GS keurt raadsbesluit betreffende aankoop grond woningbouw af Afscheidsavond ,,'t Kofschip" met sprankelende musical Bejaardensoos Sirjansland hield laatste bijeenkomst AFSCHEIDSFEESTEN SCHOLEN Zierikzee kan Parijs best aan deurloo STREEKNIEUWS deurloo Schiesser^p Gemeente Westerschouwen Soms ben ik haar witte reus. J V. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 9 juli 1981 Nr. 22941 3 ZIERIKZEE, 7-7. In bloedhete omstandigheden heb ben dinsdagavond in de aula van de Rijksscholenge meenschap Prof. Zeeman de leerlingen van de zesde klas van de openbare lagere school ,,'t Kofschip" met een sprankelende musical afscheid genomen van hun school. Een welkomstwoord sprak de voorzitter van de ouder kommissie, de heer G. Villerius tot ouders en andere fa milieleden, die de zaal het predikaat „vol" verleenden. Direkt daarop begonnen de leerlingen met hun musical „Adieu Paris", dat met veel Frans doorspekt, de weer gave in woord en zang ten tonele voert over een school klas die middels een opstelwedstrijd een reis van vier dagen naar Parijs wint. In Parijs worden ze wegwijs ge maakt door de gids Francoise (Patri cia de Broekert) die al het mooie dat Parijs te bieden heeft, voortreffelijk vertelt. Chauvinistisch? Als tegenpool kon Jeroen (Jan Dek ker) het niet laten de „wereldstad" Zierikzee herhaaldelijk in het ver haal op het voorplan te zetten en hij oogstte daarbij veel applaus uit de zaal. Het kwartet dat een leidende rol vervulde werd aangevuld met Ro bert (Timo Besamusca) en Yvonne (Lianne Kloet). Advertentie Natuurlijk kon een clochard niet ontbreken en Jan Willem Ravia was een uitgekiende figuur daarvoor. En tot slot bracht de modekoning mon sieur Carnet (Ben Freije) de laatste mode. Ter kompletereing maakten figu ranten met zang en dans de musical tot een heerlijk stuk amusement. Afscheidsavond Koffie en verloting brachten veel ontspanning, doch geen verkoeling. Het „vaarwel", werd uitgesproken door het hoofd der school, de heer M. Vaarzon Morel, die op de in de musi cal voorkomende leus der Franse Re volutie, „Vrijheid, gelijkheid en broederschap" inging. Wat de vrij heid betreft, loopt het in deze tijd wel los voor de jeugd. In gelijke broe derschap „geloof ik niet", want elk kind is verschillend in al zijn of haar hoedanigheden. „Indien jullie instel ling op de volgende school ook zo po sitief is, dan zal het zeker wel luk ken. We moeten, wat de broeder schap betreft, een en ander voor el kaar over hebben, en daar mankeert er nog wel eens wat aan". Met het uitreiken der diploma's en een handdruk werd het schooljaar af gesloten. Dank De heer Vaarzon Morel merkte op dat deze musical inspanning kost, niet alleen van de kinderen, doch ook van enige dames. Hij noemde de damse Van Genderen, Zwartsenburg en Snijders, die deze musical instu deerden en die medewerking ver leenden aan het schoolkamp op Ginsterveld. Zij ontvingen een ge- schenkenbond en bloemen. Afscheid werd ook genomen van mevrouw Schrijver, die als onderwij zeres niet meer terug komt. Voor haar inzet van vijf jaar kreeg zij een geschenk. Mevrouw Schrijver zelf had veel waardering voor de samen werking met de kleuterschool. De voorzitter der ouderkommissie dankte mevrouw Ernst voor de cho reografie yan de musical en mevr. Kool voor de fraaie kostuums. Bei den kregen bloemen. Jacco. Zwart senburg kreeg een aandenken voor het „knoppen werk" en Janine Zwartsenburg voor de grime. En daarmee was dit afscheid ten einde. SCHO UWEN-D UI VELAND Geslaagd Middelbare Agrarische School Aan de Rijks Middelbare Agrari sche School te Goes zijn geslaagd: (3- jarige richting akkerbouw en vee houderij) Daan van den Hoek, Kerk- SIRJANSLAND. 9-7. De laatste bijeenkomst voor de vakantie van de bejaardensoos Sirjansland j.l- 7 juli in het dorpshuis, droeg een feestelijk tintje. Na een welkomstwoordje van leidster mevrouw Op 't Hof, speciaal gericht aan mevrouw Van Bommel, werd het 40-jarig huwelijksfeest van en is voor leden van de speeltuin, er wordt in twee leeftijdsgroepen ge vist, de ene tot 9 jaar en de andere van 9 t/m 14 jaar. De prijsuitreiking is na afloop in de speeltuin. Er zijn leuke prijsjes te winnen. RENESSE Inbraak bij Veerhoek De bar, de snackbars en het Chi nees Restaurant van Veerhoek aan de Hoogezoom zijn in de nacht van maandag op dinsdag het doelwit ge weest van inbrekers. Er werden (6) gokautomaten en kassa's opengebroken, een cassette recorder en elpees ontvreemd. De schade wordt op 3.000,— geschat. De technische recherche heeft de zaak in onderzoek. Racefietser aangereden Dinsdagmiddag is A. V. uit Zierik zee op zijn racefiets op de Hoogezoom aangereden door een witte Mercedes. De autobestuurder reed door. V. kwam lelijk ten val en liep verwon dingen op aan het gelaat (neus, lip en voorhoofd). Dokter J. L. Flach bracht hechtingen aan. één van de leden herdacht met het eten van een door de jubilaresse zelf gebakken taart. Mevrouw Op *t Hof gaf een terug blik over het afgelopen jaar, waarin veel aktiviteiten hadden plaatsge vonden. Verder zong het koor enkele liederen die goed waren ingestu deerd onder leiding van mevrouw De Jonge. Aardig klonk ook het lied dat twee dames hadden geschreven over de bingomiddagen. Het gaf heel goe weer hoe het er rijdens zo'n middag aan toe ging. Mevrouw Hogerhuis droeg een Zeeuws gedicht voor en mevrouw Mol, die al eerder in Zeeuws dialect aardige voordrachten had gehouden, kreeg ook dit keer de lachers op haar hand met het voordragen van de be levenissen van „Gilles en Kernilje". Ook mevrouw Neele en mevrouw De Ronde gaven acte de presence en ver der droegen de heer Zorge en me vrouw Fluit-Hogerhuis gedichten voor. Gezamenlijke maaltijd Ook het koor zong nog enkele toe passelijke-verzen. Namens de leden van dit koortje bedankte mevrouw Mol de leidster mevrouw De Jonge en zij bood haar een presentje aan. Ook de heer De Vries die steeds de verzen uitzoekt ontving dankwoorden. Mevrouw Van Bommel sprak nog enkele woorden en zij hoopte dat de bejaardensoos het volgende seizoen met net zoveel leden van start kan gaan. De middag werd met een gezamen lijke maaltijd afgesloten, die werd verzorgd door mevrouw Blaaren. Tenslotte werd het bestuur bedankt voor het vele werk dat voor de soos is verricht. Schiessers Sport slips en singlets zi|n perfekt afgewerkt. Tot in de kleinste details. Ondermode in alle kleuren die niet knelt en niet lubbert. Hoe vaak u het ook wast: de pasvorm blijft. Ondermode van met zorg geselecteerde katoen. Reusachtig fijn draagbaar. Perfektie is on/e kwaliteit werve en Jaap van Sas uit Zonnemai- re; (3-jarige richting akkerbouw en fruitteelt) Cees Padmos, Eikerzee en Ron Uitdewilligen, Scharendijke. ZIERIKZEE Geslaagd Zierikzeeënaar H. van der Neut is onlangs geslaagd voor het examen Zuidelijke kader- en docenten oplei ding van de gezondheidszorg te Bre da. Hij is werkzaam in het Rode Kruis Ziekenhuis als eerste verpleeg kundige op de operatie kamer/poli kliniek. UW fietstocht Bij gunstig weer organiseert de UW maandag 13 juli een fietstocht, richting Schuddebeurs, Noordgou- we. Vertrekpunt is Grachtweg 4. Zie verder: agenda. The Blues Brothers Stichting Het Theater vertoont ko mend weekend vier maal de film The Blues Brothers. De film handelt over twee broers die een weeshuis, waarin zij werden groot gebracht, voor likwidatie wil len behoeden. Zij probeerden het or kest dat zij vroeger leidden, weer op nieuw samen te stellen en de op brengst van hun optredens komt ten goede aan het weeshuis. Eén voor één zoeken zij de oude orkestleden op en dat gaat gepaard met de nodige moei lijkheden. Voor tijd: zie agenda. Viswedstrijd speeltuin Malta Op zaterdag 11 juli organiseert de speeltuinvereniging „Meester Breet- velt" een viswedstrijd in de gracht (Grachtweg). Deze wedstrijd begint om 10.00 uur HAAMSTEDE, 7-7. De raad van de gemeente Westerschouwen heeft dinsdagavond in een spoedeisende vergadering besloten een raadsbesluit van februari dit jaar te wijzigen, naar aanleiding van kritiek van GS. De raad had zich begin dit jaar ak koord verklaard met de aankoop van respektievelijk 2.2 ha. bouwrijpter- rein en 1.2 ha weiland gesitueerd aan de Stoofweg en Stoofwekken te Renesse van de B.V. Cöordinatie- Bouw te Naarden en van het Bouw- en aannemingsbedrijf Delf- en Schieland BV, in één transaktie voor een totaal bedrag van f 1.193.000,-. Niet eens Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben echter eind juni laten weten niet met deze beslissing eens te zijn en zij achten de koopsom van f 1112.000,- voor 2.2 ha. gedeeltelijk bouwrijpe grond te hoog, ze vinden het in de overgelegde exploitatie-opzet bere kende reële renteverlies te laag en huns inziens dient voor het rentever lies een percentage van 5 6% te worden aangehouden en ze achten het totaalbedrag van f 66.000,- voor de aankoop van het weiland te hoog. Het kollege van B en W stelde dins dagavond voor het eerste aankoopbe drag van f 1.193.000,- vast te stellen op f 999.600,- en het In voornoemd besluit onder punt 5 genoemde rente vergoeding van 9% nader te bepalen op 10 1/8%. Alle fraktievoorzitters van de ge meenteraad waren eensgezind van mening dat de reaktie van GS en de hele gang van zaken niet prettig was en zij stemden voor het voorstel van het kollege. iDe heer dr. H. J. van Zuijlen, frak tie-voorzitter van de WD vond het een bijna ontoelaatbare zaak dat na een besluit van de raad van de zijde van GS een heel ander rentepercentage wordt ingevoerd. Broodnodig „De te hoge prijs voor deze grond is niet juist, wc hebben deze grond (gel dig voorde komende vijftien jaar in de sociale woningbouw) broodnodig. De taxateur was uitstekend en mede daar om vind ik het een pijnlijke zaak," aldus de heer Van Zuijlen. De heer S. Roos, frak tic-voorzitter van de PvdA zei dat het hier een zaak van de hogere overheid betrof en dat de lagere overheid zleh dan daarnaar moet schikken. De burgemeester, mo- vtouw 4. I* Nlcmantsvrrdrietrl,een- heer wenste niet over de winst van f200.000,- te praten, omdat zij de hele manier van doen niet prettig vond. De afscheidsfeesten van peuter-, kleuter-, lagere en hogerescholen rijzen de pan uit. Ter illustratie van al die genoegelijke samenkomsten, in de vorm van uitstapjes, to neelspel, musicals en barbecues, ko- zerl we er drie uit. Te beginnen bij de kleinsten: de Nieuwerkerkse peuterklas bracht een in alle opzichten heerlijk bezoek aan bakkerij Ten Hove. De foto hiernaast toont feestelijk verklede Zierikzeese ..Woelwaters" voor hun school. Ook in Brouwersha ven (foto onder) gaven leerlingen van ,,De Speeldoosde voorkeur aan buiten-spelen". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Oosters sfeertje in de Parijse musical, uitgevoerd door zesde klassers van de openbare lagere school ,,'t Kofschip" (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 3