-7. Vorige week hielden de leerlingen van de zesde klas van de Openbare lagere school alhier hun jeugdkamp in de jeugdherberg „Rhijnauwen" te Bunnik. De heen- en terugreis ging met openbaar vervoer, en de leiding russte ditmaal bij de heer L. de Keijzer, onderwijzer, en me vrouw L. Ouwens-Moret. PARIJS, 9-7. De belangrijkste bondgenoten van de nieuwe Franse regering zijn de Verenigde Staten en de andere landen van de westerse ge meenschap. De Sowjet-Unie moet zich terugtrekken uit Afghanistan en Polen moet in de gelegenheid worden gesteld zijn eigen problemen op te lossen, zonder inmenging van buite naf. Dit waren de eerste onderwerpen die de Franse premier Pierre Mauroy aansneed bij het uiteenzetten van Frankrijks buitenlandse beleid voor de komende twee jaar. Het was Mau roy's eerste toespraak tot de nieuwe nationale assemblee waarin de socia listische partij een duidelijke meer derheid heeft sinds de verkiezingen van vorige maand. STRAATSBURG, 9-7. „Met het oog op de tweede rechtstreekse verkiezingen voor het Europees parlement in 1984 is het van het grootste belang dat het parlement iets gaat doen aan de negatieve kijk op Europa, die in brede la gen van de bevolking leeft". Dit zei woensdag de voorzitter van het Europees parlement, de Francaise Simone Veil, in een rede ter gelegenheid van twee jaar rechtstreeks gekozen Europees parlement. Mevrouw Veil vindt dat in die twee jaar veel werk is ver zet en dat opzienbarende resul taten zijn bereikt. De voorzit ter stelt dat het Europees par lement zijn werk onder moei lijke omstandigheden moet verrichten en dat daarom veel van de kritiek niet gerecht vaardigd is. Na de eerste pauze vertoonde de heer Karsten een door de heer I. Nor- tier vervaardigde dia-serie over deze laatste maanden van de zesde klas. De voorzitter van het school bestuur, de heer A. Landman, wenste de kinderen alle goeds toe in hun ver der leven en wilde het „om tijds- en temperatuurswil" kort maken. Hij konstateerde dat er bij dit afscheid toch veel blijde mensen en kinderen op deze avond waren. Hij overhan digde allen een Bijbel en nam met een handdruk afscheid van hen. Schoolhoofd Karsten noemde elk af scheid verschillend en vond toch deze klas goed en gezellig. Peter Bei je kreeg een plant aangeboden, omdat hij 2 jaar lang de schoolplanten had verzorgd. Ann Louise van Maanen dankte het onderwijzend personeel namens alle kinderen en daarop betraden alle zes- deklassers nog eenmaal het podium met een bloemenhulde voor hun lera ren en leraressen. Pieter v. d. Akker deed daar nog een smultaart bij. Tot slot werd gezamenlijk Gez. 421 ge zongen. STRAATSBURG, 9-7. Woensdag heeft het Europees parlement de Britse minister van buitenlandse za ken, Lord Carrington, een warme ontvangst bereid. De Britse staatsman, die per 1 juli het voorzitterschap van de Europese raad, de ministers van buitenlandse zaken van de tien lidstaten van de ge meenschap, heeft overgenomen van minister Van der Klaauw, was naar het parlement gekomen om verslag uit te brengen over de resultaten van de recent in Luxemburg gehouden Europese top en om het programma van de raad voor het komende half jaar toe te lichten. 1 januari 1982 neemt België het raadsvoorzitter- schap over. Speeldoos tot Pierement". Terug in Hoog-Catharijn'e kreeg men nog een uurtje'om wat' inkopen te doen en gratis frikandellen te eten. Vanaf het Zuidplein zijn nog een paar kinderen met mevrouw Ouwens in de metro geweest. Vermoeid doch hoogst voldaan over hetgeen gezien eri genoten was tijdens dit geslaagde jeugdkamp was men donderdagavond weer op het dorp terug na vier prettige dagen, waarop echter het weer niet altijd meewerkte. VISSERIJ Het Rijksinstituut voor Zuivering Afvalwater (R.I.Z.A.) en het Rijk sinstituut voor de Drinkwatervoor ziening, hebben hun proeven met de forel als alarmbel voor verontreini ging van het afvalwater gestopt. Deze vis reageert wel als het water vervuild, maar niet vroeg genoeg. De verontreiniging is al flink gevorderd eer de forel gaat reageren. Gezocht wordt nu naar een vis, waaraan men direkt kan zien: „Hier is wat met het oppervlaktewater aan de hand", maar die is tot heden nog niet gevon den. De Nederlandse Vereniging tot Be schermen van Vogels en de Vereni ging Kritisch Faunabeheer proteste ren bij het ministerie van c.r.m. te gen het afschieten van aalscholvers (een bedreigde vogelsoort volgens de dierenbeschermers). Maar de binnen vissers willen zelf beschermd wor den nu telkens blijkt dat het de aal scholvers zijn, die de met veel moeite en kosten gekweekte vis van de vis vijvers van de Organisatie ter verbe tering van de Binnenvisserij opvre ten. De visvijvers bij Lelystad wor den duchtig het slachtoffer van de gulzige zwarte vogels. Windmill Ac- rolights in het zelfde Lelystad heeft nu een „roofvogel" gemaakt, een éénpersoons vliegtoestel, waarmee men de komende maanden gaat pro beren de aalscholvers te verjagen Een proef met dit toestel verliep al zeer suksesvol. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ALMELO. De politie heeft de 20- jarige M. A. S. uit Almelo aangehou den In verhand met het verhandelen van heroïne. Om aan geld te komen overviel de man vorig Jaar in Almelo twee garagebedrijven. Hierbij maak te hij ongeveer vijfduizend gulden buit. BROUWERSHAVEN, 9-7. Na 6 jaar kleuterleidster te zijn geweest in Brouwershaven, nam juffrouw Van der Werve donderdag afscheid van haar kleuters. Ze is be gonnen in een oude openbare lagere school, een depen dance van de „Blokkendood". Dit was een oud gebouw, klein behuisd en had vele lekkages. Een paar jaar later kwam er een houten noodlokaal op het terrein van de „Blokkendood". Hierdoor verbeterde de speelgelegen- heid, evenals de kontakten tussen de kinderen van ver schillende leeftijden. In 1977 is de juffrouw getrouwd. Lopend, met het bruidspaar voorop, gingen de kleuters toen, verkleed als bruiden en bruidegoms, gezamenlijk naar het stadhuis. In 1979 kwam er een nieuwe moder ne kleuterschool te Brouwershaven ,,'t Schuitje" genaamd. Een jaar later begonnen de voorbereidingen voor het kleine scholen projekt. Na vele jaren goeede samenwer king met de hoofdleidster juffrouw Quant, vierde juffrouw Van der Wer ve donderdag zowel haar verjaardag als haar afscheid van de kleuter school. Er was voor deze dag een leuk pro gramma samengesteld. De ochtend begon met het uitpakken van de ka- dootjes, die de kleuters meegebracht hadden, daarna werd gezellig koffie gedronken met de aanwezigen. Ook werd er poppenkast gespeeld. De kleuters amuseerden zich geweldig en leefden helemaal mee in het ver haal van de poppenkast. „Playback" De ouderkommissie wilde ook wat doen en dacht hierbij aan „playbac ken". Verkleed in minirok en T-shirt stonden de leden hun uiterste best te doen, wat zeer in de smaak viel bij de kleuters en leidsters. Tussen de mid dag mochten de kleuters op school blijven eten en 's middags was er ge legenheid voor de ouders om te felici teren en tevens afscheid te nemen. Reaktie Tijdens deze drukbezochte receptie werd tevens het kado van de ouders gegeven. Deze hadden geld bijeenge bracht, waarvan men een gouden horloge gekocht had, waarmee de juf bijzonder blij was. De hoofdleidster juffrouw Quant hield nog een korte toespraak en be dankte haar voor de prettige samen werking, die zij in die 6 jaar had ge had. De kleuters hadden nog een kleed gemaakt, waar ze met textielverf al lemaal een tekeningetje op mochten verven. Ook was er een plakboek ge maakt, met van iedere kleuter een ei gen fotootje. Voor de jongste klas werd er bij de ingeplakte foto's een verhaaltje bijgeschreven eb werden door de oudere kleuters 26 verschil lende technieken toegepast. Na een zeer geslaagde dag, was om ongeveer twee uur de tijd gekomen, de deur te sluiten. De kleuters keer den tevreden en voldaan naar huis, maar ze zullen hun juf best nog wel eens missen. „Juf" Vanger Werve voor de laatste maal tussen de kleuters van „De Blokkendoos". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 4