Officiële opening van de Visserijdagen te Bruinisse Niet verzekerde caravan met inboedel uitgebrand Fa. J. Bouwman te Oosterland opende gemoderniseerde bakkerij Politie in Zeeland lost reeks diefstallen op Op donderdag 16 juli deurloo Soms ben ik haar witte reus. Schiesser^ deurloo Zeeuwse politie STREEKNIEUWS Jeans Boetiek „Paljas" VRUETUDSKLEDING IN NIEUWE ZAAK VISSTRAAT Schade f 14.000,— Nog juist vóór vakantie Schoolkrant „De Molenwiek" geeft relevante informatie Modernste in regio ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 10 juli 1981 Nr 22942 BRUINISSE. 9-7. Donderdag 16 juli opening plaats van de Visserijdagen meester van Bruinisse. 16.00 uur: Gezelligheidsrit voor au to's en motoren. Start bij café 't Cen trum (auto's parkeren bij de achter ingang in de Kerkstraat). Inschrijf geld ƒ5,- per auto of motor, incl, toe- ristenkaart van Duiveland. 21.00 uur: Dansen in het Dorpshuis met „The Hilltops", bekend van „de boerinnekensdans 22.30 uur: Op de vissershaven zal een groots Vuurwerk worden ontsto ken, gratis toegang. Vrijdag 17 juli. 10.30 uur: Start van de Braderie in de Korte Ring/Oude straat. 15.00 uur: Optreden van de beken de groep „The Sunstreams" op de braderie. Deze groep treedt 's avonds vanaf 21.00 uur in het Dorpshuis op waar gedanst kan worden. Zaterdag 18 juli: Braderie in de Korte Ring/Oudestraat. 13.30 uur: Inschepen voor een grootse vlootshow met de Bruse vis sersvloot. Voor zover er plaats is kan er gratis worden meegevaren op de gepavoiseerde schepen. Advertentie 14.00 uur op de muziektent vindt de door de heer T. C. Hekman, burge- 14.00 uur: Afvaart van de schepen. Muzikale medewerking De muzikale medewerking wordt verleend door de muziekverenigin gen „Nu met Hope" en „Oefening en Uitspanning". 15.00 uur: Op de braderie zal optre den de bekende organist Arjo de Ko ning met zijn Wersi orgel. 18.30 uur: Een voetbalwedstrijd op het terrein van de Bruse Boys tussen waarschijnlijk Feyenoord en het Zeeuwse elftal. 20.00 uur: Dansen in het Dorphuis met het bekende orkest „Johnny Contra". Tijdens de Visserijdagen zijn er diverse kermisattrakties in het centrum van Bruinisse en staat er een barbecue op het parkeerterrein achter de Rabobank. Natuurlijk bestaat er tijdens de Visserijdagen gelegenheid tot het nuttigen van gekookte mosselen. Ge legenheid tot dansen bestaat in café- rest. „Storm". ■7 Z*niu«* tel <011101 2800 Schiessers Sport slips en singlets zijn perfekt afgewerkt Tot in de kleinste details. Ondermode in alle kleuren die niet knelt en niet lubbert Hoe vaak u het ook wast: de pasvorm blijft Ondermode van met zorg geselecteerde katoen. Reusachtig fijn draagbaar. Perfekt ie is onze kwaliteit MIDDELBURG, 9-7. De politie in Zeeland heeft 23 personen in de leeftijd van 18 tot 40 jaar aangehouden die in totaal 171 diefstallen hebben gepleegd op Zuid-Beveland en Walcheren. Daarmee was een bedrag gemoeid van ruim 200.000 gulden. De diefstallen variëerden van kippen tot vuurwapens. De 23 verdachten afkomstig uit Brabant en Zeeland hebben tegeno ver de politie een bekentenis afge legd. Zij opereerden meestal in groepjes en gingen geraffineerd te werk. Overdag leurden zij langs de stra ten met oude lompen en metalen. Daarbij gaven zij hun ogen goed de kost, waarna zij 's nachts terug kwa men om de gelokaliseerde spullen op te halen, er is maar een klein deel van de buit teruggekomen, zo heeft de politie meegedeeld. Maar met de aanhouding van de 23 verdachten, er worden binnenkort nog meer ar restaties verricht, hoopt de politie een einde te hebben gemaakt aan he le reeksen van diefstallen die op Zuid-Beveland en Walcheren grote ongerustheid hebben veroorzaakt. HAAMSTEDE Ring Promtion liep als een terin Meedeogenloos brandde de zon de tweede Ring Promtiondag op de kraampjes en bezoekers. Niemand had des morgens geloofd in een zo druk bezoek, want het strand en de zee waren deze donderdag trek pleister nummer één. En toch „liep" deze dag als een te rin en ieder deed goede zaken met vooral de kindermolens als uitschie ter. Opnieuw waren de oude ambach ten weer in trek met het schapensche ren als en der grootste. Het wolspin- nen en verven trok vooral hert da- mespubliek, van wie er sommigen van deze werkwijze nog nooit had den gehoord. Koele en heldere drank jes waren enorm gevraagd, evenals de ijsjes. Iedereen was ten zeerste te vreden en wie des middags even zijn neus bovenaan de trap over de dui nen uitstak had nooit kunnen denken dat er nog zovelen in Haamstede wa ren. Want de zomerse drukte gaat nu pas goed beginnen in de Westhoek. RENESSE De bocht te ruim Op de hoek Zeeanemoonweg-Zeele- Zakelijk initiatiefnemer is de heer Paul G. Jansen uit Bergen op Zoom en de boetieknaam „Paljas" is der halve niet moeilijk te verklaren. De Vier van de 23 verdachten bevin den zich nog in voorarrest. De ande ren zijn na verhoor weer vrijgelaten. lie weg vond donderdag een aanrij ding plaats tussen automobilist M. V. uit Renesse, en een vrachtwagen, bestuurd door M. v. W. uit Giessen- burg. Vanwege de lengte van de vrachtwagen nam V. W. de bocht wat ruim, waardoor de hem tegemoetko mende V. de vrachtauto links moest passeren om er niet frontaal tegen op te rijden. Hierbij liep de auto van V. wat schade1 op. „Duinkonijntjes" worden groot Woensdagavond werd op de open bare kleuterschool „De Duinkonijnt jes" te Renesse een afscheidsavond gehouden voor de kleuters, die in het nieuwe schooljaar naar de lagere school gaan. Op deze bijeenkomst waren behal ve betreffende kleuters ook hun ou ders aanwezig. Na een welkomst woord door mevrouw T. Kleiss-van Rooyen, de hoofdleidster van de kleuterschool, zongen de kinderen enkele liedjes en werden een paar ge dichtjes opgezegd en gespeeld. Daar na was er voör de ouders koffie en voor de kleintjes limonade. Hierbij werden door de kleuters zelf gebak ken en versierde cakejes gepresen teerd. Tot slot werd een filmpje vertoond over verschillende schoolaktivitei- ten in het afgelopen schooljaar. Aan het slot van de bijeenkomst werden, op initiatief van een der ouders, de kleuterleidsters voor hun inzet be dankt met een hoeraatje van de kin deren en een applaus van de ouders. Geslaagd Een dezer dagen rondde mej. Petra Boot uit Renesse haar opleiding aan de kappersdagschool te Rotterdam af met het behalen van het diploma Haarstyliste. Plezierige eindles zesde klassers ,,'t Staepel'of" Donderdagmiddag namen de leer- ZIERIKZEE, 10-7. Heden (vrijdag) opent in Zierikzee een nieuwe zaak in vrijetijdskleding zijn deur voor het publiek: „Jeans Boetiek Paljas", gevestigd in het pand Visstraat 8, de voormalige showroom van de heer P. Ver- hage (fa. De Vries). winkel In Zierikzee vormt de eerste van een serie van vier nieuwe in Zee land op te zetten zaken in vrijetijds kleding. lingen van de zesde klas van de open bare lagere school ,,'t Staepel'of" te Renesse afscheid. De eindles, die ook werd bijge woond door de voltallige ouderkom missie begon met een les over het vreemde land „Volwala" (Volwasse- nenland) door de onderwijzer van de zesde klas, de heer J. H. Blom. Ver volgens werden films vertoond die in de loop der jaren bij verschillende schoolaktiviteiten waren opgeno men. Recente films, waarin de kinde ren zichzelf herkenden, maar ook films van jaren terug, waarop som mige kinderen hun moeder of vader als schoolkind bezig konden zien. De voorzitter van de ouderkom missie, de heer A. J. Padmos, sprak vervolgens de kinderen toe en bood hen als herinnering aan ,,'t •Staepel'of" een tegeltje aan. De kin deren op hun beurt overhandigden de heer Blom een geschenkenbond en boden het overige personeel en de ou- derkommissieleden elk een roos aan. Tot slot deelde de heer Blom de dit jaar op school gemaakte herinne ringsboeken uit. ZONNEMAIRE Afscheidsfeest kleuterschool Woensdag 8 juli gingen 16 kleuters goedgemutst op pad naar de boom gaard van de familie Van Leersum, waar het afscheidsfeest gevierd werd van de kleuters die het volgend schooljaar naar de lagere school gaan. Allereerst werd een zanghulde ge bracht aan de jarige mevrouw Van Leersum. Zij kreeg door haar zoontje bloemen aangeboden namens alle kleuters. In de boomgaard was een speur tocht met opdrachten uitgezet, die in groepjes van vijf kleuters werd gelo pen. Er waren aardige opdrachten o.a. schatgraven, ballengooien in de mond van een levensgrote clown, skippybalspringen, zaklopen, touw trekken en worsthappen. Pannekoeken „Tussen de middag" konden de kleuters zich tegoed doen aan panne koeken en wafels. Er was een grote tent opgezet waarin dit alles had moeten plaatsvinden, maar met de tropische temperatuur verkozen de kinderen toch de schaduw van de pruimebomen. 's Middags werd het feest voortge zet op het strand, waar naar harte lust gespeeld werd met de meegeno men scheppen en emmertjes.. Na een strandwandeling werd op een terras je op een ijsje getrakteerd, waarna de kleuters bruin en vol zand naar huis werden gebracht. Het was een heer lijke dag geweest. Heden (vrijdag)middag nemen de oudste kleuters nog officieel afscheid van „juffrouw" Anneke en krijgen een getuigschrift uitgereikt waarna zij de kleuterschool worden „uitge bezemd". OOSTERLAND Jeugdfilm Jeugdsoos de Pul vertoont vrijdag avond een jeugdfilm in dorpshuis „Oosterhof" te Oosterland. Voor tijd: zie agenda. BRUINISSE Fietsers aangereden Twee jongens van twaalf en der tien jaar, J. K. uit Hellevoetsluis en G. K. uit Rotterdam zijn donderdag op de Oudedijk bij Bruinisse geraakt door een auto (automobilist was W. S. (18) uit Nieuwerkerk), die vermoe delijk door te hoge snelheid van de Rijksweg 18 afschoot en op de Oude dijk terechtkwam. Op dat moment fietsten daar deze jongens samen op één fiets. J. K. liep letsel aan de enkel op, dat door een plaatselijke arts werd verzorgd en G. K. moest met verwondingen naar het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis worden vervoerd. De auto plus de fiets raakten beschadigd. Kijkje in de nieuwe Jeans Boetiek „Paljas" in de Visstraat. (Foto: Zleriiueesche Nieuwsbode) Het ligt in de bedoeling in septem ber/oktober de tweede Paljasboetiek te openen in Goes. Onder de naam „Frank en Jean" heeft Paul Jansen in Brabant al enkele van dit soort za ken. De vraag welk assortiment pre cies gevoerd zal worden, levert als antwoord op: „Vrijetijdskleding in de midden prijsklasse". Alle merken Topper vormt uiteraard de jeans broek in alle bekende merken. Ver der is er een grote sortering shirts, sportieve overhemden, luchtige ja ponnetjes en andere zaken op dit ge bied. „We zijn geen trendsetters, maar vliegen wel meteen in op nieuwe ont wikkelingen op de markt", zegt Paul Jansen. Een voorbeeld van dat laatste zijn ongetwijfeld de Ameri kaanse bowlingshirts, opvallende exemplaren In de Paljas-kollektie. Van het pand In de Visstraat wordt ongeveer 80 m* als verkoopruimte gebruikt. Mogelijkheid tot eventuele uitbreiding in de toekomst is dan nog ruimschoots aanwezig. In drie dagen tijd kreeg de voorma lig showroom een boetiekachtig aan zien. De felle kleuren rood en blauw overheersen in het interieur. Er werd een aantal houten schappen aange bracht, vier paskamers werden ge maakt en door middel van een ge deeltelijke afscheidingswand werd een etalage gekreéerd. Zelfde gezicht De drie volgende vrijetijdskleding zaken van Paul Jansen in Zeeland zullen eenzelfde „gezicht" krijgen als deze nieuwe zaak in Zierikzee. Klanten en/of bezoekers in de Paljas-boetiek zullen ontvangen worden door Maaike van der Panne. ZIERIKZEE. Het grootste huis" van Zierikzee op de hoek Oude Haven (n- zijde) en Wandeling. (Nog eens) door de fotograaf geschoten, om te duiden hoe de „oude lantaarn" het doet in dit - en andere - fragmentarische brokjes Zie rikzee. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) RENESSE, 9-7. Op het parkeerterrein aan de VOO, aan de Scharendijkse- weg te Renesse is donderdagmiddag om 15.15 uur brand uitgebroken in de vouwcaravan (Travelsleeper) van B. R. B. uit Mol (België'7. De schade be draagt f 14.000,— en de eigenaar was niet verzekerd. Volgens de brandweer is de brand vermoedelijk ontstaan, doordat de „bewoners" waren vergeten het gas uit te doen. De pan, die op het vuur stond raakte oververhit, waarna de tent vlam vatte. Blussen De beheerdèr van het terrein trachtte met schuimblussers de brand te blussen, terwijl ook de brandweer van renesse en Haamste de werd gewaarschuwd. Op het mo ment dat de brandweerlieden arri veerden was er van de tent al niet veel meer over en de manschappen koncentreerden zich daarom op het koelen van de twee gasflessen, die in de tent waren. De Belgen, die bij het uitbreken van de brand op het strand vertoef den hadden alleen zwemkleding aan. Hun verdere kleding en bezittingen gingen in vlammen op. De gedupeer den zijn tijdelijk in een andere cara van ondergebracht. NIEUWERKERK, 9-7. Nog juist voor de zomervakantie verscheen als num mer 3, 7de jaargang een uitgaaf van de „School met de Bijbel" te Nieuwer kerk, de schoolkrant „De Molenwiek". BRUINISSE/ WILLEMSTAD Aanvaring Donderdagmorgen omstreeks half twaalf is op het Hollands Diep nabij het licht van Strijen-Sas het leidige motortankschip „Ricy 5" in aanva ring gekomen met het geladen Fran se motorschip „Corton" van 975 ton. De Ricy 5 is met een groot gat net boven de waterlijn de averijhaven van Willemstad binnengevaren. De Corton kon, met slechts geringe scha de, zijn reis naar Antwerpen vervol gen De Rijkspolitie te Water heeft de zaak in onderzoek. Daar er onlangs in verband met het schooljubileum een extra nummer is verschenen, is deze uitgaaf wat klei ner en werden enkele rubrieken overgeslagen. Toch bevat deze krant weer een groot aantal nuttige gege vens, als de grondslag van de school en de namen en adressen van alle bestuursleden, ouderkommissie en het voltallige personeel. Dit laatste is voor het komende seizoen en ver der uitgebreid met de naam van juf frouw Kempeneers, de leerkracht van de straks van start gaande „Kleuterschool met de Bijbel". Ver der wordt vermeld dat nu de vakan tie begint 14 leerlingen de 6e klas gaan verlaten. Ook wordt het feit ge meld dat, wanneer op 24 augustus de schooldeuren weer opengaan er 17 nieuwe leerlingen klas 1 gaan bevol ken en dat er op de datum 93 leerlin gen zullen zijn. De verschillende data van de a.s. vakanties in het komende seizoen worden medegedeeld. Voorts worden enkele onderwerpen aangesneden, schoolkeuze test. schooltandarts, schoolarts en logopediste. Andere onderwerpen De gymnastiek- en zwemtijden worden eveneens vermeld. Aandacht krijgen ook weer eens het schoolspa- ren, de Bibliotheek en nog een tip rondom de Jubileumkrant. Een oproep wordt gedaan t.o.v. de doku- mentatie; er zijn daarvoor nog enkele medewerkers nodig. Naast enkele tekeningen besluit de nieuwe kleuterjuf met een stukje be treffende de kleuterschool, die straks hoopt te beginnen met 25 kleu ters. OOSTERLAND,- 9-7. „Een van de grootste en mooiste bakkerijen van Schouwen-Dulveland" was het kommentaar dat de vele bezoekers woensda gavond jl. gaven op de vergrote en gemoderniseerde bakkerij van de fa. J. Bouwman aan de Sint Joostdijk alhier. Er waren op deze avond bijna 100 genodigden aanwezig, waaronder burgemeester J. van Bommel van Duiveland met echtgenote om de fa milie Bouwman met deze nieuwe aanwinst te feliciteren onder het ge not van een kop koffie met gebak en een glaasje. De bakkerij, aanvanke lijk 55 m' groot was thans 120 m' ge worden. VerdeT is er een fonkelnieu we oven in gebracht waar in éénmaal 240 broden van 8 ons in gebakken kunnen worden. De vorige oven had een kapaciteit van 140 broden en was een hete luchtoven. Het nieuwe exemplaar is een Hermosifon heet- w a teroven. Verder is een bijzonder mooie hy giënische verwarmde vloer van kunststof aangelegd in de bakkerij. Qua verlichting, ook wat het oven interieur aangat is alles eigentijds. De bakkerij was voor deze gelegen heid met guirlandes versierd en de ongeveer 20 bloemstukken gaven het geheel een feestelijk aanzien. Geschenken Verder waren er tal van gesehen- ken van relaties etc. De vorige eige naar. de heer A. Hirdes. die de zaak op 1 januari 1969 overdeed aan de heer Bouwman, en nog sleeds erin werkzaam is, sprak gelukwensen op zijn eigen manier, doorspekt met hu mor en leuke herinneringen, die dc lachspieren van de aanwezigen niet weinig in beweging brachten. De va der van de heer Bouwman de heer M. Bouwman uit Kruiningen gaf zijn vi sie van deze vergroting en verbou wing op rijm weer, en hoopte dat zijn zoon veel geluk zal mogen beleven met deze nieuwe aanwinst. Donderdag 9 juli werd „open dag" gehouden om de gehele bevolking de nieuwe aanwinst te laten zien. Tenslotte zij nog meegedeeld dat Bouwbedrijf Boogert alhier de ver bouwing realiseerde, de fa. Gebr.' Beije maakte het sanitair, fa. Wes- dorp schilderde, en de la Matlhee verzorgde de elektrische installatie. 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 3