ZOC roept ondernemers op tot „promotie-aktie" VERKEERSBORDEN OP DE STOEP VAN BURGEMEESTER Voorstel tot aankoop grond bij Brouwershaven Schoolreis 't Staepel'of werd groot sukses STREEKNIEUWS Jongens jacks f 29,75 In kader solo-zeilreis ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 25 juni 1»81 Nr. 82933 3 Het jacht van Pleun van der Lugt. Zowel radio en televisie zijn in dit sportevenement geïnteresseerd en dat is voor de Zierikzeese onderne mers een unieke kans om Zierikzee meer in de belangstelling te krijgen", aldus de voorzitter van de Zierikzeese Ondernemers Centrale (Z.O.C.) de heer P. Verhage tijdens een persbijeenkomst dinsdagmiddag in restaurant MondragonT. SCHO WEN-D UIVELAND Winterseizoen SCZ In de editie van dinsdag wordt in het artikel over toneel en kabaret op Schouwen-Duiveland bij '009 ver meld dat de toegangsprijs voor het „Südwestdeutsches Kammeror- chester" 10,50 bedraagt. Dit moet echter 12,50 zijn. ZIERIKZEE Rechtswinkel Op donderdag 2 juli wordt in de rechtswinkel aan het Havenplein 24 de laatste zitting voor de zomerva kantie gehouden. Op 13 september gaat de rechtswinkel weer van start. Stichting Jeugd Het bureau van de Stichting Jeugd is gesloten van 1 augustus tot en met 9 augustus. Gabri de Groot, de jeugd werkleider is van 11 juli tot en met 9 augustus afwezig en bureauassisten te Mieke de Graaf is van 1 augustus tot en met 23 augustus niet op het bu reau aanwezig. Geslaagd Onze oud-stadgenoot, de heer C. J. H. Scheuerman, vroeger dierenarts alhier, slaagde aan de Rijksuniversi teit in Leiden voor het doctoraal exa men Nederlands Recht. Schoolkrant Rehoboth De christelijke kleuterschool Reho both organiseert donderdag 9 juli een feest voor de afscheidnemende kleu ters. Twaalf kinderen gaan naar de Jo- han Louis de Jonge school en drie kinderen naar de Jan Wouter v. d. Doelschool. Verder meldt het bestuur in de onlangs verschenen schoolkrant dat de kleuterschool het volgende schooljaar waarschijnlijk één klassig zal worden. Dit in ver band met de sterke teruggang van het aantal kleuters. Na de zomerva- Om de gewenste sociale woning bouw op dit terrein te kunnen reali seren zal een aanpassing van het bestemmingsplan noodzakelijk zijn. Mocht deze aanpassing wegens be zwaarschriften niet haalbaar zijn, dan is de gemeente Brouwershaven bereid om de grond van Beter Wonen te kopen tegen volledige vergoeding van de aan koopkosten. Tijdens de vergadering van de ver enigingsraad van Beter Wonen die maandag 29 juni gehouden wordt in het Huis van Nassau te Zierikzee, zal voorgesteld worden deze bouwgrond van Stok te kopen. Het kollege van b en w. van Brouwershaven heeft la ten weten de bouw van woningwet woningen In de komende jaren te ón- dersteunen (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Of Pleun inderdaad vanuit de ha ven van Zierikzee vertrekt is nog steeds niet bekend. Om solo de we reld rond te zeilen heb je niet alleen lef nodig, maar ook geld of beter ge zegd, sponsors. Pr omotie-aktie ,,Wij - als Z.O.C. - grijpen deze kans aan en roepen hierbij alle onderne mers op om aan een ..promotie-aktie" deel te nemen", vertelt Z.O.C.-voorzitter. Motel de Zeeuwse Stromen uit Re- nesse is de grootste sponsor van Pleun en het' video-team van dit be drijf heeft inmiddels een film over Pleun en z'n schip gemaakt, die voor taan op braderieën en markten in Zierikzee en de Westhoek te zien is. „Om er vooral een Zierikzeese aan gelegenheid van te maken, kunnen Zierikzeese ondernemers, via een re- klamespotje dat tussen de opnamen door wordt vertoond, zich presente ren," aldus de direkteur van de Zeeuwse Stromen, de heer M. Breekr weg'V-Als de ondernemers voldoende! belangsteling tonen;f dan zal het schip inderdaad eind juli vanuit Zie rikzee vertrekken, maar mocht dat niet het geval zijn dan bestaan er na tuurlijk nog andere haven op Schou wen-Duiveland of elders in Neder land". Naam De naam van het schip - Feniks - zal omgetoverd worden in de Zeeuwse Stromen en momenteel ligt het schip in de haven van Aquadelta om in de groen-blauwe Zeeuwse Stromen kleuren overgeschilderd te worden. De Tros heeft inmiddels laten we ten geïnteresseerd te zijn in van der Lugt's onderneming en zal na 1 okto ber iedere zaterdagmorgen radio- kontakt zoeken met Pleun, een gesprek dat rechtstreeks in de uitzen ding komt. kantie bezoeken ongeveer 22 kleu ters deze school, met als hoofd leidster mej. C. J. Dekkers. Van 13 juli tot en met 21 augustus hebben de kleuters vakantie. Geslaagden De stadsgenoten de heren C. En- sing en J. P. Langenberg hebben op 23 juni jl. aan de R.U. te Leiden het doctoraal in de Farmacie behaald. Aanrijding Op de hoek van de Baden Powell- weg en de Hoge Molenstraat in Zie rikzee zijn woensdagmiddag om Verder staat op de agenda een voorstel woningen aan de Dijkweg 3, 5, 7 en 9 te Serooskerke en Smidsweg 2 en 4 te slopen en voorbereidingen te treffen voor vervangende nieuw bouw. De technische dienst van Be ter Wonen heeft de bouwkundige toestand van deze na -oorlogse wo ningen onderzocht. De staat van deze huizen is dusdanig slecht dat renova tie een te kostbare zaak gaat worden. De huidige bewoners stemmen in met sloop en vervangende nieuw bouw. Beter Wonen verwacht in 1982 met deze bouw te beginnen. Verder zullen de plannen voor een nieuw kantoor aan de Haring- vlietstraat van deze woningbouwve reniging aan de orde komen. Clownerie voor kleuters Woensdagmiddag waren de kleu ters van het Kleuterbosje" bijeen gekomen in de rekreatiezaal van de Gereformeerde kerk om te genieten van het optreden van het clownsduo ,,Appie en Flappie" uit Haamstede. In het bijzijn van ouders, ooms. tantes en andere familieleden, was de zaal tot de laatste plaats bezet. Hoofdleidster mejuffrouw W. Boot sprak een welkomstwoord tot de aanwezigen waaronder ook het on derwijzend personeel der basisscho- Advertentie WEEKAANBIEDING malen 98 l/m l 76 Mol 5-7 r* f0j j JO) PSQO len en wethouder J. C. de Feiter. De kinderen hebben intens genoten van de beide clowns en er werd hartelijk gelachen om de dwaze grollen en grappen. Na de pauze met een heer lijk kopje koffie met cake werd het programma voortgezet en tot slot sprak mej. Boot een dankwoord. De Hervormde Gemeente te Ou- werkerk wil zondag 28 juni een extra kollekte houden voor de protestantse gemeente (200 leden) in Posnad in Po len. Deze minderheidsgroep in het stadsleven heeft dringend hulp no dig. De gastpredikant gaat zondag persoonlijk geld en ingekochte le vensmiddelen wegbrengen. Giften in geld of natura worden ook gaarne aan de pastorie (Ring 28) van Ouwer- kerk in ontvangst genomen. BRUINISSE Expositie Ben van Rooy Vrijdagavond 26 juni wordt in het kongrescentrum van Aquadelta een expositie geopend van de kunstschil der Ben van Rooy. Voor deze kunstenaar uit St. Maar tensdijk is de zee een voortdurende l»r*»n van inspiratie. Ook bij de in Ai|ua«lella tentoongestelde werken ligt hel aksent op „water": zeege /ieliten. kuststroken, /eestromen zijn «Ie onderwerpen die lui in olieverf, acryl, gouache of .-upiarel op doek of papier zet De expositie wordt gr«»j>e»id <b*»f de burgemeester van Tbolen de ln*or E. Baerends. De tentoonstelling is dagelijks geopend - ook ii» weekend en duurt tot 31 augustus. Alle drie klassen kozen een eigen route om 's avonds in het natuurre servaat De Schelphoek weer samen te komen om de dag gezamenlijk af te sluiten. Vierde klas Voor de vierde klas, die eerder dit jaar bij een tekenwedstrijd een prijs van f 100,— won, begon de schoolreis eerder dan van de andere klassen. In overleg met de kinderen was beslo ten het gewonnen geld te besteden aan een nachtje kamperen. Daarom vertrokken de kinderen en hun bege leiders maandagavond om 7 uur van af het schoolplein per fiets naar Burgh. Daar werden de tenten op geslagen, wat nogal voeten in de aar de had. De volgende morgen vertrok men per fiets om een tocht te maken door de Domeinen. Vandaar uit fietste men naar de bushalte voor een be zoek aan het werkeiland „Neeltje Jans". Verder werd in Zierikzee een bezoek gebracht aan het gemeente museum en het maritiem museum. Met de boot vertrok men om vijf uur naar Burghsluis. Na aankomst wer den de fietsen, die men daar in de buurt had laten staan, opgehaald en reed men naar de Schelphoek. Zesde klas De zesde klas vertrok dinsdagmor gen om kwart over acht. Eerste doel was Dreischor, waar een bezoek werd gebracht aan het landbouw mu seum. Vandaar binnendoor naar Nieuwerkerk, waar de molen werd bezichtigd en vervolgens werd er ge zwommen in het zwembad Dolfijn. De maaltijd werd gebruikt in Ouwer- kerk, waar later de caissons werden bekeken. Ook de St. Lievensmon- stertoren te Zierikzee werd beklom men. Om vijf uur ging men aan boord van de rondvaartboot om de reis BRUINISSE, 24-6. Een aktiegroep, bestaande uit bewoners van beneden de Noorddijk heeft woensdagavond 24 juni voor opschudding gezórgd in „Bru". Omdat de betrokken personen het niet eens waren met de deze week vernieuwde verkeerssituatie bij de oprit Noorddijk-Havendijk, hebben ze de verkeersborden (verboden links en rechts af te slaan) van de pa len geschroefd en alles op de stoep van de burgemeester, T. C. Hekman Motorbeunschip Woensdagochtend meerde het 600 ton grote motorbeunschip ,,Hendar" af in de gemeentehaven. De lading, fijn grind, zal in de loop van deze week worden gelost en vervoerd naar de betonfabriek van Ruiten beek, waar vorige week al een scheepslading zand arriveerde. naar Burghsluis te vervolgen. Ook de zesde klas begaf zich na aankomst naar de Schelphoek. Vijfde klas De vijfde klas vertrok tegen half negen. Voor deze kinderen was het programma voor deze dag nog ge heimgehouden om er een dag vol ver rassingen van te kunnen maken. De groep reed eerst naar de vuilstort plaats te Serooskerke, waar men werd rondgeleid, een interessant ge beuren waarbij men tevens de gele genheid had even de benen te strek ken. Tweede halteplaats op de tocht naar Zierikzee was Prommelsluis, waar men een kijkje nam bij het ge maal en waar men door een deskun dige over de werking werd voorge licht. Het grootste deel van de dag werd in Zierikzee doorgebracht, waar de toren werd beklommen, het museum bezocht, een speurtocht gedaan, gege ten in „De Zeeuwse Herberghe" en waar een bezoek werd gebracht aan de Zierikzeesche Nieuwsbode. Daar kon men zien wat er allemaal ge beurt ais er iets gedrukt wordt en te vens zag men de krant van de persen komen. Alles bij elkaar een interressante belevenis, die bij de kinderen goed in de smaak viel. Óp de terugreis werd nog een verfrissing gebruikt bij de Heerenkeet en er werd een kijkje ge nomen in de molen bij Moriaans- hoofd. Evenals de andere groepen eindig de de vijfde klas in De Schelphoek, waar bij aankomst een maaltijd van brood met worstjes en pannekoeken stond te wachten. Rond half negen waren alle kinderen weer terug op het schoolplein in Renesse. gedeponeerd. De borden zijn bij de aktie niet beschadigd geraakt. Bezwaarschriften In een .eerder dit jaar gehouden raadsvergadering werd het voorstel van het kollege van b. en w. om de borden te plaatsen met zes tegen één aangenomen. Vanuit de bevolking zijn indertijd geen bezwaren geko men, iets dat de burgemeester dan ook aanhaalde in zijn kommentaar. Hij noemde de situatie „ondemo- kratisch" en wees op het feit dat mensen met bezwaren beroep hadden kunnen aantekenen tegen het voor stel van b. en w. Gesprek De aktievoerders en de burgerva der hadden in de loop van de avond een gesprek, waarin beide partijen overeenkwamen dat volgende week een bijeenkomst wordt gehouden tussen b. en w., de verkeerskommis- sie en drie afgevaardigden van de ak tiegroep. ZIERIKZEE, 25-6. „Als Pleun van der Lugt, de zeiler die met z'n schip non-stop de wereld wil ronden, uit de haven van Zierikzee vertrekt, zal dat een enorme publi citeitsstunt voor de stad Zierikzee betekenen. Zierikzeese ondernemers, die be langstelling tonen voor deze aktie om de stad Zierikzee te promoten kunnen voor meer informatie over o.a. de reklamespotjes maandag avond 29 juni terecht in restaurant Mondragon, waar het een en ander nog eens duidelijk uiteen zal worden gezet. 16.45 uur twee auto's met elkaar in botsing gekomen. L. A. H.-S. uit Nieuwerkerk liet bij het nemen van de bocht te weinig ruimte voor J. L. S. uit Kerkwerve. Beide voertuigen raakten beschadigd. WESTENSCHO U WEN Brandweeroefening In de Boswachterij te Westenschou- wen is dinsdagavond een groot scheepse brandweeroefening gehou den, waarbij alle brandweerkorpsen van Schouwen-Duiveland aanwezig Het hele gebeuren stond onder lei ding van kommandant J. van Sluy- ters, in aanwezigheid van regionaal kommandant J. Beenhakker uit Vlis- singen en burgemeester J. L. Nie- mantsverdriet-Leenheer van de ge meente Westerschouwen. Ook was er een schuimwagen uit Vlissingen bij, die 8000 liter water kan bevatten. In totaal waren negen bluseenheden bij het gebeuren betrokken. Het doel van de oefening was: uit proberen of de nieuwe verharding van diverse brandbanen voldoet. Te vens werd er geoefend op de onder linge samenwerking en kommunika- tie en op de bekendheid in de Bos wachterij. Na afloop van de twee uur durende oefening werd nagepraat in het gebouw van de Boswachterij. Het was een geslaagd gebeuren geweest, zo konkludeerden de aanwezigen. BURGH Zomeravondkoncerten in Hervormde Kerk Evenals vorig jaar zal ook dit jaar een aantal zomeravondkoncerten ge geven worden in de Ned. Herv. kerk te Burgh. Het orgel in deze kerk is een histo risch instrument. In Ï794 werd het ge bouwd door de Friese orgelbouwer Albertus van Gruysen en na een grondige restauratie in 1971 verkeert het weer in zijn oorspronkelijke staat. Dit orgel, dat betrekkelijk beschek den van omvang is, heeft een bijzon der fraaie klank. De registersa-. menstelling is typisch voor een in strument uit de rococo-tijd. De koncerten vinden plaats op elke donderdag, 20.00 uur 's avonds, in de periode van 2 juli tot en met 13 au gustus (behalve op donderdag 6 au gustus). De serie wordt geopend door Hilde- brand Otto (1947), organist aan de Oude Kerk in Rotterdams Delfshaven. Hij speelt o.m. werken van J. P.- Sweelinck, Joh. Pachelbel en J. S. Bach. Het verdere programma ziet er als volgt uit: 9 juli Willie Bil, m.m.v. het „Lasagna-Trio" (dwarsfluit, cello en viool) uit Zierikzee; 16 juli Flip Veld- mans, m.m.v. Henny de Klerk, dwarsfluit; 23 juli Geert Bierling, or gel en klavecimbel; 30 juli Klaas Boersma, m.m.v. Reinata Heems kerk, alt en 13 augustus Kees van Eersel, m.m.v. Froukje Wieringa, dwarsfluit. Vanaf 22 juli tot en met 13 augustus zal in de Burghse kerk ook dagelijks van 10-12 uur v.m. en 4-6 uur n.m. een expositie van schilderijen en aqua rellen van Waalko Dingemans, Westenschouwen te bezichtigen zijn. HAAMSTEDE Openluchtdienst Op de Beatrixweide in Haamstede wordt zondag 28 juni een openlucht- dienst gehouden voor de Herv. en de Geref. Kerk. Voorganger is ds. van der Kooy uit Lochem. Het koor „Jeugd voor Jezus" uit Genderen, verleent medewerking. Bij slecht weer wordt de kerkdienst verscho ven naar de Geref. Kerk. Voor tijd: zie agenda. Diefstal uit SRV-wagen Uit een aan de Noordstraat gepar keerde SRV-wagen is in de nacht van maandag op dinsdag een partij snoep en sigaretten gestolen. De totale waarde is niet bekend. Mede in verband hiermee werd la ter de auto van H. d. B. uit Haamste de gestolen. Daarvoor in de plaats stond een andere wagen, die was gestolen in de Zwarte Waal. Daarin lag een deel van de gestolen goederen uit de SRV-wagen. Van de daders ontbreekt elk spoor. Auto opengebroken Een aan de Strandweg geparkeerde auto is dinsdag opengebroken. Van eigenaar A. H. uit Oude Tonge en zijn moeder werden tasjes en rijpapieren ontvreemd. RENESSE Paarden beslaan op weekmarkt Woensdagmorgen 24 juni organi seerde de evenementenkommissie van de V.V.V. Renesse op de seizoen weekmarkt een demonstratie paar- denbeslaan. Hiervoor was de plaat selijke hoefsmid, de heer M. E. de Vrieze met enkele paarden naar het dorpsplein gekomen. In ruime kring waren om het gebeuren dranghekken geplaatst die er voor zorgden dat er volop ruimte was om de verrichtin gen van de hoefsmid nauwlettend te volgen. Het gebeuren trok ruime be langstelling onder de toeristen. Nederlands cirkus „Holiday" Met een grandioos, kompleet nieuw programma zal het Nederland se cirkus Holiday binnenkort een be zoek brengen aan Renesse opl5 en 16 juli 1981. Er kan alvast gemeld worden dat Holiday's feestelijke show-1981 als wereldattrakties meebrengt de ra ketsensatie Supanova uit Engeland, nog nooit eerder te zien geweest op het Europese kontinet, en uit het Roemeense Staatscirkus de beroem de Zeven Cretzu's, „gewichtsloze" akrobaterT die met de zogenaamde Russische Schommel als een kata pult de lucht in worden geslingerd. Eveneens uniek is een tijger in een renrad en een Pakistaanse groep met krokodillen, kaaimannen en boa- konstriktors. De cirkusstad strijkt neer op: Stoof weg/Maurits weg en verzorgt voorstellingen op: 15 en 16 juli. Er is inmiddels een aantal ver kooppunten waar men kaarten voor dit cirkus-spektakel kan Jjemachten. VW, Zoom 17, Renesse VVV, Elkerzeeseröeg 10, Scha- rendijke Culinair hoogstandje De heer J. D. Hulsker uit Renesse behaalde onlangs een achtste plaats in de finale van het 9e „Grand Prix Internationale Mandarine Napoleon" te Brussel, een wedstrijd waarom het ging wie 's werelds beste kok is. Tien landen hadden 28 deelnemers afgevaardigd, waaronder dus de heer Hulsker. De achtste plaats leverde Hulsker niet alleen een medaille en oorkonde op, maar ook een flinke geldprijs. De schotel waarmee de achtste prijs werd gewonnen noemde Hulker „Carré de veau a la jardin d' Mandarine Napoleon". De schotel (voor 12 personen) bestond uit: ge vuld kalfsrug, appels, wilde bessen, champignons, buitenlandse kazen, prei, zuurkool en diverse kruiden. In septemper is de volgende (Ne derlandse) wedstrijd, gevolgd door nog zes niet aan het slot het Neder lands kampioenschap. Bij sukses voor Hulsker volgt volgend jaar weer een afvaardiging naar het We reldkampioenschap. OUWERKERK Geslaagd Aan de Bibliotheek- en Documen tatie Academie (B.D.A.) te Den Haag slaagde plaatsgenote Nelleke Rouw voor het diploma assistent- bibliothecaris. Per 1 augustus van dit jaar is zij benoemd aan het ministe rie van sociale zaken in Den Haag. Kollekte voor Polen RENESSE, 24-6. Dinsdag 23 juni maakte de bovenbouw van de openbare la gere school 't Staepel'of te Renesse de jaarlijkse schoolreis. Deze reis kreeg dit jaar een heel andere vorm dan gebruikelijk. De kinderen kozen als ver voersmiddel nu eens niet de bus, maar de fiets en reisdoel was niet één van de vele bekende toeristische attrakties in Brabant of Holland, maar gewoon het eigen „eiland". Dat men ook dichter bij huis een heerlijke interessante dag kan beleven werd met deze schoolreis duidelijk bewezen. Opschudding in „Bru" KHVINISSE. Kleding boetiek Hot l^egs uit Zierikzee/Gors presenteerde tlondrrdagavond een wervelende disko-modeshow in het Pleintheater »a« Aqundeltn te Pruinisse. Vlotte, sportieve mode kreeg het publiek te zien en viutml de bermuda's, broeken en net onder, op of boven de knie. vierden hoog- 'ïj (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Vergadering Beter Wonen ZIERIKZEE, 25-6. Al enkele jaren bestaat bij Bouwbank Stok uit Dordrecht het plan woningen te bouwen op 3997 m' bouwrijpe grond iets buiten Brou wershaven. Dit bedrijf verkeert echter In staat van faillissement en de curato ren van deze projektontwikkelaar bieden Woningbouwvereniging Beter Wo nen uit Zierikzee deze grond te koop aan voor f 231.000,— excl. b.t.w. k.k.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 3