HET MEISJE UIT DE MOLENPOLDER Sovjet-Unie (wantrouwend) wil toch ontwapeningsbesprekingen Vooraanstaand Pools parlementslid kritisch over brief uit Moskou Veilig is goedkoop Kuikens verbrand Wat u ook verstuurt, doe het in een POstpak. l post De luchtaanval op Irak Het kinderbruidje in India „Flitsen uit het buitenland BETAALGEEN GULDEN TEVEEL! Nieuwe en. Showroom^ Milieu infomarkt Wat biedt de BEELDBUIS? i Advertentie BONN, 15-6. De Sowjet-Unie is bereid op elk tijdstip ontwapeningsbesprekingen met de Verenigde Staten te houden, maar is uiterst wantrouwend over het vermoe delijke Amerikaanse antwoord. Dit heeft Egon Bahr, voorzitter vaa de subkommissie voor ontwapening in de Westduitse Bondsdag, na terugkeer uit Moskou maandag in een radio- vraaggesprek meegedeeld. Hij zei dat de voorgenomen statio nering van nieuwe Amerikaanse ra ketten voor middellange afstand in Europa de Sowjet-Unie net zo be dreigd zou doen voelen als West- Europa zich thans voelt door de ruim 200 SS-20-raketten van de Sowjet- Unie. DEN HAAG. Minister Pais van on derwijs en wetenschappen heeft me vrouw C. de Leve-Haagman bij de koningin voorgedragen voor de be noeming tot kroonlid van het kollege van bestuur bij de Technische Hoge school Delft. i/VWWAAfWWWVWVWVWVWWV DEN HAAG, 15-6. De veilig rijdende automobilist die wei nig aanrijdingen veroorzaakt zal als het aan de verzekeraars ligt in de toekomst minder pre mie hoeven te betalen. Mede weggebruikers daarentegen die dat niet lukt, zullen juis ex tra toeslagen op hun premie moeten gaan betalen. Deze twee maatregelen, waarmee het no-claimsysteem ver dwijnt, vormen een onderdeel van het zogenoemde „Bonus- Mahlussysteem", dat is ont worpen door een studiekom missie waarin de meeste grote autoverzekeraars zitting heb ben genomen. Volgens een woordvoerder i van het verbond van verzeke raars in Nederland bestaat het voornemen dit onderdeel van het nieuwe systeem eind dit jaar, of anders begin 1982 in te voeren. Daaraan voorafgaand zullen de verzekeraars nog moeten overleggen met het mi nisterie van ekonomische za ken, dat voor elke premiever hoging toestemming moet ge ven. ,,Dat zal in dit verband door de zeer individuele bena dering van de premiebetaler wat moeilijker liggen", aldus i de woordvoerder. Nieuwe situatie ,,Ik twijfel er niet aan dat de Sowjet-Unie te eniger tijd bereid is aan de konferentietafel te gaan zit ten om serieus te onderhandelen om dat er (dan) een nieuwe situatie zou ontstaan". Maar hij zei dat Moskou tegelijkertijd uiterst wantrouwend tegenover de Amerikanen staat". De Sowjet-funktionarissen gelo ven dat er geen waarborg is dat er re sultaten zouden worden bereikt zelfs als de Verenigde Staten de bespre kingen ernstig nemen, zei hij. Daarom vindt Moskou dat het zich moet voorbereiden voor de mogelijk heid dat er geen akkoord wordt be reikt en dat het moet overwegen hoe het zich kan beschermen tegen de nieuwe kruis- en Pershingraketten die de Navo per 1983 zal plaatsen. Ontwapenings kommissie Egon Bahr was in Moskou voor de bijeenkomst van de onafhankelijke ontwapeningskommissie onder lei ding van de Zweedse oud-premier Olof Palme. Deze kommissie drong er zondag bij de V.S. en de Sowjet- Unie op aan hun akkoord over de be perking van anti-Ballistische raket ten van 1972 te handhaven. Dit ak koord maakte deel uit van de over eenkomst tot beperking van de stra tegische bewapening (Salt) die in 1982 zou aflopen. BERGEIK, 15-6. Door een felle brand in een kuikenloods in het Bra bantse Bergeik zijn in de nacht van zondag op maandag circa vijftig dui zend kuikens om het leven gekomea De loods brandde tot de grond a£ De oorzaak van de brand is volgens de rijkspolitie nog niet bekend. Een naastliggende kuikenloods kon door de met groot materieel uitgerukte brandweer voor de vlammen worden behoed. Wel wordt gevreesd voor het leven van dertig duizend kuikens in die loods. De sterke rookontwikkeling is misschien teveel geweest voor de beestjes. Iets versturen? Voortaan kan dat in een 'Postpak'. Een handige vouwdoos om alles gemakkelijk in te verzenden. Verkrijgbaar in 4 formaten. Compleet met plakstroken, touw en draagtas. Nu te koop op 300 postkantoren en bij de kantoorboekhandel, beide herkenbaar aan de Postpak-sticker. pit TEL AVIV, 15-6. Acht F-15-vliegtui gen en zes F-16-toestellen van Ameri kaanse makelij hebben op eerste pink sterdag deelgenomen aan de Israë lische aanval op het Iraakse atoomcen trum bij Tammouz. Zij zijn in scheer- vlucht over Saoedisch en Iraaks woes tijngebied gevlogen om niet te worden ontdekt door de Awacs (vliegende radar). Dit heeft het Israëlische dag blad Maariv vrijdag onthuld. De vlieg tuigen lieten bommen van 900 kg op de reaktor vallen en keerden over Jor danië vliegend naar Israël terug. Het plan voor de operatie, dat was goedgekeurd door de chef van de ge nerale staf, werd met de grootste pre cisie uitgevoerd en de vlucht over de reaktor en de vernietiging daarvan hebben exact zoals was voorzien 120 sekonden geduurd, zo wist een ander blad Vedioth Acharonoth, te melden. BAY ANA, India. De verbijsterde bruid stapte over de drempel van het huis van haar nieuwe echtgenoot waar vrienden en verwanten bijeen waren voor de viering van het gear rangeerde huwelijk. De droge hitte die over de woe- sijnctaat Radjastan woei blies de reuk van naburige koemestvuurtjes de overvolle, uit lemen muren bestaande kamer binnen en maakte er een oven van. Gewikkeld in een sari van zwaar brokaat wilde de zevenjarige bruid, Basanti, de sluier voor haar gezicht opheffen om wat frisse lucht te krij gen. maar een wijze oude vrouw trok hem terug op zijn plaats. ,,Hoe is 't mogelijk dat zij zich laat zien aan de ouderen", zegt de vrouw vinnig tegen de schoonmoeder van het kindbruidje. ,,Ze kan maar beter nu leren hoe 't moet". Basanti's 8-jarige echtgenoot, Lal- loo Singh, valt 't moeilijk gedurende de rest van de ceremonieën zijn ogen open te houden. Zijn moeder port hem telkens weer wakker en herin nert hem eraan dat er naar hem geke ken wordt. Kinderhuwelijken zoals dit in Bay- ana op 160 kilometer ten zuiden van New Delhi, zijn verre van ongewoon en worden op hel hele platteland van India gesloten, ondanks het feit dat er ruim vijftig jaar oude wetten zijn die ze verbieden. ..Babyhuwelijken zijn geen zaak van het verleden in India", zegt dr. J. N. Srivastava van het volksonder zoekscentrum van de universiteit van Lucknow. Hij wijst erop dat de sociaal-ekonomische behoeften van plattelandsfamilies arote gezinnen aanmoedigen om in het werk te de len. Oude zeden en praktijken sterven een trage dood op het platteland waar 80 procent van de 680 miljoen Indiërs woont en gezinnen nog steeds niets vermoedende dochters uithu welijken op een leeftijd waarop de meeste meisjes nog met poppen spe len. Srivastava's onderzoek bracht aan het licht dat miljoenen hindoehuwe lijken in ëén Indiase staat onwettig waren omdat de wetten van de staat geen huwelijken van meisjes onder de 18 toestaan. WARSCHAU, 15-6. Het Poolse parlementslid Karol Malcuzynski heeft vrijdag tijdens de zitting van de „Sjem" (Poolse volksvertegenwoordiging) uiterst kri tisch gereageerd op de brief van de Russische partijlei ding waarin de Poolse zusterpartij gemaand wordt tot duidelijk optreden tegen anti-socialistische elementen. Malcuzynski zei de verontrusting en bezorgdheid onder de bevriende socia listische landen over de toestand in Polen te delen, maar noemde het in de brief uit Moskou geschetste beeld daarvan eenzijdig. Malcuzynski is een journalist met een grote reputatie en voorzitter van de Poolse schrijversvereniging. Naar zijn mening heeft Moskou zich in zijn schrijven beperkt tot het opsommen van pegatieveontwikkelingen zon- ISLAMABAD. In Islamabad is maandag een verdrag gesloten tussen de Verenigde Staten en Pakistan vol gens hetwelk de Amerikanen met in gang van dit jaar militair materieel, waaronder bommenwerpers van het type F-16, zullen leveren. FRASCATI, Italië. De Italiaanse justitie heeft een aanklacht wegens dood door schuld ingediend tegen de eigenaar van de put waarin in het weekeinde het 6-jarige jongetje Al fredo Rampi om het leven is geko men. MADRID. De Spaanse politie heeft op hardhandige wijze een eind ge maakt aan een zitstaking van 110 vrouwen in het stadhuis van Madrid. De vrouwen protesteerden tegen het proces dat vandaat in Bilbao zal be ginnen tegen elf vrouwen die abortus zouden hebben gepleegd. PEKING. Op de eerste dag van het officiële bezoek van minister Halg van buitenlandse zaken aan China is de kwestie-Taiwan onbesproken ge bleven. In de redes van Haig en zijn Chinese ambtgenoot stond een geza menlijk Chinees/Amerikaans belang voorop - het indammen van de in vloed van de Sowjet-Unie. Advertentie der rekenschap te geven van de resul taten van de vernieuwingskoers in Polen. Zonder twijfel zijn er in Polen uitzonderlijke aktiviteiten aan de gang maar die zijn niet bepalend voor de politieke koers, zei hij. Kommentaren De parlementariër oefende ook kri tiek op de kommentaren in de bui tenlandse pers op de toestand in zijn land. Zowel in het Westen als - tot on ze spijt - in socialistische landen ge tuigen de oordelen vaak van naïvi teit en zijn zij onjuist, aldus Malcu zynski. Hij distantieerde zich verder van de felle kritiek die het centrale partijkomité dinsdag eri woensdag uitte op de Poolse pers. Het komité had maar voor een deel gelijk en had ingenomen moeten zijn met het feit TEHERAN. De Iraanse revolutio naire leider, Ajatollah Chomeini, heeft maandag president Bani-Sadr ge vraagd voor radio en televisie te er kennen dat hij „ongelijk had het volk uit te nodigen tot opstand". NAIROBL De volgende voorzitter van de organistatie voor Afrikaanse eenheid, OAE, president Daniël Arap Moi van Kenia, heeft een versterking van de strijd van de Afrikaanse staten tegen het apartheidsstelsel aangekon digd. PEKING. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Alexander Haig* heeft maandag de kwestie Tai wan en defensie-aangelegenheden be sproken met zijn Chinese ambtgenoot, HUang Hua, en andere hoge Chinese functionarissen. MOSKOU. De Sowjet-Unie heeft toegezegd bij het aankopen van graan in het buitenland de voorkeur te zullen blijven geven aan Argentinië als leve rancier. Dit hebben hooggeplaatste Argentijnse regeringsambtenaren maandag verklaard. BEIROET. De Libische leider kolo nel Muammar Gaddafi heeft voorge steld een kerncentrale in Israël te ver nietigen als vergelding voor de recente Israëlische aanval op een kernreactor in Irak. NEW DELHI. Bij verkiezingen voor het parlement in verscheidene deelstaten hebben zich ongeregeldhe den voorgedaan waarbij minstens een persoon is omgekomen. De ver kiezingen werden gezien als een test voor premier Indira Gandhi en haar zoon Rajiv. De uitslag wordt dinsdag (vandaag) verwacht. BARRANQUïLLA. Als gevolg van acute kinderverlamming zijn in Co lombia 152 personen gestorven. Dit hebben de plaatselijke gezondheids autoriteiten meegedeeld. Het weste lijk deel van Colombia heeft al an derhalve maand te lijden van een epi demie van polio en maag-darmont steking. MOSKOU. De onafhankelijke kommissie voor ontwapening, onder voorzitterschap van de Zweese oud premier Olof Palme, heeft zondag in Moskou de Verenigde Staten en de Sowjet-Unie opgeroepen hun ak koord in stand te houden over de be perking van anti-hallistische raket ten, deel van het in 1972 gesloten SALT-ak koord dat de kranten in Polen eindelijk ge lezen worden, goed verkopen en bij het lezerspubliek weer aan gezag hebben gewonnen. Malcuzynski zei vooral veel belang te hechten aan het werk van de vrije vakbond Solidariteit die als een van de maatschappelijke krachten van het moment het behoud van het soci alisme belangrijk acht. Daarbij be trok hij ook de nieuwe boerenbonden en intellektuele kringen. NEW YORK. In de Iraanse stad Ha- madan zijn zeven Bahai-gelovigen te rechtgesteld. Dit heeft Geradl Knight, de vertegenwoordiger van de Bahai's bij de Verenigde Naties, maandag gezegd. MANILLA. Filippijnse militairen hebben het vuur geopend op onge veer vierduizend betogers, die oprie pen de presidentsverkiezingen van dinsdag te boycotten. De politie heeft meegedeeld, dat ze vandaag vier mensen hebben doodgeschoten en acht personen verwond. CAIRO. Ondanks zijn kritiek op de Israëlische aanval op de Iraakse kerncentrale zal Egypte de onder handelingen met Israël over de vor ming van een multi-nationale vre desmacht in de Sinaï normaal voort zetten. BERN. De stemgerechtigde Zwit sers hebben zich in een referendum uitgesproken voor volledige gelijk berechtiging van man en vrouw. Voorts hebben zij met grote meerder heid een voorstel tot grotere bescher ming van de konsumenten goedge keurd. MADRID. De als „atypische long ontsteking" bekend geworden epide mie in Spanje heeft weer twee slachtoffers gemaakt. In een zieken huis in Valencia overleden een 80- jarige en een 67-jarige man aan deze ziekte, die volgens de jongste medi sche onderzoekingen wordt veroor zaakt door giftige illegaal vervaar digde olijfolie. KOEWEIT. Drie Iraanse gevechts vliegtuigen hebben het Koeweitse luchtruim geschonden en hebben met de boordwapens geschoten. Dit heeft het ministerie van defensie van Koe weit meegedeeld. ROME. Voor het eerst sinds de Tweede Wereldoorlog krijgt Italië een regering die niet wordt geleid door een premier uit de rijen van de Christen-Turken. JERUZALEM. Een 18-jarige Pa lestijn, die op de westelijke Jor- daanoever stenen gooide naar een Is raëlische patrouille, is aan schotwon den overleden. De militairen open den het vuur toen de jongen geen ge hoor gaf aan een bevel te blijven staan. DEN HAAG, 13-6. Mr. Pieter van Vollenhoven heeft op het Binnenhof in Den Haag de Milieu Infomarkt geopend. De Stichting Milieudag had deze In- formarkt voor de negende maal geor ganiseerd, doch dit jaar werd tevens aandacht besteed aan het jaar van de gehandicapten. De ongeveer negentig kraampjes van milieugroepen en enkele stalle tjes, gewijd aan oude ambachten, trok ken mede als gevolg van het fraaie zomerweer veel belangstelling. Bloe menmeisjes deelden 2000 anjers uit aan het publiek en er werden sportde- monstraties door gehandicapten gege ven. Ook traden verschillende muziek- en dansgroepen op. WOENSDAG 17 JUNI NED. I: In de Russische film Wat moet dat zwijn met slagtanden? buigen weten schappers zich over de vraag wat de reden is van de typisch ingeplante slag tanden bij deze dieren. Meer dieren- nieuws in De dieren van het groene woud. In Van gewest tot gewest de onder werpen: Moet de Pedagogische akade- mie in Alkmaar dicht en de Uitbreidings plannen van de DSM in Graetheide. Na de rubriek Politieke Partijen het tweede deel van Fernhout de filmer. In Holland Festival Magazine wordt aandacht ge- vraagt voor het balletprogramma De wonderbaarlijke mandarijn. Parlemen tair nieuws in Den Haag vandaag en internationale politiek in Panoramiek en sport in Studio Sport. NED. II: De Schoolkrant opent de uitzending gevolgd door Kenmerk en het Journaal, de Stichting Socutera. De VOO opent het programma met Met de blik op oneindig, een dokumentaire over de wielersport. Gesprekken worden ge voerd met renners, ploegleiders, seig neurs en mecaniciens. Ook wordt een boekje open gedaan over het doping gebruik. Voor de actualiteitenrubriek Info wordt ontspanning geboden in De advocaten. WOENSDAG 17 JUNI NED. I 10.00 Schooltelevisie: 13.00 Nieuws voordoven; 15.30 Wat moet een hertzwijn met slagtanden16.27 De dieren van het groene woud: 16.50 De bedreigde dierenwereld18,25 Nieuws voordoven; 18.30 Jeugdjournaal; 18.36 Sesamstraat18.50 Staatsloterij; 18.55 Toeristische tips; 19.00 Van gewest tot gewest; 19.50 Politieke partijen; 20.00 Fernhout de filmer; 20.50 Holland Fes tival extra; 21.37 Journaal; 21.55 Den Haag vandaag; 22.10 Panoramiek; 22.40 Studio Sport; 23.10 Nieuws 23.15 Nieuws voor doven. NED. II: 18.57 Nieuws; 18.59 De schoolkrant; 19.25 Kenmerk; 20.00 Journaal; 20.27 Stichting Socutera; 20.32 Met de blik oneindig22.00 De advocaten; 22.25 Info tv; 23.07 Nieuws; 23.12 Nieuws voor doven. DONDERDAG 18 JUNI NED. I: Woody Woodpecker ver schijnt als eerste op het scherm en Chiel Montagne presenteert Op volle Toeren. Dan verschijnen Yvonne Habets en Wim Borsboom op het scherm met de rubriek Kieskeurig waarin de konsument weer voorgelicht zal worden over allerhande zaken. Misdaad komt aan de orde in de aflevering van Onze Ouwe. In het café van Erich Neubauer is een vrolijke reünie gaande van ex-wielerprofs, met hun ver zorgers en supporters. De alkohol doet de stemming stijgen en de echtgenote van de eigenaar ziet dit alles met afgrijzen aan. Na een hevige echtelijke ruzie verdwijnt de vrouw plotseling en de politie krijgt een anonieme tip Na het journaal Parlementair nieuws en het derde deel van Fernhout de filmer. NED. II: De spinazie-etende held Popey bijt de spits af gevolgd door het tweede deel van de serie over Het circus. Tot het journaal volgt het praatpro gramma voor kinderen getiteld Zeker weten. Ontspanning wordt geboden in de aflevering van de Amerikaanse comedy- reeks Vreemde vogels. Achtergronden en aktualiteiten komen aan bod in Achter het nieuws. In Theater thuis wordt van avond de Engelse tv film getoond Stel je niet zo aan, de rolprent handelt over mishandeling. Voor de buitenwereld hébben Michael en Pamela een goed huwelijk maar binnenskamers volgt de ene ruzie op de andere. De man kan zich moeilijk beheersen en slaat zijn vrouw.. Beiden durven over hun problemen niet met andere te spreken. De avond wordt besloten met een korte diskussie over de zin van ontwapeningsonderhandelingen in het kader van de Uitzendingen voor het Humanistisch Verbond. DONDERDAG 18 JUNI NED. I: 10.30 Fries; 13.00 Nieuws voordoven; 14.00 Schooltelevisie; 18.25 Nieuws voor doven18.30 Jeugdjour naal18.36 Sesamstraat18150 Een akter; 19.00 Woody Woodpecker; 19.07 Op volle toeren20.00 Kieskeurig; 20.30 Onze ouwe; 21.37 Journaal; 21.55 Den Haag vandaag; 22.10 Fernhout, de fïl mer; 23.00 Nieuws; 23.05 Nieuws voor doven. NED. II: 18.57 Nieuws; 18.59 Popey e; 19.05 Circus; 19.25 Zeker weten; 20.00 Journaal20.27 Vreemde vogels; 20.52 Achter het nieuws; 21.30 Theater thuis 22.40 De vrije gedachte; 22.55 Nieuws; 23.00 Nieuws voor doven. Verwonderd, bijna verontwaardigd, bleef ze staan bij de deur, de nieuwe meid had de boer gezegd. Werd ze als zodanig beschouwd? Ja, natuurlijk, ze was hulpeloos. Ze was toch afhanke lijk? Ze moest nu toch haar brood ver dienen gaan als meid? Er kwam een boos woord over haar lippen. Maar terstond kwamen de woorden van de boerin weer in haar gedachten: Je zult het hier wel niet zo vinden als op de Tammes-Statemijn man is soms een beetje eigenaardig, maar daar moet je je maar niets van aantrek ken In my zul je een tweede moeder vinden. Heieen Toen werd ze weer rustig. Ze zou voortaan het leven maar aanvaarden, zoals het was. Idealen had ze niet meer. Ze zou hard werken dat zou alles wel doen vergeten. Heieen kreeg een plaats temidden der dienstboden, echter dicht aan het hoofdeinde der tafel. Toen allen op de zoon des huizes na gezeten waren, klonk de krachtige stem van de boer „Bidden." Alle petten gingen af, de vrouwen bogen wat dieper naar voren met gevouwen handen Er was een ogenblik van stilte. Ook Heieen had haar ogen gesloten, maar ze bad nieL Hoe lang was het al geleden? Ze had niet lang tyd om er over na te denken, want het „eet smakelyk" van de boer bracht haar weer tot zich zelf. Werk tuiglijk begon ze te eten van de grote plakken tarwe brood met kaas. Hier en daar begon een gesprek tussen de knechts en de maaltijd was bijna afge lopen, toen de zoon des huizes binnen trad met de koffer van Heieen, die hij met een plof neer zette. „Voorzichtig toch Dirk," vermaande zijn moeder, er kan wel iets breekbaars in zitten." „Wat is dat?" vroeg de boer, wijzend op de koffer. „Dat zijn de bezittingen van onze nieuwe huisgenote, man", zei de boe rin zacht „Dirk heeft die even op de fiets van het station gehaald. Hij was te zwaar voor Heieen om zelf te dragea" De boer rimpelde het voorhoofd. „Kon een van de knechts dat niet ge daan hebben? Waarom moest jij dat doen. Dirk?" „Dat is mijn zaak, geloof ik niet?" sprak de zoon dreigend. „Als 't werk af is, kan ik doen wat ik verkies Er was een gespannen stilte in liet vertrek. Als de boer en z'n zoon me ningsverschil hadden, zwegen de an deren. De zoon was de enige die de „Bullebak" van de „Beldam"! durfde trotseren Hij was niet voor nicmandnl een zoon van de Belbocr. Wie er ooV bang was voor boer Van Elk, Dirk, zijn zoon niet De boer was fors en groot, breedge schouderd, het echte type van de Zuid- Hollandse boer. Doch de zoon was het evenbeeld van zijn vader. Ondanks zijn drie en twintig jaren was hij reeds een volwassen man en hij beloofde in menig opzicht een waardig opvolger van zijn vader te worden, ook in de Door HENK VAN HEESW1JK arbeidzaamheid werkte de boer van zonsopgang tot zonsondergang mede, de zoon deed niet voor hem onder. Toch was er iets in de jongeman, want den „Belboer" niet beviel. Van Elk was gewend aan algehele, onvoor waardelijke gehoorzaamheid op zijn gebied. Zijn autoriteit grensde aan het tyrranieke. Niet alleen de knechts en de meiden bogen zich voor zijn wil doch ook de boerin zelf en in het begin, de zoon eveneens. Van Elk was on beperkte heerser op zijn uitgestrekt grondgebied. Doch het kind werd een knaap en de knaap een jongeman. Dirk had eerbied voor zijn vader, natuurlijk, maar in de loop der jaren veranderde er toch iets. De onaangetaste autoriteit ging tanen. Wel bleef de heerschappij over het personeel em over het kleine vrouwtje, maar de jonge Van Elk trotseerde de bevelen van zijn vader en verrichtte zijn arbeid zoals hij het goeddunkto. In het begin waren daardoor heftige tone len ontstaan, op het land. in de schuur, in de kamer, maar de onverzettelijke volharding van de toekomstige Bel boer had de oude boer doen berusten, hoewel af en toe de beide naturen nog steeds met elkaar in b< -tsing kwamen. Zo ook nu. Met grote erge nis had Dirk er in moeten toestemmen, dat Heieen niet van het station ?,ou worden gehaald. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 6