PASSANTENSTEIGER AAN NIEUWE HAVEN GEOPEND Diepstekend debat over open houden snackbars op zondagen f i occasions! DE ZIERIKZEESCHE COURANT Weer bouwfraude Vijftig ligplaatsen „Het neemt de druk op de ketel een beetje weg van de BMW-dealer A.J. van Rumpt Gemeenteraad Westerschouwen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 16 juni 1981 137ste jaargang Nr. 22928 WAARIN OPGENOMEN REDAKT1E, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (Ot 110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. BI) de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zlerlkzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 29,70, per jaar 1 112,20. Losse nummers 60 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 41 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) t 5,20. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. (1797 - 1809) In dit nummer: Binnenlandse exkursie Stad en Lande Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. Wie teveel onderzoekt vindt vaak meer dan hem of haar lief j is. J. Bertaut LONDEN. Vandalen hebben het graf besmeurd van een van de der tien slachtoffers van Peter Sutcliffe. de tot levenslange gevangenisstraf veroordeelde vrouwenmoordenaar van Yorkshire. WARSCHAU. Ongeveer 245 funk- tionarissen zijn uit de Poolse volks- en arbeiderspartij (PVAP) gezet, om dat ze schul hadden aan de ckonomi- schc cn politieke krisis waarin het land verkeert. Het officiële persbu reau PAP heeft maandag verder mee gedeeld dat nog eens 1.432 partijle den de kans lopen hun lidmaatschap te verliezen. AMSTERDAM. 15-6. De rijUspoll- tic te water in Amsterdam heeft twee koppelhazen Aangehouden, die ervan worden %-erdarht betrokken te zijn bij een omvangrijke bouwfraude. Het tweetal, de 39-jarige H J. van D. uit Loosdrecht en de 44-jarige J.G. uit Amsterdam, zouden de belasting dienst en het sociaal fonds bouwnij verheid voor miljoenen hebben bena deeld door het vervalsen van verza melloonstaten en facturen met de daarbij behorende kwitanties. Volgens een politiewoordvoerder kunnen nog meer aanhoudingen wor den verwacht De twee arrestanten worden als hoofdverdachten be schouwd. Dc zaak wordt onderz.ocht door een speciaal bouwfraudeteam waarin de rijkspolitie te water, de recherche van de rijkspolitie in Den Haag en Alk maar, de centrale recherche informa tiedienst de fiscale opsporingsdienst en het sociaal fonds bouwnijverheid samenwerken. gerestaureerde kademuur en derge lijke mee gefinancierd kunnen wor den, zoals ingezonden stukkenschrij- vers menen te móeten suggereren", aldus de burgemeester. ZIERIKZEE, 15-6. Burgemeester Th. H. de Meester van Zierikzee noemde maandagmiddag de gerestaureerde kademuren met 110 m nieuwe jachtensteiger voor pas santen aan de Nieuwe Haven een zeer welkome voorzie ning voor de verbetering van de akkommodatie voor de passanten. Ing. B. J. van der Meulen, hoofdingenieur- direkteur van de volkshuisvesting in de provincie Zee land te Middelburg, had 's middags middels een radio grafisch bestuurd scheepje aan de steiger af te laten me ren officieel de opening verricht. Voor die tijd waren de genodigden (94) bij haven De Val aan boord ge gaan van de „Stad Zierikzee", dat hen naar de Engelse Kade bracht, vanwaar het gezelschap lopend rich ting Nieuwe Haven trok om aldaar de opening bij te wonen. Nadat de heer Van der Meulen „het spelevaren" had beëindigd „scheep ten de genodigden weer in" om ver volgens een vaartocht met de „Stad Zierikzee" over de Oosterschelde te maken. Aan boord deed de burge meester uit de doeken dat Zierikzee met 17.000 bezoekende jachten per jaar de drukst bezochte jachthaven van Zeeland is. Druk van Zierikzee in zijn totaliteit 400.000,- bedraag en dat „het de grootste onzin is te suggereren dat de gemeente aan de opbrengst van de zeer redelijke tarieven van de liggel den, zowel voor de vaste ligplaatsen als voor de passanten, geld over kan houden. Laat staan dat daar kostbare voor zieningen als een nieuwe brug, een Advertentie Hij haalde verder aan dat het kol lege van B. en W. van Zierikzee in de afgelopen jaren veel onderzoek heeft doen verrichten naar mogelijkheden om de toename van het aantal ple ziervaartuigen op te vangen en vond het verbazingwekkend dat uit de ko ker van de plaatselijke watersport het verwijt wordt vernomen dat het aan beleid zou ontbreken. Het havenbeieid kent de volgende prioriteiten: 1. Verbetering van de bestaande ha ven door restauratie van de kademu ren, het uitdiepen van deze haven en waar mogelijk aanleg van drijvende steigers. 2. Inrichting van haven De Val - zo dit financieel haalbaar is - en de pla nologische en technische problemen, waaronder verlegging van de Provin ciale weg S 7. 3. Aanleggen van een nieuw te gra ven jachthaven zo dicht mogelijk bij de stad, ten westen van het havenka naal met een uitmonding binnen de keersluis. De burgemeester besloot met de opmerking dat watersport door alle lagen van de bevolking wordt beoe fend en dat zelfs als enige voorgeno men tariefsverhogingen van de lig plaatsen geheel of gedeeltelijk zou den worden uitgevoerd, de tarieven in Zierikzee nog zodanig zijn dat de eigen bevolking, zowel als de passaat voor een redelijke prijs in de jacht na? ven zal kunnen afmeren. HAAMSTEDE, 15-6. De raad van de gemeente Wester- schou wen toonde zich in de maandag gehouden raadsver gadering verontrust over de gang van zaken met betrek king tot het openstellen van snackbars e.d. op zondag. „Door de toevoeging van vijftig ligplaatsen is de druk op de ketel enigszins weggenomen, maar is nog niet voldoende omdat wordt ver wacht dat het aantal bezoekende jachten in de toekomst zal toenemen. Dit zeker wanneer wordt voortge gaan met de aanleg van jachthavens met akkommodatie voor vaste lig plaatsen in de omgeving, onder an der in het Grevelingenmeer", aldus de heer De Meester. "Hij hoopte dat de gemeente in de nabije toekomst de gelegenheid zal krijgen ook andere delen van de bestaande haven te verbeteren (de Engelse kade en het deel van de kade tussen het nu gerestaureerde deel en 't Luitje en wellicht ook de Vissers- dijk). Hij merkte daarbij nog op dat het zonder aanmerkelijke overheidssub sidies voor de gemeente welhaast on mogelijk zal zijn deze plannen uit te voeren. Bij de verbeteringen dacht de burgemeester ook aan een extra toiletvoorziening nabij de Zuidha venpoort, „een noodzaak voor de wa tersporters, die in het vandaag geo pende deel een ligplaats hebben ge nomen". Onzin De heer De Meester vertelde dat het exploitatietekort op de havens VOORSCHOTEN. De Vereniging Stad en Lande mankte een exkursie naar Delft en Voorschoten In laatsgenoemde plaats werd het kasteelDuivenvoordebezichtigd. De foto toont de grote zaal van dit kasteel. Men zie ook elders in dit nummer. Molendijk 85 3243 AL Stad aan 't Haringvliet Telefoon 01871-15 53 Naar aanleiding van verschillende vragen die hierover in de vorige raadsvergaderingen werden gesteld had het kollege een nota opgesteld waarin de gang van zaken, die hierop betrekking heeft, nog eens nader uit eengezet. Volgens de adviseurs van het stede bouwkundig adviesbureau Stad en Landschap is toonbankverkoop van frites e.d. te brengen onder de bestemminsplanmatige aanduiding „detailhandel". Het verlenen van een bouwvergun ning voor de verbouw van een pand tot snackhal. welke pand bcstem- mingsplanmatig aanduiding „detail handel" heeft, geschiedt dus recht matig. Winkelsluitingswet De winkelsluitingswet is voor zgn. snackbars niet van toepassing. Ingevolge het K.B. van 6 december 1977 zijn dergelijke verkooppunten vrijgesteld van het vereist zijn van het voeren van een aankondiging cn mogen zijn ten allen tijde geopend zijn. Artikel 30 van de APV is voor snackbars van toepassing omdat er de mogelijkheid is in de zaak - welis waar staande omdat er geen stoelen zijn - eetwaren ter plaatse te nutti gen. Konsumptiewagens vallen on der straathandel en daarop is artikel 30 niet van toepassing. Artikel 30 bepaalt dat het dc hou der van een inrichting verboden is deze voor het publiek geopend te hebben of aldaar publiek toe te laten of te verblijven tussen 02.00-05.00 uur. Uit een oogpunt van overlast kan onder hoofdstuk openbare orde een artikel aan de APV worden toege voegd, die de sluitingstijd van snack bars regelt. Het voorschrijven dat snackbars op zondag gesloten moeten zijn is niet mogelijk. Overdag is er immers geen sprake van overlast en overlast zal het mo tief moeten zijn voor opneming van een eventueel artikel in de APV. Gelet op het motief „overlast" kan er geen verschil worden gemaakt tus sen een snackhal met dc bestem- mingsplanmatige aanduiding „hore ca" en de bestemmingsplanraatige aanduiding „detailhandel". Indien er dus een beperking wordt gemaakt ten aanzien van de ope ningstijden van snackhallen geldt dit voor alle in de gemeente gevestigde snackhallen. In de door het kollege te verstrek ken vergunningen voor het plaatsen van konsumptiewagens kunnen de uren van openstelling als voorwaar de worden opgenomen. In de kommissoriaal verband zal de wenselijkheid van het al dan niet opnemen in dc APV van bepalingen, die de openingstijden van snackbars beperken, nader worden besproken, aldus het kollege. Bedenkingen De heer L, C. Hoogerhuis (CDA) had nogal zijn bedenkingen tegen een en ander. Als het huidige beleid wordt voort gezet voorzag hij, dat binnen enkele jaren alle zaken te Rcncssc open zijn en dat men er op zondag alles kan ko pen. Hij stond er wel achter, dat er een aantal zaken is geopend, maar was het duidelijk niet eens met dc huidi ge ontwikkeling waarmee het aan zien van Renesse als badplaats wordt geschaad. Kritiek had hij ook over het parke ren van een groot aantal motoren op de nieuw aangelegde trottoirs waar tegen niet door de politie wordt opge treden. De beoogde veiligheid is hiermee volgens de heer Hoogerhuis weer ge heel teloor gegaan. cLar de mensen genoodzaakt zijn om gebruik te ma ken van de straat waar zij zich weer tussen het verkeer moeten begeven. Vervolg pag 4 Hard nodig De voorzitter van de Stuurgroep Oosterschelde, de heer A. L. van Geesbergen zei zich in te kunnen den ken dat sommigen zich afvragen waarom er zo'n drukte wordt ge maakt voor 110 m. steiger. Vervolg pag. 2 (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbodé) „Maar voor Zierikzee is er een stuk akkommodatie bijgekomen dat hard nodig was. De druk op de ketel blijft, omdat het gemeentebestuur er van uit moet gaan dat het aantal passan ten in de toekomst toe zal nemen en ZIERIKZEE. Scenebeeld zomer 1981 in de Zierikzeese jachthaven. Een botter, mensen op de botter en dan een buitje, maar ook aan boord ligt de paraplu voor de pak. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 1