Zierikzeese zakenstand ondersteunt non- wereld-zeilreis stop- SIERDEN SLOTAVOND AVONDVIERDAAGSE 3 Voornemen Z.O.C. ELEKTRO LIEVENSE STREEKNIEUWS Bejaarden Renesse maakten dagtocht naar Amsterdam Op zaterdag 4 juli Scharendijke gaat het attraktief maken met braderie Bejaarden van Haamstede maakten fijn reisje Drukte in Zierikzee Nt ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE .- YrUdm \9 jum jjtjy, ZIERIKZEE, 18-6. De Zierikzeese Ondernemers Cen trale (Z.O.C.) stelt voor ook een vinger in de pap te krij gen wat betreft de „sponsoring" van Pleun van der Lugt, de zeiler die eind juli de haven van Zierikzee verlaat om non-stop de wereld rond te zeilen. Het vertrek van Pleun en de publiciteit daar omheen - niet alleen in de regi onale kranten - beschouwt de Z.o.C. als een geweldige promotie voor de stad Zierikzee. Maandag 22 juni is er in de foyer van Mondragon een bijeenkomst voor alle ondernemers van Zierikzee waar de promotie van Zierikzee tijdens dit sportevenement besproken zal worden. Advertentie Aanleg Elektr.- en waterinstallaties Verkoop en reparaties Elektrische apparaten Radio-apparatuur Televisie - Video - enz. 01114 -1368 01119 -1634 Motel „De, Zeeuwse Stromen" le vert een belangrijk aandeel in deze sponsoring" en legt momenteel Pleun's voorbereidingen voor ver trek vast op video-band. Deze video film - bestaande uit interviews met de zeiler en opnamen van zijn schip - zal gelardeerd worden met rekla- mespotjes van o.a. Zierikzeese onder nemers. Tijdens ^raderieën en markten in Zierikzee zal het videoteam van „De Zeeuwse Stromen" in een 'speciaal daarvoor ingerichte kraam deze vi deofilm aan het publiek tonen. De naam van hét schip - nu nog „Feniks" zal Veranderd worden in „De Zeeuwse Stromen" en verder zal dit zeiljacht komend weekend in de haven van Aquadelta uit het water getakeld "worden om over-geschil- deij'd' te worden - ook al - in de kleu ren van.hèt genoemde motel. Zierikzee? "Er bestaat grote kans dat de wens van het ZiéVikzeese gemeentebestuur in vervulling gaat en dat de naam van thuishaven Zierikzee op de romp van het schip geschilderd wordt. Op deze manier zeilt' de naam van deze stad, en misschien ook de vlag, via Kaap de Goede Hoop en Kaap Hoorn de wereld rond'. Vertrek Het vertrek van Pleun eind juli zal, vertellen voorzitter van de Z.O.C. de heer P. Verhage en direkteur van „De Zeeuwse Stromen" de heer M. Breek weg, een-groots spektakel wor den waarbij waarschijnlijk veel schepen, zowel plezierjachten als be roepsvaart, betrokken zullen zijn, zo dat de stad Zierikzee die dag, en ook later als nadere berichten volgen over de non-stdp zeiltocht, enorm in belangstelling zal staan. Rijkswegenplan Van 1 juli tot en met 31 augustus ligt in het provinciehuis voor ieder een ter inzage het ontwerp-rijkswe- genplan 1982 met toelichting en bijla gen. In dit plan - van de minister van verkeer en waterstaat - is ookf een aantal Zeeuwse wegen opgenomen. Soms liggen die wegen volledig op Zeeuws grondgebied, zoals de ver binding Kruiningen-Perkpolder- Hulst-Belgische grens en de weg Schoondijke-Terneuzen, soms. gaat het om wegen die de vérbinding vor men met andere provineies:-Briellè- Haamstede-iyüddelböxg;r'(Baftimeü- weg); Eindhoven-Breda-Vlissingen- Breskens-Belgische grens en Zierik- zee-Willemstad-Zevenbergen. In het plan zijn ook enkele wegen opgenomen die nu nog niet van het rijk maar bijvoorbeeld van de pro vincie zijn: de weg over de Veersegat- dam, de weg Serooskerke-Zierikzee en de weg Terneuzen-Terhole. In to taal gaat het voor Zeeland om .374 ki lometer weg. Orgelconcert Nieuwe Kerk Middelburg Het vierde orgelconcert in de zome ravondserie, die onder auspiciën van de Stichting Orgelcentrum in de Nieuwe Kerk te Middelburg plaats vindt, zal op dinsdag 30 juni worden gegeven door Willem Hendrik Zwart. Het programma dat door deze be kende organist van de Bovenkerk te Kampen zal worden uitgevoerd luidt als volgt: Koraalvoorspel „Was Gott tut das ist wohlgetan", J. P. Kellner; Echo Fantasie, J. Pz. Sweelinck; Toc cata, P. D. Paradies; Concerto no. 4, J. S. Bach; Choral II, César Franck; Sonata no. 4, F. Mendelssohn; Intro duction en Toccata, W. Walond. Besloten wordt met Canonisch voor spel ps. 84 en Koraalfantasie ps., W. H. Zwamt, (20.00 uur). Hoe nat was mei? De hoeveelheid neerslag in ons be trekkelijk kleine land in de maand mei liep nogal uiteen, een bewijs dat het buien waren, die zich in bepaalde streken ontlastten, maar het waren wel hoeveelheden die bijna overal de normale norm verre overschreden. Alleen het vliegveld Eelde vormde hierop een uitzondering, of kwam bet dichtst de normale hoeveelheid nabij. Men noteerde daar 50 mm, te gen 52 normaal. Ver boven normaal (46 mm) noteer de Rotterdam met 46 mm. Vlissingen is normaal goed voor 44 mm, het wér den er 98. Onze regio ligt ongeveer op de helfdt van beide stations en ruim 2 xh maal van wat mei gewoo'n is, heb ben we hier ook wel gehad. De grootste hoeveelheid kwam in de laatste 10 dagen van de maand naar beneden. Gilze Rijen, Eindho ven en Beek waren evenèéns zeer veel boven het normale. SCHOUWEN-DUIVELAND Snelheidskontrole De Rijkspolitie groep Schouwen- Duiveland heeft donderdag de snel heid vari voertuigen gekontroleerd. Van de 900 passerende auto's en mo toren werden 25 bestuyrders verbali- seerd wegens het overschrijden van de toegestane maximum snelheid. ZIERIKZEE Bekeuringen* Zeelandbrug Donderdag heeft de rijkspolitie zestig bekeuringen moeten uitschrij ven op de Zeelandbrug omdat auto mobilisten de toegestane* snelheid niet in acht namen. In verband met werkzaamheden aan de brug is de toegestane -snelheid gewijzigd en ge zien het hoge aantal overtredingen zal de rijkspolitie de aktiviteiten op de brug verhogen. Dus, een gewaarschuwd mens - "if RENESSE Aanrijding Donderdagmiddag wilde A.; C. G. uit Zonnemaire, rijdend op dé Lage Zoom, met zijn voertuig (waarachter een aanhangwagen met twee' paar den) de Stoofweg links inrijden. Na richting aangegeven te hebben deed G. dit ook, maar op dat moment pas seerde hem W. S. uit Wassenburg (W,- Dlnd.). Een aanrijding was het ge volg. Alleen materiële schade werd gekonstateerd, de beide dieren kwa- men met de schrik vrij. Parkeerbonnen Afgelopen woensdag en donderdag werden te Renesse op de Hoge Zoom een groot aantal parkeerbonnen uit gedeeld. Ook diverse mbtóren die foutief geparkeerd waren kregen een „prent" opgeplakt. Vissen op het Grevellngenmeer Door horeca-mensen uit Renesse werd woensdag een visdag georgani- Dinsdag 16 juni maakten de be jaarden van Renesse met veel genoe gen de door hgt comité beiaardcnrels georganiseerde dagtocht Reisdoel dit jaar was Amsterdam. 's Ochtends omstreeks half acht ver trok het gezelschap via de Brouwers- dam richting Holland. Nadat men door het Westland was gereden werd in Leiderdorp gestopt voor koffie met gebak. De reis naar Amsterdam werd ge volgd en bij aankomst in deze stad wend eerst met de bus een rondrit door de stad gemaakt om vervolgens met de boot een tocht door de grachten te maken Na de koffietafel in restaurant De Bosrand in Amsterdam Zuid werd de tocht voortgezet naar Schiphol, waar men vanaf de Promenade het vliegveld uitstekend kon bekijken. Tijdens de terugreis werd halt ge houden bij een gloednieuw wegrestau rant bij Nieuw Vennep, dat helemaal over de weg is gebouwd voorzien van - J. - seef'd op het Grevelingenmeer. Van uit Scharendijke werd ingescheept öp de „Jóna". Hoewel de weers- ömstandighedèn niet optimaal wa- ren (evenals de vangst) was.de stem ming onder de, 23 vissers opperbest. Diverse bedrijven en personen had den prijzen beschikbaar gesteld dié na afloop werden uitgereikt dqor John Steehis. De prijswinnaars wa ren (1 'fot en met 7) Henk Besselaar (stuurrad), Leen van der Wekken'jr (waardebon), Wim den Haan (gereed schapset), Rinus van de Game (2 olie lampen), A. A. Addelaar (2 l-pee's), Leen van der Wekken jr (feestpak- ketsen" Bert van Hasselt (schepnët 'met enveloppe met-; inhoud). Vis serslatijn werd gesproken in de „Pup" te Renesse, waar de belevenis sen van die dag orider de loupe wér den genomen. haamstede Ring Promotion Haamstede gaat weer zijn Ring Promotion tegemoet. Op donderdag 25 juni zal - van Slot Haamstede uit - deze manifestatie worden geopend om 10.00 uur. De openingsceremonie wordt ver richt door de (Hoogwelgeboren) Heer „Witte van Haemstede" en diens ge malin en gevolg, bestaande uit zes personen te paard, gestoken in origi nele 'klederdracht. Hiermede wordt een historisch tintje gegeven aan een eigentijds jaarlijks gebeuren. „Bijbei in beeld" Het projekt „Bijbel in beeld" wordt geboden in de Zomerkerk en is resultaat van een samenwerkings verband tussen de Hervormde Ge meente en de Chr. Ger. Kerk. Op don derdag 25 juni - eerste Ringpromo- tion-dag - vraagt ook dit projekt be langstelling. (Herv. Kerkblad). SCHARENDIJKE Gemeenteraadsvergadering De raad van de gemeente Midden- schouwen vergadert donderdag 25 ju ni in het gemeentehuis van Scharen- dijke. Op de agenda staat onder meer het voorstel om medewerking te verle nen voor het aanbrengen van brand preventievoorzieningen in de Christelijke lagere school te Kerk- werve en verder stelt het kollege voor het bestemmingsplan „Riool- zuiveringsbedrijf Verseputseweg" vast te stellen. B. en w. adviseren de raadsleden geen subsidie te verlenen aan de Ver eniging het Zeeuwse Kruis, de Tele fonische hulpdienst, de Stichting ge handicapten adviesburo Zeeland en de Stichting Christelijke Drugs bestrijding. Verder staat op de agen da het voorstel een krediet van 36.000,— beschikbaar te stellen voor de aanschaf van een nieuwe ar chiefkast. Voor tijd: zie agenda. OOSTERLAND SCHARENDIJKE, 18-6. Zaterdag 4 juli wordt weer een braderie gehouden te Scharendijke. Deze wordt geopend om 10.30 uur door burgemeester W. den Boer door bet'oplaten vaneen tros ballonnen waaraan een attraktie is verbon den. De vinder van deze ballonnen krijgt nl. een gratis verblijf aangebo den gedurende een lang weekend in een bungalow te Scharendijke. De braderie die wordt georganiseerd door de Belangenvereniging Mid denstand Scharendijke gehouden op het parkeerterrein voor de Gerefor meerde kerk en omvat een 40 tal stands. Naast de gebruikelijke eeft-, en drink- en snoepstands is er verder nog van alles: antiek, sierade,.dump goederen, Rode Kruis met rampen wagen, kunst voorweipen enz. Voor de kinderen is er een vlieg- tuigmolenen een kleurwedstrijd; een kleine greep uit een hoeveelheid van 40 kramen. 's Middags zal de muzikale om lijsting worden verzorgd door de boe- renkapel „De Gruttepikkers" uit Zonnemaire. In aansluiting op de braderie wordt er 's avonds een bingo-danks- avond gehouden in „Dé Putmeet" met medewerking van de Edger Boys. Deze avond wordt georgani seerd door de sportvereniging Z.S.C.'62. HAAMSTEDE, 18-6. Evenals vorige jaren maakten de bejaarden van haamstede deze week, met twee bussen van reisburo Van oeveren een uitstap je met de heren Willemse en Hal bijl als chauffeurs. Reisje Zondagsschool Morgen, zaterdag, gaat de Zondags school op reis, en wel naar de Heilige Land Stichting. Vertrek: 8.30 uur. BRUINISSE Ringsteken te paard Zaterdagmiddag organiseert mane ge „De Korenzolder" bij Aquadelta Over de.Brouwersdam en Flakkëe werd koers gezet naar Mijnshereh- land waar in het prachtige rekreatie- park „De Luie Man" koffie werd ge dronken. Bij Dordrecht met de pont over naar Werkendamn en verder over sekundaire wegen met véél na tuurschoon naar het plaatsje Eethen waar geluncht werd in het smaakvol le Gastenhuis „Victor Cesar". Een heerlijke lunch-met brood, vleeswa ren. mosselen, haring, rauwkost en salades en alles zelfbediening waar bij zoveel gegeten kon worden als men zelf wilde. Nieuw voor deze reis maar een groot succes. Winkelen Vervolgensover Waalwijk naar te Bruinisse demonstratiewedstrij- 'den ringsteken te paard. Een typisch Zeeuws gebeuren dat - wellicht in ge wijzigde vorm - nog steeds veel be langstelling trek. Voor tijd: zie agen da. Breda en Etten Leur om wat te win kelen en dan via Willemstad naar Renesse waar in restaurant „Rietnis- se" het diner wachtte. Aldaar dankte namens de bejaarden de Rode Kruis helper, de heer R. Saman voor de mooie dag. De heer M. v. Oosterom dankte allen namens het komité voor de medewerking en de fam. Zwiers voor de voortreffelijke maaltijd. Om 20.30 uur arriveerde het gezelschap weer te Haamstede. BRUSSEL. In België zijn óp het dgenblik 380.205 mensen zonder werk. In'vergelijking met het eind van de vorige maand is dat aantal met een kleinp 2.000 personen toege nomen. PARIJS. Issei Sagawa, de 32-jarige Japanner die de Nederlandse studen te, Renee v. Hartevelt heeft ver moord, is donderdagmiddag opgeslo ten iri de Parijse Sante-ge vangen is, nadat hij formeel in staat van be schuldiging was gesteld. r»V. (2 V - -<V' ~0 De dames van de EHBO, hadden het deze Avondvierdaagse wat drukker dan in de andere'jaren. Mevr. J. Lodewijk-de Wit, die voor de 32-ste keer meeliep. ZIERIKZEE, 18-6. Duizenden boeketten bloemen maakten de slotavond van de Zierikzeese Avondvierdaagse tot een vrolijk ep fleurig geheel. Vrijwel elke deelnemer liep wel met een bos en sommigen hadden Zelfs beide armen nodig om de bloemenpracht te dragen. Jong tot oud kreeg deze blijk van waardering van het langs de Lange Blokweg staande publiek overhandigd. roltrap en liften met een goed uitricht op de snelweg. Via.Rotterdam reed men naar Brui nisse, waar in aqua Delta het diner werd gebruikt Fanfare Een kwartier lat^r dan gepland kwam men rond negen uur weer in Renesse, waar vele belangstellenden' en muziekvereniging Luctor et Emer- go al stonden? fe wachten. De fanfare begeleidde als gebruikelijk de laatste- meters van de reis en bezorgde op deze manier de bejaarden een feeste lijke thuiskomst Bij aankomst kwam men nog even- gezellig samen in het Wapen van Zee', land waar men, onder het genot van dé twéé consumpties dïe'het gezelschap kreeg abngebodéa; nog wat nhptnaf- ten. De bejaarden boden de leden van het organiserend comité bloemen aart als uiting van waarderingvoor het fijne programma. Op het Hafonplein vertamelde iedereen zich in afwachting van zijn of haar medaille. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Donderdagavond verzamelden alle lopers zich na hun kortste wandeling op de Provinciale weg, vanwaar zij JwDïiPief&t *wr hei. >T,.fu»dst *b Het publiek langs de kant kon zo als gewoonlijk goed bekijken welke mensen, verenigingen en scholen meeliepen. Er was zelf een hond, die met een kransje rond de nek de laatste meters aflegde. Zowel de hockeyclub HSD als een badmintonclub hadden htm sticks en rackets feestelijk versierd, een' leuk gezicht. De hele stoet werd begeleid door de Koninklijke Harmonie „Kunst en Eer" uit Zierikzee, het tamboer- en trompetterkorps en majorettenpelo- ton „Rust Roest" uit Zierikzee, mu ziekvereniging „Crescendo" uit Dreischor en „Oefening en Uitspan ning" uit Nieuwerkerk. Record De oudste deelneemster was me vrouw G. C. Anker uit Zierikzee, die met haar 73 jaren gewoon de Avond vierdaagse uitliep. Het absolute re cord wat het aantal keren betreft vestigde mevrouw J. Lodewijk-de Wit uit Nieuwerkerk. Deze me vrouw, die tegen de zeventig loopt, kan bogen op een. aantal van niet minder dan 32 keer. Gasflam bouwen Op het Havenplein verzamelde ie dereen zich in een uitgelaten sfeer. Jammer genoeg brandden de gas- tlambouwcn niet. Dit was geen kwestie van onwil van de gemeente, maar kwam zuiver door een mis verstand in de organisatie, wegens ziekte van de opzichter bij de dienst gemeentewerken, zo lichtte de ge meente desgevraagd toe. Nadat de burgemeester. Th. H. de Meester alle aanwezigen een harte lijk welkom had geheten en onder meer verteld had dat er veel blaren zijn geprikt dit jaar, bedankte de heer P. Verhage de sponsors, de bin- renpriksters, de politie en alle ande re medewerkenden. Tot slot werden de groeps- en de individuele prijzen uitgereikt. Afscheid Het organiserend komité nam na alle drukte afscheid van de heer H Moulhaan, die gedurende negentien jaar de routes heeft gekontroleerd en ae nummering van de groepen bij aankomst op de Lange Blokweg re gelde. Bij de heer P. Verhage van het ko- Inité kunnen de eigenaars van een herenhorloge en een zilveren arm bandje hun verloren kleinood opha len. dat ze tijdens de Avondvierdaag se zijn kwijtgeraakt. - MANILLA. De Amerikaanse mi nister van buitenlandse zaken, dc ge wezen generaal Alexander Haig. heeft verklaard dat de' regering van president Ronald Reagan bereid is degenen die bedreigd wprden eu in grvAAr vèrkerén, te félden en. zo no dig, te schragen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 3