OPRUIMING bij MODEHUIS MARITA „Een naam is onze hope" in Borrendamme O.l.s. Zonnemaire ging „Hoera, met vakantie" ERIC DE NOORMAN Oude zeilschepen STREEKNIEUWS SUCCESJES Series japonnen Zomerjaponnen nil39,— 49,— 59,— 69,— Rokken nü39,— 49,— 59,— 69,— enz. Blouses met Regenmantels Mantels en blazers 20% korting 20% korting 20% korting Positie werkloze vrouw in Zeeland INGEZONDEN STIKKEN Houten Brug Een weekend van verrassing in zeilend Zuid-Holland (24, 25 en 26 juli) te Hel- levoetsluis. Vanuit het gehele land zullen ze toestromen die „Lelijk Oude Eendjes" die weer „Sierlijke Zwanen" werden. Deze dagen gebruikt de Lan delijke Vereniging tot Behoud van het Zeilend Bedrijfsvaartuig" dit ha venstadje voor haar jaarlijkse reünie. De verwachtingen zijn hoog gespannen en de organisatoren verwachten ongeveer 60-tal voormalige zeilende bedrijfs- vaartuigen o.aklippersK aken, loggers, kotters, steilstevens, kraken, tjal ken, pramen enz.). Foto: Klipperaak „Regina"(bouwjaar 1908 te Zwartsluis). NIEUWERKERK, 9-7. Dinsdag 7 juli verzorgde de Chr. Gem. zangve reniging „Eén Naam is onze hope" te Nieuwerkerk een zangavond in het bejaardentehuis „Borrendamme" te Zierikzee. Daar aangekomen werden de gasten hartelijk welkom gebeten door de direktrice, mevrouw De Kok. Heel wat bewoners van het tehuis zaten al in de rekreatiezaal te wach ten, met open tuindeuren, vanwege het prachtig warme zomerweer. Het koor startte de avond met „Cantate Domino" van Hassler, ge volgd door verscheidene andere christelijke stukken in het Neder lands. Ter afwisseling zongen bewo ners en koor ook samen enige beken de liederen, hetgeen zeer in de smaak viel. Vervolgens zong het koor weer alleen een wat vrolijker genre. Dat ook dit erg werd gewaardeerd, bleek wel door het enthousiaste applaus. Op rijm De heer Hanse, woordvoerder na mens de bewoners, dankte hierna op rijm alle medewerkers voor hun komst en inbreng. Hij hoopte hen nog vaak weer te zien en te horen. De zang stond onder leiding van de diligente mevrouw W. Bil-den Hol lander. ZONNEMAIRE, 8-7. Woensdagavond hielden de leerlingen van de openbare lagere school van Zonnemaire hun jaarlijkse afscheidsavond in het vereni gingsgebouw. Het hoofd van de school, de heer K. Mandemaker kon een groot aantal ouders en belangstellenden verwelkomen, onder wie de wethouder van onderwijs in Brouwershaven, mevrouw S. Loschacoff-de Kanter. Eerst kregen de leerlingen van de lagere klassen de gelegenheid hun kunnen te tonen met een mini- musical, die de toepasselijke titel had van „Hoera, Vakantie!". Het ging over het opruimen en schoonma ken van de klas, voor de vakantie kon beginnen en het ongerief, dat het verliezen van de sleutel, om de school af te sluiten met zich meebracht. Na een korte pauze vervolgden de oudere kinderen het optreden met een afscheidsmusical, getiteld „De Reünie". Goed stel Omdat het aantal meespelers klei ner was dan de benodigde rollen, speelden verscheiden kinderen een dubbelrol en dat ging prima. De lied jes kwamen erg leuk uit en met de flash-backs, het na twintig jaar te ruggaan naar de tijd dat de kinderen werkelijk op school zaten, hadden noch de spelers, nog de toeschouwers veel moeite. Aardige bijzonderheid is wellicht, dat de heer Mandemaker in werke lijkheid binnenkort zijn 25-jarig ju bileum hoopt te vieren als hoofd van de school. 'Een dankbaar applaus was het be wijs, dat de ouders en overige be langstellenden het optreden van de kinderen erg op prijs stelden. Een verloting in de pauze ter versterking van de schoolkas bracht het mooie ronde bedrag op van 400,—. Meer loten waren er nl. niet. Afscheid Daarna was het tijd voor het wer kelijke afscheid nemen. Allereerst gaven de leerlingen een afscheidsca deau aan de heer P. Vleugel. Hij was als part-time onderwijzer in het ka der van het ontwikkelingsprojekt Basisonderwijs Brouwersha ven/Zonnemaire voor 4 schooltijden per week verbonden aan de school van Zonnemaire. WESTENSCHOUWEN Aanrijding Bij het achteruitrijden met haar auto is mevrouw M. J. R.-C. uit Haamstede woensdag op de Westen- schouwenseweg tegen de auto van A. L. uit Gouda opgereden. De auto van R.-C. liep daartop geen schade op, het voertuig van L. wei. BROUWERSHAVEN Auto in sloot T. de V. uit Brouwershaven is dins dagnacht met zijn auto In de sloot langs de BlooJsedijk terechtgeko men. Hij zou verblind zijn geraakt door een tegenligger. De auto werd beschadigfl, de bestuurder kwam er goed af. Na de zomervakantie zal hij deze baan verwisselen met die van onder wijzer te Nieuwe Tonge. De kinderen bedankten hem met een mooie langspeelplaat en een applaus. Vervolgens waren drie zesdeklas- sers aan de beurt, nl. Sandra Fontei- ne, Marja Stoel en Carlo Stoel. Zij kregen hun getuigschrift en de beste wensen voor hun verder schoolopleiding uit handen van hun onderwijzer, de heer K. Mandema ker. Carlo Stoel las een gedicht voor, geschreven door de beide meisjes, waarin ze bedankten voor hun pretti ge schooltijd. Ook hier hoorde een ca deau bij, nl. een geschenkenbon. Tenslotte namen de derdeklassers afscheid van hun onderwijzeres, me vrouw A. van Oeveren-de Wit omdat zij na de vakantie bij de „groten" be horen, t.w. de vierde klassers. Ook zij hadden een mooi cadeau voor de juf gekocht. Daarmee was aan een goed geslaagde afscheidsavond een einde gekomen. ZONNEMAIRE Rommelmarkt muziekvereniging „N. en U." Harmonievereniging „Nut en Uit spanning" organiseert zaterdag 11 juli een rommelmarkt. De I. M. van der Bijlstraat in Zonnemaire zal die dag omgetoverd worden in een kijk- doe- en koopcentrum. Met de op brengst van deze rommelmarkt hoopt de harmonievereniging in 1983 een groot feest te kunnen organise ren ter gelegenheid van het 110-jarig bestaan. Verder is er deze dag een rad van avontuur aanwezig en poffertjes kraam, een grabbelton en een ballen- gooi tent ontbreken niet. Voor tijd: zie agenda. KERKWERVE Oud papier Zaterdag 11 juli haalt de s.v. W.I.K. oud papier op in Kerkwerve, Noord- gouwe en Schuddebeurs. Wilt u het s.v.p. gebundeld aan de weg zetten? OUWERKERK Verkoop materialen school Voor de verkoop van materialen uit de oude school, die bij de verhui zing naar het nieuwe schoolgebouw zijn achtergebleven, bestond maan dagavond goede belangstelling. Om 7 uur dromden verscheidene dorpelin gen samen voor de hoofdingang te neinde te bekijken, of er iets van hun gading bij was. zoals leerlingenset jes, gordijnen, boekjes, e.d. Uitbreiding winkel Buurtsuper „GEBA", bedrijfslei der de heer G. Schanssema („Gerrie") heeft zijn winkel grondig verbouwd en uitgebreid. Dit was aanleiding, om maandagavond j. „open huis" te houden. Burgemeester Van Bommel van de gemeente Duiveland feliciteerde de eigenaar met deze behoorlijke ver groting, waardoor alles ruimer kon worden opgezet. Het assortiment is belangrijk uitgebreid en aan de tijd aangepast: alles is nu overzichtelij ker opgesteld en gemakkelijk te vin den. De grotere akkommodatie liet bovendien een uitbreiding van het aantal artikelen toe. De houten stel lingen zijn vervangen door stalen. De flinke verbetering ziet er florissant uit en zal zeker bijdragen tot vlot za ken doen. De heropening heeft dins dagmorgen plaats gevonden. Afbraak o.l. school Met het afbreken van de oude school is inmiddels reeds begonnen: de brandtrap en de vlaggestok zijn verwijderd. NIEUWERKERK Peuters bezochten bakkerij De Nieuwerkerkse peuterklas, be zocht onder leiding van de leidsters en enkele moeders in het kader van de laatste schooldag de bakkerij van de heer H. ten Hove. Niet minder dan 27 peuters bleken aanwezig. Fijn dat de bakkerij zo ruim is van oppervlakte, want daar door kreeg toch ieder een plaatsje, om goed rond te kijken. Allemaal kregen de peuters een stukje gevulde koekdeeg, om daar wat van te ma ken. Later werd dat gebakken en het ge produceerde stukje, rondje of homp je, mocht mee naar huis. Verder kre gen ze allemaal een traktatie, een s ticker en een doosje met wat snoep, met het „eigen werk" in een leuk tas je verpakt. Braderie Georganiseerd door de mid denstandsvereniging „Nieuwer kerk", zal op aanstaande zaterdag 11 juli te Nieuwerkerk een grootste bra derie worden gehouden op de Kerk- ring. Een voorbereidend komité is reeds vergevorderd met „voor "-werk zaamheden. De braderie start om 10.00 uur 's ochtends. Medewerkenden zijn alle reerst praktisch de gehele Nieuwer kerkse middenstand (georganiseerd), de Verenigingsraad, de sportvereni ging S.K.N.W.K., de Algemene Lees bibliotheek, de volleybalvereniging, de Lionsklub, de Padvinderij, Green peace" de Sofiavereniging (dierenbe scherming) en de V.V.V. Duiveland. Naar het verluid zullen ruim dertig kramen worden opgesteld op de Kerkring. Er wordt op grote be langstelling gerekend. Leesbibliotheek op braderie Op de braderie, die zaterdag te Nieuwerkerk zal worden gehouden, wil de Algemene Leesbibliotheek ook eens een keer aanwezig zijn met een stalletje; nu niet om boeken uit te lenen, maar om tweede-hands boe ken voor een zacht prijsje te verko pen. Van ieder boek is uit de aard der zaak maar één exemplaar voor han den. BRUINISSE Visserijdagen Ter gelegenheid van de Visserijda gen houdt de vereniging „Algemeen Vissersbelang" zaterdag 18 juli een bijeenkomst, die 's ochtends in 't Durps'uus begint. Na de traditionele mosselmaaltijd voor genodigden wordt ingescheept voor de vloots- how. (Voor tijden, zie agenda.) Kleuters zetten „tweede stap" Woensdagavond hebben de oudste kleuters van de christelijke kleuter school „d'Eerste Stap" feestelijk af scheid genomen van de leidsters, om dat ze toe zijn aan de „tweede stap", de „grote" school. Na het feestmaal op school vertolk ten de kinderen de piratenmusical „Karei kaper en z'n maat" voor de in groten getale aanwezige ouders. Vorige week hadden de kinderen deze musical al gespeeld tijdens het huwelijksfeest van juffrouw Smit. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer H. Schot, vroeg aan de juf frouw van de eerste klas of er voor al deze nieuwe kinderen wel een plaats je was, in haar totaal, maar de kinde ren wisten hierop zelf het antwoord, omdat ze daar al enkele halve dagen hadden vertoefd om te wennen. Te koop: Politie- en scheepvaartscan ners; Regency M 100 compu terscanners; grote sortering kristallen, 27 mc. app. 22-80- 120 kan.; linears, antennes, alles op voorraad bij I. B. Te lecom, Markt 33, Brouwers haven, 01119-1770. Goede zonnebrillen in alle prijzen. Bergmans, tel. 01110- 2029, Zierikzee. Hydraulische slakken voor erfverharding, thuis gele verd. Lage prijzen. Ad Stou ten, Ringweg IA, Oosterland, tel. 01113-2130. Uit eigen rokerij: fijn ge rookte paling en florel uit de zuiverste wateren. Fa. W. K. Schot en Zn., Nieuwe Haven 123, Zierikzee. Tel. (01110) 2374. Nieuwste brilmonturen, alle prijzen, verrekijkers. Berg mans Brillen, tel. 2029, Zie rikzee, levert aan alle zieken fondsen. Alles voor de open haard of barbeque. Hout, briketten, vlamkolen, pyroblocs, aan- steekblokjes en houtskool. Fa. L. Berrevoets Zn., We- vershoek 9 Zierikzee, tel. (01110) 5193. Hout bestellen Hubo Renesse bellen (01116) 1343. Damestrimfietsen met 10 versn. v.a. 524,—. Wie lersport Han Steenland, Dreischor, tel. 01112-1496. Ouderwetse boenwas. Fa. H. de Vlieger, Meelstraat 21, tel. 2305, Zierikzee. Zeilboot Kolibri, 3.90 m, met trailer. Tel. 01119-1332. Leest het streekblad de „Zierikzeesche Nieuwsbode" Profiteert ervan, we moeten ruimte maken voor de nieuwe winterkollektie. met korte of lange mouw40 tot 60% korting SERIES KORTE JASJES; HALVE PRIJZEN LAKREGENMANTELS en JACKS; HALVE PRIJZEN Kom even binnen, voor u is er ook iets bij! OPRUIMING BEGINT 16 JULI dlïarita POSTSTRAAT 19 4301 AA ZIERIKZEE TEL. 01110-5776 Wh De Stad Parijs (Vervolg van pag. 1) de gezinstaken te kombineren met een betaalde baan. Gesteld wordt verder, dat in personeelsadverten ties duidelijk moet worden aangege ven, dat de aangeboden funktie voor mannen én vrouwen openstaat. De Raad acht het voor vrouwen van direkt belang dat de werkgele genheid in Zeeland wordt uitgebreid in de kommercie en niet-kommer- ciële dienstensektor. Verder vindt de Zeeuwse Raad voor de arbeidsmarkt, dat de provin ciale overheid en de gemeenten in hun eigen arbeidsorganisatie een voorbeeldfunktie zouden kunnen vervullen. Ook wordt van belang geacht een aktieve bemiddeling van vrouwen naar „mannenberoepen". Die bemid deling mag niet afhankelijk zijn van de opvattingen van de arbeidsbemid delaars over vrouwen in „mannenbe roepen". Voor een grotere deelname van vrouwen aan betaalde arbeid is vol gens de Zeeuwse Raad de aanwezig heid van crèches, gelijktrekking van school- en werktijden, mogelijkhe den voor verlof in geval van ziekte van de kinderen enz. van zeer groot belang. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Exloërmond, te Haamstede en te Rijnsaterwoude (toez.): F. van Slooten, kand., Amers foort; te Utrecht (part-time): E. J. Ruis-Lazonder, kand., Utrecht. Bedankt voor Waarder: A. Vlietstra, kand., Doornspijk. Gereformeerde Kerken Beroepen te Rotterdam-Lombar- dijen: drs. K. Kuiper, 11. miss. predi kant wonende te Overveen. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te H.I.Ambacht: A. Moer kerken, Nieuw-Beijerland. MARKTBERICHTEN Beursbericht Markt Goes van dinsdag 7 juli 1981 Plantuien Op auto geleverd 0,48 tot 0,52 per kg gesorteerd gewicht. Droog- en sorteerkosten voor rekening koper. /Exklusief b.t.w. Hooi en stro Alle prijzen per 1.000 kg: Weide- hooi (nieuwe oogst) 200,220,—; dijkhooi (nieuwe oogst) 160,— - 200,—Luzernehooi (nieuwe oogst) f 280,-^- - 320,—Veldbeemd (nieu we oogst) 130,—; Roodzwenk (nieu we oogst) 75,—. Exklusief b.t.w. De Eierveilingen BARNEVEjLD, 8-7. Coöp. Veluwse Eierveiling. Aanvoer 1.906.200 stuks. Stemming: kalm. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 50-51 gram 11,15; 56-57 gram 12,85- 13,05; 60-61 gram 13,65 - 13,80; 65-66 gram 15,25 - 15,05. Veemarkt Den Bosch DEN BOSCH, 8-7. Aanvoer: totaal 8363, runderen 2312, graskalveren 278, vette kalveren 36, nuchtere kal veren 1817, schapen 2866; geiten 81, slachtvarkens 963. Prijzen per stuk: Melk- en kalf- koeien 2050 - 3100; guiste koeien 1800 - 2250; kalfvaarzen roodbont 2000 - 3050; zwartbont 1800 - 2450; klamvaarzen 1700 - 2050; guiste vaarzen 1700 - 2050; pinken 700 - 1450; graskalveren 600 - 865; nuchtere kalveren voor fok en mesterij roodbont 250 - 525; zwartbont 210 - 430; weidescha- pen 120 - 150; lammeren 100 - 150; vette schapen 160 - 210; vet te lammeren 160 - 225. Prijzen per kilogram geslacht ge wicht: Stieren le 7,75 - 8,25, 2e 6,60 - 7,75; vaarzen le 7,40 -ƒ 8,20, 2e f 5,75 - 7,40; koeien le 7,20 - 8,50, 2e 6,75 - 7,20, 3e 6,40 - 6,75; worstkoeien 5,25 -ƒ 6,30. Prijzen per kilogram levend ge wicht: vette kalveren le 6,60 -ƒ 6,70, 2e 6,50 - 6,60, 3e 5,50 - 6,50; slachtzeugen le 2,70 - 2,80, 2e 2.60 - 2,70, 3e 2,00 - f 2,60. Overzicht: melk- en kalfkoeien: aanvoer kleiner, handel rustig, en prijzen lager; guiste koeien: aanvoer kleiner, handel rustig, en prijzen ge lijk; graskalveren: aanvoer kleiner, handel nominaal, en prijzen gelijk; vette kalveren: aanvoer gelijk, han del vlot, en prijzen hoger; nuchtere kalveren: aanvoer kleiner, handel vlot, en prijzen hoger; schapen en lammeren: aanvoer groter, handel rustig, en prijzen gelijk; slachtvee: aanvoer gelijk, handel lui, en prijzen iets lager; en slachtzeugen: aanvoer groter, handel nominaal, en prijzen gelijk. Veemarkt Leiden LEIDEN, 8-7. Weekaanvoer 5758, dagaanvoer 4274, waarvan 150 slach- trunderen, 300 gebruiksvee, 20 gras- kalveren, 1638 nuchtere kalveren, 8 pony's, 946 varkens, 20 biggen, 1123 schapen en lammeren en 69 bokken of geiten. Prijzen per kg: Stieren le 8,00 - 8,50,2ef 7,40 - 7,95; vaarzen le 7,70 -8,60,2e/ 7,00-7,60; koeien le 7,55 - 8,50, 2e 7,10 - 7,45, 3e 6,60 - 7,05; worstkoeien 5,80 - 6,80; extra kwa liteit dikbillen 9,00 - 14,00; nuchte re slachtkalveren 1,25 - 2,00 en slachtzeugen 2,78 - 2,83. Prijzen per stuk: Melk- en kalf koeien 1775 - 3150; vare koeien 1200 - 2550; pinken 900 - 1600; graskalveren 400 - 1200; nuchtere kalveren voor fok en mesterij rood bont 300 - 525; zwartbont 250 - 425; biggen 100 -110; schapen 180 - 225; zuiglammeren 185 - 235; pony's 250 - 700; geiten 20 - 100. Overzicht: slachtrunderen: aan voer matig, handel traag, en prijzen stabiel; kalf- en melkkoeien: aanvoer matig, handel ruim, en prijzen sta biel; vare koeien, vaarzen, pinken, gras- en nuchtere kalveren: aanvoer matig, handel ruim en prijzen sta biel; pony's: aanvoer matig, handel matig, en prijzen stabiel; varkens: aanvoer ruim, handel redelijk, en prijzen iets hoger; lopers en biggen: aanvoer matig, handel ruim, en prij zen stabiel; schapen en lammeren: aanvoer redelijk, handel vast, en prijzen stabiel; geiten: aanvoer ma tig, handel redelijk, en prijzen sta biel. In de Zierikzeesche Nieuwsbode van 23-6-1981 schreven wij over de houten brug over de kreek bij Ou- werkerk, die al sedert de winter stuk was. Tot onze grote vreugde hebben we vandaag gekonstateerd. dat deze brug weer hersteld is. Hartelijk dank S.B.B.! S. Tienpint-Bolijn Heemstede De vissers van de zivarte klip 21. Svein Langtand ontvangt de aanstormen- dé vijanden met een verheugd gebrul, en in minder dan geen tijd ontstaat er een felle strijd, waarbij ook de bevrijde Noren, hoewel ze ongewapend zijn, 2ieh niet onbetuigd laten. Zijn duizeligheid ten spijt, krabbelt de Noor man moeizaam op, om zijn makkers te hulp te komen. Maar voor hij half overeind is, ziet hij Svein, Bolan en de anderen, die inzien, dat ze tegen de vervaarlijke speren vAn hun vijanden niet opgewassen zijn, de benen nemen Het laatste wat Eric hoort, is de schorre stem van Svein, die luid zijn naam roept, en terwijl het geluid van de vechtenden zich langzaam verwijdert, klinkt opeens van vlakbij een schel gekcf Bliksemsnel draait de Noorman zich om en kijkt recht in de felle schelle ogen van een grote wolf. die geluidloos en snel op hem toekomt

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 5