K#£| Taptoe Bru handhaafde zijn uitzonderlijk nivo s^C Advies tot verwijdering van gasflambouwen op Havenplein DE ZIERIKZEESCHE COURANT Kommissie Publieke Werken Perfekte presentatie mi- P£ Bitr Uitbraak uit IRA-gevangenis Iraanse president ontslagen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE I Donderdag 11 juni 1981 137ste jaargang Nr. 22925 REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na 17.30 uur: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling f 29,70, per jaar 112,20. Losse nummers 60 cent. De abonnementsprijzen zijn inclusief 4% BTW. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 41 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 5,20. Vraagt onze contractprijzen! De adver tentieprijzen zijn exclusief 4% BTW. WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) In dit nummer: Een avontuurlijk school-zeilkamp Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. ZIERIKZEE, 9-6. Het ziet er naar uit, dat de gasflam bouwen op het Havenplein geen lang leven meer bescho ren zijn. De vier fraktievoorzitters in de kommissie pu blieke werken spraken zich tijdens de openbare vergade ring dinsdagavond in het stadhuis unaniem uit voor het verwijderen van de gasflambouwen en het schrappen van de onderhouqspost van 1.500,op de begroting voor 1982. Een di-rg^iiji». advies zal aan het kollege van b. en w. worden uitgebracht. ,,Ik denk niet, dat veel mensen genoegen beleven aan die dingen", was de mening van de heer L. S. P. van Velthoven (C.D.A.). „Het zijn lelijke ondin gen en niet-funktioneel", luidde de reaktie van de heer J. Groen (P.v.d.A.). „Er moet geen 1.500,voor onderhoud meer worden uitgegeven", vond de heer J. J. Geleijnse (V.V.D.). „Het zijn energie-verslindende dingen. Het is een erfenis van de gasfabriek en de gemeente behoeft het gas niet eens te betalen, maar in deze tijd van energiebesparing kunnen dergelijke dingen niet meer", verkondigde de heer W. F. Sprengelmeijer (R.U.). „Het spijt me ten zeerste, maar ik deel de mening van de kommissiele den beslist niet. Ik vind het altijd een sfeervol en vrolijk gezicht als de flambouwen branden", was ten slot te de reaktie van kommissievoorzit ter, wethouder P. de Rijke (C.D.A.). Hij liet weten het persoonlijk te zui len betreuren, als de gasflambouwen inderdaad verwijderd zullen wor den. Deze zaak kwam aan de orde tij dens de behandeling van de ontwerp begroting dienst gemeentewerken voor 1982. In een opmerkelijk snel tempo kwam de kommissie P.W. overigens tot een gunstig advies tot vaststelling van deze ontwerp-begro- ting. Kostenverhogend Direkteur gemeentewerken de heer J. Louwerse lichtte toe, dat vooral de energiekosten en de groei van het werk voor de Plantsoenen dienst prijsverhogend hadden ge werkt bij de opstelling van de begro ting 1982. Overigens was er toch nauwkeurig „op de kleintjes gelet", zoals de kommissieleden vaststelden en waar ze hun waardering over uit spraken. De heer Groen konstateerde een flink verschil tussen het eindbedrag van de rekening over 1980 en het eindbedrag van de begroting voor 1981. Hij kreeg desgevraagd de mede deling. dat een en ander toegeschre ven moest worden aan onder meer grote wisselende posten als bagger- werk en gladheidsbestrijding. De heer Groen vroeg verder wat ex tra aandacht voor de post bestrating en vond, dat op die post in geen geval beknibbeld mag worden. Uit de toelichting van de heer Lou werse bleek dat die bestratingen de dienst gemeentewerken ook wel wat zorgen baart. Men heeft twee straten makers in eigen dienst. Deze houden zich voornamelijk bezig met het her- bestraten van sleuven en gaten. Voornamelijk voor het rechtmaken van bouwstraten wordt medewer king gevraagd van stratenmakersbe- drijf Van Dijke. Een bedrijf, waarop ook vanuit andere gemeenten steeds meer een beroep wordt gedaan. Nutsbedrijven Verder wees de direkteur gemeen tewerken erop, dat ondanks eerdere pogingen een betere koördinatie met de nutsbedrijven ten aanzien van het straat opgraven tot stand te brengen, de problemen nog steeds levensgroot zijn. „Zachtjes aan proberen we toch naar een eigen programma van nood zakelijke herbestratingen toe te wer ken", aiuus de heer Louwerse. Enig uitzicht is er volgens zijn mededeling voor de aanpak van de kapitaalspost .Havendriehoek De heer Sprengelmeijer konsta teerde, dat de ontwerp-begroting met ernst en overtuiging was samen gesteld. Hij sloot zich bij de mening van de heer Groen aan, dat op be paalde posten niet te veel meer be knibbeld kan worden. Verder informeerde de heer Spren gelmeijer naar aanleiding van de post onderhoud muziektent ad 500,— of er nog plannen tot verwij dering van die muziektent bestaan. De heer Louwerse antwoordde, dat dit voorshands niet in de bedoeling ligt en dat de afgelopen jaren nogal wat zorg aan het onderhoud werd besteed. De post van 500,— is hoofdzakelijk bestemd voor schilder werk aan de muziektent. Aangepaste vissteiger De kommissie P.W. besloot verder tijdens deze vergadering een gunstig advies uit te brengen ten aanzien van het plan tot aanleg van een vissteiger voor gehandikapten. Het is de bedoe ling deze vissteiger aan de Wandeling ter hoogte van de bloemvakken te kreëren. Het betreft een eenvoudige voorziening, die het ook roelstoelge- bruikers mogelijk maakt te vissen aan de Gracht. De totale kosten zou den 17.000,— bedragen. „Technisch een leuk plannétje", vonden de kommissieleden. De heer Van Velthoven wilde wat meer in zicht in het aantal mensen, dat van deze voorziening gebruik zal gaan Vervolg pag. 3 '|j. iff n ÜfEüffS'MÉ De gasflambouwen op het Havenplein gaan hoogstwaarschijnlijk verdwij nen. Lelijke ondingen" werden ze dinsdagavond genoemd tijdens de openba re vergadering van de kommissie Publieke Werken. x (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BRUINISSE, 6-6. Burgemeester T. C. Hekman van Bruinisse zei verleden jaar in zijn slotwoord bij de Taptoe'80 dat er grenzen zijn aan het gebodene en dat het voor de organisatie bijzonder moeilijk moest zijn om dit hoge nivo te handhaven. Zaterdagavond bleek eigenlijk al vanaf de begintonen dat de organisatie (Stichting Festiviteiten Bruinisse) erin geslaagd was zelfs aan de hoogste verwachtingen te voldoen met de presentatie van vijf bands, die bijna professioneel te noemen zijn. Taptoe Bru schijnt alle benamin gen in overtreffende trap te kennen. „Show van zeer hoog nivo", „Euro pese topklasse" het zijn beschrijvin gen van verleden jaar de Taptoe '80, die voor zich spreken. In bijna dezelfde bewoordingen kan dit evenement worden beschreven: Een internationale show van uitzon derlijk nivo, een waar luister- en kijk genot waar voor een ieder, jongen oud, duidelijk herkenbare stukjes in zaten. t&zP BRUINISSE Minirettes en majorettes van ,.Nu met Hope", plaatselijk talent uit Bruinisse en Nieuwerkerk, die met verve optraden tussen zovele internationale gaste op de Taptoe Bru". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit begon al tijdens de voorstelling aan het publiek, waar het tamb. en trom- pettenkorps „Wilhelmus" uit Slie- drecht de jeugd op haar hand kreeg door het spelen van Calimero. „Wilhelmus" „Wilhelmus" opende de Taptoe met een voortreffelijke vertolking van Tua- jump in de aperte stijl van de alom bekende orkestleider Herb Albert Via een eigen kompositie van de 3 mus ketiers werd weer een gooi naar de jeugd gedaan: Heidi, de filmmuziek uit de gelijknamige film. Deze groep die met de vlaggegroep en majorettepe- loton zeer goed voor de dag kwam bestaat 10 jaar. Volgende maand ver trekken ze naar Oostenrijk, waar ze 5 optredens verzorgen. „Axel" Vervolgens trad „Axel" op. In een prachtig marine blauw tenue mar cheerde deze showband o.Lv. Eddy v. Britsom het veld op en opende met American, typische kort Amerikaanse stukjes, gevolgd door Starwars, sience fiction achtige muziek, waarbij stuk ken uit Jezus Christ Superstar, prach tig in elkaar overlopend. Beatles Terug in de tijd, de 60er jaren, ging „Axel" met de Beatles in concert; Mi chelle, a ticket tot ride, hopla di hopla da. Een speciaal voor deze band in een populair arrangement geschreven stuk van de 9e van Beethoven (ode an die Freude) besloot het eerste optre den. De lady speaker, EUy Buitendijk, kondigde toen een boerenshow aan, uitgevoerd door de showhand D.V.S. uit KAtwljk. Benieuwd wat dat inhield ging het publiek er eens goed voor zitten en daar kwamen ze. getooid in blauwe kiel, pet en rode zakdoek en natuurlijk op klompen brachten ze niet alleen schitterende blaasmuziek (Hollandse medley, In Holland staat een huis, Daarbij die molen, In een groen groen knollenland. Geef my maar Amster dam) maar vertoonden daarbij enkel dol-komische taferelen, die zeer bij het publiek aansloegen. Hierby ontbraken aambeeld, hooivork en boerenfiots niet Het aambeeld werd zelfs bij de (b!aas)>muziek betrokken, door er rit misch met de harrier op te slaan. Zeker Liefde is als een glas; het breekt als men het te onzeker of te kordaat aanpakt. UaAWAfWMWWWWWW» een der hoogtepunten van Taptoe Bru '81. Gala-tenue Een tweede optreden van D.V.S. ge schiedde in gala-tenue, het uniform is ge-ijkt op het uniform van de Garde- jagers met de unieke rode officiers band. Uitgevoerd werden o.a.: de Mars of the Herald; Fanfare of the commen man en de beroemde song van Abba: The winner takes it alL De show werd besloten met de mars Anchors awaeigh. De show van D.V.S. wordt uitgevoerd van 10 juli t/m 25 juli, aan de Cote 'd Azur. „Nu met Hope" „Nu met Hope" uit Bruinisse en „Oefening en Uitspanning" uit Nieu- werkerk, gedirigeerd door de heer A. Radewalt brachten voor eigen publiek een vlotte Dixieland mars: „When the saint, go marching in". Vooral de mini- rettes o.Lv. Jeanette Schraver en de majorettes o.Lv. Ellen van Dijke waren charmant om te zien, en stapte pittig en trots over het grasveld, helemaal niet onder de indruk van het Europese topgebeuren voor en na hen. Tamboermaitre Jaap v. Putten zag hier de vruchten van het vele oefenen. Met de moderne mars „Stand By" en een gedeelte van „Spiritual contrasts" (A have the hole world) brachten ze een gewaardeerde show, elke Taptoe toch maar weer. Spektakel Het 2e optreden van „Axel" was weer een van die hoogtepunten die Taptoe Bru tot een spektakel maakte. In prachtig Amerikaanse show uni form, met witte broeken en blauw jas je, zwarte hoed met veer marcheerde zij met een speels gemak dat gedacht moet worden aan een opleiding op een militaire academie. Een aparte plaats in deze Taptoe namen de geheel uit meisjes bestaan de Modchen Musikzug uit Neumün- ster (Did.) in. Ze waren 's nachts om 1 uur al in de bus gestapt om tijdig in Bruinisse te kunnen zijn, speelden 's middags op „Aquadelta" en 's avonds fris en vrolijk op de Taptoe, met Pink steren in het Belgische Oostende en dan woensdag weer normaal naar school. In tegenstelling tot de andere show- hands brachten de M&dchcn een Iets konventlonclcr programma, minder op show, maar muzikaal tot in de per- fektle. Deze 12 tot 25-Jarlge meisjes krijgen les van een in Duitsland wo nende Nederlander, die leider Is van een jeugd muziekschool. Muzikale top artiesten dus en al was hun reporfoire minder bekend, het klonk een ieder „als muziek" in de Vervolg pag. 5 Verwachting tot vrijdagavond: Geleidelijk opklaringen Eerst nog af en toe regen, overdag ge leidelijk opklaringen, en middag- temperatuur ongeveer 18 graden; vannacht minimumtemperatuur om streeks 11 graden; vrij krachtige zuidwesten wind morgen overdag draaiend naar noord. ZON- EN MAANSTANDEN 12 juni Zon op 5.19, onder 22.00 Maan op 16.30, onder 3.23 Volle Maan: 17 juni (17.04) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 12 juni 12.40 6.06 18.39 Springtij: 19 juni WEERSVOORUITZICHTEN Weersvooruitzichten over Neder land: de cijfers zijn een globale aan duiding: het interval rond deze cij fers moet ruimer genomen worden naarmate de dag waarvoor de ver wachting geldt verder in de toekomst ligt. Verwachting t/m maandag 15 juni: Zaterdag Af en toe zon. Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 10 gr. Middagtemp.: 20 gr. Windkracht: noordoost 4. Zondag: Kans op neerslag: 10%. Min.temp.: 12 gr. Middagtemp.: 22 gr. Windkracht: zuidoost 4. Maandag: Kans op neerslag: 60%. Min.temp.: 11 gr. Middagtemp.: 19 gr. Windkracht: west 6. HET WEERO VERZICHT DE BILT, 11-5. Het K.N.M.I. deelt mede: Ook morgen vallen er nog en kele buien. Een depressie, die don derdagochtend boven Ierland lag, trekt in een westelijke oceaanstro ming naar het oosten en wordt vrij dagmiddag boven Polen verwacht. Nadat de depressie onze streken is gepasseerd draait de wind naar het noorden. Er wordt dan lucht aange voerd, waarin zich stapelwolken vor men. Uit sommige van deze wolken kan een bui vallen. De middagtemperatuur ligt mor gen rond de 18 graden. Dat is maar een paar graden beneden de tempera tuur, die normaal is voor deze tijd van het jaar, namelijk 20 graden. BELFAST, 10-6. De ontsnapping woensdag van acht gevangenen van het verboden Ierse Republikeinse le ger (IRA) uit een zwaarbewaakte ge vangenis in Belfast is uiterst zorgvul dig voorbereid, zo zeiden politiekrin gen donderdag. Sinn Fein, de politieke vleugel van de IRA, bevestigde dit en liet in een verklaring weten dat de uit braak enige weken geleden is voor bereid en dat wapens de gevangenis zijn binnengesmokkeld Sinn Fein sprak van een volledig geslaagde aktie. ANKARA, 10-6. De Iraanse revolu tionaire leider. AjatoUah Chomeini, heeft president Abolhassan Bani-Sadr ontslagen als opperbevelhebber van de strijdkrachten en de geruchten te gengesproken dat Bani-sedr ztyn ont slag als president heeft ingediend Dit heeft het Iraanse persbureau Pars woensdagavond meegedeeld Het Iraakse persbureau INA ver- spreidde het bericht dat Bani-Sadr zijn ontslag indiende. Eerder woensdag verklaarde de generale staf van het Iraanse leger dat hij bevelen van Bani- Sadr niet langer zou opvolgen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 1