Hilversum 3 kwam rechtstreeks van Schouwen-Duiveland Diploma-uitreiking in raam gezet van leerlingen-koncert Met VARA's Lijn 3-bus en een popkoncert in Brouw STREEKNIEUWS Wetgeving verbeterd, maar milieu is achteruit gegaan COMPOSES f 259,- deurloo Nederlander eet steeds meer vis Twee spoorwegwerkers omgekomen Examens Muziekschool 4 BROUWERSHAVEN. Onder toeziend oog van vader Cats; de formatie ,,Doe Maar" tijdens het VARA popfestival op de markt van Brouwershaven. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) J 9 ZIERIKZEE/BROUWERSHAVEN, 1-7. De Vara lijn 3- bus toerde dinsdag over Schouwen-Duiveland. Populai re Hilversum 3-muziek werd afgewisseld met inter viewtjes met plaatselijke „bekendheden" over aktuele zaken, maar ook met informatie over ontspannende regi onale gebeurtenissen. Zo kwam o.a. de problematiek rond de tolheffing Zeelandbrug aan de orde en ook werd aan de voorbereidingsplannen voor het jaarlijks terugkerende popfestival Bru-pop (8 augustus) aandacht besteed. Het programma werd afgesloten met een popfestival op het Markt plein van Brouwershaven en dus niet, zoals één van de diskjockey's tijdens de uitzending nogal geprik keld bekendmaakte, op het Haven plein te Zierikzee. Motieven voor de ze afwijzing kwamen ook in het in terview met het Zierikzeese raadslid L. v. d. Ouden niet duidelijk naar vo ren. ZONNEMAIRE Klubseizoen afgesloten Het klubseizoen van de meisjes- klub te Zonnemaire werd deze week afgesloten met een gezellig samen zijn dat begon met een gezamenlijke maaltijd, verzorgd door de moeders van de klubleden. De meisjes waren allemaal gekostumeerd. Verder werden kaarten verstuurd naar mensen uit Zonnemaire die in het ziekenhuis liggen een ook naar het door de diakonie geadopteerde meisje uit de Filippijnen werd een brief gestuurd. Een pakketje met aardige attenties werd verzonden naar een meisje in een tehuis in Suri name. Twee meisjes, Jacqueline den Haan en Ellen van Klinken, namen af scheid van de klub en ze ontvingen van leidster mevrouw Van Leeuwen een lepeltje als herinnering. Met het zingen van Glory, glory Halleluja en dankgebed werd de avond afgeslo ten. Voor dit popfestival waren de groe pen ,,Doe Maar" en Dexy's midnight runners" uitgenodigd, die respektie- velijk zogenaamde skunk muziek (een mengeling van ska met punk, zo als de groep het zelf typeert) en ver nieuw de soul-muziek ten gehore brachten. Weinig enthousiasme Het bijna duizend koppen tellende publiek reageerde overigens maar matig enthousiast, tam bijna, behal ve dan op het nummer Geno van de Dexy's, een nummer dat in Neder land een bescheiden tipnotering haalde, maar in Engeland als num mer één op de hitlijst stond. Doe Maar, bekend geworden door o.a. het nummertje Sinds 1 dag of 2, kreeg het publiek pas tegen het einde van zijn show op de hand. Origineel was deze formatie zeker met een serenade gericht tot Jacob Cats, die tijdens de optredens hoog boven het publiek uit torende. De wijs van „Waar de blanke top der duinen" had ,,Doe Maar" hiervoor uitgekozen en dat klonk, geaksentu- eerd door een schuiftrombone, best mooi. Zomeravondkoncert harmonievereniging Vrijdagavond 3 juli verzorgt de harmonievereniging ,,Nut en Uit spanning" voor de tweede maal dit seiroen een optreden in eigen dorp. Onder leiding van dirigent E. A, de Groeten uit Rotterdam van net RET Mannenkoor eigenaar is van het aangrenzende bouwland wil Stouten graag dit op nonaktief gekomen perceel, groot 1385 ca, er bij trekken. Zoals bekend is de plaatselijke rioolzuivering sinstallatie opgegaan in een geza menlijke zuiveringsinstallatie voor diverse doipen. Ook dit verzoek werd door de gemeenteraad ingewil ligd. Oud papier Op zaterdag 4 juli hoopt het zen- dingskomité weer oud papier en vod den op te halen ten bate van het zen dingswerk der Gereformeerde Ge meenten. Ongeveer negen uur in de morgen gaat men van start met trac tor en wagen, en men wordt beleefd verzocht, zo mogelijk het oud papier en de vodden samengebonden gereed te leggen aan straat of trottoir, het geen een vlotte afvoer bevordert. Mbuma-zending Onder leiding van de heer D. I. van de Velde werd in de maand juni weer gekollekteerd ten bate van het werk van de Mbuma-zending door: Mirjam Bakker, Connie de Bruine, Henriëtte IJzelenberg, Anja en Tineke Meer man, Arianne Morks en Jannie Steenpoorte. De opbrengst bedroeg 282,80, waarvoor veel dank aan degenen die dit werk steeds weer gedenken wil len met een gift, en niet minder aan de leiding en de jongedames koliek- tanten. BELFAST. Gevangen leden van het Ierse Republikeinse Leger heb ben woensdag een oproep van de Britse regering hun hongerstaking op te geven als „arrogant en gevoel loos" van de hand gewezen. UTRECHT, 1-7. De milieuwetgeving- is de afgelopen twee jaar verbeterd, maar de situatie waarin het milieu in ons land verkeert, is achteruitgegaan. Alleen een verdere verscherping en een krachtige handhaving van de mi lieuwetgeving zal in het komende jaar tot werkelijke verbetering kunnen lei den. Tot deze konklusie komt de Stichting Natuur en Milieu aan de hand van haar woensdag verschenen verslag over de jaren 1979 en 1980. Er zijn de afgelopen jaren verschil lende nieuwe wetten op het gebied van de milieubescherming bijgeko men. De Stichting is echter van me-, ning dat de milieuwetgeving nog steeds geen sluitend stelsel is. Ook de Advertentie Mol 5-7 Zierikzee Tel. (01110) 2890 Vara DJ's Frits Spits en Felix Meurders vertelden desgevraagd dat ze, wat keuze van de popgroepen be treft, zoveel mogelijk onbekende, of in ieder geval minder bekende, for maties aan hun trekken willen laten komen, die daarpaast ook nog mu ziek leveren die bij het jonge publiek aanslaat. Het is overigens al de vier de keer dat de Vara lijn drie bus in het zomerseizoen door het land trekt. Vooral zelden door „radio" bezochte gebieden worden door de bus aange daan, en deze trip heeft vooral tot doel het publiek met de Hilversumse dj's te konfronteren. Looff zullen o.a. de volgende num mers ten gehore worden gebracht: Marche Militaire no.l van Fr. Schu bert; Oklahoma Selektie van Rodges en Hammerstein; Gospel Rhapsodie van Pi Scheffer; Espana Cani van Marquina; BB en CF Mars van Ord Hume; Glück.^uf .van. Joh. Wichers; Birds of the.Forest van S. Mayr. Al niet al eën programma waar de liefhebbers van hai*moniemuziek hun hart aan kunnen ophalen. Ook voor dit koncert wordt de nieuwe mobiele tent opgesteld op het school plein in de I. M. van de Bijlstraat. Voor tijd: zie agenda. OUWERKERK Kras in auto Inwoner R. H. W. van Ouwerkerk had om twaalf uur 's middags zijn au to neergezet. Toen hij een paar uur la ter terugkwam zat er een diepe kras in zijn auto. De schade bedraagt 800,-. OOSTERLAND Grondverkoop Er is weer wat leven in de brouwe rij gekomen betreffende grondver koop. Zo verkocht de gemeente aan de heer Machielse, Margrietstraat 43 een gedeelte van een perceel grond aan de Dokter Schutterstraat, groot ongeveer 263 mJ voor de bouw van een woning. Verder verzocht de heer Matth. Stouten Cz. te Oosterland aan de gemeente de aankoop van een per ceel grond aan de Lage Rampertse- weg, tot voor kort deel uitmakend van de voormalige rioolzuivering van het dorp Oosterland. Doordat hij DEN HAAG, 11-7. De Nederlander eet steeds meer vis. Vorig jaar besteedde de konsument meer dan één miljard gulden aan vis. De laatste vijf jaar is de viskonsumptie met ongeveer de helft toegenomen. Dit staat in een rapport voor het midden- en kleinbedrijf (E.I.M.) over de detailhandel in vis. Het overgrote deel gaf de konsu ment uit aan verse, onverpakte vis (gerookt, gezouten of gebakken). Vis- konserven en diepvriesvis vormen slechts vijftien procent van de beste dingen en worden voor een belang rijk deel in levensmiddelen- en dus niet bij viswinkels gekocht. Daling rendement Ondanks deze gunstige ontwikke lingen is de situatie in de branche niet in alle opzichten positief, aldus het E.I.M.-rapport. Vooral de daling van de rendementen in de afgelopen jaren dient volgens het E.I.M. een ernstige waarschuwing te vormen. De vakhandel moet deze ontwikke ling ombuigen door enerzijds e,en af- gewogener prijsstelling en aan de an dere kant een doelmatiger bedrijfs voering. Daarnaast moet zij via pro motie en reklame alert inhaken op de toenemende belangstelling van de konsument voor vis in allerlei vari- feiten. Verse vis In de visbranche verwacht men dat de vraag naar vooral verse vis nog wel zal door stijgen. Ook is er een toenemende vraag naar meer soorten vis en heeft men gekonstateerd dat de klant bereid is meer te betalen voor een kwalitatief goed produkt. Zijn voorkeur voor gespecialiseerde viswinkels neemt eveneens toe. Een onzekere faktor voor de toekomst blijven de stagnatie in de inkomens- groei bij het publiek en het feit dat vis de afgelopen jaren sterk in prijs is gestegen,-sterker dan vleeS, aldus het E.I.M. invoering van de Wet Algemende Be palingen Milieuhygiëne, een kader wet voor alle andere milieuwetten, maakt een slagvaardig milieubeleid nog niet mogelijk. Een ernstige zaak vindt de Stich ting dat milieudelikten niet of nau welijks worden aangepakt. Oude de- likten kunnen meestal niet worden vervolgd, omdat ze zijn verjaard. Ook nieuwe delikten worden nauwe lijks aangepakt en als dat wel ge beurt dan betreft het meestal kleine overtredingen. De grote vervuilers blijven dikwijls buiten schot. Natuur en Milieu hoopt echter dat met de in voering van de Milieu-effektrepor- tage veel milieuschade in de toe komst voorkomen kan worden. GRONINGEN. 2-7. Twee spoor wegwerkers zijn donderdagmorgen om het leven gekomen, toen zij tij dens werkzaamheden aan de lijn Groningen-Hoogezand door een pas serende trein werden aangereden. Het ongeluk gebeure op de over weg Kooiweg bij Waterhuizen in Oost-Groningen. Twee werknemers van Railbouw, een onderaannemer, die in opdracht van NS met werk- zaaheden aan het trajekt Groningen- Winschoten bezig was, gingen aan de kant voor de trein uit de richting Winschoten. Ze stapten daarbij ech ter op de baan van de - vrijwel gelijk tijdig passerende - sneltrein Groningen-Winschoten. De mannen &aren op slag dood. Het ongeluk gebeurde rond half acht. MOSKOU. De Russische minister van buitenlandse zaken Andrei Gro- myko is donderdag vertrokken naar Polen. Onderweg maakt hij een tus senlanding in Sofia, waar hij met partij-funktionarissen van andere Warschau-Pactlanden zal spreken, zo melden Westduitse bronnen in Moskou. ZIERIKZEE, 30-6. Ter omlijsting van de diploma uitreiking, werd een leerlingenkoncert gegeven vanuit de Zeeuwse Muziekschool afdeling Schouwen-Duive land. Het gebeuren vond plaats in de Lutherse Kerk te Zierikzee, die voor deze gelegenheid geheel gevuld was met uitvoerenden, geslaagden en hun familieleden. RENESSE, 2-7. Op woensdag 27 juli wordt een vokaal koncert gegeven in de Hervormde Kerk door het R E T.-man nenkoor, het koor van de. Rotterdamse Tram. Gebracht worden werken/liederen voor mannenkoor van licht klassiek tot populair Solistische medewerking wordt verleend door Jan Wander (tenor). De foto toont het koor ..onder treinstellenutfi» de R.E.T. De avond werd geopend door Jan Terpstra, trompet, en Jaap Rentier, orgel. Zij speelden een feestelijk Concertino van G. F. Handel. Drie cellistes: Greetje Buytendijk, Patri cia Tanis en Riet van den Dungen vervolgden het programma met een mooi klinkend Trio van Cervetto. Cellolessen Symbolisch voor de naar verhou ding grote belangstelling voor cello- lessen in Zierikzee, noemde regio- direktrice Ellengard Jonse dit optre den. Met enige trots werd dan ook te ruggezien op de pas afgenomen cello- examens, waarvoor de beide C-kan- didaten zelfs met lof slaagden. Eve neens speciale vermelding kreeg het C-examcn trompet van Jan Terpstra, die zijn studie binnenkort voortzet aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Dc Kleine modale Suite van de Belg Jos Wuytack bleek een speels modern werkje. liet werd op vlotte wijze uitgevoerd door Micntjc Bliek, Nellie Gccnc en Arir Damman op sopraan-, alt- en tcnorblokflult. Ook de vijf geslaagden voor het B- examen kregen vergezeld van oen persoonlijk woord hun getuigschrift overhandigd. Het fraaie orgel van dc Luthers^ Kerk kwam goed tot zijn recht in dc Fantasie van H. F. Micheelsen, een boeiend stuk onder de handen van Jaap Rentier. Verscheidenheid De meeste geslaagden, nl. zij die het A-examen hadden afgelegd, wa ren nu aan de beurt om naar voren te komen. Hierbij kwam een grote ver scheidenheid van instrumenten aan de orde. sopraan- en altblokfluit, pia no, elektronisch en kerkorgel, viool, cello en gitaar, klarinet en saxofoon, akkordeon en trompet. Een solowerk voor dwarsfluit, de Syrinx van Cl. Debussy, werd op be heerste wijze vertolkt door Rcimo Faber. Het programma werd beslo ten met Drei Bagatellen van Hollfel- der. in goed samenspel uitgevoerd door Jan-Peter Adriaanse en Kees van der Maas op akkordeon. Geslaagden Hieronder volgen de namen van de geslaagden: Sopraanblokfluit-A: Elien Bolijn, Wim Bouwman, Carin Plette. Gerda Zondag te Zierikzee; Marjan de Bak ker, Scharendijke; Merel Kloet, Haamstede. Altblokfluit-A: Leonie van Loo, Zierikzee. Piano-A: Pieternel Koopman, Jan Terpstra, Monique v. d. Veken, Anne Marie Zuidweg, Jeanine Zwartsen- burg, Zierikzee; Linda van Alphen. Nieuwerkerk; Coert Brucl, Brou wershaven; Carin Buytendijk, Brui- nisse; Louise Goedbloed, Haamste de. Piano-B: Karin de Vos. Zierikzee Eletronisch orgel-A: Claudia Legc- maate, Eric Quik, Zierikzee; Marlies Rentier, Erik de Reus, Nieuwerkerk. Elektronisch orgel-B: Liesbeth Bolkenbaas, Oosterland. Kerkorgel-A: Ragonda den Boer. Zierikzee. Kerkorgel-B: Jaap Rentier, Nieu werkerk. Dwarsfluit-B: Reimo Faber, Zie rikzee. Viool-A: Marcel de Looff, Zierik zee; Gabrielle Butler, Burgh-Haam- stede; Tsjitske Buytendijk, Bruinis- se. Klarinet-A: Peter Tanis. Marcel v. d. Wielen (met lof) Zierikzee; Caty Kotoun, Kerkwerve. Saxofoon-A: Marcia Eekman, iZie- rikzee. Trompet-A: Sjaak Berrevóets, Kerkwerve. Trompet-C: Jan Terpstra. Zierik zee. Akkordeon-A: Arjan Doeswijk. Wim Doeswijk. Zierikzee. Akkordeon-B: Jan-Peter Adriaan se, Dreischor. Gitaar-A: Richard Bin. Wilrrta 't Jong, Monique Snijders, Esme Soes man, Zierikzee. Violoncello-A: Inez Flameling. Zie rikzee. Viol once 11 o-C: Patricia Tanis (met lof), Zierikzee; M. M. Buytendijk- Petit (met lof), Bruinisse. ZIERIKZEE. De Lutherse kerk tijdens de diploma uitreiking van de Zeeuwse muziekschool. (Foto Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 4