„Renesse Ouverture" opende zomeravondkoncerten I Jongens jacks 1 f 29,75 1 1 deurloo m STREEKNIEUWS SCHOOL- BROEKEN f 29,75 anaal V olks ver zekering ziektekosten I 4 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE vryda* 3 juii mi Nr. 22938 3 BRUINISSE. Het huwelijk van kleuterleidster Marja Smit van ,,d'Eerste Stap" met Henk Wagenaar betekende groot feest voor de kleuters van de Christelijke kleuterschool van Bru. Op de foto het toen nog aanstaande echtpaar (het hu welijk'werd donderdag voltrokken) omringd door kindertjes, die zich ter wille van een musical hadden uitgedost als matroosjes, vissen enz. De hoofdpersonen in de boot hadden een goede vangst: vele kado's werden (op uitdrukkelijk verzoek van de jeugd) opgehengeld. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Volgende week „Sehouwse Klanken RENESSE, IV?. Woensdagavond werd in de hervormde kerk van Re- nesse het eerste in een reeks van ze ven zomeravondkoncert gehouden. De avond, die als titel Renesse Ou verture" meekreeg, werd verzorgd door een aantal Renesser verenigin gen: het fanfarekorps „Luctor et Emergo" onder leiding van de heer J. H. Blom, het „Hervormd Kerkkoor" onder leiding van mevrouw J. Lemsom-Daane en leden van de to neelvereniging „Op Drift" met sfeer volle deklamatie van gedichten van Toon Hermans. Advertentie Mol 5-7 Zierikzee Tel. (01110) 12890 ZIER1KZEE Geslaagden (na herexamen) aan RSG Prof. Zeeman ZIERIKZEE, 3-7. Aan de Rijks scholengemeenschap „Professor Zee man" te Zierikzee zijn geslaagd na herexamen: Atheneum: Rick de Haan, Haamstede; Jaap Kloosterman, Noordwelle; Robert van der Male, Brouwershaven Havo: Carla Bal, Bruinisse; Anne- mieke de Jonge, Zierikzee; Michèl van Luyk, Zierikzee; Willemijn Vis ser, Zierikzee; Wim Wenning, Zierik zee; Jeannette Lodewijk, Nieuwer- kerk; Toon Wandel, Nieuwerkerk; Harro Verton, Haamstede; Hans Zoe ter. Brouwershaven. Mavo: Carmen Besamusca, Zierik zee; Kees Stoutjesdijk, Zierikzee; Ton Boogert, Oosterland; Ida van Doezelaar, Zonnemaire; Leo Dorre- man, Renesse; Sarina van Duiven- dijk, Bruinisse; Petra von Eugen, Nieuwerkerk; Kees de Glopper, Elle- meet. Koncert „Kunst en Eer" De Konklijke Harmonievereniging geeft zaterdagavond voor de VéGé in Malta een koncert. Belangstellenden zijn uiteraard van harte welkom. Voor tijd: zie agenda. „Opkikker" voor iepen De Plantsoenendienst neemt een aantal oude iepen onderhanden, om de gezondheid van deze bomen - en daarmede hun levensduur - te vergro ten. Sprake is van een heilzaam injek- tiesysteem dat wordt toegepast. De maanden juli en augustus zijn daar het meest geschikt voor, omdat in die tijd de entstof gemakkelijk wordt opgenomen in de sapstroom van de boom. Iepen aan hde Zaagmolen hebben al een beurt gehad en thans worden bomen bij de algemene begraafplaats onderhanden genomen. In het alge meen heeft Zierikzee niet zoveel ou de bomen; het is dus zaak er zuinig op te zijn en dat is men. Inbraak bij Timmerman Bij de ijzerwarenhandel Timmer man aan de Dam zijn in de nacht van woensdag op donderdag enkele dui zenden guldens gestolen. De daderfs) Na een welkomstwoord door de heer A. F. v. d. Roest werd het pro gramma door Luctor et Emergo geo pend met „Bist du bei mir" van Joh. Seb. Bach in een arrangement van W. Hautvast. Fanfare, koor en deklama tie werden in het programma veel vuldig afgewisseld. Het koor zong o.m. „Alzo lief heeft God de wereld gehad" van Da Palestrina in een be werking van Freek Schorer en „Wat zijn de goede vruchten?" van Willem Vogel. In „King all glorious" werd de begeleiding verzorgd door ds. T. S. Fahner. Ook Luctor et Emergo bracht ver scheidene nummers. Bij „Reidol Val ley", een eigen kompositie van Henk Blom en „Choral and Rock Out" van Ted Huggens (waarin door Wim Veer- hoek een drumsolo werd gespeeld) werd tevoren een korte toelichting gegeven door dirigent Henk Blom. Tussen koor en fanfare door ver zorgden leden van „Op Drift" dekla- maties van Toon Hermans, te weten: „Holland", „De regen", „De zon" en „Het Al". Na een slotwoord door de heer van de Roest werd het programma beslo ten door de fanfare met het populaire „Floral Dance" van Katie Moss. Staand applaus Aan het slot werden de medewer kers aan deze avond met een staand applaus beloond. Volgende week volgt het tweede zomeravondkoncert. Dan is de titel „Sehouwse Klanken". Het program ma z»l verzorgd worden door het Hervormd Kerkkoor o.l.v. mevrouw J. Lemsom-Daane, Joop Volkeri met Sehouwse voordrachten, mevrouw A. Klein-Tulp (viool), mevrouw D. Simons-Imhoff (piano) en de heer D. v. d. Hoeven (cello), een cornettrio bestaande uit de heren John de Fei- ter, Jaap Moerland en Helle v. d. Roest en het Valcooch-ensemble bestaande uit Mientje Bliek (bas blokfluit), Henk Blom (sopraanblok fluit en schalmei), Arie Damman (te norblokfluit) en Nellie Geense (alt blokfluit. heeft (hebben) daarvoor twee kassa's opengebroken. Verder zijn drie on schadelijk gemaakte jachtgeweren meegenomen en is alles overhoop ge haald. Het onderzoek is nog gaande. Inbraken Bij het bureau van de Rijkspolitie te Zierikzee werd donderdagmiddag rond 18.00 uur twee keer aangifte ge daan van een inbraak. Bij de fam. N.- uit de Haring- vlietstraat is een aantal luxe artike len meegenomen en bij de fam. B. aan de Zandkreekstaat is wel inge broken, maar wordt niets vermist. Botsing op rontonde Op de rotonde zijn donderdagmid dag om drie uur twee auto's tegen el kaar aangereden. J. P. J. d. B. uit Zie rikzee reed op de rotonde en wilde Zierikzee inrijden, toen er van de richting Haamstede een auto kwam, bestuurd door P. J. B. uit Kerkwer- ve. B. kreeg geen voorrang van d. B. Beide wagens liepen materiële scha de op. Schoolkrant „De Speeldoos" De schoolkrant van de Christelijke kleuterschool „De Speeldoos" staat weer vol met aardige gedichtjes, kor te verhaaltjes, spelletjes, raadseltjes en kleurplaten waarmee de kleuters zich tijdens de vakantie kunnen be zighouden. Na de zomervakantie worden 17 nieuwe leerlingen verwacht op de kleuterschool De tweede klas zal uit 31 kleuters bestaan. „De Speeldoos" is gesloten van 13 juli tot en met 21 augustus. Schoolkrant In de schoolkrant van de Jan Wou ter van de Doelschool staat volop in formatie over het afscheid van het schooljaar '80/'81. Van de leerlingen die de school ver laten gaan er 16 naar de Chr. Scholen gemeenschap Mavo/LHNO in Zierik zee; 10 naar de RSG Prof. Zeeman; 6 naar de LTS; 1 naar de MAVO met ind. begeleiding in Goes; 1 naar het Chr. Lyceum in goes en 1 naar de la gere Land- en Tuinbouwschool in Middelharnis. Verder start de school in augustus met het vak textiele werkvormen voor jongens en meisjes van de klas se 2 en 3. De Jan Wouter van den Doelschool is van 11 juli tot en met 22 augustus gesloten. RENESSE Avond wandel driedaagse in Renesse De evenementenkomissie van de WV Renesse organiseert voor maan dag 6, dinsdag 7 en donderdag 9 juli een avond wandel driedaagse. Voor deze gelegenheid zijn drie aantrekke lijke routes uitgestippeld langs vele mooie plekjes in en om Renesse. Het startpunt is bij het VVV- kantoor aan de Zeeanemoonweg. Op de laatste avond worden de wande laars traditiegetrouw opgehaald door het fanfarekorps „Luctor et Emergo". Voor alle deelnemers is er een leuke herinnering beschikbaar. OUWERKERK Kollekte „Kinderzorg" Onder leiding van mevrouw Vij verberg-van Oeveren is in het tweede kwartaal weer gekollekteerd voor de Vereniging „Kinderzorg" te Middel burg. Opgezonden kon worden het mooie bedrag van 224,10. Bijeengebracht werd door resp. Janet en Ineke van de Hamer 44,65, Liane Hage en Mi randa Vijverberg 73,35, Linda Vij verberg en Katy den Boer 51,43 en door Marjolein Boogerd en Mirjam Rouw 54,67. Mevrouw Vijverberg zegt hartelijk dank aan gevers en kollektantjes. In verband met vertrek van de la gere school hebben Marjolein Boogerd, Mirjam Rouw en Liane Ha- gemoeten bedanken voor dit werk. In hun plaats komen Jatine Zijp, Ast rid Kelderman en Jacoline Ha- rinck. Nieuw schoolgebouw Dezer dagen vindt de verhuizing plaats naar het» nieuwe schoolge bouw. Diverse leermiddelen worden niet meegenomen en deze zullen te koop zijn aanstaande maandagavond om 7 uur (in de oude school). Het gaat om leerlingensetjes, handenarbeidta- fels, gordijnen, kasten, oude school boekjes enz. Wie denkt, dat er iets van zijn gading bij is, kan op bo venstaande plaats en tijd terecht. NIEUWERKERK Zakenjubileum „Elektro Lievense" te Nieuwer kerk herdenkt de oprichting van het bedrijf zestig jaar geleden, op woens dag 15 juli a.s. OOSTERLAND Opbrengst kollekte Onder leiding van mevrouw E. J. Poelman-van Leeuwen werd in Oosterland weer gekollekteerd ten bate van de Stichting te Heemstede, etc. „De Macht van het Kleine" door de dames Boogert-Roks, De Bruine- Goudzwaard, Lems-Dorst, Machielse-van den Nieuwendijk, Van der Maas-Rotte, Van de Sande, De Valk-Ista, mej. Jeanet Dalebout en de heren L. W. Boogert, J. Boogert en D. Bal. Opgehaald werd in totaal 604,20. Veel dank aan de milde geefsters en gevers en niet minder aan leiding en dames en heren kollektanten. Opbrengst kollekte Onder leiding van mevrouw J. van der Werf-Steenpoorte werd in Oosterland weer gekollekteerd in het tweede kwartaal van 1981 ten ba te van de Stichting „Kinderzorg" te Middelburg. Opgehaald werd door: Corine en Martin van den Akker 54,20, There- za en Leo Steenpoorte 200,45, Izabel van der Werf 106,20, Marleen Steen poorte en Bianca Bolle 52,95 en Ma rieke de Jonge 202,15. Totaal een bedrag van 615,95. Zeer veel dank aan degenen, die steeds weer een gift schenken willen voor dit mooie doel, en niet minder aan de leiding en de kollektanten. BRUINISSE Prachtige koorzang Een fijne luister- en zangavond in het algemeen en een genot voor de zangliefhebber in het bijzonder was de koor- en samenzangavond in de Ned. Herv. Kerk in Bruinisse. Het kinderkoor Hallelujah o.l.v. de heer J. P. Knop klonk ontroerend zuiver door de grote kerk, vooral het „Blijf bij mij Heer". De Christelijke Gem. Zangvereniging „Maranatha" uit St. Philipsland en de Christelijke Gem. Zangvereniging „Laus Deo" uit Bruinisse, beide o.l.v. de heer C. den Braber, brachten prachtige liede ren ten gehore. Vooral Hennie Moer land, een sopraan van „Maranatha" imponeerde met enkele solistisch ge zongen verzen. Ook de alt Heieen v. d. Berge-Hoogerheide van „Laus Deo" zong fraaie solo's. „Maranatha" en „Laus Deo" zon gen gezamenlijk psalm 150, erg mooi. Ds. W. F. Teekens opende en sloot de avond met gebed en hield een me ditatie. De avond werd besloten met een samenzang van gezang 280 vers 1, 2 en 5: 'k Wil U, o God mijn dank be talen. Jammer voor zo'n mooie avond dat de belangstelling gering was, in tegenstelling tot enkele jaren geleden. Ramen vernield Vermoedelijk begin deze week zijn van een peilmeethuisje aan de haven van Zijpe vijf van de zes ramen door vandalen vernield. De schade wordt geschat op 500,-. Rijkswaterstaat overweegt om tralies met gaas aan te brengen omdat op 24 april van dit jaar al eerder de ramen kapot waren gegooid en de getijdemeter toen werd beschadigd. Hond vastgebonden achtergelaten Woensdagnacht rond 12.00 uur werd Gees Schraver van het taxibe drijf, gewekt door een klaaglijk ge jank van een hond. Omdat het geluid bleef aanhouden ging hij op onder zoek uit en hij vond achter zijn wo ning op het Stenenpad een soort fox hond, vastgebonden aan de spijlen van het schoolhek. Hij heeft het dier losgemaakt en mee naar huis geno men, waar het donderdagavond is opgehaald door de Dierenbescher ming. Ongelooflijk, dat mensen een dier zoiets kunnen aandoen. Jonge valk gered Sluispersoneel van de Volke- raksluis heeft een jonge torenvalk gevonden, die uit het ouderlijk nest was gevallen. Pa en ma valk hebben een nest onder de brug over de sluis, voor een ieder onbereikbaar en laten het drukke mensen-gedöe gelaten over hun koppen razen. De jonge valk is schijnbaar ongedeerd overge dragen aan de Vogelwacht, die het dier naar het vogelopvangcentrum in Arnhem vervoerde. Daar zal het „op gevoed" worden zodat het later zelfstandig zijn prooi (muizen e.d.) kan vangen. Koncert in muziektent Voor het eerst dit seizoen verzorgt de muziekvereniging „Nu met Hope" uit Bruinisse en „Oefening en Uit spanning" uit Nieuwerkerk een kon cert in de muziektent van Bruinisse. Het al eerder geplande openingskon- eert ging destijds wegens slechte weersomstandigheden niet door. Ge lukkig zijn de weersvoorspellingen voor komend weekend iets gunstiger dan vorig weekend, zodat gehoopt wordt dat behalve het weer ook de publieke belangstelling zich van zijn goede zijde laat zien. Aanvang: 19.30 uur. Openingstijden postkantoor Het postkantoor te Bruinisse zal tijdens de zomermaanden vanwege de toeristische drukte een gewijzigde openstelling hebben. De nieuwe tij den vanaf maandag 6 juli t/m zater dag 22 augustus zijn: van maandag t/m vrijdag van 10.00 uur tot 12.00 uur en van 14.30 uur t/m 17.30 uur. Op zaterdag van 8.30 tot 10.00 uur. GOEDEREEDE/ STELLENDAM Opening busstation Stellendam Het nieuwe busstation van het Streekvervoer Zuid-West-Nederland bij de Eendrachtweg/Brielsestraat in Stellendam wordt op donderdag 9 juli officieel in gebruik genomen. Op uitnodiging van de gemeente Goedereede wordt, in overleg met de Z.W.N., een programma afgewerkt, waarbij een voor de genodigden be schikbaar gestelde autobus een rol speelt bij de officiële ingebruikne ming. Het nieuwe station is beter be reikbaar dan het oude en het draagt bovendien bij tot een verbeterde dienstregeling.- Advertentie Spijker en rib Mol 5-7 Zierikzee Tel. (01110) 2890 WASHINGTON. De Verenigde Sta ten hebben nog geen beslissing geno men over de levering van F-16's aan Israël. DEN HAAG. De algemene Reken kamer heeft in een rapport aan staatssekretaris Kraaijeveld- Wouters van CRM kritiek geoefend op de toepassing en uitvoering van de buitengewone pensioenwetten op grond waarvan Slachtoffers van het voormalig vert èn zeelieden-oorlogs slachtoffers een buitengewoon pensi oen kan worden toegekend. UTRECHT, 2-7. Invoering van een beperkte volksverzekering tegen ziektekosten zal een forse stijging van de kollektieve lasten tot gevolg hebben. Al naar gelang de voorzie ningen die men er in wil onderbren gen zullen die lasten stijgen met 423 of 3.072 miljoen gulden. De Vereni ging van Nederlandse Ziekenfondse (V.N.Z.) heeft de kabinetsinforma teurs desalniettemin laten weten dat ze berèid is, mee te werken aan een studie over de samenvoeging van de ziekenfondsverzekering met de volksverzekering A.W.B.Z. (Algeme ne Wet Bijzondere Ziektekosten). Een recente studie heeft volgens de V.N.Z. uitgewezen, dat het onder brengen van de zogenaamde eerste lijn (huisartsenhulp, verloskundige hulp en kraamzorg) in de A.W.B.Z. de kollektieve lasen met per saldo 423 miljoen zal doen toenemen. Als de tweede lijn (ziekenhuisverpleging, poliklinische hulp e.d.) naar de A.W.B.Z. gaat, betekent dat een lastenstijging van 3.072 miljoen. De V.N.Z. vindt, dat om een doel matig funktioneren te bevorderen voorrang moet worden gegeven aan versterking en beheersing van de eerstelijnzorg. Voor deze sektor zou dan ook integratie van de zieken fondsverzekering en de A.W.B.Z. moeten worden onderzocht. Wanneer de toekomstige regering echter een snelle totstandkoming van een volle dige volksverzekering wil. zou de keus moeten vallen op overheveling van de tweede lijn naar de A.W.B.Z., al dan niet tegelijk met de eétste lijn. BROUWERSDAM. Romantiek aan de Brouwersdam Langs de waterlijn zetten de sportvissers hun hengels uit in de hoop de nodige vissen te verschalken. Voor hen geldt de romantiek uiteraard niet. Ze moeten hun vivant vissen- bestaan in de grote plas verwisselen voor een uiterst ongemakkelijk bestaan in het leef net". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Twee kinderen, die symbolisch model staan voor..onze wat vreemae zomer", die wolken, wind en water produceert, maar karig is met zon. Onder moeders paraplu intussen is er een schuilmogelijkheid (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 3