„Ostem v.o.f." maakt schuiven en bewegingswerken Scheldedam Onderhandelingen met „Slade" in vergevorderd stadium DE ZIERIKZEESCHE COURANT Reuze technische opdracht Noodtoestand Van Gelder bij Zwaar weer treft verkeer Kerk verbrand De benzine prijzen Probleem(pje) te Yerseke Stuk nieuwe Oosterscheldedijk blijkt niet waterdicht „Bru-pop" komt er weer aan Man verdronken Man vindt vondelingetje '6VQ2^ 'V ZEELM^/ ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur. M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/b Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zlerikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 32,30, per jaar f 122,60. Losse nummers 65 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 41 cent per losse mm; Succesjes(t/m 4 regels) t 5,20. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. Vrijdag 10 juli 1981 137ste jaargang Nr. 22942 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) In dit nummer: De komende visserijdagen te „Bru ZIERIKZEE, 9-7. De hoofdingenieur-direkteur van de Directie Bruggen van Rijkswaterstaat heeft namens de minister van Verkeer en Waterstaat, aan de Combinatie Constructiewerken Oosterschelde „Ostem v.o.f.", de op dracht verstrekt voor fabrikage, montage en in be drijstelling van de stalen schuiven en elektrohydrauli- sche bewegingswerken voor de stormvloedkering in de monding van de Oosterschelde. De totale kosten bedra- gCh circa 395 miljoen gulden. Het gehele werk zal voor het stormseizoen 1986 worden opgeleverd. Er worden 63 stalen vak werk-schuiven gemaakt die alle 43 meter lang zijn. De hoogte van de schuiven varieert van 5,90 meter tot 11,90 meter. De schui ven worden bewogen door middel \van 126 dubbelwerkende hydraulische ci linders die met de hydraulische agregaten de bewegingsinrichtingen vormen. UTRECHT, 9-7. De centrale onder nemingsraad van Van Gelder heeft de raad van bestuur donderdag mee gedeeld, ernstig geschokt te zijn over de huidige situatie van Van Gelder Papier. De cor heeft de direktie om meer ge detailleerde informatie gevraagd en hij wil ook zo spoedig mogelijk horen wie de bewindvoerder wordt. In overleg met de plaatselijke on dernemingsraden en de vakorganisa ties zal de cor zich verder beraden om op korte termijn zijn positie te bepa len. Vooralsnog stelt hij zich op het standpunt dat Van Gelder alles moet doen om zoveel mogelijk ar beidsplaatsen in stand te houden en om de mensen die met ontslag wor den bedreigd maximaal schadeloos te stellen. DEN HAAG, 9-7. Het verkeer op de Nederlandse wegen heeft donderdag middag op verscheidene plaatsen in het land te kampen gehad met over last door noodweer. De problemen begonnen in het gebied rond de Haar lemmermeer en trokken in de loop van de middag naar het oosten van het land. Rond de avondspits onder vonden onder anderen de automobi listen op de wegen in de buurt van Vleuten/De Meern hinder van flink onweer. Volgens de verkeerscentrale van de Rijkspolitie in Driebergen werd er op de snelwegen niet harder dan ongeveer 70 kilometer gereden. Vaak wachtten automobilisten ook op de vluchtstroken tot de bui over was. In het begin van de avond was het onrustig in de lucht boven Gor- kum. Ostem te Krimpen aan de IJssel is een samenwerkingsverband tussen twee konstruktiebedrijven, Groot- int. b.v. te Zwijndrecht en Hollandia- Kloos n.v. te Krimpen aan de IJssel. Ostem verstrekt deelopdrachten aan tien konstruktiebedrijven. Deze be drijven prefabriceren onderdelen van het konstruktiewerk van de schuiven. Hollandia-Kloos en Groot- int. verzorgen beide een deel van de voorassemblage van de schuiven. De Groot Constructie b.v. te Zwijn drecht voert de eindassemblage uit, waarna Kloos-Kinderdijk b.v. de montage voor haar rekening neemt. De fabrikage en assemblage van de bewegingsinrichtingen draagt Ostem op aan de Rotterdamse Droogdok Maatschappij b.v., die op haar beUrt een ueel uitbesteedt. De schuiven De schuiven vertegenwoordigen een waarde van ongeveer 160 miljoen gulden; de bewegingsinrichtingen kosten ongeveer 235 miljoen gulden. Inmiddels zijn door het rijk bestel lingen geplaatst voor een deel van het materiaal. Zo zijn de stalen bui zen voor de schuiven besteld bij Van Leeuwen Buizen b.v. te Zwijndrecht en S.I.F. Roermond b.v. te Roer mond. Er wordt circa 11.000 ton aan stalen buizen verwerkt. Elektrische installatie De verstrekte opdracht zal nog worden aangevuld met enkele deel- kontrakten voor onder andere de elektrische installatie van de storm vloedkering. HARDERWIJK, 10-7. In een nieuw bouwwijk van Harderwijk (GId.) is vrijdagmorgen een kerk, eigendom van de Hervormde Gemeente, door brand volledig verwoest. Het gaat om de „Bethélkerk", die volgens een woordvoerder van de gemeentepoli tie zo'n vijftien jaar geleden is ge bouwd. De oorzaak van de brand en de om vang van de schade zijn nog niet be kend. ROTTERDAM, 9-7. Tussen verte genwoordigers van oliemaatschappi jen en het ministerie van ekonomi- sche zaken zijn besprekingen ga' nde over een nieuwe verhoging van de prijzen van benzines en die van gaso- lies met twee cent per liter op 16 juli. De besprekingen over een mogelijk grotere stijging van de benzineprij zen worden aanstaande mandag afge rond, zo verluidt in Rotterdamse oliekringen. Een woordvoerder van het ministe rie van ekonomische zaken bevestig.- de donderdag dat het ministerie nog studeert op de prijsstijgingen. Hij kon nog niet zeggen of en hoe aan de huidige prijzen wordt gesleuteld. ZIERIKZEE. Duizend toeristen en misschien wel meer, lopen voorbij aan het Pottebakkersstraatje. Dat is niet het slimste wat de toeristen kunnen bedenken, want het Pottebakkersstraatje heeft zijn eigen charmes. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) YERSEKE, 9-7. De dijkbouwers die in opdracht van Rijkswaterstaat de af gelopen anderhalf jaar in rekordtempo de dijken rond de Oosterschelde heb ben verhoogd zijn op een onverwacht probleem gestuit. Eén van de nieuwe dijken bij de Molenpolder in Yerseke achter het nieuwe industrieterrein bleek over een afstand van 150 meter niet waterdicht. op een honderden jaren oude, water- doorlatende voet van dakpannen en mosselschelpen. Het zeewater sijpelde door de dijk heen en stroomde via de weg naar een'er achter liggend bedrijf. Een uit gebreid onderzoek heeft uitgewezen, dat de betreffende dijk was gebouwd BRUINISSE, 10-7. Even zag het er deze week naar uit dat het Bru-pop rockfestival in het water zou vallen. En kele - minder bekende groepen kon het bestuur reeds kontrakteren, maar een echte publiekstrekker ontbrak nog in het programma. Redenen hiervoor zijn het ontbre ken van voldoende financiële middelen en verder maken weinig bekende formaties deze zomer een tournee door Nederland. BRUINISSE Meer dan 4000 bezoekers beleefden het vorige jaar het sfeervolle popfestival in Bruinisse. Als Slade in derdaad naar Bruinisse komt, dan zal dit bezoekersaantal alleen maar toenemen (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De organisatoren zagen het somber in. De dag dat het zich allemaal gaat afspelen - 8 augustus - naderde. Het programma was nog steeds niet rond. Donderdagmiddag zag organisator Pieter de Graaf eindelijk weer een lichtpuntje. Kontakten met de bekende groep „Slade" leken op niets uit te lopen, maar na langdurig overleg en tele foontjes over en weer ziet het er nu naar uit dat „Slade" op 8 augustus in Bruinisse gaat optreden. „Als het door gaat hebben we een popgroep van groot formaat in ons programma, een enorme pu bliekstrekker, een kontrakt waar we trots op kufinen zijn", aldus een op geluchte Pieter. Verder zullen op het Bru-pop festi val optreden de groepen Tiger" uit Groningen, Jan Blok en The Cerials uit Goes en de Duitse hardrock- formatie Accept. Namen van overige groepen zijn nog niet bekend. Hoge eisen Al met al blijft het organiseren van een popfestival een zeer kostbare zaak. Popgroepen stellen hoge eisen aan hun optredens wat betreft ak- kommodaties en podium. Daar kan een bestuur dat beschikking hééft overeen beperkt budget niet aan vol doen. Dit Jaar werd het het Bru-pop bestuur nog moeilijker gemaakt toen de gemeente besloot de garantie-le ning te halveren tot een bedrag van 25.000,—. Mocht het optreden van Slade doorgaan, dan is het bestuur er toch weer in geslaagd, ondanks financiële moeilijkheden, met een goed pro gramma voor de dag te komen. De KRO heeft inmiddels laten we ten, net als het vorige Jaar, geïnteres seerd te zijn in Bru-pop voor een ra dioprogramma. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. Eén afkeurende stem klinkt even sterk als tien prijzende. R. Schumann Niet ontdekt Uit mededelingen van de aanne mer blijkt, dat juist op die plaats geen grondboringen zijn verricht, zo dat de zwakke doorlatende laag niet ontdekt is. Inmiddels is men begon nen met het weggraven van de onge veer 2,5 meter dikke water doorla tende laag, die afgedekt was met een kleilaag. Daarvoor in de plaats is nu een klei- en betonbekisting aange bracht. Rijkswaterstaat streeft er naar om de reparatie voor de bouw vakvakantie af te ronden. Met de re paratie is een bedrag gemoeid van rond de 150.000 gulden. SCHIPHOL. De KLM heeft bij het Hoog Gerechtshof te Jeruzalem een proces aangespannen tegen de staat Israël. Dit heeft een woordvoeder van de KLM donderdag meegedeeld. BEEK (GId.), 9-7. De 30-jarige A. J. Braam uit Beek bij Nijmegen is don derdagochtend verdronken in het Wylerbergmeer bij zijn woonplaats. Het slachtoffer was toen met zijn vriendin aan het zwemmen. De poli tie heeft geen verklaring voor zijn plotselinge verdrinking. Het stoffe lijk overschot is later opgedregd. WASSENAAR. 9-7. Een 29-jarige Hagenaar heeft donderdagochtend rond negen uur op het Theo Mann Bouwmeesterpad in Wassenaar een circa vijf uur oude baby gevonden, die daar kort tevoren te vondeling moet zijn gelegd. Hij deed zijn ontdekking na op merkzaam te zijn gemaakt op kinder- gehuil. De baby - een jongen - is over gebracht naar het ziekenhuis Brono- vo in Den Haag waar is gekonsta- tcerd dat hij in goede gezondheid ver keert. De Hagenaar, die de baby onder de struiken langs de geasfalteerde weg vond, was op dat moment aan het paardrijden. Hij waarschuwde de vlakbij wonende 34-jarige J. Ooster- veer, die de naakt op een laken gede poneerde baby mee naar huls nam en de wassenaarse politie alarmeerde. Deze man had enkele uren eerder ook al kindergehuil in de buurt gehoord, maar daarop verder geen acht gesla gen. Verwachting tot zaterdagavond: Tamelijk koel Af en toe zon en in het oosten van het land mogelijk nog een bui; middag- temperatuur van 17 graden aan zee tot 22 graden in het oosten van het land. WEERSVOORUITZICHTEN Weersvooruitzichten over Neder land: de cijfers zijn een globale aan duiding: het interval rond deze cij fers moet ruimer genomen worden naarmate de dag waarvoor de ver wachting geldt verder in de toekomst ligt. Verwachting t/m dinsdag 14 juli: Zondag: Perioden met zon. Kans op neerslag: 20%. Min.temp.:l4 gr. Middagtemp.: 22 gr. Windkracht: noord 3. Maandag: Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 14 gr. Middagtemp.: 22 gr. Windkracht: noord 3. Dinsdag: Kans op neerslag: 20%. Min.temp.: 12 gr. Middagtemp.: 22 gr. Windkracht, west 3. ZON- EN MAANSTANDEN 11 juli Zon op 5.32, onder 21.58 Maan op 16.28, onder 2.09 12 juli Zon op 5.33, onder 21.57 Maan op 17.32, onder 2.31 13 juli Zon op 5.34, onder 21.56 Maan op 18.36, onder 2.57 Volle Maan: 17 juli (6.39) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 11 juli 11.43 - 5.15 17.48 12 juli 13 juli Doodtij: 0.01 1.05 11 juli 12.43 13.42 17.48 7.11 6.15 19.47 HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 10-7. Het K.N.M.l. deelt mede: Geleidelijk stromt er wat koe lere oceaanlucht ons land binnen. Aan zee wordt het niet veel wanner dan ongeveer 17 graden, en in de rest van het land komen de temperaturen ook op een lager niveau. De middag- temperaturen stijgen daar zaterdag tot waarden rond de 22 grnden. Er kan morgen ook een bui vallen maar dan hoofdzakelijk in het oosten van het land. Ons land bevindt zich in een gebied met geringe drukverschillen, mét als gevolg weinig wind. Boven zee vorm de zich op uitgebreide schaal mist

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 1