Ring-promotion door Witte van Haemstede geopend Gemeenteraad stelt krediet voor Ouwerkerk beschikbaar QT4C DE ZIERIKZEESCHE COURANT Oude school wordt gesloopt Liet Bani-Sadr gijzelaars vrij? De moorden in Atlanta Markt met oude ambachten I OCCASIONS I ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 26 juni 1981 137sie jaargang Nr. 22934 WAARIN OPGENOMEN REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling t 29,70, per jaar t 112,20. Losse nummers 60 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 41 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 5,20. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. (1797 - 1880) In dit nummer: Nieuwe elementen in stads- Toeristendagen DUIVELAND, 25-6. Ten behoeve van enkele voorzie ningen in Ouwerkerk stelde de gemeenteraad van Dui- veland donderdagavond een krediet van 80.000,— be schikbaar. Dit krediet zal besteed worden aan voorzie ningen in het dorpshuis, de sloop van de oude schoolge bouwen op de Ring, de inrichting van de Ring na de sloop en de aanleg van een asfaltlaag op het parkeerterrein bij het sportveld. ROTTERDAM. Uit protest tegen de -situatie in hun vaderland zijn zestien Marokkanen in Rotterdam in hongerstaking gegaan. In Marokko zijn de afgelopen week voedselrellen ontstaan die bloedig onderdrukt worden door het Marokkaanse regi me. AMSTERDAM. Het samenwer kingsverband ,,Stop de neutronen bom, stop de kernwapenwedloop!' in Amsterdam gaat dit najaar nationaal en internationaal een serie akties voeren en manifestaties houden te gen nieuwe Europese stappen in de kernwapenwedloop. TEHERAN/ANKARA, 25-6. Een Iraanse krant heeft de afgezette pre sident Bani-Sadr er donderdag van beschuldigd eigenmachtig te hebben gehandeld bij de beëindiging van de gijzeling van Amerikaanse diploma ten, eerder dit jaar. Een hoge funkti- onaris in Teheran deelde mee, dat Bani-Sadr, die bijna twee weken ge leden onderdook, nog in het land is. De ex-president sloot een geheime overeenkomst met president Carter over de vrijlating van de gijzelaars uit de Amerikaanse ambassade. Dit schreef de fel-Islamitische krant Sobh-E Azagedan, Bani-Sadr in een adem beschuldigend van kontakten met de CIA, de geheime dienst van de Verenigde Staten. WASHINGTON, 25-6. De aanwij zingen tegen de 23-jarige Wayne Wil liams in Atlanta worden steeds ster ker. Experts van de politie hebben volgens berichten van donderdag bij zestien slachtoffers in de massamoor dreeks in de hoofdstad van de deelstaat Georgia vezels en hondeha ren gevonden van dezelfde soort als aangetroffen in de woning van de verdachte. Aanvankelijk leefde bij de bevol king van Ouwerkerk de wens de ou de schoolgebouwen te behouden om er diverse verenigingsaktiviteiten te laten plaatsvinden. Volgens het raadsvoorstel van het kollege had de Stichting Ontwikkeling Ouwerkerk inmiddels laten weten, dat het onmo gelijk zou zijn dit gebouw te exploi teren. In plaats daarvan werden en kele voorzieningen aan het huidige dorpshuis voorgesteld. De raad werd derhalve voorgesteld een bedrag van 10.000,— beschik baar te stellen voor het uitbreken van een tussenmuur tussen de beide kleedkamers in het dorpshuis, voor verbetering van de verlichting op het toneel en voor de aanschaf van enke le opbergkasten voor het materiaal van de verenigingen. De kosten van de sloop van de openbare lagere school en kleuter school zullen 9.000,— bedragen. Asfaltlaag Verder werd de raad voorgesteld 47.000,beschikbaar te stellen voor het aanbrengen van een asfalt laag op het parkeerterrein voor het sportveld in Ouwerkerk. Deze asfalt laag zal voornamelijk dienst gaan doen als trainings- en wedstrijdruim te voor de handbalsport, maar zal bo vendien gebruikt kunnen worden voor de voetbaltraining bij slechte weersomstandigheden en kan tevens dienst blijven doen als parkeerter- Volgens P.v.d.A.-woordvoerder C. J. Hillebrand was het een niet-reële voorstelling van zaken, dat de Stich ting Ontwikkeling Ouwerkerk zon der meer had afgezien van gebruik van de oude schoolgebouwen voor verenigingsaktiviteiten e.d. ,,Van b. en w. uit werd gezegd, dat bij gebruik van de oude school de ge meenschap van Ouwerkerk per jaar 8.000,— zou moeten opbrengen. Dan kun je natuurlijk alleen nog maar nee zeggen, want zo'n bedrag is niet op te brengen", aldus de heer Hillebrand. Eerder had hij laten w e- ten zijn twijfels te hebben over het feit of de bevolking op Ouwerkerk nu wel zo tevreden zal zijn met de voorgenomen voorzieningen aan het dorpshuis. Verder zei hij niet te be grijpen, dat vanuit bovengenoemde Stichting niet de wens naar voren ge komen is de zaal van het dorpshuis te vergroten, daar deze akkommodatie bij diverse aktiviteiten niet meer toereikend is. De P.v.d.A.-woordvoerder infor meerde verder naar de inrichting van de Ring na de sloop van de schoolge bouwen en naar de plannen met de muziektent. Wensen van Stichting Raadsvoorzitter burgemeester J. van Bommel liet weten, dat het kol lege zich met de plannen voor het dorpshuis gekonformeerd had aan de brief van de Stichting Ontwikkeling Ouwerkerk. ,,De wensen van de Stichting t.a.v. het dorpshuis kwamen tot stand na vrij uitgebreid overleg met de vere nigingen. Voor 10.000,— kan er in derdaad niet veel gebeuren, maar daar is men er tevreden mee", aldus de voorzitter. Bovendien merkte hij op, dat de voorzieningen die nu wor den getroffen eventuele uitbreiding in de toekomst niet in de weg zullen staan. De Ring in Ouwerkerk krijgt een ander aanzien. De binnenkort leegkomende school gaan vallen onder de slopershamer. Wat betreft de inrichting van de Ring deelde hij mede, dat de bestaan de speelplaats zal worden hersteld en zal worden aangevuld met enkele eenvoudige speeltoestellen. Verder liet de voorzitter weten, dat de Stich ting Ontwikkeling Ouwerkerk plan nen heeft tot aanleg van een jeu-de- boules-baan. De muziektent zal op de huidige plaats gevestigd blijven en in de na bije toekomst gerestaureerd worden voor het bedrag van 30.000,— dat reeds in de begroting staat opgeno men. Ten aanzien van de wensen, die destijds bij de Ouwerkerkse bevol king leefden voor gebruik van de ou de school, merkte de voorzitter op, dat een deel daarvan een leegloop van het dorpshuis tot gevolg zou heb ben gehad en dat anderzijds aanpas singen nodig waren geweest, die aan zienlijke tarieven tot gevolg zouden hebben gehad. De heer A. van Klinken liet na mens de S.G.P.-fraktie weten met het eerste deel van het voorstel - voorzieningen dorpshuis en sloop ou de school - akkoord te gaan. Anders Vervolg pag. 4 gebouwen van lagere school en kleuter- (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. HAAMSTEDE, 25-6. „Ik, Witte, Ridder en Ambachts heer van den Baenderheerlijkheid Haemstede, Westen- ban en van het Westervierendeel waaraan de gehuchten Noordwelle, Zuidwelle, Koudekerke, Serooskerke, Re- nisse en Burgh, maak in het openbaar bekend, enz., enz., dat door mij toestemming wordt verleend voor het hou den van een markt in het dorp Haamstede, door een aan tal kooplieden". HAAMSTEDE D*> organisatoren uan de Ring-pmmotion te Haamstede, lieten de oude Witte van Haemstede nog eens opdraven om de officii le opening te verrichten Na het voorlezen van de proclamatie maakte het echtpaar (vrouw Ada was er ook bij) een rondrit per paard door Haamstede en deed ook Burgh aan Op de foto: Ada krijgt een bloemetje overhandigt (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Aldus las de uit de vergetelheid weer naar voren gebracht Witte van Haemstede, vergezeld door zijn vrouw Ada en een viertal schildkna pen deze proklamatie voor, nadat de stoet vanuit de Slotlaan door de slot poort het dorp was binnengereden. Het gesproken woord werd aan dachtig aangehoord door de vroede vaderen (klopt niet helemaal meer, want Haamstede heeft een vrouwe lijke burgemeester) van Wester- schouwen bestaande uit burge meester J. L. Niemantsverdriet- Leenheer, de wethouders V. d. Aar- sen en De Feiter, sekretaris J. de Jon ge, het bestuur van Ring Promotion en mensen van de V.V.V. Imposant Toch een imposant moment om dit echtpaar uit de oudheid in de toen ge dragen kledij met de charmante ge maling Ada in de oude Amazonezit het dorp binnen te zien rijden, om stuwd door een groot aantal be langstellenden. Bovendien zorgde een hoornblazer, staande op ccn der hoog gelegen uil- bouwsels van het slot Haamstede voor toepasselijke muziek. Het hooggeboren echtpaar steeg daarna af en genoot van het moderne brouwsel, koffie met cake. De pro klamatie werd plechtig aan de burge meester overhandigd waarop hot ho ge gezelschap de .kooplieden-stands" wandelend in ogenschouw nam. En daarop werd het buurtgehucht Burgh even aange daan waar in vroeger dagen Witte van Haemstede bezoeken placht af te leggen in zijn stamkroeg „Het wapen van Burgh". Even werd afgestegen om binnen te stappen, doch er is van het ouderwetse niets meer over. Rusthuis „Duinoord" Maar een snel borreltje liet het ge zelschap zich wel smaken en vervol gens werd naar Haamstede terug ge reden om een bezoek te brengen aan het Rusthuis „Duinoord" waar het gezelschap met grote belangstelling werd gadegeslagen. En na nog enige tijd op de Ring Promotion te hebben [II] van 4e BMW-dealer A J. van Rumpt Molendijk SS 3243 AL Slsd san 'I Haringvliet Telefoon 01871 - 15 53 Intellekt onderscheidt het mo gelijke van het onmogelijke. doorgebracht verdween Witte van Haemstede weer in zijn bezittingen om dit stukje geschiedenis af te slui ten. Overigens een grandioos idee van het bestuur van Ring Promotion om deze legendarische figuur nog eens te laten opdraven. Kraampjes en tenten En evenals vorig jaar stonden daar weer de kraampjes en tenten met al lerlei koopwaar, snoep, honing, vis, kaas, groente, stroopwafels, poffert jes, bloemen, ballonnen, aangevuld met twee kinder-draaimolens, scha penscheerder, hoefsmid en wolspin nerij. De drukte was zeer groot, want strandweer was het niet en aan de tot ver buiten het dorp geparkeerd staande auto's was het duidelijk dat er veel mensen de Ring Promotion bezochten en de kooplieden deden goede zaken. De toeloop naar de tentoonstelling over Bijbelse planten trok grote be langstelling, Tevens was daar de paardentram uit Renesse die om het half uur een rondrit maakte! De men sen met minder goede ogen konden hun kijkers laten testen in de specia le testwagen van Veilig Verkeer. Veel mogelijkheden dus, maar mise rabel koud en onaangenaam weer. Geen strand, maar wel Ring Promo tion als alternatief. EINDHOVEN. De Eindhovense so ciale dienst is voor bijna 100.000 gul den opgelicht. Bij dc politie is aangif te gedaan dat de 30-jarige W. W. in dc periode 1976 tot en met maart van dit jaar ccn onjuiste opgaven heeft ge daan van zijn inkomen. Advertentie Verwachting tot zaterdagavond: Veel bewolking Veel bewolking en af en toe regen; minimumtemperatuur omstreeks 12 graden; middagtemperatuur onge veer zeventien graden; matige, aan de kust af en toe krachtige noordelij ke wind. WEERSVOORUITZICHTEN Weersvooruitzichten over Neder land: de cijfers zijn een globale aan duiding: het interval rond deze cij fers moet ruimer genomen worden naarmate de dag waarvoor de ver wachting geldt verder in de toekomst ligt. Verwachting t/m dinsdag 30 juni: Zondag: Perioden met zon. Kans op neerslag: 60%. Min.temp.: 10 gr. Middagtemp.: 17 gr. Windkracht: noord 4. Maandag: Kans op neerslag: 60%. Min.temp.: 10 gr. Middagtemp.: 16 gr. Windkracht: west 4. Dinsdag: Kans op neerslag: 50%. Min.temp.: 10 gr. Middagtemp.: 16 gr. Windkracht: zuidwest 4. ZON- EN MAANSTANDEN 27 juni Zon op 5.21, onder 22.05 Maan op 2.46, onder 16.34 28 juni Zon op 5.21, onder 22.05 Maan op 3.12, onder 17.56 29 juni Zon op 5.22, onder 22.04 Maan op 3.44, onder 19.18 Nieuwe Maan: 1 juli (21.03) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 27 juni 11.51 - 5.15 17.51 28 juni 0.01 13.01 6 26 18.56 29 juni 1.16 14.06 7.30 19.54 Doodtij: 28 juni HET WEEROVERZICHT DE BILT. 26-6. Het K.N.M.l deelt mede: Hogedrukgebieden blijven nog op grote afstand; midden op de Atlantische Oceaan ligt er één met een uitloper tussen Schotland en IJs land. Deze houdt een noordelijke stroming in stand van koele lucht bo ven west-Europa. Langs de scheiding met wat warmere lucht boven midden-Europa komt bij ons veel be wolking voor. Deze bewolkingszfine verandert in bet weekeinde weinig van plaats en brengt ook van tijd tot tijd rpgen De middagtemperatuur blijft rond de 17 graden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 1