Pseudo-dokter te Bruinisse behandelde patiënten voor allerlei ziekten Huiseigenaren gekonfronteerd met stijging O.R.G.-belasting Groep leerlingen (3e klassers) R.S.G. „Prof. Zeeman" naar Ardennen ELEKTRO LIEVENSE Hospitaalschip Henry Dunant in Bruinisse Kwakzalver ontmaskerd STREEKN1EUWS Beroering te „Bru" Studie- en vakantieprogramma ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 5 juni 1981 Nr. 22923 3 BRUINISSE, 4-6. Sinds eind 1980 is de 66-jarige C. G. J. M. uit Bruinisse onbevoegd werkzaam in de genees kunde, onder meer als homeopaat, plastisch chirurg en dermatoloog (huidspecialist). De inspekteur van de volksgezondheid, dr. Lely heeft in samenwerking met de Rijkspolitiegroep Sehouwen-Duiveland en de distriktsrecherche uit Mid delburg donderdagochtend deze kwakzalver ontmaskerd. Geslaagden HAVO/MAVO Middelhamis Aan de Chr. Scholengemeenschap voor HAVO en MAVO „Prins Mau- rits" te Middelhamis zijn de volgen de leerlingen geslaagd. Voor MAVO-4: Burgh-Haamstede: Peter Boot. Bruinisse: Hans Kik, Ab van der Wekken. Voor HAVO-5: Haamstede: Marian Walhout. Zierikzee: Arend van der Boom. Bruinisse: Wiebren Wiebrens. ZIERIKZEE Bijeenkomst D'66 Op woensdag 10 juni houdt D'66 om 8 uur een bijeenkomst in het U.V.V. gebouw. Onderwerp van gesprek zal zijn de komende gemeen teraadsverkiezingen en nabeschou wing over de tweede kamerverkie zingen van 26 mei jl. Auto in sloot Op de Provinciale weg 7, bij „De Val" is donderdagochtend vroeg R. H. uit Koudekerke met zijn auto in de sloot geraakt. Hij zou flink hard hebben gereden en tegelijkertijd zijn autoradio heb ben willen bedienen. De auto liep rondom plaatschade op en werd weg gesleept door takelbedrijf Jan de Jonge. Diefstal gereedschap Uit een in aanbouw zijnd huis aan de Steenbokstraat zijn gereedschap pen met een waarde van 2300, gestolen. Uitvoerder W. van Aanne mingsbedrijf Den Hartog uit 's-Gra- vendeel meldde dat een kompressor, een niet-apparaat (voor het inschie ten van plafonds) en toebehoren wa ren verdwenen. „Visserslatijn" Palingvisser Wim Schot kwam vanochtend (vrijdag) thuis met een wel heel bijzonder vrachtje: achterop zijn aanhangwagen lag een heuse haai. Weliswaar maar een kleintje, maar toch goed voor 51 kilo! Het dier was gevangen door de KG 15 uit Colijnsplaat bij de Ferry- eilanden bij Engeland. Hedenoch tend werd het dier aangevoerd op de Colijnsplaatse vismarkt. Wim Schot had er wel interesse in en kocht het In zijn woonhuis behandelde M. personen, die aan uiteenlopende ziekten leden, variërend van minder erg tot ernstig. Geneesmiddelen Hij verschafte geneesmiddelen, die hij homeopatisch noemde, maar die geen enkele geneeskrachtige uitwer king hadden, omdat ze voor het grootste deel uit suiker bestonden. Daardoor hebben de patiënten ook - voor zover bekend - geen schadelijke gevolgen opgelopen van de door M. verstrekte „geneesmiddelen". Advertentie Aanleg Elektr.- en waterinstallaties Verkoop en reparaties Elektrische apparaten Radio-apparatuur Televisie - Video - enz. 01114 -1368 01119 -1634 dier. De bedoeling is, dat de haai zal worden opgezet (door de heer Dumez uit Rotterdam) en in de rokerij van firma W. K. Schot aan de Nieuwe Ha ven een plaatsje zal krijgen. Het is een Ruwe Haai van onbekende leef tijd, want: „Wij hebben alleen maar verstand van palingen", zegt Wim. WESTERSCHOUWEN Kommissie voor sport-, jeugd- en kulturele zaken Op donderdag 11 juni vergadert ten gemeentehuize, de kommissie voor sport-, jeugd- en kulturele zaken. Aan de orde komen verzoeken om subsidie van de N.U.S.O. (Landelijke Organisatie voor Speeltuinwerk en Jeugdrekreatie), het Zeeuws orkest en het Hervormd kerkkoor te Renes- BRUINISSE. 4-6. Woensdagmiddag half vijf meerde in de gemeentehaven van Bruinisse het Rode Kruis hospitaalschip Henry Dunant af, met aan boord 74 patiënten en 35 helpers en helpsters allen uit de kop van Noord-Holland. Door de Rode Kruis colonne Bruinisse was een gezellige avond georganiseerd die begon met een optreden op het havenplateau van de muziekkorpsen „NU met Hope" en „Oefening en Uitspanning" in samenwerking met de drum band en het majorettenpeleton. H. v. d. Bos, sekretaris van de ko- lonne Bruinisse, vertelde in z'n wel komstwoord dat Bruinisse een speci fiek (mosseljvissersdorp was en nog is, terwijl de rekreatie hier niet meer weg te denken valt. In het weekend en tijdens het hoogseizoen verdub belt het inwonertal. Verder legde hij aan het gezelschap uit dat wegens het zaadvissen op het Wad er erg weinig mosselschepen in de thuishaven la gen. Voor elke patiënt, van wie velen Zeeland alleen uit de schoolatlas kenden, was er een kleine attentie, o.a. een potje Zeeuwse babbelaars. De Nova's zorgden op deze zeer geslaagde avond voor een vrolijke noot. Donderdagmorgen vertrok de J. Henry Dunant weer uit de „Poort van Zeeland", richting Schoonhoven. ZIERIKZEE Het personeel van het verpleegtehuis de Corneliastichting aan het Havenpark heeft donderdagavond een zelf geschreven toneelstuk(je) op gevoerd voor de patiënten. Het komische stuk, getiteld. We doen het" kwam van de hand van Ben Ramondt, een broeder van verpleegafdeling I Hij speel de zelf ook in het stuk mee. Nadat de direkteur van de Corneliastichting, de heer A Schouw in zijn openingswoord iedereen een prettige avond had ge wenst. kon het stuk onder een goede belangstelling van de zijde tian de inwo ners beginnen. De acht personeelsleden, die meespeelden, waren Wim Bom. Marja Jonker-Stoutjesdijk. Laura ten Brinke-van Klinken, Heieen Kik, Lies- ke uan de Velde. Karin Izeboud, Ben Ramondt en Liesbeth Tuiten. (Foto: Zierlkzeesche Nieuwsbode) De achttien patiënten, die zijn ge hoord door het onderzoeksteam, ver telden dat ze voor de konsulten en de „medicijnen" behoorlijk hoge prij zen moesten betalen en dat ze de kon- sult op zich oppervlakkig vonden. „Laatste hoop" De kliënten komen veelal van Schojuwen-Duiveland en hadden in enkele gevallen M. als hun laatste hoop in gedachten, maar vonden bij hem uiteraard geen baat. M. wordt verder ook nog verdacht van steun- fraude bij de sociale dienst. HAAMSTEDE N.C.V.B. reisje De jaarlijkse reis van de N.C.V.B. afdeling Haamstede werd ditmaal ondernomen naar Drimmelen, waar een boottocht door de Biesbosch werd gemaakt. Vervolgens was het museum van schoenen, leer en leder waren in Waalwijk aan de beurt voor een bezoek. Speciaal de schoenen trokken de aandacht van de dames. Na een prachtige rit door het Bra bantse land werd de tocht in Terhei- de afgesloten met een etentje. OUWERKERK Geslaagd Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht is geslaagd voor het docto raal examen Physische geographie mej. Marie Swenne, voorheen te Ou- werkerk. BRUINISSE Gemeenteraad De gemeenteraadsleden van Brui nisse vergaderen op vrijdag 12 juni in het gemeentehuis van Bru, onder voorzitterschap van burgemeester T. C. Hekman. Voor tijd: zie agenda. Boottocht bejaardensoos Onder leiding van mevrouw v. d. Linde-Bezemer maakten de Bruse soosbezoekers ter afsluiting van het seizoen een gekombineerde bus-boot reis naar de Biesbosch. Om half één werd vertrokken va naf „In 't Opper" en ging de reis via Willemstad, Zevenaar naar Drimme-; len.'Hier lagen de rondvaartboten reeds tè wachten. Het wéér was bij- zonder gunstig en na'een vlotte in scheping voer het gezelschap door de prachtige en uitgestrekte Biesbosch en genoot iedereen van het langsglij- dende landschap. Na enkele uren was men weef te rug in Drimmelen en werd de terug reis met de bus aanvaard. Omstreeks half zes was de bus terug in Bru en werd gestopt bij hotel Storm waar van een heerlijke maaltijd werd ge noten Mevrouw v. d. Linde dankte iede reen die hadden meegewerkt de reis te doen slagen. Het was tevens de laatse keer dat de soos dit seizoen bij een kwam. In augustus hoopt men weer met het sooswerk verder te gaan. Madchen Band Als voorproefje op het grote Tap toe Bru gebeuren treedt zaterdag middag 16.00 uur op het Centrum plein van Aquadelta de geheel uit meisjes bestaande Madchen Musikug Neumunster band op. Deze Duitse Madchen band verleent met Pinkste ren reeds haar medewerking aan een Taptoe in het Belgische Oostende. Jeugd-disco Jeugdsoos De Pul organiseert op 2e Pinksterdag een jeugd-disco voor jongeren tot 14 jaar. Voor tijd: zie soosagenda. DINTELOORD/ BRUINISSE Jacht uitgebrand Dinsdagochtend is bij het uitvaren van de haven van Dinteloord het 7 meter lange jacht Pampus totaal uit gebrand. Vermoedelijk door dampvorming van de pas getankte benzine ont stond plotseling een explosie die het jacht in lichterlaaie zette. De twee opvarenden uit Breda werden door het bergingsbedrijf Theunisse uit Dinteloord uit het water gevist. Ze liepen geen letsel op. DEN HAAG. Volgens staatssckrc- tari.s Haar.s van justitie is er „nog geen" aanleiding over te gaan tot dc arrestatie van Christen-Turken die zich in kerken bevinden. AMSTERDAM. De gemeente Amsterdam mag zich verheugen in dc belangstelling van een aantal bui tenlandse hotclgrocpen, die in de hoofdstad hotels willen gaan bou wen. Burgemeester en wethouders denken voor dc komende periode van zes k zeven jaar aan een uitbreiding met ongeveer vijfhonderd kamers. ROTTERDAM. De federatie van Nederlandse Junkiehonden (F.N.J.B.) is gebelgd over dc maatre gel van dc apotheken in de stad Gro ningen. Voortaan hebben de apothe ken daar geen methadon tabletten meer In voorraad en leveren zij het middel niet meer af, ook niet op re cept. - ZIERIKZEE. Het nieuwe dagverblijf ..Brugzicht" aan de Scheldestraat is al ruim een maand on-officieel in gebruik. De ingebruikname ging niet met feestelijk vertoon gepaard: dit zal gechieden op een later datum, wanneer het dagver blijf voor geestelijk gehandikapten door de heer J. Goudswaard geopend zal worden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) BRUINISSE, 4-6. De huiseigenaren in Bruinisse wer den in de laatste week van mei gekonfronteerd met een zeer onaangename verrassing, in de vorm van een nieuwe taxatie van hun bezit als grondslag voor de Onroerend Goed belasting. Verhoging van de vijfjaar geleden vast gestelde waarde (de waarde wordt per 5 jaar vastgesteld), 100 tot 200 zijn meer regel, dan uitzondering. Natuurlijk is deze verhoging zeer onwelkom, gezien het feit dat een aan tal eigenaars, geen ander inkomen hebben, dan hun A.O.W. uitkering. Baby's verwisseld BREDA, 4-6. In het Bredase Laurens- ziekenhuis heeft een zuster pan de af de- ling verloskunde óp' 15 apyil een ver keerde baby meegegeven aan een ouder paar. De vergissing werd nog dezelfde dag bemerkt, zo werd vrijdag bekend. Het echtpaar Hendrikx-Koremans uit Chaam kreeg de pasgeboren Dave Tim- mers uit Breda mee, in plaats van hun dochter Ellen. De ouders hadden de ver wisseling van de baby's niet bemerkt en waren met het kind naar huis gereden. Toen ze daar arriveerden werden ze door het ziekenhuis op de hoogte gesteld van de gemaakte fout. Nog dezelfde dag liet het ziekenhuis een groot bloemstuk en een exeüsbrief bezorgen. Daarnaast eijkele jaren geleden ge huwde of jongeren, die een eigen huis betrokken, maar daarvoor verplichtin gen aangingen, waarvan de rente in dertijd redelijk was, maar die nu de pan uitrijst Bovendien komen deze taxatiever hogingen tegelijk met nieuwe voor schottarieven voor het aardgas en verhogingen van Reinigingsrechten, Milieuheffingen enzovoorts, terwijl MOSKOU. Er vinden in de Sowjet- Unie jaarlijks meer zwangerschaps onderbrekingen plaats, dan er kinde ren worden geboren. BRUSSEL. De Belgische politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag voor meer dan 2,5 miljoen gulden aan valse dollars in beslag ge- ook de Waterleiding nog wel iets in het vat heeft Een groep inwoners wordt met deze verhoging getroffen, die geen aan spraak kan of wil maken op Bijstands uitkeringen of andere sociale emolu menten, die dus bij een gelijk blijvend inkomen zich gekonfronteerd zien, met een aantal verhogingen, die hun inkomen op onredelijke wijze aantast Een groot aantal huiseigenaren heeft tegen deze verhoging bezwaar aangetekend bij de gemeente. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 5-6. Het K.N.M.I. deelt mede: De zaterdag begint met veel bewolking waaruit af en toe wat re gen valt. Van het zuidwesten uit kunnen we weer opklaringen verwachten. De middagtemperatuur wordt ongeveer 17 graden. De oorzaak van dit weerbeeld is een kleine storing, die vrijdagmor gen boven de Golf van Biscaje lag. Deze trekt de komende nacht en och tend over ons land richting Denemar ken. Achter de storing komen we in een droger weertype waarbij we, vooral met de Pinksterdagen, op zonnige pe rioden mogen rekenen en iets hogere temperaturen. De wind blijft matig en waait overwegend uit het zuid westen. ZIERIKZEE, 4-6. Voor het vierde achtereenvolgende jaar kampeerde een groep van de Rijksscholengemeen schap bij Moulin de Bistain in de Belgische Ardennen. Vijftig leerlingen uit 3 Mavo, 3 Havo en 3 Atheneum en 3C genoten er van de prachtige omgeving en van het zomerse weer. Alleen op de dagen van aan komst en vertrek was er regen. Op twee dagen werden met de bus tochten ondernomen naar Luxem burg voor bezoek aan de water krachtcentrale en het kasteel van Vi- anden en naar Bastogne en Roche- fort. In Bastogne staat het museum en gedenkteken van het Ardennen offensief op het programma. In Ro- chefort werden dc druipsteengrotten weer bezocht. Het is daar altijd 8°C en het druipsteen groeit er 1 mm in 3 jaar tijd. Tijdens een niet- toeristische tocht schonk de gids eni ge stukken druipsteen voor de schoolverzameling. Veel slapen De andere drie dagen hadden dc leerlingen alleen hun voeten om zich te verplaatsen en dat viel niet iede reen mee in een gebied, dat plaatse lijk behoorlijk steil is. Vanuit het kamp wandelde men naar Houffalizc heen en terug. Op andere dagen in groepjes van 7 leerlingen - onder zocht men zelfstandig een aantal kleine dorpen in de omgeving. Naast algemene vragen over ge schiedenis en bestaansmiddelen werd dit Jaar gerichter geïnformeerd naar het voorzieningenniveau. Dit aspekt werd o.l.v. J. Dieleman, die in opleiding is voor leraar geschiedenis/aardrijkskunde, in het kamp uitgewerkt. Ook had iedere groep voor een verslag gezorgd, vaak na informatie bij de pastorie of bij het schooltje van het dorp. „Veldwerk" Ook op de dag „veldwerk" werd aktief door de schooljeugd meege werkt. Een geschiedenisgroep onder zocht met gerichte vragen de ruïne van het oude kasteel in La Roche-en- Ardenne. Een aardrijkskundegroep deed allerlei metingen langs en in een zijriviertje van de Ourthe. Naast deze serieuze zaken (eigen lijk waren sommige lessen tijdens deze werkweek naar het buitenland verplaatst) maakte de groep kennis met het ouderwetse kampleven, waarin je veel zelf moet doen. maar waar je ook veel kontakten maakt met anderen. Vooral het assisteren in de keukentent, waar smakelijke ge rechten werden klaargemaakt, gaf vele handen werk. De groep werd begeleid door de le raren F. Beekman. J. van Dijk, J. de Kreuk, J. Livain, R. Keizer en G. Timmermans. Dc pastoor van de kerk in La Roche-en-Ardenne toont de Qtschiedenisoroev de bekende Piéta.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1981 | | pagina 3