Symbolische trouwpartij in d'Eerste Schip wereldzeiler te water gelaten Scharendijke leeft toe naar zijn braderie Modernisering schutsluis Grevelingendam bijna gereed 1 Einde kursusjaar Barbecue-avond Willibrordus- school en „Onder de Wieken" Zaterdag 4 juli Jongens jacks f 29,75 deurloo Wegens huwelijk „juf" STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderde a juli mi Nr. 22937 LOOPERSKAPELLE Geslaagd (met lof) Tijdens de deze week te Middel burg gehouden examens van de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf slaagde de heer Jaap Kloet uit Looperskapelle voor de voortgezette opleiding gezel timmeren. De heer Kloet, die zijn theoretische opleiding genoot aan de streekschool in Middelburg en zijn praktijk-erva ring opdeed bij zijn werkgever, de firma Braber B.V. te Renesse slaagde met lof. De examenkommissie kende hem een eerste prijs toe, wat hem naast de eer een enveloppe met opleverde. BROUWERSHAVEN Afd. Plattelandsvrouwenbond Op dinsdag 7 juli organiseer de af deling Brouwershaven van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, een fietstocht naar de ..Pitshoeve", de boerderij van de fam. Kuyper te Dreischor. Op deze boerderij worden schapen gefokt en mevr. Kuyper geeft lessen in spinnen en weven. Oud papier In Brouwershaven wordt zaterdag 4 juli door de algemene sportvereni ging Brouwershaven oud papier op gehaald. Gaarne gebundeld gereed zetten. Voor tijd: zie agenda. NIEUWERKERK Nieuwe parkeerruimte Prijsslag Prijsslag Jac. Hermans aan de Del tastraat te Nieuwerkerk heeft er een nieuwe, grote parkeerruimte bij ge kregen. Dit parkeerterrein is gelegen achter het wijn-pakhuis en heeft uit ritten op de Burgemeester Bou- ZIERIKZEE, 30-6. Het onder- wijsteam van de Willibrordusschool en „Onder de wieken", organiseer den in samenwerking met de ouder vereniging, een barbecue-avond voor ouders en leerlingen. Omdat sombere wolken een rege nachtige avond voorspelden, waren 's middags ijverige handen bezig een afdak te konstrueren, waaronder de twee grote barbequebakken een plaats konden krijgen. Gelukkig bleek de regen geen spelbreker, zo dat de opkomst erg groot was. In de gemeenschapsruimte van de school en een klaslokaal was het dan ook al spoedig een gezellige drukte. De opbrengst - ruim 850,- - zal bestemd worden voor de aanschaf van nieuwe leermiddelen. manstraat. Door deze uitbreiding zal zeker in grote behoefte worden voor zien. BRUINISSE Gewond bij aanrijding Aan de Noordelijke parallelweg te Bruinisse heeft zich dinsdagmiddag rond drie uur een aanrijding voorge daan waarbij een gewonde viel. A. H. uit Middelharnis kwam van de Rijks weg 18 en stak plotseling de parall- weg over. H. verleende daarbij geen voorrang aan J. v. d. L. uit Almelo. H. raakte gewond aan beiden han den. Beide auto's liepen materiële schade op. Schoolfeestdag Op donderdag 9 juli organiseren beide scholen een schoolfeestdag, waarvoor een gedeelte van de op brengst van de vorig jaar gehouden lancy-iaïr is gereserveerd. De kleuters van „Onder de wieken" hebben 's morgens een spel letjesfestijn op het sportveld, eten daarna gezamenlijk op hun school en sluiten hun dag af met een leuke filmvoorstelling. De laagste klassen van de lagere school vullen hun morgen met gezel schapsspelletjes en een oriëntatie- tocht op het terrein van de twee scho len. De hoogste klassen hebben dan een oriëntatietocht, waarin ze langs verschillende bezienswaardigheden van hun eigen Zierikzee gaan. Omstreeks twaalf uur hebben alle leerlingen van de lagere school een gezamenlijk picknick op het sport veld, waarna omstreeks 13 uur daar een spelmiddag begint, waaraan een aantal ouders medewerking ver leent. Na afloop van deze middag gaan de kinderen terug naar de school, waar de oudervereniging een warme maal tijd voor hen verzorgt. Daarna wordt ook voor deze kinde ren de dag afgesloten met een film voorstelling. SCHARENDIJKE, 1-7. Zaterdag 4 juli wordt - gelijk gemeld - weer een bra derie gehouden in Scharendijke. Deze wordt geopend door burgemeester W. den Boer door het oplaten van een tros ballonnen waaraan een attraktie is verbonden. De vinder van deze ballonnen krijgt nl. een gratis verblijf aangebo den gedurende een lang weekend in een bungalow te Scharendijke. Deze braderie die wordt georganiseerd door de Belangenvereniging Mid denstand Scharendijke en wordt ge houden op het parkeerterrein voor de Gereformeerde Kerk, omvat een 40- tal stands. Naast de gebruikelijke eet-, drink- en snoepstands is er ver der nog van alles: antiek, sieraden, dumpgoederen, Rode Kruis met ram penwagen, kunstvoorwerpen enz. Oud papier A.s. zaterdag om 8.30 uur starten weer twee vrachtwagens om oud pa pier op te halen t.b.v. de muziekvere niging, met het vriendelijk verzoek het gebundeld aan de straatkant klaar te zetten. Advertentie WEEKAANBIEDING maten 98 t/m 176 Voor de kinderen is er een vlieg tuigmolen en een kleurwedstrijd. Een kleine greep uit een hoeveelheid van 40 kramen, 's Middags zal de muzikale omlijsting worden ver zorgd door de Boerenkapel „De Grut- tepikkers" uit Zonnemaire. In aansluiting op de braderie wordt er 's avonds een bingo-dans avond gehouden in de Putmeet met medewerking van de Edger Boys. Deze avond wordt georganiseerd door de sportvereniging Z.S.C.'62. MoI 5-7 Zierikzee Tel (01110) 2890 DEN HAAG. Staatssekretaris drs. Klaas de Jong Ozn. van onderwijs en wetenschappen treedt in januari in dienst bij de stichting „School en Evangelie". BRUINISSE, 1-7. Het schoolfeest is elk jaar één der hoogtepunten in een kinderleven. Als zo'n schoolfeest ook nog samenvalt met het huwelijksfeest van de juf is dit natuurlijk „het einde". Hoewel juffrouw Maria Smit van daag, donderdag, officieel trouwde met Henk Wagenaar in Middelburg, was het woensdag al trouwfeest in „d'Eerste Stap", de christelijke kleuterschool van Bru. Van „de ambtenaar van de burger lijke stand" (een leidster) kreeg het bruidspaar een trouwboekje over handigd met daarin 30 handafdruk ken van „haar" kinderen. Hierna werd een goed ingestudeerde piraten-musical door de kinderen op gevoerd, die in het teken stond van de huwelijksboot. Op een grote boot zaten de kinde ren, verkleed als matroosjes, en het bruispaar al een hele tijd op zee en al het eten was op. „Noodgedwongen" moest er gevist worden, en hoewel er geen „vissen" (verklede kinderen) beten, viste het bruidspaar enkele prachtige kado's op. Aangekomen op een onbewoond eiland werden nog meer „aangespoelde" kado's gevon den. Maar, oh schrik, Karei Kaper en z'n maat kaapten de boot met het bruidspaar, terwijl de matrozen nog op het eiland waren. Enige achterge bleven koks redden de boot met het bruidspaar, waarna het goedaardige monster Jeldika voor scheepsbe schuit zorgde. Een prachtige musical, kompleet met muziek, waarvan de juffrouw en haar Henk ten zeerste genoten. Maaltijd Het huwelijksfeest werd besloten met een feestmaaltijd die door hulp- zame moeders werd klaargemaakt, waaraan ook de grootste smulpaap z'n hartje kon ophalen. Na haar hu welijk zal mevrouw Wagenaar haar werk op de kleuterschool voortzet ten. HAAMSTEDE Inbraak RENESSE „Schouwse Klanken" Op woensdag 8 juli wordt - onder het motto - „Schouwsc Klanken" - een koncert gegeven in de hervormde kerk. In de vis- cn patatzaak van J. R. te Haamstede is ingebroken. De dader(s) kwam(cn) aan dc achterzijde van een pand via een raampje bin nen. Er werd voor 98,- meegeno men. Het nieuwe paneel voor modern «hutten. De tlu»J»mee*ter kan de kluisdeuren via monitors /controleren (Foto Zierikzeer^he Nieuwsbode) Medewerking wordt verleend door het Hervormd Kerkkoor te Renesse o.l.v. Janny Lemson, een trio bestaande uit mevrouw Klein-Tulp (viool), mevrouw Simons-Imhoff (pi ano) en de heer v d. Hoeven (cello). Verder het Cornettrio. John dc Fei- ter. Jaap Moerland en Helle v. d. Roest en het Valeoogh-ensemble: Mientje Bliek (basblokfluit), Henk Blom (sopraanblokfluit en schalmei), Arie Damman (tenorblokfluit), Nel lie Ooenc (altblokfluit); Schouwse voordrachten Joop Volkeri. (Her vormd Kerkblad) BRUINISSE, 2-7. Er wordt momenteel de laatste hand gelegd aan de moder nisering van de schutsluis door de Grevelingendam bij Bruinisse. Sinds half september verleden jaar zijn hier werkzaamheden verricht om de totale elek trische installatie te vernieuwen en om op de sluis een z.g. éénpunts bediening te verwezenlijken. Hiervoor zijn televisiekamera's geïnstalleerd zodat de sluiswachter op een aantal monitors de sluisdeu ren en de beide voorhavens kan be kijken, waardoor bij het openen en afsluiten van de deuren bekeken kan worden of er zich geen vaartuig tus sen bevindt. Ook nieuw zijn de uit- vaart-lichten, die pas op groen sprin gen als de deuren geheel zijn geo pend. Luidspreker Via een luidspreker achter elke trap kunnen zowel schipper als sluis wachter kontakt met elkaar onder houden voor vragen en/of aanwijzin gen. De moeilijkheid met deze hele re novatie was, dat de sluis niet gestremd mocht worden, zodat het vernieuwde elektrische gedeelte naast de oude moest worden aange bracht. De overschakeling van het oude op het nieuwe systeem werd in enkele nachten voltooid. Eén nadeel heeft deze niéuwe manier van schutten wel volgens sluismeester Van Wezel: de sociale kant. Het kontakte met de schipper gaat grotendeels verloren. Hij was wei blij, dat de verbouwing vóór de grootste drukte klaar is, al passeerden er vorige maand toch al 6165 vaartuigen. Wat meer geld voor provincie DEN HAAG, 1-7. In 1982 zullen de provincies een uitkering ontvangen van naar verwachting 973,6 miljoen gulden. Bij het bepalen van dit bedrag is uitgegaan van een. reële groei van 1 procent ten opzichte van 1981, en van een voorlopig veronderstelde verho ging van de uitkering wegens prijsstijging van 5,9 procent. Dit blijkt uit een brief die de staatsse kretaris van binnenlandse zaken, mr. H. E. Koning, mede namens de minister van financiën, aan de kolle ges van gedeputeerde staten heeft ge zonden over de uitkeringen van het provinciefonds. Zeeland krijgt krachtens de rege ling 57,5 miljoen. ZIERIKZEE Afscheidsavond ,,'t Kofschip" Op dinsdag 7 juli vindt in het R.S.G.-gebouw aan de Manhuis straat, de afscheidsavond plaats van de 6e klassers van o.l.s. ,,'t Kof schip". Opgevoerd wordt de musical: „Adieu Paris", waarna uitreiking van de getuigschriften. Inbraak bij Timmerman Bij de ijzerwarenhandel Timmer man aan de Dam is afgelopen nacht ingebroken. De hoeveelheid gestolen geld is nog niet bekend. Nadere gege vens ontbreken, de zaak is in onder zoek. Theo Thljssenschool Op vrijdag 3 juli houdt de Theo Thijssenschool een afscheidsavond voor de zesde klassers in het Her vormd Verenigingsgebouw. Uitrei kingen vinden plaats van de getuig schriften en de E.H.B.O.-diploma's. Na de pauze wordt de musical „Een speeltuin - 't einde" opgevoerd. Op 6 juli worden in de school voor belangstellenden dia's van het schoolkamp vertoond. Juf Marja Smit en haar aanstaande echtgenoot Henk Wagenaar toerden woensdag door de kleutert van „d'Eerste stapletterlijk in de boot genomen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Zierikzee de wereld rond BRUINISSE, 1-7. Champagne spatte uiteen op het schip van Pleun van der Lugt, dat woensdagochtend in de haven van Aquadelta met een officieel tintje te water werd gelaten. Het schip heet voortaan „De Zeeuwsche Stromen" en zal, met Pleun aan het roer, begin augustus vertrekken om non-stop de wereld te ronden. De grote wens van zowel gemeente bestuur als de Zierikzeese onderne mers ging in vervulling toen ook de naam Zierikzee op de romp van het schip zichtbaar werd. Burgemeester Th. de Meester haalde dit in zijn speech nog eens aan en zei zeer ver heugd te zijn dat de naam van „zijn" stad over de oceanen, de wereld zal ronden. Taai volhouden „Er zijn maar enkele zeilers ge weest in dè geschiedenis die met suk- ses non-stop om de wereld hebben ge- BRUINISSE. Het schip ,,De Zeeuwse stromenin de haven van Aquadelta. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) varen. Het is een grootse onderne ming, een enorme prestatie die je al leen, als je taai volhoudt - en daar ben je de man wel naar - kunt vol brengen", aldus de burgemeester, die Pleun een goede vaart toewenste. Vervolgens werd het schip, ver noemd naar de grootste sponsor van Pleun, motel „De Zeeuwse Stromen" te Renesse, officieel gedoopt door de echtgenote van de direkteur van dit bedrijf, Loes Breekweg. Met champagne wer.d een toast uit gebracht op Pleun, op hét slagen van de'onderneming en vooral op een be houden vaart.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 3